Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2015.08.16 0 0 20986

Cyperkill + Actara... a Cyperkill 5 naponta ismételve 3X

 

ÜdV

Előzmény: kovi555 (20984)
Lora1213 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 20985

Mospilan+Dimilin hetente ismételve, legalább 3-4 alkalommal

Előzmény: kovi555 (20984)
kovi555 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 20984

Sziasztok ! Üvegházi molytetű ellen milyen szert használtok ,ami jó is?

sz.denes Creative Commons License 2015.08.16 0 0 20983

Szívesen, idén még egyszer érdemes megpermetezni.

Előzmény: milan000 (20971)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.08.15 0 0 20982

Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: Antisystem (20981)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.15 0 0 20981

1, tapasztalatom szerint nem, bár a rezes-kénes léhez nem szoktam Nonitot adni... de már megesett. Persze megváltoztatja nyilván az oldatban is a részecskék felületi feszültségét, de ez gondot csak hosszabb állás után okozna...

2, Biztos, hogy nem, elvégre gyári keverékként is létezett a rézhidroxid + Dithane (Kocide Combi) (most rézoxiklorid + dithane = Miltox Special Extra van helyette)

 

ÜdV 

Előzmény: arpad-lajos (20980)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.08.15 0 0 20980

Vannak itt a fórumon jólképzett vegyészek. Tőlük szeretném kérdezni a következőket. Ha a rézhidroxid tartalmú (pl. Champion) permetszerhez nedvesítőszert (pl.Nonit) keverek lesz-e csapadékképződés?

Illetőleg ha Dithant is  adok hozzá eredményezhet az rézkarbamát képződést?

Köszönettel

.a Villám Vili Creative Commons License 2015.08.14 0 0 20979


Nem próbára akarlak tenni, csak gondom van ezzel a paradicsommal.
4 tövet kaptam ajándékba, és már jó ideje figyelem. A fölső levelek, friss hajtások szépek, egészségesek, 2-3 szinttel lejjebb, több levél is bepödrődik(mind a 4 tő).
A mellette lévő, más fajtájú paradicsom levei viszont nem pödrődnek.
(Permetezve: Amistar(2), Bordóilé+Kén(1), Champion(1), Damisol Calcium(2), Wuxal(2))
Úgy 1.5 hete 2-3 reggel is köd volt(akkor kapta a Championt), de ez a pödrődés előtte is megvolt, és nem lett rosszabb.
Az alsó képen, a közvetlen mellette lévő növény látható, amely látszólag egészséges, de más fajta..
.


Előzmény: hoffmann eta (20969)
kukac1001 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 20978

Még van 30 fám ami még érés előtt van. Ha nincs praktikusabb megoldás marad a ragacs.

Köszi Üdv

Előzmény: beetee (20976)
kukac1001 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 20977

Megnéztem köszönöm!Üdv

Előzmény: pikubá (20973)
beetee Creative Commons License 2015.08.14 0 0 20976

Egy tubus ragacs kb 500 Ft. Ha modern, alacsony ültetvényed van, akkor a törzsátmérő sem nagy, szóval egy tubus elmegy 10 fára...

Csak érés előtt érdemes használni, addig nem kezdik ki a termést. Az meg belefér egy kezelésbe.

 

Minden más vegyszer, amit ki lehetne szórni és hatásos kerülne ennyibe, ha nem többe...

Előzmény: kukac1001 (20975)
kukac1001 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 20975

Ennyi fát kenni-ragasztani elég költséges. Nem bír ki max. 3-4hetet aztán csinálhatom újra. Esetleg egyéb ötlet?

A válaszod köszönöm! Üdv

Előzmény: Antisystem (20974)
Antisystem Creative Commons License 2015.08.12 0 0 20974

Veszel mindkét felén ragacsos ragasztószalagot, vagy "egérragasztót" és gyűrű-szerűen körberagasztod-kened vela a fáid törzsét... pl.

 

ÜdV

Előzmény: kukac1001 (20972)
pikubá Creative Commons License 2015.08.12 0 0 20973

Az őszibarack topikban mostanában beszéltünk a hangyákról.

 

Előzmény: kukac1001 (20972)
kukac1001 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 20972

Sziasztok!

A hangyákkal nem boldogulok. Az termések jelentős részét tönkreteszik. Az új fajtákat meg sem tudtam

kóstolni mert beérni sem volt idejük. Mivel kb 200 fáról van szó fontos hogy mit és hogyan kell csinálnom.

Üdv.

milan000 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 20971

Köszönöm sokat segített!

Előzmény: sz.denes (20970)
sz.denes Creative Commons License 2015.08.10 0 0 20970

Nálunk a meggyfa volt nagyon hasonló. Szerintem ez nem gombabetegség, hanem a fának egy élettani hatása (valami sok vagy kevés neki). Kálium hiányos lehet, ilyenkor a levél csúcsánál és a levél széleken kezd el sárgulni, majd lassan az egész levél sárga lesz, és végül leesik.  Kálium túlsúlyos lombtrágyát neki. Én ezt fújtam  Agroleaf Power High K  1% töménységben. (10liter víz,100g lombtrágya)

Előzmény: milan000 (20966)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.08.10 0 0 20969

Hálás vagyok annak, aki itt ezen vagy más fórumon 2 éve felvilágosított, hogy alapvetően nem az eső meg a hajlam stb az ok, hanem a láthatatlan lisztharmat. Amit nem látok, ugyebár az nincs. Éppúgy nehezen hittem el először, mint azt, amit szintén itt magyarázott el nekem valaki szájbarágás szinten, hogy 1-2 atka a levélen elég hogy a paradicsom lesatnyuljon…Meg persze, volt ellenvélemény, miszerint biztos nem a lisztharmat az oka. Peronoszpóra sem lehetett…

De mit veszthettem? Először kénnel próbálkoztam, az is segített valamit. Akkor vettem a fáradságot, és elolvastam, tkp.  mi a védekezés módja. Addig csak szórtam ész nélkül, ahogy régen láttam. (http://www.farmforg.hu/szolo-vedelmi-elorejelzes.html) – és ez bevált. Jobb későn, mint soha, mert már majdnem kivágtam azt a hatalmas öreg tövet. Most meg egy tonna van rajta…

Igaz, a nagyapám mást nem használt, mint rézt-meg-ként, kéthetente, ha kell ha nem alapon, úgy emlékszem, de ma már más idők vannak. Persze, import akkoriban is volt (majdnem minden betegséget ajándékba kaptunk amerikából: a lisztharmatot is – milyen érdekes…), de azért akkoriban nem jött be évente valami új kór.

 

Nekem atka a szőlőn sosincs. De bezzeg a zöldségeken.. pari, bab, uborka… A parin a 2. évben már csak a Vertimec használt, persze ezt a tippet is innen kaptam. Kétszer kell (lehet) használni. Azt vettem észre, hogy a legjobb még nagyon fiatalon amíg kevés levél van, beszórni. Ezzel takarékos és hatékony egyben. Idén elkövettem a parinál azt a hibát, hogy az előírthoz képest fele töményen alkalmaztam a V-t, s így újra megindult a pöndörködés felfelé, viszont a létszám gyér maradt, vannak példányok rajta, de nem mennek tönkre a levelek, csak görbülnek. A beérést viszont azt hiszem így is gátolja. De már nem permetezem csak jó tömény kénnel (10 deka/10 l), az is megállítja őket 1-2  hétre legalább. De az igazi a Vertimec.

Előzmény: Jani71 (20968)
Jani71 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 20968

Hoppá! :-o

Érdekes, hogy ilyen összefüggést írsz a lisztharmat és a Cardinal repedése kapcsán.

Eddig úgy tudtam, hogy ennél a fajtánál ez hajlam. Ki is repedt gyakorlatilag minden évben,

vagy legalábbis nem nagyon emlékszem olyanra, amikor ne következett volna be.

A tavalyi év és a viszonylag sok olvasás, videónézés ráébresztett arra, milyen fontos

a lisztharmat és pl. a szürkerothadás elleni védekezés, ezen belül is ezeknek a részleteiről

sokat tanultam. Sokkal jobban megismertem a betegségek biológiáját.

Bár idén elsőre használtam a Cabrio Topot (talán ha egyszer szórtam - vagy kétszer...),

és a tavalyi év súlyos fertőzése után (idén már mészkénlé téli hígítású oldatával lemosóztam kora tavasszal) egyrészt gyakorlatilag az egész ültetvényben ha három darab sérves bogyót láttam,

akkor lehet, hogy sokat mondok (más tünetet nem tapasztaltam!),

másrészt pl. a Cardinal gyönyörű, egészséges.

Tudni kell, hogy azért mással is permeteztem néha. Pl. nyári mészkénlével, de nem rég egy

egészen kevés Mister is bekerült a képbe, viszont az nagyon ímmel-ámmal, csak úgy érintőlegesen.

A lényeg, hogy nincs repedés! Lisztharmat gyakorlatilag nincs, elenyésző szürkerothadás van

(elhanyagoltam a fürtzáródáskori permetezést), peronoszpórát nem is láttam...!

A tapasztalatom és véleményem ebből az idei egy-két használatból: a Cabrio Top nagyon jó!

(Apró megjegyzés azért: ha jól emlékszem, direkt virágzáskor használtam, és sajnos így is volt

az eddigi évekhez hasonlóan virágszáradás... :-( Itt még 'fejlesztenem', fejlődnöm kell!

Bár fénykép nem készült, de konkrétan emlékszem, hogy a kinyílt virágok 'úsztak' a harmatban.)

Viszont atkadömping van, és nem csak a szőlőben, hanem tulajdonképpen bárhová nézek...! :-((

Valamit azzal még kell majd kezdenem, hogy a lehető legnagyobb mértékben kizárjam az áttelelést.

Előzmény: hoffmann eta (20967)
hoffmann eta Creative Commons License 2015.08.10 0 0 20967

Quadris-szal a következő tapasztalataim vannak idén. (Utóbb értesültem, azonos hatóanyagú az Amistarral.)

A szőlőre vettem, és egyszer használtam virágzáskor a Cardinalra, mely eddig (10 éve) nálam mindig kirepedezett. Most minden szem ép, tkp. először van ehető, gusztusos állapotban, és remélem meg is tud érni teljesen. Először nem tudtam, hogy lisztharmat az oka, mert nem volt „lisztes” (itt a fórumon segített valaki), aztán csak Thiovitot használtam, az meg nem védte meg.

Az uborkára, tökre és cukkinira is fújtam egyszer, ezek eddig minden évben ilyenkorra már rég belepusztultak a peronoszpórába és lisztharmatba – idén megmenekült mind. Pedig eddig is permeteztem rézzel, kénnel, Ridomil-lal stb., de majdnem hiába.

Az igaz, hogy a tök vírusos, de egyelőre csak az idősebb levelek sárgulnak, az nem viszi el olyan hirtelen, mint a peronoszpóra: ez megtámadta a leveleket, már ott volt a szürke folt a fonákjukon amikor permeteztem, de mégis megmenekült a növény.

Az uborkám korábban meg sem nőtt (a növény maga maradt csökevényes), most szép.

Szóval, idén szerencsém volt, remélem, jövőre is még hatásos marad.

Az a tapasztalatom egyébként, hogy az első években még nem volt minden beteg, pedig alig permeteztem. Később egyre betegebb lett minden ­– az előző évről maradt kórokozók szépen felszaporodtak.

milan000 Creative Commons License 2015.08.09 0 0 20966

Csak sikerült!!!.

milan000 Creative Commons License 2015.08.09 0 0 20965

A lemaradt képek

milan000 Creative Commons License 2015.08.09 0 0 20964

A kis almafám megbetegedett valaki tudja mi a baja?Milyen szerrel permetezzem?

Silvan Creative Commons License 2015.08.08 0 0 20963

Igazad van,a kevergetési ötletet a meglévő vasgálic hozta,így inkább megveszem.

Előzmény: alfi13 (20962)
alfi13 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 20962

Nem hiszem hogy érdemes házilag kevergetni, nem is biztos hogy csak úgy simán keverhetők egymással. Itt van egy oldal megnézheted mi van benne és 1l csak 800 Ft.

http://www.agro-store.hu/mutragyak-tragyak/lombtragyak/zoldito-komplex-1-l

 

Előzmény: Silvan (20961)
Silvan Creative Commons License 2015.08.08 0 0 20961

A vason kívül mi van még benne?Van vasgálicom megpróbálok valami hasonlót keverni ,ha segítesz :)

Előzmény: beetee (20960)
beetee Creative Commons License 2015.08.08 0 0 20960

Ilyen csomagolásban (papírzacskó nylon béléssel, benne rozsda színű por):

http://www.nitrokomplex.hu/100g.jpg

 

Van zöldítő komplex.Ez a neve.  Lombtrágyaként használható. Persze beöntözésre is jó, de permetezve úgyis kerül a földre, ami bemosódik.

Én évente 1-2 szer szoktam lefújni azokat a növényeket, amiknek nem tetszik a kifakult levélszíne. Pár ilyen citrus van cserépben és kiültetve liliomfa, hortenzia... Szokták szeretni.

Ha nincs nagyobb baj elég hamar visszazöldíti a leveleket.

Nagyobb probléma esetén két-három hetente is permetezheted, amíg nem látsz javulást.

 

Persze más cég, más termékével is próbálkozhatsz, én csak azért ajánlom ezt a Genezisest, mert nálam bevált.

 

 

Előzmény: leoka1970 (20959)
leoka1970 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 20959

Köszönöm a segítséget,sajnos csak lombtrágyàval tudok permetezni, mert a fa körül gyep van.Hány naponta toljam a permetet?

Előzmény: beetee (20955)
beetee Creative Commons License 2015.08.07 0 0 20958

Pont a Wuxal Superben nincs magnézium. Pedig az magában is kell, de ráadásul a hiánya akadálya a vas felszívódásának. A Wuxal Super mellé kell alkalmazni pl. keserűsót, hogy kiegyensúlyozott legyen.

Persze lehet, hogy magnézium éppen rendelkezésre áll gyökéren keresztül is...

Előzmény: alfi13 (20956)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.07 0 0 20957

Bornholm füge, de van Györöki lapos és Babits is. Mindegyik levelét eszi.

Előzmény: pacsepa (20953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!