Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35527

Szerintem,nincs igazad.

A P40es szalag nyoma,rettenetesen mély nyomot hagy,és azután még 400-600-800-1000-1200 finomságok jönnek ezt hívják finiselésnek,láthatsz a 800as szalagból valamit,de nem sokat,ám ha mégis van ilyen,emberből van mindegyik késmíves, JA és ne feledd csak az-az ember nem téved aki nem dolgozik!

 

Ezen viszont nem tudom hogy mit értesz,mert ha a markolat tüskés késekre gondolsz,a toldást biztosan nem fogod látni csak akkor ha szétszeded a kést!

- tüzihegesztési problémák: koszos a tűz stb.

 

Minden késkészítőnek vannak széria kései,ez azért van,mert nem mindenki rendelkezik jobb anyagi lehetőségekkel,hogy megvegye a full drága késeket vagy egyszerűen csak attól komolyabb késre nincs is szüksége a mindennapokban, természetesen mint mindig erre is ép úgy szükség van, mint arra aki a Vojkó típusú késeket rendeli!

 

Ezt légy szíves értelmezd mondjuk egy 'Kocsisra "lebontva!

Vagy bárkire,10 éve nem volt egy új vasa????????????????????

 

Nagyon jól ismerem a Feri munkáit,és hidd el nagyon sokat beszélgetünk szinte majd minden nap,és ezt vedd a szó legszorosabb értelmében,mindig a szakmai szempontokat szoktuk megbeszélni, mindenkinek vannak hibái, mint ahogyan Feri mondaná ez teszi emberivé, és ez így van jól!

Azonban ha olyan terméket látsz egy késestől amiben már szembetűnő ordenáré hibák vannak,azt neki nehezményezd,mert lehet sok olyan embert megbántasz ezzel akár akaratlanul is,aki késkészítéssel foglakozik, és csak esetleg olvassa a topikot,de nem szól hozzá!

Üdvözlettel: FM

 

Előzmény: fenyooldrider (35526)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35526

 

Ez a topic: http://forum.miveskesek.hu/viewtopic.php?f=8&t=120

Innen kezdődik,aztán olvass tovább!!!!!

 

Úgy érzem mintha tíz éve alábbhagyott volna a késmívesség fejlődése. Egymás munkáját dicsérgetjük, méregetjük
és közben elfelejtünk szakmailag új dolgokat kitalálni, mutatni.
Az utóbbi kiállításon kifogásolható termékeket is láttam (méregdrágán):
- csiszolási hibák: P40 nyomok
- polírozási hiányosságok
- tüzihegesztési problémák: koszos a tűz stb.
- illesztési hibák: itt nem a természetes alapanyagok zsugorodásáról beszélek.

Kérdezem én hogy kaphat egy ilyen minőséget gyártó ember céh tagságot, iparművész címet.
Véleményem szerint fel kéne állítani egy szakmai zsűrit, ami kimondja hogy "vedd vissza azt a kést, csináld újra!" Ne rontsd a céh hírnevét, főként ne a sajátodat.

Úgy érzem, ha erről nem beszélünk hamarosan "Kis Kínát" alapítunk.

Többen azt hiszik, hogy annyiból áll a egész, hogy egy darab vasra két szegeccsel fadarabot illesztünk. És valahol igazuk van! Hiszen egy-két embertől hasonlókat látnak. A laikus egyszerűen kérdez: Miért annyi az annyi? Hiszen a sarkon megkapom tized annyiért. És erre már nincs válasz.
Természetesen nem azt mondom, hogy nem kell széria kést készíteni, kell olyan is, ami az egyszerű ember számára is elérhető... Ennél a típusnál a fémismeret minimális tudása nyilvánul meg, a mívesség kategóriát nem éri el.
Felépítésük olyan mint bármely konyhakés, azaz köszörűs munka.

Én azért jöttem közétek hogy míves késeket lássak, ahol megmozdul a fantázia és a fémműves ismeretek kiegészülnek.
Ne feledjük el! Régen komoly útja volt annak hogy valaki mester illetve céh tag legyen.

Ezt légy szíves értelmezd mondjuk egy 'Kocsisra "lebontva!

Vagy bárkire,10 éve nem volt egy új vasa????????????????????

Amúgy olvasd végig a topicot,jobban érthető!!

 

Előzmény: Törölt nick (35512)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35525

Most kezdek élezni 14 itthoni kést. Azok is önélezősek. Önmagam élezem őket. ;)

Előzmény: florg (35524)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35524

Amit a régi bajonetteknél láttam (van egy apósomnak is, az is olyan), az arra volt jó, hogy a lenagyolja a durvább hibákat. Igazi élezésre alkalmatlan. 

Egyébként konyhakéseknél is lehet ilyet látni, hogy önélező tartó, ott nem tudom, milyen lehet, de az biztos, hogy nem bánik finoman a pengével. 

Előzmény: szabi72 (35523)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35523

Igen, ezekről én is tudok, sajnos csak a neten láttam. Véleményt hallottam róla, az egyezik a te véleményeddel, csak még annyit tettek hozzá, hogy hülyeség. Innen alakítottam ki a saját véleményem, jócskán leegyszerűsítve a dolgokat, hogy nem létezik. Köszi a kiigazítást!

Előzmény: florg (35520)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35522
Előzmény: szabi72 (35519)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35521
Előzmény: szabi72 (35518)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35520

Nem baj.:) Én viszont konkrétan láttam ilyet. Amúgy vacak volt, de tényleg önélezésre találták ki. 

Előzmény: szabi72 (35518)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35519

Rád írtam, ráadásul ellentétes véleményt... Most ronya éltárs rendesen össze van zavarva. ;)

Előzmény: florg (35517)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35518

Nem létezik. Időnként felbukkan egy-egy ilyen hülyeség, akár bajonettel kapcsolatban is, de mindig kiderül, hogy marhaságról van szó. Elméletben működhet, de a valóságban... 

Előzmény: ronya1 (35515)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35517

Létezhet, bajonettek tokjai is ilyenek voltak (legalábbis azoké, amiket én láttam). Csak értelme nincs semmi normál felhasználás esetén. 

Előzmény: ronya1 (35515)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35516

Szerintem,ha készítesz egy olyan pöpec késtokot, és most itt egy kemény merev tokról gondolkodom, akkor akár lehetséges is, ha bele tudsz szerelni valamilyen rugós ráfeszítéssel, mondjuk két darab gyémánttárcsán direkt erre a feladatra jól megélezett keményfém lapkát, ami minden berakáskor és kihúzáskor élezi a pengét!

 

Azonban két aggályom is van a dologgal szemben:

 

1.) Nem jó mert folyamatosan és nagyon drasztikusan fogyasztja a pengét

2.) Minek állandóan élezni,elég azt egyszer normálisan mesteresen megélezni,és sokáig jó,ha meg nem vigyáz az élre a manus,hát akkor kezdheti újból élezni,legalább gyakorol.

Mindent összevetve,jól hangzik,csak szerintem hülyeség,bár lehet hogy ezt csak én gondolom így!

 

Előzmény: ronya1 (35515)
ronya1 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35515

 

szerintetek

létezik olyan holmi hogy önélezős késtok?

munkatársam azt állítja látott valami pecázós-vadászos kést aminek önélezős volt a tokja csak nem tudja hol

 

egyáltalán használható az ilyen rendesen?

szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35514

Igen, róla írta Kocsis Feri: "Iszonyat tehetséges ember. (Csak kicsit  lusta. Még szerencse.  )"

 

Valamint Le Goff Csabi is elismerően beszél róla, tehát a kései, bicskái biztos, hogy rendben vannak. Azon kívül szerintem emberileg is oké lehet, különben nem lenne ennyi elismerő vélemény róla.

szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35513

Ott szerintem egy beszélgetés folyt a megélhetésről és a készkészítésről. Lehet, hogy Zsákai véleménye szöges ellentétben áll a tiéddel vagy az enyémmel, de én inkább úgy éreztem, hogy ideológiát szeretne gyártani a késkészítés mögé, és elfelejti, hogy a mai korban az ideológia édes kevés a megélhetéshez. Aztán persze lehet, hogy neked van igazad, nem tudom. De mindenesetre szép késeket készít, bár a maskarájának a pengeformája eléggé egyedi. Inkább vadászbicska penge, mint maskara.

Azt hiszem, róla írta a Kocsis Feri, hogy tehetséges ember, de szerencsére lusta. ;)

Ennek majd utána nézek, Feri viccnek szánta, és egyben elismerésül nyilatkozott róla.

Előzmény: fenyooldrider (35505)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35512

Üdv D_S

 

Én sem láttam semmilyen arcoskodást,ezért is kértem, hogy illetékes Úr,másolja már be azt a szöveget! Egyébként ha lett volna ilyen a Kocsis Feri,meg a Szálkai,vagy Szasza,stb.  leoltották volna egyből,de a beszélgetés a topikon egyáltalán nem erről szólt és nem ilyen hangulatban,elismerik a munkáját és szeretik,akkor most mi is a gond?!  Jó lenne, ha emberek nem kezdenének el puszta irigységből és rosszmájúságból belekötni olyan emberekbe és leszólni embereket,csak azért mert ők képtelenek bármilyen ilyen jellegű alkotásra! Előre bocsájtom,ha valaki most megbántódott,hát van ez így,ha olyat ír ami másoknak nem tetszik és főként alaptalan!!!!!!!!!!!!

Előzmény: _D.S. (35511)
_D.S. Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35511

szerintem erre a topikra gondol:

 

http://forum.miveskesek.hu/viewtopic.php?f=8&t=120

 

én nem láttam ott kirívó arcoskodást.

Előzmény: Törölt nick (35510)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35510

A késmívesen,hol olvastál róla? Bemásolnád azt a szövegrészt ide is, nekünk egyszerű halandóknak? Nekem az a véleményem, hogy aki ilyen késeket és bicskákat tud elkészíteni olyan körülmények között, amivel a "Zsák" rendelkezik, az biztosan rendben van szakmailag, és nem hinném, hogy ezek a kések és bicskák csak valami bóvli és dísztárgyak lennének, meg vannak, ezek rendesen csinálva ez nagyon jól látszik és igen szembe tűnő!

Előzmény: fenyooldrider (35509)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35509

Ügyes az nem kétséges,láttam a honlapján a munkáit,de ahogy a filmben előadja,sőt kihangsúlyozza,hogy milyen szerény és alázatos  ,na ennek szöges ellentétét olvastam saját írásaiból a Késmívesen.............

 

Tulajdonképpen azért néztem meg a honlapját  is,hogy ki ez az ember,milyen múltja van,honnan veszi a bátorságot,hogy megkérdőjelezze a nagy nevű készítő szakik népművészi munkásságát és megélhetési kényszermunkásokká degradálja?

Mindenesetre nálam kiesett a pixisből unszimpatikus viselkedése miatt,de ez legyen az én bajom!

Amúgy az sem elfelejtendő vele kapcsolatban,hogy tényleg szép késeket készít,de ez ahhoz hogy meg is vegyék kevés,lehet,hogy csak dísztárgy,használati értéke meg nulla,hiszen még egyikőnk sem használt tőle származó kést,főleg nem tudja alátámasztani a tartósságát egyenlőre,az általa szapult mesterekkel ellentétben,akiket nem véletlen tisztelünk!

Előzmény: papuba (35506)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35508

Még nem volt szerencsém látni,de a képek alapján igencsak jól nézhet ki!

Előzmény: oys... (35507)
oys... Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35507

Urak!

Polyákék honlapján ez alatt a kép alatt

 

az olvasható, hogy:

"igény szerint kanállal is"

 

Milyen is lehet az a kanalas verzió?

Ismeritek-e?

 

 

papuba Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35506
Nem tévedsz. Amúgy ügyes a csávó.
Előzmény: fenyooldrider (35505)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35505

A 'Késmíves portálon" lévő írásai eléggé nagyképűnek hangzanak,olvasd el,ahogy beszól a nagynevű késkészítőknek!

Azt nem tudom,hogy szakmailag mennyire jó,de ha annyira amennyire arcozik,akkor nyilván szakmai Oszkárt fog kapni !

Szerintem ezt a filmet egy 'kisebbségi"riporter,vagy TV vette fel államilag finanszírozott program keretén belül,feltűnési viszketegségből:D!

Ha tévednék,akkor elnézést,bár ezt nem gondolnám!

Előzmény: szabi72 (35500)
algreg78 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35504

Passz... eredetileg rostfrei beütő nélkül kértem, de azt a választ kaptam, hogy az sajna nem megy :) Gondolom egy nagyobb adag pengét kinyomhatnak egyszerre, aztán abból dolgoznak egy jó darabig. Talán ez egy korábbi nyomásból származik, de ez persze csak tipp.

 

Persze hogy használtam, 11 körül hozta a postás, délben pedig rituálisan felkoncoltam vele egy szép szelet rántott húst :)

 

Ja, plusz egy adalék: még azelőtt postára adták, hogy az árát elutaltam volna... ez azért sokat elárul az üzletpolitikáról is. Ezúton is köszönet a készítőnek!

Előzmény: szabi72 (35502)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35503

Gratulálok,tényleg szép,a tokhoz meg ajánlom "Kuvasz munkáját" és teljes lesz a kielégülésed!

Előzmény: algreg78 (35501)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35502

Nagyon szép! Azt lehet tudni, hogy miért a régebbi, rostfrei jel, és beütő van a pengén? Talán az újabb nem fér el, mert keskeny?

Persze ez semmit se von le a szépségéből, csak érdeklődök...

Gondolom használtad már.

Előzmény: algreg78 (35501)
algreg78 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35501

A héten megérkezett a neten rendelt Révész nagyrácom: sandvik acél, alpakka paklik, wenge markolatpanelek, díszített rugó. A penge FFG élezést kapott, leheletnyi élszalaggal.

 

 

Mivel a méreteket illetően a honlapon nem sok infó van, méricskéltem is egy kicsit:

 

Teljes hossz: 203 mm

Markolat: 111 mm

Penge: 92 mm

Élhossz: 85 mm

Pengevastagság: 2 mm

Tömeg: 83 g

 

A kidolgozás, az összeszerelés minősége ezúttal is remek. A penge erősen, stabilan rögzül, középre zár. A feketébe hajló wenge panelek és az alpakka paklik a tradicionális formákkal párosulva igen elegáns megjelenést kölcsönöznek a bicskának.

 

Egyetlen, említésre alig méltó hibát fedeztem fel: a pengeháton, a pengető közelében apró beköszörülés található.

 

 

Régi vágyam volt már egy ilyen bicsak, és maximálisan elégedett vagyok a végeredménnyel. Már csak egy szép fekete bőrtok hibádzik hozzá :)

szabi72 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 35500

A X. kerületben van a műhelye, a honlapja szerint egy ideig Kocsi Feritől tanult, legalább is így emlékszem.

Az árszint, mint ahogy xlsxls éltárs is írta, Kocsis Feri szint, és ahogy hallottam, a kidolgozás is olyan. Még nincs tőle semmim.

Előzmény: oys... (35496)
xlsxls Creative Commons License 2014.01.23 0 0 35499
http://www.pozitivnap.hu/kultura-es-szorakozas/szegenyen-es-boldogan-zsakai-istvan-portre-videoval
A kidolgozás minősége, és ha jól tudom az árak is Kocsis Feriéhez hasonlók.
http://istvanzsakai.blogspot.hu/
Előzmény: oys... (35496)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.01.23 0 0 35498

Elérhetőségem a nicknévre kattintva!

Előzmény: fenyooldrider (35497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!