Keresés

Részletes keresés

agicza Creative Commons License 2007.03.22 0 0 366
:-D Vegyük úgy, hogy a próféta szólt belőled. ;-PPP

Tavasszal előreláthatólag jönnek a Rhododendronok, meg néhány új fa, mert legalább 5-6 még hiányzik a listából, meg tizenegynéhány termetesebb bokor... Meg sem merem mutatni, a nappali hogy néz ki már most, egy üvegház elbújhat mögötte: jelenleg kétszázegynéhány palántázócserép dekkol az ablak alatt és még van mit elvetnem, tudod, egy-két évelő, ez-az, nem részletezem, és amint kiültetem őket, elnyeli a kert, mintha ott sem lennének. ;-)
Előzmény: caterina3 (365)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 365
:-) Azt még csak most hiszed, hogy nem egyszerű, meglásd, néhány év múlva már Neked is helyproblémáid lesznek. :-)
Előzmény: agicza (364)
agicza Creative Commons License 2007.03.22 0 0 364
Brigi, nálatok mikor volt a kezdet? Mesélsz róla, te hogy alakítod a kerted? Mert vigasztalásul - vagy elrettentésül -, de az, amit a topicon itt visszanézve is láthatsz, az 2004. ősze óta alakul, egy viszonylag szeles, hideg helyen, tehát nem az ideális alpokaljai vagy Pécs környéki éghajlaton. A cserjék és a fák sajnos lassan, vontatottan nőnek, a többiekkel kevesebb a probléma.

Nagyjából azt csináltam, hogy egy-két fa és egy halom cserje ment be a kertbe első körben, meg ami nagyon gyorsan díszít, pl. hagymások, és elkezdtem az évelőágyásokat beültetni. Második év, mire azok valamelyest virágozni kezdenek, úgyhogy belenyomtam következő tavasszal egy tonna rózsát a terepre, azok most kezdenek itt megszeretni és beállni. Majd melléállok az egyik kedvencemnek, tanulságos: szemmagasságból metszettem, pedig 'sima' teahibrid, ha jól emlékszem, a Fréderic Mistral, de ez egy másik topic témája. ;-) Szóval 2D még mindig, de sok színnel, hogy feledtesse a kezdetlegességből fakadó hiányosságokat, és még mindig a kísérleti és telepítéses fázisban vagyunk, mert semmilyen szempontból nem egyszerű 2e m2-t telezsúfolni mindenfélével, hogy angolkertnek nézzen ki minél hamarabb. ;-)
Előzmény: Brigi0621 (363)
Brigi0621 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 363

Ágicza kedves, nincs vita csodaszép a kerted! :o))

Bárcsak az enyém volna ilyen szép már... de mire az "beáll" még pár évnek el kell telnie...

Előzmény: agicza (362)
agicza Creative Commons License 2007.03.22 0 0 362
Lányok, nagyon kedves tőletek, de ez még csak a kezdet. :-)) Ráadásul össze sem vethető egy beállt kert által nyújtott látvánnyal... ;-P Ha a krizik is úgy akarják, akkor azért az idei ősz még színpompásabb lesz, körülbelül egy hónap előnnyel startolnak az őszi virágzásúak is. :-)))
Előzmény: pommier (360)
Astilbe Creative Commons License 2007.03.22 0 0 361
Nagyon szépek az őszi virágaid a képeken!
Előzmény: agicza (359)
pommier Creative Commons License 2007.03.21 0 0 360
Csodaszépek! Nagyon szép a kerted!! Tuti helyen vannak a virágok, jó kezekben!! Majd én is küldök képet róluk, ha hasonló állapotba kerülnek:)
Előzmény: agicza (359)
agicza Creative Commons License 2007.03.20 0 0 359
Kedves egészségedre! :-) Talán szerencsésebbnek érezném, ha becserepeznéd őket arra a néhány napra, amíg a talaj újra felenged, és elszállásolnád őket a ház egy védettebb zugánál, de a szabad ég alatt - eddig is kint voltak, bár mulcs védte őket a nagyon hidegektől, tehát egy minimális takarással nem szabad, hogy bajuk legyen. Vagy oszd meg őket (és uralkodj rajtuk ;-P), azaz kintre is és bentre is próbálkozhatsz, úgy nagy bajt nem csinálhatsz! :-) Ilyenek voltak tavaly októberben:



Előzmény: pommier (358)
pommier Creative Commons License 2007.03.20 0 0 358

Agicza, megkaptam a csomagot és nagyon köszönöm! Minden épségben ideért és már alig várom, hogy a földbe kerüljenek. A hó és hideg miatt ezzel kicsit várni kell, de bent biztosan találok nekik helyet, amíg az idő kintre nem engedi őket! Köszönöm mégegyszer!!  

Előzmény: agicza (357)
agicza Creative Commons License 2007.03.20 0 0 357
Astilbe: Köszi! :-)) A Primulákat azért kérdeztem, mert itt nagyon nem akarják ezt a gyönyörű formájukat hozni, amit nálad is láttam... Talán a kötött talaj nem kedvez nekik.

Viszont lehidaltam, hogy felétek is havazott, nagyon sajnálom, nem lehetett túl nagy élmény errre ébredni... :-/

Képzeljétek, mit láttam, korzikai hunyort és hófehér tányéros hortenziát a virágosnál, mind zöldbe hajló fehér, csodálatosan néztek ki, de belegondoltam, hogy a holland import menniyre jól vészelné itt át a teleket, úgyhogy inkább ottmaradtak. A hortenziákkal egyébként rendre megjárom: amit a kertészetben veszek, az viszonylag jól bírja a telet, amit meg a virágosnál, az csak tőből hajlandó újra hajtani, tehát a virágairól lemondhatok... Úgyhogy az idei projekt a 'rendes', télállóbb darabok beszerzése. ;-P
Astilbe Creative Commons License 2007.03.20 0 0 356

Reggelre mindent belepett a hó, de már elolvadt.

A kankalinok a sziklakertben vannak kb. három éve. A háromszínű önkéntes társulás, nem emlékszem, hogy összeültettem volna. Más ágyásokban még csak a bimbók jelentek meg. Itt a sötét kövek áldásos hatása miatt virágoznak jóval előbb.

Gyönyörű a krókuszos gyeped!

Előzmény: agicza (352)
pommier Creative Commons License 2007.03.20 0 0 355
Éjjel óta HAVAZIK!!! Most hatalmas pelyhekben!!
Előzmény: agicza (354)
agicza Creative Commons License 2007.03.19 0 0 354
Na, a hó itt is betenne, de alaposan! :-/ Még néhány nap és kinyílnak az első magnóliák, nehogymá' életük virágjában borítsa be őket a fehér lepel... Jujj! Már nagyban élesítem az objektívet, aztán ha lesz miért, akkor mutogatós nénit fogok játszani. ;-P
Előzmény: pommier (353)
pommier Creative Commons License 2007.03.19 0 0 353
Ezt el sem hiszem, köszönöm nagyon!!! Már előre nagyon örülök!! Nálunk, (Sopron), nem volt havaseső, csak sima hagyományos eső, de ez pont kellett már. Sírnék, ha havat hozna az idő....
Előzmény: agicza (351)
agicza Creative Commons License 2007.03.19 0 0 352
Anyám, borogass... havas esőőő? ===:-O Jujjj! Itt csak hideg, és az is mintha engedni látszana, már az eső is elállt, holnapra remélem, kiderül... Viszont azok a Primulák (?) a második képen - őket idén ültetted ki, vagy már régi darabok? Hogyhogy ilyen szépen virágoznak? Itt semmire sem akarnak menni... :-/
Előzmény: Astilbe (349)
agicza Creative Commons License 2007.03.19 0 0 351
Most indítottam útjára a pakkot, tettem mellé Verbena rigida magokat is, meglepinek. :-) Remélem, kikel, bár nem tudom, hogy a világos vagy a sötétlilából kaptál. ;-P
Előzmény: pommier (348)
caterina3 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 350
Havas eső?!
Előzmény: Astilbe (349)
Astilbe Creative Commons License 2007.03.19 0 0 349

Még csak elkezdett színesedni a kert, olyan furcsa összehasonlítani a tavalyi képekkel, szinte hihetetlen, hogy hamarosan minden élni kezd. De nagyon lehet örülni minden kis virágocskának. 

It most esik a havaseső.

pommier Creative Commons License 2007.03.19 0 0 348
Köszi Ágicza! Előre köszi! Neem, még a magokat nem tettem földbe.. szóval várom türelemmel:)
Az angolul értőknek én is ajánlok egy oldalt, én általában ezt szoktam olvasni: bbc.co.uk/gardening. Nekem nagyon bejön. Kár, hogy nálunk kicsit más a klíma...
agicza Creative Commons License 2007.03.19 0 0 347
Addig is, egy-két nem szorosan a témához tartozó fotó, bár most éppen ágyásokat tervezek, de azon nem sok látszana, úgyhogy inkább ezt osztom meg veletek, tavaszi életképek kékben és fekete-fehérben ;-) :









agicza Creative Commons License 2007.03.14 0 0 346
Akkor ott valami nincs jól beállítva... a tűzfalad szórakozik nagy valószínűséggel, pedig jól jönne egy-két szép kép! =:-O Szerintem kérj meg valaki hozzáértőt, hogy rázza gatyába a rendszert. ;-P

Pommier: megkaptam, azt hiszem, már csak az ünnepek után fogom tudni postára adni, de az ültetéssel még akkor sem leszel elkésve. :-)
Előzmény: methane (345)
methane Creative Commons License 2007.03.14 0 0 345
Nagyon szép képek. Kár, hogy én nemtok semmit feltölteni ide. Nem engedi a gép. :(
Előzmény: agicza (341)
pommier Creative Commons License 2007.03.14 0 0 344
szia Ágicza, küldtem emailt. Már előre örülök neki! Tavaly a TV székház előtt láttam sokat, de a maggyűjtésig mág nem jutottam el.
Előzmény: agicza (343)
agicza Creative Commons License 2007.03.13 0 0 343
Szia, írd meg priviben a címedet, küldök belőle. A tavalyiak itt már hajtanak, ha elég védett helyre ülteted őket, évelők, egyébként 7-es zóna (lenne)...
Előzmény: pommier (342)
pommier Creative Commons License 2007.03.12 0 0 342
sziasztok Angolkertesek! verbena bonariensis magot szeretnék szerezni, tudtok ebben segíteni? köszönet érte!
agicza Creative Commons License 2007.03.04 0 0 341
OFF A tavasz tizenhét pillanata, vasárnap dél(előtt), 01-02... :-))) ON



caterina3 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 340
Gyönyörűek! :-)
Előzmény: agicza (338)
Len Creative Commons License 2007.02.23 0 0 339
Nahát, milyen csodás!
Előzmény: agicza (338)
agicza Creative Commons License 2007.02.23 0 0 338
Bontakozik az, visszavonhatatlanul, méghozzá így. ;-))) Az első a már mutogatott kékségek teljes nyílásban, a többiek viszont csak most indultak be, bár a lencse végét így sem kerülhették el... :-P A következő kék korszak az Iris reticulatakat mutatja majd be. ;-DDD







Előzmény: Len (337)
Len Creative Commons License 2007.02.21 0 0 337
Jó lenne, ha tovább bontakozna a tavasz riogatások nélkül.
Előzmény: agicza (336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!