Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11245

Innodrill !

Bocsánat de tisztára úgy hangzik így most visszaolvasva a saját hozzászólásom mint ha a pónis történetben kételkednék, szó nincs róla hiszen jól ismerem a körülményeket.  -És a lovat is :)

 

Ezt a mondatot a vitatott álláspontokra értem:

Az pedig hogy milyen megállapodás köttetett azt az a két ember tudja aki ott volt, ha pedig nem írták papírra, utólag bárki bármit mondhat.

Üdv !

Előzmény: Törölt nick (11243)
szaki10 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11244

Üdv Birtalan!

 

Ahogy olvasgatom a fórumot, Vajdaságban történő fúrás stb.

Egy esetben, ha Szeged környékén fúrsz, szívesen megnézném a homokra alkalmazott technikád.

 

Köszönettel:

 

Szaki

Előzmény: Birtalan (11234)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11243

Üdv

Így igaz, teljesen egyet értek. Főleg ne az ossza az észt aki akkor látott kutat ha elküldték vízért ! Sokszor még jól felkészült szak cégek is be be buknak egy melót és azok sem mindig mindent tudnak megcsinálni hibátlanul. Hiába az URB és más komoly masinák, időnként azok is lógó orral vonulnak le egy egy melóról. A kútfúrás az bányászat és bármi történhet amire senki sem számított, mégsem vis major.

 Az pedig hogy milyen megállapodás köttetett azt az a két ember tudja aki ott volt, ha pedig nem írták papírra, utólag bárki bármit mondhat.

Visszatérve a vitára, sajnálom hogy eddig fajult, és bízom benne hogy a nyilvánosság kizárásával lerendezik egymással mert elég kínos dolog ilyesmiket itt olvasni.

Jószerencsét !  

Előzmény: Innodrill (11239)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11242

Helló    nnagyapó !

 

Megnéztem Belecska és Gyönk vizbeszerzési lehetőségeit, amelyek röviden :

 

Belecska, nagyon kedvező helyen található, mert itt már  -29,0 m. -től vizadó homokréteg van  -75,0 m. -ig, kettő mélységközben. Pld.  a  2. sz. vizműkútban, teng.szint:  107,86 m.

 

Nyugalmi vizszint  -4,8 m.  üzemi  -23,0 m.  380 l/perc vizhozam mellett. Vizhőfok:  18 C. !

A Tsz állattelepén lévő kútban  -44,0 m. -től van vizadó hréteg -54,0 -ig.  Tszint:  106,6

 

Gyönk már nem ilyen kedvező, mert domborzatilag több mint  30 m. -el magasabban van.

A  3. sz Vizműkútban  -46,0 m. -től van vizadóhomok  -55,0 m. -ig. Tengszint :  135,0 m.

 

Itt a nyugalmi  -15,2 m.   üzemi  -20,3 m.  vizhozam :  107 l/perc.  vizhőfok :  13 C. fok

A többi dokumentált kút mind mélyebb mint 100 m., de vannak  200 m. -nél mélyebbek is

 

Az átfurandó rétegek egyszerű gépekkel is jól fúrhatóak, akár házijellegűekkel is. Löszös agyagok, homokos agyagok, szinagyagok és homokok váltakozva, kemény homokkőre sem kell számitani. Ha  öntözésre kell a viz, akkor ásottkutakat is lehet késziteni.  Üdv. !

Előzmény: nnagyapo (11141)
nopánick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11241

A vállalkozó NEM biztosította be magát a szerződésben kellően, a fizetés tárgyában.

Azaz felőletlenül szerződött.

 

csak látatlanban... ész osztásként :-)

 

 

pl. a pénz ügyvédi letétbe

pl. részteljesítések kilakítása és azok kifizetettése

stsb, stb sok szerződési technika van, amit

lehet használni és kell is, szerintem.

 

---

 

Úgy általában a témához...

 

A vállalkozásnak a jogi/ügymeneti technikák is részei.

Fontos részei.

 

Jómagam immár 20. éve vállalkozom.

Sok mindent láttam és eddig SOHA nem maradt adósom egy megrendelő sem.

Igaz, évente néhánnyal keménykedni kell, mert próbálkoznak ezzel-azzal.

De, a jó szerződés mindig segített és 1-2 hónap alatt INKÁBB fizettek.

 

Tudom, hogy sokakat zavar a szerződés, mert akkor adózni is kell...

Mindenki úgy bizniszel, ahogy jónak látja, de tudni kell, hogy:

 

Megszívatni elsősorban azt lehet aki, a szürke-fekete térfélen is játszik!

 

Illetve azt aki alapvetően gondatlanul szerződik, bízva a szerencséjében és másikbban.

 

 

Aki az életben egyszer elolvassa és megérti a polgári törvénykönyv

vállalkozási szerződés című fejezetét (cirka 1,5 oldal) azt már utána

nem lesz olyan egyszerű a megrendelőnek csőbe húzni, mert

jól szerződik és jól ütemezi a dolgait... úgy, hogy a labda

(lehetőleg) végig nála legyen... és a megrendelő lehetséges

jogi csapda helyeit is ismeri/felismeri, így tud védekezni ellenük.

 

A vakrepülésben vállalkozók meg időnként

jól meglepődnek a megrendelő ügyes trükkjein.

Szerintem meg is érdemlik... , mert felkészületlenek.

Előzmény: Innodrill (11239)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11240

Éppen az volt a probléma, hogy nem volt viz abban a kútban. Újat kellett fúrni helyette odébb kb.  20 méterrel. Nagyon pipa is volt emiatt, érthetően a kedves megrendelő Úr.

Előzmény: Plöttyuraság (11237)
Innodrill Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11239

Üdv Nopánic!

 

Csak a tisztánlátás kedvéért írok Neked egy történetet.

 

A "póniló története"

 

Mondja a falúbéli ,kéne egy jó kút mert sok a vízszámla.Válaszol a vállalkozó

óké komám,próbafúrással,kompletten kivitelezve a kút ára ennyi X.A tulajdonos azt mondja

rendbe az ár megfelelő.

Megkezdődik a fúrás,próbafúrás sikeres a kút teljes kivitelelezése megtörténik

a vállalkozó átadja a kutat.

Fizetésre kerül a sor.Mondja a tulaj hát nincs pénz de ad egy pónit meg egy Y 

összeget.Mondja a vállalkozó nem erről volt szó,tulajdonos válasza vagy így

vagy sehogy.Mit tehet a vállalkozó jogi lépés..verő ember akkorse lesz pénze.

Haza viszi a pónit az y összeget és megfogadja ha kitudja kerülni az ilyen munkákat

inkább elkerüli ha tudja.A ló és az Y összeg a kút 65% se fedezte!!!

A kút azóta is több száz állatot itat.

A póni megkopaszodott igaz a gyerekeknek tetszik de megenni nem lehet.

Szóval nem kell itt az észt osztani az üzlet mindkét félen múlik..

 

Üdvözlettel:NT

 

 

Előzmény: nopánick (11235)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11238

Valóban, pillanatnyilag nem működik cégünk honlapja. Valamelyik jóakaróm az éjszaka  "megfúrta" ! Beszéltem ezügyben a szolgáltatóval, aki azt igérte, hogy páróra múlva rendben lessz.

 

Az a Tatabánya -i szaki valóban sokat fúrt már azon a vidéken, aki egyébbként régi tapasztalt kolléga. Jómagam is Őt javasolom annak a terevezett kútnak a fúrására.

 

A várható mélységről még röviden :   a falun belül elégséges  kb. -45,0 méter is.

Az új település részen, Gyúró irányában a baloldali dombokon sajnos már mélyebben találhatók meg a vizadórétegek. De ott sem kell lejjebb menni  -60,0 m. -nél.  

 

Az árakról :  menetes, viszonylag nagyátmérőjű kútbéléscsövek használata esetén, geofizikai karotázs mérésekkel, kavicsólt technológiával nagyon jó a  14.000.- ft./fm.

 

Előzmény: Zölduborka (11236)
Plöttyuraság Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11237

Üdv.

 

Csak egy kérdésem lenne!

Végülis lett víz abban a veszekedés tárgyát képező kútban  vagy sem?

Engem ez érdekelne. 

Előzmény: Törölt nick (11232)
Zölduborka Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11236

Köszi a segítséget!

 

ezen az alpekviz89 linken nem éppen kútfúrásos oldal jön be, hanem egy webmaster oldal, mintha még szabad lenne a domain.

 

Időközben megszereztem a pár telekkel odébb készült kút fúrójának az elérhetőségét, aki így fülre hozzáértőnek tűnt (valami bányamérnök szerűség volt Tatabányán vagy hol) és szerinte kb. 50m környékére kellene számítanom, menetes, kifejezetten erre e célra készült műanyag csöveket használ (úgy tűnt mintha ez számítana, ti biztosan tudjátok), ha jól emlékszem 220-as a lyuk mérete, de a cső az 160-as, és 14 ezer/m lenne a fúrás + az akna és a gépészet. Mondott még pár dolgot a módszerről is, de sík hülye vagyok hozzá (a cső körül kavicságy, víz kell hozzá, mert vizesfúrás meg ilyeneket... :)).

Szóval szerintetek ez korrekt ajánlat? Én kicsit meglepődtem, mert olyan 8-10 ezer környékére számítottam, de lehet, hogy oka van ennek az árnak.

 

Köszi

Előzmény: Törölt nick (11211)
nopánick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11235

Csak a rend kedveéért... (pártatlan kívül állóként)

 

A vállakozás (pl. kútfúrásra) az EREDMÉNY célú szerződés!

(lásd. polgári törvénykönyv)

 

Ha a vállalkozó önkényes levonulása miatt nem lett befejezve EREDMÉNYESEN, akkor nem jár pénz .

Egy fillér sem a vállalkozónak.... kivéve vis major (azaz tőle független ok, természeti csapás, háború, stb)

 

Ha jól értem itt a vállalkozó önkényesen vonult le.

Ergo minden felvett pénz visszajár.

 

Mert az önkényes levonulsára nem lehet ok,

pl. a nehézkesnek látszó fizetés a végén.

 

A római jog alapleve: a szerződéseket teljesíteni kell

- a kutnak kész kell lenni

- a KÉSZ kutat ki kell fizetni

 

HA a tulaj pert indít és kéri vissza  a pénzét 

ill. Freddy4 költségiet is ráveri a levonult vállalkozóra

akkor bizony ezt a pert meg fogja nyerni, jó eséllyel...

 

Kivéve, ha szerződés esetleg ad valami kibúvót, ami a levonulst jogszerűvé tette.

pl. vannak benne rész teljesítési pontok és azokig rendben van a dolog.

Akkor az azokra járó pénz már nem jár vissza...

 

 

Előzmény: guth1640 (11231)
Birtalan Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11234

Hát ezek jó kérdések.  Vajdaság területére iszapal mentem ki, egy hőszivattyús cég kérésére ,szondákat fúrni.

 

Csak felénk   kalabácsolok.

Amúgy  60m-ig tudok vas béléscsövezni, kisebb átméröbe 90-ig.

Minden tanácsot elfogadok a homokkal kapcsolatban, mert még  nagyon kezdő vagyok a témába.

 

 

 

Előzmény: Kútdoki (11218)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11233

Húú !

Elmegyek Fábrit nézni közben oly sok minden történik itt hogy csak ámulok bámulok. Még a végén a bíróságon lesz megtartva a topiktalálkozó ? -Ha szóltok mikor lesz megyek, csak nem lesz zárt tárgyalás :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11232

Semmi értelme már a mentegetőzéseidnek, ami megtörtént ott és akkor, azt már soha nem tudod nem megtörténté tenni. Én a magam részéről ezt a felesleges és meddő vitát lezárom. Már csak a többi kedves Fórumtárs miatt is, akik szerintem már nagyon unják.

Előzmény: guth1640 (11231)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11231

Freddy 4

 

Még valami:

Elsőnek, nagyon sajnálom ami az egészségedet illeti

 

Viszont olyan dolgokat állítasz itt ami nagyon, nagyon messze van a valóságtól.

Ha valakinek lenne itt megbeszélni valója akkor azok  a következők: A tulaj maga, a két sógora, a két szomszédja, a tulaj felesége, az én két emberem, és én.

De te? Hát neked milyen közöd van az egészhez? azon kívűl, hogy voltál ott utánam, talán fél évvel és beszélsz össze vissza?

Azt a 94m-t a tulajjal együtt mértük basszus együtt számoltuk a rudakat kiépítéskor.

Sem a tulajnak nincs gondja sem nekem, Mondom mégegyszer elköszöntünk egymástol, mondván, hogy, ha ki fizeti az addigi munkánkat félárban akkor folytatjuk tavasszal, de nem fizetett, amit ki fizetett nagy nehezen az a rezsimet éppen csak hogy fedezte. Nem bíztam benne, mert simliskedet, ő meg azt akarta, hogy ne tudjam befejezni az én hibámból és egy fillér kifizetése nélkül kitudjon szállni a dologból. Mert 30m nek indult a fúrás és 90nél szószerint remegett az idegességtől. Amit erről a dologról tudsz azt javarészt tőlem udod, amiket állítasz azt meg akárhonnan is vetted hülyeség.

Itt, ha erről beszélgetni fogunk akkor az csak is a bíróság lehet, ahol te lehetsz könnyen az alperes egy rágalmazási perben és az említettek meg tanuként az ügyben.

 

Jó lesz befejezni ezt a hülyeséget, mert nem vezet jóra meglátod.

guth1640 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11230

Semmi dolgom veled, de nyugodtan beszélgethetünk hatszemközt meg a yard:) ugyan te nem voltál jelen egyszersem és fogalmam nincs hogy mi a jó istenről akarsz beszélgetni, de legyen:)

Te láttál egy Ft-tot is amit a tulaj nekem adott? Mert adott csak nem annyit amennyi a megálapodásunk szerint járt, és messze nem annyit amennyiről te beszélsz. De te nem voltál jelen egyszersem! Mia fenét hordasz itt ösze? Ez már mégis csak sok.

Még fogd rám, hogy miattam nem leled a lelki békédet. Nem kötelező ám ez itt.

Milyen bűnözésről hablatyolsz?

Előzmény: Törölt nick (11228)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11229

Freddy 4

 

Üdv

 

Nna ez jól lemaradt az elöbb

Csak még annyit, hogy a károsult az én vagyok,basszus  mert még mindíg tartozik nekem, :) és a tartozása miatt nem folytatuk a fúrást. Azért ez egy nem elhanyagolható tényező ebben a dologban.

 

Úgy viselkedsz itt a fórumon, mintha a legalább is a saját portádon lennél.

Sose felejtsd el te is csak egy vagy itt a többi között.

Amiket írtál nem tekintem rágalmazásnak csak egyszerüen hülyeségnek, de hátrébb az agarakkal. olvass vissza 3 évet ! Miket is írtál ezzel kapcsolatban akkor? Más is emlékszik ám rá.

 

Elég bátrak az állításaid, és erre mondom én, hogy érzem a negatív kisugárzást:) Nem zavar csak érzem:)

Viszont az meg nekem döbbenetes, hogy úgy le írsz tényként félinformációkból, handabandára alapozva, indulatoktól nem mentessen valótlanságot, hogy még, ha nem is vagyunk jó barátok, meg lep.

Mi történt?

Zavarom a köreidet? Mondtam rólad véleményt ? Nem mint, ha nem lenne, de nem tettem. MI a gond?

 

Előzmény: Törölt nick (11223)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11228

Köszönöm szives válaszodat, amellyel beismerted vállalkozásodat, ezzel a D. főldvári kútfúrásoddal kapcsolatban. 94,0  m. -t fúrtál ha igaz, bár senkisem mérte ezt le.

 

Én egyébbként az imént helyszint és nevet nem emlitettem, de a szavaidból itélve elismered a  "bűnösségedet" ! Ha ez "Ökörség", akkor azt kikérem magamnak !

 

Akármit is hablatyólsz most már, elvitted azt a  400.000.- ft. -ot, teljesités nélkül. Ezáltal csaló, szélhámos és  bűnöző vagy ! Kár is magyarázkodni,mert ez megtörtént. Isten látja lelkedet, ha kételkedsz szavaimban, akkor találkozzunk a Tulajjal  6 szemközt +  a yard ! 

 

Én amúgy a héten komoly eü. vizsgálatokon voltam, meg leszek a jövő héten is, sajnos vannak gondok, ezért is döntöttem úgy, hogy a disznóságokat a napvilágra hozom.  Egyébbként nagyon, a nyugalomra volna szükségem, de most te kényszeritesz erre.

 

 

 

Előzmény: guth1640 (11225)
nikolas70 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11227

Köszönöm szépen a segítséget!

 

Üdv és jó éjt!

Előzmény: guth1640 (11226)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 11226

Az 501 utcáról nálam semmi de szerintem nagyon hasonló a helyzet a leírtakhoz, mivel nincs messze és ez a környékre jellemző távolabb is.

Üdv

Előzmény: nikolas70 (11224)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11225

Freddy

Fogalmam nincs, hogy ezt a sok ökörséget te ténnyleg kitalálod? Vagy ezzel etetett a tulaj? 

1., A Te úgy emlékszem Józsi ismerősöd akinél fúrtál nem egy kutat, velem együtt téged ajánlott oda , hogy csináld meg a kutat mert én levonulok. De nem azért mert nem tudtam volna befejezni, hanem mert kétségbe vonható volt a tulaj fizető szándéka. Ugyanis amit megbeszéltünk ahoz ő nem tartotta magát, Én ott voltam és fúrtunk folyamatosan. Amikor még akartam csinálni fúrószárat, mert elfogyott akkor kezdődtek a bajok.

A 400 ezer? Arrol ugyan volt szó, hogy, ha kifizet félárban addig ahol tartunk (94m)akkor folytatom a fúrást, mert szemmel láthatóan nem akart fizetni, Tavaszig ez nemtörtént meg ezért nemfolytattuk. Ez November végén volt egyébként

 

2, amikor ez történt még egykövet fújtunk itt a fórumon. olvass vissza bár az én nevem ki van moderálva de az írások nem. Tán még a többiek is emlékeznek rá.

3, A te jóindulatod :) A vascsövemet amikor elvittem a szomszéd engedett be mert a tulaj valóban külföldön volt.Ő maga kérte meg a szomszédot, hogy legyen ott mert jövünk  Ez a kedves szomszéd még áramot is adott, mert a szivattyúval még el szórakoztunk egy fél napot a lakat kulcsot meg elzárta a házba a tulaj. Viszont hagytam neki ott egy másikat. na ennyit a lakatról., A tulajtól még összel személyesen elköszöntünk egymástól és az aknájából kimertük az iszapot.Mellesleg azért mentünk, mert hívott, hogy fizet és folytassuk tavasszal, mert már rosszak ott az utak. De nem fizetett csak egy részét a megbeszélt összegnek. És így is maradt a dolog. Vártunk tavaszig és ekkor jöttél te.

A saját vascsöven az a 8m ami ott maradt arról beszélsz ugye?

4, Amikor a szivar nem volt ott akkor a sógora, és a szomszédaja volt ott és adott áramot.

5, Úgy beszélsz mint aki ott volt ezekben az időkben. A tulaj lehet, hogy összehordott neked mindent, de attol az még nincs úgy. Azért annyira nem hülye, hogy nélküled ne tegyen lépéseket, ha az indokolt:) Úgy beszélsz mint valami mindenkinek a keresztapja " csak rajtad múlt" Ott sem voltál. Egyébként, ha csalna az emlékezetem, akkor olvasd visza ezzel a dunaföldvári fúrással kapcsolatos régi írásaidat. Mi történt azóta?

Mellesleg a faszi egy 30m kutat kért, és a távollétében a sógóra jelenlétében  és telefonos kapcsolat tartásal fúrtunk ameddig fúrtunk. Majd a rossz idő végett tél elején leálltunk. Te csak ekkor kerültél a képbe. Valóban nemvolt a viszonyunk felhőtlen a taggal. Arra bazírozott, hogy az én hibámból meghiusúl a fúrás és akkor nem kell fizetni. 94m aneolitot kifúrtunk. És csak mellesleg, ha te nem álltál volna rá más kútjára :) akkor befejeztük volna neki mi. Csak nehezen.

Az előleg pedig az első naptól levolt előre beszélve. Mivel naponta 200km autóztunk és valóban nagyfába vágtuk a fejszét, semmi gond ezzel nem is volt. Amíg  el nem jött a fizetés ideje  összesen 150ezer az az összeg amit ki fizetet. esetleg 250 de nem 400 ezer:)  Eleve nem hitte el, hogy nincs víz amikor 90m-nél tartottunk. Mennyit is fúrtál 160m-t? Ugye jól emlékszem mint ha írtad volna itt .

Egészen pontosan rád hivatkozva és az általad a szomszédságban készített kútjaidra is hivatkozva, a volt megrendelőddel együtt mondtuk, hogy még nincs víz. Ekkor jött szóba a geofizikai mérés és pont ezen vesztünk össze, hogy, ha nincs víz akkor ő fizesse ki az ezzel járó költségeket. Miért fizessem én, ha nincs víz csak az ő kiváncsisága miatt akár 10 m-ként hívta volna a geofizikust. (legyen kiváncsi de a saját pénzén) Én csak akkor fizettem volna ki az egészet, ha beigazolódott volna, hogy van víz. De nem is volt és most meg már teljesen mindegy.

Szerinted, ha csaltam volna, akkor nem a dolog végére járt volna? Ráadásul az összes hivatalos és magán elérhetőségem a mainapig a telefon számommal együtt a rendelkezésére áll

 

Nem csak szakemberek?! Nagyon kiváncsi lennék, hogy a "flexes géppel ki fúr 94m-t :) Ami a szakemberséget illeti sok  muka van a hátam mögött és büszke is vagyok rájuk. Akdnak nehézségek is, mint ahogy azt pár éve itt ki is beszéltük.

Fúrok szárazon és öblítéssel is, sokan ismernek is innen, és látták is hogy mivel, hogyan mit csinálok. Úgyhogy beszélhetsz itt amit akarsz.

 

Neked azóta van velem bajod amióta ide ollóztam pár olyan linket amit ez a portál nem néz jószemmel mert magyaros:)

Jócakát

Előzmény: Törölt nick (11223)
nikolas70 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11224

Ez az Akadémia telep, 501 utca környékéről lenne szó. Köszi az infót!

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11223

Üdv. !  Nincs itt semmiféle negativ kisugárzás. De az roppant bosszant, hogy ezen a topikon nem csak a szakemberek osztják azt a bizonyos  "eszet" !

 

Meg ráadásúl egyesek, bevállalják a nagyobb munkákat, még ezekkel a flexes fúrókkal is, majd apránként felvesznek a Kedves tulajtól, pld.  400.000.- ft. előleget.

 

Majd amikor látják, hogy nekik magas a pálya, akkor egyszerűen lelépnek. Sőt, később, amikor tudja, hogy a tulaj, már külföldön van, akkor visszamegy, levágja a kiskapú és a vizakna lakatait.

 

Még kihúzza azt a pár méter ócska vascsövét, -  és azt is elviszi. Ez döbbenetes !!! Csak az én jóindulatamon múlt, hogy ott nem lett ebből a szituból rendőrségi eljárás, stb.

Aki nem hiszi el ezt a történetet, az járjon utána, szivesen összehozom a károsúlttal !!!

Előzmény: guth1640 (11216)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11222

Helló csak a régi akadémia telepről van infóm.

Gyöngytyúk utcában:

 30m

12m száraz sóder

alatta" fosó" homok 23-ig onnam agyag 26-ig és megint homok a vízadó nekem ott elég volt 30m

Előzmény: nikolas70 (11220)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11221

Üdv

 

Tel: 06 30 294 45 50

Guth 1640bt

Kácsor Béla

Előzmény: Zölduborka (11195)
nikolas70 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11220

Üdv a kútfúró társaknak és mindenkinek!

 

Kicsit felpörgött a fórum, szerencsére :)) 17 kerület Akadémiaújtelep-ről szeretném némi infót kérni, ha van valakinek. Talán tud valaki talajszerkezet és vízmélységgel szolgálni. Előre is köszönöm mindenki fáradozását!

 

Üdv!

Kútdoki Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11219

Érzékeled ??

Mivagy te ? Táltos?

A szinpad a tijed !  :))

Előzmény: guth1640 (11216)
Kútdoki Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11218

Helló Birtalan  !

Nemértem , ha kemény talajra szakosodtál mit keresel Horgos környékén?

Mertugy ott minden van , csak kemény nincs.

Másrészt meg ha elkezded kalapácsolni , meg fújatni az alföldi homokot , ott holdkráter lesz nem kút !

Ezenfelül Horgos egy részén közvetlenül a vízadó réteg (homok) találsz kb.2-3 m száraz sódert , ami úgy "elveszi"

tőled a rudazatot ,hogy csak NA!

Vagy én nem értek valamit .

Előzmény: Birtalan (11214)
Birtalan Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11217

igaz engem még nem ismertek de én is segitek csak szolj

Előzmény: Kútdoki (11215)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 11216

Freddy 4

 

Üdv

Érzékelem a negatív kisugárzásokat:) Egy cseppet sem zavar a Flex fúrás a trabantváltón a 2,2kW- vill motorral?!  Hát számolja ki valaki , hogy az mit tud én tudom :)) És ahova a nagyok nembírnak be állni ott én , meg sokan mások remekűl megfúrunk akármilyen kemény agyagot . Az igaz, hogy 80-90m-nél nem szeretnék mélyebbre menni, féltem a fúróimat, hogy beszakad és pótólni kell. Ennyi csak a mélyebb fúrások akadálya.

 

Jószerencsét

Előzmény: Törölt nick (11211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!