Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12225

Tényleg, ezt már korábban én is akartam kérdezni.... (többször szóba került már hasonló téma)

 

Nem lehet úgy tenni, mintha az örökösök nem tudnának róla...? Vajon hogyan derül ki?

 

 

Előzmény: JGab (12224)
JGab Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12224

Hadd kérdezzem meg, hogy hogyan került be a jog az örökösödési eljárásba? Ti jelentettétek be, vagy a szolgáltató?

Előzmény: ax15 (12217)
Cenerentola Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12223

Idült és akut szómenése van az ürgének. Nem veszi észre, hogy itt senki nem vevő a link dumájára. De hát ezek már csak ilyenek: krokodilbőr van a képükön, s a szemtelenségük minden képzeletet felülmúl. A piaci légy hozzájuk képest kutya fa... izé... füle. 

Előzmény: ásítósmacska (12213)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12222

ha nem, hát nem.... :-D

Előzmény: ax15 (12221)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12221

De nem értette

:)))

Előzmény: ásítósmacska (12219)
vidi313 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12220

"A szomorú az hogy olyanok is vesznek, akiknek nagyon nem kellene".

Nem pontos a fogalmazás. Helyesen így szólna:

A szomorú az, hogy olyanokra is ráerőltetik, akiknek nagyon nincs rá szüksége.

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12218)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12219

:))))))

 

Frappáns! :-D

 

 

Előzmény: ax15 (12217)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12218

A szomorú az hogy olyanok is vesznek, akiknek nagyon nem kellene.

 

Előzmény: ax15 (12217)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12217

Értelek.

Van egy igen szar üzlet, de ha még szarabbat kínálnak, akkor az elsőt választod.

Nem lehetsz a magad ellensége jeligére.

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12215)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12216

Neked tényleg csak ennyire futja? :-D

Előzmény: ásítósmacska (12213)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12215

Pontosan.

Ezért van az, hogy direktmarketing kell a hetek eladásához azon az áron, ahogy kínálják őket. Engem még a direktmarketing sem győzött meg arról hogy nagyon nagy összeget fektessek bele, és mivel látták hogy számolgatok, végülis 900eFt-ért vettem a jogomat.

 

Ill most is, az utolsó ajánlat ár/érték arányban legalább 2x olyan jó volt, mint az első 3, amit papírra felírtak. Tehát van egy olyan érzésem hogy még nem is fix árakkal dolgoznak, hanem megnézik hogy a vevőjelölt mennyit tud/hajlandó adni érte, és annyiért adják, amennyit hajlandó vagy fizetni érte. Persze ez csak érzés és spekuláció.

 

Direktmarketing nélkül is működik, de ott csak jelképes összegekkel, ajándékozásokkal. Azaz a reális ára annyi, amennyit a másodlagos piacon adnak érte.

 

Előzmény: ax15 (12214)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12214

2008 óta nyaralok szinte minden évben üdülési joggal, és az ár/érték arány tetszik, ha a kezdeti beletett tőkét nem számoljuk hozzá.

 

Ha megengeded a lényeget kiemelem:

 

az ár/érték arány tetszik, ha a kezdeti beletett tőkét nem számoljuk hozzá.

 

Amit eztán írtam azt inkább töröltem.

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12211)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12213

Látom, rendületlenül nyomod a gerillareklámot....

 

De hiába, itt már senki nem hisz a magadfajta hazug kufároknak!

 

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12211)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12212

Ne maszatolj!

 

Ennél jóval kisebb értékű szerződéseknél is alapvető dolog, hogy lássa egy ügyvéd.

 

Vajon miért ódzkodnak ennyire a kufárok a másik fél jogi szakértőjétől...???

EGyértelmű! Mert át akarják vágni a klienseket.

 

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12206)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12211

Viszont annak ellenére hogy tetszik, pénzt nem akarok beletenni.

 

Szóval ha látok olyan hetet aminek elfogadható a fenntartási költsége és valaki elajándékozná, at szívesen átvenném.

2008 óta nyaralok szinte minden évben üdülési joggal, és az ár/érték arány tetszik, ha a kezdeti beletett tőkét nem számoljuk hozzá.

 

Az RCI nagyon határon van. 40 eFt fenntartási költség + 30eFT tagsági díj, + 60 eFT cseredíj = 130 eFt, ami még mindig árában van .

AZon agyalok, hogy ha lenne még egy jó hetem aminek nem magasabb a fenntartási költsége mint 40eFT, akkor a második hét már csak 90eFT lenne.

 

Akárhogy is számolom, az RCI-vel neccesen éri csak meg.

 

A Dial an Exchange még mindig jobb ár/érték arányú, mert a csere csak 36eFt és nincs kötelező tagsági díj, viszont kisebb a választák és bár eddig szerencsém volt, ugye mindig jobb egy komolyabb választékban turkálni mint vadászni a lehetőségeket

 

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12210)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12210

Pontosan látják mi zajlik, de egyelőre nem érzik veszélyben magukat, ezért a finomítások és a kozmetikák zajlanak ugyan, de csak olyan mértékben, amivel a további pénzbeszedés biztosított.

 

Az előadáson azzal a jelszóval kínáltak ráfizetéssel jobb cserét, hogy :

- a jelenlegi hetem eladhatatlan és használhatatlan, csak fizetem a semmiért, viszont ha ráfizetek, akkor NORMÁLIS FENNTARTÁSI KÖLTSÉGÉRT! lehet nyári hetem.

 

A jelenleg piacon/tualjdonosoknál lévő nyári hetek fenntartási költségének kb a felért kaphattam volna hetet ha ráfizetek 600 eFt-ot. 67 eFT 6 személyes csúcspiros hétért. Jelenleh a 2 személyesnek ennyi a fenntartási költsége.

 

Azaz ha van pénzed, ráfizetéssel vehetsz egy használható és évente kifizethető úgymond konszolidált hetet. 4 személyest nyárra akár 50eFt körül.

Előzmény: ax15 (12209)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12209

Aki nem tud/akar üdülni, az fizetni sem tud/fog.

Be kellene látni, és nem ilyen lenne a megítélésük.

Tök jó a konstrukció, hogy 70+ embereknek eladunk 30+ évre jogot, kötelező befizetéssel, de életszerű-e?

Ha nem akkor mi a meglepetés, hogy szabadulnának tőle az emberek mint a bolhától?

Az meg külön gusztustalan, hogy egy iparág húz le még egy (több) bőrt ezekről a szerencsétlenekről büntetlenül.

 

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12207)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12208

Ezek olyan feltételek, ami hülyeség. Alapból. Sose írnám alá.

Minek megnézetni ügyvéddel?

 

 

Előzmény: ax15 (12204)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12207

A következő évben ha nem tudják eladni, akkor nem lesz befizetve a fenntartási költség.

100 visszavett hét után 100x nagy összeg nem lesz befizetve.

Ha annyira jól menne az üzlet, akkor perzs ehog yvisszavennék, csakhogy nem ez a helyzet szerintem.

Előzmény: ax15 (12205)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12206

Pontosan tudom hogy nem tisztességes ez a piac, de azt is , hogy aki átolvassa, 30 perc alatt tisztába kerülhet azzal, ami benne foglaltatik.

Nem írom le hogy magánember vagyok és nem értékesítő mert úgysem veszed tudomásul, és nem is lényeges, egyre jobban mulattat. Én képes vagyok normális kommunikációra, és még mindig azt várom hogy a válasz is hasonl legyen. Köszönöm!

 

Az eladás meg az értékesítési szerződés azért megkülönböztethető. Szerintem.

Előzmény: ásítósmacska (12202)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12205

Van elég eladható hetük, így a visszavétel mindenképpen veszteség.

 

0 forintos visszavételről beszélünk.

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12203)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12204

A feltételek:

Előre fizetjük a jutalékot (talán 20% +Áfa) és vagy eladják egy év alatt vagy nem.

2 millára értékelték, de amikor látták, hogy vonakodom, akkor felmentek 2,5-re.

 

Ezt én úgy fordítottam le magamnak, hogy most fizetek fél millát (vagy 0,635-t), és várok egy évet amíg ők felszívódnak.

 

Amikor el akartam vinni a szerződést, mondtam hogy egy jogban jártassal elolvastatnám.

Az üdülési jogban biztosan nem járatos - volt a replika.

 

Tényleg nem nézek valami jól, de ennyire csak nem vagyok bamba.

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12200)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12203

Mert nekik a legnagyobb üzlet az, ha valaki fizeti a fenntartási díjat.

Van elég eladható hetük, így a visszavétel mindenképpen veszteség.

 

És ha figyeltél a hozzászólásomban, ill ha netán megnyitottad a linket, akkor láthattad, hogy a kedvező fenntartási költség volt benne a kulcs.

Ahhoz hogy működjn, ahhoz a fenntartási költséget kellene olyan szinten tartani hogy az egyéb költségekkel együtt is "megérje" a jogtulajdonosnak.

 

Dobogómajor kifejezetten drága.

AZ Abbázia Keszthelyi üdőlőjében viszont nagyon kedvezőek a fenntartási költségek. Igaz nem is tud annyit mint Dobogómajor.

Az Abbáziának Keszhely volt az első. A legrégebben eladott jogok azok, amiknek ma a legversenyképesebb még minidg a fenntartási költsége.

Kíváncsi vagyok hogy ebből meddig és hogyan tudják fenntartani. Annak ellenére hogy sokkal kisebb mint Dobogómajor, az RCI-ben elérhető hetek alapján több az RCI-ben használó tulajdonos is. A csereértéke valamivel alacsonyabb, de a fenntartási költsége kb fele mint a hasonló kaliberű Dobogómajori heteknek.  

 

Évekkel ezelőtt foglalkoztam a témával utoljára, de most hogy aktívan nézegetem, ugyanezt látom. Semmi nem változott 6-7 év alatt.

Előzmény: ax15 (12196)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12202

nem kell játszanod a hülyét.....

 

Tudod te pontosan, hogyan csaltok!

 

A szerződésben jól el van rejtve, hogy nem megveszik tőlük, csak törekednek az eladására. Bármiféle kötelezvény nélkül. A jutalékot viszont előre kérik. Teljesítménykényszer nélkül.

 

Milyen kockázatot lát egy tisztességes eladó abban, ha a vevő meg akarja nézetni ügyvéddel a szerződést...????

 

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12200)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12201

Szombatra van újabb időpontom.

Most az a szöveg, hogy azért nem fizetnek azonnal szerződéskötés után, mert a szolgáltatónak elővételi joga van. Meg kell várni, hogy lemond-e róla.

Monnyuk előre megkérhetnék :)

De nálunk az a helyzet, hogy nem igazán ismerem el mienknek a jogot.

Még apám vette. 78 éves korában 30 évre. Koránál és állapotánál fogva megvezethető volt.

Sosem volt ott, csak fizette az éves díjakat. Ezt "örököltük".

Szerencsére nincs általa aláírt szerződése a cégnek. A pénzszivattyú anélkül is jól működött.

Úgy gondolom, hogy most ezt akarják pótolni, hogy elmúlt éveket is behajtsák.

(Amióta én kezeltem a pénzügyeit nekik nem fizettem érvényes szerződés híján).

 

A csajszi még megnyugtatott, hogy majd még küld emlékeztető emailt.

Amit senki nem adott meg neki - de a szolgáltatónak megvan.

 

Előzmény: ásítósmacska (12199)
nekemtetszikazüdülesijog Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12200

Ez azt jelenti hogy volt a kezetekben egy szerződés, amivel MEGVETTÉK volna tőletek a jogot?

Milyen kockázatot láttatok benne?

 

Előzmény: ax15 (12197)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12199

Ez a szokásos szcenárió...

 

És még mindig hányan bedőlnek... :((((((

Előzmény: ax15 (12197)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12198

Hát ja... :)

 

 

Ebből is látszik, hogy színtiszta hazugság, amit itt elővezet ez a vigéc....

 

 

Előzmény: ax15 (12196)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12197

Pár hónapja a Lurdyban voltunk eladni a jogot.

Sértően hülyének néztek, de nem megsértődni voltunk ott.

Elém tolták a szerződést.

Mondtam, hogy hazaviszem, elolvasom és holnapra hozom.

Azt nem lehet.

Egyrészt a szerződés szigorúan sorszámozott (na igen a kuva anyádat - az a számla te szerencsétlen),

másrészt az ajánlatuk csak ma érvényes.

 

Mondtam, hogy akkor mi mennénk is.

OK, de itt leszünk a jövő héten is, ha meggondolnánk.

 

Előzmény: kekec54 (12184)
ax15 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 12196

Ha ennyire jól elmegy ingyen, akkor a szolgáltatók miért nem hajlandók ingyen visszavenni?

Eladnák tört áron és lenne két elégedett ügyfelük. Egyik aki elment, a másik meg az új.

 

 

Előzmény: nekemtetszikazüdülesijog (12191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!