Keresés

Részletes keresés

makelele22 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 11672

37 Éves vagyok.10 éve dolgozom Műanyag nyílászáró beépítőként.12 éve ablakozom.Elvégeztem a beépítés mesterfokon vizsgát Magyarország legnagyobb gyártójánál a Premier ablakrendszerek a Kömmerling hivatalos magyarországi forgalmazójánál.Úgy érzem amit tudni kell a Bontás beépítésről illetve az új épületek beépítéséről azt nagyjából tudom is.Persze olyan ember NINCS akit ne érhetne meglepetés néha.Segítő szándékkal vagyok itt nem munkát akarok feltétlen szerezni.A kóklerek ellen szeretnék segítséget nyújtani.Amit tudni kell:A munkát nem a főnökök végzik!A beépítő csapaton múlik a munka kivitelezése de: A mindenre kiterjedt felmérés minden jó munka alapja.Nyugodtan kérdezzenek a felmérést végző személytől.Figyeljék a reakcióit.Érdemes nagyjából tájékozódni mielőtt felméretünk.Ha kérdéseinkre bizonytalan elterelő válaszokat kapunk akkor gondolkodjunk el azon,hogy ha a felmérő nem biztos a dolgában milyen lehet a beépítés??Ha a felmérést végző személy folyton telefonálgat nagyon siet nem elég alapos akkor az rossz felmérést eredményez.A láttam már ilyet nem mérek rá típust felejtsük el.Egy jó felméréshez szokás legalább kérni egy létrát ha például nem érjük el a redőnyszekrény valós helyét.Fejmagasságban nem mérhető egy 240 cm magasan levő redőnyszekrény helye.Persze aki ügyes az mérőszalaggal fel tud nyúlni.Fontos a megjelenés is.Azért egy jól menő sikeres cég emberei nem ócska és szakadt autókkal közlekednek.Persze attól még lehet ügyes és korrekt a partner. De azért nem árt ebbe sem belegondolni.Akinek nincs beépítő multja az általában azt sem tudja miről beszél.Hiszen aki hosszú éveket töltött bontással beépítéssel az már sokat látott tapasztalt és tudja mi fogadja.Nem utolsósorban felhívja az ügyfelek figyelmét mi várhat rá.Bocsánat ha kicsit hosszú lett.Pedig még alig mondtam valamit.....

fgcs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11669

És Te tudod, hogy melyik milyen?

Főként a Kömmerling és az Aluplast érdekelne. :)

Előzmény: Törölt nick (11668)
fgcs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11667

Ez csak érdekességképpen: (NAGYON IZGULTAM :D)

 

http://www.ntv1.hu/video/megteveszto_akciok_helyett__8230__517/

 

Ha úgy ítélitek meg, hogy öncélú reklám, itt tudjátok kérni a törlését:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9111326

 

 

fgcs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11666

Már van, én úgy tudom. :)

 

Többieknek:

Igen, mi voltunk, vállalom, minden ki lesz javítva és pont. 

Csak az hibázik, aki dolgozik. :)

Előzmény: gerecsnl (11662)
fgcs Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11665

Profi Systems/Roplasto, ha jól emlékszem. Ez miért érdekes?

Előzmény: Törölt nick (11663)
gerecsnl Creative Commons License 2011.10.13 0 0 11664

Sziasztok!

 

Még egy laikus kérdésem volna:

 

A mostani időben, fűtés nélkül a beszerelt műanyag ablak keretnek/toknak/tok toldónak/takarónak mennyire szabad hidegnek lennie? Normális az, hogy jég hidegnek érzem belülről? Nem pont ez a lényege az 5-6-7-sok kamrás profiloknak, hogy a hideget kint tartja a meleget meg bent és emiatt belülről szobahőmérsékletűnek kellene éreznem a tokot? (bent kb. 21 fok van, kint meg éppen amennyi)

 

Ja, és egy kérdésre úgy érzem nem kaptam választ. Ha valaki elárulja a titkot, megköszönném! :)

2. Paneleknél van egy váll az ablaknyílás felé. Az ablak rögzítése után ki kell tölteni a keret és a fal közötti részt pur habbal a vállon kívül és belül is, vagy elég csak belülről?

 

Köszi!

 

 

Előzmény: kiss_atti (11620)
gerecsnl Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11662

Kiss_atti!

 

Köszi a tanácsot!

Jeleztem a problémát, de még nincs időpont, hogy mikor jön(nek) javítani.

 

 

Előzmény: kiss_atti (11620)
fgcs Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11661

nm

Előzmény: gergerg (11660)
gergerg Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11660

Aha! Jó tudni hogy ilyen izé is van! Kösssssz!

Előzmény: fgcs (11659)
fgcs Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11659

Ilyen PVC tisztító/polírozó. Oldja egy kicsit a PVC-t, így eltűnteti a karcokat.

Előzmény: gergerg (11658)
gergerg Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11658

az meg mi a szösz?

Előzmény: fgcs (11657)
fgcs Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11657

Ha megkarcolod, segít a Cosmofen.

Előzmény: gergerg (11656)
gergerg Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11656

Majd vigyázok! Műanyag kaparóval elvileg nem tudom megkarcolni a profilt ugye?

Előzmény: kiss_atti (11652)
gergerg Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11655

Szerintem nézz szét az érintett házon, van-e cserélve ablak. Ha van, csengess be, mond el miről van szó. Könnyen lehet hogy minden dokumentációjuk meg van, méretekkel meg mindennel együtt. Eszedbe ne jusson beállítani egy tavaly létrehozott bt-hez úgy hogy azt sem tudod milyen ablakot szeretnél! Az ok. hogy a méreteket nem tudod, de a többit azért kéne. Amúgy ha még csak tervezed a cserét és nincs különleges igényed (3 rétegű üveg stb.) akkor 100 000/ ablakból szinte biztos hogy kijössz. Én 40rugóért vettem 150x180-as váltószárnyas ablakokat bár én a legolcsóbbat kerestem. Minőség fügvényében nyilván megy fölfelé az ár.

Előzmény: KittyKrane (11653)
KittyKrane Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11654

Mondjuk, lehet, hogy honlap nélkül is milyen jó cég, de hát nem tudom, azért 2011-ben szerintem nem csoda, hogy elvárnám, hogy valami honlapon is tájékozódhassak.

Előzmény: KittyKrane (11653)
KittyKrane Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11653

Lehet, hogy én vagyok a béna, de ami konkrétan kecskeméti volt a neten, azoknak vagy én nem találtam honlapját vagy nincs is, és csak annyi van róla valami Bt és telefonszám, vagy ha van honlapja, csak az ablak forgalmazását írják, beépítésről nincs szó, aminek meg honlapja van, és be is építenek, ott jönnek a Németországból szállított szövegekkel, ami, ahogy itt olvastam nem sok jót jelent. A többi, amit találtam, az meg messze van nem itt. Szóval a neten egyelőre ennyit találtam. Ember meg nincs akit megkérdezhetnék, hogy na te kivel csináltattad az ablakot, mert máshonnan költözök le és konkrétan senkit nem ismerek. ott, nemhogy olyat, akinek van tapasztalata ablakcseréről. :(   De azért google-zök tovább.

Előzmény: kiss_atti (11647)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11652

Segíthet,

 

csak el ne rontsd a séróját.

Előzmény: gergerg (11651)
gergerg Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11651

Hajszárítós melegítés nem segíthet esetleg?

Előzmény: kiss_atti (11650)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11650

Ne,

 

mert még megreped röhögtében..:-)))

Sajnos erre a köröm és a türelem a megoldás. Meg az előírások betartása, miután ezt 2-3 hónapután kötelező leszedni ( még akkor is, ha a gyár szaxerűen tárolta)

Előzmény: gergerg (11649)
gergerg Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11649

Azt is próbáltam, sőt szidtam is de makacs egy jószág. Fenyegessem veréssel?

Előzmény: kiss_atti (11648)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11648

Ima?

Előzmény: gergerg (11646)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11647

Keress Kecskemét környékén egy leinformálható céget,

 

az fogja tudni a méreteket is, ha az utcát meg tudod neki mondani, és pontos árat kapsz majd.

Előzmény: KittyKrane (11644)
gergerg Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11646

Üdv mesterek!

 

  Tavasszal ragyogóan betettem az ablakaimat, nyáron spalettáztam, most a szín is rákerült a házra. Most kellene leszedni a keretről a ragasztót csak hogy nem akar ám lejönni. Beszakad meg ilyenek. Mivel lehetne levarázsolni? Szépen kérni hogy jöjjön már próbáltam, de nem jött.

boxer-gs Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11645

Köszi a segítséget.

Nem én fogom beépíteni, csak ez a heratektás dolog beugrott a háznál járván, ezért kérdeztem rá tőletek. Köszi még egyszer.

Előzmény: kiss_atti (11643)
KittyKrane Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11644

Sziasztok, ablakcserével kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Konkrétan egyáltalán nem értek az egészhez, viszont épp lakásvásárlásban vagyok és olyan panelt vetten, amiben még a régi nyílászárók vannak, fűtéskorszerűsítés már viszont megvan, panelprogram meg majd lesz egyszer. Valamikor. Esetleg. 

Láttam, hogy vannak itt hozzáértő ablakosok, nem tudom kép alapján mond-e valakinek valamit, de hátha szabvány méretű panel ablakok ezek. Ilyen középen egy tengelyen forgó darabok vannak az egész lakásban, a konyhában egymás mellett kettő, a kisebbik szobában is kettő egymásmellet, a nagyobbik szobában pedig egy ilyen forgós ablak + erkély ajtó. 

 

https://imgfarm.dh.hu/5/4/c/IMG00000001020L_dl.jpg   

 

https://imgfarm.dh.hu/c/3/e/IMG00000001020N_dl.jpg 

 

(Nem ez a miénk, de dettó ilyen ablakokról van szó.) Eladónk nem szereti a bemászkálásos méregetést és sose ér rá. Igazából az egész decembertől lesz aktuális, akkor leszenek meg a kulcsok, viszont úgy nagyjából szeretném tudni, hogy mennyire számíthatok, mindenestől, bontás, beépítés, párkány, helyreállítás (vagy mi), elszállítás, meg nem tudom mi van még, mert így kalkulálnám a felújításra szánt összeszedendő összeget.

 

Igazából nézegettem honlapokat, de még árajánlatot sem tudok kérni, mert ha tudnám is a pontos méreteket, halvány fogalmam sincs, hogy milyen ablak kell nekem. A lényeg az, hogy mivel fűtés szabályozás van, ezért jó lenne, ha nem szökne a hő a harminc éves ablakokon, de a legfőbb motiváció az az, hogy macskákkal költözök és a forgatós ablakon nem mernék szellőztetni, mert kiesik a macska, meg arra még hálót se tudnék rakni, ezért kellene a bukó-nyíló. Meg a régi ablak különben is ronda. :)

 

A másik kérdésem pedig még az, hogy milyen messzire szokás elmenni? Ez Kecskeméten lenne, max. milyen messze van értelme érdeklődnöm, hogy szokás ez? 

 

Meg az ablak fajtáit sem tudom, hogy hívják, van ugye az, amikor egyben van az egész, aztán mikor ugyanaz a méret kétfelé nyitható, abból sem tudom, hogy melyik a jobb, melyikre kérhetnék ajánlatot. 

 

Redőny nálam attól függ, hogy mennyi lenne azzal/anélkül az összeg, de előbb-utóbb valószínűleg szeretnék redőnyt is, nem tudom ez számít-e az ablak kialakításánál.

 

Ha nem is tudjuk a pontos méretet és a legnagyobb esetet vesszük, hogy az ablak 150x150-es (ennél tuti nem nagyobb) ebből van 5 darab, + egy erkély ajtó (mit tudom én legyen 90x240), meg az erkélyes falon az ablak alatt az a lemez (?) sacc per kábé mindenestől mennyi lenne? 500-600? 

 

Persze, ha mindent tudok, kérek igazi árajánlatot is, de egyelőre ott tartok, hogy viszonylag nagy ráhagyásokkal számolok mindent, amit majd a lakásra kell költeni miután átadják.

 

Remélem nem írtam túl sok hülyeséget! :)

kiss_atti Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11643

Alsót az ék tartja, meg a hab.

Az oldalsó meg függőben tartja.

De miért nem bízod valami szakemberre?

Előzmény: boxer-gs (11641)
boxer-gs Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11642

Vayg az alsó-fölső csavarok csak az ablak "kidőlését" hivatottak megakadályozni és a teherelosztást az oldalsók végik?

Előzmény: boxer-gs (11641)
boxer-gs Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11641

Aham, a fölsőt már értem. Persze az alsót is, de hogy a csudába fog fogni valamit az alsó csavar egy agyonlyuggatott pth-téglában?

Előzmény: kiss_atti (11640)
kiss_atti Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11640

Alulra lefúrni, fölül pedig szerelőfülekkel visszahozni az áthidalóba.

Előzmény: boxer-gs (11639)
boxer-gs Creative Commons License 2011.10.12 0 0 11639

Sziasztok!

 

Technikai kérdésem lenne felétek.

A képen látható esetben hogyan szokás beépíteni az ablakot, ha a külső falsíkra kéne tenni azt? A fenti Heratekta koszorúszigetelő miatt gondokodtam el rajta.

 

Ha a külső síkon ül az ablak, akkor a felső rögzítőcsavarok nem pont a Heratektában futnának felfelé 70mm-es tok esetében? A Hera 5 centis. Persze feltételezve, hogy a csavarok a tok középvonalába kerülnek. Mi itt a jó megoldás?

 

(bocsi a Móricka rajzért)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!