Keresés

Részletes keresés

krisztina88 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125329

Gondolom ez kamu. Ezt valahogy nem tudom elhinni :D

Előzmény: Hát ne éljen Eduárd? (125328)
Hát ne éljen Eduárd? Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125328

Azért nem töltjük be a harmadik külföldi helyet,mert Nora Morkot akartuk leigazolni, de ő csak a tesójával együtt jött volna.De az már négy légióst jelentett volna, így ajtót mutattunk neki(k).

Előzmény: van_Persil (125326)
solozo Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125327

Már csak holnap lesz jegyelővétel.

van_Persil Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125326

Mert nem azt mondják, hogy "3 külföldinél ne legyen több", hanem hogy "maximum 3 külföldi legyen".

Természetesen én se értem, hogy ha az elveikkel nem ellenkezik egy 3. külföldi leigazolása, akkor miért nem lehet Szekerczésnek váltótársat hozni, hogy legalább darabra meglegyünk. Már (a következő idényről beszélek, természetesen) nincs Tomori, aki megoldja a jobblövőt, nem is akárhogyan. Pena egyszer-kétszer kirándulhat arra, de neki nem a fal fölötti lövések az erőssége.

Előzmény: krisztina88 (125316)
shaofanger Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125325

Jesszusom Lázár Ildi nénit engedik nb1B-s meccset vezetni a törpillájával? Anyám...na itt kezdődnek a honi játékvezetésben a gondok.

Előzmény: Fradista Utazó (125320)
Peppo vagyok Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125324

"Vagy van rá esély, hogy még ebben az átigazolási szezonban szerződtessünk?"

A bajnoki döntő első meccsének 26. percéig tart az idei átigazolási szezon, de edzőt még lehet cserélni a szünetben is.

Peno Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125323

"Szerintem a vezetőség már letette a voksát..."

Tudom! Én ránk szurkolókra gondoltam.

Előzmény: Jangose (125314)
Peno Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125322

Ez a "van pénzünk de mégse igazolunk" is megérne egy alaposabb kivesézést. Én legalább is nem értem.

(nem hiszem, hogy ebben a ig.szezonban még vennénk bárkit is:)

Fradista Utazó Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125321

Felnőttek mind lesznek, felnőtt játékosok nem feltétlenül.

Előzmény: markov1 (125317)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125320

A heti program:

2015. május 6., szerda

Ferencváros - Szeged, NBI női ifjúsági rájátszás

Helyszín: Elek Gyula Aréna

Kezdés: 16:30

Játékvezetők: Csorba, Köllő

2015. május 7., csütörtök

Ferencváros - Győr, NBI bajnoki döntő

Helyszín: Elek Gyula Aréna

Kezdés: 18

Játékvezetők: Horváth, Marton

Televíziós közvetítés: Duna World

2015. május 10., vasárnap

Pénzügyőr - Ferencváros, NBIB

Helyszín: Kőér utca

Kezdés: 11, 13

Játékvezetők: Kovács, Mándli ill. Lázár, Volentics

nicko Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125319

4. el kell felejteni a BL-t és rá kell gyúrni az EHF kupára...KEK döntőbe már most nem jutunk be 2. éve.

egyébként a dánok, norvégok hogy nincs már annyi pénz kézire, nem sokat gondolkoznak 18-19 éves játékosok szerepeltetésén a BL-ben.

Előzmény: Hát ne éljen Eduárd? (125297)
nicko Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125318

Nemrég mindenki azért fikázta a Győrt mert összevásárolgat külfoldi sztárokat és szinte már nincs is benne magyar játékos.

csak azok akik "zsoldoztak"

pár éve már megírtam és FU is, ha lenne a Fradinak is annyi pénze mint a Győrnek, nálunk is lenne 4-5-6 külföldi, minőségi játékos akik jobbak a magyaroktól az adott poszton, na meg külföldi edző is.

Veszprém, Szeged, Győr egyiknél sem magyar az edző....

Előzmény: KA (125294)
markov1 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125317

Mindegyik felnőtt játékos lesz :-) Tudod, az idő múlik.....

Csak a legtöbbje már nem nálunk!

Előzmény: KA (125315)
krisztina88 Creative Commons License 2015.05.04 0 1 125316

Én azt nem értem, ha már a vezetőség eldöntötte, hogy 3 külföldinél ne legyen több, akkor ezt a 3 helyet miért nem "tölti fel"? Pénzünk lenne rá, sőt, állítólag az azonos tudású külföldiek még olcsóbbak is. Vagy van rá esély, hogy még ebben az átigazolási szezonban szerződtessünk? (A 3. külföldi lehetne mondjuk az edző :D )

KA Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125315

CSak halkan jegyzem meg, hogy a mostani felnőtt játékosok egytől-egyig voltak juniorok is. Viszont a jelenlegi juniorokből valsz senki nem lesz felnőtt jétákos ha ez a tendencia marad

Előzmény: nagyfavor (125307)
Jangose Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125314

Szerintem a vezetőség már letette a voksát elég egyértelműen: max 3 légiós, magyar válogatott gerince, stb.... És szerintem nem ők szoktak ehhez mérten irreális célokat meghatározni, az már más kérdés, hogy ennek mindig megfelelt-e a csapat.

Mi szurkolók pedig csak azt dönthetjük el, hogy a vezetőség választása teszik-e, vagy sem:)

Előzmény: Peno (125313)
Peno Creative Commons License 2015.05.04 0 1 125313

Ha eredmény centrikusak vagyunk ha nem, mindenféle képen 2 lényeges alternatíva van jelenleg. A külföldiekkel megspékelt eredményorientált profi csapat, és a hazai játékosokból építkező, de a válogatott és az utánpótlás érdekeit szem előtt tartó amatőr státusú vagy fél-profi minősítésű csapat. Abban hasonlít egymásra a 2 alternatíva, hogy mind a kettő alapos joggal megkérdőjelezhető. Nem akarom elismételni a már számtalanszor leírt érveket, de valamelyiknél el kell végre kötelezni magunkat. És annak függvényében, hogy melyiket választjuk, kell megfogalmazni az elvárásokat, jövő képet. Vagy ez, vagy az. Vagy bevásárolunk a csillagokból és irány a BL F4, vagy toljuk a válogatott és az utánpótlás nevelést-beépítést, megelégedve az "utcák-terek" minősítéssel. Érzésem szerint nem cserélhetők fel a célok és befektetések.

Jangose Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125312

Véleményem szerint Ő abból a szempontból nézte, ha kevesebb más körülményt venne figyelembe a vezetőség, akkor lehet, hogy eredményesebbek lennénk. Amit én el tudok fogadni, csak nekem viszont fontosak ezek a más körülmények is.:)

Előzmény: RnD (125308)
Jangose Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125311

Nem állítottam, hogy nem érdekel a csapatom mindenkori eredményessége, sőt, csak azt állítottam, hogy az én szememben a "minden más" kategóriába eső dolgok sem pusztán mellékesek. Egyébiránt konkrétan arra reagáltam, hogy x pénzért inkább három külföldit, vagy pedig két magyar játékost vegyünk. És azt sem állítottam, hogy meg vagyok elégedve az idei szezonnal:)

uni-cum-laude Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125310

Igazad van. Csak hozzáteszem az én (teljességgel naiv) véleményemet: amikor Valaki elszegődik egy profi csapathoz, vélhetően senki nem szegez a játékos/edző/vezető halántékához fegyvert, hogy köteles lenne odatartozni. Az első pillanatoktól tisztában van azokkal a feltételekkel, amelyekért aláírt. Azaz: ha már a nevét adta a Csapathoz, akkor onnan kezdve "köteles" belegebedni (bocs) a hajtásba az eredmény érdekében a pályán, az edzés során vagy egy irodában.

RnD Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125309

'Tegye fel a kezét aki teltházat szokott látni a junior mérkőzéseken....'

Az hogy nincs teltház a 'junior mérkőzéseken' nem jelenti azt, hogy a junior- ifi-  vagy a serdülő csapat ne lenne fontos a klub, sőt a sportág szempontjából. Milyen egy nonszensz érvelés ez már.....

RnD Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125308

'.....mint mezei szurkoló naivan hihetek abban, hogy az általam szeretett kézilabda nem csak a pénzről szól, meg a BL győzelemről, hanem kicsit másról is...'

Másról is szól, csak FU ezekre a 'más dolgokra' kevéssé fogékony. Ő a dolgokat szereti 'egyfajta szempontból' nézni, de ez nem jelenti azt hogy más tényezők nem működnek ugyanúgy közre a dolgok álakításában.

Előzmény: Jangose (125305)
nagyfavor Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125307

Tegye fel a kezét aki teltházat szokott látni a junior mérkőzéseken. Most pedig tegye fel a kezét az aki szerint mellékes a mindenkori eredmény a csapatával kapcsolatban (főleg hosszútávon, és minden/bármelyik ellenfél esetében). Van egy olyan elképzelés miszerint létezik egyfajta eredménykényszer a profi sportban. (Profi alatt azt kell érteni, hogy ebből élnek a sportolók és vezetőik... nem mindig tartozik ehhez az elvárt  hozzáállás is de ez van :P) Az elvárások talán az addigi eredmények, a belelapátolt pénzek, és a háttérben sejtett szaktudás miatt fogalmazódnak meg egy adott csapat szurkolói körében (is). Nyilván ha eddig konstans sereghajtó lett volna a Fradi, más igények merültek volna fel, de az aktuális helyzet mindig a múlt ismeretében szokott érdekes lenni.

Előzmény: Jangose (125305)
Peno Creative Commons License 2015.05.04 -1 0 125306

"Amúgy engem egyik sem zavar."

Hát nekem úgy tűnik, hogy téged csak a hoki zavar(t), az ETO témára nem akadtál ki. :)

De nem nyújtom tovább a témát, annyit tényleg nem ér.

Előzmény: xy1212 (125291)
Jangose Creative Commons License 2015.05.04 0 1 125305

Persze, értem én, hogy ez a realitás, de mint mezei szurkoló naivan hihetek abban, hogy az általam szeretett kézilabda nem csak a pénzről szól, meg a BL győzelemről, hanem kicsit másról is, "amatőr" dolgokról, és örülhetek annak, hogy egy olyan klubnak szorítok, aki felvállal ezekből néhányat.:)

Előzmény: Fradista Utazó (125304)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125304

>akkor ne nagyon reménykedjünk hosszútávon jó válogatott szereplésben

Ez pontosan így van, és ezt a logikán túl a másutt tapasztaltak is nagyjából megerősítik. De egyik klub, így a Ferencváros vezetőit sem azért fizetik, hog a válogatott sikeréért és jövőjéért dolgozzanak. Persze ezen lehetne változtatni, tekintve, hogy a klubvezetők fizetésének egy jelentős része olyan forrásból származik, ahol akár fontos is lehetne a válogatott sorsa, de a jelenlegi helyzet alapvetően nem ez. És olyan edzőt is elég nehéz találni, aki belemenne abba önként, hogy a válogatott érdekében egy gyengébb csapata legyen, mint amilyet amúgy lehetősége volna összeállítani (jó, mondjuk a mi edzőnk pont ilyen, de ez azért ennél bonyolultabb).

Előzmény: Jangose (125300)
uni-cum-laude Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125303

Teljesen így van, elismerem. :)

Előzmény: Fradista Utazó (125302)
Fradista Utazó Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125302

Szeretném leszögezni, miszerint én még csak nem is utaltam arra, hogy ez az ideológia "bűnös" volna.

Előzmény: uni-cum-laude (125301)
uni-cum-laude Creative Commons License 2015.05.04 0 0 125301

Kedves FU! Az utánpótlás-nevelésről valamint a saját nevelésű játékosok beépítéséről - egészen pontosan be-nem-építéséről - írt szavaid sajnos jogosak.

Véleményedet ismerve és tiszteletben tartva hozzáteszem: nem gondolom, hogy valami "bűnős" nemzeti ideológia lenne a fő motiváció.   ..és bár meglehet valóban kisebbségi az álláspont, azért Magad is leírod: jelentős szurkolói körről van szó. Szerintem is.

Előzmény: Fradista Utazó (125295)
Jangose Creative Commons License 2015.05.04 0 1 125300

A nézők többsége azt szeretné, hogy a csapat nyerjen. Minden más szempont másodlagos. A Ferencvárosnál kétségkívül van egy jelentős, nemzeti ideológia alapján gondolkodó szurkolói kör, akik szívesebben kapnak ki magyarokkal, mint nyernek külföldiekkel, ha csak ez a két lehetőség van, de azt hiszem, ez még a mi klubunknál is kisebbségi álláspont.

Én személy szerint eléggé károsnak tartom, hogy az összes élklubbunkat teltömködjük légiósokkal. És a tendencia alapján ez csak rosszabb lesz, a válogatottaink meg mennek a kukába, és a tehtségeink is. Persze nem bővelkedünk kitűnőségekben, de ha már egy Siófokba, vagy egy Fehérvárba sem férnek be a magyar fiatalok, mert hozunk inkább olcsó külföldit, akkor ne nagyon reménykedjünk hosszútávon jó válogatott szereplésben.

Ami minket érint, véleményem szerint reálisan a Győrt jelen helyzetben külföldiekkel sem tudnánk megverni. Mondhatjuk a vezetésre, hogy amatőr hozzáállás, de talán inkább becsülendő az a cél, hogy mi adjuk a magyar válogatott gerincét. És ha mindenhol profizmust akarunk, akkor viszont felejtsük el, hogy klubhűség, meg fradiszív, meg a hasonló dolgokat, akkor a szurkolók is legyenek profik.:)

Persze ez csak az én véleményem, nálam nem fő szempont az eredmény, fontos, de nem minden más másodlagos. Pl. inkább hallgatom, ahogy Elek Gábor lecseszi magyarul lányainkat, hogy már megint elmegy tőlünk a Győr, minthogy azt hallgassam, hogy go, sút end rán, és aztán valaki elmagyarázná annak a pár magyarnak a csapatban, hogy most mi a helyzet.

De persze lehet (sőt biztos is:) én a kisebbség része vagyok:)

Előzmény: Fradista Utazó (125295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!