Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19121

Bekapta:D és Te????

Előzmény: szervezkedő (19120)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19120

Kapja be a zzzindex!

Az előző hozzászólásommal kutya66 kérdésére reagáltam volna, amiben Katica néni apartmanjának ára után érdeklődött!

szervezkedő Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19119

Miért nem emeled fel a telefont és kérdezed meg?!

Sokkal egyszerűbb lenne!

Neeeem????

Amaribp Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19118

Nem! ki kell válogatni, mivel én nem vagyok  édesség rajongó,  Pl:nem fontos a palacsintasütő

De vigyen okmányokat, gépkocsi tartozékokat, meg sebtapasz, láz és fájdalom csillapító. Netről vegyyen le címeket, tel számokat, ha baja van, hol érdeklödhet, hova fordulhat segítségért.

Előzmény: szervezkedő (19117)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19117

Ennyi mindent vinni egy nyaralásra már a betegesség határát súrolja!

Előzmény: babigabiba (19076)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19116

Semmire, csak már keverjüka rodat-volit-maxit :) De igen moncsa visszaért, sok a dolga, Ulcinj annyira nem nyerte meg tetszését.

Előzmény: szervezkedő (19114)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19115

Ez nagyon tetszik:) 1szer aggódás, 2-szer meg a mutiiiiiiiiiiiiiiiii:D

Előzmény: babigabiba (19104)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19114

Azt hittem már állampolgárságért folyamodtál, úgy eltüntél!

:-))

 

Igen van Maxi Sutomoren!

De ezzel mire célzol?

Előzmény: moncsa03 (19059)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.31 0 0 19113

Hát nem, mert Sutomorétól, ennyit bőven lehet gyalogolni (3-5 km?), sőt többet, egész a Bári autóbusz állomásig, onnan meg 5 euró Ulcinj-.ig:)

Előzmény: babigabiba (19099)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19112

Nem tudunk linkelgetni autóbusz menetrendeket, ha majd lejutsz Bárba, vagy Budvára. majd lefényképezed.

Stoppolásnak tényleg nincs esélye, mert ott integetésre, busz, vagy taxi áll meg. Vadkempingezni nem lehet, nem engedélyezett, de hol, melyik bokor alján alszol, nem hiszem ,hogy annyira ellenőrzik, de kényelmetlen:)

Előzmény: vikitória (19105)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19111

Nem, 24.ért:)

Előzmény: halacs (19103)
babigabiba Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19110

Bár, én mint stopposfelvevő, az utóbbi kategóriát mégis jobban kedvelem, mivel az ember ha tisztességes, azért vesz fel valakit, hogy társasága legyen. Beszélgetni első kategóriába tartozókkal nehézkesebb, tapasztalatom szerint. A több km-es halgatások elég kínosakvoltak.

Előzmény: fityók (19109)
fityók Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19109

  Magyarul azt mondod:ha egy dögös ,átlagon felüli adottságokkal megáldott valaki stoppol könnyebben talál fuvarozót,mint aki szerényebb külsővel rendelkezik,bár egyformán vannak felöltözve. Háááááát...van benne valami :-))))

Előzmény: babigabiba (19108)
babigabiba Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19108

ui.: hogy milyen ruhában stoppolnánk... gyere arra és meglátod. :) nyilván a lehető legegyszerűbb, túraszandi, póló, gatya, túratáska

 

Értemén de nem mindegy hogy mire van ez ráhúzva.

Előzmény: vikitória (19105)
halacs Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19107

Azt tanácsolom, hogy válasszatok ki két helyszínt, ahol lakni akartok, mondjuk 3-3 napot, egyet délen (Ulcinj, Bar), egyet meg északon (Budva, Herceg Novi). 3 napra könnyebb szállást találni (és olcsóbb is), és ezekről a helyekről könnyen mozdultok mindenhová, viszonylag olcsón még busszal is.

Előzmény: vikitória (19105)
halacs Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19106

A menetrend sem egyszerű, mert ott nemcsak egy társaság van, hanem jó néhány. Készüljetek fel arra, hogy Montenegró egy nagyon szerethető, de más világ. :-)

Előzmény: vikitória (19105)
vikitória Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19105

Köszönet az eddigi meglátásokért. Úgy érzem szükség lesz még módosításokra, de a lényeg, hogy egy szép hetet tudjunk kint tölteni.

Egyébként az arra nyaraló turistákra alapozva gondoltunk a stoppolásra... esetleg valaki be tudna linkelni ottani autóbusz menetrendeket?

 

ui.: hogy milyen ruhában stoppolnánk... gyere arra és meglátod. :) nyilván a lehető legegyszerűbb, túraszandi, póló, gatya, túratáska

babigabiba Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19104

Jól megmozgattátok a fantáziánkat, és ismeretlenül is nagyon aggódva értetek, próbáltunk tanácsainkal segíteni. De ha kérhetem jelezzetek vissza, hogy érezzük aggódásunk legalább eljutott hozzátok. Igazán jó az lenne ha teljesalakos fotót tennétek fel abban a ruciban amiben stoppolni akartok. Hátha lessz még egy-két jó tanácsunk.

Előzmény: vikitória (19094)
halacs Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19103

Szerintem a legolcsóbban a Népligetből tudnátok eljutni Montenegróba, autóbusszal, most asszem 14 ezer forint oda-vissza.

Előzmény: vikitória (19094)
halacs Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19102

Egyetértek az előttem szólókkal. Mi is intettünk már le autót, fel is vettek, de hamar kiderült, a busz árért vitt el a célunkhoz az autós. Mondjuk nem sajnáltuk érte, mert nem volt kedvünk ácsorogni a megállóban, de ott tényleg nincs az a stopposvilág.

Előzmény: Atomkecske (19101)
Atomkecske Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19101

Montenegróban mindenki, akinek autója van, taxisnak minősül, úgyhogy ingyen nem fogtok tudni stoppolni. Érintőleges téma, részben Montenegróval:

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=600

 

A vonatos résznél az árak már nem aktuálisak, se a pontosság. Stoppolás mellett a buszozás és a taxi is jó alternatíva, kb ugyanannyi mindegyik - és integetésre úgyis megállnak.

A vonatjegyet a Keletiben, de legalábbis Szegeden vegyétek meg, helyfoglalással. A netes foglalást elfelejthetitek. A továbbiakért üssétek be a keresőbe bal oldalt, hogy "vonat" - megtaláljátok a saját és szervezkedő kartárs történeteit is ezzel kapcsolatban.

 

Vadkemping? A többiek is leírták, ez nem az a hely. Kempingcímeket találtok a fórumon, szállást meg kevés vendéglátós ad 1 éjszakára szívesen, sokat kell majd próbálkoznotok.

Előzmény: vikitória (19094)
babigabiba Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19100

A telekocsival próbálkoztatok már?

Előzmény: vikitória (19094)
babigabiba Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19099

Lányom hasonló ötlete miatt külön figyeltem a stopposokat a mult héten lenn. Párocska ULCNIJ tábla akézben de 10 óra, Sutomore után. Jöttem du 5-kor vissza, ua. pár Susanj-nál. Szerintem 7 óra alatt 6km nem csúcs. Hacsak nem negatív. Össz 11 stoppost láttunk 1 hét alatt.

Előzmény: vikitória (19094)
moncsa03 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19098

Ez a stoppolás dolog...én nem nagyon láttam stoppost az igazat megvallva, ha valaki áll az út szélén és integet akkor általában busznak, taxinak, magántaxinak...így ne lepődjetek meg, ha "ilyenek" állnak majd meg. Amúgy végül is az se drága, de nem ingyen van, ugye. Beszéltek valamicskét szerbül, mert esetleg úgy lenne esély,legalábbis egyszerűbb lenne pl. felmenni a Mauzóleumhoz-ezt se nagyon tudom elképzelni stoppolva, de mindegy, lehet én öregedtem meg ( hajdanán rengeteget stoppoltam ).

A másik a vadkempingezés, itt még ilyenről nem hallottam és ezt se nagyon tudom elképzelni ( de ez megint lehet csak nekem furi ).

A vonatjeggyel kapcsolatban meg szerintem jobb ha átmentek és ott veszitek meg vagy valaki írta, hogy Szegeden vette meg, ezt az internetes foglalást hagynám.

Előzmény: vikitória (19094)
stevie-w Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19097

Mennyire áll a stopposok mellé a szerencse Montenegróban, kitüntetve ezt a haladási irányt?

 

 

A Balkánon nincs hagyománya a stoppolásnak. Sem Szerbiában, sem Montenegróban nem láttam soha egyetlen stoppost sem.

 

Azt azért tudni kell, hogy a montenegróiak harmada-fele huzamosabban is élt külföldön (vendégmunkásként), így tehát elvileg láthattak már stoppost, de hogy hazai pályán hogy reagálnak egy út mentén integető emberre, azt csak a jóég tudja.

 

A stoppolás valószínűleg azért nem terjedt el, mert a busz és a vonat olcsó és viszonylag jól szervezett. (Na jó, a vonat nem annyira.)

 

Ami az egyéb extrémsportolást illeti, szabadban alvás és társai, amit -- ha jól értem -- két fiatal lány hajtana végre Montenegróban, én nem tartom jó ötletnek. A balkáni emberek 95 százaléka nagyon laza, nagyon barátságos, és iszonyú jó fej, ellenben 5 százalékuk meg, hogy is mondjam csak finoman, nemjófej.

 

Szerintem gondoljátok át a terveteket. Én a saját lányomat nem engedném el. Nagyon nem.  

Előzmény: vikitória (19094)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19095

Csak vicceltem:) lehet, hogy csak 10 euró.

Sokan irtak ilyent, hogy part közeli legyen.......... Régen emlegettük, úgy látom, mintha bővült volna.

 

http://poseidon-jaz.com/vilaeng.html

Előzmény: kutyuska66 (19093)
vikitória Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19094

Sziasztok!

 

Egy barátnőmmel a következő programot tervezzük Montenegróban aug. közepén 8-9 napra, ehhez szeretném a segítségeteket és észrevételeiteket kérni:

 

Szegedről stoppolnánk Szabadkáig, ahonnan vonattal egészen Barig leutaznánk.

Bartól kiindulva stoppolnánk végig a tengerparton, egyelőre a következő megállókkal: Petrovac, Sveti Stefan, Budva, Kotor, Njegos Mausoleum… ill. amit még az idő enged.

Visszafelé úton Podgoricáig szintén stopp, majd onnan vonatra szállva vissza Szabadkára.

A kérdéseink

-Mennyire áll a stopposok mellé a szerencse Montenegróban, kitüntetve ezt a haladási irányt?

-Lehet-e a szabadban aludni, vadkempingezni, ill. biztonságos-e és ha igen, milyen helyeken érdemes?

-Ha valaki tudna segítséget adni a vonatjeggyel kapcsolatban, azt is nagyon megköszönnénk. Érdemes-e előre lefoglalni (ezt gondolom interneten meg lehet tenni), vagy ráér ha Szabadkában vesszük meg. Ill. van-e olyan dolog, amire érdemes figyelnünk a jegy vásárlásakor?

-Ha valakinek van alternatív ötlete,hogy hová érdemes még elmenni, azt is nagyon szívesen fogadjuk.

 

+egy e-mail cím: pataki.viktoriaa@gmail.com

 

köszönöm! :)

 

kutyuska66 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 19093

Az jó ár!Igen,jövőre tervezem.Köszi a választ,megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot.Ha valami infód még van a helyről,légyszi írd meg!Köszi:)

Előzmény: Amaribp (19089)
Joza70 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 19092

 Még így emlékszel!? :) Igen, természetesen, vagy inkább szerencsére az idén is sikerül elmenni Rezevici-be. 13-20-ig leszünk ott. :) Már várjuk!!!!

Előzmény: Amaribp (19091)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.29 0 0 19091

Nocsak! Idén hova? Rezevici......

Előzmény: Joza70 (19078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!