Keresés

Részletes keresés

eztse Creative Commons License 2008.11.21 0 0 59
Pontosabban legalább annyira biztonságos, mint a többi banké, amivel dolgom van :)
Előzmény: eztse (58)
eztse Creative Commons License 2008.11.21 0 0 58
Nos, tegnap sikerült aktiváltatnom az ibanqomat. És az aktiválási folyamatot látva rá kellett jönnöm, hogy tévedtem, és biztonsági SMS-ek nélkül is tökéletesen biztonságos a rendszer. :)
Előzmény: eztse (15)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.20 0 0 57

a hirdetményt belinkelték már, abból minden kiderül

ingyen csak másik bankból tudsz átutalással pénzt tenni a számlára

mivel nincs bankfiókjuk, ezért nem tudsz befizetni sem kp-t a számlára

postai befizetéskor minden esetben vonnak valamennyit, attól függ, hogy az általuk kiadott csekken vagy rózsaszín utalványon vagy mit tudom én min küldöd a pénzt, arról nem beszélve hogy jópár nap, míg így jóváírják az összeget

mindenképp kell mellé szerintem egy másik bankszámla is

Előzmény: elatosz (56)
elatosz Creative Commons License 2008.11.20 0 0 56

Igen, valóban sok mindent meg lehet belőle tudni, de a 48-as hozzászólásomat továbbra is fenntartom, és várom azt a hozzászólót, aki nekem ebben érdemben tudna segíteni. (Hagy ne telefonáljak már el 6-8 száz, vagy akár 1000 forintot ezért az 1 információért...) A több kártyás megoldás is szóba jöhet, de ezt még érdeklődnöm kell.

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 55
Hirdetmeny, telefon, es mindent megtudsz. En amugy 8 eve hasznalom Ibanq nelkul.
Előzmény: yun (54)
yun Creative Commons License 2008.11.19 0 0 54

en is hasonlo dolgot tervezek. Az axa-val kapcsolatban azonban meg nem teljesen vilagosak a koltsegek szamomra.

Naluk 1 vagy 2 fajta maganszamla van? A KamatHozó bankszámla meg a maganszamla ugyanaz vagy kulonbozo dolog.

A masik dolog: gondolom erdemes ibankingot kerni mert enelkul nem igazan hasznalhato a szamla.

A szamla nyitaskor van egy osszeg 6800ft ami nem keves, ez egyszeri dolog? Csak az elso evben kell fizetni? ugyanigy nem latom, hogy a bankartyanak van e eves dija, eloallitasi ktg, stb.

ezekrol tudtok vmi infot, hogy ne menjek foloslegesen nagy tavolsagot a bankba.

Előzmény: Laslow (53)
Laslow Creative Commons License 2008.11.18 0 0 53
Hát ugye volt kitől ellesni.. ;)
Amúgy már 1 hónapja használom a kombót, és nekem is bevált, valóban használható páros. Köszi még egyszer.
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 52
hm nem rossz módszer... ;-)
Előzmény: Laslow (50)
eztse Creative Commons License 2008.11.18 0 0 51
Az én módszerem is hasonló, csak nekem a CIB-nél van az ingyenes számlám. :)
Előzmény: Laslow (50)
Laslow Creative Commons License 2008.11.17 0 0 50
Az én módszerem: bemegyek egy Citibank fiókba (náluk is van ingyenes számlám), befizetem, majd onnan átutalom az AXA-s számlára.
Előzmény: elatosz (48)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 49
Atutalod egy masik Ellas szamlarol ;)
Előzmény: elatosz (48)
elatosz Creative Commons License 2008.11.17 0 0 48

Már csak azt magyarázzátok el nekem, úgy mint egy 6 éves kisgyereknek, hogy kp-t milyen feltételekkel rakhatok a számlára? Olvastam a hírdetményt, de nem egyértelmű...

1. Ha postán sárga csekkel fizetem, úgy 70Ft, +a tétel 0.33%?

2. Ha kérek az AXA-tól sárga csekket (min 50db), úgy 8FT/csekk + a tétel 0.33%?

3. Hallottam olyanról is, hogy díjmentes az egész...

Mi tehát a valóság?

Úgy is kérdezhetném, hogy pl x összeget hogy rakhatnék rá a legkedvezőbb feltételek mellett?

 

Köszönöm!

elatosz Creative Commons License 2008.11.17 0 0 47

Értem és köszönöm:)

Megnéztem a hírdetményt.

Előzmény: eztse (46)
eztse Creative Commons License 2008.11.16 0 0 46
Az Electron csak elektronikus környezetben használható, míg a Classic (mivel dombornyomású) mindenhol használható. Szerintem Magyarországon és Európában már nem nagyon van olyan üzlet, ahol nem elektronikusan olvasnák le az adatokat, de az USA-ban még előfordul. Ezenkívül a Classsicot elvileg több helyen elfogadják, de nekem az Electronnal még nem volt olyan problémám, hogy ne fogadták volna el, de én csak sima vásárlásokra és pénzfelvételre használom. Bővebben: http://bankkartya.hu/?oldal=tanacs_csop_5 Utalás netbankon keresztül díjmentes. Kp elhelyezés költsége a hírdetményben szerepel. Számlakivonat ingyenes. (habár sztem felesleges)
Előzmény: elatosz (45)
elatosz Creative Commons License 2008.11.16 0 0 45

Sziasztok!

Én eddig a fizut kp-ban kaptam, így érdektelen voltam ebben. (Máshol van lekötésem)

Januártól viszont utalni fogják, így megnéztem a lehetőségeket, és ez a kamathozó elég jónak tűnik. Néhány kérdésre még keresem a választ, kérlek segítsetek!

Mi a különbség a Visa Electron és a Visa Classic között? Átutalás más folyószámlára (pl OTP-re) netbankon keresztül (iBanq) költségtérítéses vagy sem? Kell fizetni a 199 pénzt vagy sem? (mert szerintem nem) Kp-t milyen feltételekkel helyezhetek el rajta? A befizetések tételenként mennyibe kerülnek? A havi számlakivonat küldése postán is ingyenes? Előre is köszönöm mindenkinek, további szép napot!

eztse Creative Commons License 2008.10.30 0 0 44
Én is ebben reménykedem. Ráadásul egy direkt banknál pláne fontos lenne a sok funkciót nyújtó netbank.
Előzmény: Laslow (41)
vanchu Creative Commons License 2008.10.30 0 0 43
Nem pénzügyi szektor.
Előzmény: lac77564 (42)
lac77564 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 42
hol dolgoztál ? csak nem genernél?
Előzmény: vanchu (27)
Laslow Creative Commons License 2008.10.30 0 0 41
Na csak érted, ha itt azt írnánk a netbankról, hogy nagyon szuper, hamarabb lenne több ügyfelük, mint így, hogy azt olvassa róla a világ, hogy igen béna. Én abban reménykedem, hogy az új tulajdonost zavarja a pocsék netbank, és kiadták/kiadják a pénzt fejlesztésre, így 1-2-3 hónap múlva megújulhat...
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.30 0 0 40

sajnos a netbank tényleg a gyenge pont, nagyon sok mindent lehetne rajta fejleszteni

egyszer talán majd arra is sor kerül,ha már többen ismerik őket és igény lesz rá

azért a kamatok kárpótolnak remélem

a havi kamatjóváírás pedig tök jó dolog

Előzmény: Laslow (39)
Laslow Creative Commons License 2008.10.28 0 0 39
Újabb probléma: az iBanq kliens proxy mögül nem tudja elérni a bank szerverét.
Laslow Creative Commons License 2008.10.27 0 0 38
Pontosítás: a számlatörténet táblázatában ami mezők tartalma nem fér ki, azok fölé húzva az egérmutatót megjelenik gyorstippként a teljes szöveg.
Nem a Számlatörténetnél van 1 hónappal későbbi végdátum, hanem a Számlamozgások ablakban, ami azért jó, mert lehet olyat is csinálni, hogy megadok egy jövőbeli dátumot, hogy akkor teljesüljön egy utalás, ne pedig most, és így azok is látszódnak.
Pozitívum, hogy a célszámlák adatait nem lokálisan, hanem a szerveren tárolja.
Idegesítő, hogy az iBanq minden indításakor le kell okézni a VÉGFELHASZNÁLÓI LICENC SZERZŐDÉS ablakot.
Előzmény: Laslow (37)
Laslow Creative Commons License 2008.10.27 0 0 37
"naponta max 200 ezret lehet felvenni a kártyáról"
Most aktiváltam a bankkártyámat, és az ügyintéző azt mondta, együtt összesen 100.000 Ft a levásárolható és ATM-ből felvehető napi limitem. Mondta, hogy ez telefonon keresztül bármikor módosítható, és a módosítás abban a pillanatban életbe is lép. Nekem ez így megfelel.

Aktív végre az iBanq szolgáltatásom, kipróbálhattam. Hát, fényévekre van attól, hogy Év netbankja díjat kapjon.
Nem felhasználóbarát: tök zavaró, hogy a számlatörténetemnél egyszerre csak 6 tétel látszik (azok sem valami ügyesen elválasztva), egyébként görgetni kell. Mert nem átméretezhető az ablak. Az ikonok nem kifejezőek. Zavaró, hogy van olyan ablak, amiben 6-8 gomb is van vízszintesen egymás mellett (túlzsúfolt). A nem átméretezhetőség miatt sok adat nem is látszik rendesen (pl. utalások hosszú közleménye), pedig a monitoron lenne hely bőven. Hiányos a Súgó (pont ami nem volt egyértelmű, az ott sincs kifejtve.)
Nem lehet állandó, ismétlődő átutalási megbízást/csoportos beszedési izét csinálni, ehhez mindenképp postán kell beküldeni a kitöltött papírt.
Ha a számlatörténetet nézem, a megjelenítendő időszak végdátuma a mai nap után van épp egy hónappal - miért nem a mai nap? Vagy csak ennyire igénytelenek a készítők, hogy nem tűnt fel senkinek a helytelen dátummegjelölés?
Amit tud: sima utalások (alá is kell írni őket (=jelszót beírni), nem csak leokézni), egyenleg/számlatörténet/havi számlakivonatok megjelenítése, illetve célszámlák adatainak mentése (=ha valahova többször utalnék, elmenthető a számlaszám, közlemény, stb.), számlatörténet exportálása Excel fájlba (OTP ügyesebben exportál Excelbe, itt még egy nyomorult fejléc sincs hogy tudjam melyik oszlop micsoda).
Tetszik, hogy rögtön kiírja egy számlaszámhoz, hogy melyik bankfiókban nyitották, azaz látom, hogy melyik banknak utalok.

Szóval, használható éppen, de mind funkcionalitásában, mind pedig felhasználói felületében nagyon gyenge.
Előzmény: eztse (14)
Degeczi Creative Commons License 2008.10.26 0 0 36
igen, sok cég fizet bérletet - mármint a dolgozóknak, mert családtagoknak, gyerekeknek persze nem

piacon szerintem mindenhol hülyén néznének, ha nyugtát kérnél - legalábbis külföldön járva is (nem csak volt keleti blokkban, de pl angoloknál) mindenütt azt tapasztaltam, h csak a KP kezeléssel foglalkoznak, bizonylatolással nem
(nem lepne meg, ha a kis forgalmukra, és életszerű működésre tekintettel erre ott nem is lennének kötelesek...)
Előzmény: Híd (35)
Híd Creative Commons License 2008.10.25 0 0 35
A bérletet fizeti a cég, piacon nem vásárolok, mert elegem van a kofákból, akik hülyén néznek rám, amikor kérem a nyugtát. Csak közértben vásárolok, ahol adnak számlát.
Előzmény: Degeczi (34)
Degeczi Creative Commons License 2008.10.25 0 0 34
vagy sokaknak pl gyereke is van, és az óvodában/iskolában sem éppen tipikus a kártyaelfogadás
de mondjuk piacon, trafikban, bérletárusnál sem
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 33
Én néha hetekig kolbászolok pár száz forinttal.

Es te a fovarosban laksz. Kepzeld el, hogy elnek emberek Pesten kivul is, es bizony nem mindenhol van Plaza se. Sot, van olyan, hogy nem tudsz kartyaval fizetni az egesz telepulesen.

Mik vannak, nem? ;)
Előzmény: Híd (31)
Ata samurai Creative Commons License 2008.10.25 0 0 32

Citibank

Ha a havi 150-et nézzük egy egyenletes fogyással, akkor akkor mondjuk átlagos 75000 egyenleggel a kamat évi 6000. Ez ~23 pénzfelvétre elég. Ha ennél több az átlagos egyenleged akkor ez egyre jobb.

CIB

Ennél valóban 111 Ft-tal drágább az a havi egy. A következő pénzfelvét mennyibe kerül? Kamat meg itt se nagyon van ugye?

 

Lehet vitatkozni pár száz forinton, de higgyétek el az 5 év alatt nem volt még olyan, hogy a kamat ne lett volna több mint a kezelési költség. Ha vkinek azért kell bankszámla, mert oda küldik a fizetését és rögtön felveszi az egészet, az valóban nem foglalkozik a kamattal. Annak biztosan van jobb megoldás is.

Előzmény: vanchu (25)
Híd Creative Commons License 2008.10.25 0 0 31
Én néha hetekig kolbászolok pár száz forinttal. Ha nagyon kell kp. kölcsönkérek valakitől a munkahelyemen egy ezrest, aztán átutalom neki az interneten.
Előzmény: vanchu (30)
vanchu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 30
A 10 túl sok volt, de a kettő kevés...

Nem szeretek magamnál sok készpénzt tartani.
Előzmény: Híd (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!