Keresés

Részletes keresés

Dreamer Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11615

Ez a vasalat jó rossz, közepes, mi a vélemény róla?

 

Dreamer

Előzmény: kiss_atti (11614)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11614

A ROTO NT vasalat tudja a résszellőző funkciót, a NYB szerkezeteknél.

 

Előzmény: Dreamer (11612)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11613

2-3 éve sok ilyet építettünk be, eddig semmi baj velük.

Előzmény: I.POLY (11611)
Dreamer Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11612

Nyílászáró mesterek!

 

Van olyan vasalat az ablakoknál, amelyiknél van un. szellőző állás? Mert a beszerelő mester azt mondta, hogy ha kb. 10 óránál áll a nyitó kar, akkor az résszellőző állás (természetesen bukó nyíló ablaknál...).

 

Dreamer

I.POLY Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11611

Azért kíváncsiskodom, mert nekem is ilyen van és nincs rá panaszom. Remélem így is marad :)

Volt több ilyen tapasztalatod is vagy csak ez az egy? Mire számítsak?

Előzmény: Törölt nick (11610)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11610

A 4-5 éves ablak nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, zaj és hőszigetelésben egyaránt, ezen felül nagyom romlott az ablak állaga.

Nem tudom ki gyártotta és elnézést, ha általánosításnak tűnt a hozzászólásom.

 

Az ügyfél elmondása szerint, "Ez az ablak pont megfelel Önnek!" tipikus esete történt.

Előzmény: I.POLY (11599)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11609

Szia !

 

Privátban keress meg légyszi, miről van szó. A héten járunk arra.

 

üdv:

Kisdi

Előzmény: gabrielke (11608)
gabrielke Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11608

Helló Kisdi,

 

Ha már XVI-ban jártok, felém is kerülhetnétek, van egy kis munka! Ráérős, rugalmas.

 

Köszi!

 

Előzmény: Törölt nick (11586)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11607

Az öt légkamra rendben van.

A vállalkozóval meg Neked kell megállapodnod.

Előzmény: berkaba (11605)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.10 0 0 11606

Az anyagában van különbség ( meg a kereskedő által alkalmazott árrésben)

:-)

Előzmény: motorolaj (11604)
berkaba Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11605

Szia!

 

Köszi a gyors választ. A III. kerületről lenne szó, Árpád-híd környéke. Nézegettem itt a hozzászólásokat és láttam, hogy sokan a Kömmerlinget ajánlják, azonban annál én 5 légkamrásat láttam :( és sok helyen az árlista nem volt egyértelmű. Oda volt írva, hogy mennyibe kerül, még az is, hogy nettó (ok), azonban, hogy mennyiért szerelik ki-be, illetve a takarók stb mennyibe kerülnek, benne vannak-e az árban, az nem.

 

 

Köszi:berkaba

Előzmény: kiss_atti (11603)
motorolaj Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11604

Sziasztok!

 

Műanyag párkányra lenne szükségem, fehér, egyszerű,  kb. 12m-re (300 mm-es).

Olcsó, jó kell. :-)

Az árak az 2100 -4500 Ft között mozognak (netes árak). Valós ez?

Mi a különbség? Képről nézve (borda, vízorr, stb.)----- semmi.

Nekem! De én lenni laikus embernek lenni :-)

Nem tudom.

 

kiss_atti Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11603

Sokat segítene,

 

ha tudnánk, hogy merrefelé lax....-)))

 

Általánosságban: a szórólapos ajánlatokkal óvatosan kéne bánni, gyakran egy magánszemély és nem egy cég van mögöttük. Érdemes nagyobb, magyar gyártók termékeiből, a márkakereskedőjén keresztül rendelni, akinek van bemutatóterme, több éve műxik. A vállalási ár panelnél az alábbiakat kell tartalmazza:

a szerkezetek ( ablakok, redőnyök, párkányok, könyöklők, stb.) ára, a kiszállítás, bontás-beszerelés anyaggal együtt, a szerelési nyomok síktakarással való eltüntetése, párkányozás, ill. a sitt elszállítása. Ezeket mindenképpen tisztázd és foglald bele a majdani szerződésbe.

 

Műszaki tartalom: "illetlenség" 5 légkamrás, 68-70 mm-nél "vékonyabb" ( szaknyelven: kisebb beépítési mélységű ) rosszabb minőségű profilból ablakot eladni, alap az 1.0-1.1-es üvegezés ( ez 4-16-4-es rétegrendű üvegszerkezetet jelent, low-E bevonattal és argongáz töltéssel)

 

Céget javasolni?? Olvass vissza a topicban, ill. mond meg, merre lax...

:-))

Előzmény: berkaba (11602)
berkaba Creative Commons License 2011.10.09 0 0 11602

Sziasztok!

 

Komplett lakásfelújítás előtt állunk egy három szobás panelban. Rengeteg szóróanyagot dobnak be a postaládákba ablakok felújításával, cseréjével kapcsolatosan. A problémám az, hogy sokukon nincs rajta, hogy milyen ablakról van szó, max annyi, hogy 6 légkamrás, K=1.0-ás üveg és a méretek (ja meg az, hogy műanyag)

 

Milyen ablakot érdemes választani, ha az ember hosszú távon gondolkozik? Egy dolgot már eldöntöttem, hogy az ablakba bemaratni nem szeretnék szellőzőt, mert véleményem szerint akkor ki is dobom azt a pénzt amit megspóroltam. Én úgy tapasztaltam, hogy a panelok roppantul szárazak, ha mégis bepárásodna, akkor szellőztetés még van a házban.

 

láttam egy simonarnyekolas.hu szórólapot, a cég honlapján azonban nem találtam semmi infót (szintén). Itt ahogy elnézem az árban a bontás-beszerelés, korrigálás és törmelék elszálítás is benne van.

 

Olyan kérdésem lenne még, hogy állami támogatást lehet-e igényelni ha nyílászárót, bejárati ajtót cserél az ember, illetve ez hogyan működik? Olyat nem szeretnék, hogy a cég bármilyen jogcímen ezt ráteszegeti a vételi árra és utána megtartja magának. Csak teljesen korrekt termékkel, és korrekt szolgáltatóval szeretnék erre vállalkozni, elvégre nem kis összegről van szó (legalábbis nekem)

 

 

Tudnátok nekem javasolni olyan céget, ahol már hosszabb ideje foglalkoznak ablakcserével, illetve várhatóan még fognak is - garanciális problémák felmerülése esetén - és olyan ablakot, amit szívetek szerint ár/érték arányban, a fentiek figyelembevételével Ti is beépítenétek saját otthonotokba?

 

Köszi előre is a válaszokat: berkaba

 

 

sampler74 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11601

Köszi, megfogadom a tanácsod.

Előzmény: Törölt nick (11595)
mondijo Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11600

Eddig én is maxiálisan meg vagyok elégedve Kisdi-vel és cégével... :)

 

Előzmény: fgcs (11592)
I.POLY Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11599

Azt meg lehet kérdezni, hogy mi volt a baj a cserélendő Gealan ablakkal?

Előzmény: Törölt nick (11595)
dalma53 Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11598

köszönöm mindkettőtöknek a választ, fel fogom hívni a gyárat hétfőn és megkérdezem.

Előzmény: fgcs (11597)
fgcs Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11597

Szia!

 

Valóban gyanús, hogy az illető nem tudja, hogy hol készülnek az ablakok és a 4 hét is.

A műanyag nyílászárók Pákozdon és Nyíregyházán készülnek, a leányvári üzemben csak fa ablakokat gyártanak.

4 hét alatt most biztos, hogy nem készül el az ablak.

 

Egyébként egyszerűen le lehet ellenőrizni az embert, oda kell telefonálni a központba, és megkérdezni, hogy mit tudnak róla. (06 22 512 950)

 

Előzmény: dalma53 (11593)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11596

Szia !

 

Nehéz megállapítani, hogy abból amit leírtál, még tényleg megbízható-e az ember...

 

A leírtakból több szól az mellett, hogy még a házad közelébe se engedd !

 

Pákozdon gyártják a Premier műanyag ablakokat, Leányváron ha jól tudom a faablakokat gyártják.

 

A gyártási határidő most is 5-6 hét, az azt jelenti, hogy Én is hiába "hisztizek" gyors gyártás miatt még a két szép szememért sem gyártják le előbb az ablakokat.

 

Ez a "Rövid határidőt mondok a gyártásra és utána huzogatom a vállam, ha késik az ablak " szisztéma, ez általában bejön, hiszen sokan az utolsó pillanatban rendelnek ablakot.

A másik, hogy amennyiért akkor kaptál ajánlatot, biztos most annyiért ne kapod meg az euró árfolyama miatt.

 

Ha ugyanilyen ablakokat szeretnél, akkor keress a közeledben egy normális bemutatóteremmel rendelkező Premieres kereskedőt, "simogasd meg", hogy legalább az 5 héten belül megérkezzenek az ablakok.

 

"hol lehet ennek utánanézni, hogy a pasi igazi, vagy csak esetleg meglép az előlegemmel."

 

Ha a gyárat felhívod, lehet segítenek. Van területi képviselőjük, aki mindenkit leinfóz, anno még engem is "tesztelt" :)

Előzmény: dalma53 (11593)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.08 0 0 11595

Nincs mit, szívesen segítettünk, de...

 

Kerek-perec megmondtuk, mibe fektesd a pénzed, szorítsd ki az ajánlott ablakokra a keretből a vételárat és ne kalandozz más profil felé.

Hidd el, hosszabb távon jobban jársz és nem véletlen, hogy ezt írom.

 

Mi már nemcsak faablakokat cserélünk, hanem Gealant is....Így már érted?

 

 

Előzmény: sampler74 (11594)
sampler74 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11594

Kisdi, Kiss_atti köszönöm a tanácsaitokat. A szigetelésre mindenképpen figyelek.

 

Tudom, hogy a Kömmerling és a Gealan nem egy kategória minőségben és árban sem, de közalkalmazotti bérből meggondolandó, hogy melyik típusba fektetünk. Ezért szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a Gealanról, pontosabban a nagykanizsán gyártottról?

dalma53 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11593



Ablakrendelés előtt állok, és nagyon kétségbeestem, mert akitől az árajánlatot kaptam, a 7-dik érzékem szerint kicsit gyanús.Főleh, hogy itt olvasok szürnyű dolgokat is. Nem tudom mit tegyek!
Egy ismerősön ajánlotta, ahol láttam is az ablakait, és az ismerősöm elmondása szerint már több rokonának dolgozott. Ő egy árajánlattevő, felmérő, nem beszerelő.
Premier ablakrendszer Kömmerling comfort -line síkszárnyasra adott árajánlatot. Hétfőn jön méretvételre.
Nincs irodájuk, volt, de bezárt bemutatótermük, állítólag Leányváron gyártják az ablakokat, de az árajánlat ügyintézője Premier Ablakrendszerek Kft. műanyag üzletág pákozdi gyár, pontozott hely  aláírásnak, aláírás nélkül (emailen jött az ajánlat) (Leányvár honlapján nem látok ablakgyártó céget a településen) :-(((((
Ti is ezeket az ablakrendszereket szerelitek, hol lehet ennek utánanézni, hogy a pasi igazi, vagy csak esetleg meglép az előlegemmel.
Kissé kényszerhelyzetben vagyok, mert a kőműves kibontotta az ablakaimat a falat helyreállította, hogy könnyebb legyen az ablakok beszerelése, de most a szél és az eső megérkezésével elég sürgőssé vált a dolog, így is kb 4 hetet mond a legyártásra.

Kérlek segíts ha tudsz!

Előzmény: Törölt nick (11590)
fgcs Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11592

Bízom benne, hogy sikerül visszaszerezni az összeget.

 

Abban pedig biztos vagyok, hogy az újonnan megbízott céggel nem lesz ilyen probléma. :))

Előzmény: Elsőőő!!! (11526)
fgcs Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11591

Pontosan. :)

Előzmény: Törölt nick (11590)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11590

Uw értékben nem sok különbség van a két profilú ablak között, pontosan 0.1 a kontúrszárnyas javára.

Ha neked a síkszárnyas a kedvező, akkor az is jó lesz, de az ablak körüli megfelelő hőszigetelésre nagyon figyelj oda.

Előzmény: sampler74 (11584)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11589

Ezt Kisdi, vagy fgcs topictárs "autentikusabban" tudja...

:-))))

Előzmény: sampler74 (11584)
mondijo Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11588

Ja, még annyi, hogy azt állította az üzletkötő hölgyemény a korrektablaknál, hogy a szerződéskötéstől számított 2 hét határidővel be is szerelik a megrendelt nyílászárókat... :) ez már jelenlegi ismereteim alapján inkább vicces mint komoly ajánlat... :(

Általában majdnem minden cégnél, akiket megkerestem 4-héttől kezdődnek a határidővállalások...

 

 

Előzmény: mondijo (11587)
mondijo Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11587

Ezt a feketelistás korrektablak forgalmazza és ha igazat mondott a bemutató-teremben a kis hölgy, akkor Nyíregyházán műxik a gyártó cég.

 

Visszagondolva az (in)korrektablak embere a felmérésnél azt sem tudta megmondani milyen vasalattal készül az ablak és hol gyártják... :((

 

Mondtam neki több vasalat típust: Roto Nt, Weinhaus, Maco Multitrend ???, de egyik sem volt ismerős neki, törte a fejét ezerrel, majd azt mondta telefonál a központba, és ott mondták meg a vasalat nevét, ami Maco Multitrend

(állítólag akkor tértek át a Roto-ról és ezért nem jutott eszébe)...

 

Következő kérdésemre szintén nem tudta a választ, hogy hol gyártják az ablakot, majd kb. 10 perc múlva eeszébe jutott, hogy a gyártó cég telephelye: Érsekcsanád 

 

Már itt gyanakodnom kellett volna... :(

 

Na most, hogy a két ember közül ki mondott igazat, azt már derítse ki aki akarja... :((

 

 

Előzmény: Dharma (11547)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 11586

Köszönjük:)

Előzmény: mondijo (11578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!