Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 874
azért a++ osztályos mert nincs benne no frost.
Ha nem igényled akkor lesz egy remélhetőleg halk készüléked.
A márkát nem ismerem. olvasgass még róla.
Előzmény: Törölt nick (872)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 873
Akkor csak a hűtö ajtaját :))
Előzmény: ferixa (870)
Vadkaka Creative Commons License 2010.08.17 0 0 871
Sziasztok,
Egy LG gr b409btqa vásárlását tervezem, total no frost, az üzletben nagyon ajánlották.
Nektek mi a véleményetek róla? 120e Ft körül van, ezért az árért tudtok jobbat, amit érdemes megvenni?
Köszönök bármilyen segítséget, javaslatot.
ferixa Creative Commons License 2010.08.16 0 0 870
...és, ha történetesen kombi a hűtő?
Előzmény: Törölt nick (865)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 869
Azóta kicsit változott a technológia, ma már nem is tudnának ilyet gyártani. az újabb gázok újabb megoldásokat kívánnak, ez a szürcsögés is ennek a mellékterméke.
Egyre jobbak lesznek és egyszer megszűnik ez a gond is.
Előzmény: Zla72 (864)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 868
Teljesen normális a gyár szag. Bedugás előtt vagy 1-2 napra leállítva (falból kihúzva) nyitott ajtókkal kell hagyni nem árt kitörölgetni vizes ruhával, újra indítva a szag megszűnik.
A szintetikus szagosítók elnyomják a szagokat ugyan, de vagy átveheti az étel, vagy nem érzed ha valami romló való van a gépben.
Még megoldás lehet: kinyomott félcitromba sót rakni, kistálkára állítva megteszi alkalmi szagelszívónak.
Előzmény: Törölt nick (862)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 867
Ngyon szép, ha a fagyasztó nem kicsi nektek akkor tökéletes választás.
A hangja igazán akkor lesz kipróbálható ha már a helyén áll.
Előzmény: entoll (859)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 866
100e ért jó masinát kapsz de nem a Candy a jó márka
A régi meg jó szolgálatot tehet a nyaralóban vagy egy szegényebb családnál.
Előzmény: Tomcsie (857)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.16 0 0 865
10 fok alatt nyisd ki az ajtaját :)
Előzmény: ferixa (856)
Zla72 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 864
Sziasztok. A legjobb hütö idáig a régi Lehel hütök. Nekem is már 35 éve megvan, és még semmi baja nem volt. A kompreszor zaja 5 db olyan halk menet közben is. Igaz csak 180 L, és kis fagyasztó van benne, de nem szürcsög, zakatol, csikorog, zörög. A gázt is nagyon halkan lehet hallani benne ahogy megy a csövekben. Egyszerüen el nyühetetlen. Sok mai hütö megsem közeliti élettartamban. Ezt még a jó öreg Hütögépgyár Jászberény-ben gyártották.
Habé1 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 863
Panasonic NR-B30FX1-XE kombinált hűtőszekrényt szeretnénk venni ha valaki ismeri használja a márkát örülnék ha leírná a tapasztalatait minden érdekelne de legjobban az hogy a gyümölcstároló rekesz valóban olyan jó e vagy a ledek az csak egy fölösleges csicsa illetve tényleg halk e?

Jól értem hogy ennek is be van fújva habbal a hátulja így ha dugulás van akkor ki lehet dobni? Ez valós veszély vagy csak ijesztgetés?

Az alábbi hozzászólást elolvastam és köszönöm. kspacey 2010.06.28 01:37:19 (830)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 862

Üdv!

Vettem egy LG GR-B 369 PLQA kobinált hűtőszekrényt, Total no frost-os és nem tudom de fura szag van a belsejében, tudom, hogy levegővel hűt és ez lehet csak azért van mert még új, de már egy hete megy és még mindíg.Valaki tapasztalat???

csiriz Creative Commons License 2010.08.06 0 0 861
Az enyém, ami Electrolux ERC 19002W, amikor bekapcsol, szépen duruzsol a kompresszor, kb 15-20 másodpercig nincs is más zaj, de aztán kezd szürcsögni hullámokban folyamatosan. Aztán amikor kikapcsol a kompresszor, ő még szürcsög tovább kb 5-10 másodpercig, aztán abbahagyja. Olyasmi hangokat is ad ki, mint amilyet egy baromfiudvarban hallani néha.
Neked a szerelő mondta, hogy az újfajta technikánál normálisak az egyéb hangok?
Mert a könyvében olvastam, hogy esetenként szürcsöghet, de ez folyamatosan szürcsög.
Meg azt is olvastam valahol, hogy ezek a hangok valamilyen dugulás miatt lehetnek.
Más hangja van a normális áramlásnak, és más a nehézkes kínlódónak.

Nálad az előző hűtőnek nem tudták megmérni a hangerejét? Az összehasonlítás miatt.
Előzmény: Kordonszkij (848)
salap Creative Commons License 2010.08.06 0 0 860
Én már sokfélét nézegettem, de nekem már fél éve ez a legkorrektebb ár/érték arányban:
http://panashop.hu/items/details/37192/category/295/nr-b30fx1/panasonic/kombinalt_hutoszekreny/

kérésedre is válaszol: 36db :-)
Előzmény: entoll (859)
entoll Creative Commons License 2010.08.03 0 0 859
Kicsit bővebben: tetszik benne a korrekt fogyasztás, és persze ez itt a legjobban dicsért márka. Viszont engem is foglalkoztat a zajszint. Ha tudtok ennél a 40 dBA-nál jobbat, egyéb szempontból ezzel a géppel hasonló szinten, osszátok meg velem.
Előzmény: entoll (858)
entoll Creative Commons License 2010.08.03 0 0 858
Sziasztok!

Eltántorítson valami a Liebherr CUP2721 típustól?

Liebherr CUP2721
Tomcsie Creative Commons License 2010.07.28 0 0 857
Sziasztok!

Valószínűleg tönkrement a mélyhűtőnk (kb 25éves lehel/zanussi), állandóan megy a kompresszora, és vizesedik a teteje, szerelő szerint a szigetelése megadta magát, cserélni kell. Dilemma a következő: csak mélyhűtőt cseréljünk, vagy érdemesebb venni egy kombi hűtőt? A hűtő a tesója, 160literes lehel/zanussi, szintén kb 25 éves, eddig semmi baj nem volt vele, papírja alapján 0.8kwh a napi fogyasztása. A szerelő szerint ennyi idősen ez is bármikor beadhatja az unalmast, de én bízok benne, hogyha 25évet eddig hiba nélkül lehúzott, akkor van még benne legalább annyi, amennyi után egy újat már kidobna az ember, illetve sehol nem számítják be, szóval valószínűleg ő is a kukában végezné...

Ha tényleg az egybecsere lenne a legjobb megoldás, akkor mit ajánlanátok? Méret korlát: 55cm széles és 180cm magas lehet max, illetve férjen bele a 100000es lélektani határba.
Egy jelölt már van a candy cfm 2550E személyében, de ismeretlen számomra ez a márka. Bár ahogy olvasom egyik se húdejó, bestbuy kategória...
ferixa Creative Commons License 2010.07.28 0 0 856
Sziasztok!

Létezik olyan hűtőgép, ami 10 fok alatt is működik?

köszi!
ferixa
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 855
Nem nem normális.
nem nem önolvasztást végez.
Igen, lehet hogy ezért kaptátok.
Végső mentsvárként kapcsold ki (húzd ki) egy napra aztán indítsd újra.
Tapasztalataid oszd meg velünk :)
Előzmény: cicus- (853)
ferpet Creative Commons License 2010.07.25 0 0 854
Ahogy írtad a beállításokat kb. úgy volt beállítva. 3 nappal ezelőtt reggelre aztán a fagyasztóban 0 C a hűtőben pedig +12 C volt. Az emlegetett szerelő nyaralni. Mi meg jobbhíján elmentünk egy helyi üzletbe és vettünk egy LG-t (5 év garival), mert hűtő nélkül nem akartunk maradni.
Írtad a kompresszor vagy gáz problémát. Így utólag belegondolva furcsa, hogy a szerelő még csak ki sem húzta fal mellől a hűtőt csak a szabályozókhoz nézett be. Neki ez még csak eszébe sem jutott. Ahol lakom sajnos csak ez a szerelő van.
Előzmény: SANK (851)
cicus- Creative Commons License 2010.07.23 0 0 853
hali!nemrég kaptunk samsung sg32 hűtőt. Mivel nem ismerem ezért írok most ide. Bedugtuk 1 hétig tökéletesen ment..majd most mintha em úgy hűtene, ahogy kellenne, azaz a jegek is elolvadtak a tartóba, de maga a hűtő megy csak nem olyan hideg. A kérdésem, hogy ez normális ennél a hűtőnél? Valószínűleg önolvasztást végzi?:D
csiriz Creative Commons License 2010.07.22 0 0 852
Merre laksz? Műszerem nincs, de ha nem vagy messze, kíváncsi lennék a hangjára.
Előzmény: Kordonszkij (848)
SANK Creative Commons License 2010.07.22 0 0 851
Ez a hűtő ezek szerint nem kétkompresszoros, csak egy. A szabályozást úgy oldhatták meg, hogy az 1-7 fokozat hőérzékelője a normál térben van. Amikor a fagyasztótérben 3-asra van állítva, akkor csak kis nyíláson fúja a hideg levegőt (ezek szerint no frost) a normál térbe, tehát a fagyasztórész egészen lehűl, mire annyi hideg jut a normál térbe, hogy a hőkapcsoló lekapcsol. 1-es fokozatnál nagy nyílással fúja a hideg levegőt a normál térbe, hamar eléri a kívánt hőfokot, amikor a hőkapcsoló lekapcsol, persze ebben az esetben nem éri el a fagyasztótér a kívánt hőmérsékletet. Nem tudom ezt miért nem értette meg a szerelő. Sajnos én arra következtetek, hogy vagy a kompresszor teljesítménye csökkent, vagy elkezdte elengedni a gázt, ugyanis úgy tűnik nem bírja teljesítménnyel azt, hogy a fagyasztóteret -18-ra hűtse, és még a normál tér is 5 C körül legyen. Mindenesetre 7-re kellene tegyed, a fagyasztórészt pedig 3-ra, esetleg 2-re. Mit csinál állandó fagyasztásnál? (a 3-as után a hőmérőre teszed.) Az lehet az, amikor kis réssel fúja a levegőt a felső térbe, a motor pedig folyamatosan megy. A hűtőszerelők akkor teszik a hülyét ha a hűtő garanciális, mi is így jártunk, kókányolgatta egészen addig, amíg kifutottunk a garancia időből, és soha nem töltötte ki a garanciajegyet. Pedig ha észnél vagyunk, az 5.-nél vagy nem tudom hanyadiknál kérhettük volna a cserét. Igaz az egy MINSZK orosz csoda volt, de ez nem változtat a lényegen. Arra gondolj, ha eddig jól ment , egyszer csak megváltozott, akkor az nem beállítás probléma, hanem vagy kompresszoros lett, vagy engedi a gázt. Tegyél mindkét térbe hőmérőt, egy fogyasztásmérővel pedig ellenőrizni lehet, esetleg nem-e egyre kevesebbet kapcsol ki.
Előzmény: ferpet (850)
ferpet Creative Commons License 2010.07.19 0 0 850
Itt van a használati utasítás ha valaki elolvasná:


http://benjaminruci.uw.hu/ARC_7472_7492_Chart.pdf
Előzmény: ferpet (849)
ferpet Creative Commons License 2010.07.19 0 0 849
Sziasztok.
Kellene egy kis segítség hátha valaki hozzá tud szólni. Whirlpool ARC 7472 típusú kombihűtőnk van. Kettő darab szabályzó van benne. A fagyasztóé az egy 3 fokozatú tekerő baloldalt és a hűtőé egy 7 fokozatú tekerő jobbodalon.
Két hete kb. elkezdett nem annyira hűteni mint eddig. Hívtunk egy szerelőt, az egy napra kikapcsoltatta velünk mert szerinte elfagyott az a része ahol a fagyasztóból a hideget felfújja a hűtőtérbe. Másnap el is jött szétszedte, de semmi hibát nem talált. Azt furcsállotta, hogy szerinte a baloldali gomb ami a használati u. szerint a fagyasztót szabályozza az igazából a hűtő hőmérsékletét állítja mert mutatott valami nyílást a burkolat mögött ami ezzel a tekerővel nyílt vagy zárult. Összerakta, elment, bekapcsoltuk de még annyira sem hűtött mint előtte. Napokig próbálgattuk állítgatni és rájöttünk, hogy a baloldali tekerőgombot ami elvileg a fagyasztót szabályozná ha visszavesszük "min" állásba akkor a hűtő az jól hűt viszont a fagyasztó nem megy mínusz tíz alá.
Ha a használati u. szerint van beállítva akkor nem jól hűt, ha így van beállítva akkor jól hűt viszont nem fagyaszt rendesen. Valaki tapasztalt már ilyet? Ha valakinek van ilyen típusa leírná, hogy milyen állásba vannak a gombok?

Kordonszkij Creative Commons License 2010.07.13 0 0 848

Az Electrolux hűtőmhöz kijött a szerviz zajmérővel, és 37,4 db-t mért. Ennek ellenére engem zavar. Van itt valaki, független szakértő, aki bemérné nekem, ha felém jár? Esetleg nem akar valaki másfél hetes Electrolux hűtőt venni? Egyébként semmi baja, remekül hűt, csak nekem hangos. Tehát ágy mellé nem érdemes tenni. :-)

85.000 Ft 2 év+3 év kiterjesztett garanciával.

SANK Creative Commons License 2010.07.12 0 0 847
Az a kérdés, hogy a gázcsövek is burkoltak-e, de szerintem igen. De nem törvényszerű hogy elengedi a gázt. :-)
Előzmény: enterprise (846)
enterprise Creative Commons License 2010.07.10 0 0 846
A samunak a hatulja burkolt de a kompresszor resznel nyitott. Legalabbis amit mi neztunk ki....
Előzmény: SANK (843)
vf1 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 845
Nem tudjátok fagyasztós topik van?
Kellene egy ládát venni....
SANK Creative Commons License 2010.07.09 0 0 844
Ezt nem értem, miért nem tart sokáig. A hűtőközeg csak a hőleadás hatékonyságát, illetve milyenségét befolyásolja, azt, hogy megszökik-e a gáz, azt pedig a hűtő minősége.
A gáz maga pedig nem használódik el szerintem.
Előzmény: sarkanygyorgyi (820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!