Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.03 0 0 7276
Szálvesszőzöm
Előzmény: apilusz (7275)
apilusz Creative Commons License 2010.04.03 0 0 7275
A zöld veltelinit csapra metszed vagy szálvesszőződ?
Előzmény: Törölt nick (7261)
szaki_pali Creative Commons License 2010.04.03 0 0 7274
Kellemes húsvéti ünnepeket és jó locsolkodást kívánok mindenkinek!
covycovy Creative Commons License 2010.04.03 0 0 7273
1-2 db konténeres mag nélküli csemege szőlőt keresek. Szerintetek, hol és milyen fajtát tudnék, illetve lenne érdemes venni?
Ifj. Szkájvóker Lajos Creative Commons License 2010.04.02 0 0 7272
Hű de kihalt a topic! Van valakinek tapasztalata az ÖKOMUSZ humusztrágyával kapcsolatban?
ÖKOMUSZ
Előzmény: Ifj. Szkájvóker Lajos (7271)
Ifj. Szkájvóker Lajos Creative Commons License 2010.03.30 0 0 7271
Rendben pince van, nedves homok is akad, köszönöm a választ.
Bactosol-t hol lehet beszerezni tudja valaki? Megint csak Budapest és környéke előnyben.
Előzmény: szaki_pali (7270)
szaki_pali Creative Commons License 2010.03.30 0 0 7270
pincében, homokban (esetleg földben) elfektetve is lelehet, a győkereket elfedve. de ne száraz homok legyen.
néhány napig eláll biztosan.
Előzmény: Ifj. Szkájvóker Lajos (7269)
Ifj. Szkájvóker Lajos Creative Commons License 2010.03.30 0 0 7269
Kedves jacsoj, Cirfandlia, Zalancelot köszönöm a reagálásokat!

Megrendeltem 20 db oltványt Abasárról (Sárhegyalja 97 Kft.) holnap már itt is lesz. Valószínűleg csak húsvét után fogom telepíteni őket, addig hogyan érdemes szakszerűen tárolni az oltványokat?
Előzmény: Ifj. Szkájvóker Lajos (7264)
Zalancelot Creative Commons License 2010.03.29 0 0 7268

Pest környékére én nem megyek oltványért, hiszen itt a közelben is van, Rambo blogjában is emlegetett Fityeházi Lócsi József.

Nem tudom, hogy postáz-e, nekem a kollégám falubelije, ő szokta elhozni azt ami szükséges.

Ha érdekel van telószáma.

(ha beütöd a gugliba a nevét jónéhány publikációt találsz róla.)

Előzmény: Ifj. Szkájvóker Lajos (7264)
jacsoj Creative Commons License 2010.03.29 0 0 7267
Igen, azért írtam, hogy a termelőtől a legjobb venni az oltványt, mert ott ősszel nedves homokba teszik, és eladásig úgy is marad.
Felétek a délvidéken mindig esett az eső nyár elején, de felénk, a Bükkalján alig-alig. Mindig a keleti légmozgás hozta a csapadékot arra. Itt hatalmas volt a légköri aszály.
Szerintem ez az év is hasonló lesz, mármint csapadék hiányban.
Előzmény: Cirfandlia (7266)
Cirfandlia Creative Commons License 2010.03.29 0 0 7266
Azért nem tenném tűzbe a kezem az ilyen webáruházas oltványokért... no meg a nyár eleje igencsak esős volt; az igaz, hogy áprilisban egy szem eső sem esett.
Előzmény: jacsoj (7265)
jacsoj Creative Commons License 2010.03.29 0 0 7265
Szőlőoltványt venni már elég késő van, nem az ültetés miatt, hanem a választék miatt.
A legjobb beszerzési forrás Abasár. Keress rá az interneten, nagyon sok cím van, ahonnan elküldik az oltványt (ha van még)

Tavaly tavasszal, és nyáron rendkívül száraz idő volt, nemcsak a talaj volt száraz, hanem a klíma is. Becsirkézni a kiszáradás ellen kell, és azért, hogy a forró napsugárzás ne tegyen kárt a fejlődő hajtásban.

Az elszáradt oltványoknál a hiba az ültetési technikában keresendő.
Előzmény: Ifj. Szkájvóker Lajos (7264)
Ifj. Szkájvóker Lajos Creative Commons License 2010.03.29 0 0 7264
"Ma már a jobb helyeken visszavágva, leparafinozva adják el az oltványokat."

Hol vannak ilyen jobb helyek? Tudnátok ajánlani olyan helyet Budapesten vagy közvetlen környezetében, ahol jó minőségű, megbízható borszőlő oltványt lehet kapni? Nem budapesti (vagy környéki) is érdekelne, ha van postai utánvétes rendelési lehetőség.

Más. Tavaly tavasszal telepítettem 14 db kékfrankos oltványt (a Csemegeszőlő és borszőlő oltvány web-áruház-ból származtak), de 1 darab sem eredt meg. A gyenge pár centis hajtás kezdemények elszáradtak. Nem csirkéztem lehet, hogy ez volt a baj? Gondolom arra semmi remény, hogy esetleg az idén megerednek? Kezdhetem előröl az egészet. Vélemények?
Előzmény: Zalancelot (7262)
Atis44 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 7263
Csirkézéssel kapcsolatban annyit, hogy amelyik vessző a következő éven nem akar pattanni azt érdemes betakarni. Függetlenül attól hogy parafinos-e.

Én parafinos vesszőket ültettem, ültetés évében szépen megnőttek, de tavasszal metszés után egy pár db nem akartak pattanni. Akkor javasolták nekem ezt a módszert. Nálam bevált.

Előzmény: Zalancelot (7262)
Zalancelot Creative Commons License 2010.03.28 0 0 7262
Az oltványtól is függ.
Ma már a jobb helyeken visszavágva, leparafinozva adják el az oltványokat.
A parafinosokat én sem csirkézem, de a natúr oltványokat, amelyeket magamnak kell visszavágni, bizony felécsirkézem, hogy kevésbbé tudjon kiszáradni.
Mikor már rendes hajtás bújik elő, akkor bontom le a takarást.
Előzmény: Törölt nick (7261)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.28 0 0 7261
Emlékszem, apám a tavaszi ültetést is csirkézte.
Én meg egyszerűen csak beledugtam a vesszőt a földbe.
Előzmény: RAMBO (7258)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.27 0 0 7260
Tudod mit?! Jobb ha RAMBÓ-ra hallgatsz. Én nem vagyok szőlős, csak van szőlőm.
Előzmény: Ali-bá (7259)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.27 0 0 7259

Az "Igazi Szőlősök" ezeket a dolgokat annyira tudottnak vélik, hogy azt hiszik Te is viccelsz.

 

Szóval: most vágd vissza két szemre, ne jövőre.  Utána takard be porhanyós földel, hogy teljes egészében nedves közegben legyen. Türelmesen várj, míg magától kibújik a kis szőlőhajtás a földből. (Ha mégis meg akarod nézni, hogy él-e, mozdul-e, akkor nagyon óvatosan babráld le róla a földet, nehogy letörd a gyenge hajtásocskát ami a föld alatt igyekszik felfele, hogy megörvendeztessen Téged. Utána takard vissza.) Ha megkeményedne a föld felette (kötött , agyagos talaj, kiszáradás), akkor időnként locsold meg illetve permetezd meg vízzel.

 

Ha igazi konténeres a szőlő (nem csak beledugták a zacskóba), akkor akár nyárig is várhatsz az elültetéssel. Akkorra biztosan kiderűl, hogy a másik él-e. 

 

Előzmény: taormina1 (7257)
RAMBO Creative Commons License 2010.03.27 0 0 7258
Nem, a felcsirkézés ŐSSZEL kell. Tavasszal ki kell bontani a csirkéket, (tudod, amikor szól a "nyitnikék"). Tehát most tavasszal ne csirkézd fel, csak majd ősszel takard be, hogy ne fagyjon meg a gyengusz hajtás.

Ha NINCS visszavágva az oltványod (amin nagyon meglepődnék) csak akkor kell két szemre visszavágnod MOST. De nem hiszem, hogy ne lenne.

JÖVŐRE hoz 1-2-3 hajtásocskát. EGYET meghagyhatsz belőle, és AZT AZ EGYET kell kettő világos szemre visszametszeni (ami azt jelenti, hogy közvetlenül a hajtás tövében lévő "sárszemet" ebbe nem kell beleszámítani).

De komolyan, kérlek olvasd már el amit a blogokon belinkeltem, ott minden le van írva. (A hidrofúrót hagyd a picsába, te gödörbe ültetsz.) De a többi stimmel.



A konténerből én átültettem egy cserépbe, és úgy tároltam. Árnyékos helyre tettük, locsoltuk. Mivel nem került ki abban az évben, a rákövetkezőben megvártam míg kihajt, és akkor hiányt pótoltam vele. Télire betettük a pajtába (ahol semmit nem csináltunk vele). Tehát nekem több mint egy évig elélt cserépben.
Előzmény: taormina1 (7257)
taormina1 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 7257
Hogy érted azt, hogy betakarása? Hiszen nyakig a földben van! Az oltás épp a föld színe fölött van. Kerüljön föld alá? És még egyszer; az oltvány-ágacskát most vágjam le két szemre, vagy tényleg csak jövöre?

A konténerest eltettem, nem ültettem el, mert az elözö ültetésböl egyben bizonytalan vagyok, hogy megeredt-e. Mexeretném várni, és ha nem, ezt a helyére tenni. De hogyan tároljam szaxerüen? Meddig bírja ebben a "konténerben", ami tulajdonképpen egy fekete nejlonzacsi?
Előzmény: Törölt nick (7256)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 7256
A csirkézés az elültetett vessző földdel való betakarását jelenti
Előzmény: taormina1 (7255)
taormina1 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 7255
A csirkésítéstöl eltekintve minden stimmel, (azt nem tudom, hogy mi, így el is tekintettem töle.)
A szemeket meg most is le tudom vágni.
Előzmény: attisch (7252)
Sanyi apó Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7254
Köszömöm, meggyőztetek, reggel rakom a helyére!
Előzmény: attisch (7253)
attisch Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7253
Feleslegesnek tartom. Egy jó akáckaró minden kezelés nélkül is évtizedeket kibír.
Előzmény: Sanyi apó (7251)
attisch Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7252

Gyorstalpaló (ahogy én csinálom | csak ősszel telepítek):

 

-alaptrágyázás

-oltvány előkészítése (gyökér visszavágása 3-5 cm-re, nemes rész visszavágása 2 tiszta szemre)

-befogadó lyuk előkészítése

-oltvány a lyukba, földet köré tömörít

-karó az oltvány mellé

-csirkéz jó vastagon

Előzmény: taormina1 (7250)
Sanyi apó Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7251
És mit szólsz a bitugéles lekenéshez / a bitugél 1:1 arányu vizes oldatára gondolok/, mivel úgy gondolom ez is kőolaj származék, nem okoz gondot a tőkék mellett?
Előzmény: attisch (7248)
taormina1 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7250
Hát akkor ez lehetett a baj; legutóbb rögtön ültetés után levágtam; úgy emléxem azt mondtad! És most a boltban is mondták, csak elfelejtettem megkérdezni, hogy mikor?
Előzmény: RAMBO (7247)
taormina1 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7249
De hol lehet ilyen jó erös karóhoz jutni?
Évek óta krónikus karóhiányban szenvedek.
attisch Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7248
Ha tényleg ráérsz és aprólékos munkára is van időd, áztasd be a szőlőkarók földbe kerülő részét jó tömény (5%-os) rézgálicos oldatba. Aztán hajrá...
Előzmény: Sanyi apó (7242)
RAMBO Creative Commons License 2010.03.26 0 0 7247
jövőre :)))
komolyan!
Előzmény: taormina1 (7246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!