Keresés

Részletes keresés

fák,juh Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14334

Fegyelmit nem tud adni mert olyan nincs, azonnali hatályú felmondással elbocsájthatja, de azt a bíróságon bizonyítani kell.

És nem elég oda holmi apró hiba. Oda súlyos és szándékos kötelezettségszegés adhat alapot. És ha írásbeli figyelmeztetést ad akkor mivan? Attól még a bérét ki kell fizetni.

Előzmény: Törölt nick (14333)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14333

akárhányat tudni fog írni. valóságosat. nincsen olyan munkavállaló, aki tökéletes.

Előzmény: fák,juh (14331)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14332

Ha nem fogadod el amit megtehetsz akkor neki kell felmondania törvény szerint. Ugyanis nem fizethet kevesebb bért mint amiben megállapodtatok a te beleegyezésed nélkül. Tehát ha kevesebbet fog utalni a számládra akkor törvénytelenül jár el. Ez a fegyelmivel való ilyesztgetés max csak tényleg ilyesztgetés. Neked kell eldönteni, hogy akarsz-e ott dolgozni keveebb bérért vagy el akarsz jönni. Mert ha el akarsz jönni akor még azt is megkockáztatnám én, hogy azt mondom neki, hogy bíróságra megyek és nyugodtan adjon fegyelmit mert nem fogja tudni bebizonyítani max nem kapsz végkielégítést. De ha te mondasz föl vagy közössel jössz el akkor sem kapsz. Sokat nem veszíthetsz. Ugyanannyi pénzt nem fog adni és végkielégítést sem akar fizetni. Tehát nem korrekt és később se lesz az. Én nem írnék alá semmit és ha nem fizetne akkor írnék egy ügyvédi felszólító levelet és bírósággal fenyegetném, de mindenképp jelezném ezt az Országos Munkaügyi és Munkavédelmi felügyelősgen, megyeszékhelyeken vannak.

Előzmény: Lola70 (14325)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14331

Úgytudom a munkáltatónak kell mindent bizonyítani. Megvádolva nem lehet senkit elküldeni. A bíróságok erre nagyon odafigyelnek és legtöbb esetben a mnkavállaló pártján állnak.

Előzmény: Törölt nick (14328)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14330

Mondott ilyet? Mert ha igen akkor minél hamarabb vedd fel a kapcsolatot az OMMF-el vagy a megyei munkaügyi bíróság ingyenes tanácsadását. Lentebb belinkeltem az elérhetőségeiket.

Neki kell bizonyítani a fegyelmit és annak nagyon megalapozottnak kell lennie és nem rúghat ki bármiért. Azt te tudod, hogy követtél-e el valami súlyos vétséget.

Előzmény: Lola70 (14327)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14329

A bércökkentéshez a te hozzájárulásod és beleegyezésed is kell amit papíron lehet csak kivitelezni. Ha nem írod alá akkor marad a régi.

Előzmény: Lola70 (14325)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14328

tehet. az életben nem bizonyítod be, hogy nem igazak.

hacsak nem veszed fel a beszélgetést, amiben ezzel fenyeget.

Előzmény: Lola70 (14327)
Lola70 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14327

Ha beperelem,fegyelmivel fenyeget! Hogy ír minimum ötöt...És nekem annyi. Tehet ilyet?

Előzmény: fák,juh (14324)
Kecskés 01 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14326

A szerződést el lehet vinni haza átlehet olvasni. Hozzá lehet írni ami nem tetszik, csak Ö általa legyen aláírva. Nálunk is volt ilyen hogy változtatta a munka szerződést . Haza vittük és elfelejtettük vissza vinni csodálkozott is 1 kicsit kértük nyomtassa ki még egyszer. Abba bele írtuk mi nem tetszik nem is lett új munka szerződés.   

 

Előzmény: Lola70 (14325)
Lola70 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14325

De bércsökkentést csinálhat,azt mondta. Amit ha nem fogadok el,az az én bajom.

Előzmény: fák,juh (14324)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14324

Van egy közösen aláírt munkaszerződésetek amiben le van írva a munkaidő és a bérezés. Ezt a munkáltató egyoldalúan nem módosíthatja. Mindenféleképpen szerződésmódosítás vagy írásos megállapodás kell. Amit mindkét fél saját akaratából aláír vagy sem. Ha te nem írod alá akkor az eredeti szerződés él, természetesen ezt a munkáltató felmondhatja ha akarja és a törvény szerint végkielégítést kell fizetnie. Tehát vagy ő mond fel vagy közösen is megegyezhettek a munkaszerződés megszüntetésében, de abban mindenképp szerepljen, hogy a munkáltató a törvény szerinti mértékben végkielégítést fizet. Tehát ne írj alá semmi olyat amiben nem akarsz megállapodni ugyanis a törvény nem kötelezhet ilyenre. Alapesetben a közös megegyezésben nem kell végkielégítést fizetni, da bele lehet írni, hogy a munkáltató vállalja a törvény szerinti mértékben a végkielégítéssel megegyező összeg kifizetését ha a munkáltatónak jobb a közös megegyezéses munkaszerződés megszüntetés, de ha nem akar végkielégítést fizetni és alá akar veled íratni egy közös megegyezésest akkor semmiképp ne írd alá, hanem mondjon fel a munkáltató.

Előzmény: Lola70 (14321)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14323

nem vagy köteles elfogadni.

felmondani sem, és közös megegyezni sem.

mondjon fel ő, ha nem akar az eddigiek szerint fizetni

Előzmény: Lola70 (14321)
szazsa71 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14322

Hát, túléltem. Nagyobb volt a félelem. Szerencsére az előre jelzések nem jöttek be, csak -3 fok volt és az ónos eső is elmaradt. Amikor a személyzeti irodában felvetettem a lehetőségét annak, h 1 órát kell állnom a hidegben, megvonták a vállukat és azt javasolták nézzem meg a buszvégállomás melletti kocsmát, az mindig nyitva van. Így tettem, egy órát ücsörögtem egy kávé mellett. Éjfélkor elindultam és meg is érkeztem a kollégákkal egy időben, így a bejutás is simán ment. Örülök, h így lett. 

Köszönöm a tanácsokat, megszívlelem mindet. :)

Előzmény: András80 (14319)
Lola70 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 14321

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!

 

Márciusban lenne,hogy 9 éve dolgoznék egy cégnél.Egész jó fizetésem volt,de a főnök kitalálta,január 1 től csökkenti 70 ezerrel a fizumat. Nem vagyok köteles elfogadni,de akkor vagy közös megegyezéssel  megyek el,vagy én mondok fel.És akkor nem jár végkielégítés. Mit tudok tenni?

fák,juh Creative Commons License 2015.01.01 0 0 14320

Meg valami ilyesmire találták ki az egyenlő bánásmód követelényének törvényét.

Előzmény: András80 (14319)
András80 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 14319

Az még kérdés számomra, hogy Téged szívatnak-e direkt. Ha az osztályon dolgozó többiekétől nagyon elüt a beosztásod, ezt simán lehet látni, akkor le kell ülni a személyzeti vezetővel, és egy A/4-es lapon írásban jelezni, hogy ez a problémád, és hogy a táppénz miatt diszkriminatívnak érzed.

 

De első körben ha kicsit normális a személyzetis vagy a vezetőd vezetője (áruházigazgató/boltvezető), akkor menj hozzá szóban, mondd el őszintén mi a gondod, kérdezd meg, számíthatsz-e segítségre tőlük, hátha a közvetlen vezetőd kicsit visszavesz. Ha akkor sem javul a helyzet, én akkor írnám le a panaszomat, ugye ha nyoma van a dolognak, akkor a következő hónapban senki se vállalja be, hogy láthatóan elüssön a beosztásod a többiekétől.

Viszont én azt simán bevállalnám, hogy szóban, utána írásban jelzem, hogy a jelenlegi beosztás 1 óra nyílt téren történő várakozásra kényszerít éjfélkor, és kérem, hogy legalább az extrém hidegben ezt csökkentsék le maximum 15 percre.

 

Mással nagyon nem tudnak csesztetni, ha nem késel, és megcsinálod a munkád, ilyenkor a beosztás az egyik fogódzó, hogy úgy írjuk meg, hogy ne tetsszék a munkavállalónak. Nézz szét hátha van munkalehetőség másutt, ha nincs, akkor csináld amíg bírod.

Ha határozatlan munkaszerződésed van, a táppénzbe úgyse tudnak belekötni. Közös megegyezést meg ne írj alá, ha kenyértörésre kerülne sor, mindig lehet kérni gondolkodási időt, ha fenyegetőznek - multiknál ez bevett gyakorlat.

 

Az más kérdés, hogy ha meglesz a vasárnapi bezárás, és létszámot építenek le, a határozatlan idejű problémás dolgozókhoz fognak először nyúlni, például aki táppénzes, vagy kötözködős, vagy vidéki, céges költségen bejárós...

 

A szerződések ilyen helyen jól vannak megírva, gyakorlatilag olyan beosztást ír amilyet akar.

Ha az a multi, ahol én is dolgoztam, ott mai napig él a nem túl emberközpontú mondás a központi munkajogi agytrösztöknél, hogy 24 óra egybefüggő pihenőidő is pihenőnapnak számít, tehát ha Jóska hazamegy 22.00-kor szerdán, 8 óra munka után, és csütörtökön csak 22.00-re kell jönni, na az papíron pihenőnapnak számít, és a beosztáskészítő program is elfogadja... Ennyit a hozzáállásról, azt hiszem el is mondtam mindent.

 

Az asztalra baszós verzió az, amikor felveszed mobilra az osztályvezető egy ilyen megnyilatkozását, hogy a táppénz miatt szívatva leszel, aztán ezt elmondod a személyzetisnek, hogy Téged hátrányosan megkülönböztetnek mert nő vagy vagy férfi, és mert egyszer a cég hibájából megbetegedtél, na onnantól mindenki el fog hallgatni, a nagy cégek félnek, hogy az ilyen felvételek a következő héten különböző Híradókban landolnak és csorba esik a makulátlan munkáltatói arculaton. De egy ilyen harcban Te mindig kisebb erővel leszel és előbb utóbb alulmaradsz, szóval először próbáljuk meg szép szóval, higgadtan.

 

Előzmény: szazsa71 (14316)
fák,juh Creative Commons License 2015.01.01 0 0 14318

Sajnos ha jogszerű és szabályszerű a beosztás nem tudsz mit tenni. Ha folyamatos munkarendben dolgozol akkor a heti pihenőnapok egyenlőtlenül is kiadhatóak és a két munkaidő között még a 11 óránál is kevesebb telhet el. A munkaidő beosztást a munkáltató joga elkészíteni a törvények betartása mellett.

Előzmény: szazsa71 (14316)
Atyxx Creative Commons License 2015.01.01 0 0 14317

Nincs a közelben valami melegedő hely, ami nyitva van?

Esetleg neked nem adnak kulcsot?

Előzmény: szazsa71 (14316)
szazsa71 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 14316

Igen, nagy multi, jól látod András. 

Szabályszerűen és törvényesen teszik tönkre az egészségünket, aztán meg vegyünk részt a nem létező betegellátásban. Próbálok a víz felszínén maradni, azért kérdeztem, hátha tudtok segíteni. egy óra -13 fokban....

Előzmény: András80 (14315)
András80 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 14315

Ha jól tévedek, gazdaságos multi. csütörtökre akcióváltás van, azért éjszakáznak előtte, hétvégén nagy a forgalom, vissza kell tölteni. Ünnep után meg általában éjfélre megy mindenki, szintén visszatölteni az ünnepi forgalommal járó nagyobb fogyást...Nem mondom hogy a legjobb beosztás, de nagyjából forgalomarányos.

 

Nem túl emberbarát, az tuti. Én ezért mesélem mindenkinek, hogy a vasárnapi zárvatartással a "mocskos multiknál" rengetegen mennek majd éjfélre dolgozni fixen minden héten, és hétfőn 8.30-ig nyomják majd, ők majd igazán örülni fognak a szabad és pihentető vasárnapnak..

Előzmény: zsanna (14314)
zsanna Creative Commons License 2014.12.31 0 0 14314

Szerintem komplett idióta, aki ilyen munka-beosztást csinál :-((( Vagy direkt kicseszésből teszi.  Ha én lennék a főnöke, az ilyen beosztási rend azonnal kuka-pozitív lenne, és addig csináltatnám vele a beosztásokat, míg valami normálisat nem produkál. 

Ez tényleg abszurd, kizárt, hogy az ember szervezete ehhez alkalmazkodni tud.

Előzmény: Törölt nick (14312)
szazsa71 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 14313

Nagyáruház. 

Előzmény: Törölt nick (14312)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.31 0 0 14312

Milyen munka ez ilyen dszertelen munkakezdessel?

Előzmény: szazsa71 (14311)
szazsa71 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 14311

Sziasztok!

Nem tudom tudtok-e tanácsot adni.... a problémám a következő. 3 műszakos munkarendben dolgozom, vagy legalább is 3 műszakban oszthatnak be a szerződésem szerint. De a gyakorlatban ez úgy néz ki, h bármikor. a heti 2 pihenő megvan, de szétszórják a héten belül, nagyon ritkán van egymás mellett. Ez még a kisebbik gond. a beosztások így szoktak kinézni pl: H: 12-20.30; K: 10-18:30; Sz:21.30-6; Cs: Pih; P: 8-16:30; Szo: 21.30-6; V: Pih.  Egyszerűen fizikailag kivagyok. Az utóbbi időben, sokkal könnyebben megbetegszem. Szedek C vitamint, egészségesen próbálok élni de hiába. A kereskedelemben, emberek között sok baci közlekedik. sikerült pont karácsony előtt kifognom egy influenza féleséget, magas lázzal feküdtem otthon. Persze lenyomhattam volna gyógyszerekkel, h be tudjak menni dolgozni, de már volt ilyenben részem, utána sokkal tovább voltam otthon, mert tüdőgyulladás lett a vége. Kértem az osztályvezetőmet az emberibb beosztásért, s h ha lehet ne osszon be éjszakába, hiába nagyobb a pótlék, rosszul vagyok utána. E meg se hallja. Jan 2.án beosztott 0:30-9-ig. Azt mondta azért, mert "karácsony előtt kivontam magam a forgalomból" Hozzá tatozik az is, h másik városból ingázom. Jan1.-én kell az utolsó busszal elindulnom, s egy órát várnom amíg kinyitja vk az épületet. Az előre jelzések szerint -13 fok lesz. Ilyenkor mit lehet tenni? :(

fák,juh Creative Commons License 2014.12.30 0 0 14310

Miért nem jutottál előrébb? Nem beszéltél azokkal akiket javasoltam? Országos Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség?

Előzmény: Nóra_65 (14308)
fák,juh Creative Commons License 2014.12.30 0 0 14309

Nem vagy köteles elfogadni és a he nem fogadod el akkor a munkáltatónak kell felmondania végkielégítéssel.

Előzmény: Nóra_65 (14308)
Nóra_65 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 14308

Kedves fák,juh

 

A szabadság kérdésben,nem lettem előrébb. A helyzet azzal változott,hogy a főnököm ma sms-ben értesített,hogy 2015. január 5-től már csak 2 órában dolgozhatok 4 óra helyett.

 

Ezt az információt nem beszélte meg a többi illetékes emberrel..csak engem értesített.

 

 

Érdeklődnék,hogy ilyenkor mi lehet a megoldás?

Kötelességem elfogadni?

 

Köszönettel : Nóra

fák,juh Creative Commons License 2014.12.29 0 0 14307

"(7) A munkáltató a rehabilitációs ellátásban vagy rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló munkaviszonyát a munkavállaló egészségi okkal összefüggő képességével indokolt felmondással akkor szüntetheti meg, ha a munkavállaló eredeti munkakörében nem foglalkoztatható tovább és a munkavállaló számára állapotának egészségi szempontból megfelelő munkakört nem tud felajánlani, vagy a munkavállaló a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el."

 

Előzmény: fák,juh (14306)
fák,juh Creative Commons License 2014.12.29 0 0 14306

Meg hát ez így korrekt.

Ugyanis ha egy munkáltatónak az egyik alkalmazottja munkaképtelenné válik akkor legalább ennyi tán megilleti.

Ja, és a törvény is így rendelkezik.

Előzmény: Elm (14303)
fák,juh Creative Commons License 2014.12.29 0 0 14305

Rosszul. Ha nem tudja alkalmazni más munkakörben akkor a munkáltatónak kell felmondania.

Előzmény: Elm (14303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!