Keresés

Részletes keresés

kisvasutak Creative Commons License 2008.12.10 0 0 70
A kártya letiltáshoz csak annyit. Hogyha a szokásos számot hívod fel akkor az mikor nincs ügyelet akkor át van irányítva a Giro Bankkártya Zrt-hez. Ez a cég nem csak ezt az egy bankot felügyeli hanem még sokat és azért vannak ott h bk-t tiltsanak le. Amúgy a GBC ügyeleti idejében H-p: 23-7.30 ill hétvégén 17-8-ig havi szinten kb 4-5 AXA-s bankkártyát tiltanak le. Amiért sztem tényleg felesleges plusz embert fizetni.
nyest Creative Commons License 2008.12.09 0 0 69
Kapnod kellett számlanyitáskor egy igazolást, amin van egy szám, az a számlanyitásnak a sorszáma. A számlanyitástól számított kb 3. napon már él a számlaszámod (utalni tudsz rá és onnan is). A számlaszámodat úgy tudod meg a leghamarabb, ha felhívod a központi számukat, mondod a neved és ezt a számlanyitási sorszámot.
Előzmény: ohej (66)
Csacsatb Creative Commons License 2008.12.09 0 0 68
Ez tényleg érdekes. Én online nyitottam náluk számlát és átutalással tettem az új számlámra pénzt. Sőt, a számla nyitásáról és a számlaszámomról tájékoztató email meg sem említette, hogy csekken is lehetne rendezni (bár ez engem nem is zavart).
A csekken nincs rajta a számlaszámod?
Előzmény: ohej (66)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.09 0 0 67
061/4656565
Előzmény: ohej (66)
ohej Creative Commons License 2008.12.09 0 0 66
Szevasztok!

Aki mostanában nyitott számlát mennyi ideig tartott, hogy postai úton küldött levélből megtudja, hogy mi a számlaszáma ami természetesen már él? Azért kérdezem mert én előző hónap 19-én személyesen az újpest Aradi utcai irodájukban adtam be a számlanyitási kérelmet és az akkor kapott csekket még aznap befizettem de ezidáig semmi levél nem jött az axától. Egy másik fura dolog pedig az, hogy amikor a csekket oda adta az ügyintéző hölgyike kérdeztem tőle, hogy a csekk befizetés helyett nem e lehet inkább banki utalással letudni az adott összeget mert a csekkbefizetés csak hosszabbitja a számlanyitási mizériát, válasza az volt hogy nem lehet utalással csak csekkel...., hogy miért csak csekkel az egy talány a számomra.
gss Creative Commons License 2008.12.08 0 0 65

Köszi,de már elinditottam.

(Remélem nem fogom megbánni.)

Előzmény: gsan (64)
gss Creative Commons License 2008.11.29 0 0 63

hitelt nem vett fel vki náluk???

(csak hogy tudjam mire számitsak,mivelhogy én most kérek tölük)

kano27 Creative Commons License 2008.11.24 0 0 62
Köszi!
Előzmény: eztse (61)
eztse Creative Commons License 2008.11.22 0 0 61
Az ibanq aktiválási folyamata:
0. Letöltöd az ibanq-ot, és generáltatsz egy titkos kulcsot az általad kitalált jelmondat alapján, amit majd hitelesítésre meg kell küldened az AXA-nak
1. 3 azonosító szót küldesz postán az AXA-nak (ez talán az egyetlen gyenge pont, szerintem)
2. Felhívód az üfsz-ot, ahol az azonosító szavak és a személyes adataid alapján beazonosítanak, majd készítenek egy "telefonos" pin-kódot.
3. Hitelesítik a titkos kulcsod.

Ezután ahhoz, hogy be tudj lépni a rendszerbe a következő dolgokkal kell rendelkezned:
1. Ismered az ügyfélszámod
2. Ismered a "telefonos" pin-kódot
3. Ismered a jelmondatod
4. Rendelkezel a hitelesített titkos kulccsal

Internet bank hozzáféréshez szükséges pl. a CIB-nél:
1. Ismered a felhasználói azonosítod
2. Ismered a jelszót
3. Illetve utalásokhoz még ismered az aláírási kódszót
(Ezenkívül a CIB még küld SMS értesítést minden sikeres és sikertelen belépési kísérletről)

Szóval csak annyit akartam mondani, hogy mivel egyedi hitelesített titkos kulccsal kell rendelkezni, ez gyakorlatilag meggátolja, hogy más gépről lépjenek be az ibanq-odba. (Persze ha el nem lopják) Ez bizonyos szempontból több, bizonyos szempontból kevesebb mint az SMS értesítés. Az első 3 pont pedig gyakorlatilag azonos a két banknál. Ezért írtam, hogy legalább annyira biztonságos, mint más bankok, amikkel dolgom van/volt. (Persze nem ismerem minden bank netbankját)

Remélem érthetően fogalmaztam ilyen kései órán, de majd reggel átolvasom :)
Előzmény: kano27 (60)
kano27 Creative Commons License 2008.11.21 0 0 60
Kifejtenéd ezt bővebben?
Előzmény: eztse (59)
eztse Creative Commons License 2008.11.21 0 0 59
Pontosabban legalább annyira biztonságos, mint a többi banké, amivel dolgom van :)
Előzmény: eztse (58)
eztse Creative Commons License 2008.11.21 0 0 58
Nos, tegnap sikerült aktiváltatnom az ibanqomat. És az aktiválási folyamatot látva rá kellett jönnöm, hogy tévedtem, és biztonsági SMS-ek nélkül is tökéletesen biztonságos a rendszer. :)
Előzmény: eztse (15)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.20 0 0 57

a hirdetményt belinkelték már, abból minden kiderül

ingyen csak másik bankból tudsz átutalással pénzt tenni a számlára

mivel nincs bankfiókjuk, ezért nem tudsz befizetni sem kp-t a számlára

postai befizetéskor minden esetben vonnak valamennyit, attól függ, hogy az általuk kiadott csekken vagy rózsaszín utalványon vagy mit tudom én min küldöd a pénzt, arról nem beszélve hogy jópár nap, míg így jóváírják az összeget

mindenképp kell mellé szerintem egy másik bankszámla is

Előzmény: elatosz (56)
elatosz Creative Commons License 2008.11.20 0 0 56

Igen, valóban sok mindent meg lehet belőle tudni, de a 48-as hozzászólásomat továbbra is fenntartom, és várom azt a hozzászólót, aki nekem ebben érdemben tudna segíteni. (Hagy ne telefonáljak már el 6-8 száz, vagy akár 1000 forintot ezért az 1 információért...) A több kártyás megoldás is szóba jöhet, de ezt még érdeklődnöm kell.

Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 55
Hirdetmeny, telefon, es mindent megtudsz. En amugy 8 eve hasznalom Ibanq nelkul.
Előzmény: yun (54)
yun Creative Commons License 2008.11.19 0 0 54

en is hasonlo dolgot tervezek. Az axa-val kapcsolatban azonban meg nem teljesen vilagosak a koltsegek szamomra.

Naluk 1 vagy 2 fajta maganszamla van? A KamatHozó bankszámla meg a maganszamla ugyanaz vagy kulonbozo dolog.

A masik dolog: gondolom erdemes ibankingot kerni mert enelkul nem igazan hasznalhato a szamla.

A szamla nyitaskor van egy osszeg 6800ft ami nem keves, ez egyszeri dolog? Csak az elso evben kell fizetni? ugyanigy nem latom, hogy a bankartyanak van e eves dija, eloallitasi ktg, stb.

ezekrol tudtok vmi infot, hogy ne menjek foloslegesen nagy tavolsagot a bankba.

Előzmény: Laslow (53)
Laslow Creative Commons License 2008.11.18 0 0 53
Hát ugye volt kitől ellesni.. ;)
Amúgy már 1 hónapja használom a kombót, és nekem is bevált, valóban használható páros. Köszi még egyszer.
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 52
hm nem rossz módszer... ;-)
Előzmény: Laslow (50)
eztse Creative Commons License 2008.11.18 0 0 51
Az én módszerem is hasonló, csak nekem a CIB-nél van az ingyenes számlám. :)
Előzmény: Laslow (50)
Laslow Creative Commons License 2008.11.17 0 0 50
Az én módszerem: bemegyek egy Citibank fiókba (náluk is van ingyenes számlám), befizetem, majd onnan átutalom az AXA-s számlára.
Előzmény: elatosz (48)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.17 0 0 49
Atutalod egy masik Ellas szamlarol ;)
Előzmény: elatosz (48)
elatosz Creative Commons License 2008.11.17 0 0 48

Már csak azt magyarázzátok el nekem, úgy mint egy 6 éves kisgyereknek, hogy kp-t milyen feltételekkel rakhatok a számlára? Olvastam a hírdetményt, de nem egyértelmű...

1. Ha postán sárga csekkel fizetem, úgy 70Ft, +a tétel 0.33%?

2. Ha kérek az AXA-tól sárga csekket (min 50db), úgy 8FT/csekk + a tétel 0.33%?

3. Hallottam olyanról is, hogy díjmentes az egész...

Mi tehát a valóság?

Úgy is kérdezhetném, hogy pl x összeget hogy rakhatnék rá a legkedvezőbb feltételek mellett?

 

Köszönöm!

elatosz Creative Commons License 2008.11.17 0 0 47

Értem és köszönöm:)

Megnéztem a hírdetményt.

Előzmény: eztse (46)
eztse Creative Commons License 2008.11.16 0 0 46
Az Electron csak elektronikus környezetben használható, míg a Classic (mivel dombornyomású) mindenhol használható. Szerintem Magyarországon és Európában már nem nagyon van olyan üzlet, ahol nem elektronikusan olvasnák le az adatokat, de az USA-ban még előfordul. Ezenkívül a Classsicot elvileg több helyen elfogadják, de nekem az Electronnal még nem volt olyan problémám, hogy ne fogadták volna el, de én csak sima vásárlásokra és pénzfelvételre használom. Bővebben: http://bankkartya.hu/?oldal=tanacs_csop_5 Utalás netbankon keresztül díjmentes. Kp elhelyezés költsége a hírdetményben szerepel. Számlakivonat ingyenes. (habár sztem felesleges)
Előzmény: elatosz (45)
elatosz Creative Commons License 2008.11.16 0 0 45

Sziasztok!

Én eddig a fizut kp-ban kaptam, így érdektelen voltam ebben. (Máshol van lekötésem)

Januártól viszont utalni fogják, így megnéztem a lehetőségeket, és ez a kamathozó elég jónak tűnik. Néhány kérdésre még keresem a választ, kérlek segítsetek!

Mi a különbség a Visa Electron és a Visa Classic között? Átutalás más folyószámlára (pl OTP-re) netbankon keresztül (iBanq) költségtérítéses vagy sem? Kell fizetni a 199 pénzt vagy sem? (mert szerintem nem) Kp-t milyen feltételekkel helyezhetek el rajta? A befizetések tételenként mennyibe kerülnek? A havi számlakivonat küldése postán is ingyenes? Előre is köszönöm mindenkinek, további szép napot!

eztse Creative Commons License 2008.10.30 0 0 44
Én is ebben reménykedem. Ráadásul egy direkt banknál pláne fontos lenne a sok funkciót nyújtó netbank.
Előzmény: Laslow (41)
vanchu Creative Commons License 2008.10.30 0 0 43
Nem pénzügyi szektor.
Előzmény: lac77564 (42)
lac77564 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 42
hol dolgoztál ? csak nem genernél?
Előzmény: vanchu (27)
Laslow Creative Commons License 2008.10.30 0 0 41
Na csak érted, ha itt azt írnánk a netbankról, hogy nagyon szuper, hamarabb lenne több ügyfelük, mint így, hogy azt olvassa róla a világ, hogy igen béna. Én abban reménykedem, hogy az új tulajdonost zavarja a pocsék netbank, és kiadták/kiadják a pénzt fejlesztésre, így 1-2-3 hónap múlva megújulhat...
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.30 0 0 40

sajnos a netbank tényleg a gyenge pont, nagyon sok mindent lehetne rajta fejleszteni

egyszer talán majd arra is sor kerül,ha már többen ismerik őket és igény lesz rá

azért a kamatok kárpótolnak remélem

a havi kamatjóváírás pedig tök jó dolog

Előzmény: Laslow (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!