Keresés

Részletes keresés

mazsóca Creative Commons License 2007.07.12 0 0 179

Nem :(

egy lovas fórumon azthiszem...

Előzmény: Boncica (176)
csilfor Creative Commons License 2007.07.12 0 0 178

sziasztok!

köszi a korokat. én 16 vagyok, hehe, pont a fele:)

igen értem én a fríz kedvelőket. na meg a shire... igenigen.

de nekem pont azért nem a kedvencem, mert midneki oda van értük, pedig ha azt vesszük, akkor minden ló gyönyörű. csak mindegyik sajátos módon.

én azért kedvelem a magyar félvért, egyrészt mert magyar... persze. de a másik. ő is nagyon jó mozgású, szép küllemmel. de mégsem olyan porcelán paci, ahogy a frízre mondanám. bocs, hogy megsértem a frízeket, meg mint mondtam nekem is tetszenek. de mindenki bálványozza őket, amikor egy magyar fajtát is ugyanúgy lehetne. tetszenek a német lovak is. hannoveri, amit szintén nagy dobra vernek. ha vki azt mondja, hogy van egy hannoveri lovacskája, máris, huhh, de jó meg minden. de attól még ő is ló, és nem tökéletes, ahogy semmi a világon. ezért is szeretem a magyar félvért...:) mert nem tökéletes, és elfogadom teljesen (imádom) hogy milyen. bocsi, a vélemény özön miatt:)

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 177
Gyönyörű állat és gyönyörű képek. Föntről a második egyenesen szenzációs! Ez is mentem magamnak.
Előzmény: mazsóca (173)
Boncica Creative Commons License 2007.07.12 0 0 176
ezen az oldalon láttad a képeket? nem tudod belinkelni ide, kíváncsi vagyok!!
Előzmény: mazsóca (175)
mazsóca Creative Commons License 2007.07.12 0 0 175

Nagyon szépek a képek azon az oldalon:)

Láttam már ettől a fotóstól képeket andalúz lovakról, na azok a képek is ilyen gyönyörűek voltak:)

Előzmény: Boncica (174)
Boncica Creative Commons License 2007.07.12 0 0 174
mazsóca Creative Commons License 2007.07.12 0 0 173

Hát akinek ez nem tetszik....

azzal baj van:)))

Boncica Creative Commons License 2007.07.12 0 0 172
Ha a www.youtube.com oldalon a keresőbe beírjátok, hogy friesen vagy friesian vagy shire olyan lovas videókat találtok...!!!!!!!
Boncica Creative Commons License 2007.07.12 0 0 171

Jaj, igen Fríz és Shire, ez a két kedvencem!! az a bokaszőr és a robosztus lábak...!!!!!!!

Frízzel kapcsolatban kérdeztem egy ismerőst és azt mondta, hogy nagyon kényelmes lovagolni.

Nagyon várom már azt a Fríz szemlét, annyi gyönyörű lovat látni egy helyen, mozgásban...!!!!

Előzmény: mazsóca (170)
mazsóca Creative Commons License 2007.07.12 0 0 170

Nos, hogy oldjunk egy kicsit a zavaron:)  32 vagyok, de lélekben csak a fele:)

 

A fríz magával ragadó jelenség, csodás színével szép fejtartásával, hosszú bokaszőrével, látványos mozgásával:) Az lenne a furcsa, ha a többségnek nem tetszene:) Másik nagy kedvencem a Shire, hidegvérű voltát meghazudtoló könnyed mozgása egyszerűen fantasztikus, aki látott már Shire-t mozgásgan, az tudja miről beszélek:) olyan, mintha úszna a levegőben.

Előzmény: csilfor (167)
Boncica Creative Commons License 2007.07.12 0 0 169

én 26 éves vagyok!

hát igen, az Őrség gyönyörű, mindenkinek csak ajánlani tudom!! ez volt az 5. alkalom, hogy ott voltunk.

köszi, azokat az oldalakat meg fogom nézni!

Igazából tetszik a többi fajta is, de a fríz egyszerűen lenyűgöz!!

(a Fríz ló szemlére - amit előzőleg belinkeltem - elmegyünk a párommal, úgyhogy majd hozok képet)

Előzmény: csilfor (168)
csilfor Creative Commons License 2007.07.12 0 0 168

szia!

én is kerestem már mindenfélét a témában. bár nem érdekel tulságosan az ág. viszont nézd meg a lovasok.hu-t, ott tuti van róla, lovasnemzet.hu-n is. múltkor nekem is kellett, találtam. keress, biztos találsz!

Előzmény: Boncica (166)
csilfor Creative Commons License 2007.07.12 0 0 167

sziasztok!

nekem is tetszenek a frízek. de miért van az, hogy szinte mindenkinek tetszik a fríz? tuidom, gyönyörű, meg ilyesmi, de akkor is...:)

bár a kedvenc akkor is nálam a magyar félvér...

huhh, de jó neked, hogy lehetőséged adódott, hogy arra felé lovagolj. csodálatos az a táj. én is szeretném kipróbálni!!!

viszont egy kérdésem lenne mindenkihez: ki mennyi idős? mert már nagyon összevagyok zavarodva. köszi

Boncica Creative Commons License 2007.07.12 0 0 166

Szia cleo baba!

 

engem a díjlovaglás nagyon érdekel, bár még elég messze állok tőle! :-) A Sóskúti Lovardába szoktunk megnézni a versenyeket. Azt már tudom, hogy aki versenyezni szeretne annak rajtengedély vizsgát kell tennie. Abban tudsz segíteni, hogy mik a feladatok egy ilyen vizsgán? úgy hallottam, hogy van valamilyen tájékoztató füzet ezzel kapcsolatban is, de a neten nem találtam sehol, azt meg nem hiszem, hogy a díjlovas szövetség nekem csak úgy adna egy ilyen füzetet! vagy igen? :-)

 

 

 

ezzel a kis csapattal voltunk júli 1-én az Őrségben lovagolni 3 órát, a fehér lovon ülök én! Mamikának hívják és 21 éves!!! Párom a piros pulcsis.

Előzmény: cleo baba (161)
mazsóca Creative Commons License 2007.07.10 0 0 165

Szia!

 

A frízek valóban szépek, nekem is ők a kedvenceim!

Előzmény: Boncica (164)
Boncica Creative Commons License 2007.07.10 0 0 164

Sziasztok!!

 

Én is imádom a lovakat, nincs is nála szebb állat a világon!!

Párommal a Sóskúti Lovardába járunk lovagolni, igaz még csak a második óránk volt meg (de az Őrségben már lovagoltunk többször)

Nekem a kedvenc fajtám a fríz, ha esetleg valakit érdekel http://www.friz.hu/

ha tehetném minden nap lovak közt lennék (már azon is gondolkoztam, hogy szívesen dolgoznék a Sóskúti lovardában :-) persze ahoz még egy csomót kéne tanulnom)

mazsóca Creative Commons License 2007.07.09 0 0 163

Szia!

Igazán szívesen írok ide:)

Remélem egyszer majd adottak lesznek a körülményeim ahhoz, hogy lovas lóbarát legyek. (bár figyelembevéve azt, hogy mennyi idős vagyok, és milyenek a körülményeim most... nem sok esélyt látok rá, hogy mostanság lovat vásároljak)

Igazad van, tényleg az az igazi szeretet, mikor nem várunk semmit az állattól (ló, kutya...) legalábbis semmi olyat ami a természetes viselkedésével szöges ellentétben áll. Önmagukért kell szeretni őket, és tiszteletet kell tanúsítani feléjük, hiszen sokat köszönhetünk nekik...      Ezt néhányan hajlamosak elfelejteni, és méltatlan módon bánnak az állataikkal...  láttam már lovat olyan állapotban, amit nem szívesen részleteznék...  a tulajnak nagyon sok pénze volt, megtehette volna, hogy tisztességesen ellátja a lovait, de nem... akkor meg miért tartja?

 

 

 

 

Előzmény: csilfor (162)
csilfor Creative Commons License 2007.07.08 0 0 162

szia mazsóca!

nem baj ha nincs lovad, nekem sincs. igazából nagyon tisztelem azokat, akik ahogy írtad "csak" szeretik a lovakat. mivel nem várnak el semmit a lótól, és úgy szeretik, ahogy ő megszületett. hozzászólni sem muszáj, találj ki vmi új témát, amiről szívesen beszélgetsz, és lovas. köszi, hogy írtál ide!!!

Előzmény: mazsóca (160)
cleo baba Creative Commons License 2007.07.04 0 0 161

Sziasztok! Most vagyok itt először! Örülök hogy egyre több a lovas ember! Gimnazista vagyok és a nyári szünetben szívesen válalnék pár tanítványt budapesti lovardákban, bár nem tudom mennyire vannak itt díjlovasok, vagy díjlovagolni vágyók. Lovas oktatásban is otthon vagyok. Rólam csak annyit, hogy díjlovaglásban versenyzek, bár úgy néz ki ezt az évet most kihagyjuk... Ha tud valaki valami melót légyszi szóljon! Előre is köszönöm!

mazsóca Creative Commons License 2007.07.02 0 0 160

Szia:)

 

Megnéztem a topikot, de igazán nem tudnék érdemben hozzászólni, nekem nincs lovam, "csak" szertem őket:)  Ez egy régi-régi gyerekkori történet, ami a szenes ló hátán kezdődött:D

 

Jut eszembe...  még néhány kép...

Előzmény: csilfor (156)
Ezüstliliom Creative Commons License 2007.07.01 0 0 159

Sziasztok!

Még nem jártam itt. Azért írok most, mert kezdek kétségbeesni. Nem tud valaki Békéscsaba környékén eladó kisbálás gyepszénát? Lassan elfogy, és sehol sem találok a lovaimnak. Ha tudtok, segítsetek!

Előre is köszönöm!

 

Lili

csilfor Creative Commons License 2007.06.30 0 0 158

Szia!

Örülökl, hogy van egy kedvenc pacikád, akit biztosan annyire szeretsz, mint az én ugyanilyen pacikámat. (magyarul: nem az enyém)

A suttogókról semmi rossz véleményem nincs. Nem ismerem technikájukat, de minden bizonnyal hatásuk van. Azonban, véleményem szerint, Magyarországon nem "kiképzett" suttogók vannak, de mint mondtam, nem tudhatom, csak nem ismerek, és nem is hallottam magyarról.

Nem vagyok biztos benne, hogy jól értettelek. A ló és az ember közt van baja a lovacskának, vagy lovaglás alatt.

Ha ugyanis az első, akkor azt csak szeretettel küszöbölhető ki.

Ha a második, akkor gyakorlás, és jók képzett lovas szükséges a lovagláshoz. Amit a nem túl tapasztalt lovas is nézze végig.

Bocsi, ha nem ilyen válaszra számítottál, viszont akkor mondd el légyszi, hogy mi baja a lónak! Köszi

Előzmény: vigszerena (157)
vigszerena Creative Commons License 2007.06.29 0 0 157
Hello!

Én új vagyok itt,de ismerek egy olyan embert akinek egy évvelezelőtt az volt az elképzelése hogyha a lónak valami baja van,azt meg kell szüntetni.Most már suttogást használ ami szerintem tök hülyeség.Valaki segítsen,hogy mit kéne csinálni!!!Én arra gondoltam,hogy meg kéne mondani a suttogónak hogymi volt egy évvel ezelőtt,de szeretném tudni,ti mit gondoltok.

Nekem sajnos nincs lovam,de van egy kedvencem:Camerun(ejtsd:Kameron).Szerintemő a világ leggjobb lova,mert egyszer anyának megette a balatonszeletjét.Olyan jópofa az a ló!
csilfor Creative Commons License 2007.06.29 0 0 156

Én is sajnálom.... De gyere át a lovaglás topicba! ott egész jól beszélgetünk... bár mostanában nem nagyon ment, mert senkivel nem történt semmi. bár épp most írtak. gyere, és nézd meg!

Igaz, hogy sok "lóimádó" ember van, de nem elég....:)

Előzmény: mazsóca (155)
mazsóca Creative Commons License 2007.06.29 0 0 155

Szia:)

 

Igazán örülök, hogy tetszenek, a lovas juniálison készítettem őket.

Gondoltam rakok fel pár képet, hátha lessz aki megnézi:))

sajnálom, hogy ilyen gyengén megy ez a topik, pedig sok "lóimádó" emberke van.

 

Előzmény: csilfor (154)
csilfor Creative Commons License 2007.06.28 0 0 154

szia!

hűhh de jók ezek a képek! nagyon tetszik az utolsó!!!!

mazsóca Creative Commons License 2007.06.26 0 0 153
:)
csilfor Creative Commons License 2007.05.26 0 0 152

szia I C!

Megnéztem a honlapot. Tetszett, és az is meglepett, hogy a honlap fekete! Ugyanis a készülőben lévő honlapom eredeti színe fekete volt, de úgy gondoltam, hogy a lovakhoz inkább vmi vidámabb szín illik. És a honlapomnak tényleg jól jött az új szín. Viszont a te honlapodnak más színt elsem tudnék képzelni, így gratulálok, nagyon SZÍNVONALAS :) a honlap

Előzmény: I C (150)
csilfor Creative Commons License 2007.05.25 0 0 151

sziasztok!

látom nem igazán megy a topic, így megpróbálok vmit feldobni, hátha beszélgetés lesz a vége!!!

Tervem, hogy ha egy kicsit több pénzem lesz (15 vagyok, és még nem dolgozhatok)

meglátogassam Magyarország lovardáit. Szeretnék ismereteket szerezni más lovardákról, akár lovaglás nélkül is. Ajánlhattok lovardákat, le is írhatjátok őket. vagy saját magatok által tartott lovaitokról, tartásáról beszámolhattok nekem, hogy tudjak írni valamicskét e ország lovacskáiról, és véleményemről. előre is köszi a segítséget: csilfor

I C Creative Commons License 2007.04.19 0 0 150
 

Sziasztok!

 

Westernlovas, natural horsemanship követő és quarter horse tenyésztő vagyok.

Ha érdekel valakit ezen témák valamelyike, akkor látogasson el a honlapunkra, vagy írjon ide, vagy egyenesen nekem: ics@tiszanet.hu .

 

 

IC Ranch

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!