Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2015.11.13 0 0 21145

Kb így van. Ugye a mésznek három gyakori kereskedelmi formája van, az égetett mész (CaO), a mészhidrát (Ca(OH)2) és a "szalonnás mész" vagy "teljesen oltott mész" a tejföl-sűrű (Ca(OH)2 - XH2O)

 

ÜdV

Előzmény: arpad-lajos (21144)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.11.13 0 0 21144

Igen, köszönöm. Tehát ez tulajdonképpen oltott mész megszárítva és elporlasztva.

Előzmény: Antisystem (21141)
alfi13 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 21143

Én vízben föloldott kevés tapéta ragasztót kevertem a mészbe kb 2 évig bírta utána kezdett el lekopni.

Előzmény: budai2 (21138)
Jani71 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 21142

De ha van oltott meszed, természetesen azzal is működik. :-)

Ha jól sejtem, sokkal nagyobb eséllyel jutsz hozzá (főleg így 'télen') a mészhidráthoz.

Meg kezelhetőbb, tartósabb is (nem is fagy meg, nem folyik ki, nem ken össze semmit).

A sűrűségéről: 5979. (Most nézem, a kérdés napra pontosan egy éve íródott. :-) )

Többször tesztelt arány, tökéletesen működik. Nem sok, nem kevés.

Ja, és ha ajánlhatok még valamit, nem utolsó sorban: SZEMÜVEG!!!

A bőrt is rendesen szárítja, de az nem olyan veszélyes, mint a szemed esetében.

Rövid időn belül helyre jön, ennek ellenére érdemes kesztyűs kézzel bánni vele!

Előzmény: budai2 (21138)
Antisystem Creative Commons License 2015.11.12 0 0 21141

Ezt kérded:

 

Az, ami rá van írva,  kalcium-hidroxid, Ca(OH)2

 

ÜdV

 

Előzmény: arpad-lajos (21140)
arpad-lajos Creative Commons License 2015.11.12 0 0 21140

Hogyis van ez? A boltban kapható por alakú mészhidrát tulajdonképpen kémiailag mi? Ha CaO akkor miért nem forrósodik fel, amikor vízzel összekeverem? A zacskóra ugyan az van írva, hogy kalcium-hidrát, valóban az?

Előzmény: Antisystem (21139)
Antisystem Creative Commons License 2015.11.11 0 0 21139

Egy kis tejet itt is tehetsz hozzá tapadásfokozónak, de ez gondolom nem hír, mert a falra kent mészbe is szoktak régebben, még a kész mészfestékek előtti korban...:) És hát szerintem itt is jó az egy fandli mészhidrát 1 vödör vízbe... lényeg, hogy ne legyen olyan vastag a kész mészréteg, hogy repedezni kezdjen...egyébként:

http://www.edenkert.hu/novenydoktor/gyumolcsok-es-zoldsegek/tel-fagy-gyumolcsfa-meszeles/1835/

 

ÜdV

 

 

 

Előzmény: budai2 (21138)
budai2 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 21138

Törzsmeszelés mesze milyen összetételű legyen? Kell hozzá valami tapadásfokozó?

 

Az a helyzet, hogy nemcsak ráncoskérgű idősebb fákat szeretnék meszelni, hanem fiatal, most átűltetendő vékonytörzsű fákat is, és a mésztől a napvédelem mellett egy párolgáscsökkentő hatást is remélek (az átültetés sikere érdekében).

Van valakinek ötlete, vagy tapasztalata?

 

Köszönöm.

Jani71 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 21137

Lehet, hogy nem lesz semmi az ingyen szállításból?

Mindenesetre a kategória legördülőben kertészetnek nyoma sincs. :-(

Vagy csak egyelőre nincs bent a logó?

Számítottam rá, mert akartam rendelni ezt-azt.

Előzmény: Jani71 (21135)
beetee Creative Commons License 2015.11.09 0 0 21136

Az ingyen szállításnak addig ne örülj, amíg nem kérdezel rájuk...

Tavaly óta tilos csomagküldeni vegyszert. És szerintem ez is az a kategória.

 

 

Előzmény: Jani71 (21135)
Jani71 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 21135

Köszönöm az ajánlást, már néztem. Régebben olvastam itt (és talán a terrán) erről, emlékeztem rá.

Ez volt az egyik azok közül, amit írtam, hogy majd keresek valamit, de láttam, hogy 2,5 % N van benne. Mindenesetre ez nem túl sok (legalábbis kevesebb mint némely más termékben), lehet, hogy végül ő lesz a befutó. (Egyébként idén más célból már kerestem az áruházakban mindenfelé, nem nagyon találtam... De most akkor majd a decemberi ingyen szállításos napon jól megrendelem... :-))

Bár itt van pl. ez a Damisol Natúr, az eddig vázolt igényeket figyelembe véve talán az egyik legjobb.

Ha semmiképpen nem akarok makroelemeket permetezni a levelekre. De átgondolva a mindenféle eddig tapasztalt tüneteket és a már linkelt oldalon levő élettani igényekről szóló leírást, lehet, hogy mégis valami makrós cuccot választok. Viszont ahogy már írtam is, olyanom meg van itthon, lehet, hogy az lenne a legüdvösebb, ha keverném a Natúrral és akkor a készletem is fogyna.

Van még itthon Humusom, nagyon elégedett vagyok vele, abban is csak kálium makro van, viszont éppen a bór hiányzik, nem jó ebből a szempontból.

Régebben használtam a Humixot, lehet, hogy visszatérek rá...

Nem sorolom tovább,mert még kiutálnak innen (már látszik, hogy van lehetőség a fák kezelésére).

Meglátjuk... :) Mindenesetre tennem kell valamit, mert így nem jó!!

Előzmény: beetee (21134)
beetee Creative Commons License 2015.11.09 0 0 21134

Ascofol?

 

 

Előzmény: Jani71 (21133)
Jani71 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 21133

Írtam már az idei szilvagondjaimról, azóta olvastam még ezt-azt és végiggondoltam a történéseket.

Azt hiszem, ha eltekintünk a szárazságtól és a vírus esetleges jelenlététől, akkor lehet pl. bórhiány a jelenségek hátterében.

3065   3052 (ennél a 4. képen levő gyümölcsbarnulás miatt gyanakszom bórhiányra) 

Itt pl. a N-többletnél megjegyzi az érés előtti nagyobb fokú gyümölcshullást is...

(és ha jobban belegondolok, nálam ez is belejátszhat, mert a levelek nem N-hiányosak...,

plusz a tyúkhúr is rendesen jelen van, mint jelzőnövény...)

Van többféle műtrágya oldatom, keresek valami olyant, amiben nem nagyon van nitrogén.

Először Csöpp Mix Kondira gondoltam (annak idején épp azért vettem, mert ebben minden van a viszonylag kevés, 2,9 % nitrogénen kívül - nem akartam már N-t juttatni bizonyos esetekben),

de abban nincsenek mikroelemek. Aztán ott a Zöldítő komplex, abban viszont van N.

Még a Wuxal Super jöhetne szóba, de azt jól ellátták nitrogénnel... :-( Nem jó.

(Egyébként jók a tapasztalataim vele kapcsolatban.)

Tudom, hogy van többféle bór lombtrágya, de nem szeretnék durván belenyúlni az 'egyensúlyba',

ezért keresek majd valamilyen komplex trágyát, amiben nincs vagy kevés a nitrogén.

 

A bórhiányra visszatérve érdekes, hogy virágelrúgás, rossz termékenyülés viszont nem nagyon van.

Ez jól látható a képeken a terrás szilvafa fórum 116-os hsz-ben

(ezt nem tudom, hogy kell linkelni, de a képek itt vannak).

pikubá Creative Commons License 2015.11.08 0 0 21132

Bocs :)

Nem akartunk megbántani, de olyan szép magas labda volt,

hogy le kellett csapnunk.

No meg a szájba fúlyásra muszály volt

reagálnom.

Előzmény: Börni27 (21130)
Börni27 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 21131

"Tapasztalt vegyészeknek sikerült megalkotnia az új generációs vadriasztó szert, melyet Csehországban már nagy sikerrel alkalmaznak a gazdák."

 

A készítményt az Erdészeti és Vadvédelmi Kutató Intézet tesztelte!

Az ANTIFER egy borzasztóan erős szagú vadriasztó, amely az emberi izzadtság szagát és ragadozók szagát utánozza! 

A vadriasztó előnyei:

- bevezető áron a legolcsóbb készítmény a piacon

- nagy hatékonyságú szer

- egyszerű a használata

- sokáig hat

- időjárásálló PUR hab és folyadék formában

- változatos, egymást követően alkalmazandó szagkombinációk

- azonnal hat

A vadriasztó szerekkel általában az a baj, hogy a vad egy idő után megszokja a szagot és félelme elmúltával újra károsítani kezd.

Az új vadriasztó szer azonban  3-féle változatban kapható!

Az egymást követően történő alkalmazással 100%-os hatékonyságú a riasztó hatás.

Hol alkalmazható?

- mezőgazdasági földek védelmére

- gyümölcsösöknél

- közutak mentén a jelentősebb vad váltóknál szagkerítés létesítésre

- sportpályák védelme érdekében



Read more: http://antifer.hupont.hu/#ixzz3qqajN28K

Börni27 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 21130

Antifer vadriasztó

 

becsapós

 

nem baj, a humoristák legalább kiélhették magukat

Antisystem Creative Commons License 2015.11.07 0 0 21129

Miért nem rezet használsz erre a célra? A Bravo csak a gombák ellen véd, a réz a bacik ellen is... 

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (21124)
pikubá Creative Commons License 2015.11.07 -1 1 21128

Hali ! Sürgős segítséget kérnék!

Itt ugrál a kezemben a nyúl, most akkor 

melyik végébe fújjam a púrhabot.

A bajszos,vagy a farkas végébe.

:):)

Ez is egy hülye vicc vóót .

Előzmény: nézek (21125)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.11.07 -1 0 21127

Amelyik nyulat sikerül lefújni az távol marad. 😨

Előzmény: Börni27 (21122)
Ali-bá Creative Commons License 2015.11.06 -1 0 21126

Milyen módszerrel használja az ismerősőd? Hova fújja? Egyszerűbb a fát betekerni papírral tálire.

 

 

Előzmény: Börni27 (21122)
nézek Creative Commons License 2015.11.06 -1 0 21125

felnyerítettem...meg a nyúúúl is..

:-)

Előzmény: beetee (21123)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.06 0 0 21124

Sziasztok!

 

Ha fenyőágakat vágok le, célszerű lehet utánna egy Bravós permetezés?

Kiválthatja a fagélt?

beetee Creative Commons License 2015.11.06 0 0 21123

Nem nehéz a tátott szájába fújni??

Előzmény: Börni27 (21122)
Börni27 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 21122

Sziasztok!

 

Hallottatok e már olyat,hogy a PURHABOT a gyümölcsösökben a nyul távoltartására használják?

Egy ismerősömtől hallottam . Igaz lehet???

Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.11.03 0 0 21121

Sziasztok, hogy jobb az eperfa tetüvel vastagon borított gömbszivarfáknál, először víznyomással lepucolni és azután permet, vagy fordítva? Egyik esetben a permet nem jut el az alul levőkhöz, a másik esetben meg a vízsugárral szerteszét szórt példányok visszamásznak a fákra? Vagy hogy van ez? Köszi a választ.

beetee Creative Commons License 2015.10.30 0 0 21120

Szerintem ez valami zuzmó.

Nem károsít, de jelzést ad.

Mástól mennek tönkre a növények, viszont a zuzmónak kedvező az életfeltétel. Talán túl párás, zárt... azt más károsítók is szeretik. Rá kell jönni, hogy mi még.

 

http://www.zpok.zoldpok.hu/img_upload/cb39111eba7a31c9c0e48686fa8e3c87/zuzmo.pdf

 

Előzmény: Imperator23 (21119)
Imperator23 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 21119

Üdvözletem!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 

 

A kertünkben a fák, bokrok, szőlő törzsén - talán gombához hasonlítható - zuzmós, moszatos megbetegedés látható.  Olyan, mintha megfojtaná  a fákat...

Pontosan mi lehet ez, mit lehet ellene tenni ? 

 

http://kephost.com/image/SoAI

 

http://kephost.com/image/SoAe

 

http://kephost.com/image/SoAr

 

http://kephost.com/image/SoA4



Hétvégén egy szilvát és egy almát kellett kiszednem, valószínűleg e miatt... Teljesen elhaltak, kiszáradtak a fák. Termés már jópár éve nem volt rajtuk.

 

 

Deryan Creative Commons License 2015.10.28 0 0 21118

Lombhullás után, fagyás előtt permetezek lemosóval.

A lehullott levelek pedig permetezés nélkül mennek a komposztálóba a kert végén. Tavasszal a komposztot átforgatjuk. Ami most a tetején van az kerül legalulra. A tetejére tököt ültetünk egy lapátnyi földbe. 

 

Tegnap jött Bálint gazda 5 perc kert hírlevele.

Ebben éppen az őszi lemosó permetezésről is szó van.

 

http://hobbikert.hu/magazin/mar-osszel-johet-a-lemoso-permetezes.html

 

 

Előzmény: TINTUS (21116)
beetee Creative Commons License 2015.10.28 0 0 21117

Én biztos nem permetezem az őszi leveleket.

Azért, amit említesz. Minek? Pocsékolás. Pont elég, ami a már lehullott lombra jut az ágak permetezésekor, hogy esetleg ott is legyen hatása. Már ha marad alattuk valami, mert kiskertben előbb összegereblyézem és komposztálódik, vagy beásásra kerül. Úgyhogy a lehulló maradék szer inkább a földfelszínen hasznosul.

Előzmény: TINTUS (21116)
TINTUS Creative Commons License 2015.10.28 0 0 21116

AZ őszi lemosózáskor jobb ha megvárjuk a gyümölcsfák leveleinek lehullását? Gondolom ilyenkor már hiába permeteznénk levélzettel együtt max kevesebb jutna az ágra a takarás miatt s a levélen levő permet nem hasznosulna hisz lehullik majd.

 

Vélemények?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!