Keresés

Részletes keresés

Deli G Creative Commons License 2007.09.19 0 0 5547

Szia Kedves Axióma

 

Ürülök hogy reagáltál írásomra, és hogy valószínüleg megnézted a honlapot is.

Ebben az esetben azt is látnod kell, hogy egyáltalán nem az általad megfogalmazott parasztvakításról van szó mivel, tisztán látható hisz nem tikoljuk ezért is kezdjük azzal, hogy hasznos alapterület. Nem bazírozunk senki matematikai tudására mi kiszámoltuk és leírtuk mindenkinek. Gondolom átnézted akkor az épületek vázrajzait,a hozzájuk tartozó költségvetés kiírással együtt. Ebből számodra is ki kell hogy derüljön ezek a házak valóban kulcsrakészek, ebből az árból. Ha tudsz mutatni ma a piacon újépítésű téglaházat kulcsrakész álapotba hozva olcsóbban, azt megköszönöm, és szívessen halgatok meg róla mindent hogy mi is versenyképessek lehessünk akkor a piacon.

Előzmény: Axióma (5530)
porker Creative Commons License 2007.09.19 0 0 5546
A szigetelőanyagok várhatóan ismét emelkednek - energiaáremelés - a gépészetnél pedig a réz a legsanszosabb - sajna és még mindig.

Gipszkartont célszerű precízen rögzíteni, ehhez pedig inkább a fém javalt. Már csak azért is, mert ott nem lesz mm-nyi eltérés sem, ami elég szükséges feltétele egy szép falnak.
Előzmény: Vezso (5523)
Dínó Creative Commons License 2007.09.19 0 0 5545
Először azt akartam írni, hogy milyen brutál sávalapot csináltál, aztán rájöttem, hogy valószinűleg talajregiszterről lehet szó... :)))
Előzmény: micimacho (5544)
micimacho Creative Commons License 2007.09.19 0 0 5544

OK. értem. Legközelebb melós ruhában telefonálok. :-DDD

 

A többit elfogadom, bár tapasztalat szerint a 40m hosszú és 2 m mély árkot 50cm szélesen nekem majdnem egész nap ásta a JBC, és még elvinnie sem kellett, mert csak mellé kellett pakolnia, meg visszarakni utána a nagyját. ALig maradt ideje egy kis tereprendezésre. MOndjuk sok hely nem volt ott sem.

 

mm.

Előzmény: Dínó (5540)
Dínó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5543
Zöldségnek homokos aljú pincét vagy mélyre (lehetőség szerint kinti lejárattal), vagy nem a ház alá kell építeni. Régen is legfeljebb a fűtetlen kamra volt felette....
Előzmény: Jánosom (5539)
Dínó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5542

Egy kiegészítés az 50e-es piceásásomhoz: a gép már kint volt a házbontás miatt, tehát a kiállást (10-15e) megspóroltam.

 

Más.

Ha valaki Pest megyében (Aszód-Gödöllő-Vác környékén) építkezik, akkor tudok ajánlani egy nagyon korrekt, megbízható és jó áron dolgozó tüzépet.

Előzmény: Dínó (5540)
Dínó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5541

"jó, nem kell elszállítani, de fog egy pár(napo)t forgolódni a bobcat mire végez."

 

BOBCAT???? Ne viccelj, pinceásáshoz nem bobcat kell, hanem egy rendes markoló 1m3-es kanállal. Na jó,egy picivel kisebb is elég, de semmi esetre sem bobcat. Az tereprendezésre való.

Nekem egy délelőtt megvolt  a pincém gödre, szűk helyen játszogatva és két dombra szétrakva.

Előzmény: micimacho (5537)
Dínó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5540

Nekem 50e-ért ásták ki a pincémet (8x8m, 2,8 mély) piaci alapon (tehát nem rokon volt :) ). A földet  valóban nem szállítattam el (kellett töltésnek a teraszhoz és a nem alápincézett részeknél), de le kellett bontatnom egy kisházat, az a sitt 200e-ért ment el (kb. 50-70m2 volt).  Ezt egyébként beleszámoltam :). A födémemhez való béléstesteket, gerendákat, betont szintén. És még a pince aljzatbetont se vontam le, holott azt a szobához mindenképpen meg kellett volna csinálni... :)

 

Vízszigetelés, drénlemez, geotextília, dréncső van, szigeteléstartó fal, hőszigetelés nincs (pince és kazánház lesz).

Beton szétmállásáról: a 40 éve épült elbontott kisház sávalapján semmiféle szigetelés nem volt, vas se volt benne, mégis alig bírta a forgózsámolyos gép szétszedni.... Mondjuk volt pár darab zsalukő a teraszában, na azok tényleg szétmentek. Többek között ezért is lett monolit C16KK a pincefalam meg a lábazatom :) .

 

Sok munka volt vele, biztos nem tipikus, szerencsés kézzel válogattam a gépeseket, de nekem megállt 50e-ben a pince.

 

 

Ja, egy apróság: ha anyagot veszel és alkudni akarsz, gépest, szakembert keresel akkor ne brókernek öltözz, hanem melósnak. SOKKAL jobb árakat fogsz elérni :)

 

Előzmény: micimacho (5531)
Jánosom Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5539

Szia Unimatrix 0 !

"Nekem csak egy 20-25m2-es "gödör" kell a ház alá, ahol a télálló gyülölcsöket zöldségeket (alma, körte, krumpli, hagyma...) tudom tárolni. "

Nekem ez nem müködött . 4x4 m-es volt a zöldséges pincének szánt , nem szigetelt helyiség,  alja nem volt betonozva mégis tavaszra a sárgarépa "eltünt "úgy összeszáradt,alma,krumpli ehetettlen volt. A harmadik év után meguntam és "ástam" egy igazi zöldséges pincét 1,2x2,5m  2m belmagasság téglából felfalazva és számonra is meglepő módon még augusztusban is ehető a tavalyi alma. 

Boccs az "off"-ért.

 

A mixer betontól (14-16e ft/m3 + stb) olcsóbb a helyszinen kevert mixerbeton, ami úgy müködik hogy egy 2m3-es masinával ( egy kis mixer) a helyszinen keverik és öntik a kivánt helyre  a betont,  11-12e ft/m3 körüli áron.

 

Üdv. Jánosom

Előzmény: Unimatrix 0 (5521)
porker Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5538
Nekem majd 2,5-ből jött ki hasonló méret.
Előzmény: Unimatrix 0 (5536)
micimacho Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5537
Ok, akkor a föld elhelyezés megoldva. (nem gondoltam, hogy lenne valaki akire igaz a bombatölcsér :-)))De mi lesz a többivel? Munka, hogy a föld kiugorjon... 25m2 * 2,2m, az födémmel és aljzatbetonnal 3m. kb, csakhogy könnyebb legyen számolni, és valójában még az 5*5 helyett 5,3*5,3at kell ásni. 85m3... plusz a lejáró, mert valamin le is akarsz oda menni a sík területről. Mert gondolom a 25m2 az nem egy kocsinak lesz. 5m hosszon 4m szélesség szintén 3m mély a vége, tehát 1,5 az átlaga. Az további 30m3....
Az ugye több mint 15 kamaz.... jó, nem kell elszállítani, de fog egy pár(napo)t forgolódni a bobcat mire végez. Egy bobcat 1 napja 60e körül mozog. Szóval ennyit tuti elbuktál máris az 1Mból.

Persze ha nem ezek az adottságok, akor rossz a számolásom, de aki sík terepre akar építeni, hasonlóval kalkulálhat.

Azért a végén tényleg érdekel, miből is sikerült kihozni... :-D De szurkolok.

mm-
Előzmény: Unimatrix 0 (5536)
Unimatrix 0 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5536

Micimacho, és ha "csak" ennyiről van szó:

ásás, falazás, vízszigetelés, födém...

 

Nem, lesz garázsbejárat, csak egy lépcső. Nekem a földelszállítás sem probléma, mert 5000 m2-en úgy terítem szét, hogy észre sem lehet venni... sőt 50m-en van egy 20-40cm lejtésem, ami szemmel nem észrevehető (ki lett mérve), ezt is ki lehet vízszintezni (legalább a ház körül).

kb. 20-25 m2-re gondoltam 2,2m belmagassággal, és remélem 1 millából ki tudom hozni. Túl merész?

 

Ciao,

U0

Előzmény: micimacho (5531)
micimacho Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5535
OK, a későbbi ellenőrzés és visszamérés fontos. :-))
VIszont nem értem, mit nem értesz az életbiztosításon. MOst az összeg szinte mindegy. Ha nincs semmi hiteled, gondolom akkor sem szoktál életbiztosítást kötni. Én viszont igen. Teszem ezt a gyerekemért, a családomért. Megszoktam. Havi 2-3ezret eddig is megért, ezután is megéri. Csak mert azt gondolom, hogy ha megpusztul az ember az elég nagy galiba önmagában is. Mégha a család nem is egykeresős modellre épül.
(Ha meg arra - pl. mama gyesen, vagy 3 gyerekkel hivatásos anya akkor meg nem is lehet kérdés - szvsz.)

Természetesen, ha akkora összeg lenne a biztosítás, amit nem bírok fizetni, akkor nem tenném. De mivel most nem is tudom, hogy kb mennyi is az annyi (minthogy a hitelhez kapcsolódóan nem tudom még, hogy milyen elszámolást kapok évfordulóval a biztosítótól a költségekről és a tőke halmozódásról,) most nem aggaszt. Ha soknak látom, akkor valszeg lépni kell majd.

mm
Előzmény: Axióma (5516)
micimacho Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5534
16os kk transzportbeton 12e, plusz a pumpa. Szemben a helyben keverttel, aminek a minősége keverésenként változó, és sok segédmunkás kell a bedolgozáshoz pl. födémbe. Persze a mennyiség nem mindegy. 10m3 felett nem hinném, hogy érdemes helyben keverni. Mondjuk én 4et sem kevernék... akkor már inkáb földnedves... platós kocsival.

mm
Előzmény: Unimatrix 0 (5532)
micimacho Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5533
Szerintem gépészet... réz, aluminium mind várhatóan tovább emelkedik... de ez csak egy sacc. 3-5 hónapra jósolni a legnehezebb. ha azt kérded, hogy 3 év múlva, akkor az tuti a szinesfém, de 3-5 hó... inkább csak megérzés. Feltéve, hogy van hova raknod biztonságos helyre.

Ámbár a másik jó taktika, hogy készenlétben tartod a pénzed, és amikor látsz valami jó igazi akciót, akkor azt veszed meg belőle. És az lehet, hogy a gipszkarton lesz, de valszeg egy 25-40%os leértékelés sokkal többet hoz a konyhára, mint egy 10-20%os év eleji vagy világpiaci ár miatti emelés megspórolása... Én azt hiszem ezt tenném...

Gipszkartont valóban lehet rakni fémre fára, de a fa mindenképp mozog idővel, így nagyobb az esélye, hogy megreped a giszkarton az illesztéseknél. VIszont a fa olcsóbb. Ámbár egy újrafestési kényszer simán elviszi az árkülönbözetet. És a fa sose áll meg végérvényesen.

VIszont ügyelj arra, hogy mindenképp két réteg gipszkarton legyen, és a két réteg között is üvegálózzanak. Ez esetben igen kicsi lesz az esélye a repedésnek, és m2enként kb 500ft a plusz. Ez kb. 10%. Ha szigetelés is megy felé. Viszont minden szempontból ajánlott. Merevség, repedések, mozgás.

mm
Előzmény: Vezso (5523)
Unimatrix 0 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5532

Tehát a traszport kb. 20e/m3 míg a helyben kevert 10körül van... ami 20 m3-nél már 200e különbség.. ez elég soknak tűnik..

A transzportbetonhoz nem kell munkadíjat számolni? vagy a terítés, tömörítés már grátisz? Időben mi a helyzet 20m3 esetén? azt értem, hogy transzport esetén ez 1 nap, és ha helyben keverik? 2 hét?

Legszívesebben azt mondanám, hogy ez a 2-300e Ft nem soka a 30 millió körüli házhoz képest (bár már 1,5%), de félek, hogy ha mindenből a drágább, jobb minőséget választom, akkor elszállok és nem tudom befejezni...

 Köszi,

U0

Előzmény: Dínó (5526)
micimacho Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5531

Pince téma... elnézést, de amikor valakik azt állítják, hogy a pince ára az tulképp megegyezik egy lakószinttel, szerintem a következők miatt nem tévednek (nagyot)

Merthogy

1. a pincének való részt ki kell termelni és el is kell általában szállítani 3e/m3 ha nem kell róna számla (Axel ne figyelj!) a kiásás 5-8e/óra, gépfüggő, plusz kiállás, legalább további 20e.

2.Aztán meg ne feledjük, hogy egy teljesen plusz födémet mindenképpen csinálni kell, a pince és a lakrész közé. (ugye a normál esetben a pince padlójányi anyag kéne a földszint padlóba, tehát ez külön nem számítandó.

3.Továbbá mindenképp kell szigetelés, legalább 2 réteg, lehetőleg 1 réteg olyan korszerű modifikált lemez, amely elég nagy valószínűséggel nem engedi el a vizet, mert a beton hosszabb távan (5-6 év) elkezd átizzadni, később porladni, ha fagy is éri, még hamarabb. Ez kb egyenértékű a lakrész külső vakolatával. És akkor még szigeteléstartó falról nem is beszéltünk, és valós hőszigetelésről sem...

 

Szóval óvatosan azzal a matekkal. Hacsak valaki nem olyan szerencsés, hogy egy bombatölcsért is tartalmazó telket vesz, akkor földmunka se lesz ingyen.

 

Elhiszem, hogy maga a pincébe tartozó beton, meg vas, meg munka az kijön 50ből, de a többit se feledjük, mint plusz költséget.

 

mm.

Axióma Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5530
No azert a hazak alapteruletenek megadasa enyhen szolva parasztvakitas (brutto negyzetmeterben van leirva). Igy persze hogy olcsonak tunik per nm. [Mondjuk a lakasok beosztasa is igen erdekes, bar persze en nagyobb meretben, valodi 100nm-ben gondolkodom, de akkor is aranytalannak tunnek a helyisegek, bar vszinu igy olcsobb epiteni.]
Előzmény: Deli G (5529)
Deli G Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5529

Szia Lilian

 

Mire figyeljetek? Leginkább mindenre. Hogy mik a buktatói?

Általában a következő a buktató. Az ajánlattevő dilettáns és csak egy felületes tudatlanságból eredő rossz, valótlan ajánlatot ad. A másik hogy az ajánlat tevő vállalkozó igen is ért hozzá, de szándékossan egy hiányos és közelsem kulcsrakész vagy az általatok kért készültségi szintet mutató ajánlatot készít. Hogy ezt miért teszi? Hát azért hogy az ajánlata elnyerje tetszéseteket és kedvezőnek tűnjön. Majd később közli, hogy ez sem meg az sem volt benne az ajánlatban. Ami egyértelmű hisz a szerződéhez mellékelte azt is. Mondja majd értetlenkedve és megsértődve. Ezért azt javaslom hogy ha ajánlatokat hasonlítgattok össsze akkor tegyétek ezt egy hozzáértővel, mint például én (építész) hogy ne essetek kelepcébe. Minden féleképpen egy olyan személyt válasszatok akiről tudjátok hogy szakmailag készült, és megbíztok benne. Hisz nem egy csinos kabátot, vagy egy kiló kenyeret vesztek, hanem 10M ft-os döntésről van szó. Egyébként ajánlatokat összehasonlítani csak akkor lehet korrekten, ha műszaki tartalomban, és mennyiségekben megeggyeznek. De javaslom nektek, és mindenkinek hogy ha építési szándéka van akkor látogasson el a www.delibau.extra.hu oldalra és ott keresse meg ajánlatainkat, mert taláni ott 72m2-es téglaépítésű családiházat kulcsrakész kivitelben bruttó 10,5M Ft-ér és 100m2 eset bruttó 13,9M ft.ért. Ehhez csak telekkel kell rendelkezned és oda építjük ahová szeretnétek. Itt találsz hozzá műszaki tartalmat is amiből látszik hogy nem vicc. Ténleg kulcsrakész házakról van szó. Na de minek akkor a könnyűszerkezetes?

Előzmény: Lilian3545 (5525)
Dínó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5528

Ja, még egy dolog: nekem az 50e úgy jött ki, hogy alig költöttem munkadíjra: össz-vissz egy segédmunkásom volt, meg a pumpás munkadíjak, a töbi saját (illetve pontosabban családi) erő...

Csak akkor számolj ennyivel, ha te sem kivitelezőre bízod a dolgot. Vagy nagyon alaposan vesd jó előre kockás papírra a dolgot és számolj rá kb. 15-20% előre nem várható költséget.

Előzmény: Unimatrix 0 (5521)
Dínó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5527

Szerintem a 7,5-el nem lősz nagyon mellé, ennél kevesebb azért ne legyen.

 

a teraszokkal, melléképületekkel kapcsolatban nincs tippem, az enyém még nem készült el :)

 

Egyébként ez a számítgatósdi mihez kell? Mert más a képlet a banki hitelhez, más a valós építési költségvetéshez és más az eladáshoz...

Előzmény: Törölt nick (5522)
Dínó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5526

Én nem bántam meg a transportbetont:

- gyors (pumpával 1-3 óra alatt kész egy alap vagy egy aljzat - számold ki, hogy 10-20m3 betont mennyi ideig kavargatnának-taligáznának a melósok és arra mennyi bért fizetnél ki),

- egyenletes minőség,

- pumpával marha könnyen lehet dolgozni, kevés ember kell hozzá.

 

 

A betonhoz valóban hozzájön a szállítási díj, de csőtelepítésről még nem hallottam... Ha van hely a mixernek akkor rá tud tolatni és abból is lehet vagy 4-5 métert csúzdázni, ha meg messzebb van akkor a nagyobb pumpák akár 36 méterre is be tudnak nyúlni, ez nem elég?

Nekem mondjuk szerencsém volt, mert itt az egyik cég nem a szokásos módon számolja a pumpát (1 óra kiszállás - 1 óra munka  -  1 óra beállás, óránként 12-15e), hanem 1560Ft per köbméterben. Nekem általában egyszerre csak 10-15m3-ek kellettek, így olcsóbb volt ez a számolási mód. Állásidőt meg szerintem akkor kérnek, ha nagyon szöszölős az ügy, de egy sávalap vagy pincefal nem ilyen. Mondjuk ezt le kell tisztázni a rendeléskor.

Amire még figyelni kell: a pumpában mindig marad 2-300 liter beton, azt a végén kézzel kell a helyére rakni.

 

Visszaküldött beton: józan paraszti ésszel elég pontosan ki lehet számolni mennyi kell. Én elszöszöltem mindig vele egy órát excelben és nem tévedtem sokat (akkor is alálőttem). Egyébként általában több kell egy mixernél (4-5m3), tehát a második-harmadik kört tudod módosítani, hogy ne hozzanak többet csak amennyi kell.

Ami megdöbbentett: egy jó szakember már ránézésre is pontos számokat mond. Egy rokonom volt segíteni, reggel ránézett a munkára (utolsó ilyen a koszorúm volt) és egy perc (de tényleg) után mondott az én excelben okosan kiszámolt értékemnél  fél köbméterrel többet. Szó nélkül vettem a telefont és rárendeltem az ő számai alapján....és természetesen igaza lett :) . Pedig én még a vasalat térfogatát is figyelembe vettem a táblázatomban :)))))

 

A transportbeton minőségtől függően szerintem bruttó 14-17e körül van most szállítással, ehhez még a pumpa jön hozzá. Házilag kb 9-10e körül lehet (majd a nálam okosabbak megmondják pontosan), de ehhez pedig a munkadíjakat kell hozzáadnod....

Előzmény: Unimatrix 0 (5521)
Lilian3545 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5525
Sziasztok!

Parommal jovore szeretnenk epittetni egy konnyuszerkezetes hazat. olyan kis csaladiasat 50-65 m2.
Lattam a neten mindenfele arakat, kivitelezoket. Az 50.000/m2 tol egeszen a 150.00/m2 ig.

Valaki meg tudna mondani, mire kell ugyelni ha elmegyunk arajanlatot kerni? Mire figyeljunk, mik a buktatok? Ugy szamoltuk, hogy max 10.000.000 bol ki lehet hozni egy kulcsrakesz hazat szinte teljesen felszerelve.
Vezso Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5524
Termolan classic üveggyapot 10cm, megér 680Ft-t? Ismeri valaki? Milyen vele dolgozni?
Vezso Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5523

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi a közeljövővel kapcsolatban. Egy kis pénz áll hamarosan a házhoz úgy néz ki, és a tetőtér beépítéshez megvennék belőle néhány dolgot. A munkákat leghamarabb jövő tavasszal tudjuk elkezdeni, de amilyen mértékben mennek felfelé az árak megvenném amire futja.

A kérdés, hogy gyapotot és gipszkartont vegyek, vagy a gépészethez szükséges csöveket. (fal és padlófűtés, vízszerelés) Melyik fog vajon jobban emelkedni?

 

Más:

A ferdetetőnél a gipszakrton ugye lehet fogatni fa és fém vázra. Van valakinek isemerete arról, hogy melyiknek mik az előnyei és a hátrányai?

 

Előre is kösz szépen.

Unimatrix 0 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5521

Én is nagyon remélem, hogy 50e/m2 körül kijön a pince.

 

Nekem csak egy 20-25m2-es "gödör" kell a ház alá, ahol a télálló gyülölcsöket zöldségeket (alma, körte, krumpli, hagyma...) tudom tárolni. Ennélfogva nem kell hőszigetelés, csak felfele. Sőt kifejezeten jó lenne, ha 10 oC-nál nem lenne melegebb... Szóval csak ásás, falazás, vízszigetelés, födém...

 

Azt nem tudom eldönteni, hogy transzportbetonnal számoljak, vagy helyben keverttel.. próbáltam nézni az árakat, de igazán korrektül egyik sem jött ki. Nekem a 200 m2 körüli alapterülethez iszonyat sok beton kell majd (főleg az elején), ami azt mondatja velem, hogy a transzporttal rengeteg időt spórolok meg (a minőségről nem is beszélve). Sajnos azonban elvesztem az árak között.

Transzportnál

- beton ár

- pumpa, pumix díj

- szállítási díj

- csőtelepítési díj

- állásidő költség..

- visszaküldött beton (+szállítási) díj

 

A helyszínen van

- beton ár (cement, sóder, stb)

- munkadíj

 

Mennyire jön ki mostanában egy m3 az egyik és a másik esetben?

 

Köszi,

U0

Előzmény: Dínó (5518)
csoki74 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5520

Csatlakozom Dino velemenyehez. Szerintem kozkeletu tevedes, hogy a pince epitesi koltsege eleri a lakoszintet.

Par napja szamoltam ki a mineket es nm ara nekem 60e-hez volt kozelebb. Szigeteles tarto fal, 1 ill 2 reteg vizszigeteles, transzportbeton savalap alaposan bevasalva, E gerendas fodemmel, benne 15-20% monolit darabok. Hoszigeles nincs pincefalon, a plafonjat majd leszigetelem, vakolva nincs es nem is nagyon lesz. Az aljzatbeton meg hianyzik. Es minden munkat kiadtam. Szvsz a lakoszint aranak 50-60%abol korrekt minosegben kihozhato a pinceszint.

Előzmény: Dínó (5518)
Axióma Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5519
Az fura, a terasz joval olcsobb (ha nem fedett), a pince meg dragabb szokott lenni (ertekbecslesre), de igy legalabb kiegyenlitodtel:)
Előzmény: Dínó (5518)
Dínó Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5518

A bank nekem 50%-al számolta a pincét, teraszt,..stb. Ez alapján olyan 70e-ből kellett volna kijönnie, szerintem ezt a teljes munkát kiadva is teljesíteni lehet.

 

Vakolás nincs benne, mert lehet, hogy le se vakolom :). Sima betonfal, némi glettelés és festés - kazánháznak, dühöngőnek jó lesz.

Előzmény: Axióma (5515)
Axióma Creative Commons License 2007.09.18 0 0 5517
Az arvizkarosultaknal egyetertunk, a gond az hogy a biztosito nem azt mondja hogy 13x annyi a bizt dij mert arterulet, hanem azt hogy egyaltalan nem koti meg, igy valahol onhiban kivulinek latszik (bar nem az). A gaton kivulieknel viszont jogos, hogy ha a gat (=allami feladat) hibajabol buknak a hazon, akkor azt ki kell egyenlitsek. Megj: vajon miert kap epitesi-fennmaradasi engedelyt vagy ha nem, miert turik hallgatolagosan az arteruleteken levo lako- es egyeb hazakat? Az azert arterulet, mert arra szuksege van a folyonak aradaskor. Szoval itt a bibi igazan.
Előzmény: Vezso (5511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!