Keresés

Részletes keresés

nagyberény Creative Commons License 2010.04.29 0 0 7396
Köszi, remélem az enyémek nem pusztulnak ekkora mértékben.
Előzmény: Corsario (7393)
retrobi Creative Commons License 2010.04.29 0 0 7395
Üdvözletem!

Van egy nagyobb méretű hűtő eladó. Szőlő illetve bármilyen gyümölcs hűtésére alkalmas. Ha ismertek valakit akit érdekel, írjon a donatus@indamail.hu címre. Ott tudok bővebb felvilágosítást adni.
Corsario Creative Commons License 2010.04.29 0 0 7394

Valóban,  "a szakirodalom" is azt mondja, hogy a Néró korán megindulós fajta.

Déli tájolásu a telek, inkább az lehetett, hogy Március közepén még térdig ért a hó a birtokon. Remélem, kevés bajom lesz a permetezéssel, azért választottam ezt a "rezisztens" fajtát  mert utálok permetezni.

Előzmény: janijani (7378)
Corsario Creative Commons License 2010.04.29 0 0 7393
Csak Nérót ültettem, kb 800 db-ot, Dél-Zala déli tájolás. 5 sorban vannak ültetve. A balszélső sorból alig maradt- kb 70% pusztult ki. Ebből arra követklezetek,  hogy ültetési hiba és azt kellene s@ggbe rugni aki a balszélső sort vitte- ha emlékeznék rá... A nagyjából 800 db-ból kb 200-at kellett pótolni a héten, nagyon rossz arány. viszont legalább megnyugodtam, hogy a többi megmarad.
Előzmény: nagyberény (7392)
nagyberény Creative Commons License 2010.04.29 0 0 7392
Szia! Mit és mikor telepítettél? Hogy áll most?
Én tavaly október végén telepítettem Ottonel muskotályt, Szürkebarátot, Zenitet, de eddig még csak 10-12 hajtást találtam a 150-ből. Aggódok én is, de valami már megmozdult.
Előzmény: Corsario (7375)
RAMBO Creative Commons License 2010.04.27 0 0 7391
vidd el a borodat laborba, majd ők megmondják, mit kell tenned.
Előzmény: zongoo (7387)
RAMBO Creative Commons License 2010.04.27 0 0 7390
És azt gondolom hozzátette, hogy "ha - az általunk ajánlott - PROGRAMSZERŰ technológiát használod".

Mert a lemosó és egyéb hasonló kezelések az integrált technológiában igazán alkalmazandók, ami meg arról szól, hogy csak akkor, amikor kell és annyit, amennyi muszály. Ez nem fér össze a BASF, Syngenta, Bayer, stb. programokkal, ami a folyamatos fedettség / növénybeli hatóanyag szint fenntartására alapoz.

És ezzel nem akarom bántani őket, csak mondom, hogy sok jó út van.
Előzmény: szaki_pali (7384)
janijani Creative Commons License 2010.04.26 0 0 7389
A Favorit így áll nálam is, de a Néród jobban nyomja mint az enyém.
Előzmény: zsebpiszok0510 (7388)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2010.04.26 0 0 7388
Kadarka,Bianka,Göcseji(?),Néró,Favorit
zongoo Creative Commons License 2010.04.26 0 0 7387
abban segítsetek légyszi', hogy mire kell odafigyelni a bor palackozásánál, gondolok itt arra, hogy milyennek kell lenni a kénszintnek, milyen kémiai összetevőket kell még ellenőrizni ahhoz, hogy a lepalackozott (vörös)bor tartós, egészséges maradjon, mivel érdemes az üvegeket fertőtleníteni, esetleg mikor érdemes ezt csinálni (jövő hétvégén lenne lehetőség a palackozásra), ezeken kívül természetesen minden hasznos információt megköszönök
szaki_pali Creative Commons License 2010.04.26 0 0 7386
"hogy inkább adjunk meg mindent neki mert ha később mégis megjelenik valami (pl lisztharmat, atkák) akkor nem tudom eldönteni, hogy nem az elmaradt lemosópermetezés az oka."


ebben ez a szép :-)))
Előzmény: janijani (7385)
janijani Creative Commons License 2010.04.26 0 0 7385

Ezt a módszert én is alkalmaztam már a BASFtől függetlenül és nem volt semmi katasztrofális következménye. Csak hát mégis úgy vagyok vele, hogy inkább adjunk meg mindent neki mert ha később mégis megjelenik valami (pl lisztharmat, atkák) akkor nem tudom eldönteni, hogy nem az elmaradt lemosópermetezés az oka.

 

Előzmény: szaki_pali (7384)
szaki_pali Creative Commons License 2010.04.26 0 0 7384
most figyelj!

még azt sem!

A BASF egyik kutatója azt mondta egy előadáson, hogy teljesen felesleges. fordítsunk inkább gondot arra, hogy a tenyészidőben a permetezés rendben menjen.
Előzmény: janijani (7383)
janijani Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7383

Rendben van meggyőztetek, a szőlő tavasszal nem kap rezet csak Neviként.

Előzmény: RAMBO (7382)
RAMBO Creative Commons License 2010.04.25 0 0 7382
Figyusz, Cirfandlia jól írja, a Vegasol réztartalma nem kell a szőlőnek tavasszal. Bocs, de csak feleslegesen terheled vele a környezetet.

Lemosóra ott van a Nevikén (olajos cucc) az a KÉREGBEN telelő ízéeltlábúakat megfojtja. Ha bődületes atkakárt látnátok (ezt személy szerint kétlem) ÉS nem elegendő a fertőzött levelek letépése (ezen meglepődnék) akkor 5-10 cm-es hajtáshossznál permetezzetek Thiovittal, virágzás előtt valamivel nagyobb töménységben lehet kiszórni, atkagyérítő hatása annak is van, és a rügyben telelt lisztharmatspórák ellen is jó.
Előzmény: janijani (7370)
lalá Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7381







Cserszegi fűszeres. ma.
janijani Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7380

Sosem találtam volna ki.

Pedig egyszerű, ha nincs hegy építsünk homokból.

Előzmény: lalá (7379)
lalá Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7379






-Mert ezek versenyeztek rajta.(hihi)
Előzmény: janijani (7359)
janijani Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7378

Akkor az infarktusveszély elmúlt, lehet örülni...

Nem fakad későn a Néró, nálam a legfelső rügyön már kilevelesedett. Nálad biztos hideg volt a föld valamiért, azért késett a szőlő.

Előzmény: Corsario (7375)
szaki_pali Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7377
akkor te előre tartasz
Előzmény: Törölt nick (7376)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7376
Nálam némelyik tőkén már 3 centi átmérőjű levelek vannak.
Corsario Creative Commons License 2010.04.23 0 0 7375
" A vontatott fakadás" nagyon szép kifejezés:)) egy hete még az infarktus kerülgetett, hogy a tavalyi telepítés nem élte túl a telet. Látom, szerencsére nincs baj de sehol sem olvastam, hogy a Néró ilyen későn fakad.
Előzmény: attisch (7373)
janijani Creative Commons License 2010.04.22 0 0 7374
Nálam most 2 cm a leghosszabb hajtás, a ráérősek meg még ki sem pattantak, több mint 2 hét a különbség köztük. Ráadásul tök vegyesen van, így találjam ki mikor hogyan permetezzek.
Előzmény: attisch (7373)
attisch Creative Commons License 2010.04.22 0 0 7373

Az idei évre eddig a vontatott fakadás a jellemző, köszönhetően a hűvöskés időjárásnak.

Van olyan csemegeszőlőm a kertben, amin 10 cm hosszú, 3-4 leveles hajtások vannak. Ugyanakkor van másik fajta, ami még csak barkásodik, esetleg most pattanik szét a rügypikkely. 3 hét különbség biztosan van közöttük.

Előzmény: janijani (7372)
janijani Creative Commons License 2010.04.22 0 0 7372
Ez meglepő, legalább 10 nappal de inkább 2 héttel előrébb volt a szőlőd mint nálam a legkorábbi fajta (Favorit).
Előzmény: attisch (7371)
attisch Creative Commons License 2010.04.22 0 0 7371

Ezek a képek április 7-én készültek:

 

Zweigelt ápr. 7-énZweigelt ápr. 7-én

 

Azt hiszem ezzel meg is válaszoltam a kérdésedet, hiszen már jól láthatók a levélkezdemények, azaz ez már a rügypattanás utáni állapot. Ekkor már nem szabad lemosásszerűen, nagy dózissal permetezni, mert az a kis leveleken egyből perzselést okoz.

Én ugyebár a fenti képek elkészülte előtt 6 nappal permeteztem, éppen akkor, amikor az indokolt volt. ;)

Előzmény: janijani (7370)
janijani Creative Commons License 2010.04.22 0 0 7370

Nem gondolod, hogy hogy azért van a problémád az atkákkal, mert túl korán szórod ki a Vegesolt?

Ápr elsején még teljesen zártak a rügyek és bent alszanak az áttelelő atkák. Nem zavarja őket a permetezés, mire két hét múlva kipattan a rügy a kén meg az olaj már nincs sehol. Nálam az első szőlőknél ápr 15 volt a rügypattanás, akkor szórtam ki a Neviként és a második rezet. (az első rezet a gyümölcsfákkal együtt kapta, mert  közvetlen a kajszivirágzás előtt mindent lenyomok rézzel a kertben, ez az idén márc 28 volt) 

Előzmény: attisch (7369)
attisch Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7369
A Vegesol eReS-t én lemosópermetezésre használom gyümölcsösben és szőlőben is. Szőlőben a rügypattanás stádiumában, idén április 1-re időzítettem. Azért ezt használom, mert minden áttelelő képlet ellen jó a kén, rézhidroxid és növényi olaj tartalma miatt. De lemosón kívül a fejlődés későbbi stádiumában állománykezelésre is használható. Aki akarja... :) 
Előzmény: Cirfandlia (7363)
Corsario Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7368

sziasztok, nem jártam itt több mint egy éve de látom szépen él a topic:))

 A tavaly tavasszal telepített Néróm 40% nem élte túl a telet. Igazság szerint még az őszt sem , mert a nyári szárazság elvitte őket. v

Van egy kérdésem, talán valaki tudna rá válaszolni. Szeretnék nem engedélyezett szőlőfajtát telepíteni. Hogyan lehet kisérleti telepre engedélyt kérni? Egy spanyol szőlőfajtával gondolnék beültetni vagy 2000m2-et ami nem található egy magyar borvidék javasolt vagy ideiglenesen engedélyezett fajtajegyzékében sem. Az  Austrian Airlines  !!! fedélzeti újságjában olvastam, hogy a Villányban is ültettek már pár parcellát ilyen szőlőkkel. Szóval elvileg lehetséges kell, hogy legyen.

janijani Creative Commons License 2010.04.21 0 0 7367

Akkor olyan nagyot nem hibáztam, annyi történt hogy elpotyáztam 40 g Championt.

Ezzel a rügypattanással az a problémám, hogy sokféle szőlőm van vegyesen és az elsők már rég hajtanak amikor a késők még semmit nem csinálnak. A két szélsőség: Favoritnak már 2 cm hajtása van, a Cardinalnál még csak most duzzad a rügy. A többiek meg e kettő közötti állapotban vannak. Lehet hogy megvárom az utolsót is és kap mégegyszer neviként az összes.

Atkákkal, lisztharmattal nem sok bajom van amióta kipusztult a kertemből a Szőlőskertek királynője. Jó szőlő volt de minden baj elkapta, örökké beteg volt.

 

Előzmény: Cirfandlia (7366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!