Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2007.02.25 0 0 50
Micsoda dolog, hogy nincs tanar??? Nalunk akarmelyik tanar vallal khm. korosabb tanitvanyt. . .a sulitokban is van zongora tanar?

Ne add fel!!!


Az, hogy haladunk eppen most nem erzodik, most volt az elso elkesredesem, hogy nem haladok. . .nem megy. . .nem tudom. . .
Előzmény: zsupla (49)
zsupla Creative Commons License 2007.02.22 0 0 49
Szisztok! Szia Zsur!
Olyan jó olvasni, hogy haladtok! Nekem nem jött össze, hogy elkezdjem a tanulást, pedig fél éve készülök. Nem tudtam megvenni az elektromos zongit. Az még hagyján, mert a suliban van zongi, de tanárt sem találok. Nem tud valaki, aki foglakozik vénekkel is, és esetleg Óbuda és Kelenföld között lakik?
ZsuR Creative Commons License 2007.02.20 0 0 48
Ma megyek zongora orara. . . nem keszultem. . .talan ha 20 percet jatszottam a heten!!!
Mit fogok kapni :((.

Hihetetlenul gyorsan telik a het, ha lecke van!!!
ZsuR Creative Commons License 2007.02.14 0 0 47
Majdnem elfelejtettem: az uj lecke elmeletbol:

Előzmény: ZsuR (46)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.14 0 0 46
Minden kedden van zongoraoram - hat. . .hogy is mondjam.

Kezdve attol, hogy a tanarno megnezte a kormomet :)). Szerencsere rovid :))! Javitanom kell az ujj tartasomon.

Aztan meg. Szetszedtuk az 5. Magyar Tancot (emlekeztek, csak egy resze). Mindig ugy ereztem, van ritmus erzekem - haaaaaaaaat. . .nem tudom. . .:(( Mindenesetre, nem tudok az ujjaimra figyelni es szamolni egyszerre - hat nem szomoru?!?!?
ZsuR Creative Commons License 2007.02.12 0 0 45
Vladamir Horowitz said, "The difference between impossible and possible is practice."
ZsuR Creative Commons License 2007.02.08 0 0 44
Ez is egy jelolt, nagyon szeretnem jatszani. . .

Green sleeves
ZsuR Creative Commons License 2007.02.03 0 0 43
Nagyszeru!!!
A keddi oram siralmas volt. . .mintha mindent elfelejtettem volna!
Vegig jatszom a Magyar Tancot - de az utolso negyede meg akadozo. Probalom memorizalni ahogy a tanarno ajanlotta - egy-egy darabot megtanulni jo otlet - es mikor visszaternem az ovasas-jatszasra, hat nehezen talaltam meg hogy hol is tartok. Van egy-ket resz, ahol az ujjaim elfogynak :)). Rossz ujjon kezdek es nezen korrigalom menetkozben. Hiaba, meglatszik, hogy nemreg kezdtem 12-13 lecke???

Az elmult ket heten nem tudtam annyit gyakorolni mint szerettem volna - nem volt idom.

No majd talan ezen a heten. . .ma delelott mar jatszottam igaz nem sokat, fel orat talan.
Előzmény: szabee22 (42)
szabee22 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 42

Helló!

Bocsi, hogy csak most válaszolok.

Az eredményeim a héten:

Largo, MORNING MOOD már egész jól megy bár egy kicsit lassan. Brahms Magyar táncát is elkezdtem tanulni. Nagyon tetszik csak egy kicsit lassabban haladok vele mint az előzőekkel.

Előzmény: ZsuR (40)
pozsuzsanna Creative Commons License 2007.01.27 0 0 41

nagyon köszi!

Előzmény: ZsuR (40)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.27 0 0 40
Nagyszeru! Majd meselj. . .!
Előzmény: szabee22 (39)
szabee22 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 39

Köszi szépen!

Már le is mentettem, úgyhogy estig oda se :))

Előzmény: ZsuR (38)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.27 0 0 38
Elkuldtem neked is, pozsuzsanna neked is.
Előzmény: szabee22 (37)
szabee22 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 37

Sziasztok!

Én 7-8 éve kissebb nagyobb kihagyásokkal szintetizátoroztam. Tanultam 1 évig furulyázni és 1 évig zongorázni is. Most vettem egy kicsit komolyabb szintit és szeretném felfrissíteni és elmélyíteni a zongoratudásomat. Meg szeretném kérdezni, hogy ezekből az egyszerűsített scannelt kottákból esetleg nekem is jutna?

Előzmény: ZsuR (36)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.26 0 0 36
Kosozi Zsuzsi - nekem is megvan, csak meg nem vagyok kesz ra :)).

Kuldok parat, hogy miken tanulok. Oktober 17-en volt az elso leckem. . .es hetente egyszer megek a tanarnohoz.

Nekiallok scannalni.
Zsuzsi :))
Előzmény: pozsuzsanna (35)
pozsuzsanna Creative Commons License 2007.01.26 0 0 35

nagyon megköszönném. ki tudom nyomtatni. a für elise nem kell, az meg van. nekem az eredeti kotta van, ha kell szívesn átküldöm.

előre is köszönöm, zsuzsi

Előzmény: ZsuR (34)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.25 0 0 34
Amiket feltettem, azok megvannak nekem. Nem lattam az interneten letoltheto allapotban - de be tudom scannelni es elkuldnei az email cimedre. . . ki tudod nyomtatni?

Ezek a kottak atdolgozasok, leegyszerusitettek, a felnott kezdoknek - nagyon elvezetes ha nem a Boci-boci tarkan gyakorol az ember lanya, hanem Grieg vagy Brahms a szerzo :))!
Előzmény: pozsuzsanna (33)
pozsuzsanna Creative Commons License 2007.01.25 0 0 33

sziasztok!

totál véletlen akadtam erre a topikra, de nagyon tetszik, sok-sok kitartást és sikerélményt kívánok nektek!

kérdezném, hogy a daraboknak a kottájával is rendelkezel? mármint amit feltettél. vagy letölthető valahonnan?

én régen zongoráztam, most, hogy gyesen vagyok néha leülök játszani. szeretném megszerezni a kottákat.

előre is  köszönöm, zsuzsi

Előzmény: ZsuR (14)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.24 0 0 32
Kiskertesz, miert nem tanulsz meg? Nem kell ido hatart szabni, hogy mikorra kell megtanulni, milyen szinten kell megtanulni - csak ugy mint a kerteszetnel - mert az oda vezeto ut a lenyeg. . .


Tegnap elfeledkeztem a zongora orarol. . . :((
Ma visoznt gyakoroltam , ketszer annyit mint maskor! Itt volt a zongora hangolo, es kijavitott par kicsi hibat - elvezet jatszani rajta!!!
Előzmény: Kiskertész (8)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.24 0 0 31
Mennyi idonkent hangoltatjatok a zongoratokat?
ZsuR Creative Commons License 2007.01.22 0 0 30
Sikerelmeny - kezd a darab alakulni. . .az ujjaim megtalaljak a hangokat, es azt jatszom ami le van irva :)).

Mult kedden a tanarno megdicsert - piros pontot kaptam :)) - es egesz sokminden ujat tanultam elmeletbol.

A feladat amin meg sokat kell dolgoznom, a karjaim, a kezem, a mozdulatok. . .

A metronome hasznalata is kicsit konnyebb :)).
Ma este meg kell gyakorolnom, holnap zongora ora. . .az elmult heten nem tudtam minden nap leulni a zongora melle - igy tegnap potoltam, eleg sokat gyakoroltam.
Előzmény: ZsuR (29)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.12 0 0 29
Varom a jatekodat. . .

Nekem most nehezen megy - hiaba a kor. . .:)).
Brahms 5. Magyar Tanc - lebutitott valtozata. . .van egy (egy?!?!) nehez resz, ahol lassan haladok. . .
Kezdtem hasznalni a metronomot. . .hm. Az sem egyszeru. . .

Amit mar tudok jatszani, azt meg meg kellene tanulni zeneve atlalakitani. . .
Előzmény: Ggantijja (28)
Ggantijja Creative Commons License 2007.01.12 0 0 28

Barátaim a zongorában!

 

Haladok lassan, TE-ből 9 ütem "megyeget" :), ha metronómmal játszom, akkor 32-es tempóval, ha anélkül, akkor kb. 45-50-es tempóval, de, akkor meg gyakran félreütök.

 

Ami nehéz, amikor más ütemben játszik a bal és a jobb kéz, pl. jobb kéz (16-od, 8-ad, 16-od, 8-ad, 16-od, 16-od), a bal meg 4 db 8-ad hangot játszik, szóval nem mindig egyszerre kell leütni a billentyűket - persze pont ezt szeretem az Entertainer-ben ;)) is

 

Amikor meg megunom, akkor a Twelve Bar Blues-t próbálgatom...

 

Na szóval én így, és ti hogy?

 

Gg.

 

(ha már kritizálható szinten leszek, akkor vhogy felteszem a játékomat, aztán "ide lőjetek!" - a szintetizátorral persze már most is fel tudom venni, csak még nem tudom onnan kicsalogatni :)

Ggantijja Creative Commons License 2007.01.03 0 0 27

Szia Chris!

 

Jó az oldal, a blues felcsigázta az érdeklődésemet, pár akkordot lejátszottam belőle :)

 

Gg.

Előzmény: Chris Shephardino (20)
Ggantijja Creative Commons License 2007.01.03 0 0 26

Szia fejetlenke!

 

Köszi a felajánlást, de holnap foglalt az estém (egyébként szeretem Chopin-t és Kocsis Zoltánt is).

 

(Jó neved van :))

 

Te is tanulsz zongorázni?

 

Gg.

Előzmény: fejetlenke (24)
Ggantijja Creative Commons License 2007.01.03 0 0 25

Szia Chris!

 

Jó az oldal, a blues felcsigázta az érdeklődésemet, pár akkordot lejátszottam belőle :)

 

Gg.

Előzmény: Chris Shephardino (20)
fejetlenke Creative Commons License 2007.01.02 0 0 24

Sziasztok,

 

Hátha valakit érdekel, van 1 db eladó jegyem a holnapi Kocsis Zoltán-zongoraestre (6'900 Ft).

 

http://www.koncertkalendarium.hu/details.php?idx=5301

 

 

üdv,

fejetlenke

ZsuR Creative Commons License 2007.01.02 0 0 23
Huh! Akkor teneked mar nagon konnyu!!! Irigyellek erte! En meg a kottaval (is) ismerkedek, meg az ujjaimat probalom szetosztani - mikor hol legyenek. . .mert egyszer sok, egyszer nem eleg :))!

No meg mar az is regen volt amikor fosulira jartam :))!

De.
Lelkesen gyakorolok. . .vannak alapok, amit nem lehet massal potolni, mint sok-sok gyakorlassal. Ha tudsz venni jo konyvet amibol valami szisztema szerint tudsz haladni, az nagyon jo lesz!
Előzmény: Chris Shephardino (22)
Chris Shephardino Creative Commons License 2007.01.02 0 0 22
Zongoráztam általános alsóban, amiből mára annyi maradt meg, hogy ismerem a kottát.

Most szeretnék majd venni egy szintit, hogy újrakezdhessem. Fősuli mellett tanárhoz nem fogok tudni járni, de remélem így is tudok majd haladni.

Egyébként sok lendületet és hitet adtak a hozzászólásaid! :)

A linket még nem tudtam részletesen átnézni, elég részletesnek tűnik, úgyhogy biztos hasznát fogom majd venni. Köszi!

Itt egy hasonló oldal az összhangzattannal kapcsolatban (nekem nagyon jól jött):
http://surfsites.com/central/pianopage.htm


Jó gyakorlást!
Előzmény: ZsuR (21)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.02 0 0 21
Udv Chris!
Tetszik! Nagyon jo!!!

Ez meg egy masik oldal - nekem nagyon sokat segit a kottaolvasaban, megertesben memorizalasban.

Te is zongorazol?
Előzmény: Chris Shephardino (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!