Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35545

Feri, ebben tökéletesen egyetértek!

Kellő tisztelettel megjegyezném azt hogy, sok embernek akik ebben és más késes topikokban írogatnak,fogalmuk sincs arról hogy egy alap caklinak az elkészítése mennyi időt és szakmai tudást igényel, és egy véletlen icipici hiba,azonnal tönkre is vághatja,még az utolsó műveleteknél is! Persze itt nem az igazából tényleg hozzáértő él társakra gondoltam,hanem azokra akik fene nagy okosságokat írogatnak és mindenki mást leszólnak,csak azért hogy ŐK legyenek a nagy fiúk! Nem kell itt srácok kitalálni a Spanyol viaszt, azt már megoldották. Ezek a késes urak tudják, hogyan kell legyártani egy kést vagy egy bicskát,borotvát vagy baltát,ha meg tényleg olyan munkát lát valaki, ami nem üti meg a szintet, lehet talán annak a késkészítőnek kellene személyesen felróni és reklamálni, de nyilván ehhez bátorságnak is kellene járulni, és még egy gondolat, mivel Te vagy a vevő ha ilyet látsz ne vedd meg, ilyen egyszerű! Azonban semmiképpen sem itt és más fórumokon kellene szapulni valakit! Szerintem vigyázni kellene az olyan kijelentésekkel, mint pl, hogy mástól lopta a stílusát, még ha így is van, azt majd a CÉH eldönti és méltóan jutalmazza is.

Előzmény: kocsisferi (35544)
kocsisferi Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35544

Csendben jegyzem meg, nincs tökéletes munka, sem tökéletes ember.

Törekednie kell a kézművesnek, hogy lehetőleg a tőle telhető legjobbat nyújtsa, de lehetetlen nem kell várni sem magunktól sem mástól.

 

(Most a "gazdasági optimum" kérdéskörére nem térek ki, az egy külön fejezetet igényelne. Fáradt is vagyok ennek taglalásához, meg másokat sem akarok ezzel fárasztani. A lényeg csak annyi, hogy a gazdasági optimum nem mindig esik egybe a "legjobb termék"előállításával.)

Fázisceruza Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35543

Szerintem Zsákinak teljesen igaza van. Sok a rossz minőségű munka és ezen nincs mit szépíteni. 

 

Ami engem elszomorít az, hogy a mívesen többen is egyetértettek azzal a felfogással, hogy nem kell tökéletesnek lennie az elkészült munkának.

Én meg azt mondom, hogy ha azt egy Népi Iparművész minősítéssel rendelkező mester készíti akkor igenis tökéletesnek sőt, osztályon felülinek kell lennie.    

Előzmény: Rockrider (35541)
djz Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35542

Én ezt láttam.És ti?

Rockrider Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35541

Egy olyan emberről beszélünk, aki egy az egyben lopta a stílusát, és ezen az sem változtat, hogy formailag máshogy oldja meg. És még ő kritizál, meg hiányolja az újításokat, szóval a lehetőség adott meg lehet mutatni! Nekem ezek után nem kell tőle semmi!

Előzmény: fenyooldrider (35538)
ronya1 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35540

szóval akkor valami kínai hiper csodatok lehetett ez az önélezős cucc

:)

köszi!

szabi72 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35539

Én úgy tudom, Polyák-féle páros vagy villával, vagy kanállal kérhető.

A mívesen az egyik éltárs talált egy olyan hármas kést, ősrégit, ami villa, kanál, és kés is volt egyben. Azt hiszem, német gyártmány volt. Kocsis Feri a kérésére elkészítette újonan, igazi Kocsis minőségben. Azt, hogy megint vállalna-e ilyen munkát, azt nem tudom, tőle kéne megkérdezni.

Képet most nem tudok mutatni, a míves fórum nálam nem működik.

 

Előzmény: oys... (35532)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35538

IdézleK :''''''annak ellenére hogy te több ízben is belekeverted Feri munkásságát. az hogy 10 éve nem volt innováció egyes készítőknél, gondolom az idő hosszát akarja érzékeltetni, nem szó szerinti 10 évről van szó."""""

Nem én kevertem bele Ferit,hanem azon az ominózus fórumon Zsákai!

Amúgy Kocsistól pld az 'Alaska, a 'Hermes"vagy még sorolhatnám,mi ha nem új termékek?

De sorolhatnám a legtöbb neves késkészítőt,szinte valamennyinek vannak folyamatosan új termékei,pld Angelerót,vagy A.S.H.-t említeném ,szinte minden egyes darabjuk egyedi darab és kuriózumnak számít!

Vagy Szüri mester ?De sorolhatnám szinte mindet,ezeket az embereket nevezte kishíjján megélhetési készítőknek ott azon a fórumon{legalábbis én ezt olvastam ki a szavaiból és a többiek reakciójából is},holott ezen gyártók mindegyike minőségileg is tesztelt darabokat készít,amit Zsákai egyenlőre nem mondhat el magáról,vagy valaki használt már tőle bármilyen kést?

Ez a vélemény részéről már a koránál fogva is tiszteletlen volt,a szakmaiságáról nem is beszélve........

Rá kimondottan rossz hatással volt az a bizonyos díj,ez tette arcossá szerintem!

 

Igazából nem is akartam ezt a vélem közzétenni,csak ahogy a belinkelt videót megnéztem,hogy mennyire szerénynek és alázatosnak állítja be magát,az csapta ki nálam a biztit!!

 

Na mindegy is,részemről lezártam a témát!

Előzmény: _D.S. (35530)
emcett79 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35537

Lennék

 

(bocsi a hibáért) ;-)

Előzmény: emcett79 (35536)
emcett79 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35536

Üdv!

 

Ez engem is nagyon érdekelne, mert még mindig keresem az ideális 'kanálgépet', és ha ez egy magyar kézműves bicska 'személyében' öltene testet, akkor kifejezetten elégedett lenék...! ;-)

Előzmény: oys... (35532)
xlsxls Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35535
Az itthoni öt szalonnázó (négy helyről) 96-98 mm-es pengehosszal rendelkezik. Ez tekinthető az általános méretnek. Van még Feritől egy extra méretű szalonnázóm is, annak 112 mm-es a pengéje. De láttam már kisebb szalonnázót is, annak kb. egy centivel rövidebb volt a pengéje. A rácbicska annyiban különbözik a szalonnázótól, hogy szélesebb a pengéje és a nyele, így markosabb, masszívabb bicska, ami az étkezésen kívül erősebb igénybevételre is alkalmas.
oys... Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35534

De, ha már szalonnázó:

algreg78 topictárs bicskája láttán amondó vagyok, hogy a Kocsis Feri-féle extra-különleges szalonnázóm akár rác bicskának is nevezhető.

Hol húzódik a határ a szalonnzázó és a rác fazon között?

(Ez tényleg nagyon érdekelne...)

Előzmény: algreg78 (35501)
oys... Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35533

Más:

Mekkora szalonnázó bicska az amit ismertek hazai gyártóktól?

Érdekelne az extra nagy mérte is, de az ultra kicsi is...

oys... Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35532

Urak!

 

Engem még mindig nagyon érdekelne, hogy milyen is lehet a Páros kés kanalas változata? Villa helyett kanállal van? Vagy egy harmadik emelet lenne a kanál? Szép-e? Jó-e? Praktikus-e?

 

Van-e ilyenről Valakinek tapasztalata, ismerete?

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35531

Igaz!

Előzmény: _D.S. (35530)
_D.S. Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35530

én nem Zsákait akarom védeni mivel nem is ismerem, csak nem értem miért ellenszenves neked az irománya. figyelmesen végigolvasva az egészet ez egy szakmabeliek közötti bizalmas hangvételű felvetésnek tűnik minden kioktatástól mentesen. általánosságban beszél a széria késekről, bicskákról (amiket én korábban vásáriként emlegettem - és meg is kaptam érte a magamét) és semmiképp sem egy Kocsis elleni kampány, annak ellenére hogy te több ízben is belekeverted Feri munkásságát. az hogy 10 éve nem volt innováció egyes készítőknél, gondolom az idő hosszát akarja érzékeltetni, nem szó szerinti 10 évről van szó.

Előzmény: fenyooldrider (35528)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35529

Nem,dehogy!

Üdv!

Előzmény: fenyooldrider (35528)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35528

Falcon Mould:

Ezt csak idéztem Zsákai írásából!!!!!

Nem ez az én véleményem!!!!!!!!!

Ez a szöveg a késmíves portálról van átmásolva,ez Zsákai véleménye!!!!!

Pont azt akartam kifejezni Zsákaival szemben,hogy igenis a mai kézműves késkészítők nagyon is aktívak,legtöbbjük gyönyörűen dolgozik!!!!!!

Ezért kell elolvasni az előzményeket is,ráadásul a mondatokat is értelmezned kéne!!

Idéztem a linket is.azt is  olvasd el,mielőtt hülyeséget beszélnél,remélem nem bántottalak meg ezzel!!

Előzmény: Törölt nick (35527)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35527

Szerintem,nincs igazad.

A P40es szalag nyoma,rettenetesen mély nyomot hagy,és azután még 400-600-800-1000-1200 finomságok jönnek ezt hívják finiselésnek,láthatsz a 800as szalagból valamit,de nem sokat,ám ha mégis van ilyen,emberből van mindegyik késmíves, JA és ne feledd csak az-az ember nem téved aki nem dolgozik!

 

Ezen viszont nem tudom hogy mit értesz,mert ha a markolat tüskés késekre gondolsz,a toldást biztosan nem fogod látni csak akkor ha szétszeded a kést!

- tüzihegesztési problémák: koszos a tűz stb.

 

Minden késkészítőnek vannak széria kései,ez azért van,mert nem mindenki rendelkezik jobb anyagi lehetőségekkel,hogy megvegye a full drága késeket vagy egyszerűen csak attól komolyabb késre nincs is szüksége a mindennapokban, természetesen mint mindig erre is ép úgy szükség van, mint arra aki a Vojkó típusú késeket rendeli!

 

Ezt légy szíves értelmezd mondjuk egy 'Kocsisra "lebontva!

Vagy bárkire,10 éve nem volt egy új vasa????????????????????

 

Nagyon jól ismerem a Feri munkáit,és hidd el nagyon sokat beszélgetünk szinte majd minden nap,és ezt vedd a szó legszorosabb értelmében,mindig a szakmai szempontokat szoktuk megbeszélni, mindenkinek vannak hibái, mint ahogyan Feri mondaná ez teszi emberivé, és ez így van jól!

Azonban ha olyan terméket látsz egy késestől amiben már szembetűnő ordenáré hibák vannak,azt neki nehezményezd,mert lehet sok olyan embert megbántasz ezzel akár akaratlanul is,aki késkészítéssel foglakozik, és csak esetleg olvassa a topikot,de nem szól hozzá!

Üdvözlettel: FM

 

Előzmény: fenyooldrider (35526)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35526

 

Ez a topic: http://forum.miveskesek.hu/viewtopic.php?f=8&t=120

Innen kezdődik,aztán olvass tovább!!!!!

 

Úgy érzem mintha tíz éve alábbhagyott volna a késmívesség fejlődése. Egymás munkáját dicsérgetjük, méregetjük
és közben elfelejtünk szakmailag új dolgokat kitalálni, mutatni.
Az utóbbi kiállításon kifogásolható termékeket is láttam (méregdrágán):
- csiszolási hibák: P40 nyomok
- polírozási hiányosságok
- tüzihegesztési problémák: koszos a tűz stb.
- illesztési hibák: itt nem a természetes alapanyagok zsugorodásáról beszélek.

Kérdezem én hogy kaphat egy ilyen minőséget gyártó ember céh tagságot, iparművész címet.
Véleményem szerint fel kéne állítani egy szakmai zsűrit, ami kimondja hogy "vedd vissza azt a kést, csináld újra!" Ne rontsd a céh hírnevét, főként ne a sajátodat.

Úgy érzem, ha erről nem beszélünk hamarosan "Kis Kínát" alapítunk.

Többen azt hiszik, hogy annyiból áll a egész, hogy egy darab vasra két szegeccsel fadarabot illesztünk. És valahol igazuk van! Hiszen egy-két embertől hasonlókat látnak. A laikus egyszerűen kérdez: Miért annyi az annyi? Hiszen a sarkon megkapom tized annyiért. És erre már nincs válasz.
Természetesen nem azt mondom, hogy nem kell széria kést készíteni, kell olyan is, ami az egyszerű ember számára is elérhető... Ennél a típusnál a fémismeret minimális tudása nyilvánul meg, a mívesség kategóriát nem éri el.
Felépítésük olyan mint bármely konyhakés, azaz köszörűs munka.

Én azért jöttem közétek hogy míves késeket lássak, ahol megmozdul a fantázia és a fémműves ismeretek kiegészülnek.
Ne feledjük el! Régen komoly útja volt annak hogy valaki mester illetve céh tag legyen.

Ezt légy szíves értelmezd mondjuk egy 'Kocsisra "lebontva!

Vagy bárkire,10 éve nem volt egy új vasa????????????????????

Amúgy olvasd végig a topicot,jobban érthető!!

 

Előzmény: Törölt nick (35512)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35525

Most kezdek élezni 14 itthoni kést. Azok is önélezősek. Önmagam élezem őket. ;)

Előzmény: florg (35524)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35524

Amit a régi bajonetteknél láttam (van egy apósomnak is, az is olyan), az arra volt jó, hogy a lenagyolja a durvább hibákat. Igazi élezésre alkalmatlan. 

Egyébként konyhakéseknél is lehet ilyet látni, hogy önélező tartó, ott nem tudom, milyen lehet, de az biztos, hogy nem bánik finoman a pengével. 

Előzmény: szabi72 (35523)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35523

Igen, ezekről én is tudok, sajnos csak a neten láttam. Véleményt hallottam róla, az egyezik a te véleményeddel, csak még annyit tettek hozzá, hogy hülyeség. Innen alakítottam ki a saját véleményem, jócskán leegyszerűsítve a dolgokat, hogy nem létezik. Köszi a kiigazítást!

Előzmény: florg (35520)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35522
Előzmény: szabi72 (35519)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35521
Előzmény: szabi72 (35518)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35520

Nem baj.:) Én viszont konkrétan láttam ilyet. Amúgy vacak volt, de tényleg önélezésre találták ki. 

Előzmény: szabi72 (35518)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35519

Rád írtam, ráadásul ellentétes véleményt... Most ronya éltárs rendesen össze van zavarva. ;)

Előzmény: florg (35517)
szabi72 Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35518

Nem létezik. Időnként felbukkan egy-egy ilyen hülyeség, akár bajonettel kapcsolatban is, de mindig kiderül, hogy marhaságról van szó. Elméletben működhet, de a valóságban... 

Előzmény: ronya1 (35515)
florg Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35517

Létezhet, bajonettek tokjai is ilyenek voltak (legalábbis azoké, amiket én láttam). Csak értelme nincs semmi normál felhasználás esetén. 

Előzmény: ronya1 (35515)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.01.25 0 0 35516

Szerintem,ha készítesz egy olyan pöpec késtokot, és most itt egy kemény merev tokról gondolkodom, akkor akár lehetséges is, ha bele tudsz szerelni valamilyen rugós ráfeszítéssel, mondjuk két darab gyémánttárcsán direkt erre a feladatra jól megélezett keményfém lapkát, ami minden berakáskor és kihúzáskor élezi a pengét!

 

Azonban két aggályom is van a dologgal szemben:

 

1.) Nem jó mert folyamatosan és nagyon drasztikusan fogyasztja a pengét

2.) Minek állandóan élezni,elég azt egyszer normálisan mesteresen megélezni,és sokáig jó,ha meg nem vigyáz az élre a manus,hát akkor kezdheti újból élezni,legalább gyakorol.

Mindent összevetve,jól hangzik,csak szerintem hülyeség,bár lehet hogy ezt csak én gondolom így!

 

Előzmény: ronya1 (35515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!