Keresés

Részletes keresés

márika39 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 21104

Most nálunk sincs harlekin! Hála az égnek, az elmúlt telet csak úgy úsztuk meg, hogy körbe ragasztottuk a nyílászárókat, mert az előző invázió után festetni kellett!

Most egyet sem láttunk még (a Keleti főcsatorna partján).

 

Előzmény: pikubá (21102)
taormina001 Creative Commons License 2015.10.12 0 0 21103

Kösz a tanácsot, de mégis, mi a véleményed róla, hogy szériaszerüen bizonyul tökéletesen hatástalannak minden eddig jónak nevezett szer?

Előzmény: Antisystem (21098)
pikubá Creative Commons License 2015.10.12 0 0 21102

Tavaly ilyenkor, már támadták a házat. Az ablakok, ablakkeretek körül hemzsegtek.

Most még egyet sem láttam.Lehet, hogy a "sivatagi klíma" őket is kivégezte :) , mint

a szőlő oltványaimat  :(  ?

 

Borsod megye.

Előzmény: ax15 (21101)
ax15 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 21101

A lakóhelyemen lévő szagértő szerint vegyszert (és szolgáltatót) cseréltek, olyanra amire szerinte nem csak a szúnyogok allergiásak.

Lehet ez a totális védekezés is az okok között.

 

 

Előzmény: Jani71 (21100)
Jani71 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 21100

Igen.

Tavaly biztosan (többször is - és az időjárás is kedvezett a szúnyogszaporulatnak ugyebár...),

de talán idén is (szerintem most a sivatagi klíma miatt nem erőltették).

Gondolod, hogy ez lehet a katicák megfogyatkozásának a hátterében?

Ha igen, akkor az az érdekes, hogy 'sehol' se láttam őket.

Nem hiszem, hogy 'mindenhol' permeteztek volna.

Tavaly akárhová néztem, mindenfelé 'tengernyi' volt belőlük.

Őszintén szólva nem tudom, hogy mi lehet az oka, csak feltűnt, hogy 'teljesen eltűntek'.

Gyakorlatilag mintha sose lettek volna...

Előzmény: ax15 (21099)
ax15 Creative Commons License 2015.10.11 0 0 21099

Felétek permeteztek-e szúnyog ellen?

Előzmény: Jani71 (21096)
Antisystem Creative Commons License 2015.10.08 0 0 21098

Az ampullán kívül? 50 ml, 200 ml, 1 l. 

De szerintem neked az ampullás elég lesz évekig...

http://www.gazdabolt.hu/T08016-Cyperkill-25-EC-3x2-ml-ampullas

 

ÜdV

Előzmény: taormina001 (21097)
taormina001 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 21097

És még miben kapni? nekem legföljebb egy fél liter szerre van szükségem a 4 töre a balkonon.

(Miután a budapesti kertieket már augusztus közepére maradéktalanul elvitte az a titokzatos kór, amiröl sose tudtuk igazán kideríteni, hogy micsoda.) Egyszerüen "elhervadtak". Ezek a balkonparadicsomok viszont még most is szépek voltak, lentröl föntig hibátlan levélzettel, pedig több mint 2 m-esek voltak, míg föl nem zabálták a bogarak.

Előzmény: Antisystem (21095)
Jani71 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21096

több kiló paprika belsejét...

Meg a paradicsomét...

Tavaly és tavalyelőtt 'megettek' minket a Harlekinkaticák, idén viszont egyet se láttam...

Volt helyette lepkekabóca és puszpángmoly (lambda-cihalotrint neki!!!).

Meg almamoly, meg ilyen moly, meg olyan moly, meg tengernyi atka.

A kabóca és az atka egyszerűen 'bárhol'. Ja, és tripszekben se volt éppen hiány, stb...

Előzmény: Antisystem (21094)
Antisystem Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21095

Fogj Cyperkillt (ampullában is kapni) és kezeld le vele a levélfonákokat főleg, ahol ezek gyűlnek meg szaporodnak - és 5 nap mulva ismételd meg. Vagy tegyél ki sok ragadós sárga lapot közéjük, az is gyéríti...

 

ÜdV

Előzmény: taormina001 (21089)
Antisystem Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21094

Hát, jelentem nálam egymás mellett van a brokkoli aztán a paprika, aztán a paradicsom, és zavartalanul grasszálnak egyikrő a másikra, időnként az uborka felé is téve egy kanyart:(

Ezért is jó szer a Cyperkill, mert azzal - amikor épp úgy állt az érés - mindegyiket lehetett permetezni, meghiúsítva így az elmúlt években tapasztalt körforgalmat:(

Tudod, ez olyan, hogy ELVILEG más bolhája van a macskának meg a baromfinak - csak erről a jelek szerint a bolháknak elfelejtettek szólni:) - mert azok is zavartalanul grasszáltak a szomszéd tyúkjai - kutyáink - macskánk  közt.

De ez még mind semmi ahhoz képest, hogy a környéken senki sem termeszt most krumplit, na ehhez képest tudod min találtam pár hete szép, életerős krumplibogarat? A vöröshagymán...

 

Szóval idén a molytetű végre kevéssé okozott gondot.... jött helyette a bagolylepke (hernyója) felzabálni több kiló paprika belsejét...

 

ÜdV

Előzmény: CBNora (21090)
taormina001 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21093

De miért akarom én öket -bárkik is legyenek- egyik növényemröl a másikra csalogatni?

Előzmény: CBNora (21092)
CBNora Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21092

Talán látszik a képeken a különbség.

közönséges liszteske:

üvegházi molytetű:

 

Túl sokat nem számít, de csak akkor működne a káposztával való elcsalogatás, ha a két növényen azonos faj élne.

Előzmény: taormina001 (21091)
taormina001 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21091

Mi a különbség? És miben segítene, ha ugyanazok lennének?

Előzmény: CBNora (21090)
CBNora Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21090

Az a baj, hogy a paradicsomon és a káposztán nem ugyanaz a faj szokott lenni. A káposztán közönséges liszteske, a paradicsomon üvegházi molytetű.

Előzmény: Antisystem (21088)
taormina001 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21089

A 6. emeleti balkonra?

 

De egyébként, ha lenne is rá lehetöség miböl gondolod, hogy onnan könnyebb leirtani? Mivel? és miért ne tudnának kárt tenni?

Nagyon csalódott vagyok, hogy azt mondod, hogy a kritikus idöben alig volt molytetü; én azt hittem, hogy én permeteztem eddig ügyesen.

A kertben meg épp ebböl az okból kerültek feketelistára a káposztafélék: a fölismerhetetlenségig ellepték öket; sose lett belölük igazán semmi.

 

Most hogy lemészároltam a paradicsomokat, csak az a kérdés, mit csináljak a többi, áttelelönövénnyel, ahová ebböl az alkalomból áttelepültek? Folyik a levelekröl a ragadós lé.

Előzmény: Antisystem (21088)
Antisystem Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21088

Én is Actara + Cyperkillt használtam idén, és a kritikus időkben alig volt molytetű... mos, hogy már érik a brokkoli és nem lehet permetezni, most felszaporodtak persze, de most már nem tudnak érdemi kárt tenni a növényekben, szóval nem érdekelnek különösebben.

Lehet, hogy nálad is az lenne a megoldás, ha ültetsz pár tő káposztafélét a paradicsomok mellé, azt jobban komálják, oda gyűlnek, és ott könnyebb leírtani. (ugyanaz a játék, mint a krumpli mellé pár tő padlizsán, mert a krumplibogár meg - a nevével ellentétben - a padlizsánt szereti jobban)

 

ÜdV

Előzmény: taormina001 (21086)
Ali-bá Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21087
Előzmény: taormina001 (21086)
taormina001 Creative Commons License 2015.10.07 0 0 21086

Az üvegházi molytetük elleni küzdelmet az idén végérvényesen elvesztettem. Az én elméletem az, hogy ezekböl a betiltások utáni EU-konform permetezöszerekböl mindenfajta hatóanyag teljesen hiányzik.

A balkonparadicsomaim még szépek, élhetnének még, de ma le fogom mészárolni öket: folyik róluk a mindent beterítö ragacsos lé, amit aztán a lakásba is behordunk.

Legutóbb kb 2 hete permeteztem Actara és Karate kverékével; mindenfajta hatás nélkül; még csak meg se ritkította öket. Ezért múlt vasárnap Mospilan és Karate keverékével megismételtem a mutatványt- hasonló eredménnyel. nektek mi a tapasztalatotok?

Ali-bá Creative Commons License 2015.10.05 0 0 21085

Ültess a helyére kínai császárfát, az nagyon hamar nő és árnyékol. (Lombhullás után tudok is adni.)

Előzmény: caterina3 (21084)
caterina3 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 21084

Sajnos nincs róla képem, és most hétvégén kivágtuk, mert már gyakorlatilag az összes törzs meghasadt. :-(

Előzmény: Ali-bá (21083)
Ali-bá Creative Commons License 2015.10.05 0 0 21083

Megmutatod?

Előzmény: caterina3 (21080)
pikubá Creative Commons License 2015.10.05 0 0 21082

Olyan ,mint a málna gubacsszúnyog lárvája. De valószínűleg nagyobb, no meg mit keresne a kajszin ???

Előzmény: Börni27 (21081)
Börni27 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 21081

Sziasztok! Már rég jártam a fórumon!

 

Az idén olyan dologgal találkoztam,amit még nem ismerek.A kajszi szemzéseim mögött ,nagyon jól érzik magukat ezek a kis élőlények.  Valaki tudja-e  mik ezek,és miként tudok védekezni ellenük? Persze már csak jövőre . Rengeteg szemzésemet tönkretették.

 

 

 

 

caterina3 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 21080

Sziasztok! Az idei nyáron katasztrofális állapotba került az egyik (ha minden igaz, Prunus cerasifera 'Woodii' fajtájú) vérszilvafánk. Jó részéről lehullott a levél, egész nagy ágak elszáradtak. Ez egy többtörzsű bokorfa, és sajnos a törzseken repedés látható kb. egyméteres magasságban. Mi okozhatja ezt, és van-e remény a fa megmentésére? Azért is nagyon lényeges, mert a nappaliszobánknak ez a fa adta eddig az árnyékot nyáron, tehát lényeges, hogy próbáljuk-e menteni, van-e remény, vagy gyorsan szedjük ki, és ültessünk mást a helyére.

budai2 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 21079

elbézést, de dadog valamelyik billentyűm.

Előzmény: budai2 (21078)
budai2 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 21078

Aknázómoly és kéregmoly

Sajnos, mindkettő bőven van a kertben, de nem merek rendszeresen permetezni ellenük, mert a feleségem ragaszkodik hozzá, hogy az ő kapirgáló csirkéit ne mérgezzem.

Korábban írta valaki, hogy egérragasztóval bevont műanyag palackkal millió legyet, meg egyéb vadállatot sikerült összefognia.
Ezt a technologiát sárga hólapátra kent ragasztóval kipróbáltam, működik. Az vele a problémám, hogy feltehetően nem szelektív, és a beporzást végző méheket nem szeretném összefogni.

 A szokásos darázscsapdák ecettel riasztják el a méheket, de ez edényen belül van, nem az edény külső felületén, ahonnan az ecet lecsorogna, vagy elpárologna.

 Nem homogén ültetvény, hanem ház körüli vegyes gyümölcsös és szőlő (hogy "mindig legyen valami") ezért a permetezés a tyúkokra tekintet nélkül is meglehetősen problémás   az átsodródás miatt.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás?

budai2 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 21077

Aknázómoly és kéregmoly

Sajnos, mindkettő bőven van a kertben, de nem merek rendszeresen permetezni ellenük, mert a feleségem ragaszkodik hozzá, hogy az ő kapirgáló csirkéit ne mérgezzem.

Korábban írta valaki, hogy egérragasztóval bevont műanyag palackkal millió legyet, meg egyéb vadállatot sikerült összefognia.
Ezt a technologiát sárga hólapátra kent ragasztóval kipróbáltam, működik. Az vele a problémám, hogy feltehetően nem szelektív, és a beporzást végző méheket nem szeretném összefogni.

 A szokásos darázscsapdák ecettel riasztják el a méheket, de ez edényen belül van, nem az edény külső felületén, ahonnan lecsorogna, vagy elpárologna.

 Nem homogén ültetvény, hanem ház körüli vegyes gyümölcsös és szőlő (hogy "mindig legyen valami") ezért a permetezés a tyúkokra tekintet nélkül is meglehetősen problémás   az átsodródás miatt.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás?

pikubá Creative Commons License 2015.09.29 0 0 21076

Kösz a tippeket !

 

A szürke rothadás, csak most, az esők után jelentkezett itt-ott.

Az atka is szóba jöhet ,

De a probléma igazi oka a tápanyag utánpótlás, és az öntözés lesz !

Hogy erre én nem gondoltam eddig.Bár wuxalt kapott néha.

Körbe ásni a töveket komplex mütrágyával, bár a nyomelemek is kellenek.

Télre meg jöhet rá egy kis szervestrágya takaró is. Szar ügy :):)

Előzmény: Jani71 (21073)
pikubá Creative Commons License 2015.09.29 0 0 21075

Azt nemtom ,hogy milyen fajta .Vagy 7 éve telepítettem.Az első 2-3 évben nyár végére

Nekem is szépen beéredt minden termése, most meg csak vegetál, aképen látható állapotban.

 

Előzmény: beetee (21074)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!