Keresés

Részletes keresés

Totya44 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 11480

Sziasztok!

 

valaki tudna segiteni abban a kérdésben, hogy a pálcás vízkeresés mennyire megbízható?

És hogy hogyan kell ezt pontosan használni?

Mert az a helyzet építettem egy gépet, amivel le is mentem 25 méterre,vizesfúrásos modszerel.

de vizet nem találtam.

a szomszédoknak  (igaz ásott) kút de 17méteren vizük van.

lehet a vizesfúrás nem jó megoldás?

inkább szárazon kéne?

vagy csak a pálcával bénáztam el valamit!

 

 

előre is köszi a segítséget!

 

üdv: totya

 

vizeslaci Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11479

Helló boomoo03!

 

Ahogy azt már nikolas70 is leírta a talajvíz szintje nemsokat számít.

A kút folyamatos víz utánpótlásához a szűrőt 1 vízadó rétegbe kell elhelyezned ami mélysége és összetétele (sóder,homok,kavics stb.) területenként változó.

Tehát konkrét mélységet és vízadó réteg öszetételt nem igazán lehet mondani, esetleg ha van már kút a közelbe és annak az adatai .Ez lehet 1 támpont, de ezis változhat pár méteren belül is.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: boomoo03 (11471)
guth1640 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11478

az akor az = akkor és így tovább és így tovább :))

Mcgaiver Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11477

Üdv

Miért nem rakod a nyomásszabályzót a puffertartályhoz? mert mindegy hogy a rendszerben hol van

Előzmény: pasass (11470)
guth1640 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11476

Passas :))

Üdv

 

A villásdugónak szerelj fel egy konektort( falra, ajtó tokra,stb... és a konektorba köss be 1 lámpát és szereld a konektor fölé. 1db prodax hidra csapfedeles konektor 1400Ft/db és egy 680Ft/db áras rácsos műanyag hajó lámpát . Oldal falon eresz alatt a permetező esőt állja :) Köthetsz az egész elé 1db kapcsolót arra az esetre, hogy ha valami balul sikerülne akor ki lehessen kapcsolni

szinre szín!!! A földelés az zöld/sárga az kerül középre!!! a többi tök mindegy.

 

Jelezném mindenkinek mert kaptam levelet privátba, hogy:  A guth1640 azonos a volt XXI.krülettel ami igazából kerületnek indult csak bizonyos Jack Deniel jóvoltából nem sikerült. Továbbá egy kubai faszinak a nevévre is hajadzó nick névvel. Nem bujkálok csak ki lettem tiltva és a régi nevekkel nem enged be a fórum.

Csak azért írom mert volt aki félre értette a dolgot

 

Üdv

 

Birtalan Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11475

miért kiabálsz:?????

Előzmény: boomoo03 (11471)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11474

ki értékű = kis értékű

Előzmény: Törölt nick (11473)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11473

Szerintem nem de próbáld meg. Valahol 2 volt körül indulnak a led diódák (fajtája válogatja és árammgenerátoros meghajtást igényelnek. De ha egy lakatfogót rácsíptetsz az mérni fog :)

Rakjál be egy reed relét amit körbe tekersz zománchuzallal sorosan bekötsz a tápvezetékbe, ami külön áramforrásról kapcsolja majd a kontroll lámpát. A barkas féklámpa visszajelzőjét is ilyen vezérelte még Honeckker idejében. Persze ez némi kísérletezgetést igényel és váltó árammal nem biztos hogy műxik úgy ahogy azt szeretnénk. A másik megoldás egy kisebb trafó amin van egy 2-5 menetes tekercs 1-1,5 ös huzalból. Ezt sorba kötni a tápkábellel és ha folyik áram akkor a trafó másik tekercsén ( ami megint kísérletezős) áram indukálódik ami mondjuk egy kisteljesítményű égőt ledet már tud működtetni, de akár meghúzhat egy érzékenyebb relét ami viszont már azt kapcsol amit akarsz. Persze ennek lenne elktronikus változata is mikor egy kellően nagyteljesítményű ki értékű ellenálláson keresztül megy a delej és az ellenállás két sarka közti feszültség különbség vezérel egy elektronikát. De ez már egy két hétvégés szórakozásnak is elmegy.

Előzmény: pasass (11470)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11472

Vizes oldalrol celszerüb ezt a kérdest megvizsgalni,

mert ezesetben nem kell fogyasztot beépiteni az aramkörbe.

Min egy feszmero, vagy pl a fali gázkazan automatikajaban

kigyulad a letiltó piros led.  1,4 bar alatt esetén.

Amugy ha egy fazis van akor már a szivatyu ki es bekapcs esetén az epületben

levo lampák fenyerösegeinek valtozása is jelzi a hibat.

A legjob megoldas azonba hogy ne legyeen csötöres  )))  Üdv 

Előzmény: pasass (11470)
boomoo03 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11471

ÜDV :NIKOLAS 70

 

FÉNYESLITKÉN LAKOM SZABOLCS MEGYÉBEN ZÁHONYTOL 20KM-RE KB ÉS A TELEPÜLÉS LEGALACSONYABB PONTJÁN!! ÉS MÉG ANYIT SZERETNÉK MONDANI HOGY3-4ÉVVEL EZELÖTT CSINÁLTÁK A SZENYVIZHÁLÓZATOT KB 2-2,5M MÉLYEN VITTÉK A RENCERT DE VÁKUM SZIVATTYU SEGITSÉGÉVEL TUDTÁK EZT CSINÁLNI DE ERRE IS CSAK A MI UTCÁNKON+MÉG MELLETÜNKLÉVŐ UTON VOLT SZÜKSÉG (A TALAJ INKÁB AGYAG MINT NORMÁL FÖLD)LEGALÁBBIS A MI TELKÜNKÖN:)

pasass Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11470

Köszönöm !

Persze bonyolultabb.

 

 

A kútfejben a nyomáskapcsoló.

tőle 40 m a lakásban a régi puffertartály és a 220 V.dugó

Így már nehezebb észrevenni ha folyton megy a szivattyú.

Ezért keresem a villásdugónál a megoldást.

Ha meneteket tekerek a + szállra nem indukál annyit , hogy 1 V  világító diódát bekapcsol?

ez nem megy?

Mi a megoldás?????????

Kössz

:))

Előzmény: kosztoglotov (11467)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11469

Végy egy dupla konnektort. Szereld fel oda ahová a kedves tulaj szeretné csatlakoztatni azt a kütyüt amiről látja hogy áramot kap (megy) a szivattyú. A konnektort úgy kösd be hogy a nyomáskapcsolóról kapja a betápot. Egyik lyukba bedugod a szivattyú kábeljét a másikba mondjuk a stekklámpát. Ha kapcsol a nyomáskapcsoló akkor áram kerül a konnektorba, szivattyú indul lámpa kigyullad (csengő megszólal ) Ha lekapcsol a nyomáskapcsoló akkor pedig nem kap áramot így megáll minden. ( Földet nullát nem összekeverni mert rázni fog a szendvicssütő, ha pedig van fi relé állandóan le fog tiltani. )

De mi van akkor ha alszik vagy nincs otthon :)

Előzmény: pasass (11466)
Birtalan Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11468

tudnék mesélni :))

Előzmény: pasass (11452)
kosztoglotov Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11467

A nyomáskapcsolónak a szivattyú felé menő bekötéseiről kell visszavezetned egy- egy vezetéket, és ezekre kötni a lámpát. 

Amikor kap áramot a szivattyú, akkor kap a lámpa is.

Előzmény: pasass (11466)
pasass Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11466

Gondoljatok az egyszerű emberekre is.

Tehát világítson-villogjon-csipogjon- amíg megy a szivattyú.

Ez a párhuzamos bekötés jó lehet.olcsó nem bonyolult

pláne valaki bővebben leírná

Kössz

S_LACI

Előzmény: kosztoglotov (11465)
kosztoglotov Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11465

Jó megoldás, de végülis állandó felűgyeletet igényel, ott lehet hasznos, ahol csak egy helyen használják a vizet, ahol több vízelvételi hely is van, pl, telephelyek, társasház, stb. ott inkább az automatább rendszert választanám, mert ha egyszer is megmenti a szivattyút a leégéstől, már megkereste a kb 20 ezres árát.

Előzmény: Törölt nick (11463)
pasass Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11464

Köszi !

Tudtam jön a megoldás.

 

Szépestét

Előzmény: Törölt nick (11463)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11463

Üdv !

Párhuzamosan bekötsz vele egy lámpát, szirénát csengőt vagy bármit aztán kész. De ha valami komolyabb riasztós boltba bemész veszel neki olyan kütyüt ami még sms-t is küld ha megy a szivattyúja, de akár egy vebkamerát is rátehetsz. Persze ez mind mind pénz idő és munka és ami elromolhat az el is romlik :)

Az én fogyasztásmérőm sosem kapcsol ki, de abban elem is van ha áramszünet lenne ne álljon le benne az óra és a memória adatok megmaradjonak. Valami baumaxos pár ezer ft-os kütyü de meglepő adatokkal tud szolgálni az itthoni cuccok fogyasztásáról. Így pl a régi hűtő és fagyasztó ment a levesbe mert az új megspórolja az árát 3 év alatt és mégis csak új :)

Előzmény: pasass (11461)
kosztoglotov Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11462

Ez ellen találták ki az áramlásérzékelőket, pl. BRIO, vagy az igényesebb Wilo Fluidcontrol, ill. ezek kínai klónjai.

Nem fordul elő az mint a nyomáskapcsolókkal szokott, hogy telefonálnak: képzelje, egy- két napja meleg víz jön a kútból. Persze, mert már egy hete megy szegény búvár éjjel-nappal a beragadt nyomáskapcsoló miatt.

Előzmény: pasass (11461)
pasass Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11461

Arra gondoltam valami világítson jelezzen amikor megy lent a szivattyú.

mert gondolom sok ilyen baleset lessz még , a kútfúrókkal.

Van ilyen mérőm /mert a tulajnak tudni kell mennyi áramot használok a fúrás során /

Hihhetetlen de  sokat:))

Ezek a mérők lekapcsolnak 5 perc után.Tehát ide alkalmatlanok.

Ha a kábelra tekerek pár menet vastag rézdrótot kívűlre,indukálna annyit?

lehet led diódát már meghajatana ?

Ki tudja ezt kiszámolni:?

 

Köszönöm

S_LACI

                                                                                

Előzmény: Dihidrogen-monoxid (11455)
nikolas70 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11460

Üdv boomoo03!

 

Ha megírod a település helyét ahol szeretnéd a kutad megfúrni, talán gyorsabban válaszol valaki a kérdésedre. :) Az a tény, hogy a talajvíz már ott van 1,5 méteren, az még nem jelenti azt, hogy kutat is tudsz belőle összehozni, pontosabban ásott kutat azt biztos, mert az megél mindenhol. Viszont fúrt kúthoz kell a folyamatos vízutánpótlás a működéshez, ami lehet pár méteren belül, de akár 20 méter mélyen is, vagy mét mélyebben is. Ezért írd le a pontos helyet ahol laksz.

 

Üdv!

 


Előzmény: boomoo03 (11458)
nikolas70 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11459

Üdv gpgkút! Köszönöm a gyors és hasznos információkat!

 

Üdv!

Előzmény: gpgkút (11457)
boomoo03 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11458

ÜDV VIZESLACI!!!!!!!!

 

HÁT IGEN AZ EMBER MINDIG TANUL VALAMI UJJAT!!ÉS IGEN VÉGÜLIS NEMSOKMINDENT KONYITOK HOZZÁ SAJNA HA ÉRTENÉK HOZZÁ AKKOR NEM BISZTOS HOGY EZ LENE A KÉRDÉSEM:)

DE AZÉRT KÉRDEZTEM CSAK MERT KUTAT LÁTTAM MÁR FURNI STB CSAK AZ ELEGENDŐ MÉLYSÉGET SZERETEM VOLNA TUDNI..........................

gpgkút Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11457

Üdv Nikolasz70!

   Üllőn a4-es Gyál felöli oldalán igen váltakoznak a rétegek első vizadó 10-15ig 21-24 ,36-38 -40 töl 52-56-60ig homok,könyen furható,agyag kis homokkövel. A vasút felöli oldalon 8-12-14m ig homok majd a ,következö homok réteg 56-58tol 64 -70ig, itt már köveseb talajra lehet számitani,tapasztalatom szerint. Nyugvó vizszint 8-13között.

nikolas70 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11456

Üdv a Kútfúró Uraknak! Üllő vízbeszerzési lehetőségeiről szeretnék infót kérni, ha valaki megírná a várható mélységet, milyen talajszerkezet várható, azt megköszönném. Van egy 36 méteres mélységről infóm, szeretném ha megerősítené valaki. Előre is köszönöm mindenki fáradozásait!

 

Üdv!

Dihidrogen-monoxid Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11455

 

Ezekre gondolsz?

 

http://commed.addel.hu/products.php?prcategory=30092

 

ez volt az első 3 találatban a google vel a"otthoni hálózati teljesítménymérő" -re

Előzmény: pasass (11452)
vizeslaci Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11454

Helló boomoo03!

 

Csak azért írtam mert semmi megszólítás semmi konkrét dolog arról miről kérdezel.

Itt általában a megszólítandó emberek értenek a dologhoz habár van amikor Ők is válaszra szorulnak.

 

Írhattad volna azt is hogy beköszöntem erre a fórumra...... akkor már szerintem méltattak volna válaszra.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: boomoo03 (11453)
boomoo03 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11453

tulajdon képpen attol kérdem aki jártas ijesmiben ért hozá vlamennyit :)

amugy még most regisztem be ide hogy okosabb legyek:)

Előzmény: vizeslaci (11451)
pasass Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11452

Tisztelt Kollegák!

 

Létezik vajon olyan technika ami jelzi a villásdugónál, hogy lent a mélyszívattyú most dolgozik .áramot vesz fel. illetve ha leáll  nem fogyaszt .

Eddig csak a villanyóránál tudtam megnézni./pörög- megáll /

Történet:

Szólt a tulaj adja a fúrt kút avizet csak kevesebbet.

2 nap múlva kimentem . a régi  kút félig volt vízzel / csőrepedés / a szívattyú végig dolgozott.

Ezt kellene megelőzni.

Kössz

Pasass

 

Előzmény: Törölt nick (11426)
vizeslaci Creative Commons License 2011.03.07 0 0 11451

Helló boomo03!

 

"én ebben abszulut nem vagyok jártas azért is kérdem"

 

Kérdésedre kérdés a válasz! Kitől vagy kiktől kérded? Csak azért mert szerintem így még senki nem kérdezett itt mint Te!

 

 

Üdv:vizeslaci

 

Előzmény: boomoo03 (11446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!