Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44781

"A siófoki Fő téren szerencsétlenkedik egy nyugatnémet Opel, utasai láthatóan keresnek valamit. A téren ácsorog két rendôr. A kocsi melléjük gurul. - Sprechen Sie Deutsch? - hajol ki a vezetô. A két rendôr rázza a fejét, hogy nem érti. - Do you speak English? Ismételt fejrázás. - Parlez vous francais? Továbbra is semmi, az autós bosszúsan továbbhajt. Az egyik rendôr megszólal: - Azért nem ártana már megtanulnunk egy idegen nyelvet! A másik legyint: - Minek? Látod, ezek is hány nyelven tudtak, oszt mire mentek vele?"

Előzmény: Claire1990 (44780)
Claire1990 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44780

Sajnos hiába beszélek 5 nyelven, egyiken se volt jelezve semmi :( De más nyelven se... :(

Rákeresek, hátha találok ugyanilyen homokszűrőt, és akkor talán okosabb leszek. :/

Előzmény: Blue_Sky_007 (44777)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44779

Ha a fej típusát megnézed a neten, lehet találsz hozzá leírást.

Előzmény: Claire1990 (44776)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44778

Szeva kókuszka!

Szerintem úgy jó lehet, ahogy gondoltad, mivel úgy sokkal merevebb is lenne. Ha nincs beton, akkor az a palást nem bírja/bírná meg a földet. De ez csak akkor, ha nincs víz a medencében. Atw-s oldalon ott van a rémségek között a felhőszakadás utáni kép.

Ezek szerint Te is letettél a házilagos palást elkészítéséről.

Szerintem csak ezért nem ajánlja a süllyesztést, a familia család is hasonló, azt meg lehet süllyeszteni. Furcsa...

 

Előzmény: kókuszka (44766)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44777

Nincs rá írva a fejre? 

Jelemzően ángilusul (meg néha németül) is rá szok lenni írva, hogy mit hová.

Előzmény: Claire1990 (44776)
Claire1990 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44776

Köszönjük szépen!

 

Hááát...remélem azért nem csúszik sokat. Azért mielőtt befúrtam a csavarokat, ráléptem alul lábbal, és jól lehúztam, kifeszítettem. Talán annál jobban a víz se húzza le.

 

Na most mielőtt félre értelek, tehát, az a bemenet, amelyik lejjebb van, oda megy a medencéből a víz, és kvázi"felfolyik" a szűrőben,és a felső lyukon távozik a homokszűrőből? Mert én pont fordítva kötöttem volna be :)

 

Köszi! :)

Előzmény: nyárimádó (44775)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44775

Igen, alul szívjon, felül fújja a vizet.

Amit észrevettem, hogy a szkimmert túl hamar vágtátok ki:((

Azt ugyanis akkor szabad, amikor már majdnem ott jár a víz. Oka, hogy a fólia víztöltéskor feszül a medence falára, azaz még mozoghat töltés közben, és a lyuk már nem oda esne, ahol kivágtátok. Reméljük, hogy nem lesz baj.

 

Amúgy gratula mindenhez, legyen örömötök a házban és a medencében is!

Üdv

Előzmény: Claire1990 (44768)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44774

A medence vizét minimum kétszer kell átforgatni, azaz a medence vizedet szorozd meg kettővel, és oszd el a szűrő vízszállításával. Ennyi órát kell járatnod minimum.

Mivel nem adtál meg sok adatot, büntiből Neked kell kiszámolni.:-) 

A ph-t feltöltés után be is kell állítani, mert a klórtabi nem tud normálisan dolgozni.

Előzmény: gvera62 (44761)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44773

Nem mindegy, hogy mekkora szemcseméretű a kvarchomok a homokszűrőben, a térkőnek mindegy, így azt nem is osztályozzák.

Nem jó bele!

Előzmény: Cecelégy! (44757)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44772

91 cm? Nem 81 cm, mert nekem olyan van, 91 cm-t nem láttam még.

Előzmény: Cecelégy! (44748)
evus2 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44771

Szia!

Én az ötödik nyarat kezdtem ugyanazzal.

Előzmény: Alex7777 (44742)
nyárimádó Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44770

5. szezont kezdtem el a Bestway-el, kb jövőre kuka.

A lábak alja rozsdál,  mert azokat talpakba kell dugni, nem folyik ki belőle a víz, illetve a nap eszegeti a fóliát, mely barna ragacsos. A szöveterősítés már- már kilátszik, annyira megette.

Előzmény: Alex7777 (44742)
evus2 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44769

Szia!

Nekem az ötödik szezonom indult ugyanilyen medencével. A létrát soha nem használjuk, mert útban van a vízben lévő része a gyerekeknek, kényelmetlen kerülgetni. Szerintem nem olyan vészes belépni a medencébe.

Én az elmúlt négy évben csak kombi tablettát használtam, a május végén feltöltött vizet vittem végig szeptemberig, kristálytiszta volt. Semmi más vegyszer nem kellett, csak nagyobb fürdések után a sokkolás. Ja és persze csakis csapvíz!

Az első kérdésedre: szerintem rendben lesz így ahogy leírtad.Én személy szerint műfüvet vettem alá (azt a fajtát amelyik olyan vékony mint a padlófilc), így sokkal puhább a medence alja. Néhányan korábban felvetették, hogy bepenészesedhet az alá folyó víztől. Nos, eddig két nyarat ment így, semmi penész, foltosodás, sőt most télen kint is maradt, semmi baja nem lett.

Előzmény: Cecelégy! (44748)
Claire1990 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44768

Nálunk megkezdődött a strandszezon!

 

 

Sziasztok!

 

Mint már korábban írtam, vettünk egy házat, amihez "járt" hozzá a medence. Csakhogy már évek óta nem használták.

Ma végre volt időnk, hogy kicseréljük benne a régi fóliát. Úúú, nagyon undorító réteg volt az alján, kb 50 kiló undorító élőlénnyel. Nagy nehezen sikerült vagdosni mindig a régi fóliából, de nem akartunk túl sokat, mert nehogy az a "lé" kifolyjon a medencébe. Már majdnem feladtuk, de spanifer meg bivalyerő segítségével végül csak sikerült kettőnknek kihúzni.

 

Sajnos csak kevés homokunk volt, azt elterítettük benne, de amúgy szerencsére szuper alja volt, a széleknél szépen feldolgozva azt hiszem hungarocellel és lefedve filccel.

 

2 csavar beesett a palásthoz és a 2 éves kisfiam meg eltüntette az IXO fejét, szóval azért volt"izgalom" :) Szegény férjem a nagy részét kézzel csavargathatta vissza... :)

 

Kivágtuk a szkimmer helyét, de a bevezető csőnek a helyét még nem, azt holnapra tervezzük. Meg úgy mindent... a homokszűrő beüzemelését, meg a vegyszerezést is, hiszen még folyik bele a víz, úgy ... nagyjából hajnali 3 kor kimegyünk megnézni hogy áll. :) Lassan, de biztosan haladunk... :)

 

Íme pár kép:

 

Bárkinek van hozzászólása, kérdése, csak nyugodtan, hiszen kezdők vagyunk, bármi tippnek örülünk. Amúgy nagyjából már végigolvastam a fórumot, de azért szerintem talán még tudtok újat mondani. :)  (Például, hogy a homokszűrőnél a magasabban lévő csőbe megy a bemenet, az alsónál meg a kimenet, igaz?) :)

 

Üdvözlet Sopron közeléből:

 

 

Klára

 

evus2 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44767

Szerintem holnap semmi nem lesz nyitva a Pünkösd miatt.

Előzmény: alexandrosz (44756)
kókuszka Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44766

Sziasztok!

 

A Baumaxban akciós a fémpalástos New Splash nevű egység.

A terveimben egy fémpalástost sűlyesztenék és betonnal tölteném ki a föld és a palást közötti rést. (10-15 cm vasalt.)

A tájékoztató szerint (és más forgalmazói oldalon is) nem sűlyeszthető, csak föld feletti elhelyezés alkalmazható.

Szerintetek a fenti megoldás szerint sem alkalmas, vagy csak földvisszatöltéses módszernél?

pajaci Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44765

Azon a 2 tized milliméteren ne legyél annyira fennakadva, gyakorlatilag semmit se számít.

Előzmény: kicsiati (44764)
kicsiati Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44764

Szerintem egyedül vagy ezzel a kpe csővel. Mindenki más lpe csővel akarja elkészíteni, és nem véletlenül. Én nem a műanyag csövet akarom melegíteni, hanem a benne lévő vizet. Minél vékonyabb a falvastagság, annál jobb.

Előzmény: talajkoordinator (44758)
kicsiati Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44763

Nekünk egy 4x2 m-es Bestway csővázas van. Eddig két szezonnál járunk, ez lesz a harmadik. A legjobb döntésem volt anno, hogy lecseréltem a felfújhatóst erre. Sokkal jobb tisztítani, elrakni, és pancsikolni is. Eddig semmi öregedés nem látszik.

Előzmény: Alex7777 (44742)
kicsiati Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44762

Bár másik irány, de ha Budakalászon jársz, akkor a Tmark-nál van lpe cső én is ott vettem. http://www.tmarkt.hu/

Budakalász, és Pomáz határában vannak. A 20-as LPE cső 98Ft/m. 

Ahogy elnézem van kiszállítás is, de azért a csőnél meg kell érdeklődni, mert elég nagy helyet foglal el a feltekert cső.

Hogy megelőzzem a szurkálásokat nincs érdekeltségem a boltban, csak segíteni akarok. 

Előzmény: kuff (44738)
gvera62 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44761

Sziasztok, köszöntelek Benneteket.Új vagyok itt is és medence használóként is. Elolvasgattam az utolsó oldalakat, nem akarok ismétlésekbe bocsátkozni, de kérdeznék egy-két dolgot,mert látom itt nagyon hozzáértő medence tulajdonosok vannak.

 

244 x 76 os intex medencét vettünk, már az első "csalódás", hogy feltöltve csak 66 cm-es,pedig pont emiatt esett erre a darabra a választás. lehet, hogy rosszul töltöttük fel, van valami titka ennek?

 

A vízforgatót ha naponta 3x fél órára bekapcsolóm az elég ehhez a vízmennyiséghez?

 

200 gr-os klórtablettát tettem és kb. 40 ml algamentesítőt gondoltam.

 

A PH értéket hány nap múlva érdemes nézni, hogy tudjam PH+-t vagy PH- t vegyek?

 

köszönöm szépen előre is a válaszokat.

 

Vera

 

talajkoordinator Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44760

ez öntözéstechnikai szakcég, nem medencés vállalkozás. itt viszont lehet LPE csövet szereznni.

Előzmény: Cecelégy! (44755)
talajkoordinator Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44759

hello sinci. kombinált klór tablettát tudok neked szerezni 1500 - 2000 ft/ kg áron, a csomagolásától függ az ár. 50 kg/ hordó. hasonló áron van a kicsi klórtabletta is, igaz nem granulátum, de könnyebb kezelni.

Előzmény: sinci01 (44753)
talajkoordinator Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44758

nekem van részesedésem, képviseljük őket, szerelünk az általuk gyártott termékekből, szívesen tudok postázni, csak hogy anyagi nyereséget könyveljek el. akkor sem erre való, vegyetek KPE csövet. 

Előzmény: bgaby (44746)
Cecelégy! Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44757

Szia, nem tudom jó-e ez homokszűrőbe, de ilyen homokok kell hogy legyenek barkácsboltban

 

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=257960

 

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=234486

 

Szerintem kvarchomok is kell hogy legyen, térkövek közé szokták tenni, talán az jobb lenne. De ismétlem nem értek hozzá, csak tippnek írtam ezeket.

Előzmény: alexandrosz (44756)
alexandrosz Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44756

Sziasztok!

 

Tudok valahol, Budapest-Pest megye környékén holnap, vasárnap homokszűrőbe való kvarchomokot venni?

A barkácsáruházak általában tartanak ilyet?

A szűrő egy új sima intex/bestway/akármi :)

Cecelégy! Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44755

Üdv, most olvasgattam itt a fórum témát, találtam benne egy webshopot, úgy látom itt elég sok vegyszer van. Árai nem tudom mennyire versenyképesek, nézz rá:

 

http://www.gardematic.hu/medence/vegyszerek

 

 

Előzmény: sinci01 (44753)
Cecelégy! Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44754

pajaci, Egér Fogó: köszönöm szépen a válaszokat!

Kombi tablettát nem vettün, csak külön ezeket a vegyszereket. Van némi müszaki és így mellé kis "vegyészkedési" készség is, szóval ez nem gond annyira. Valószínüleg akkor beszerzünk egy adagot a pelyhesítőből is, hogy kéznél legyen. Létrá még gondolodunk.

1.es kérdésre még várok válasz-tippet. Ha esetleg valakinek van ilyenben tapasztalata kérem írja meg.

sinci01 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44753

Hi!

Tud valaki jó webáruházat, vagy forgalmazót ahonnan nagy tételben lehet rendelni klór tablettát és porklórt? (több 10 kiló érdekelne)

Köszi!

szépréti Creative Commons License 2014.06.07 0 0 44752

Sziasztok,

eladó ez a teljesen újszerű létra, 150cm a teljes magassága. 6000Ft

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!