Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7263

Grat! :) Akkor én még várhatok. :) Csak tegnap kerül földbe. A paradicsomjaim kelésére nincs panaszom. 1-2 kivételével rendesen kikeltek, de a paprikáim nagyon vontatottan kelnek. Persze a Garafarmosak. Mind. Kivéve egy  tavaly a piacon vett palántáról származott fogott magot, ami valami zöld, majd pirosra színeződő nagyon erős paprika, mely leginkább a Palóc F1-re hajaz. Ha tényleg az, akkor hiába..., mert hibrid.

Na, ez viszont az urolsó szemig kikelt, hamarabb, mint a többi, erős, zömök, csodaszép. Bezzeg a Bácskai, az Alexander, Garai és tsai... csak kínlódnak és fele ha kikelt. De a parik legalább szépek! A környékbeli háztartási boltokból felvásroltam az összes 12 literes "habarcsos" vödröt a paradicsomoknak, melyek az erkélyen lesznek, mivel a kertbe már nem fér. :)

Előzmény: TINTUS (7262)
TINTUS Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7262

Juhé !

 

16-án vetettem a rédeis San Marzo-t  és megjelentek az első egyedek ma reggelre  ez ugye 5 nap ! Hajrá parikáim....

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7261

Köszönöm szépen, igazán nagyon kedves vagy! Most néztem meg a bakker-hollandon. Nagyon mutatós! A valóságban is ilyen, vagy a kép egy kis Photoshop-os támogatást kapott?! :)  Bármily guszta és izgalmas, de az  idén már azt hiszem késő vetni, lemaradtam róla, na meg hát nemrég...

Majd! Minden esetre köszönöm szépen az ajánlatot!

 

Előzmény: peoplex31 (7260)
peoplex31 Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7260

Ha szeretnél magot, nekem van bőven "gyári" magom.... :-)

Előzmény: Törölt nick (7258)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7259

Köszi a jótanácsot, jó ezt is tudni! Soha sem volt még ilyen fajtám és azért vetettem, mert aszalni főleg ezt szeretném. Ha ilyen sokat terem, akkor elég lesz két tő is. Igaz, már lassan az utcát is fel kell ásnom, annyi fajtát vetettem, helyem meg nincs. :(

 

Előzmény: TINTUS (7257)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.21 0 0 7258

Köszönöm! Egyszer majd kipróbálom. :)

 

Előzmény: peoplex31 (7256)
TINTUS Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7257

Ha nem ismernéd a roma vf-et : Ne ültesd közel a palántákat egymáshoz, kell minimum 1 méter? Nekem annyira elbokrosodott tavaly, hogy  120 centi magas volt minimum és egy bokor egy vödörnyit termett. Idén is vetettem, nem kényes jó husos könnyü leszedni mégsem esik le magától.

Előzmény: Törölt nick (7252)
peoplex31 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7256

Egyedi, fűszeres íze van, de mérsékelten lédús. Nekem bejött tavaly...

Előzmény: Törölt nick (7255)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7255

Impozáns! Az íze milyen? A külső hasonlóságon kívűl van valami köze a banánhoz (íz)?

 

Előzmény: peoplex31 (7254)
peoplex31 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7254

Nekem a Banana leggs paradicsom levele tetszik nagyon. Szép cakkjai vannak:

Előzmény: Törölt nick (7252)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7253

jav: már csak szikleveles = már nem csak szikleveles

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7252

Végre ma sikerült Kertimag-os, folytonnövő San Marzano-t, és determinált Roma VF-t vásárolni. Eddig csak Garafarmos fél-determinált (újabban determináltnak jelölt) SM változatom volt, ami a tapasztalt SM szakértők szerint nem az igazi. Ez a garafarmos viszont már ki is van kelve, sőt! mi több, már csak szikleveles, hanem kibontotta cakkos levelecskéit is. Most vethetem újra az újabbat, de legalább össze tudom hasonlítani a kettőt és kiderül, hogy mi a különbség a kettő között a növekedési hosszon kívűl.

Mandinka* Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7251

Igen, néhány tővel megéri bíbelődni, hogy legyen korai paradicsom friss fogyasztásra.

Nekem sajnos nem telik Led lámpára, így naponta legalább 5-ször kénytelen vagyok arrébb cipelni a vetőládákat. Mindig oda, ahova épp süt a nap. Nem egy kellemes elfoglaltság, de meg kell tenni, különben megnyúlnak. Ez az ára a koriságnak:)

De a paradicsommagok többségét még csak ezután vetem majd. Talán március 24.-e fele, így mire kikelnek, addigra talán elmúlik a kinti fagy és kitehetem őket fólia alá.

Előzmény: CBNora (7250)
CBNora Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7250

Annyi megnyúlás még nem vészes.

Idén én is később vetettem, március elején (február közepén szoktam), mert nem tudom még kihurcolni az üvegházba, de már mind kikelt. Ennél később nem vetném, mert nem mindegy azért, hogy mikor kezd érni. Általában már terméskezdeménnyel szoktam májusban kiültetni, arról azért hamarabb lehet enni, mint amit áprilisban vetnék. Nekem fontos, hogy korán legyen, a paradicsom a kedvencem, sokáig szeretném enni.

Előzmény: Mandinka* (7249)
Mandinka* Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7249

Az igaz, hogy a megnyúlt paradicsompalánták is helyrejönnek mélyebb ültetéskor, de azért az a legjobb, ha nem nyúlnak meg. Tapasztalatom szerint a pár héttel későbbi vetésnél sokkal erősebbek lesznek a palánták a kinti napfényen és behozzák a lemaradást.

Szerintem egy április eleji vetéssel is elő lehet állítani szép, kiültethető palántákat május közepére, végére.

Előzmény: peoplex31 (7248)
peoplex31 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7248

A nyúlás nem érdekel, mert az mindig ilyen szokott lenni, de mélyebbre ültetem, megy a hűvösre, és gyorsan helyrejön. Felettebb paradicsom palántákat szerettem volna idén májusra, mint amilyen a tavalyi volt. Mondjuk ez még nem lehetetlen...

Előzmény: Mandinka* (7247)
Mandinka* Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7247

Ne sajnáld, hisz még a külön megvilágítás ellenére is megnyúltak szegények! Inkább később kellett volna 2 héttel.

Előzmény: peoplex31 (7246)
peoplex31 Creative Commons License 2013.03.20 0 0 7246

A tavalyihoz képest egy hét csúszással vetettem csak sajnos. :-(

Parik, és tomatillok:

    

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7245

Igen, ez igaz, csakhogy a némi fény csak az ablak előtt van, ott meg a fűtőtest van, ami meleget ád és ha meleget ad, akkor párolog és akkor locsolni is kell.

Előzmény: BAtti1964 (7241)
zsebi41 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7244

Én este besózom, a felszeltelt paradicsomot, és a régi hűtőm rácsára teszem alá megy egy tálca, reggel leemelm a tálcából kiöntöm a kicsurgott vízszínű lét, a tálcát kitörlöm és alufóliát teszek rá, a fekete sütőlap elnyeli a meleget, az alufólia visszaveri a hőt, így a rács alatt is van extra fűtés  Megy vissza hűtő rács, a melegtől függően 1-2 nap alatt elkészül. Ezután kicsi db-okra felvágom ollóval és így öntöm rá az olajat egy tálban egy éjszakát így áll, hogy jól megszívja az olajt. Másnap reggel teszem kicsi üvegbe, amibe jól legyömöszölön, mert így kevés olaj kell rá, a tálban megmaradó olajat a következő adagnál használom fel.

 

A tetejére teszek félig megszárított bazsalikom levelet, és jól megfonnyasztott csili paprikát, és pár szem fekete borsot.

 

Ja és ha olajban tessszük el nem kell ropogósra szárítani, csak annyir szoktam megszárítani, hogy kézzel megfogva, még kicsit nedvesnek érezzem

Előzmény: széll attila (7229)
zsebi41 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7243

ne tegyél bele Na benzoátot, az olajba teljesen felesleges. Addig jó amig az olaj nem avasodik meg. Nekem volt olyan, hogy elbújt a kamrába és 3 éves volt a paradicsom szine csunya sötét lett, az olaj jó ízű volt. A paradicsomot, levesekbe, kelkáposzta, krumpli főzelékbe elhasználta, Érdekes módon kivilágosodott a szine, és jó ízű volt.

 

Amíg fedi az olaj addig hűtőnélkül se lesz semmi baja.

Kb. 10 éve aszalok de még soha nem volt semmi baj.

Előzmény: pippoka (7235)
havasföld34 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7242

A megnyúlt palánták még helyrejöhetnek, ha majd jó mélyen ülteted őket a kerti földbe. Én kb. 4 napja vetettem el az első parikat, de még ez is túl korai volt. A többivel várok április elejéig. Ma nem sütött a nap egy percig se, így még az ablakpárkányban se kaptak sok fényt.

Előzmény: Törölt nick (7240)
BAtti1964 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7241

Kevés víz és meleg, akkor nem nyúlnak meg fény hiányában sem.

Előzmény: Törölt nick (7240)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7240

A palántáim meg csak nyúlnak az égig. :( Borús idő van, hiába vannal az ablak előtt.

Ha jobb idő lesz, mennek fel a legfelső szintre, a galériára, ami lakatlan és fűtetlen. Viszont 10 nm és van rajta 3 ablak, így jó világos.

De még hideg az a helyiség és mint írtam: amúgy is borongós idő van. A palántáim meg... -nyújtózkodnak.

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7239

Az idén én is szeretném kipróbálni. Remélem sikerülni fog. A szúnyoghálós, vagy tülllel való letakarásos módszer szimpatikus. Nem bízom a legyekben. Képesek a sósra is rászállni - márcsak bosszúból is. :)

 

Előzmény: Törölt nick (7236)
peoplex31 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7238

Az olajba ne tégy nátrium benzoátot! Az nem gátolja meg az avasodást! Hűvös sötét helyen jó ideig eltartható e nélkül is, vagy le is fagyaszthatod az aszalványt.

Előzmény: pippoka (7235)
Gyula1949 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7237

Kösz mindenkinek, Nálunk se mindenki szereti az olívát, így extra szűz napraforgóval keverem, az még olcsóbb is. 550 ft egy liter olcsóbb helyen. Alig drágább, mint a hőkezelt, vegyszeres oldószerrel kioldott, szagtalanított, legyilkolt, finomított változat.

Előzmény: pippoka (7235)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7236

én olívában teszem el már második éve. tökéletes. arra kell figyelni, hogy ne maradjon benne levegőbuborék sehol.

Előzmény: Gyula1949 (7234)
pippoka Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7235

Tavaly csináltam először és csak 3 üveggel. Fele oliva, fele napraforgó olajjal, hogy ne legyen annyira intenzív oliva íze, nem mindenki szereti annyira családban.

Gondolom addig áll e,l amíg az olaj szavatossága tart. Mindenesetre a felbontás után, én a hűtőben tartottam, nem rég fogyott el, semmi baja nem volt.  Az idén többet fogok csinálni és szerintem teszek bele a biztonság kedvéért nagyon pici Natruim benzoátot, vagy hogy kell írni.

De ha valakinek van tuti tippje szívesen fogadjuk:-)

 

Előzmény: Gyula1949 (7234)
Gyula1949 Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7234

Extra szűz olajban (olíva vagy napraforgó) is lehet elrakni? Ilyen esetben mennyivel csökken az eltarthatóság illetve hidegebb helyen kell tárolni?

Előzmény: pippoka (7233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!