Keresés

Részletes keresés

Gipsz János Creative Commons License 2017.11.21 0 0 24151

Gondolom ezt az ÁFA-t csak lakóépület esetén lehet visszaigényelni. És amúgy számoltátok, kb mennyibe fog kijönni a végén?

Előzmény: vadaszA (24148)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 24150

A + padlófűtés azért vonz még + költséget !

Mert ugye hőszigetelés nem biztos, jogy ugyan annyi kell ha radiátoros, vagy ha padló..

Hőszig. mennyi van betervezve.?

Előzmény: Kard (24139)
Kard Creative Commons License 2017.11.20 0 0 24149

Ha van rá lehetőség én nem ragaszkodnék a hitel nélküli építkezéshez. Egyszerű pénzügyi okai vannak. Az elkövetkező időkben valószínűleg jelentős infláció lesz ami több mint a 3-4% ami a hitel kamata. A megugrott bérekből ennek kell következnie. Mellesleg a folyamat már javában zajlik csak épp az ami alapján számolják az inflációt még nem mutatja. A folyamat kb 1.5-2 éve indult és még tartani is fog pár évig. Ilyenkor kifejezetten megéri felvenni a hitelt. Csak gondolj arra, hogy ha tavaly ilyenkor felveszed a hitelt és hőszigetelést veszel belőle akkor máris évekre előre megvan a hiteled kamata a nyereségen. Nem beszélve arról, hogy amíg építed a házad addig is áll benne a pénzed ami nettó bukó.

Előzmény: vadaszA (24148)
vadaszA Creative Commons License 2017.11.20 0 0 24148

A helyzet nálunk is ugyen ez, de csak 3 százalék a beepithetoseg így a telek 2600nm lett. Hitel nincs és 5 százalék Áfa sincs. Szóval marad a saját erő és haladunk szépen lassan egyszer majd csak készen leszunk de még így is jobban jarunk.

Előzmény: Gipsz János (24147)
Gipsz János Creative Commons License 2017.11.19 0 0 24147

A lakhatási része nem probléma, most is gazdasági épületben lakom :) Itt be lehet jelentkezni, vannak utcanevek, szemétszállítás, posta, igazából minden van a csatorna és az aszfaltút kivételével. Itt 10% a beépíthetőség, tehát rendes méretű házat lehet építeni.

Ez az ÁFA visszaigénylés is játszik nálatok?

Előzmény: vadaszA (24142)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 24146

dehogynem

Több technológia is létezik.

Mi is gyártunk egy 16mm vastag hajópadlót 5mm tölgy kopóréteggel, nut-fédereset, de leragasszuk egy spéci ragasztóval, ami mindig rugalmas marad. A visszája a hajópadlónak meg kell legyen hornyolva. 1omm-res rétegelt lemez van a kopóréteg alatt. Több ezer négyzetmétert készitettünk és szereltünk ebből a padlóból és olajjal kezeltük. Már vagy 1o éve csináljuk, soha nem volt probléma vele.  Mérete 1ooo-2ooox12ox16, nagyon szép olajjal kezelve.

 

De ismerek legalább 1o olasz gyártót, aki spéci padlófűtésnek való svédpadlót készit, általában 9oox9ox12mm  méretben, irokkóból, tölgyből és teakból is. Több munkánál szereltem irokkót. Pazar.

Csak oda kell figyelni, hogy az aljzat legyen 2.5% nedvességtartalom alatt és kell használni egy epoxi gyantát is a betonra. 

 

Bírja mindegyik a 42 fokos vizet is, a szerelés után rányomom 3 hétig, hogy dobja fel magát és csak utánna olajozom le.

Ezzekkel a munkákkal sietni nem lehet. Pl. kell aklimatízálni a padókat szerelés előtt 3 hétig a burkolandó termekbe. 

 

Az egyik ügyfelemnél szereltünk egy 18mm vastag gipszlapot amibe CNC-vel ki voltak marva a fűtőcsövek  járatai.

Arra azonnal lehet ragasztani svéd padlót. Csak a lapokat rendesen rögzíteni kell (ragasztás és dübelezés) egy teljesen síkra elkészitett aljzatra, hogy ne mozduljanak meg. Akkor nincs padlófűtés felett semmi aljzatbeton és annak nincs tehetelensége sem, azonnal fűt a rendszer, amikor kapcsol a szivattyú, az nem kell egész nap működjön.  A gipszlap nem olcsó. Itt is a ragasztó rugalmas kell maradjon.

Előzmény: Kard (24145)
Kard Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24145

Svédpadló alá egyáltalán nem tudsz. Egyes faparketták alá sem. Még azok alá ami alá lehet ott is vigyázni kell mert ki lehet nyírni ha túl magas az előremenő víz hőmérséklete.

Előzmény: Törölt nick (24144)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24144

Bocs. Vedd úgy, hogy nem szóltam semmit, de azért megkérdezném, hogy  melyek ezek a burkolatok? Nálunk csak a fürdőben, meg a konyharészben van padlólap, minden egyéb helyen 8 mm-es lamináltpadló és elég sok szőnyeg is van.

 

A gépészed nem tudja kiszámolni?

Előzmény: Kard (24143)
Kard Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24143

Vannak burkolatok amik alá nem lehet tenni. Alapvetően hideg burkolat alá igazán hatékony viszont én gyűlölöm a követ egy nappaliban. De a kérdés nem ez volt :)

Előzmény: Törölt nick (24141)
vadaszA Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24142

Budapest melletti városban 150e a tervezés, engedélyek 35e. amit írtam az 66nm alsószint és 66nm tetőtérbeépítés. a terveken netto 110nm van. állnak a falak, alsó szinten a válaszfalak is, felsőn még nem, födém, tető, kémény, kályha alapja, aljzatbeton az alsó szinten (erre már csak a járólap megy), ez alatt a szigetelés. nyílászárók, vakolás nincs benne. ha pesttől nyugatabbra építesz hasonlóak az árak, ha délebbre-keletebbre akkor olcsóbbak. egyébként vannak városok ahol nem probléma, sőt bevált dolog a gazdasági épületben lakni, építeni szántóra de máshol nem engedik. előbb körbe kéne kérdezi.

 

Előzmény: Gipsz János (24138)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24141

El kellene töltened egy hetet egy padlófűtéses házban. Utána eszedbe sem jutna a radiátor... És új építésnél olcsóbb a megvalósítása, jobb a hatásfoka, stb.

Előzmény: Kard (24139)
Kard Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24140

Manapság van egy másik tényező ami arra sarkalja a szereplőket, hogy mindenképp befejezzék. Ha abbamarad a kivitelezés félúton akkor a kivitelezőnek az 5%-os áfája hirtelen felugrik 27%-ra ami után elég jelentős áfa befizetési kötelezettsége támad ami könnyen a nyereségét is elviheti.

Én főleg tavaly, meg tavaly előtt év végén elég sokat járkáltam kivitelezők után és mindegyik kért előleget (kb. 10%) nemhogy ő finanszírozta volna. Olyan mértékben vannak a kivitelezők előnyben, hogy nem fogja ő beletenni a saját 10-30 millióját amikor sorban állnak a vevők.

Előzmény: a tömeg az tömeg (24128)
Kard Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24139

Tudna valaki mondani egy reális padlófőtés árat 100 m2-re úgy, hogy a tervekben már szerepel a radiátoros fűtés, csak kiegészítő lenne. A reális alatt a mai állapotok érdekelnek Budapest és vonzáskörzetében. Tehát ha most azt mondanám egy gépésznek, hogy tervezzen be egy második kört, ahhoz az összes anyag (osztó, csövek) plusz a munkadíj.

Gipsz János Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24138

A tervezés mennyi volt? Én am egy vidéki nagyvárosban csinálnám.

Előzmény: vadaszA (24136)
Gipsz János Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24137

Hm, az jó :) Akkor visszaosztva, 120e/m2, akkor nekem egy netto 40 kijönne 5 misiből? 

Amúgy a szerkezetkészbe neked mi van? Be is van vakolva belül? Nyílászárók? Hogy áll most?

Előzmény: vadaszA (24136)
vadaszA Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24136

hello, külterület, a leírásnak megfelelő kétszintes, gazdasági épület, netto 66nm szerkezetkész 8 milka. 

építési engedély kell, hagyományos, régimódi. de ennek az elkészítése töredéke a lakóépületnek. nincs annyi megkötés, nem kell annyi papír. 

naplózni kell  a szerkezeti munkákat, (kőműves) ács munkákat (tető) víz és villanyszerelést. (többit ki lehet hagyni, vagyis magad is csinálhatod). gazdasági épületbe nem kell fűtés, tehát rakhatsz kályhát is, és szigetelés sem kell rá. szervezni nem nagy ördöngősség, nekem nő létemre sikerült. 

jó a gondolatmenet, hajrá

Előzmény: Gipsz János (24132)
Gipsz János Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24135

Aha, ezekről olvasgattam már, de nagyon nem mentem bele. Tehát ha mondjuk belefér ebbe a kategóriába, akkor akár SK is fel lehet építeni mindenféle hókuszpókusz nélkül? :) e napló, mittudomén.. De bejelenteni akkor is be kell?

Amúgy az az építési engedély nélküli téma vonatkozik minden épületre? Tehát az h 300m2-ig nem kell. vagy csak lakóépület? És ha gazdasági akkor már kell rendes engedély?

Azonban én mindenképpen tetőtereset szeretnék. Ámbár, ezt ugye nem kell feltétlen tudnia a hatóságnak :) 

Tehát ha az "okos" megoldást választom, akkor meg lesz építve 4.5 magassággal egy "raktár", majd miután megnézték, szépen belakom, beépítem a tetőteret.. Bár 4.5 magassággal igen szűk lenne az a bajom. 

 

Előzmény: digium (24134)
digium Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24134

Amennyiben két szintes vagy tetőtérbeépítéses lesz, akkor kelleni fog hozzá ép.bejelentés/engedély. Ez azt jelenti, hogy mielőtt megépíted, építésszel meg kell terveztetni. Ha van terv, sokkal könnyebb rá árat mondani. Sőt, úgy emlékszem a tervcsomag kötelező része már a költségbecslés.

Az se nagyon mindegy, hogy Bp II. kerületének, vagy Mucsaröcsöge külterületén építed...

 

Egy szintes 40m2 gazdasági épület beleférhet az engedély nélkül építhető 100m3 nettó légtérbe:

1. melléklet a 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelethez

Építési engedély nélkül végezhető építési tevékenységek

...

8. Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése, átalakítása, felújítása, valamint bővítése, amelynek mérete az építési tevékenység után sem haladja meg a nettó 100 m3 térfogatot és 4,5 m gerincmagasságot.

 

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200312.KOR

I. Melléklet 8. pont

Előzmény: Gipsz János (24132)
Töck Jenő Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24133

"

Nem kéne mindenben a szart látni. Bár elég nehéz manapság máshogy...

Én inkább ezt emelném ki:

Az ütemeket előfinanszírozzuk egyedi konstrukciók szerint. - vagyis először építenek egy ütemet, amit teljes egészében ők állnak, aztán valamikor tartják a markukat. Mert az egyedi konstrukció ezt jelenti,hogy együtt határozzátok meg az ütemeket."

 

De, hogy mi mennyibe kerül azt továbbra is ők mondják meg. Ha a megrendelővel nem tudnak megeggyezni, nem vállalják. Ez egy kifinomultabb formája az átverésnek.

Előzmény: ksanci (24131)
Gipsz János Creative Commons License 2017.11.18 0 0 24132

Hali!

 

Meghülyültem, és házépítésen agyalok :D Egyelőre nagyon elméleti a dolog, de mégis: sztetek mennyiből állna fel szerkezetkészre a köbvetkező paraméterekkel?

-legyen netto 40m2, mondjuk 6x8, téglalap

-vmi 30as tégla(de még a könnyűszerkezetet sem zárom ki)

-kétszintes!, tetőtérbeépítéses, térdfallal

-legyen saját szervezés

 

Tehát mennyibe lenne az alap, a falak, aljzatbeton, födém, és a tető? Úgy kb.

Aztán a szerkezet után amit én tudnék csinálni(már csináltam:):

-festés

-tetőtér hőszigetelés, burkolás

-külső höszig

-fürdőt is szerelvényeztem már(tehát wc, kád, csapok..)

 

Amit tuti szakival kéne:

-vakolás, 

-nyílászárók beépítése

-vizes munkák(bár ezt sem zárom ki, h én..)

 

Ja ugye szokták mondani hogy a gépészet milyen drága. Itt nem lenne kazán meg kp-i fűtés. Tehát gázt nem akarnék. Inkább erős hőszigetelés, és legyen mondjuk egy cserépkályha, meg vmi elektromos(klíma pl), bár tudom ez is többszáz rongy.

 

Ja, valszeg ez gazdasági épület lenne, ha ez számít. Külterületi telek lenne. (nálunk már 10% a beépíthetőség)

 

 

ksanci Creative Commons License 2017.11.17 0 0 24131

Nem kéne mindenben a szart látni. Bár elég nehéz manapság máshogy...

Én inkább ezt emelném ki:

Az ütemeket előfinanszírozzuk egyedi konstrukciók szerint. - vagyis először építenek egy ütemet, amit teljes egészében ők állnak, aztán valamikor tartják a markukat. Mert az egyedi konstrukció ezt jelenti,hogy együtt határozzátok meg az ütemeket.

 

Nem olyan elképzelhetetlen ez. Nekünk - jóval kisebb tétel, persze -  a konyhaszekrénysort csinálták meg úgy, hogy egy fityinget nem kértek előre. Felmérték, lemérték, kimérték, aztán egy hónap múlva hozták, összerakták, beépítették, teljesen készre, egy centit nem kellett mozdulnunk. Utána kérték a pénz, fillérre annyit, amennyiben megegyeztünk.

Mindezekkel együtt mondjuk az én kivitelezőm is lelépett a teljes házfelújítás befejezése előtt...

Előzmény: a tömeg az tömeg (24128)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.11.17 0 0 24130
Axióma Creative Commons License 2017.11.17 0 0 24129

Mivel tervezne'k?

Kelloen eros szigetelessel, alapbol legfutes vmelyik fajtajaval, nagyon szar idore elektromos futespanellel megsegitve. Napelem, foldregiszter, rekupator...

Tetosikablak abban az ertelemben felesleges, hogy lehetne ott mas tetomegoldas is, meg ki se kene logjon a teto jelenlegi max. vonalabol. En mondjuk inkabb kernek oda fuggoleges falat a mellette levo tetok magassagaig es azon delre ablakot... ha felulrol bevilagitas a cel, akkor is. Bar az egesz koncepcio nekem fura. Vagy ha mar felulrol feny, nem szivnek ablakkal, hanem solarspot vagy hogy hivjak. Mert azt ott nyitogatni se fogod, nemcsak takaritani. Hallgatni viszont mindig, ha esik az eso...

De persze te hazad, neked mi tetszik. Szerintem maga a konstrukcio [az epitkezesi vallalkozoe] nem valo egy olyan epittetonek, aki azert epittet, mert szeretne' a sajat kepere formalni. Ezek az egyenhazak lakotelepi lakasok kicsit nagyobban, ugyanugy nem a telekhez (egtajhoz) van szabva, ugyanugy hianyozni fog ennyi penzert pl. a valtokapcsolo a hosszu folyosorol stb. mintha megvenned ugyanezt keszen, es felujitassal kezdened. Raadasul az a telikert szerintem nem mas, mint pince szintu felszereltseget eladni lakas-m2-arban.

Szerintem(!!)

 

Előzmény: sylvanus67 (24124)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.11.16 0 0 24128

Ez lemaradt az elejéről :

 

 

 

 " Fizetés   

Cégünk 1 ft összeget sem kér ügyfeleitől előre, még a szerződés aláírásakor sem! Nálunk elég a szerződést aláírni, fizetni csak akkor kell, ha megkezdtük az építkezést és egy ütemmel elkészültünk. Az ütemeket előfinanszírozzuk egyedi konstrukciók szerint. Cégünk igazodik a bankok által kért fizetési ütemtervhez is."

 

 

 

 

 Na szóval azok az egyedi konstrukciók... ha valaki nem figyel ...úgy néznek majd ki, hogy csak a megrendelő veszíthet , a kivitelező nem !!

Előzmény: a tömeg az tömeg (24127)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.11.16 0 0 24127

Ez lemaradt az elejéről :

 

 

 

 

 

 

 

 

 FizetésCégünk 1 ft összeget sem kér ügyfeleitől előre, még a szerződés aláírásakor sem! Nálunk elég a szerződést aláírni, fizetni csak akkor kell, ha megkezdtük az építkezést és egy ütemmel elkészültünk. Az ütemeket előfinanszírozzuk egyedi konstrukciók szerint. Cégünk igazodik a bankok által kért fizetési ütemtervhez is.

 

 

Előzmény: a tömeg az tömeg (24126)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.11.16 0 0 24126

Érdekes még ez az ütemezés is. Pl.  az a leendő ház legyen 28 millió ft  és  4 ütem - azaz 7 milla.

 Az ütemek  műszaki tartalmát nyilván a kivitelező szabja meg mondván ő ért hozzá.

 

 

Akkor sarkítva

első ütem :   föld munka , alaptesthez a föld kiemelés  és elszállítás            - 7 milla,

 második ütem : alapbetonozás előtte vasalás,  mixeres beton beöntés 

-- zsaluzás                                                                                               7 milla,

harmadikütem :    vízszigetelés ,   falazás,  födém tető                                -7 milla,

 negyedik ütem   ablakok betevése vakolás,  burkolás ,

 

meg minden ami hátra van                                                                        -7 milla

 számszakilag stimmel, de mivan ha  mondjuk a felénél    vagy 60  5 -nál kenyértörésre kerül a sor ?

 Semmi, a kivitelző a pénzénél van , a megrendelő  meg a hátra lévő munkákat kb. duplájáért tudja csak elvégeztetni.  a jó   - ügyes kivitelező nyilván ügyesen oldja meg ezt a feladatot, nem  4 ütem hanem  8 - 10, sok szöveggel főleg az eljén,  az elsők túlárazottak a végsők meg bagatel árúak.

 átéltünk ilyent annyival  cifrábban, hogy igaz ott se kellett előre fizetni, csupán ügyvédnél letétbe helyezni, amit a kivitelező mindig lehívott.

 A pénz csak egy írányba mozoghatott, vissza sosem. A kivitelező zsarolási helyzetben volt.

Előzmény: Henci85 (24119)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.11.16 0 0 24125

Szép szép, de  pl. a villamosrésznél legalább azt leírták volna, hogy  hány amperes a fő biztosíték !  15 A  25 A vagy  32 A ?

 "Villamos és gépészeti alapszerelések védőcsőben. Csövek elhelyezése szabványban előírt módon. Helyiségenként egy mennyezeti kiállás az alapárban. A lámpák, világítótestek árát és felszerelését az ár nem tartalmazza."

Előzmény: Henci85 (24119)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 24124

gazkazannal se terveznek... vagyis pontosabban semmilyen gazzal.

 

Hát akkor mivel? Tudom, hőszivattyúval, de nem kicsit drága? 

 

 

 

 

A tobbi muszaki tartalmat nem is neztem. Azt iszonyat nem ertem, hogy mi a feneert van benne felesleges tetosikablak

 

Mert felesleges egy tetosikablak, illetve nem értem. 

Előzmény: Axióma (24123)
Axióma Creative Commons License 2017.11.16 0 0 24123

Nekunk epult 12 eve, ehhez viszonyitsd: pth30nf+12cm eps, radiatoros, aljzatban plusz fodemben 10cm lepesallo, plusz tetosikban 28 cm. Korahoz kepest jo, mahoz kepest max nem olyan rossz.

Padlofuteshez padloban 8cm az egy vicc, mar akkor is, most meg plane. Mondjuk ujepitesut 24kW gazkazannal se terveznek... vagyis pontosabban semmilyen gazzal.

A tobbi muszaki tartalmat nem is neztem. Azt iszonyat nem ertem, hogy mi a feneert van benne felesleges tetosikablak, raadasul elerhetetlen, meg a teton vizszintes feluletek. Mind szivas a kobon.

Telikert helyere, a haz kozepebe a to? Vagy mit ertek rosszul? Nekem az a telikert helyiseg sehogy nem jon ossye hogy mi akar lenni. Meg az se, miert a kulso latvanytervek vannak csak fent, a belseje miert nincs renderelve?

Telken el lehet helyezni, egtajak elfogadhatoan, oldalhatarnal megfeleloen? Fura az ablakozottsaga.

Tarolohely nagyon keves, gardrob semmi, szobak merete nem olyan hogy konnyen berakjal egy szekrenyfalat. Kerti szerszamos rakhato me'g a telekre, mert az aztan vegkepp eselytelen belul...

 

 

Előzmény: Henci85 (24119)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 24122

Azok azért dolgoztak úgy , mert Te úgy kérted.

 

Én ahol jártam-keltem, azon a kb. 8-10 /;-)/ hőszigetelésen sehol sem alkalmazták.

 

 

(hozzáteszem nálunk festőkből, kőművesekből, alpinistákból(!) átvedlett "hőszigetelők" dolgoznak)

Előzmény: Törölt nick (24116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!