Keresés

Részletes keresés

2.2dcis Creative Commons License 2014.09.08 0 0 3006

Sziasztok!

Újabb tulajdonosa lettem egy 2000-es kiadású 150 ccm-es Scarabeónak!

Tetszik!

Viszont nem tudom,mennyivel megy ,mert a kilóméter adó ami az első keréken van,zsírhiány miatt meghalt!

Szeretném megkérdezni,hogy hol lehetne ilyen szerkezetet beszerezni?

a válaszaitokat előre is köszönöm!

Szere28 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 3005

Udv!

Lehet variator hibba is. De a fulladas altalaban karbira utal. Sokat kap eldugult legszuro ilyesmik akar meg membran hibba is lehet. H mi nyikorog. Az nyikorog ami forog vag osszeer. Mivel mi nem haljuk igy erre nem lehet valaszolni h mi. Lekell bontani par dolgot es megnezni hatha osszeer valami.

udv!

Előzmény: mucden (3004)
mucden Creative Commons License 2014.09.08 0 0 3004

Sziasztok!

 

Párom 50-es Scarabeójával van némi problémánk. A történethez hozá tartozik, hogy egy alkalommal felborult a motor, szinte álló helyzetből a jobb oldalára dőlt.

Az eldőlés óta hallható egy kis susogó hang alapjáraton. Legalább is előtte, mintha nem lett volna.

A komolyabb probléma, hogy használat közben, pl piros lámpa után nagyon nehezen hajlandó elindulni, többnyire le is fullad. Viszont, ha már sikerült felszednie valamennyi tempót, akkor már úgy megy, mint a raketta. Sokkal dinamikusabb, mint korábban és a végsebessége is megnőtt.

Első tippre én túl benzindús keverékre gyanakszok, de el nem tudom képzelni, hogy ez magától miért alakul ki. Szerintetek? A jelenség nem közvetlen az eldőlés után bukkant fel, hanem kicsit később, ám egyre nagyobb gyakorisággal.

wakond83 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 3003

nem tudom,még nem találkoztam vele külön.

 

Előzmény: monster ball (3002)
monster ball Creative Commons License 2014.09.07 0 0 3002

Szivacsot lehet külön rendelni? 

Háttámlát. 

 

Előzmény: wakond83 (2999)
monster ball Creative Commons License 2014.09.07 0 0 3001

Van most rajta doboz de egysisakos illetve szűken kettő :-) 

Viszont a gyarin van háttámla.  Es azert kell.  Kappat azert nem vennék egy fél motorért 

Koszi a,segítséget 

Előzmény: wakond83 (2999)
wakond83 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 3000

nem láttam, hogy a szürkének nincs zárja.....bocsi..

Előzmény: wakond83 (2999)
wakond83 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2999

ha nem félsz e-bay rendeléstől

 

HÁTSÓ DOBOZ

 

vagy

 

EZ

 

de ha nem ragaszkodsz a gyárihoz tudok egy givit, igaz egy bukó fér csak bele meg kesztyűk.

 

 

 

 

wakond83 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2998

Üdv.

 

hát igen, nem semmi, és tök fölösleges a doboz tartó mert úgy is megvan mindenkinek

mert az is rögzíti a hátsó sárvédőt....

 

Üdv,

Balázs

Előzmény: monster ball (2997)
monster ball Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2997
Előzmény: wakond83 (2990)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2996

Udv!

Azt nem lehet allitani. Az egy fix dolog a feszesseg mindig a rugoerotol fugg. A kontrasztrugo erejetol. Mert a rugo idovel veszit az erejebol.

udv!

Előzmény: Tigyster (2995)
Tigyster Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2995

Mondjuk túl feszesnek sem tűnik. Előző tulaj szerint épp hogy pár napja jött csak ki nála a dolog. Feszességet hogy lehet állítani? Már persze ha a féktisztító nem fog segíteni.

Előzmény: Szere28 (2994)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2994

Udv!

Fektisztot neki. Nem biztos h szij hibaja miat csuszik a szij. Mas is lehet pl nem eleg feszes. De igy ezt megmondani nem tudom.

udv!

Előzmény: Tigyster (2993)
Tigyster Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2993

Köszi a segítséget, ma szétkaptam a váltónál. Előző tulaj mondta, hogy volt rajta ékszíj csere, hát aztán elfelejtették visszatenni a kis légszűrőszivacsát. Úgyhogy telement finom porral az egész. Kitakarítottam szépen ecsettel, most tiszta lett, és egy mosogatószivacsot megfarigcsálva pótoltam a légszűrőt. Viszont még most is csúszik, valahogy a szíjat is le kéne takarítani. Mivel lenne célszerű? Vagy másik ékszíj, azt csókolom?

Előzmény: Szere28 (2984)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2992

Udv!

Nincsen a sebvaltoban olaj ahogy te mondod.  A vegkihajtasban van olaj. Oda az nem jo tudtomal.

udv!

Előzmény: Alkapánó (2991)
Alkapánó Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2991

200-as Scarában szeretném lecserélni a sebváltó olajat.

Autóhoz való aut.sebváltó olaj jó bele?

wakond83 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2990

Üdv.

 

hátsó doboz állapottól függően olyan 10-15 pénz.

két oldalsó meg ugyan ennyi. de az nehezebb dió mert sokan a tartó szerkezete nélkül akarják eladni.(krauser)

vagy ha a szerkezet megvan akkor a spéci csavarok nincsenek hozzá.

de nekem nem volt rajta az oldaldoboz , csak jó áron vettem, és volt benne kézvédő is a konzoljaival:))

városban nagyon "szélesíti" a motort szerintem.

RICAMBITUTTO  tőle vettem pár dolgot.

többek között a scara után a kymco-t is.

a plexit meg már nem is tudom kitől vettem:(

 

semmim nem maradt hozzá, már rég eladtam, és az a srác árulja aki tőlem vette, csak beletett még 20e km-t hibamentesen!!!!

egy másik mocit próbáltak elvinni, kymco people s 125, a gyújtáskapcsolóját szétvésték.

bár nem értem mit akartak vele, mert még ott volt a lánc és a tárcsafék zár is....

 

reggel lementem, próbálom beletenni a kulcsot, hát nem megy....mondom ennyire nem lehet reggel......

aztán észrevettem a fémforgácsot a taposó idomnál és hát......kicsit mérges lettem.:((((

 

de a scarát egy másik helyen próbálták kinyitni, mármint a hátsó dobozát.

bele is törték a reszelőt.....persze a bukó, kesztyű meg minden ott volt...

15e volt egy gyári eredeti új zár hozzá, mit volt tenni, vettem egyet:(((

gondoltam, ha ugyan ennyi egy használt doboz használt zárra akkor inkább új legyen,

egy zár nélküli dobozt meg nem könnyű eladni, főleg, hogy tuti mindenki azt hinné loptam, ezért nincs benne zár.

 

párszor én is szétszedtem a gépet, a végén már 10 perc sem kellett hozzá.

amit én cseréltem benne az a hőgomba.80-90 fokosra cseréltem.

a városban kevesebb menetszél hűti, hamarabb felforrna a víz, így meg hamarabb kapcsolt a venti.

egy kis tömítést is cseréltem benne, a vízrendszer légtelenítőjének az alján, ahol a blokkal találkozik.

és vettem bele ilyen teleszkópot is.

 

ha betartod a nagyon rövid, olyan 4ekm olajcserét szűrővel, és légszűrőit is akkor jó lesz az!

 

Üdv.

Balázs

Előzmény: monster ball (2985)
monster ball Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2989

Kedves Szere28!

 

150es mociról beszélünk.

Milyen az ideális görgő súly? Polini rugó nem mond nekem semmit de mintha már hallottam volna róla.

 

 

Megnézem alaposabban azt az égőt, este volt és nem akartam már küzdeni vele.

Igaz csak egyféleképpen tudtam berakni. De akkor is világítás nélkül a fékre az 5w-os szál égett :D Olasz tipikus testhiba lesz  mint a fiatoknál a hátsó lámpasor. :)

 

Nem becsülöm le a szerelőket (de van akit igen)  de ,hogy miattuk szívtam meg mert nem volt meghúzva a hengerfejcsavar (bal alsót kézzel tekertem ki) és ezáltal megfőztem a motort.  Nem volt pirosba a műszer és a víz is akkor folyt el amikor a legnagyobb eső volt :) szóval semmit nem vettem észre a vízhőfokon kívül.

 

Eladásnál mondta az eladó új dugó és szelepeket cseréltek és új hengerfejtömítés stb stb. Na most 2e km után azért ne essen szét a motor.

Meg aki azt mondja mindent cseréltek rajta és Malossi olajszűrő figyelt benne ami számomra kicsit durva mert nem itthon 90% ban hilfiltrot vesznek mert az "olcsó", előző tulajból meg nem nézem ki a Malossi fanatizmust.

A légszűrő még Malossi :)

 

Első teleszkópszár olajfeltöltését kellene még megcsinálni, :) ahhoz már nincs kedvem. :(

 

Szükség nagy úr volt elkezdtem megcsinálni a motort :)

Eddigi javítások, vízpumpacsere, hengerfejcsere, kuplungcsere.

 

Nagy szerencsém volt alkatrész utánpótlásban és technikai támogatásban  is! Köszönet Csabának.

Üdv

Előzmény: Szere28 (2988)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 2988

Udv!

Szep kek rugo altalaban polini rugora utal. Azok kekek. De ha az is igy lehetetlen megmondani milyen erosegu. 125 gepben 10g gorgo. Hm erdekes . Oda kicsit nehez. Jol van berakva hatul az a ego. Mert egy ket pancsernek sikerult forditva berakni. Akkor csinal hasonlokat. Meg pl test hibanal is. Ne becsuld le az autoszerelo muhelyeket. En is az vagyok meg sem fogot ki rajtam ilyen egyszeru technika. Egy kocsi 100szor nehezebb kemenyebb dio lehet mind egy motor. Igaz nem art egy kis tapasztalat sem.

udv!

Előzmény: monster ball (2986)
monster ball Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2987

 

 

https://www.dropbox.com/s/8xfkwdg2wo7hilr/scarabeo_125-250.pdf?dl=0

 

 

monster ball Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2986

Sziasztok! 

Most vettem észre,  h vilagitasnál nincs feklámpám,  es ha nincs világítás akkor az 5w os izzó vilagit. 

Gondolom kontakt hiba? 

Másik most kezdek ismerkedni a varriátoros elvel.

Megnéztem 10grammos malossi görgő van benne és a kuplungba kék rugo. (Komplett csere volt) 

Mit jelent? 

Könnyebb súly pl és nem tudtam,  h a rugók színeinek is van jelentősége? 

Melyik mi? 

Itt egy használati útmutatója scaranak.  En komolyan veszem, h benzincső csere is megvolt és a fekfolyadék csere is folyamatban. 

Sok kellemetlenségtöl kíméli meg magát az ember. 

Pl gyertyacsere nem tettem meg,  hallagattam az eladóra, h frissen volt az is cserleve (de nem ő csereltette mint kiderült hanem szerviz ani autoszerelo műhely ) és ezért szivtam vele vagy 2 órát mire beindult es ha gyorsan mentem vele leállt :-D 

12000 kmenkent szinte mindent kell cserélni ahogy Szere is irja! 

https://www.dropbox.com/s/8xfkwdg2wo7hilr/scarabeo_125-250.pdf?dl=0

monster ball Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2985

Üdv!  Wow ilyen szinű mocim van.  Kellene nekem is, egy ilyen gyári doboz szett de a hátsó főleg. Hol tudok szert tenni ilyen dobozkákra? 

Kézvédő is érdekel már. :( 

Na a risztó engem is érdekel de sajnos olyan cuccbol van a gép,  h lehetetlen védeni. 

Sikerült a kuplung problémát orvosolni Csaba barátunknál,  el volt törve az a tengely ahol a rugó mozog (nagy)  es megszorult a tányér igy lent maradt a szíj , sebességben. 

De volt egy mókás öngól ami miatt szétszedtuk a motort megint.  (Veszleallitó) :D 

 

Maradt valami cuccod a motorból?  (Scarahoz) 

 

Honnan tudtad meg,  h próbálták elvinni a vasat? 

Üdv

 

 

Előzmény: wakond83 (2975)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2984

Udv!

Tanacs ird be a CTV Valto mukodeset a gogleba es olvas utana. Ott semmijen olaj nincsen. Ahol olaj vanaz kulon egysegek.

Udv!

Előzmény: Tigyster (2983)
Tigyster Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2983

Jogos, valóban megnézhettem volna. Egy kérdésem még maradt, mivel ez az első robogóm, így nem ismerem a szerkezetét. Ha leveszem a fedelet, előtte le kell engedni az olajat? Vagy az még külön van a hajtóműnél?

Előzmény: Szere28 (2970)
rinpocse1 Creative Commons License 2014.09.06 0 0 2982

:-)

Előzmény: 2.2dcis (2981)
2.2dcis Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2981

ezért kell tök egyszerűen felhívni a volt tulajt!és ha nem veszi fel a telót akkor meg kell próbálni a másik telót is!

Előzmény: rinpocse1 (2979)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2980

Ok akkor jo hat igen a kis trukoket ki kell tapasztalni.

udv!

Előzmény: rinpocse1 (2979)
rinpocse1 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2979

Szia, 2T, köszi a tanácsot,még kezdő vagyok a váltósokból, szóval megoldódott a probléma,kipucoltam a gépet,mindenhol,de nem ez a volt a bibi,hanem a dilettáns hozzá állásom,szóval 2x rárug szivatóval,majd anélkül és láss csodát,pöccre indul.

Azért köszönöm a segítséget.

Előzmény: Szere28 (2978)
Szere28 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2978

Udv!

2t vagy 4t ? Egy gyertya csere kehet megoldja a gondott. Hidegen pl lehet nem kap eleg benzint. Egy kis plus benya a karbinal a szivocsonkba es ha akkor indul akkor valszeg szivatogond. Mindent igy kell lebontani szepen szisztematikusan. Igaz nem mingy hany utemu mert ott kicsit valtoznak a dolgok.

udv!

Előzmény: rinpocse1 (2973)
Jack Menton Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2977

köszi!

Előzmény: Szere28 (2972)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!