Keresés

Részletes keresés

endru Creative Commons License 2003.04.01 0 0 594
Mohát minden olyan helyen tenyészthetsz, ha biztositsz nékie szűrt napfényt, legalább 60% páratartalmat és csak lágy (eső) vizzel öntözöl.
Előzmény: TopGun111 (591)
endru Creative Commons License 2003.04.01 0 0 593
Ezen a fórumon is leirom, április 25 - 27, azaz péntek - szombat - vasárnap. Gyertek fel a diszterem erkélyére a Herman O. Bonsai E. bemutatójára.
Előzmény: TopGun111 (591)
somap Creative Commons License 2003.04.01 0 0 592
Nekem van szobában fám amin megjelent a moha, de egyáltalán nem szép típus!
Előzmény: TopGun111 (591)
TopGun111 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 591
Sziasztok! Endru a kerteszetin mikor lesz a kiallitas? Somap a mohat csak szabadban lehet noveszteni ugye?
Előzmény: endru (589)
Shee Creative Commons License 2003.03.31 0 0 590
Ezer hála! Próbálkozom! :))))
endru Creative Commons License 2003.03.30 0 0 589
telefonáld végig a honlapomon a "cimek, hivatkozások" oldalon levő üzleteket. www.extra.hu/bonszaj/index.html
Most lesz a Kertészetin kiállitás, a keramikus azt mondta, hogy ott lesz, de akkor már késő. Ha másképp nem megy, most ültesd be egy megfelelő méretü műanyag edénybe, és ha kaptál tálat akkor átteszed úgy, hogy a földlabda ne essen szét.
Előzmény: Shee (588)
Shee Creative Commons License 2003.03.30 0 0 588
Sziasztok!

Nem tudtok ajánlani egy helyet, ahol bonsai-tálat lehet kapni? Voltam a Silvanusban és még több hasonló helyen, de sehol semmi!
Pedig van egy szép kis törpeorgonám, ami nagyon mutatós lenne bonsainak! :((

Shee

endru Creative Commons License 2003.03.26 0 0 587

Zildi
Noha a kiállitást nem az én egyesületem rendezte, de nekem is volt ott 3 fácskám. Jó viszonyban vagyunk velük, tényleg szivesen beszélgetnek a látogatókkal és van náluk néhány komoly szakember.
Előzmény: zildi (577)
endru Creative Commons License 2003.03.26 0 0 586
Vsanya
A mandulafenyő (Pinus pinea)nem fagyálló, csak néhány fok minuszt bir ki. Kikelés után permetezni kell "palántadölés" ellen. Ez egy gyakori gombabetegség ami a fenyő magoncokat elviszi.
A fának igen sok fényre van szüksége, szobát nem viseli el.
Előzmény: Vsanya (578)
zildi Creative Commons License 2003.03.26 0 0 585
köszönöm
Előzmény: somap (584)
somap Creative Commons License 2003.03.25 0 0 584
Sziasztok!
Mohát növeszteni egyszerű, türelem, nedvesség, nylonzacsi kell hozzá.
Végy egy bonsait, a földlabdát locsold meg, egyik részét takard le nylonnal és várj. Ha tutibiztos akarsz lenni akkor mohát teszel alá egy kicsit. Az élő moha spórát termel, és "elveti" magát.
Ja és egy idő után cseréld meg a nylonos takarást!
Sok sikert
Somap
Előzmény: zildi (583)
zildi Creative Commons License 2003.03.25 0 0 583
hogy érted azt, hogy növeszteni? Én ugyanis a keleti fekvésű oldalon, pld nálunk a kővalon szoktam szedni és azzal takarom be a bonsaj foldjét, persze védeni kell a rigóktől, mert azonnal elviszik fészeképítéshez.
Előzmény: somap (581)
AlmaFa Creative Commons License 2003.03.25 0 0 582
kösz a gyors választ.
valami fűszerű növényzetre gondoltam. van ilyen?

hogyan kell/lehet a mohat termeszteni? :))

Előzmény: somap (581)
somap Creative Commons License 2003.03.25 0 0 581
Szia!

Mit értesz aljnövényzet alatt?
Általában mohát szoktak növeszteni.
Időnként, nagy bonsai kompozícióhoz raknak kiedészítő nővényzetet, pl. kis bonsait, törpe madárbirset, erikát mindenféle sziklakerti "talajtakarót" de igazából a moha a legelterjedtebb!
Az aljnövényzetnél arra is figyelni kell, hogy legyen föld és tápanyag minden növény számára, ha kicsi a bonsai ( kis földben van) akkor nem sok hely van más növény gyökereinek!
Somap

Előzmény: AlmaFa (580)
AlmaFa Creative Commons License 2003.03.25 0 0 580
Sziasztok,

Tegnap veletlenul bukkantam ra, hogy hol lehet bonsai ollot venni: az Europarkban, az emeleten van egy ajandekbolt (mindenfele csecsebecsek, fabol keszult targyak); az ajto mellett egy dobozban van. Valoszinuleg nem a legjobb minosegu, mert csak 600Ft, de valamennyire hasznalhatonak tunik.

Kerdes: honnan lehet aljnovenyzetet szerezni?
Azt tudom, hogy mohat pl. parkban, termeszetben lehet gyujteni. De valami mas fajta novenyt?

somap Creative Commons License 2003.03.24 0 0 579
Üdv!

Olyan mag, amiből bonsai (azaz kis fa) nől NINCS.
Ez egy kereskedelmi fogás!
Minden magból metszés nélkül nagy fa lesz!

Vesd el most és rakd ki a szabadba! Az a jó ha megfagy egy kicsit a mag, mert kell a fenyőknek egy kis átfagyás a megfelelő csírázáshoz.
Amikor csírázik mindíg tartsd nedvesen a talajt.
Gombabetegségekre érzékenyek a magoncok!
Más okosság nem jut az eszembe.
Sok sikert.

Előzmény: Vsanya (578)
Vsanya Creative Commons License 2003.03.24 0 0 578
Kaptam pár napja Bonsai magokat pinea fenyőt. Ki tudna segíteni, hogy hogy és mikor kell elvetni őket.
zildi Creative Commons License 2003.03.24 0 0 577
nagyon szép kiállítást láttam tegnap. Csúnya dolog, de megint az a sárga irígység! Most már láttam a tiszafát is és a csüvegfenyőt is. Találkoztam egy kedves kollegával, aki szívesen beszélgetett velem és válaszolt kérdéseimre.
üdv.zildi
Előzmény: endru (572)
endru Creative Commons License 2003.03.23 0 0 576
A kinai fagyalod (Ligustrum chinensis) bátran metszheted, ha van kedved hozzá a levágott hajtásokat dugványozhatod akár vizben, akár a "flakonos" módszerrel.
Szubtrópusi - mediterrán igányű fa, még nem találkoztam senkivel aki kirakta volna a fagyba szegényt. Majd jövőre kirakok egyet az újonnan szaporitottakbol. Ezért ne tedd ki amig a fagypont körül van éjszaka.
Az a fád ahol nem párosával vannak a levelek az is Ligustrum? A páros levélnél a fád saját maga határozza meg a növekedés irányát. Lehet, hogy mindkét rügy kihajt, ha csak az egyik akkor vagy az erősebb vagy amelyik magasabban van vagy amelyikben kevesebb auxin hormon képződik. (Ezt csak ő tudja), vagy a jó ég tudja melyik.
Lehet, hogy át kell majd ültetned, igen erős a gyökérképződése.
Előzmény: zAcsKO (575)
zAcsKO Creative Commons License 2003.03.23 0 0 575
szia endru!
Köszi a gyors választ.
A tipusok:
Ligustrum
Orme de chine

Koruk 5-6 év, a törzs kb 2 centi vastag, a magasságuk pedig 22cm a vastagabb részig, az uj ágak viszont még plusszban 15 cm-re is nyúlnak.

Akkor ezek szerint a legjobb ha most nekiállok metszeni, hát megpróbálom.
Most látom, hogy míg az egyik fánál a levelek váltakozva vannak páratlanul, addig a másiknál egymagasságban vannak a levelek párossával.
A páros levelek vajon melyik irányba fognak nőni?

A meleg ellen nem tudok mit kezdeni, majd tavasztol kirakom öket az erkélyre árnyékba remélem addig kibirják.
Tényleg milyen hideget birnak ki ezek a fák, mikor tehetem ki legkorábban?

Előzmény: endru (574)
endru Creative Commons License 2003.03.22 0 0 574
Milyen fajuak a fáid? Mekkorák?
A metszésre általános szabály (van ugyan kivétel), a hosszú 6-8 leveles hajtásokat úgy kell visszavágni, hogy kb. két levél maradjon meg. A fa ezután az utolsó meghagyott levél irányába fog kihajtani. (többnyire). Ilyenkor hajlamos elágazni. Ha túl sűrű akkor ritkitani kell. Ne sajnáld használni az ollót mert ha nagyon elszalad akkor nem éred utól, alul fel fog kopaszodni. Most tavasszal keményen vágd vissza, ne sajnáld, de vastagabb fás ágakat csak akkorj vágj le ha jól meggondoltad és nem kell. Egész évben figyeld, legyen kéznél az olló.
Ne érjen a tál a vizbe, és állott vizzel permetezd a lombját.
A bonsaiok többsége nem szereti a 20-22 fok feletti meleget, nyáron is félárnyékba tesszük.
Előzmény: zAcsKO (573)
zAcsKO Creative Commons License 2003.03.22 0 0 573
szaisztok. Kaptam kb 3 hete két bonsai-t, a szobában vannak az ablak előtt ahova egész délelőtt süt a nap, bizony siman felmegy 30-fok fölé a hőmérséklet még télen is, nyáron meg már pokol lesz. Ezért tettem árnyékolást nekik a nap miatt. Nedves kavicságyon vannak és folyamatosan nedvesen tartom a földet. Ez igy szerintetek jó lesz nekik?

A másik, hogy két hét alatt egy csomó új ág indult meg 5-10 centit nőttek ilyen rövid idő alatt. Ezeket mikor és hogyan vágjam vissza? Várjak még a metszéssel vagy minél előbb érdemes levágni?

Előre is ksözi a választ.

endru Creative Commons License 2003.03.21 0 0 572
A kiállitás csak vasárnap van nyitva, úgy tudom 10-től 18.ig.
Pedig a tiszafa igen jól birja a metszést, de valóban állandóan kéznél kell lenni egy jó metszőollónak, és nem kell sajnálni szegényt.
Ha nem tüskés akkor valószinüleg madárbirs. A kertészetekben sok fajtája van, őrőkzöld, lombhullató, terülő, törzses. Igen hálás növény, ha drótozod ne tekerd szorosan.
Ültesd a kőbe a fikuszt. A drót ne maradjon rajt 3 hónapnál tovább mert belevág a kéregbe és nagyon randa lesz. Fontos a hosszú hajtásokat rendszeresen rövidre vágni mert ha felnyúlik akkor alul felkopaszodik.
Előzmény: zildi (570)
zildi Creative Commons License 2003.03.21 0 0 571
talán közérdekű a kérdésem.
ha van már kb 15 fácskám, melyek a szabadban élnek télen-nyáron, milyen megoldást javasolnátok nyáron, ha pld. az erkélyen kevés a hely? Az állvány nem jó megoldás, mert nem egyformán éri őket nap, eső, szél. Védenem kell a madaraktól is, mert különösen tavasszal, szeretik kiásni és megtépázni a friss hajtásokat. Ezt a problémát úgy oldom meg, hogy a földet betakarom lyukacsos hálóval, de így viszont nem látszik rajta a moha.
Ki milyen megoldásokat talált?
zildi Creative Commons License 2003.03.21 0 0 570
szeretnék elmenni, szombat-vasárnap van és hánytól hányig.
Tiszafám már volt, de nálam gyorsan nőtt, nem győztem szegényt visszavágni, megsajnáltam és kiültettem a kertbe, már igencsak magas.
A madárbirsnek apró levelei vannak és ősszel apró piros bogyói, nem? Ha ez az, akkor ez inkább elterül, nem?
Azt hiszem ficus benjamin lesz az egyik kőbe ültetve, jó lesz? (szobai növény) egy másikbe pedig talán szil.
köszönöm a infot. zildi
Előzmény: endru (569)
endru Creative Commons License 2003.03.20 0 0 569
Nagyon hálás növény a madárbirs, ugyan van egy faj amelyiknek az ágai egysikban vannak. Az nehezebb feladat mert akkor szép a bonsai ha az ágak minden irányba mutatnak. A kertekben szoktak tartani tűztövist, nagyon hasonlit a m.birsre csak tüskéi vannak. Tiszafa is gyakori, sokszor magról kikel amit madarak hoztak, sajnos lassan nő, de ha tetszik faiskolai árusitó helyeken kapni. Mindenféle kislevelü, nem túl gyorsan növő bokorral, fával érdemes próbálkozni. Nem igazán szép ha sűrűk az ágai, jobb kiritkitani. A túl hosszú hajtásokat vissza kell vágni úgy, hogy 2-3 levél maradjon meg. Ilyenkor el szokott ágazni.
Ha tudsz gyere el most vasárnap az Óbudai Művelődési házba a San Marco u 81-be a bonsai kiállitásra.
Előzmény: zildi (568)
zildi Creative Commons License 2003.03.20 0 0 568
Madárbirssel fogok próbálkozni, fenyővel eddig még csak kudarcom volt. Telelni a kertben elásva szoktak. Most szedtem elő a kicsikéket, tele vannak rügyekkel, nem pusztult el egy sem, úgy szeretem nézni, ahogy fejlődnek a levelek. Két hete metszettem meg őket.
Előzmény: somap (567)
somap Creative Commons License 2003.03.20 0 0 567
Szia!
A kőbe ültetésre a fenyőket "szokták" felhasználni. Fenyőhöz (örökzöldek) csak akkor kezdj hozzá ha van kerted. A fenyők nem bírják a szobai klímát.
Láttam már madárbírset is kőbe ültetve.
Ha nem tetszik az örökzöld (fenyő stb.) akkor kisérletezz mással, hátha szerencséd lesz! Ha esztétikus a kép akkor minden felhasználható!
Alanyokat bármelyik kertészetben beszerezhetsz.
Üdv

Somap

Előzmény: zildi (566)
zildi Creative Commons License 2003.03.20 0 0 566
Kérek szépen tanácsot, melyik növénnyel próbálkozzak, mert van még három lyukas kövem, az egyikbe pld. két lyuk is van, és hol tudom beszerezni?
Lenne még egy kérdésem, hogyan kell a növényeket (pld. bukszusoket) formázni, gömb, kocka, kup, stb., el sem tudom képzelni, az egyik nagyon alkalmas lenne, most nem tudom megmondani a nevét, de zöld apró levelei vannak és nem hullajtja le, nagyon szép gömb koronája lehetne.
Szép napot zildi
Előzmény: endru (558)
endru Creative Commons License 2003.03.19 0 0 565
ha termést hozna a Carmonád, ültesd el a magokat.
Előzmény: Doci20 (564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!