Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.23 0 0 5917

Pontosan mi a tv típusa?

Egy H6200-as  már megy egy tescós!!! vezetéknélküli egérrel, meg egy acme 2000Ft-os usb-s klavierrel is.

Előzmény: ike58 (5916)
ike58 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 5916

Miért van az hogy ezekhez a tévékhez 18-20 ezer Ft körül van billenytűzet PC-hez meg 3 ezerért már lehet kapni. És  vatera meg jófogás oldalakon egyáltalán nem találok ilyet pedig 10 ezer alatt még meg is érné nekem.

WhiteShoes Creative Commons License 2016.02.21 0 0 5915

Most pöpec. Viszont korai volt az öröm, mert így se tolja csak az első pár másodpercet a filmből vagy elszáll hálózati hibával, mint eddig wifin. Amúgy Universal Media Server-t használok, lehet ez a baj. Te mit használsz?

Előzmény: nicko (5914)
nicko Creative Commons License 2016.02.21 0 0 5914

wifin nem is fog ilyeneket..

 

Lehet, hogy úgy kellet bekapcsolni, hogy benne van a kábel

 

biztos, hogy nem, mert nálam levan törve az RJ45-ről az a kis pöcök ami csatlakozás után megakadályozza a kábel kicsúszását..nálam kicsúszott mikor használtam és nem volt net, visszadugtam és lett a tv közben nem volt kikapcsolva. Mivel mozgattad lehet azzal függ össze a hiba..

kicsit mozgasd meg a kábelt szerintem vagy az törve van vagy a csatlakozó a tv-n van rosszul applikálva az alaplapra.

Előzmény: WhiteShoes (5913)
WhiteShoes Creative Commons License 2016.02.21 0 0 5913

Szerintem tegnap valami bolygó együttállás volt. Egy fél napig szórakoztam vele és nem működött. Most összedugtam gépet a routerrel,  hogy kipróbáljam a kábelt. Mindkét kábel jó volt. Bedugtam a TV-be, bekapcsoltam és megy. Lehet, hogy úgy kellet bekapcsolni, hogy benne van a kábel, mert tegnap csak bekapcsolt állapotban próbáltam. Na mindegy, most megy és átviszi a full HD 3D-s filmet is. Eddig wifi-n nem vitte át! Most már nem kell bohóckodni a pendrive-val.

Előzmény: WhiteShoes (5912)
WhiteShoes Creative Commons License 2016.02.21 0 0 5912

A kábelt teszteltem. Igaz csak multiméterrel szállanként. Dinamikus ip cím van beállítva, de a fő gond, hogy azt sem érzékelni, hogy kábel van beledugva. Több kábellel is próbáltam. Esetleg próbálok egy statikus címet adni neki. Gondoltam még a cross kábelre is, de tudtommal sima kell neki. 

Előzmény: nicko (5911)
nicko Creative Commons License 2016.02.21 0 0 5911

jónak kell lenni nálam is ilyen kábel van...

nem lehet, hogy a kábel hibás? (rosszul krimpelt)vagy kézzel jól beállítottad a kapcsolatot?

esetleg másik eszközzel nincs a routerben ip cím ütközés?

Előzmény: WhiteShoes (5910)
WhiteShoes Creative Commons License 2016.02.21 0 0 5910

Sziasztok.

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy UE40H6400AW-s TV-m. Simán összelőttem a Wifi-vel viszont át akartam kötni madzagra, de ezt meg nem érzékeli. Az E-manual Cat7-es kábelt ír, én meg Cat5e kábellel kötöttem össze. Ez lehet gond? A kábel jó, a router (Tp-Link) szintén jó.

 

Köszi.

nicko Creative Commons License 2016.02.20 0 0 5909

Samsung is bejelentette, kiszáll a 3D-s tv-k gyártásából.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5908

Nem érdekes, úgysem menne folyamatosan, csak a családban a többi TV-n tudnának olyan filmet nézni amit torrentről letöltök. Azt hiszem FreeNAS lesz a megoldás. Majd kiforrja magát a dolog. Most pont egy új gépet kell összeraknom ami ilyesmire is tökéletes lehet.

Előzmény: nicko (5907)
nicko Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5907

viszont ha régi gép a fogyasztás tekintetében nem biztos, hogy nyerő egy újjal szemben.

Előzmény: Törölt nick (5906)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5906

Már van itthon 2 régi gép, és érik egy harmadik, ami tökéletes lenne erre a feladatra. Full integrált mindene. Azt szeretném ilyesmi célra hasznosítani, mert kidobni sajnálnám, és egy külön direkt nas-t megvenni akkor nem kéne.

Előzmény: nicko (5905)
nicko Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5905

sokan használnak NAS-t ahhoz amire te is szeretnél csak kell telepíteni egy progit a NAS-ra ehhez.

Régebben a linuxos NAS-ra a minidlna nevű progit rakták és arra volt külön samsung tv-hez egy patch is. De ennél többet nem tudok a témában, mert nem használok NAS-t majd jön valaki aki igen és tud segíteni.

Előzmény: Törölt nick (5904)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5904

Ehhez a témához nem értek, kérdezek okosabbaktól.

 

Ha lenne otthon egy ilyesmim, vagy éppen egy ilyenem http://dlinkshop.hu/nas-meghajtok/29-2-fiokos-cloud-nas-fekete-hazban-0790069375743.html

 

Arról egy H6500-as TV-vel (ami tök máshol van) lehet valahogy laikusoknak filmeket nézni extra bűvészkedés nélkül, elsősorban a smart tv (nem)lehetőségeinek kihasználásával, vagy valamilyen más, alternatív, működő módon?

 

(A google drive nekem tökéletes lenne, de az persze pont nem működik a tv-ről sehogy.)

nicko Creative Commons License 2016.02.16 0 0 5903

kikerestem a leírást a kézikönyvből.

 

3D Explorer
A 3D Explorer egy 3D-s VoD-szolgáltatás, aminek segítségével a DreamWorks mozifilm-bemutatóiban,
koncertekben, híres koreai előadók zenés videóiban, mesékben gyönyörködhet, valamint oktatási anyagokat, HD
IMAX dokumentumfilmeket és sok egyéb további 3D tartalmat élvezhet.

Előzmény: GPS (5900)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 5902

Áffeneanyjukat! H6500-on pont szórakoztam a smarttal.

Megoldandó kérdés valami "háló" használata, de úgy, hogy nem ugyanazon a belső hálózatról, hanem akárhonnan. A google drive ugye samsungosokon direkt nem használható, pedig az lenne a legtöklogikusabb, legegyszerűbb.

 

 

Előzmény: nicko (5899)
nicko Creative Commons License 2016.02.15 0 0 5901
Előzmény: GPS (5900)
GPS Creative Commons License 2016.02.15 0 0 5900

 

Boccs, mi is volt az?

 

Kikereste a 3D-s anyagokat a hálón, vagy mi?

.

Előzmény: nicko (5899)
nicko Creative Commons License 2016.02.15 0 0 5899

itt az újabb megszüntetés..március 15 után nem lesz elérhető a 3D explore...bravó.

Előzmény: nicko (5843)
Ferenc Béla Creative Commons License 2016.02.14 0 0 5898

Sziasztok! Samsung j5000 tv-m van. Az lenne a kérdésem hogy mondjuk a Sport1 HD-nál kiírja a nem találja az intelligens kártya szöveget. Namost olyan megoldás létezik hogy veszek egy intelligens kártyát rárakom azokat a csatornákat amik kellenek nekem? Vagy ezen a TV-n alapból nem is használható intelligens kártya, nem tudom. Köszi a segítséget.

cruiser71 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 5897

Szia 

Már vetettem a szüleimmel ilyen ketyerét (Övék a TV)

Összedugták de nagyon halkan szól pedig a fejhallgató is állítható hangerejű.

Az a kérdésem hogy kell a tv menüjében állítani valamit hogy normálisan szóljon?

köszönettel Peti

Előzmény: Androidfan (5896)
Androidfan Creative Commons License 2016.02.13 0 0 5896

Talán ilyesmi: link megoldás lehet, de majd a szakértők megszakértik. :)

Előzmény: cruiser71 (5895)
cruiser71 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 5895

Sziasztok 

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egy samsung ue 40 j 5200 smart led tv-m.

Szeretnék fülhallgatót rátenni,de nincs rajta se 3,5 jack ajzat sem scart csatlakozó.

Optikai hangkimenet van rajta.

Mit tanácsoltok?

 A válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 5894

Egy H6200-on szerettem volna valahogy filmet nézni, de nem otthon. Starwars7 kamerás verzió :) Végülis egy beledugott pendrive-megoldotta a dolgot, de felmerült bennem az online nézés. Gondoltam kis naiv, hát ott a google drive, azt bárhonnan meg tudom etetni, a 15gb korlátja nem számít, mert csinálok másikat és átváltok. Hát nem. Semmi ilyen perverziót ne képzelgessek, semmiféle google, gmail cucc nincs a smarthubon, pedig hejj de tele volt, a google earth sincs sehol. Pedig ez lenne a legtökegyszerűbb megoldás az online videózásra, nem? De. Keresztmegoldás lehet egy chromecast beledugása, az talán tud ilyesmit.

 

De nézegettem a plex-et is. Annak feltétlenül a TV-vel 1 hálózaton kell lennie, vagy tök máshol is lehet a szerver? (azaz egy bekapcsolt gép) hisz valami plex azonosítóért könyörög örökké, meg szerver IP címért. Hát ezt meg azt hiszem a routerben egy dyndns-el lehetne átverni. (még jobb egy usb-vel kombinált router)

 

Valaki végigzongorázta már ezeket? De bonyi. Ha a gmail drive-ját egyszerű eszközzel be lehetne lopni, az lenne a legtökösebb megoldás, nem?

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5893

Az isten barmai. Trágya szar erőltetvény. Bezzeg azt a retkes szemét 3,5-ös jackdugót értelmesen, beépített vezetéknélküli fülhallgatót, vakon is épértelműen használható, kézben fogható távirányítót, erősített hangkimenetet, usb-s cd lejátszó rádugást azt direkt nem.

Előzmény: nicko (5888)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5892

az OLED valóban nagy áttörés lesz, de amíg aranyárban mérik kell vagy 5 év mire itthon is hasonló árban lesz mint az LCD most.

Samsung nem is akar 2017-ig ezzel foglalkozni (gondolom megvárják idén mi lesz, hogy legyen miből lopkodni) :p a többiek az idei CES-en már mutogatták.

nálunk itthon csak a tv + soundbar és hűtő samsung nem is áll szándékunkban másból samsungot venni.

Előzmény: ha.miki (5891)
ha.miki Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5891

Egyetértek az íveltséggel: zavaró a szemnek,központosít (mint a kormány:), mélységérzete kicsi, szóval mihaszna!

Nekem nagyobbrészt monitorként üzemelne, ezért lenne haszos a 4xnagyobb pixelszám!

Amúgy 55-60"-ban gondolkodom majd, Samsungban a JS8500 a favoritom és bár mindenképp samu nálam a nyerö, de az OLED tényleg elgondolkodtató és az LG EF9500 elég rabul ejtett minden szempontból,no de majd meglátjuk!

Hát igen a 300 sororos felbontás gagyi e szegmensben és ha a 200Hz is csak CMR-rel megy, de a valós 4K-ban tévedsz, mert maga a panel 4K,szerintem a UHD Picture Engine-re gondolsz, ami úgy van marketingelve, hogy szinte 4K-nak látsz mindent.

Előzmény: nicko (5888)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5890

és a lényeg az SD adás 4K tévén a nézhetetlen kategória..pont olyan mint az analóg a FHD-n...

Előzmény: nicko (5889)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5889

egyébként azért érezheted magad átverve mert egy mezei FHD 6xxx samsung tv 600 soros mozgásfelbontással bír., addig egy 4k-s a 6xxx-ből 300 soros mint egy 50Hz-es alsó kategóriás tv.

ami tévét vettetek valójában egy 5-ös széria tehát 50Hz-es bele aplikálva egy kamu 4K mint minden 6xxx-be, ráadásul nem képes a 24p lejátszásra sem.

Miért kamu 4K? mert csak felkonvertálásból lesz meg.

7xxx-től már valós 4K

Előzmény: ha.miki (5886)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5888

Jelenleg azt tudom mondani, ha 4K-s tévét szeretnél és Samsungból akkor azt csak 7xxx-től min. 50"-ban. De mivel a 4K-hoz egyelőre csatorna nincs a 4K filmek is csak most kerültek boltokba jó drágán amikhez kell 4K lejátszó is, sok értelmét nem látom ennek a 4K izgulásnak.

ha erre nem futja anyagilag vegyél FHD tv-t akár más Panasonic, Sonyból. Japán márkák drágábbak, de jobbak is többnyire. panasonic mióta leállt a plazmával rágyúrt az LCD-re a tavalyi modellei már egész jók voltak.

a másik rossz ezek az ívelt szarok..csak full középre ülve adja ki az élvezhetőséget, oldalról a színek torzulnak így 3-4 embernél már bukó a dolog. ja és ne akarjon teniszt nézni rajta az ember vagy olyan sportot ahol vonalak vannak...

 

 

ebben a cikkben leírják mi a különbség az ívelt oled és lcd között.

Előzmény: ha.miki (5886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!