Keresés

Részletes keresés

tibi2626 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 6542

Én meg jobb ha el se mondom :) 

Előzmény: dw1 (6541)
dw1 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 6541

nekem majdnem a duplája jött ki az elmúlt 1 évre.

Előzmény: nyman (6540)
nyman Creative Commons License 2016.10.02 0 0 6540

Elosztottam az elmult kozel ot evet az eddig gyujtott citiforintokkal 4 687 Ft-os havi atlag jott ki. Ez evi 56 ezres atlag. A havi dij 2 x 690 Ft, ami a fenti osszegbol lejon, illetve az SMS dij 440,de ez a folyoszamlara is.Ugyhogy evente cirka 2-2,5 teletank. 

Előzmény: Pisitbá99999 (6537)
nyman Creative Commons License 2016.10.02 0 0 6539

A A CIB is ezt csinalta par eve, azota joforman nem hasznalom, csak ha vmi akcios visszateritesi idoszak van.

 

Ami miatt nem adtam meg le, az az aszisztencia es az utazasi biztositas csomagja, illetve a visszafizetesi idot lehet huzni ugym hogy a citis kartyakolteseket meg beszedetem a cibes hitelkartyarol,  

Előzmény: helloeverybody! (6538)
helloeverybody! Creative Commons License 2016.10.01 0 0 6538

A Raiffeisen is nagyon leszűkítette azoknak a vásárlásoknak a körét, amely után még visszatérítést ad. Gyakorlatilag nem csak a csekkes befizetések után állította le a visszatérítést, de neten keresztül sem érdemes már számlát (pl. díjnet) vagy bármilyen más díjat (mondjuk biztosítás, önkéntes nyugdíjpénztár, egészségpénztár) befizetni, mert csak akkor jár visszatérítés, ha csoportosan oldja meg azt az ügyfél. Vissza is adtam a OneCard hitelkártyámat, mert ilyen megszorítások mellett még a legolcsóbb sem éri meg. Ami nem rossz viszont, az a KH hitelkártyája, amely 2%-ot ad megszorítás nélkül minden vásárlás után, de csak 150ezer forint költésig, tehát havi max. háromezret, utána már sajnos semmit. Az éves díja a legolcsóbb kártyának évi 5000, a visszatérítés összegét azonban számlazáráskor jóváírják.

Előzmény: dw1 (6536)
Pisitbá99999 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 6537

Miért, te éves szinten hány forint visszatérítést szoktál összehozni?  30000? 40000? Ezt jó pár limittel rendelkező kártya tudja.

A végtelen visszatérítés csak a jó régen igényelt CITI kártyák esetén áll csak fenn. (Ahogy létezett ez az összes többi banknál is.) Akinek ilyen kártyája volt, és éves szinten a fenti összegeknél jóval nagyobb visszatérítésre voltak jogosultak, azoknak a CITI rég felmondta a kártyáját...

Előzmény: dw1 (6536)
dw1 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 6536

Én abban reményekedek, hogy ha véget ér az átadás/átvétel arra a többi bank is ráugrik majd és kínál valami szebbet mint általában. Ha nem, és nem tetszik az Erste, akkor a Raiffeisen lehet még nyerő.

 

Nekem ami tetszik a Citinél, azok a viszonylag alacsony költségek és a társkártya-rendszer mellett a netbank szolgáltatásai, és a bankon belüli azonnali átutalás, ez elég kényelmes.

 

Ami a legkirályabb és máshol nincs az a végtelen visszatérítés, semelyik másik banknál nem lehet ennyi visszatérítést kihozni, máshol felülről limitálva van, hogy mekkora elköltött összeg után jár a visszatérítés.

 

 

Előzmény: Jonny Sniper (6533)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 0 6535

A Citi mindig is össze-vissza küldte a kártyákat, nem?

Míg más bank a lejárat előtt kb. egy hónappal, a Citi néha fél évvel, néha egy évvel vagy éppen ahogy.

 

Tudjátok ez miért van?

bally4h Creative Commons License 2016.09.23 0 0 6534

Köszönöm JS!

Valószínű ez a jó döntés, a problémám meg lenyelem, évek óta elégedett vagyok velük, plusz a legolcsóbb..

 

Más: A meglévő betéti kártyám 12/16 lejár, de ma kaptam postán újat, a lejárai dátuma: 09/19.

Aktiváltam.

 

Üdv!

Előzmény: Jonny Sniper (6533)
Jonny Sniper Creative Commons License 2016.09.19 0 0 6533

Sziasztok,

 

Szerintem azért nem érdemes nagyon kapkodni, mert rosszabb feltételekkel nem vehetnek át,

az tuti. Max, ha mégsem tetszik majd az új bank "hangulata", szolgáltatás minősége, stb,

akkor érdemes elkezdeni mocorogni. Engem is hívtam adattisztítás végett, nekem a hölgy, akivel beszéltem(egyébként kimondottan normális volt) annyit mondott, azért fontos, mert majd postai úton, emailben és sms-ben is fognak fontos innfókkal bombázni az átadás során.

 

Nekem inkább tetszik, hogy erre is figyelnek, ne az legyen hogy majd kapkodom a fejem amikor megtörténik és nem tudok semmiről.

 

üdv,

JS

Előzmény: bally4h (6532)
bally4h Creative Commons License 2016.09.18 0 0 6532

hszg, köszönöm a segítséget, megnéztem az Erstét, tetszik, belemélyedek jobban. 

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (6515)
punk anderson Creative Commons License 2016.09.17 0 0 6531

,,A Citibank kis- és középvállalati üzletága, a CitiBusiness világszínvonalú termékeket és szolgáltatásokat kínál a hazai vállalatoknak. Célunk, hogy bankunk minden ügyfele teljes körű és testreszabott megoldást találjon a pénzügyi igényeire."

 

Viszont abban igazad van, hogy nagyon nem egységes a besorolás. A Citinél is elég hülyén nevezik őket. Pl. a honlapon a fekete címsoron az alábbi 3 szegmens van:

- kisvállalkozások, de ha elolvasod az a KKV (CitiBusiness), ők mennek Erstéhez

- vállalatok, de a leírásnál, ezt a Citi középvállalati ügyfelekként említi

- nagyvállalatok

 

Feltételezem, hogy mivel amerikai bank, ezért a középvállalat megnevezés az ő mércéjükkel értendő.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6530)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.17 0 0 6530

Én úgy tudtam a Citi Business az a mikrovállalatokat takarja. Akik tényleg mennek.

De a kis-, közép- és nagyvállalatok maradnak.

Na persze kérdés, hogy kinek mit jelent a mikro, kis, közép, nagy.

Még a bankok sem egységesek a besorolás kérdésében.

Előzmény: punk anderson (6529)
punk anderson Creative Commons License 2016.09.17 0 0 6529

Kivállalatok (CitiBusiness néven fut a Citinél) mennek az Erstéhez, közép- és nagyvállalatok maradnak.

kivi000 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 6528

Akkor úgy tűnik ott tart a folyamat, hogy sehol, még a dolgozókat sem okították ki, hogy mi, mikor, hogyan lesz...

Előzmény: Törölt nick (6527)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.16 0 0 6527

Nem.

A KKV szektor marad. A Citi nem vonul ki Magyarországról, csak a lakossági üzletágát adta el. A továbbiakban csak KKV illetve nagyvállalati ügyfeleket szolgál ki.

Előzmény: kivi000 (6526)
kivi000 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 6526

Pedig sajna ezt mondta... (KKV-k nem voltak a pakkban?)

Előzmény: Törölt nick (6525)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6525

Mélyen remélem, hogy nem mondott ilyet a néni, mivel az Erste a Citinek csak a lakossági üzletágát vette meg.

 

Egyébként elég furcsa, hogy már tavaly év végén megkapták az MNB engedélyt, de több mint egy év kell lebonyolítani.

Előzmény: kivi000 (6524)
kivi000 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6524

Ma az Ersteben azt mondta a néni, hogy a Citis lakossági átvétel csak jövőre lesz, most még az üzleti számlák vannak soron.

kano78 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6523

Az a baj ezekkel a privilégium csomagokkal, hogy csak saját ATM-ből ingyenes a kp kivét.

Én nem szeretek sok kp-t hordani magamnál, de bármikor, bármelyik ATM-ből akarnék kivenni pénzt. 

Ez most nekem teljesül a TOP csomaggal (én is még abban vagyok).

Én lapítok és megvárom, hogy mit kezd a csomagommal és a Life-val az Erste (van egy Jokerem is) :-) .

Előzmény: Törölt nick (6515)
oszy Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6522

Az én fő- ill. társkártyám 2017 márciusban járt volna le, ennek ellenére augusztus végén kaptunk új kártyákat 2018 januári érvényességgel. Ha év végéig meglesz az átadás, akkor ennek sok értelme nem volt.

Előzmény: krina (6518)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6521

adattisztítás lesz a keresett szó, nem takarítás

Előzmény: krina (6520)
krina Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6520

ezt a szót használta az ügyintéző, értelemszerűen adategyeztetést jelent, elérhetőségek, telefonszámok, stb. tekintetében...

Előzmény: Törölt nick (6519)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6519

Mi az az "adattakarítás"?

 

Nem hinném, hogy jövő nyárig húzódna az átadás-átvétel.

Már így is nagyon régóta tart a folyamat. Most év végén vagy év elején szerintem befejeződik. A kártyák pedig utána törvényszerűen le lesznek cserélve. Ha másért nem, a bank neve és logója miatt.

Előzmény: krina (6518)
krina Creative Commons License 2016.09.15 0 0 6518

hasonlóan január környékén kaptam meg a szeptemberben lejáró kártyákat, 08/17 új lejárattal, valszeg addig még lehet a régi kondival használni. de a napokban hívogattak a cititől, adattakarítást végeznek, és a reptéren is már a régi citis emberek erste név alatt toborozzák az ügyfeleket. és elfelejtettem megkérdezni, hogy ugyan mennyivel más az új termék, mint a régi, na majd következő héten...

Előzmény: nyman (6511)
FOMA Creative Commons License 2016.09.14 0 0 6517

"Tescos közös márkás hitelkártyája pedig a Budapest Banknak van. De hogy ez más vásárlásoknál milyen visszatérítést ad, nem tudom."

 

1 %-ot.

Előzmény: Törölt nick (6515)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 6516

És ha mindketten Privilégium L számlát nyitnátok, egymásnak oda-vissza utalva a 150 e ft-t, akkor a feleségednek is ingyenes számlája lenne. Neki valószínűleg eddig is megérte volna.

Előzmény: bally4h (6514)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 6515

Folyószámlából éppen az Erste kínálja szerintem a legjobbat.

Privilégium S, M, L (legjobb az L) díjcsomagok.

Az L esetén, ha 150 ft havonta érkezik átutalással a számládra, akkor szinte teljesen ingyenes. SMS díj van és második évtől kártyadíj.

Nem muszáj munkabérnek lenni a jóváírásnak, elég ha valakivel oda-vissza utaltok.

 

Az Erstenek a hitelkártya kínálata is jó.

Joker a legismertebb, de a Wizzair kártya is jó, annak aki repülni szokott vagy akar.

Csoportos beszedést nem lehet velük intézni, a Wizzair kártya a postai csekkfizetés után is ad pontokat, a Joker nem ad visszatérítést.

 

De a hitelkártyák piacát annyira nem ismerem, kalkulátorokkal kellene keresgélni, utána a bank honlapján utánanézni alaposan.

 

 

Szerintem most már pár hónapon belül átveszi az Erste a Citi lakossági üzletágát.

A folyószámla tekintetében megvárhatod azt is, utána kéred, hogy módosítsák Privilégium csomagra (bár ezt nem tudom, hogy lehet-e, mivel nyitni is csak partnerek útján lehet, részleteket a neten megtalálod könnyen).

Vagy az is opció, hogy előtte megnyitod, a Citi számlát pedig megszünteted.

 

 

Tankolásnál kedvező hitelkártyája talán másik banknak is van, nem? Mintha rémlene. Gondolom ez is szempont, ezért volt eddig Shell.

Tescos közös márkás hitelkártyája pedig a Budapest Banknak van. De hogy ez más vásárlásoknál milyen visszatérítést ad, nem tudom.

 

 

Előzmény: bally4h (6514)
bally4h Creative Commons License 2016.09.14 0 0 6514

Halihó!

 

Kis segítséget szeretnék. Még a régi citibank folyószámlám van, TOP azt hiszem, illetve régi shelles hitelkártyám. Szeretem őket, mert a folyószámlán 0 a költségem és a hitelkártyánál van visszatérítés is, "okosan" használom a kártyát. Gondolom ennek is köszönhető, hogy nem vagyok nagy befektetés a banknak, talán ezért is kicsit nehezítik az ügyintézésem, meg kivonultak a régióból is, 200 km. a legközelebbi bank.

 

Lehet nem várnám meg a fúziót, hanem keresnék mást, ezért a lényeg: van ennél jobb most a piacon? Akár külön folyószámla, akár jobb hitelkártya, vagy teljes csomag is érdekel.

Kondíciók:

 - folyószáma: ezzel elégedett is vagyok, a fizetés számlára érkezik, havonta, a mértékével nem volt gond a TOP díjcsomagnál sem.. Van néhány utalás havonta (főleg a hitelkártya visszafizetések), meg 1-2 pénzfelvétel, bőven a 150.000-es limit alatt, így itt nincs költség.

 - hitelkártya: van egy rakás csoportos beszedés, minden számla, hiteltörlesztés, fundamenta stb innen megy. Minden. Vásárláskor a tesco tölti ki a nagy részét (havi 60-70E Ft), illetve a shellnél tankolok (de csak a kártya miatt)

 

Még valami, van társkártyája a feleségemnek, neki nincs akkora jövedelme, hogy ingyenes legyen minden, de főleg ő szokott vásárolni, így a hitelkártyát ő használja, ezért kellett neki társkártya.

 

Ha tudtok valami jobbat ajánlani, a nekem megfelelő cash back optimális kihasználásával, vagy ingyenes folyószámlát, azt megköszönöm.

 

FOMA Creative Commons License 2016.09.13 0 0 6513

Minden csoportos beszedésre 1 %-nyi Citiforint jár.

Előzmény: Törölt nick (6512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!