Keresés

Részletes keresés

1ibolya Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8482
Köszi a választ
Előzmény: lajos49 (8479)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8481
Jó kertészkedést!Biztos lehetsz benne hogy meg fogják hálálni a növényeid a gondoskodást!
Előzmény: hagazs (8480)
hagazs Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8480
Király:)
Sajnos sok a betonozott rész a kertünkben és így tudok tompítani rajta.
Köszi: Zsuzsi
(és át is ültetek asszem:)))..)
Előzmény: Törölt nick (8478)
lajos49 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8479

Szia Ibolya! A dugványok az anyanövénnyel lesznek azonosak. Tehát, ha nemes növényröl valók, nem kell oltani. üdv Lajos

Előzmény: 1ibolya (8473)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8478
Szia hagazs!A helyzet a következő az én citrom fám egész nyáron a szabadban van éri eső,tűző nap és nem hogy kutya baja de gyönyörűen fejlődik is.Nekem már egy ideje nem hozott termést és a télen elég sokáig le is volt állva ami engem zavart,és már itt írtam is.Most viszont átültettem friss új földbe és ahogy megindult szinte egy csoda.Jelenleg rengeteg rajta az új levél,virág és bimbó.Szinte mondja hogy" köszönöm az átültetést".Nyugodtan tedd ki a napra mire jönnek a nyári forróságok addigra hozzá szokik bőven a perzselő napsütéshez!
hagazs Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8477
S.O.S.
Segítsetek:)
A citromfa bírja ha tűző napon van és nincs árnyék?
Köszi: Zsu.
Encsi84 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8476
Sziasztok!
Barátoméknak van egy felkopaszodott citrom fájuk, szerintem hideg volt neki a tél.
Azt szeretném megkérdezni, mivel lehet ösztönözni a levél hozatalra, illetve később a terméshozásra.Apró jelei vannak az éledezésnek.Elég nagy fa már, sajnálnám.
torta1526 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8475
Izé, a kép lemaradt. remélem, most jó lesz.
Előzmény: torta1526 (8474)
torta1526 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 8474
Köszönöm a választ. A tápoldat Substral, megnéztem.
A talaj az, amibe még én ültettem kb 2-3 éve. Ha átültetem, jó neki a citrusföld néven kapható keverék, vagy vegyítsem még valamivel?
Itt egy kép, gondolom, így érthető az aggodalmam :|
Sajnos, elég rossz minőségű, a baloldali sárgás dolog az új hajtás...
Előzmény: jozso48 (8470)
1ibolya Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8473
Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy a mandarin ágacskák,ha véletlenűl meggyökereznek,termő fává fejlődnek,vagy be kell őket oltani?
marimama51 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8472
Köszönöm a választ,fájó szívvel ugyan,de leszedem a kis citromokat,és a virágokat.Nem szeretném elveszíteni.Ahol vettem,volt olyan is amelyiken rajta volt az érett citrom.A kalamondinnal is úgy fogok eljárni,ahogy tanácsoltad.
Előzmény: jozso48 (8471)
jozso48 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8471
A lipód még elég kis fának tűnik,tudom fáj érte a szíved,de le kellene szedni róla a
virágokat is és a terméskezdeményeket is.Jó lenne először a fát megerősíteni,hogy
el is bírja a termések súlyát,de amiért még fontosabb,az az,hogy a fácska ne a termésre fordítsa egyenlőre az energiáit,hanem a növekedésre.Erről már volt néhányszor szó,ne ess abba a hibába amit mi már néhányan elkövettünk annak idején.
Nagyon szerettem volna mielőbb termést látni és ráment a fám is,de nem csak én jártam így,tanulj a mi hibánkból,ráér még teremni.
A kalamondin eleve törpe fajta és ez egy szép egészséges fácska,ez már elbír néhány apró gyümölcsöt,ennek nem olyan hatalmas gyümölcsei lesznek,mint a Lipónak.
A vesszőket hagyd nőni és amikor már látod,hogy megerősödtek,leállt a növekedés
akkor metszd vissza,de csak annyira,ahogy a koronaforma ígényli.Igyekezz egy gömb-
formában megtartani.Sok sikert hozzá.
Előzmény: marimama51 (8466)
jozso48 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8470
Mielőbb ted ki őket a szabadba,fokozatosan szoktatva a fényhez.
A vadhajtásokat le is kell metszeni,jó időben nyugodtan lehet tápoldatozni hetente.
Bár nem ismerem a tápod,de ha citrusok részére készült,remélem jó is.Ha nem vagy benne biztos adjál nekik hetente volldüngert v.virágzásindító tápoldatot.
A leszáradt ágvégeket vágd vissza az egészséges részekig.
A talajáról nem írtál,ha még a Rappaiék féle tőzegben vannak,célszerű lenne mielőbb
átültetni,mert abban gyakran jelentkezik vashiányos állapot(erre utal a sárgás levélzet)Korrigálható vas tartalmú tápoldat adagolásával,de megelőzhető az előzőekben ajánlott földkeverékkel.
Előzmény: torta1526 (8467)
jozso48 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8469
Az alábbi képek egy ugodi növénykedvelő barátom gyűjteményéből valók.
Üvegházában többféle citrus mellett,virít a kávéfák sok piros termése,de van papaya,
banán,guava stb.Az udvaron több mázsát termő kivilugasok,kaki,füge és egy csomó
egzotikus növény.A ház előtt az utcán már nem akármilyen növény,egy nagyon formás
koronára metszett fagyálló citrom van.
Vörös Imre egy hatalmas fügefa büszke tulajdonosa,ilyen méretű füge ezen a vidéken
nem sok lehet v.talán nincs is.(ez a fotó és a kakik fotója előző évi,a többi mostani kép.)Gratulálok barátomnak a gyönyörű növényekhez és jó egészséget még sokáig.
Előzmény: jozso48 (8468)
jozso48 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8468
torta1526 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8467
Sziasztok!
Van néhány mandarinfám, magról neveltük, pár évesek (5-6). Tavaly augusztusban voltak beoltva (Rappaiéknál), egy mandarin, egy citrom, egy pomeló és egy narancs. A citorm egész jól érzi magát, virágzik, pár most majdem az összes levele leesett, lehet ez a nagy széltől?
A narancs és a pomeló is hozza szépen a leveleket, de ezek sárgák. Pontosabban a levél erezete zöld, maga a levél inkább sárga. Hetente kapnak tápot, citrustáp (sárga flakon, a márkájára nem emlékszem), többször nem merek adni nekik. Kéne?
Mennyire fontos ezeknek a növényeknek a közvetlen napfény? Rakjam-e ki őket a napra, szélbe, vagy inkább be a szobába (inkább télikert, ablakok padlótól plafonig, de a teteje nem üveg), ami szintén elég világos, meleg, de a nap nem süti a növényeket közvetlenül.
Legnagyobb problémám a mandarinnal van. Néhány, kb 1 centis levélkét hozott, de azokból is sok (kb fele) elszáradt. Van 4-5 ágacskája, ebből 3 teljesen leszáradt. Nemrég úgy tűnt, kicsit magához tér, elindult egy hajtás, de az sem nő már, megállt piciben, sárgán. Mit csinálok rosszul? Kevés fény? Kevés táp? Kevés víz? A vadhajtásokat mindig letördelem, hagyjam inkább?
Minden segítséget köszönök.
marimama51 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8466
Sziasztok!Az O-i-ban vettem ezt a citromfát/Lipo/és kalamondint.A Lipo termést is kötött,lassan,de kezd új hajtásokat is hozni.Ahogy elnézem,még rengeteg virág lesz rajta.A kalamondin viszont őrűlt sebességgel hajt.Mit lehet vele tenni,csípjem vissza a hajtáscsúcsokat?Egyébként termés és virág is van rajta.lipo
jozso48 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8465
Nagy kedvencem a poméló,bár keveset kötött,de azok szépen duzzadnak.
jozso48 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8464
Na most egyszerre jelentkeztünk be,így biztos hihető,hogy nem titkoltuk.
Szia Laci,gratula az új szerzeményeidhez,és hogy van a család büszkesége?
Előzmény: jozso48 (8463)
jozso48 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8463
Egyáltalán nem titok,feltettem a fórumra annak idején és azóta többen kipróbálták.
Összetevői:
5 rész "B"-és virágföld
5 rész komposztált marhatrágya (zsákos kiszerelésben kapható)
1 rész folyami homok (szürke-vakoláshoz használják)
1 rész perlit (v.a kertészeti v.az olcsóbb szintén vakoláshoz használatos)
1 rész alginit
A savanyú v. nem savanyú vita kérdésbe most nem mennék bele,akkoriban kifejtettem miért nem értek egyet azzal,hogy savanyú talaj ajánlanak.Nálam az nem
vállt be az évek során.Sőt feltettem egy cikket is ezzel kapcsolatban.
Előzmény: taormina1 (8459)
kurdilaci Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8462

Nem savanyú talaj!

Jozsó -féle földkeverék:

5 rész "B"jelű virágföld

5 rész érett zsákos marhatrágya

1 rész alginit

1 rész perlit

1 rész szemcsés(marosi.vagy pucoló)homok

osmocote 6hónapos lebomlású műtrágya(ennek mennyisége a bekevert talaj mennyiségével arányos,a dobozon rajta van az adagolás.

Tavasztól-őszig hetente woldüngeres belocsolás

A sok levél elvesztése a nem ideális helyen való teleltetés természetes velejárója,ami megviseli ugyan a citrust,de év közben kinövi,ha szabadban tartod.

A kiállításról nekem más a véleményem,mint ahogy azt már korábban leírtam,de hát nem vagyunk egyformák,s ez a jó.Én nem is tekintem kiállításnak,csak vásárnak és hasonszőrű emberek találkozójának.Kiállítás a Hortus Hungaricus vagy a Florália,ahová szintén szívesen megyek.

Előzmény: taormina1 (8459)
Cocona Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8461
Én is Bene Lászlótól vettem egy kumkvatot és ugyanazokat a tüneteket produkálja mint nálad. Eddig minden ősszel eldobta a fele lombját és idén télen majdnem ki is pusztult, az ágai kezdtek száradni. Én a narancs alanyra gyanakszom, szerintem valamilyen gyenge fajta lehet. Ültesd jó vízáteresztő képességű földbe és keveset locsold. A sok tápot meghálálja.
Lassan indul meg de aztán nagyon. Tavaly például kétszer is virágzott és legalább vagy 100-150 db gyümölcsöt hozott.
Előzmény: taormina1 (8459)
bombaba Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8460
Látom, hogy új hajtások. De ez még fiatal fácska, elég gyenge ágrendszerrel, amit erősíteni kellene, mivel a kumkvat több termész köt egy hajtáson.
Ha így hagyod, a bal és jobboldali hosszabb hajtások a termésekkel fűzfaágként fognak lefelé lógni. Egy gömbforma koronát próbálj kialakítani, sűrűbb, erősebb hajtásokkal.
Előzmény: B. Imre (8457)
taormina1 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8459
Hát, sokminden lehet, de ez biztos nem; Bene Laci Bácsi-féle a növény.
Akkor tehát mégiscsak megviseli a sok levél elvesztése? Annak idején azzal vigasztaltatok, hogy természetes jelenség. Tavaly szépen termett.
Többen hivatkoztok a Jozsó-féle speciális földkeverékre. Elárulná valaki a titkát? vagy azt csak Jozsó maga tudja?
Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy ne kellene savanyú föld neki.
Előzmény: kurdilaci (8447)
taormina1 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8458
Milyen csinos gyülekezet!
Viszont szerintem a kiállítás eléggé gagyi muskátlivásárrá degradálódott, feleannyi árussal és tizedannyi szakmai különlegességgel, mint azt mexoktuk.
Azt mondják, a helypénz olyan irreálisan magas, hogy nem érte meg kimenni rá. Így hát hosszú üres utcasorok ásítoznak mérsékelt embertömeggel. Én igazán nem éreztem késztetést rá, hogy otthagyjak többezer forintot.
A gagyi , a lepényevés-zsákbafutás-színvomalú rendezvények viszont korlátlanul burjánzottak.
Szerintem nem nagyon volt érdemes kimenni rá, nekem csak Pálmás ismerösöm tette felejthetetlenné az élményt, és azok az egyébként állandóan ottlevö, rejtett érdekességek, amelyekre fölhívta a figyelmemet, amelyek azonban bármikor látogathatók. Az árusok kínálata,- tisztelet a kivételnek-, enyhén szólva feledhetö volt.
Előzmény: kurdilaci (8446)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8457
Azok a kiálló ágak már új hajtások , azt is vágjam vissza?
Előzmény: bombaba (8455)
B. Imre Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8456
Idei dugványok és magoncok.
bombaba Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8455
Sztem ráférne egy metszés, ha már virágozni fog, sajnálni fogsz minden darabkát levágni.
Előzmény: B. Imre (8452)
bombaba Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8454
Köszönöm. Örülök, hogy láthatóan jól érzik magukat :)
Előzmény: cserella (8449)
bombaba Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8453
Nem tudom, a kumkvatod milyen idős és mekkora edényben van, de talán át kellene ültetni, és nem feltétlenül savanyú talajba. A jozso48-féle (vagy kurdilaci-féle? már nem is tudom) földkeverékben az enyémek kimondottan jól érzik magukat. 'Tenyészidőszakban', azaz tavasztól őszig rendszeresen kellene tápozni, Trópusi doktor citrustáp vagy inkább Volldünger a javallt részemről.
Előzmény: taormina1 (8445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!