Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18592

a víz hőfoka nem függ attól , hogy van-é pufi vagy nincs.

vannak tervezési hőfokok ilyen a 90/70, 70/55, az első szám a radiátorba belépő a második az abból kilépő víz hőfoka. 

Ennél meg van határozva mennyi a víz áramlási sebessége ( mennyi víz kell egy adott teljesítmény odaszállításához , kb radiátoronként és óránként 50-70liter ).

Ha gyors az áramlás egyrészt lecsökken a hőlépcső ( fölöslegesen keringtetsz gyorsan + energia, ) másrészt fennállhat az áramlási zaj keletkezésének lehetőssége ( süvít a víz , zavaró tud lenni )

ha nagyon lassú az áramlás , akkor lecsökken a radiátorról levehető teljesítmény.

Előzmény: Precíziós (18568)
gabor0036 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18591

Nem láttam még vigast, de ez nem replika? :D Ahogy az egekbe magasztaljak ez nem annak tűnik...

Előzmény: -Tsunami- (18569)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18590

Köszi az egyenes választ. :-)

 

Előzmény: gmkiev (18586)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18589

Ma délután néztem át alaposan, holnap reggel fogok velük beszélni és  viszem is vissza nekik, hogy cseréljék ki vagy storno.

Azért kíváncsi lennék, hogy az alltherm mint importör mit szól ehhez a minőséghez.

A tesóm hídelemeket hegeszt, a meo átnézi az egészet festés előtt is hogy ne maradjom rajta "fröcskölés", mert korrózióra hajlamosabb úgy a "termék".

Előzmény: hbbst (18587)
hbbst Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18588

Ja, még annyi, azt a varratot elnézve (pár kazénhegesztésen túlvagyok már én is) nem tartanám kizártnak, ha könnyezgetne kicsit...

Előzmény: -Tsunami- (18585)
hbbst Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18587

És még arra se vették a fáradtságot, hogy a fröcsköléseket letúrják... MEO-st tuti picsán kéne rúgni ott a gyárban, bár le merném fogadni, nincs már az ott.

Szóltál már amúgy a kereskedőnek, hogy mi a panaszod? Látta? Mondott valamit?

Előzmény: -Tsunami- (18585)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18586

Ez valóban jó szarul néz ki.

Én ezt úgy adnám vissza mint a huzat.

 

Előzmény: -Tsunami- (18585)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18585

Igazad van, engem az egészből a legjobban, az alsó tűztérnek az utólagos hegesztéses javítása (taknyolása) aggaszt.

Mivel első lépcsőben nem sikerült tökéletesen megoldani ezt a feladatot, úgy néz ki hogy festés után utólag javítottak rá belülről.

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a későbbiek során nem fog e szivárgással egybekötve, problémát okozni.

Holnap megnézem a forgalmazónál a kiállított 25lc kazánt hogy az is ilyen szépen van e összeállítva és eldöntöm hogy mi legyen.

Az alábbi két fotón nagyobb méretben látszik a bal oldali "javítás" és a jobb felső sarokban egy kisebb még elfogadható varrat.

http://kepfeltoltes.hu/131107/041_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131107/044_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előzmény: hbbst (18578)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18584

Egyetértek veled, teljes mértékben.

De még egy kazánt sem vitt vissza senki ilyen hibák miatt. Így az itteni gittegyletesdinek nem sok értelme van!

Előzmény: bnorci71 (18583)
bnorci71 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18583

az, hogy 2 év után, hogy néz ki a kazán az a vásárló egyéni szociális problémája

de amikor félmiliót kifizetek egy ilyenért elvárom, hogy első osztályú legyen a minősége

 

az LCD tv-t se hozod el a boltből ha karcos a kávája foltos a képernyője

de lehet 3 év után olyan lesz mert a por nem megfelelően lett letörölve róla

 

ha már fogyasztói társadalomba élünk kapjunk is valamit a pénzünkért

Előzmény: gmkiev (18579)
bnorci71 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18582

hát egy félmisis kazántól nem ezt várja az ember

nálam itt el is bukott a jelőlti sorból végleg a Vigas

Előzmény: -Tsunami- (18572)
bnorci71 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18581

A fő tüziva az bükk jelenleg két éves légszáraz, a begyujtás alolról felvele pappir, fenyő szálka pár db darabosabb fenyő és bükk.

 

 

na ez jó pont a történetbe, így a rossz tüzelőanyag kizárva, marad a kazán megfelelő telepítése, kazánvédő beépítés és jól kell üzemelnie

egy puffer nem ártana még akkor tökéletes lenne a rendszer és komfortos is

szakit próbálj olyat keríteni aki már csinált ileyt és akinél dolgozot az meg van elégedve a munkájával, jól működik a rendszere

Előzmény: erno68 (18567)
hethyzoltan Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18580

szia,

 

többmindentől függ, de jellemzően előremenő - 30 oC.

Előzmény: Precíziós (18568)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18579

Én még mindig tartom! Két év múlva térjünk vissza a kazán kinézetére! :)))))

 

Codálatosz!

Megnyugtatlak benjneteket, minden második kazánház ilyen koszfészek! :))))

Előzmény: hbbst (18578)
hbbst Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18578

Irigylem a humorérzéked és a hozzáállásod. Én ha ennyi pénzt kiadok valamiért, és azt látom, amiket Te, tuti vagy engedményért vagy cseréért pedáloznék. Még jó, hogy bele nem volt sz@rva az aljába... De lehet csak azon múlt, hogy be volt csukva az ajtó.

Előzmény: -Tsunami- (18576)
erno68 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18577

Nekem még egyelőre mindegy, hogy levegő levegő vagy láng levegő de mostmár kiváncsivá tettél és szétszedem az egészet :) 

 

Előzmény: Gogol69 (18575)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18576

Vimar Meo

-Pavel fiam hozzál már egy ecsetet, mert a stefan itt már megint kihagyta a festést.

Ne sokat, mert otthonra is kell még belőle.:-)))

 

Előzmény: -Tsunami- (18569)
Gogol69 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18575

Opsz! :-)

,,A lefelé áramló levegőhöz hozzákevert levegő." A lefelé áramló lánghoz hozzákevert + levegő.

Előzmény: Gogol69 (18571)
erno68 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18574

Ez még egy kicsit magas, vasárnap reggel szétszedem a leveő rendszerét takarítás végett és megprobálom az egész müködését megérteni. 

Szerintetek, hogyan állitsam ez egész kazán müködését. 

Jelenleg az alábbi paraméterek alapján müködik. 

1.  A ventillátor a vizhőmérséklet 40c fok elérése után indul erre most szereltem egy olyan kapcsolot amivel ki tudom kerülni az elektronikát és bármikor be tudom kapcsolni, a hátrány, hogy ha el találom felejteni ki kapcsolni akkor az elektronika nem kapcsolja ki és addig kényszeriti az égést amig a vizet felfőzi ( ez még nem történt meg) 

2.  A keverőpompa a viz 55c indul be. 

 

Előzmény: Gogol69 (18571)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18573

3 munkanapon belül,ki kell cserélnie a kereskedőnek.

Ez a törvény.

Előzmény: -Tsunami- (18572)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18572

Ezek olyan apróságok, amiket kis odafigyeléssel orvosolni tudna a gyártó.

Lehet nem nyomáspróba és egyéb hegesztés előtt kellene festeni, csöveket lehetne sorjátlanítani, vagy valami normális szerszámot használni elvágni a rézcsövet.

Korábban csodálkoztam hogy miért van ennyi rozsdakupac használt vigas a hírdetésekben, most már sejtem:-)))

Nem tudom milyen meo lehet a gyárban, (október végén vizsgálták át), de szerintem nem kellene ennyire igénytelennek lenniük.:-))))

 

 

Előzmény: gmkiev (18570)
Gogol69 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18571

Szia! 

Primer levegő: Az amit a kazán felső terébe engedünk.

Itt létrejön egy tökéletlen égés.

Szekunder levegő: A lefelé áramló levegőhöz hozzákevert levegő. (Ez biztosítja az utánégetés minőségét.)

Itt találsz egy nagyon profi leírást.

http://www.aero-therm.hu/img/gepkonyv.pdf

Igaz nem a kazánodról szól. Azért még is használhatod.

Előzmény: erno68 (18567)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18570

Minden Fogyasztó, a számla kiállításának percétől kezdve, potenciális reklamáló! :)))

 

Ha látná a nagyérdemű, hogy ezek a kazánok milyen "eblében" találtatnak méga jótállás (2 év) lejárta előtt! :)))

Előzmény: -Tsunami- (18569)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18569

Néhány apróság, ami lehet csak engem zavar.

Papír ragasztó?, rézcső vágás, már picit rozsdásodunk a burkolaton is, úgy látszik a nyomáspróbánál valahol lukat találtak és ráhegesztettek, stb.

Nézegettem ma a tesóm sárkány kazánját, lehet eljöhetnének ide tanulmányi kirándulásra a vimar dolgozói.:-)))))

 

Precíziós Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18568

Egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni: normál radiátoros fűtésnél kb. mennyi a visszatérő víz hőmérséklete optimális esetben? Van faelgáz+1000l pufi.

erno68 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18567

Szép jó estét

Alább probálok válaszolni minden kérdésre. 

Remélem nam tartozott sokkal, akiről kaptad a kazánt...

Az egész kazán átszámolva 100 e ft-ba jött ki .  

Meglátásom szerint a kazánt nem hozzáértő emberek szerelték be, :) A meglátásod helyes mert első pillanatttól nem müködött helyesen az egész rendszer aztán folytatódott a dráma a kéménnyel, A kéményesek itt a városban a leg nagyobb forgalmat bonyolitó cég, de meg mondom őszintén semmi adatot nem kértek a kazánról a szivattyúval A szivattyut meg oldottam házilag le teritettem a müanyag zacskóval  . Belefektettél pénzt, és ott tartasz, hogy van egy rosszul működő, veszélyes kazánod. A szakik, tisztelet a kivételnek adnak egy árajánlatot, amit feltehetően elfogadsz kis alkudozás után. De a szaki tudja, amit te még nem, hogy mennyi mindenre lesz még szükséged, hogy úgy működjön, ahogy te akarod. És ez van amikor 20-100e ft különbség. Igy igaz én is igy dolgozok az én szakmámban, és a szakinál is így volt csak anyi külömbséggel, hogy megbeszéltünk egy x összeget és mire be szerelte akkor pont duplája lett belőle :) Ránézésre még sokat kell költsél a kazánra, a kihagyott alkatrészek miatt. A rossz beállítás miatt pedig nem gondolom, hogy hosszúéletű lesz. 

 

1. Írj levelet a gyártónak, hogy adjon leírást a kazánhoz. 

Sajnos ezt a nyelv ismerete nélkül nem tudom megcsinálni, és megmondom őszintén azt se tudnám mit kérdezzek. 

2. Keress embert erdélyben, aki ért a faelgázosító rendszerekhez.

holnap jön egy kíváncsi vagyok milyen állitásokot kell még csinálni esetleg jó lenne ha tiudnék addig egy két beállitási paramétert pl. a pompa hány c induljon stb 

3. Fogadd meg a jótanácsokat a fórumon.

Épp ezért szoktam a forumhoz fordulni itten örökké kaptam segítseéget bármilyen témában köszönöm minden fórumozonak . 

4. Primer-szekunder levegő szabályzót tisztítsad meg, mert egyenlőre azt se tudom elképzelni, hogy van mozgó része. Majd próbáld megérteni, hogy hogyan működik a kazánod. Szisztematikusan állítsál rajta.

Itt a kérdésem mi a primer és a szekunder még nem értem tökéletesen a müködését.  

5. Nézz utána, hogy hol kapsz jóáron kazánvédöt, ill. túlhevülés ellen szelepet. Vedd meg és kössef be.

Ha minden igaz akkor holnap fel szerelődik 

6. Kicsit írj még, hogy mivel fűtesz. Ahogy mások is kérdezték, hogyan gyújtasz be. 

A fő tüziva az bükk jelenleg két éves légszáraz, a begyujtás alolról felvele pappir, fenyő szálka pár db darabosabb fenyő és bükk. 

7. Ha most kispórolod a dolgokat belőle, később ismét visszaüthet.

 Köszi ! 

Előzmény: galapago5 (18447)
gmkiev Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18566

Nem kell erre költeni. Van akit kimondottan zavar. Aztán aki megvette és elfelejti a nevét, még mindig elolvashatja a "haszut"-on! :)))

Tehát ennek a cifraságnak semmi jelentősége sincs.

Lakótéri berendezéseken pl.: soha nincs.

 

Előzmény: t.zsolti (18561)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18565

Igen, csak használni is kellene.. :-))

 

Előzmény: t.zsolti (18561)
erno68 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18564

Sziasztok. 

   Elnézést a némaságomért de a net nélkül maradtunk hétfőn reggel, anyira haladtam, hogy ha minden igaz holnap jönnek beszerelni a kazánvédő szelepet kiváncsi vagyok, hogy az légésben lesz-e változás. Még jelentkezem addig is köszönöm a segitslégeteket. 

Előzmény: bnorci71 (18481)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.11.07 0 0 18563

Vigas 25 itt van olcsóbban, kicsit még alkuképes az ár úgy tudom.

 

http://aprod.hu/hirdetes/vigas-25-s-ID1wblT.html#fbdcd091b6

 

Előzmény: kerecse9 (18562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!