Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2018.09.08 0 0 12796

Kedves Attila,

 

emlékezőhab matracok között a Tempur vagy a Curem képviseli a felső kategóriát, hideghab matracokban ha csúcsot akar venni az ember, akkor szerintem csak külföldről: Beco (AirPulse), Schlaraffia

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Waldemar1 (12793)
Alváskultúra (X) 2018.09.08 0 0 12795

Kedves FU,

 

biztosan valamennyivel puhább, komfortosabb lesz tőle, azért ez a 18kg/m3 mégis csak a rettenet kategória, ilyet eddig csak a kárpitosoknál láttam...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: -Fu- (12794)
-Fu- Creative Commons License 2018.09.07 0 0 12794

Tisztelt László!

 

Egy Dreamzone F95 matracom van (200x90cm, kb 15 cm vastag, habszivacs+kókusz), amit kicsit keménynek érzek. Ön szerint lenne értelme valamilyen további vékony habszivacsot ráfektetni

(akárcsak vmi egyszerűt, ez pl 9 cm vastag:

https://jysk.hu/haloszoba/matracok/habszivacs-matracok/basic/matrac-90x200-basic-f5

), az puhábbá tenné az érzetet? Alvás közben ez elmozdulna?

(Egy IKEÁ-s ágykeretben van, ami talán kevesebb mint 10 cm peremmagasságú)

 

Köszönöm tanácsát.

Waldemar1 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 12793

Kedves László!

 

10 éves kisfiamnak keresek matracot, az elérhető legjobb minőséget szeretném venni. Ebben kérném tanácsodat.

 

Üdvözlettel:

                        Attila

 

Alváskultúra (X) 2018.09.07 0 0 12792

Szia Gyuszi,

 

a SwenZone Mediam matrac lágy, 7 zónás 50-es emlékezőhabbal. A kategóriájában szerintem verhetetlen. HR Ultra a Titanium matracnál sokkal lágyabb, de közel sem egy lágy matrac, ca Signum keménységet kellene elképzelni csak ugye HR habból, így légáteresztőbb és sokkal rugalmasabb...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: joke(r) (12790)
Steve1984 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 12791

Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataidat :)

 

Előzmény: Hooshee (12779)
joke(r) Creative Commons License 2018.09.06 0 0 12790

Szia Laci!

Huh, hát elég szuper, hogy így lehet úgymond sroba állítani őket.
Találtam még olyan matracot, hogy Swiss Dream Hr Ultra, ez mennyivel lágyabb a Titanuimnál, illetve hova lehetne berakni a már kialakult sorba. Meg találtam egy Senzone Memory Medium-ot outlet árban. Picit idegenkedek a memórihabtól, de elég jó vétel volna mégha csak vendég matrac lenne belőle is. Ez milyen matrac? Mit lehet tudni róla, illetve ezt is be lehet e illeszteni a sorba valahova?
 
Köszönöm: Gyuszi

Előzmény: Alváskultúra (12788)
Alváskultúra (X) 2018.09.04 0 0 12789

Szia Tisztavíz,

 

a HR Climatic matrac ki van állítva, kipróbálható. Kollégáim segítenek további alternatív megoldások megtalálásában, ettől a matractól azonban szinte az összes eltérő komfortú lesz.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: tisztavíz_ (12786)
Alváskultúra (X) 2018.09.04 0 0 12788

Szia Joker,

 

összehasonlítható:

 

- mind közül a legfeszesebb és csak egyoldalas komfortot nyújt, de két különböző mélységű vállzónával bír az a Medical Concept Premium

- következő lenne a Signum Hard utána a Medium

- A HR Climatic ezekhez képest kényelmesebb, rugalmassabb, dinamikusabb; egyszerre lágy is és feszes is, komfortosabb felületi kényelem

- ha létezne, akkor az Aerial lenne a leglágyabb az összes közül, bár ez sem teljesen igaz, mert az első szériás HT13 (Aerial classic) matracok még feszesek voltak, később lágyult fel nagyon az egész választék

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: joke(r) (12787)
joke(r) Creative Commons License 2018.09.04 0 0 12787

Üdv,

Elnézést a Nicknév váltás miatt, valami kavar történt.

Bár tudom eléggé lehetetlenül hangzik, de nem áll módomban fél napokat utazni, hogy egy-egy matracot kipróbáljak. Elfogadom ennek minden előnyét és hárányát, mégha csak az is van. Úgy gondolom, hogy ha próba nélkül magasabb kategóriás matracot veszek akkor a HR Climatic vagy a Medical Concept Premium jó eséllyel befutó lesz. Persze ez csak elgondolás, de talán megállja a helyét. 
Érdekelne, hogy a Signum Dual Medium milyen komfortot nyújt az Aerialhoz képest. Tudom, hogy nem igazán lehet összehasonlítani a kettőt de én azt ismerem, ahhoz képest tudok viszonyítani. A méretnövekedés miatt ha az árban jelentősen mutatkozik akkor tudok abból a komfortból engedni.

Üdv, Gyuszi

Előzmény: Alváskultúra (12782)
tisztavíz_ Creative Commons License 2018.09.04 0 0 12786

Szia!

Sok matracpróba után a Vitalis Eco Dream H2 messze a legjobb. Tisztán hideghabból ez volt az egyetlen matrac, amelyet ki tudtam próbálni. Minden más kókuszos, memóriahabos, latexes variálással volt (az első két anyagot mindenképpen elkerülném).

 

Talán holnap el tudnánk menni az üzletedbe ráfeküdni a Signum HR Climatic matracra. Ha már megteszünk a próbáért egy fél országnyi távot, esetleg szóba jöhet más hideghab matrac is?

 

Előre is köszönöm a segítséged!

Előzmény: Alváskultúra (12785)
Alváskultúra (X) 2018.09.03 0 0 12785

Kedves Fórumtársak,

 

bocsi a késedelmes válaszokért, volt egy hét nyaralás:-)

 

Üdv.,

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2018.09.03 0 0 12784

Szia Hooshee,

 

szerintem a forgatást nem kell erőltetni:-) Ugye a Simmons is az USA-ban együtt dolgozik a Leggett&Platt rugógyártóval, szóval az elv hasonló vagy lehet, hogy ugyanaz vagy még inkább jobb rugó van az Isbir matracokban, ami szintén Leggett&Platt ugye.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Hooshee (12780)
Alváskultúra (X) 2018.09.03 0 0 12783

Szia Runner,

 

legyen benne 28 keresztléc, két év gari a motorra és 5-10 magára a rács szerkezetre. Természetesen el lehet menni a Tempur egymilliós motoros ágyrácsáig is, de gondolom nem ez a cél. Nekünk a Mrava ágyrácsokkal például nincs semmilyen gondunk.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: runner 125 (12778)
Alváskultúra (X) 2018.09.03 0 0 12782

Szia Joker,

 

árban olcsóbbak lesznek, mint anno az Aerial modellek, komfortot sajnos nem tudok még, mert éppen ma érkezett meg a disztribúciós szerződés a Dunlopillotól, javítgatás, aláintem. De biztos, hogy nem Aerial tulajdonságú és kényelmű matracok lesznek. A Signum HR Climatic matracot lehet, hogy érdemes lenne addig is kipróbálni...

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: joke(r) (12777)
Alváskultúra (X) 2018.09.03 0 0 12781

Szia,

 

ágyneműgarnitúra szerintem nincs ilyen lepedő magassággal. Emailben szívesen mondok véget, legyártják neked akár egyedi méretre is.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Steve1984 (12772)
Hooshee Creative Commons License 2018.09.03 0 0 12780

Ja, bár itt már elhangzott pro és kontra is minden a forgatással kapcsolatban, a hozzá adott papír meg határozottan írja hogy kéne forgatni az elején nyilván nem alja-teteje, hanem oldalirányban 180 fokot), na az esélytelen, hacsak nem tartasz egy baráti összejövetel körében elkövetett matracforgatósdit :D Minimum két, inkább három férfi kell hozzá, és nem a kákabélűbb fajtából :)

Előzmény: Hooshee (12779)
Hooshee Creative Commons License 2018.09.03 0 0 12779

Aprilis elején vettem, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Tavaly voltunk nászúton az USAban, ott volt szerencsém egy nagyon hasonló darabhoz, akkor le is kértem a pontos típust, csak sajnos a Simmons itthon nem elérhető, beházni elég macerás, mert ugye ez a matrac is 100+ kiló... és a Simmons még a boxot is küldené alá, szóval a komplett cucc olyan 170.

 

De ez a matrac szerintem van olyan jó, és ugye pont a speciális rugózatának köszönhetően megfelel a feleségemnek is, pedig van köztünk cca 50 kiló. Ez az egyik legfontosabb szempont volt, és Pálinkás úr is pont ezért ajánlotta, mert ekkora sülykülönbséget már másképp, mint ezzel a kétszintű rugózattal nemigen lehet áthidalni.

Előzmény: Steve1984 (12775)
runner 125 Creative Commons License 2018.09.01 0 0 12778

Sziasztok!

 

Állítható, motoros ágyrácsból melyik típus ajánlott? 

 

Köszi!

 

 

joke(r) Creative Commons License 2018.09.01 0 0 12777

Kedves László!

Akkor leteszek a Titanium matracról. Érdemes lehet a Dunlopillóra várni? Árban nem lehet esetleg tudni, hogy hol körül fog mozogni? Illetve ha ár...mi lenne a legolcsóbb megoldás, ami az Aerial-hoz hasonló lágyságú matrac lenne? Azért gondolkoztam most el ezen is mert lehet, hogy 180*200-as méretben fog kelleni és azoknak az ára már elég húzós. Feltételezem nem fogja addig bírni mint egy jobb matrac, de ha vagy 5 évig kibírja az már nem rossz.

 

Köszönettel: Gyula

Előzmény: Alváskultúra (12718)
Steve1984 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 12776

Köszönöm a segítséget. Most a Jysk akcó mellett maradok mert 3 db-ot tudnék venni az 1 db Ikeáson. Mondjuk az Ikea lepedő minőségét nem ismerem.

Előzmény: raulista (12774)
Steve1984 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 12775

Nagyon köszönöm a segítséget! Olyan szerencsém van hogy most hónap elejétől megint akciós a Jysk-ben.

Mikor vásároltad a matracot? Megy vagy vele elégedve? Mik a tapasztalataid?

Előzmény: Hooshee (12773)
raulista Creative Commons License 2018.08.28 0 0 12774
Előzmény: Steve1984 (12772)
Hooshee Creative Commons License 2018.08.28 0 0 12773

Segítek, nekünk is Coolflow van, ráadásul a Deluxe, ami még magasabb.

 

Az egyetlen ami megfelelően magas itthon kapható lepedő volt két hét keresés után, az a Jyskben kapható, ott van max 40 centi magassághoz gumis szélű lepedő.

 

https://jysk.hu/haloszoba/lepedok/szabott/gold/gumis-lepedo-jersey-180x200-homok

 

A fontos hogy Jersey és Gold, ez az ami 40 centis, a többi csak 35ös. Asszem van szürke, bézs meg valami lila. Időnként kampányolják is, akkor nem 11000 hanem 5000 körül mozog, én annyiért vettem.

 

Próbáltam az itt ajánlott céget megkeresni, két hét alatt sikerült válaszolni a mailre, valami nem túl bíztatót.

Rendeltem az Ebayről is lepedőt, meg is jött (onnan tudsz beszerezni még), de minőségre nem éri el a Jysk-es szintjét.

 

 

Előzmény: Steve1984 (12772)
Steve1984 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 12772

Szia Laci!

 

Végül nagy próbálgatások és gondolkodások közepette elmentünk hozzád és megrendeltük Cool Flow matracot! Nagyon kényelmes volt a próba alatt a többiekhez képest.

Amint megérkezik az ágykerettel együtt és kipróbáltuk hosszabb távon megosztom a tapasztalatokat.

 

Olyan kérdésem lenne hogy olyan pléd ami nem fehér színű de mosható (min: 60 fokon) lehet akár gumis vagy sima is de ugye bár a matrac 32cm magas tehát sok túllógás kell rá van-e ilyen illetve ágynemű garnitúra ugyan ilyen tulajdonságokkal ha nektek nincs esetleg tudsz-e ajánlani céget ahol kapható?

 

Köszönöm:

 

István

Előzmény: Alváskultúra (12716)
Esteban2014 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 12771

Szia László!

 

Nem szándékos félrevezetésre gondoltam, egyszerűen csak nem értek hozzá, viszont keresem a lehetőségeket, és ilyenkor az ember elvész az adatok között... : ) Remélem nincs harag ezért!

Előzmény: Alváskultúra (12770)
Alváskultúra (X) 2018.08.24 -1 0 12770

Sziasztok,

 

kollégáim javítják majd. Persze minden igaz is, de inkább csak annak félrevezető szerintem, aki annak akarja látni:

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Esteban2014 (12767)
Alváskultúra (X) 2018.08.24 0 0 12769

Szia MrB,

 

egyszerű diszkalkulia:-) Javítjuk...

 

Üdv,

 

Pálinkás Laci

Előzmény: _MrB_ (12766)
tisztavíz_ Creative Commons License 2018.08.24 0 0 12768

Köszönöm a felajánlást. Ma voltam matracot nézni Sopronban két helyen is. Csak közepes keménységűnek mondott, számomra nagyon kemény matracok voltak (választék semmi). Főleg a vállam nyomja oldalfekvésben. Egyik sem közelítette meg a Condord-os matracot. Talán a jövő héten meg tudnék ejteni egy személyes megjelenést az üzletedben, de ennek kicsi az esélye. Ha nem jön össze a próba és nem megy gyorsan a minta eljuttatása, akkor kénytelen leszek valamit venni (esetleg a Condord-os matracnál maradni), mert a jövő héten már nem lesz min aludnom, amíg nem készül el az új matrac.

Előzmény: Alváskultúra (12762)
Esteban2014 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 12767

Akkor így már érthető. Valóban félrevezető egy kissé...

Előzmény: _MrB_ (12766)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!