Keresés

Részletes keresés

Fóti Gyula Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40237
Szigetmonostor holnap,azaz vasárnap lesz.
Előzmény: gékaresz (40215)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40236
Nade hol van a mindenki?

Netán BORÉR' ???? :-D
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40235
Ezt délután néztem, de drágának tartottam ahhoz is, hogy belinkeljem ide :-)


Csapj le rá !
Előzmény: kakukkjoe (40234)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40234
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40233

Henger nem eredeti, de jó kompresszió van benne és műkszik. Állítólag fel van újítva.

Előzmény: ZsoZol B. Good (40232)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40232
Miféle cikkcakk van a hengerbordákon ?

Amúgy pofás !
Előzmény: kakukkjoe (40227)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40231
Ennyi infó bőven elég is volt mára.

A gép 8/5 2134.

Ha valami, akkor ez veterán :-D
Előzmény: kakukkjoe (40226)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40230
Nekünk is van most 3 ilyenünk :-D
Előzmény: kakukkjoe (40228)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40229
Ha ilyen nagy a nyüzsgés, megyek vacsizok valamit, mert végén még nem ismertek meg. :-)))
Előzmény: kakukkjoe (40228)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40228

Ja! és jó kerekek !

 

Ha már a kutyák rákerűltek, a tisztesség úgy kívánja hogy családunk legújabb tagját is bemutassam.

 

Előzmény: kakukkjoe (40227)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40227

Váz 8/4 0250 kórmány szélesebb kisebb ívű tökéletes állapotú, blokk 8/6 ,acélgyűrűs elsőteló cső sárvédőpálcák nem kráteresek, hétbordás domború agy, elől félkopott de nem repedezett 250-19 EMERGE, hátúl vadi új 250-19 Barum de ugyan olyan mintás mint EMERGE, tökéletes vassztender ( bal szára mivel fektetve hoztam kissé meghajlott, de könnyen orvosolható.

Még végén én is kénytelen leszek összerakni egy első szériást. :-)))

kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40226

Fogaskerék OK.

 

A feketeség az csak korom és lepucolható,  visszaszerelés szempontjából lesz..rható. A hengert megméred furatmikróval, nem keresztbe hanem a beömlő és kipuf oldalon, több magasságban. Aztán a dugót is megméred ugyanígy a gyűrű felett, csapszegfurat magasságában, és a szoknya aljánál. Ha nem mérsz 0,07mm nél nagyobb különbséget a dugó és a furat között, akkor jó. De szerintem dugó eleje és hátulja hosszirányban csíkos, elkenődött. Ettől összerakhatod csak kalimpál,csörög,gyenge, és nem lehet szépen beállítani, mivel a kétütemű motort a dugó élei vezérlik.

 

Tekercsen nem vettem észre a kis sérülést, de attól lehet jó, és sérülés nélkül is rossz. ( puding próbája az evés )az-az ha összeraktad a blokkot kipróbálod.

 

Többet Kb. 400Km-ről nem tudok. Hozd el és szívesen segítek.

 

Mikori is a te géped?

 

Mingyárt mutatok olyat hogy mély letargiábba kerűlsz.

Előzmény: ZsoZol B. Good (40224)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40225

Tévedsz, simán elég tíz fok is, tankban is sokszor azért van víz mert mindig csak részben töltik meg benzinnel. Ha utánanézel szakirodalom is javasolja főleg télen az üzemanyagtank teljes feltöltését, kondenzvíz kicsapódásának elerűlése végett.

Előzmény: ZsoZol B. Good (40223)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40224
Hát, a lánckeréknél arra gondoltam, hogy ránézésre kopott-é, vagy sem.

A dugó feketesége, meg ilyenek döntőek lehetnek, hogy visszarakjam-é. A henger furata hibátlan.

A lendkeréknél arra akartam kilyukadni, hogy eszi a rozsda a belsejét.

A burkolt tekercs felületén kopás van, ami más tekercseknél végzetes lehet. Ezek szerint ez egy kicsit elpuszíthatatlanabb :-)
Előzmény: kakukkjoe (40219)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40223
Na jó, de többezer fokos hőváltozás, vagy nemtommi kell ahoz, hogy egy konzervdoboznyi vizet engedjek le belőle. Még szerencse, hogy néminemű olaj azért úszkál rajta.
Előzmény: kakukkjoe (40220)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40222

ON: Még annyit fűznék hozzá hogy abban az időben némely embereknek más javítási lehetőség annyira volt elérhető, mint ősembernek a hűtőszekrény! OFF

:-)))

Előzmény: kakukkjoe (40217)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40221
kimdi-kondi :-)))
Előzmény: kakukkjoe (40219)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40220

Víz meg ennyi idő után természetes. Tudod levegő melegszik aztán meg lehűl, és egy pinceház páratartalma a "hegyen!"(szerintem dombon) meg nem a leg ideálisabb, a blokk meg nem zár hermetikusan,vagy szívó, vagy kipuf van nyitva.

De mit is magyarázok itt fizikát, nekem nincsfősulim! :-)))

Előzmény: ZsoZol B. Good (40218)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40219

Fényképről ilyen alkatrészekről eldönteni hogy jó vagy sem felelőtlenség !

I. Fogaskerék nem néz ki még kukának, de én végigfuttatnék rajta egy új láncot és ha simán megy (nem hegyre jár) akkor használható.

 

II.Dugónak pont azt a részét fotóztad ami nem árul el semmit.Legközelebb beömlő és kipufogó oldalt csináld.Ami a képről látszik csapszegtől lefelé mindkét oldal kenődött. Vagy ragadós volt a gép, vagy helytelen levegő-benzin arány miatt felkenődött vagy elkopott. Továbbá henger belseje is sokat elárulna.

 

III.Lendkeréknek kúpja+ megszakítót kiemelő excenter rész kopása?Mágnes erőssége? Ha helyére rakod üt-e valamely irányba? (na ezt állapítsa meg valaki erről a képről) Fotó alapján max annyi állapítható meg hogy műhely falára dísznek, vagy asztalon papírnehezéknek tökéletes.

 

IV.Állórész is szép!!! Megszakítók beégése kindi hibára utal.Bocs de ez a kérdés értelmetlen ! Szakadást, ellenállást tekercseken esetleg mérhetsz, de nem sokra mész vele mert néha hiába klappol minden, mégse műkszik. Vagy hidegen jó melegen meg nem.

 

Előzmény: ZsoZol B. Good (40214)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40218
CSak mososlyog azon, hogy milyen helyekről és mennyit kaparok elő.

:-)
Előzmény: kakukkjoe (40217)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40217
Tudod Epokitt. "kérdezd meg apádat"
Előzmény: ZsoZol B. Good (40211)
kakukkjoe Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40216

Az én voltam, és ha jól emlékszem Trioda még megerősített.

Úgy hogy két söröd bánja, és B.keresztúzon szigorúan be lessz hajtva ! :-)))

Előzmény: star61 (40205)
gékaresz Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40215

 

 Sziasztok!

 

 Köszi a biztatást, jól is esett, meg lazább lehet az ember!

 

 Úgy illik, azt hiszem, hogy kicsit bemutatkozzam! Szerviztechnikusként dolgozom. A XVIII.ker. és Gyál határán, ( a senki földjén ) lakom. 14 éves koromban, az akkori divatnak megfelelően Rigán kezdtem motorozni, 16 éves koromtól, nagymotor jogsival a zsebemben végig motoroztam a "ranglétrát". Simson Star (még rendszámmal), kis MZ, Jawa 350. Egyszer volt nálam több hétig egy barátom P10-se. Azt nagyon megszerettem.

Így utólag gondolkodom rajta, akkor a Danuvia olyan lehetett, mint most sok autó tipus. Öreg már ahhoz, hogy használják, de fiatal, hogy megbecsült veterán legyen. Apámnak gyerekkoromban volt egy D-Csepelje. A nagybátyámnak Danuviája. Az tetszett mindig jobban, az ülés miatt.

 

 Nemrég Budafokon az egyik márkaszervizbe vittem a kocsit javításra. Amint beléptem az gépkocsi állások között ott állt egy fekete Danuvia, régi pompájában. Arany csíkozással, szép krómmal, minden polírozva, OT rendszámmal. Ezt meglátva döntöttem el az addig is állandóan foglalkoztató kérdést: milyen motort vegyek magamnak?

 

Bocs, ez már hosszú! Ennyi a lényeg!

 

Volt valaki Szigetmonostoron?

ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40214
A kédrés mindegyik képre ugyan az : Életképesek ?

ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40213
Azt hiszem, a lényegre világítottál. Tulságosan hozzászoktam az NDK 'elpusztíthatatlan remekműveihez'. :-)

Legközelebb a Raceval sikeresebb leszel, én szurkolni fogok !

(Szerintem az 'odab*szás' netovábbja lenne, ha vennél egy Daewoo Racer feliratot, és a 'racer't, vagy a 'race't felragasztanád rá. Had ne meséljek, hogy a Toyota Starlet nevét hová ragasztottam :-D )

Humorérzék marad! :-)
Előzmény: orca75 (40170)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40212
Néztem, nagy futam volt ! Több, mint 10 helyet lépett előre !

Elkente a szájukat, ahogy illik!!!
Előzmény: Nyulasmotoros (40210)
ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40211
Ebből a "sirdogálsz"-t tartom kissé erősnek. CSak szimplán értetlenül állok a dolgok előtt, ugyanis ha valamit rendesen össze lehet rakni, akkor mi a ****nak kell ki*****i az utókorral ? - továbbrais az epokit értelmetlen használatára gondolok -

Attólmég, hogy öreg motor, meg 30 éve áll, nem jelent egyet azzal, hogy víznek kell lennie a blokkban !

Az ilyen értelmetlen sz*rságokkal volt tele a hócipőm... nem nevezném 'sirdogálásnak'.
Előzmény: Nyulasmotoros (40208)
Nyulasmotoros Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40210

Amúgy meg Talma épp az előbb alázta le az összes csicskát..IGEN!

Nem b^ˇ^szunk, csak sz+"!%patunk!!:)))

ZsoZol B. Good Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40209
Ami még menthető, azt igyekszek életképessé varázsolni, ami nem, azt sajnálom
Köszönöm a felajánlást, remélem, csak kismértékben kell élnem vele.

A lánckereket én is mindjárt lefotózom, mert vélemény kellene. Szerintem még használható, de hátha Ti mást mondtok.

A főtengelyem egész életképesnek tűnik egyenlőre. Ha mégsem, akkor van a Vaterán 99 Ft-ért :-DDDD
Előzmény: D. NAGY (40158)
Nyulasmotoros Creative Commons License 2008.06.28 0 0 40208

ZsoZol, v@zz, én igazából nem értem miért sírdogálsz állandóan..nekiálltál egy ötvenéves motornak, ami minimum húsz éve egyhelyben álldogál, mire vártál, ez nem MZ, vagy rizskályha, (bemész a legelső autósboltba, és megkérdezik, milyen alkatrész kell, gyári, vagy utángyártott) itt örülni kell, ha egyáltalán roncsolás nélkül szét bírod szedni az összerohadt stuffokat, (amik a mellékelt képeket nézegetve egyáltalán nem eldobósak) de szerencsére még nem állunk úgy, hogy lehetetlen legyen beszerezni akármit is, másrészt meg mindent meg kell próbálni javítani, mivel ezekből már nem lesz több, de ezt azt hiszem felesleges részletezni; itt a fórumon bárki -szerintem- aki tud, szívesen segít...

Ne haragudj, ha kicsit keményen fogalmaztam, a lényeg: nyugodtság, királyság. ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!