Keresés

Részletes keresés

wdriver Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44670

 

igen én megcsináltam KPE, de előbb csináltam kútfőből és utána kérdeztem, lehet hogy most LPE-t tennék de csak a tetőre még mindig... nem nagy mutatvány, két emberes a hajlítgatás, tekerés.

nem roppant csak ha meg akarnám törni, akkor összenyomódik, és ez meglátszik rajta.

de itt a képen is látszik a belső sugár kicsi

(ezt azóta kitekertem a 20d-t nézve)

és mintha a keringető szivattyú is szebben muzsikálna,

sztem tuti volt belül surlódás, ellenállás a kis sugár miatt.

 

a ki és visszatérő ágak földben vannak, a visszatérő meleg ág leszigetelve.

oda nem tennék LPE-t.

 

de mint mondtátok, ki mire esküszik.

belső átmérője mindkettőnek ugyanaz, legfeljebb a fala vékonyabb ugye.

klasszul lehet szerelvényezni, nekem az erősebb rendszer biztosabbnak tűnik.

de saját vélemény. taposható, kőkemény anyag, mégis hajlik rendesen.

most amikor kivettem pár tekercset belülről, simán rátérdeltünk.

 

van még hely a tetőn, tehát ha nagyon berágok veszek LPE-t is és kipróbálom tudományosan :-)

peace

:-)

Előzmény: Egér Fogó (44658)
Marquessanto Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44669

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szolártakaró fólia vágható-e?

És egyáltalán ér-e valamit?

 

Ki hogyan melegíti fel a medence vizét? Félek, hogy ebben a melegben a gyerekeket nemigen tudom távoltartani a medencétől, ha készen lesz :)

bgaby Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44668

természetesen nem rád gondoltam :)

 

egyébiránt meg nem idegesít, sokkal inkább szánalmas

Előzmény: Fehérpárduc (44667)
Fehérpárduc Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44667

"ha jól látom, nemrég csatlakoztál ehhez a fórumhoz." - Mi köze van ehhez, hogy én mikor csatlakoztam? Én züllesztem? :) Nem gondolnám...

 

Egyébként attól, hogy nem kommenteltem, már évek óta olvasója vagyok ennek a témának, csak most lett saját medencém, azért kérdeztem én is eztazt. Minden fórumra jellemző, hogy van olyan aki zülleszti a társaságot. Erre egy egyszerű megoldás van: "ne etesd a troll-t" :)

 

Azért írtam, hogy nyugodjon le mindenki, mert "idegeskedni annyi mint mások hülyesége miatt önmagunkon bosszút állni"...

 

Előzmény: bgaby (44666)
bgaby Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44666

ha jól látom, nemrég csatlakoztál ehhez a fórumhoz.

ez egy teljesen jól működő, segítőkész fórumtagokból álló csapat, évek óta harmóniában, békességben élvezzük a medencéinket.

Az, h vki az öntelt, tudálékos, kioktató stílusával nem veszi észre magát, erőből puffogtatja a mondandóját, árulja a seftes cuccait, próbálja lehúzni az ittlévőket, sztem az nem ebbe a csapatba való. :(

Előzmény: Fehérpárduc (44665)
Fehérpárduc Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44665

Szerintem mindenki nyugodjon le, végül is azért csinálunk medencét, hogy pihenjen és kikapcsolódjon az ember, nem?

 

Mobil kerti medencék, nektek van ilyen?

 

bgaby Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44664

valaki felírhatná már neki... :D

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (44663)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44663

Látom nem ment át. Pont azt írtam, hogy az is jó ez is jó. Erre jössz a saját képzeteiddel, hogy csak a Tied jó.

 

Ez egy DIY olcsósító topik. Pont arról szól, hogy mivel nem több millás medence csodákat készítünk, hogy lehet kijönni a kis költségvetésből, olyan kecse is káposzta is módon.

 

Ebbe belefér az LPE és belefér a KPE cső is.

Ha most kapnék ingyé LPE csövet azzal csinálnám. Ha kapnék KPE csövet ingyé azzal csinálnám, hiába jobb az egyik vagy másik.

 

Van aki a sósavra esküszik, és azt használja, van aki el nem tudja képzelni, hogy gyereke mellé sósavat öntsön, ezért szór mellé inkább egy kis kénsavat. Van aki félti a plazma tévéjét a sufniban és KPE csővel szerel, van aki nem és LPE csővel. Mi itt a gond????

Előzmény: talajkoordinator (44661)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44662

Az igazság odaát van. legalább is Mulder nekem azt mondta. Meg a hangok is azt mondják nekem hogy I'm OK. ;-)

Előzmény: bgaby (44660)
talajkoordinator Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44661

köszönöm Kék Ég!!! ott a pont nálad, de nem látják be. ezért kell az álló vizet felkavarni, mert 8 éve pang.

ha bele gondolok, hogy 8 éve osztogatják a téves eszméket páran, akkor több száz elfuserált megoldás van miattuk. persze, tudom működik, nekik az úgy jó, meg minden egyéb. Azt azonban még mindig fenntartom, hogy előbb meg kell kérdezni az új tagot, hogy korrekt kitalált dologból szeretne építkezni, vagy K&G szerint. KPE - LPE vitát lezártam. szép napot nektek, kapaszkodjatok, fel van kavarva az állóvíz!!!!!! 

Előzmény: Blue_Sky_007 (44659)
bgaby Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44660

Többféle igazság létezik.

Nyilván mindenki a saját magáéról van meggyőződve.

De az élet hozhat olyan nem várt élethelyzetet, amikor az ember kénytelen elgondolkodni a saját "igazságán".

Mondjuk ehhez szükséges némi intelligencia is...

 

Love & Peace

:D

Előzmény: Blue_Sky_007 (44659)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 44659

Nem tudom mit görcsöltök az LPE vs KPE vitával. Mindkettő működik mindkettőre van pêlda. A haldokló nyugat DIY oldalain is millió megoldás van mindkettőre. Számomra kezd vallási vitává fajulni a kérdés. A közel nyolc éve viszonylagosan békés topik kezd csatatérrê változni.

 

UFF

 

Gyújtsatok rá a békepipára

Egér Fogó Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44658

Nem azért, de meg lehet csinálni, wdriver kolléga megtett. Igaz, ő rácshálót használt. Úgy ér? :)

Előzmény: nyárimádó (44657)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44657

Aha....tekertessetek 100 m kpe csövet koordinatorral, és lehet rájön 1-2 dologra. 

 

Előzmény: Egér Fogó (44656)
Egér Fogó Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44656

Kevésbé bírja a hajlítást, mint az LPE. Ez hőmérséklettől is függ. 20 fokon 20d, ahol d a cső átmérője. Ezért hangoztatom, hogy csőkígyót csak kánikulai napon szabad tekerni.

Előzmény: nyárimádó (44652)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44655

Bírni bírja, de akkora szaletli vagy gyerekszoba tető kell hozzá ami alatt három patak folyik. Ezt kívánja a minimum hajlítási sugár.

Előzmény: nyárimádó (44652)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44654

Látom már válaszoltak, de....

- az én nagyobbik kölköm a csövön át mászik ki-be, és néha ugrik is róla ( no ez mondjuk annyira nem szabályos), tehát a láb mozog és terhelődik, azaz lefelé igyekszik, és menne is, ha nem betonon volna,

- töltéskor a láb kifelé igyekszik, a 90°-tól kitér,  a felfekvő felület a homokon kisebb lesz, így a láb süllyed megint,

- vissza kell nézni tavalyra, Piki patos barátunk is ezzel küzdött, pedig nem kezdő, csak nagy eső következtében eléggé elázott a talaj. Valahogy emeltek vissza rajta, de megfogadta, hogy idén tesz a láb alá valamit.

 

Csak- csak mozog a medence " működés"/használat közben, a betonon is szezon végére kb 5-10 cm elmehet a vízlengések/ oldalirányú terhektől. 

Jobb félni vagy alátenni valamit, mint leengedni szezonban a felét kényszerből.

Szerintem, láttam, tapasztaltam.

Előzmény: zztopp (44642)
laller07 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44653

1. lépés: pH beállítás

2. Fertőtlenítés

3. Algamentesítés

4. Pelyhesítés

5. Karbantartás, takarítás

 

Ami mindenképp kell: vízelemző, pH csökkentő, kombinált klórtabletta

Esetleg kellhet: algamentesítő, pelyhesítő

 

 

1. pH beállítás:

A jól beállított pH érték 7,2-7,6 közötti. Amennyiben a mért pH érték ennél kisebb, pH pluszt kell adagolni, ha nagyobb akkor pH mínuszt. Általában pH mínusz adagolása szükséges.

 

2. Fertőtlenítés: Klór - ez az általános

A fürdőmedence vizében annyi klórnak kell lennie, amennyi elpusztítja a fertőzést okozó mikroorganizmusokat, azonban a fürdőzők egészségére még nem ártalmas.

Az ideális szabadklór-tartalom literenként 0,6-1,0 mg.

 

Szerintem kombinált tablettával a legjobb (figyelni kell a tabletta szabadklór tartalmát, nagyáruházi sokszor gyengébb), 10-14 naponta beleteszel az adagolóba vagy szkimmerbe 1 db 200g tablettát. Ha elolvad jöhet a másik, de kb. ennyi ideig bírja majd egy. Én ~50m3-hez teszek 2 db-ot hetente. Amúgy kombi tabletta tartalmaz klórt, algaölőt, pelyhesítőt is.

Egyébként ilyen adagolással gondolkozhatsz: Az első adagolásnál 2 db tabletta 10-20m3 vízhez
Folyamatos adagolás: 1 db tabletta 10-30m3 vízhez 10-14 naponta.

 

3. Algamentesítés: Bár a kombi tablettában van, de én szoktam önteni egy keveset, biztos ami biztos.

Folyamatos adagolás: hetente 50-150 ml/10m3 vízhez

 

4. Pelyhesítés: Ugyanaz a helyzet, mint az algamentesítőnél, van a kombi tablettában. Ezt szerintem csak akkor kell külön, ha opálos a víz. Akkor összegyűjti a szennyeződéseket, így megakad a szűrőben vagy leülepszik a medence aljára.

Adagolás: 10 m3 vízhez 50-100 ml vegyszert működő vízforgató mellett a szkimmerbe vagy a medence több pontján a vízbe öntünk.

 

5. Karbantartás: Porszívózás

 

Vegyszer mennyiség:

14m3 csapvíz a medencédben:

-egy 3kg-os kombi klórral valószínű kihúzod a nyarat. erre a köbméterre kb hetente elég 1 tabletta. 3 kg az 15 db ---> 15 hétre elég.

-Pár kg pH csökkentő, lehet elég 1 lehet 2-3 ez csak akkor derül ki, ha megméred.

 

Ennyi kb. ha tovább kérdésed van, nyugodtan, akár mailben is.

Előzmény: Törölt nick (44650)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44652

Nem akarok okoskodni, mert nem volt szerencsém még kpe és lpe cső hajlítással. Azt azért megkérdezem, hogy a kpe cső bírja a spirálba való tekergetést?  Ha vastagabb a fala, akkor gondolom el is roppan, nem? Abban bgabynak igaza van, hogy a tetőn nem igazán mászkál/ tapossa senki a  csövet, még ha el is pukkan, akkor sincs nagy baj, de ennyi erővel a kpe cső sem "lépésálló". A felmenő és visszamenő ágat meg talajközelben érdemes védőcsőbe vezetni...

 

 

 

Előzmény: Egér Fogó (44648)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44651
Előzmény: Törölt nick (44650)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44650

Megvásároltam a Manimex Tampa 4,57x1,22 méretű medencét. Abban várom segítségeteket, hogy milyen vegyszerek szükségesek és milyen mennyiségben kb. 1 hónapra vagy a nyári szezonra amely becslésem alapján 3 hónap lesz.. ca.: 14 m3 csapvíz lesz majd benne. Mint korábban jeleztem teljesen kezdő vagyok ezen a téren. A vegyszerezés sorrendjét is sziveskedjetek megadni.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44649

Ennek sírás lesz a vége....

Egér Fogó Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44648

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy egy mezei troll vagy.

 

Lassan kérdezem, hogy megértsd, hátha tudsz válaszolni rá.

Hol lehet olyan fűtéskeringető szivattyút, ami képes egy LPE csövet szétnyomni?

 

Jó környéken lakhatsz, megmarad a plazmatévé a szaletliban? Nem viszik el? Az itt jelenlevők többsége inkább a nappaliban tartja.

Hiába olyan olcsó, amit reklámozol, a fala vastagabb, és mivel rossz hővezető, a benne keringetett víz kevesebb meleget von el a felületéről - tehát kevésbé alkalmas arra, hogy a medence vizét melegítsük vele.

 

Előzmény: talajkoordinator (44646)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44647

Szervusz talajkordinátor!

 

Beleszólok a "párbeszédbe" mivel amit bgaby képvisel, azzal teljes mértékben egyetértek és ki merek mellette állni.

 

 Nem szarrágás, hanem józan megfontoltság, de akár mondhatjuk szépen hangzó marketing szöveggel is, optimum.

És ezt az optimumot ragozhatnánk egész magas mérnöki szintekig, szerintem feleslegesen.

 Kérlek gondolkodj el bgaby, Egér Fogó, az én és mások ilyen irányú hozzászólásain. Segíteni szeretnénk, "tanítani", hogy a fórum olvasók mindannyian többek lehessenek egy kis tudással, és az alkalmazható is legyen. Ez természetesen a nehezebb utat mutatja minden jó magyar embernek mivel gondolkodásra buzdít, de hosszú távon ez lesz mindegyikünk hasznára.

 Tudom, tapasztaltam, gondolkodom.

 A felesleges túlbiztosítás rossz! Költséges, aránytalan, csalódáshoz vezethet. It mindannyian örömet akarunk lelni a medencéinkben, ehhez viszont nem akarunk "marsi frank" hitelt sem felvenni.

 Szerintem a legfontosabb minőségbiztosítási módszer a józan paraszti ész párosítva belátással, e nélkül az alap nélkül egyik sem ér semmit, még a medencés, kubikus vagy űrrepülős sem.

 Egyet merek javasolni, keresd a választ a miértekre. Érdemes, ez emeli a diplomás műszaki embert is mérnök szintre.

Előzmény: talajkoordinator (44646)
talajkoordinator Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44646

kedves bgaby. Ne sértegess. nem árokásó vagyok csupán, hanem kubikus. ez sokkal több, mint egy árokásó.:))

majd ha egyszer kipróbálod a pancsikádhoz a KPE csövet, rájössz, milyen kár, hogy körábban nem ezt választottad. anélkül osztod a szidalmat, hogy meggyőződnél a másik anyag tulajdonságáról. azt írhatod, hogy neked LPE csőből van, de azt nem, hogy a KPE nem jó. megint csak a szarrágás és az olcsóság vezérli szavaitok, nem a szakszerűség. ez hasonlít a közelmúltbeli írásokhoz. szegény kérdező meg bele zavarodik, hogy kinek is van igaza. pont ezért kell az állló vizet felzavarni, hogy tisztuljon egy kicsit, mert pár rossz információ, és tucatszámra jönnek az ilyen rossz megvalósítások. amikor pedig baj van, akkor ti nem lesztek ott, hanem akkor fog szakemberhez fordulni szerencsétlen emberke. 

Előzmény: bgaby (44637)
zztopp Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44645

Köszi, kipróbálom.

Hogy a fűtés kérdéséhez is szóljak - bár biztos meglennétek nélküle :) - nekem a 366-os medencém három éve úgy melegszik, hogy letakarom mg fóliával. (átlátszóval)

Olyan nagyot vettem, hogy alá gyűrtem, így szinte légmentesen zárt. Az üvegház hatás miatt egy nap alatt felmelegedett, Sőt volt, hogy hideg vizet kellett hozzá engedni, mert 40 fok körül volt:) Fürdés után estére visszatakartuk, másnap délután megint jó meleg volt.

 

MZ/Y Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44644

Ahogy a kolléga írta, nem olyan vészes a terhelés.

 

Ha a feltöltésen már volt medence, az már kapott is tömörítést. Max. az új részen kellene tömöríteni, de ha van időd, akár locsolgatással is megteheted. A lényeg, hogy a lábak alatt legyen normális alátámasztás.

Előzmény: zztopp (44642)
Fehérpárduc Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44643

Azért bár nehéz egy medence, de egyenletesen oszlik el a súly és nem olyan sok ha fajlagosan adott felületre nézed. Egy 10x10cm-es felületen, ha 1 méteres a vízmagasság, akkor mindössze 10kg jut. Tehát hiába 8-10db kisautó súlya egy 350-es medence vízzel teli össztömege, amíg egy autó kereke kb. 10x10cm felületen ér le ami mondjuk ~250kg-al nyomja a talajt, addig ugyanekkora területen csak 10kg-os terhelést kell elviselni a medence alatt a talajnak. Ha az autód alatt nem süllyed meg az a talaj, akkor a medencéd alatt sem fog, feltéve ha vízszintesen áll.

Előzmény: zztopp (44642)
zztopp Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44642

A medence kérdése nagyjából eldőlt veszek újat. A vízszintezéshez durván 20 cm földez kéne kiszedni, csakhogy majd az egész területről, mivel a régi medence helyét már feltöltöttem, és ki is volt szintezve. Ehhez kéne még plusz  fél méter az újhoz mármint hosszában, nem felfelé. De a réginél is az volt a bajom, hogy mivel nem volt támasztva, erodálódott a homok. Vagyis lemosta az eső, meg letapostuk. Ez a gond a zárófallal megoldódna. Csak még mindig itt van a süllyedés problematikája. Ha lapvibrátorral tömörítem, akkor is süllyed? A kiszedéshez most el kellene hordani azt a 4-5 köbméter homokot amit eddig oda hozattam, plusz az eredeti földet is alóla. Az autópályákat is tömörített homokra építik. A kiszedés viszont valószinüleg olcsóbb lenne, mint falat építeni. De mi a biztosíték rá, hogy a föld ami alul van nem süllyed meg?

Előzmény: nyárimádó (44625)
bgaby Creative Commons License 2014.06.04 0 0 44641

:D

itt még csak most kezdődik a tanév :)

Előzmény: Törölt nick (44638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!