Keresés

Részletes keresés

M62 265 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1403

Sziasztok!

 

Voltunk vasárnap éjjel Tevelben. Köszönjük a támogatást Mezenguznak!

 

Van pár kép a képtáramban (http://kep.tar.hu/bayzs). Mivel csak "leugrottunk" körbenézni, rendes fényképezőgép nem volt nálunk, csak telefonnal kattintottam párat.

 

A bázis föld feletti része nagyon szét van verve, painballosok használják. Pár srác petárdázott az egyik épületnél, de mivel mivel mi hangosabban durrogtunk, ők eltakarodtak. :-) A terület egyébként nem őrzött, viszont egy része hasznosított: az épületek nagy része alá van pincézve, ott tárolnak nagy mennyiségű mezőgazdasági fogalmamsincsmicsodát.

 

A föld alatti rész:

Hasonló, mint Pécel, csak kb. 10-szer akkora. A két fő folyosó kb. 120 m hosszú. Mi 6 kijáratot találtunk. Az MH tényleg feltárta a területét: találtunk olyan ajtót, ami vasalt betonnal fel volt falazva, de kibontották; a falak sok helyen sok helyen meg vannak bontva (gondolom statikai vizsgálat), a cirill betűs feliratok magyarra fordítva (ld. képtár). A föld alól gyakorlatilag minden mozdíthatót elhordtak, bár pl. a vizesblokkok nagyon jó állapotban megmaradtak. Másfél órát barangoltunk a föld alatt.

 

Visszaolvasom a régi hsz.-kat, írok még hamarosan...

 

OFF

Két akkora csokor íriszt hoztunk le a bázisról, hogy alig fért el a kalaptartón - tnx DHDSCS :-)

mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1402
Helló!

Nézd meg a 35. hozzászólást, ott M62 265 képtárát, ott választ kaphatsz arra, hogy hány szint van, s hogyan néz ki lenn maga a bázis...szerintem már többen írtuk, nem kell felülni minden legendának...s néha vissza is kell olvasni, hogy mely helyek voltak már kitárgyalva a topikon...

.amúgy, ha olvastada geocaching.hu-n a leírást, ott van egy mondat:"nagyteljesítményű radarállomás"...a Kelet-Európát behálózó szovjet vezetési rendszerről pedig fel lett téve egy ábra, valszeg ennek a része volt..
Előzmény: A_vándorló (1400)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1401

Szia, nem tudom, hallomás…

 

Csak kíváncsi voltam, honnan vetted.

Előzmény: A_vándorló (1400)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1400
Szia, nem tudom, hallomás…

Te voltál ott lent? Esetleg tudnál infókat adni? Megköszönném!:)))

Előzmény: Hpasp (1381)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1399
Szia!

..az egy része( kollégium),a többi az enyészeté, amúgy ez szovjet is volt, egy kicsivel tovább, mint ÁVH-s, nézd meg az 1034, 1035 hozzászólást, ott vannak fotók róla..
Előzmény: DJ Szegecs (1395)
iM Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1398
Most tényleg nem volt kedvem bokorban bújkálni.

Nem irigylem azokat, akik ott szolgáltak, az újabb bázisok azért sokkal komfortosabbak voltak.

im
Előzmény: mezenguz (1397)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1397
Szia!

Ahogy már Volt Tüzér is írta, ott még a kőkori állapotok maradtak fenn, max. ilyen személyi fedezékeket találtál volna a dzsungelben bujkálva
Előzmény: iM (1364)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1396
Helló!

...ja-ja, az biztos, hogy kevesebb a növényzet, könnyebb fotózni, meg nem kell térdig érő csalánon átvágni egyes helyeken..sajna a HÁP belsejéről nem sikerült a fotó, mert már az akku is gyengélkedett, de úgy nézett ki , és a te képeiden látszik is, mintha odabenn valaki igencsak "rágyújtott"volna...micsoda barbárság..:((
Előzmény: iM (1393)
DJ Szegecs Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1395

Sziasztok!

 

Egy másik topicban olvastam arról, hogy Szegeden létezett bizonyos Öthalom nevezetű ÁVH-s laktanya, ami üresen áll, de még sok komcsi emlék van ott, pl. Lenin-kép a falakon, munkásmozgalmi jelmondatok,  stb.

Mivel érdekelnek az ilyen elhagyatott helyek, szívesen megnézném.

A Google-n annyit találtam, hogy az Egyetem kialakított ott diákszállót pár éve.

 

Ez azt jelenti, hogy felszámolták az egész helyet, vagy csak a tiszti lakásokat alakították át, és a telep ugyanúgy rohad, mint annakelőtte?

 

Minden információt köszönettel veszek!

 

 

Sgt. Elias Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1394
A képen azt a gumit még mi hagyhattuk ott 3 éve, mikor paintpalloztunk... (HM engedéllyel, legálisan voltunk ott!) Az ellenfél ránk tört a "titkos alagúton" át, az állás elesett. :-( Itt voltak a túlélőtáborok is, érdekes most látni a képeket.
Előzmény: mezenguz (1391)
iM Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1393
Szia Mezenguz!

A télen, térdig érő hóban azért nagyon más volt. Ráadásul akkor fel sem tűnt, hogy az út nem út :-)))

Viszont egyre inkább meggyőződésem, hogy az ilyen bázisok bejárására a hó- és lombmentes téli időszak az ideális.

im
Előzmény: mezenguz (1391)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1392
M62 265!

Remélem jól sikerült a ma reggeli túrád, ott a nyugati végeken...a földrengést is túléltétek, s remélem sok fotót tudtál készíteni, s mihamarabb megtekinthetőek a képtáradban...1szer már csak eljutok én is valamelyikhez(-be)..esetleg egy közös túrán..:))
mezenguz Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1391
Helló mindenkinek!

Hpasp!

..elérhető a képtáramban a mai "valahol a Pilisben" túra képei...a többieknek is jó nézelődést!

..aki meg "hatalmas, titkos alagutakat" keres," kábel" fedőnévvel, annak itt 1-2 kép... a titokról lehull a lepel..:)):
Előzmény: Hpasp (1388)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1390
Nézz körül iM kolléga 1364-es hozzászólásában. Találsz egy képtárat, amiben Fótról is találsz képeket.
Előzmény: Atispajtis (1373)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1389

Kérdés ahhoz, aki ezeken a járatokon közlekedik:

Vezetékneve? Kábel.

 

:DDD

 

Előzmény: Volt tüzér (1387)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1388

Azt egyébként nem tudom, hogy az az út milyen állapotban van, mennyire járható.

 

Egyáltalán nem létezett, még egyszer el is tévedtünk. Egyedül a jellegzetes sorompó az út elején, illetve az érintetlen beton esővíz-levezető csatorna volt amit követni tudtunk.

 

Ám arra emlékezz vissza, mi volt a Pilisen. Az odavezető út még jó, de odafent minden út hiányzik. És mégis elhordtak mindent. Vagy a belső úthálózatot célszerűségi okok miatt meghagyták, és csak a végén hordták el?

 

Lehet, de itt csak az út tünt el, még a kerítés sodronya is a helyén volt.

Előzmény: Volt tüzér (1387)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1387

Kérdés ahhoz, aki ezeken a járatokon közlekedik:

Vezetékneve? Kábel.

 

Azt egyébként nem tudom, hogy az az út milyen állapotban van, mennyire járható. Ám arra emlékezz vissza, mi volt a Pilisen. Az odavezető út még jó, de odafent minden út hiányzik. És mégis elhordtak mindent. Vagy a belső úthálózatot célszerűségi okok miatt meghagyták, és csak a végén hordták el?

Előzmény: Hpasp (1386)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1386

Ugyanakkor a Pilisszentkereszti osztály területét nem értem, hiszen az is zárt területen van, de ott szinte semmi nem maradt.

 

Úgy tűnt nekem, hogy az odavezető utat hordták el előszőr, utánna még már nem tudtak felmenni...

... tényleg mind a 3 km -ből csak 2m maradt.

Amúgy nagyon jó állapotú.

 

Egy Szigorúan Titkos föld alatti járat :)))

 

 

Előzmény: Volt tüzér (1385)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1385

Nézzétek meg! Mit tesz a természetvédelmi terület. Viszonylag ép, jó állapotban maradt meg minden. Ez ugyanolyan tüzelőállás, mint a tinnyei, csak jobb állapotban van.

Ugyanakkor a Pilisszentkereszti osztály területét nem értem, hiszen az is zárt területen van, de ott szinte semmi nem maradt. Emlékezzetek vissze a HÁP előtti placcra. Az valamikor sík volt, ugyanolyan betonelemekkel letakarva, mint az út. Az építés előtt ott nyers szikla volt, és hogy elegyengessék, feltöltötték murvával. Még azt is elhordták.

Előzmény: Hpasp (1383)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1384
Igazad van, rengeteg szerteágazó járat volt. Betonból volt. Le volt fedve. Tudod, mi volt benne? KÁBEL. Valóban volt a föld alatt technika, mégpedig a hidrofor szivattyúja. A pár garázs és kisebb domb pedig a különféle technika fedezékei voltak. Ezeknél a tüzelőállásoknál mindent megpróbáltak az avatatlan szem és a gaz ellen elől elrejteni, de a föld alatt nem volt semmi, csak a kábelcsatorna. Mert az meg volt bőven. Egyébként dolgoztam ott néhány alkalommal, tehát ha valamit nem tudsz, akkor kérdezz.
Előzmény: Atispajtis (1373)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1383

Jó állapotban megmaradt őrtorony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az ott már a Pilis?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Felderítő lokátor?

 

 

Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1382

Egy jót kirándultunk Mezenguz topictárssal 'valahol a Pilisben'

:)

 

11/9 Nyeva légvédelmi rakéta osztály (MN6360), Pilisszentlászló-Dél

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az odavezető 3km útból csak ezt a darabot nem vitték még el:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fedezék ajtóval

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Épület:

 

 

 

Előzmény: Hpasp (1378)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1381

Egy kérdésem lenne, annak szólna, aki már volt lenn a Bakonyba lévő 6 emelet mély támaszponton.

 

Egészen biztosan 6 az?

 

:)))

Előzmény: A_vándorló (1380)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1380
Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, annak szólna, aki már volt lenn a Bakonyba lévő 6 emelet mély támaszponton. Mit érdemes, kell vinni, a lámpa az, tuti, de amellett? Most is le lehet menni a legalsó szintre? Az eltévedést megakadályozni, jó ez most lehet, hogy hülye kérdés volt. Tehát tanácsokra lenne szükségem…

 

Köszi előre is!

Atispajtis Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1379

Szziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Elolvasom a fórumokat,amiket írtatok. Köszi:Atis

Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1378

Kirándulás ma? Még itthon vagyok, kb. 1 órahosszig, utána indulnánk, esetlegesen Urak Asztala, Lom-hegy...?

 

Lom hegy mehet, a többit privátban.

Előzmény: mezenguz (1376)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1377
....vagy a lentebb említett..?
Előzmény: mezenguz (1376)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1376
Helló!

Hpasp!

Kirándulás ma? Még itthon vagyok, kb. 1 órahosszig, utána indulnánk, esetlegesen Urak Asztala, Lom-hegy...?
Előzmény: Hpasp (1375)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1375

Ezért kérlek benneteket,hogy segítsetek info-t találni!

 

Veres Mihály: Légvédelmi tüzérek és rakétások című munkája (Veszprém, 2002)

kapható a Püski Könyvesházban 1013 Bp. Krisztina krt. 26.

Előzmény: Atispajtis (1373)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1374

Én Fóton lakom 27 éve. 2 km-re élek a régi katonai bázistól. Emlékszem,hogy gyerekkoromban sok katonát láttam a laktanyában is és az utcán is. Csak messziről lehetett nézelődni,mert az őrök csúnyán néztek ránk. Az a hír járta és járja a mai napig,hogy ott a föld alatt volt a technika. Állítólag valami légelhárító támaszpont volt.

 

Így van, a Budapestet védő 11. légvédelmi rakéta dandár, 11/8 légvédelmi rakéta osztályának tüzelőállása települt Fóton, Sz-75M3 Volhov technikával, jele MN3121.

 

Azt hallottam,hogy messzire elérő,szerte ágazó járatok is voltak.

 

Amennyiben pár föld alatti fedezéket, illetve két szobányi harcálláspontot annak nevezel...

:)

 

 Aztán eltelt néhány év,megszűnt és elment mindenki onnan. Tegnap a barátommal kimentünk és körülnéztünk. Aki járt ott,tudja,hogy van egy épület,néhány garázs és pár kissebb domb. Viszont nem találtunk semmi lejáratot.

 

A légvédelmi rakétás topicban találhatsz róla egy jó légifotót (688).

 

Szeretném a segítségeteket kérni abban,hogy a lehető legtöbb érdekességet tudjam meg a területről. Mindíg is érdekelt a hely,most próbálok információt gyűjteni róla. Nagyon jó,hogy rátaláltam erre a fórumra. Gratulálok hozzá nektek,igazán szuper! Lehet,hogy már írtatok itt Fótról,de sajna nem tudtam végignézni az oldalakat. Ezért kérlek benneteket,hogy segítsetek info-t találni! Ha valaki a környéken jár,azzal akár össze is futhatnánk. :-)

 

Szerintem olvass bele a Légvédelmi rakétás topicba is.

 

Előzmény: Atispajtis (1373)
Atispajtis Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1373

Szervusztok,üdvözlök mindenkit!

 

Én Fóton lakom 27 éve. 2 km-re élek a régi katonai bázistól. Emlékszem,hogy gyerekkoromban sok katonát láttam a laktanyában is és az utcán is. Csak messziről lehetett nézelődni,mert az őrök csúnyán néztek ránk. Az a hír járta és járja a mai napig,hogy ott a föld alatt volt a technika. Állítólag valami légelhárító támaszpont volt.  Azt hallottam,hogy messzire elérő,szerte ágazó járatok is voltak. Aztán eltelt néhány év,megszűnt és elment mindenki onnan. Tegnap a barátommal kimentünk és körülnéztünk. Aki járt ott,tudja,hogy van egy épület,néhány garázs és pár kissebb domb. Viszont nem találtunk semmi lejáratot.

Szeretném a segítségeteket kérni abban,hogy a lehető legtöbb érdekességet tudjam meg a területről. Mindíg is érdekelt a hely,most próbálok információt gyűjteni róla. Nagyon jó,hogy rátaláltam erre a fórumra. Gratulálok hozzá nektek,igazán szuper! Lehet,hogy már írtatok itt Fótról,de sajna nem tudtam végignézni az oldalakat. Ezért kérlek benneteket,hogy segítsetek info-t találni! Ha valaki a környéken jár,azzal akár össze is futhatnánk. :-)

Köszönettel:Atispajtis

Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1372
Ezeket a betonfedezékeket csak a hetvenes évek végén új helyre települt osztályoknál találod meg. Csak a 11. dandár új helyre költözött 12 osztályának csináltak olyanokat. Azokat az osztályokat akkor vagy újonnan állították fel, vagy új technikával fegyverezték fel. A később átfegyverzett osztályokat már új helyre sem telepítették, de új tüzelőállást sem építettek nekik. És ez igaz mind a 104. mind a 105. ezred osztályaira. (kivétel Mezőfalva) A szabadszállási tehát még az eredetileg a hatvanas évek elején kialakított tüzelőállásában volt, az meg olyan volt, amilyen. Ilyent egyébként még Börgöndön is láthatsz, meg Sárbogárdon is. A börgöndi tüzelőállásban egyébként a közelmúltban jártam, és ott az még inkább borzasztó, hogy azt az objektumot az 5. hadsereg használta (tartalék vezetési pontot építettek oda) és a terület meg úgy le van pusztulva, hogy rossz ránézni. Mostanában paint-ball háborúk szoktak ott lenni. A volt dunaföldvári osztály területe és egyebei is siralmas állapotban vannak, ott még a lakótelepet és a laktanyát is lerombolták, de nem hasznosítás céljából, csak úgy. A sárbogárdi talán még egyben van, hiszen ott a laktanyát még most is őrzik, és talán a földhányások eddig nem kellettek senkinek. Az aszalói és táborfalvai területet nagyon régen feladták, ott szerintem a későbbi hasznosítás eltüntette a valamikori nyomokat.
Előzmény: iM (1364)
iM Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1371
Turul igen, Tata környékén csak kocsival jártam. Katona koromban voltam a tatai laktanyában kétszer 1 hétig, meg a hk. ho. lőszer raktárában.

im
Előzmény: mezenguz (1370)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1370
..Tatabánya-Turul, Tata+Baj volt orosz laktanya..?

iM!

Te jártál már arra?
mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1369
...van valakinek valami ötlete kir. témában holnapra, még egy 10 percig a net előtt leszek..!
mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1368
Helló!

Tudtommal Bugyin Eü.-raktára volt a honvédségnek...inkább a lacházi reptér, azt javaslom..:))
Előzmény: A_vándorló (1366)
iM Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1367
Az csekélység ott :-))) Csak a kiskunlacházai volt szovjet repülőtér :-)))

im
Előzmény: A_vándorló (1366)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1366
Sziasztok, most jöttem Bugyinál és ott Bugyi és Kiskunlacháza között, van egy laktanya, valami még, mintha volna ott, ha már írtátok, akkor bocs, nem olvasta újra végig a sok hozzászólást, érdemes visszamenni és megnézni?

mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1365
Helló!

Látod, nekem ez itt van 20 km-re, de csak a TÁS-t fotóztam le, a másik oldal tervben volt, de eddig elmaradt mindig...jók a fotók!
Előzmény: iM (1364)
iM Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1364
Tegnap Kecelről hazafelé beugrottam Szabadszállásra, katonai szolgálatom egykori színhelyére.

Felkerestem a lőszer raktárat, ahol majd egy évig raktáros voltam. Na ezt nem kellett volna: nagyon elkeseredtem a látottaktól. A hely amit naponta gondoztam elkeserítő állapotban van. Elburjánzott növényzet, betört ablakok, beszakadt tetők.

Utána átmentem a lérak osztály technikai területére, majd a TÁS-ba. A TÁS nagyon meglepett, nyoma sincs a Budapest környéki osztályoknál megszokott beton fedezékeknek. A növényzet mindent úgy beborít, hogy gyakorlatilag semmit sem láttam, igaz, nem volt kedvem a bokrok alatt bújkálni.

Képek

im
mezenguz Creative Commons License 2005.05.15 0 0 1363
Helló mindenkinek!

M62 265!

Raktam fel egy légifotót a képtáramba Tabról, a lehetséges laktanyáról, vagyis amennyit a terraserver enged, a bejáratról, az áteresztőpontról, Tabtól ÉK-re található..
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1362

Ok, köszi, értem, megnéztem... Kellemes ünnepeket, hétvégét kívánok mindenkinek!!!!

A vándorló

Előzmény: mezenguz (1354)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1361
...itt is az enyészet már az úr, meg a természet, ami lassan visszafoglalja, ami az övé volt...
mezenguz Creative Commons License 2005.05.14 0 0 1360
Helló mindenkinek!

Hpasp!

Nekem jó a hétfő is...irány, ötlet? Bár hegyvidék lenne jó, mert a barátnőm is jönne, s mindenáron hegyekre vágyik..:))

M62 265!

Mezőkövesd sem rossz, de Tardona elveszett, egy volt kollegám ott lakik, mondta valami vállalkozó megvette, építkezés zajlik, még a helyiek sem szívesen látottak..:((
..ellenben ott van Cserépfalu...már a Bükk turistatérképén is szerepel, mint elhagyott katonai bázis..a közelében lakik egy másik volt kollega, anno még felajánlotta, hogy elvisz, bevisz oda, ha őrzik.. bár ahogy gondolom, az őrzés másodlagos, hisz meggyőzéssel be lehet jutni, hacsak nem Vértesacsa szintű az" Őrzés", mert kutyául még nem tudok...:))
Előzmény: M62 265 (1357)
LeX Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1359
Én offtopic túrázom mindhárom nap...
Előzmény: mezenguz (1356)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1358
Nekem szombat-vasárnap kiesik, esetleg hétfő lehetne jó.
Előzmény: mezenguz (1356)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1357

Nagytarcsa és környéke? :-)

Bár én most csak pofázok, mert most még egy hónapon át vizsgázok, tanulnom kéne, ha már egyszer az utóbbi években nem tettem :)

 

Tabot nem nézed meg? Ott még senki nem járt a topicból :-(

A másik, ahova mennék az Mkövesd-Klementina (+Tardona stb...).

Előzmény: mezenguz (1356)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1356
Noch einmal!

Ha valakinek van valami ötlete kirándulás témában a topik nevéhez fűződően, írhat( Hpasp, Volt tüzér, M62 265, Lex..) !!
mezenguz Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1355
Ezek a képek a 302.( volt NDK) objektumról:
Előzmény: mezenguz (1354)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1354
Helló!

Szerintem is mindenki említette, hogy mi lehetett, de ha érdekel, néhány német honlap foglakozik evvel a szovjet befolyás (VSZ) idején létrehozott objektum hálózattal, amely lefedte Kelet- és Közép-Európát...a Mo.-i bázisok 500-as számozással kezdődtek(501, 502, 503, 504), BARS? volt a hivatalos elnevezése..az NDK-beliek közül feltárt a 301, 302 objektum, bár az utóbbi alsó szintjei vízben állnak... s ha visszanézel a topik elejére, a pontos meghatározását is megtalálod.. ne keres olyan "titkos" dolgot( pl. rakétasiló!), ami nem volt Mo.-n.. ajánlom figyelmedbe a következő német oldalakat: hidden-paces.de, bunker-wollenberg.de...a topikban pedig a 742. hozzászólást nézd meg..
Előzmény: A_vándorló (1342)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1353

A 15 évvel ezelőtt elhagyott objektumokkal kapcsolatban felesleges, és gyermeteg azt hangsúlyozni hogy NAGYON-NAGYON-TITKOS (volt), mivel akkoriban mindegyik az volt, mostanra meg pár emberen (és az ÁPV RT.-n) kívül senkit sem érdekel.

 

Előzmény: A_vándorló (1352)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1352
Jajj, ne, nem ezt akartam, ne haragudj meg rám, de sok titkos volt. Remélem szóba állsz még velem…

REMÉLEM!!  Röstellem magam!!!:))))

Előzmény: Hpasp (1351)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1351
Szia, olvastam, de még én mindig pontos infót nem találtam. Ott valami bűzlik… Nagy titok övezi, ez a xy honlapon is olvasható…

Akkor voltam katona és pont a központban, de ekkorát nem építettek csak úgy…

Nem értem, persze tuti, hogy titkos volt, nagyon is, mert egy bázis, ami fontos, az a méretétől függött akkor. Ezt tudom. Szerintem valami másnak is kell ott legyen..

 

Megnyugtatlak, hogy 1990-ig az összes katonai objektum hazánkban TITKOS volt. Mind a Szovjet, mind a Néphadseregé.

 

Előzmény: A_vándorló (1350)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1350
Szia, olvastam, de még én mindig pontos infót nem találtam. Ott valami bűzlik… Nagy titok övezi, ez a xy honlapon is olvasható…

Akkor voltam katona és pont a központban, de ekkorát nem építettek csak úgy…

Nem értem, persze tuti, hogy titkos volt, nagyon is, mert egy bázis, ami fontos, az a méretétől függött akkor. Ezt tudom. Szerintem valami másnak is kell ott legyen..

A Tököli reptéren járva, tudtam meg, hogy a ruszkik a helikopter kiemelőt rendesen bebetonozták, pedig az is ott volt… Eltüntettek sok dolgot, amiről nincs is tudomásunk!!!

Előzmény: Hpasp (1348)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1349

Nem!

 

Inkább 0-tól!

 

:)

Előzmény: Hpasp (1348)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1348

Hol és merre van a hozzászólás? Kb?

 

738-tól kezd el olvasni.

 

Előzmény: A_vándorló (1347)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1347
Ok. OFF telefon.

Hol és merre van a hozzászólás? Kb?

Nem tudom még mindig elképzelni azt, hogy egy ekkora bázist építsenek e miatt….

 

Nagyon furcsa, bár rég volt a Nagytarcsaiban, de nagyjából tudtuk mi és hol van, erről még mi sem tudtunk. Pont abban az időben, az volt a központ. Szerintem ott volt más is, persze…

 

Tudod azt, hogy a Váci fegyházban AVH-s külön fogda és kínzó kamrák voltak? A jövő héten megkapom az engedélyt, remélhetőleg és a képeket felteszem a képtárba…

 

Ekkora bunkert nem építettek csak úgy, a tudomásom szerint… Ez túl nagy a radaroknak…!

Nem, szerintem ott valami más kell legyen, vagyis, hogy volt…

Te lementél az alsó szintre?

 

Ja, azért a telcsidet elküldhetnéd…

Előzmény: M62 265 (1346)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1346

Hát, ott nem csak 2 radar volt; ha visszaolvasol pár száz hozzászólást ebben a fórumban, találsz egy térképet a Kelet-Európát lefedő (szovjet) távközlési hálózatról, valőszínű ennek része volt Herend is.

 

OFF

a beszélgetést folytassuk inkább itt, mint telefonon

Hpasp Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1345

Tud valaki pontosat, mi a fene volt ott??

 

Herend, 1 Szovjet zászlóalj, 1990 október 1.-én, és 2. -án távoztak.

Előzmény: A_vándorló (1344)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1344
Áááá, nem, ő azt mondta, tegnap kérdeztem, bár keveset tudott mondani, ott ő csak magyarokat látott 85-ben…

2 utcával arrébb lakik és régi ismerősöm, akkor őt odaküldték dolgozni…

Tud valaki pontosat, mi a fene volt ott?? Mert 2 db radarért nem csinálnak ekkora bázist, az tuti!!!

Ment egy mail…

Előzmény: M62 265 (1343)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1343
Neked vannak szovjet barátaid? Vagy mit keresett ott magyar katona? Szerintem ő a közeli magyar bázison szolgált!
Előzmény: A_vándorló (1342)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.13 0 0 1342
Szia, ötlet… Szép az idő, kimondottan kiránduló idő van… sokfelé lehet menni. Természetbe, mely most csodaszép, vagy várakba…

 

Egy kérdésem volna, a Bakonyban a Herend feletti több emelet mély támaszpontról.

 

Egy ismerősöm volt ott 1 hónapig, dolgozott a katonaidejében. (igaz nem olvastam el az összes hozzászólást)

Ő volt a legalsó szinten is, bár nagyon kevés helyre engedték be.. nem tudott ő sem pontos kiegészítő választ adni, csak azt, hogy volt olyan szoba, ahol telefonközpont volt, rengeteg telefonnal. De kérdezném, hogy aki tudja, mi a csuda volt ott pontosan, mert érdekelne a dolog, ugyanis tervezek egy túrát oda, fotókkal és ezt eladnám valamelyik lapnak, de kéne a pontos ismertető… Mi is volt ott, mert a részemről hihetetlennek tartom azt, hogy 2 radar miatt egy ekkora földalatti építményt hozzanak létre. Itt valami nem stimmel…

Ezt azért mondom, mert 1985-ben Nagytarcsán volt az OLP utódja és ott csak 3 szint volt… Ott voltam, mint már említettem bő 1 évig..

Aki tud segítsen, kérem előre is és köszönöm!!!

 

Ja, jó pihenést a hétvégére mindenkinek!!!

Előzmény: M62 265 (1341)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 1341

Szevasz!

Lustulunk.... Azt akartuk, hogy kicsit nyugodjon le a topic, aztán már napok óta sehol senki :-/       (meg a netlaboron sem...)

Előzmény: mezenguz (1340)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.12 0 0 1340
Helló mindenkinek!

Itt a hosszú hétvége, nincs valakinek valami kirándulás-ötlete..?
mezenguz Creative Commons License 2005.05.06 0 0 1339
Hpasp!

..ja-ja, s Tökölön létrehoztak a kecskeméti és szfvári helikopter századokból, és az esztergomi rajból, plussz gépekből egy önálló parancsnoki irányító ezredet, így lehetett azt is mondani, hogy Kecskemétről, Székesfehérvárról, s Esztergomból kivonták a helikoptereket...:))
Előzmény: Hpasp (1338)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.06 0 0 1338

Ez az ütemterv azért nem ér sokat, mivel a 13.Gárda Hadosztály kivonása 1989-ben megtörtént, ami közben össze vissza keverték a helyörségeket, illetve a csapatokat sem csak ebből a hadosztályból vonták ki.

 

Inkább egy hadosztálynyi erő távozott, nem feltétlen a hadosztály alakulatai.

 

PL: Hivatalosan kivonták a Tököli MiG29 vadászezredet, ami azt jelentette, hogy búcsúzás után áttelepültek Sármellékre, és az ottani MiG23-as egység távozott. Persze közben hadrendi számot cseréltek...

 

Az ábrából is kiderül, hogy ugyan a Veszprémi 13. Hadosztály ki lett vonva, de a Veszprémi alakulata át lett csoportosítva az Esztergomi 19. Hadosztály alá...

 

 

Előzmény: Hpasp (1333)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.06 0 0 1337

Aztán ahogy a magyar haderő csökkent, úgy vonták ki apránként a vendégeket is. Ez szerintem több mint harminc éves folyamat. Így végül a dolog eredménye az a létszám, amit aztán végleg kivontak.

 

Hmmm...

... a magyar haderő azért a 80-as évek elejéig növekedett, nem?

 

Az, hogy 68 előtt hány hadosztály állomásozott itt, azt nemtom, de 68-ban mindenesetre ugyanaz a 4 mint 1989-ben.

(Érdekesség hogy mennyire nem érdekelte a határok őket az, hogy a front 5. ruszki hadosztálya mindíg is Ungváron települt.)

 

A légierejüknek 56 után nőtt meg, a csúcspontja 82-87 közzé tehető.

87-ben az első bizalomerősítő lépésként lecserélték a Debreceni Su24 -eseket MiG27 -re, egy F111 -es egység visszavonásáért cserébe.

 

 

Előzmény: Volt tüzér (1336)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1336
Én tulajdonképpen nem az általad említett tárgyalások óta értem ezt a kivonulósdit. Azt lehetett számolni, hogy a mi haderőnkhöz képest mintegy háromszoros létszámmal állomásoztak itt ideiglenesen. Ha belegondolsz, akkor minden magyar parancsnokságnak megvolt az orosz megfelelője, amely úgymond felügyelt a szövetségesre. Aztán ahogy a magyar haderő csökkent, úgy vonták ki apránként a vendégeket is. Ez szerintem több mint harminc éves folyamat. Így végül a dolog eredménye az a létszám, amit aztán végleg kivontak.
Előzmény: Hpasp (1335)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1335

És tudod, miért nem teljes? Mert mire arra az ominózus kivonulásra sor került, addigra alaposan lecsökkentették az itt állomásozó haderőt

 

Igen, a Bécsi hagyományos fegyverekről szóló tárgyalások miatt távozott egy vadászrepülő ezred (Tökölről), és a Veszprémi 13 Gárda páncélos hadosztály.

 

Ez azért az itten állomásozott erőknek csak a negyede.

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1334
Majd nézz fel a kastélyok és várak oldalra, rengeteg kép lesz hamarosan::::)))))

Előzmény: Hpasp (1333)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1333

Nekem ennek van meg a "kibontott" válltozata:

 

 

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1332
Valaki érti, a tököli reptéren ezt a japán, vagy kínai szöveget, mit keres ott?? A börtönben???

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1331
Köszi, megyek, csak nehéz kikeresni, pontosan mi és hol is van és a gépemmel nehéz lemenni a kis helyekre, mert eléggé drága cumó. CANON 300D + az aparát…:))))

Előzmény: mezenguz (1330)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1330
Helló!

A képek jók, csak így tovább..:))

..s ne ülj fel mindenféle "urban legend"-nek, az igazság, mint ezeken a helyeken is látszik(már, ahol jártál), sokkal prózaibb..s ezek már nem titkok...
Előzmény: A_vándorló (1329)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1329
Szia, jók a képek szerinted, nem sokat állítgattam a gépet, csak alapból készültek,.???:))))

Előzmény: Hpasp (1327)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1328
Óóóó, köszi szépen, kezdő vagyok...:))) Jönnek a többi képek is oda!!:)))
Előzmény: Hpasp (1327)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1327
Előzmény: A_vándorló (1326)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1326
vandorlo. a képtáram neve.. pontosan enm tudom mit linkeljek be, segítsél:::
Előzmény: A_vándorló (1325)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1325
Előzmény: Hpasp (1324)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1324

feltettem a fóti képeket

 

hova is?

Előzmény: A_vándorló (1323)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1323
Sziasztok, feltettem a fóti képeket, mindjár jön a gyáli sorozat.:)))

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1322
Húúúú… Most jöttem Fótról, megtaláltam, de a 2-s út felől olyan „homokbánya” az út, hogy tengelyig elakadt az autóm, szerencsére ott dolgoztak munkagépek és kihúztak, mert ha nem, ott maradok egy ideig.

 

Szerintetek a dombbal körbevett kis épület a bejárattól nem messze, két ajtós tégla épület, az mi lehetett, szerintem lőszerraktár… megy a képe.

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1321
Feltettem egy csomó képet a tököli reptérről, vandorló néven, a címe tököli reptér, remélem jól csináltam…:)))

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.05 0 0 1320
Szia, köszönöm a segítséget, nekiállok és megpróbálom.:))))

Előzmény: M62 265 (1277)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1319

Imhol Nevadában a híres SADS-1 komplexum.

(Soviet Air Defense Simulator-1)

Ez egy Volhov üteg amit eleinte a hírszerzési infók alapján tökéletesítgettek (kupola alatt). Később kiegészítették eredeti cuccokkal.

 

http://www.dreamlandresort.com/area51/backgate_radar.html

Előzmény: Volt tüzér (1318)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1318
Ha nem lennék benne biztos, hogy hülyeség, akkor az 1. képre azt mondanám, hogy a kifutó mellett közepes rakétaosztálí tüzelőállása van (kettő). Ám a betonhoz képest túlságosan kicsi az a virág. Viszont lehet, hogy mégiscsak valami légvédelmi dolog, mert az elhelyezése nagyon olyan, mint egy reptéri légvédelmi  eszköz tüzelőállása.
Előzmény: LeX (1314)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1317
Ez meg Mihályhalma, 1996-ig használták, ez volt Mo. egyetlen bombázótere, persze '90 előtt főleg a szovjet( Kunmadaras, Debrecen) használta..
Előzmény: LeX (1316)
LeX Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1316
DigitalGlobe fotókkal csak Amerikát. :( De idővel biztos összehozzák Európát is.
Előzmény: mezenguz (1315)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1315
Szia!

..ez csak Amerikát tud?
Előzmény: LeX (1314)
LeX Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1314
Pár érdekesség Ámerikából, asszem bombázó gyakorlóterek.
1
2
3
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1313
Érdekes a tököli reptér. Hatalmas területen van. 470 hektáros. A bejutás nem túl nehéz bár őrzik, többen is, de az engedélyt fél nap alatt megszereztem, pontosan egy telefonomba került, így tegnap gyorsan odaszaladtam fotózni.

Hol is kezdjem…

Úgy 50 darab hangár van, az ajtó majdnem egy méter vastag, mindegyiknél, bunkerek is vannak, amit feltártak, mert az idegenvezető elmondta, hogy a ruszkik pár ilyet lezártak betonnal, volt ott a föld alól liftes helikopterkiemelő, de ezt teljesen megszüntették. Még nincs feltárva teljesen a reptér, viszont, mikor mentünk körbe, persze kocsival… több helyen láthatók volt szellőzők, de lezárták őket. A bejáratot se lehet megtalálni, vagyis még nem sikerült eddig. Tiszta „paradicsomi” állapotok lehettek ott a fénykorban, saját horgásztó, még megvan, szoktak is pecázni ott, moziterem, meg miegymás. A föld alatti úgy 10-12 szobás bunker, valszeg a megmaradt berendezések kis részéből ítélve, az volt az irányító részleg a háború alatt…  Építettek egy olyan hangárt is, amiben 30-40 ember fért el és a bejárathoz egy hatalmas beton és ólom keverékéből készült ajtót. Ezt ők atombiztosnak készítették, de minek? Ezt mára lebontották, mármint az ajtót A börtön falán tele van kínai szöveggel, nem tudni, hogyan került oda…  A börtön melletti festményes szobák, valszeg a börtönparancsnoké volt. A börtön rész külön betonfallal van elkerítve, se ki, se be ne lásson senki.

A repülők belövő hangárja nagyon hosszú, a bő felét beépítették szobákkal, raktároknak a háború után. Az köztudott volt, mondták, hogy 2-3 gép mindig élesítve volt, készenlétben.

A kifutó és leszálló pálya mellett egy betonon úgy egymástól 1-15 méterre, a földből kiálló tankoló csonkok vannak, amiket most használt gumik fednek. Nem messze volt egy kis épület a beton mellett, az volt a szivattyúház. A víztartályok, azok külön voltak, 2 vagy három, több hektóliteresek, a tűzoltósági épület mellett. Zárt fém tartályok.

Ja, az érdekessége, legalábbis nekem, hogy a fő irányító bunker, pár méterre volt csak a föld alatt, sima óvóhely ajtóval, semmi extra…

Beszéltem ottani öregebb volt polgári alkalmazottal, aki mondta, voltak még ott dolgok, de oda csak a ruszkik mehettek be, mivolt, mi lehetett titok övezi, mert mindent, vagyis a nagy részét eltüntették, vastag betonnal, az meg ott kikeresni, mivel mindenhol szinte beton van…

Azt hallották a régiek, hogy sehol nem volt mélyen bunker, inkább több kicsi vagy szétterülő.

A kicsikből úgy 10 darab van, ami még „épp” és bejárható. Sok legenda kering a levegőben, de sok nem igaz belőle.

 

Tisztán látható viszont, hogy a földet próbálják tisztítani, hatalmas dombokat túrnak fel, mert való igaz az, hogy teleengedték kerozinnal és mérgező a talaj, ami sajnos terjed a környező faluk felé. Mérgezheti a kutakat, meg a földeket, ezt ott mondták és dolgoznak a témán, de ki lesz a gyorsabb, a mérgező anyag, vagy a munkások…???

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1312
Ok. most írom a szöveget hozzá, még kezdő vagyok itt, de mindent elkövetek..:))))
Előzmény: mezenguz (1311)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1311
Helló!

Ne egyesével rakosgasd fel a képeket, mert így egy hétig is eltart....vagy rakj fel több képet egyszerre, vagy csinálj egy képtárat, ad meg az elérhetőségét, így könnyebb lesz megnézni annak, akit érdekel...M62 265 leírta, hogyan teheted...
Előzmény: A_vándorló (1310)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1310
bejárat a gazban, ezt én fedeztem fel.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1309

egy eredeti kép.. a börtön bejárata.

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1308
Eredeti állapotok...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1307
Börtönablak 2.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1306
A börtöni WC.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1305
A börtön ajtók...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1304
A böftön utolsó szbálya.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1303
A börtön fűtése...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.04 0 0 1302
A börtön egyik ablaka, itt őrizték Maléter Pált is!!!
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1301
A börtön...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1300
A börtöm bejáreta...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1299
Egy a kis bunkerekből
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1298
Az utólsó szoba...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1297
Variációk a vészkijáratokra onnan.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1296
A vészkijárat egyike
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1295
Még tovább...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1294
Benti elágazások a föld alatt...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1293

Benti elágazások a föld alatt...

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1292
lEFELÉ ODA.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1291
A komolybb úgy 12 szobás föld alatti vezérlő rendszer. REJTETT BEJÁRATA.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1290
A kis buker belülről.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1289
A bejárata a gzban..
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1288
Ez egy álltalam felfedezet kicsi bunker.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1287
A belövő hangár, ami több szz méter hosszú volt, ezt csak a világháború alatt használtál a MIGGEK belövésére, utána ta felét szobákkal telepítették. Itt a gépágyúkat lőték, be a végén tele volt homkzsákkal és detonnal. Ez egy kis részlete.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1286
A repülőgépszerelő műhely egyike
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1285
A vasajtó, amiről írtam az előbb...
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1284
Az érdekessége, hogy mindegyik ilynnek a hátsó részén volt a tűz és a füdtelvezető, a gépek saját motorral indultaki ki, a végén van egy nagy kétszárnyú vasajtó, amit kinyitottk ilyenkor, ezt a vezető mondta Ez kétható a kép hátsó részén..
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1283
Még egy, figyelőállással, azt nem rég tették oda.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1282
Oldalsó raktárrak. mindenhol 2 va bőlük.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1281
Nyitot hangár, már magán célokra van, raktár és egyegek... Az ajtó kb egy méter vastag.
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1280
Egy hngár, MIGES. Ebből van vagy 51.n
mezenguz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1279
Helló!

Azért írd be a linket is, hogy tudjuk, milyen név alatt keressük a képtáradat, pl. http//kep.tar.hu/... ide a választott neved kerül..
Előzmény: A_vándorló (1278)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1278
Háát, nem semmi.. felteszek mindent, a tököli nem semmi… szerencsém volt, mert az egedélyt megkaptam és hozzá a vezetőt… oda, nem is lehet úgy lemenni, hogy ne vezessen valaki. Ekkora helyen, és a támszpont úgy el van dugva,…. Mennek a képek, akiket érdekel..:))))

Előzmény: mezenguz (1272)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1277

Beírod: tar.hu

Ha bejön az oldal, bal oldalt kiválasztod a Regisztráció menüpontot.

Ott a "Felhasználót regisztrálok"-ot választod

Lent elfogadod a szerződést

Kitöltöd a kérdőívet, leokézod.

Kapsz egy e-mailt, megnézed, az abban található linkre kattintva aktiválod a képtáradat.

 

 

Ha kész, újra beírod, hogy tar.hu

bal oldalt felül bejelentkezel

a kep.tár gombra kattintasz bejelentkezés után

Katt a "galériáim"-ra

Beírod az új galéria nevét, majd lent Galéria megnyitása

 

Ezután katt a képfeltöltésre

kiválasztod a gépedről a képeket, majd a feltöltésre klikk

Ha fent vannak, akkor a fenti FELTÖLTÖTT KÉPEK feliratra katt.

Megjelennek a képeid, lent klikk a mindet kijelölre, majd egy legördülő menübe kiválasztod a galériát, ahova át szeretnéd helyezni, majd az Áthelyezésre klikk.

 

Kijelentkezel a kép.tar.hu-ról

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1276
Pontosan , hogyan is van kérlek írd le…:))))

Előzmény: mezenguz (1272)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1275
Sok képet készítettem a Tököli támaszponton, teljesen körbejártam, sok érdekes képem van, hogyan tehetném fel ???:))))

Előzmény: A_vándorló (1274)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1274
Nem tudom hova tegyem fel a képeket és nagyxon sok van, kérem a segítséget!!!!:)))
Előzmény: A_vándorló (1273)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1273
De pontosan hol és mit??:)))
Előzmény: mezenguz (1272)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1272
A tar.hu-n regisztrálod magad, s máris csinálhatod a képtáraidat..
Előzmény: A_vándorló (1271)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1271
Segítsen valaki, hogyn tudok képtűárat készíteni::
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1270
Teszem fel ide....:))))
Előzmény: mezenguz (1269)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1269
Helló!

Oké, de hol nézhetőek meg, írd be a linket..!!
Előzmény: A_vándorló (1268)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1268
Szia, mennek a képek, ha érdekel...:)))
Előzmény: mezenguz (1267)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1267
Egy kép Tökölről:
Előzmény: A_vándorló (1266)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1266
Most töltöm fel a gépre a képeket, mi van ott… fúúú. Úgy 50 hangár, a gépek a hangárból indultak úgy, hogy a hangár hátső részén van egy 2 szárnyú ajtó és ott áramlott ki a füst és a láng, a föld alatt is van úgy 10 db bunker. A legnagyobban bent voltunk, az volt valszeg az irányító és telefonközpont. Ezeket az idegenvezető mondta. 1-2 kicsiben, de azok 1-2 szobás aprók, a kicsikből kb 10 van, 45-50 db hangár és van egy hangár szerű, volt atombiztos a mérete egy hangáré, a bejáratnál ólom és betonból lévő ajtó. Ennek mi értelme volt azt nem tudom, mert 20-30 ember fért el ott kényelmesen és „utána” mivan, ha jön az atom, nincs étkészlet, víz,stb..??? Ezt már lebontották, de van egy 2-300 méteres hangár, ahol a migek fegyverzetét lőtték be, még a háború alatt, azóta a felét beépítették. Bent voltam ott is. Van börtön is ahol a képek önmagukért beszélnek, sőt Maléter Pált is ott őrizték, van ott horgásztó, szóval minden…:))))

Előzmény: mezenguz (1260)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1265
Szia, most jöttem onnan, kaptam vezetőt is, nem semmi… 470 hektáros terület, a képeket, nemsokára felteszem, a gyálit is..:))))

Előzmény: mezenguz (1260)
gw Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1264

Sajna tényleg vannak olyan galériák, amiket külföldről nem látni. A kérdések képeket én se látom most Bécsből :(

szerencsére a saját képeimnél még nem volt ilyen probléma :)

 

 

Előzmény: mezenguz (1262)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1263
Kerestem neked néhány képet Bia-ról( köszönet a geocaching.hu-nak)
Előzmény: mezenguz (1262)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1262
Helló!

Nem tudom, miről van szó, ha megnyitom, simán nézelődhetek benne, nincs letiltva egyik sem, bárki nézheti, amúgy ahhoz 3 algaléria tartozik:1. a kunszentmiklósi lőtér és a szabadszállási TÁS, 2. légifotók, 3. Pilis...
Sajna Bia-n nem jártunk, hogy az ottani TÁS-ról is fotóim legyenek, de ha érdekel, nézd meg Bia-t a geocaching.hu-n, KABA néven fut...ennyit tudok segíteni..:))
Előzmény: Eburafako1974 (1261)
Eburafako1974 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1261
Szia Mezenguz!

Ez elhagyott katonai bázisok című alképtáradat miért nem hagyod külföldről megnézni? Minden egyebet lehet, csak pont ezt nem. Én Bián voltam katona, nagyon érdekelne, hogy manapság milyen állapotban van a HÁP.
Előzmény: mezenguz (1260)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1260
Szia!

Akkor menj, s gyorsan fotózd le, nehogy széthordják...na jó ez vicc.:))
..s, ha már lefotóztad, rakd is fel a képeket, hogy megnézhessük, pl. Gyált is jobb lenne bővebben megnézni, de nincs feltüntetve nálad, hogy van-e valami képtárad,vagy honlapod, ahol megnézhető, vagy azokat a képeket már törölted?
Előzmény: A_vándorló (1259)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1259
Szia volt tüzér, Te Tökölről, a reptérről pontosan mit tudsz, én most beszéltem az ottani parancsnokkal, most is van ott a föld alatt egy elhagyott eléggé nagy bunkerrendszer, a bejutást engedélyezte, hogy lefotózzam, teljesen kihalt, de még meg van.

Előzmény: Volt tüzér (1257)
st_patrick Creative Commons License 2005.05.03 0 0 1258

Aha:-)))))

Gondoltam hátha valaki nem olvassa a MH megsemmisült topicot:-)

Előzmény: Volt tüzér (1257)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1257
Te piszkosul kíváncsi vagy.
Előzmény: st_patrick (1256)
st_patrick Creative Commons License 2005.05.02 0 0 1256

Üdv Mindenkinek!

Tudom hogy nem igazán kihalt laktanya, de mezenguz képtára is tartalmaz pár keceli képet. Abban meg nem vagyok biztos hogy ennek köze van a légvédelemhez...Ha valaki tudja hogy ez mire szolgált kérem hogy méltasson válaszra:-)

Előre is köszönöm!

 

A_vándorló Creative Commons License 2005.05.01 0 0 1255
Szia, várom az írásodat, érdekelne, mit tudsz, mit védtek a katonák és a kórház még megvan?

Esetleg hol lehet lejutni?

Előzmény: _nyunyuka (1254)
_nyunyuka Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1254

Üdv!

 

Kórház: tényleg a föld alatt van. A járatok: csak az ismert járatok hossza kb. 80km. A sörgyárban vannak őrök, nem a kórház miatt, a kórház az önkormányzati területen van!!! Víztartály párszáz méterrel odébb van, a Harmat és az Ihász utca sarkán lévő területen, itt tényleg FBŐ van. Nem vész esetére van, mindig üzemel mint víztorony, magasabban van a Gellérthegynél is!

 

Este majd még írok, el kell sietnem...

Előzmény: A_vándorló (1248)
_nyunyuka Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1253

Nincs időd a szlovák vasutazás mellett? :-))))

 

(jól összeköthető a geocaching a kéregjegyezéssel :-)))))

Előzmény: gw (1247)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1252
Helló mindenkinek!

M62 265!

A képtáramban találsz egy igen közeli légifotót Tökölről, akár a repülőgép-fedezékek is megszámolhatóak rajta...Kössz az sms-t!
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1251
Köszi, megyek oda, nézem:))
Előzmény: mezenguz (1250)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1250
Helló!

Nézz szét a topik elején... ha kicsit visszaolvasnál, nem kérdezted volna ezt!
Előzmény: A_vándorló (1249)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1249
Szia, ez a herendi érdekes lehet, ha valóban 6 emelet mély… az nem semmi! Te már nézted?

Valaki járt már ott?

Előzmény: _nyunyuka (1245)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1248
Szia, érdeklődtem az önkormányzatnál, nem túl sokat mondtak, Te viszont egy érdekeset. Kórház, az a föld alatt van, volt? Most is? Állítólag 40-50 km-s járat van Kőbánya alatt. Ez igaz lenne? Esetleg Te voltál már ott lent? Ja, a kórház miatt volt tele fegyveres őrrel a sörgyár? A hivatalba még azt mondták, ott van lenn Budapest egy víztartálya, vész esetére, erről tudsz valamit, vagy esetleg hol lehet lemenni?

Na most jó sok kérdést tettem fel…:))))

Előzmény: _nyunyuka (1244)
gw Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1247

Nincs időd a hajtányozás a kéregjegyezés mellett? :))

Előzmény: _nyunyuka (1245)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.29 0 0 1246
Helló!

..ismerősek...:))
..ha gondolod, néz be a képtáramba, ott vannak képek a Pilisről, ami nálad a második említett, ha a Középső-Hajagról(Herend) akarsz képeket, ajánlom M62 265 képtárát, ott érdekesebbek ojjektumok is vannak(Tótvázsony, Császár)...
Előzmény: _nyunyuka (1245)
_nyunyuka Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1245

Más: nem olvastam végig a fórumot, pár tipp (ha ismeritek, bocsi):

 

Törökbálint, Pilisszentkereszt, Szentendre, Herend
_nyunyuka Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1244

Üdv!

 

A Harmat utca elején van a Bebek utcánál, egy régi elhagyatott sörgyár.

 

A kórház a volt Duna Csokoládégyár alatt van. A területet annak idején megvette a Stollwerck, majd továbbadta az Eduschonak. A területet az önkormányzat nagy pénzért szerezte vissza.

 

a Polgármesteri hivatalnál, talán lehet kérni engedélyt és vezetőt, mert állítólag nagyon könnyű lent eltévedni

 

Ugyan már! Egy-egy üveg márkás pia, jó elemlámpa és Ariadné fonala!

 

(bocsi a belevauért, véletlenül találtam erre a topikra, kb. 200m-re lakom a szóban forgó ojjektumtól :-)))

Előzmény: A_vándorló (1102)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1243

Kerpesen a dombon, holtalálom meg a tábort?

 

Hozzászólások: 1225, 1213

Mér nem keresel rá?

Előzmény: A_vándorló (1242)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1242
Kerpesen a dombon, holtalálom meg a tábort?

Előzmény: Hpasp (1241)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1241

Kértelek már rá, hogy ne OFFold szét a topicot!!!

Ez itten a Kihalt laktanyák című, ha még nem vetted volna észre.

Előzmény: A_vándorló (1240)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1240
Egy biztos, hogy a mostani támaszpontok azok teljesen titkosak, van 3 ilyen mint Nagytarcsán, az egyik Veszprémben, a másik az jó kérdés, a veszprémiről tudtunk akkor is…  Pontos adatot nem, de tudomásunk volt róla, igaz az mi alattunk volt… Mi voltunk a központ!

Lehet, hogy le kéne szállni a nagytarcsai és a társairól, mert a bokánkat megütjük!!!!

Mivel ma ott voltam, ezért mondom…!!!! Nagyon komolyan veszik!!!!:)))

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1239
Nézz át a rakétas topikba...
Előzmény: M62 265 (1238)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1238
Előzmény: A_vándorló (1237)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1237
Hol találom kinél a nagytarcsai nagy képet, segítsetek ahol valaki bekarikázta a helyeket.. Valszeg holnap megint megyek. a kerepestarcsai támaszpontot szeretném megnézni...
M62 265 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1236

Sziasztok!

Tegnapi Népszabiban volt egy cikk, mely szerint takarítanak magtárolókat, volt honvédségi tulajdonú épületeket a gabona elhelyézére... Úgyhogy figyeljétek majd az ilyen cikkeket, hátha írnak településneveket is...

mezenguz Creative Commons License 2005.04.28 0 0 1235
Sziasztok!

Lex!

Érdekesség a régi betonhoz: anno, az első? taszári repülőnapra érkező gépekközül, az egyik F-111 elnézte(mert ő úgy gondolta, beton-beton) , s leszállt a régire, utána csodálkozott, hogy egy kicsit dobálta a gépet, de más semmi nem történt vele...
Előzmény: LeX (1234)
LeX Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1234
Nemcsak tartalék volt, egyszerűen szétszórták a gépeket, hogy egy esetleges rajtaütés esetén minél kevesebb veszteség legyen.

A két kifutó közül a sötétebb középső a régi. Olyan kátyús volt már hogy defektet is okozott felszállás közben. A sötét szín a javításnak szánt bevonat, de az meg nem bírta az utánégetők melegét. Inkább építettek egy másik pályát.

Pár részlet a reptérből:
1. kép - a készenléti épület és állóhely, ahol mindig állt két 21-es (látszik a csapás ahol szaladtak a pilóták riasztáskor)
2. kép - a szerelőtér (hangár nincs)



Előzmény: Volt tüzér (1233)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1233
Azt hiszem, az egy tartalék tároló- és szerelőtér lehet. Közvetlen összeköttetésben van a betonokkal, és ahogy néztem, vannak ott védett körletek
Előzmény: Hpasp (1232)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.27 0 0 1232

..bónusz felrakok néhány képet Taszárról nemsokára, jó csemegézést köztük...:))

 

A 32. képen Taszártól ÉNY-ra az micsoda???

Előzmény: mezenguz (1231)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1231
Szia!

..bónusz felrakok néhány képet Taszárról nemsokára, jó csemegézést köztük...:))
Előzmény: charlie21 (1230)
charlie21 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1230
Gratulálok szép teljesítmény! Amit megismerek azt leírom. 23-kép:Gyulafirátott mellett az ugynevezett "0" pont és környéke.A jobb alsó sarokban van maga a "0" pont a tribünnel,innen nézik a meghivottak és a sajtó a hadgyakorlatokat,a fejesekkel eggyütt.Itt van alakulótér a diszszemlés fogadásokhoz is.A sok párhuzamos vonal a mezőn a harcjárművek támadási iránya,és a fő lőirány is egyben.Innen lővik a több kilométerre levő Mórócz tető hegyoldalát ,és a sok roncs páncélost, mindennel ami még van a honvédségnek. Kőzép tájt van egy kiszolgáló laktanya a széles úttol lefelé.Itt célanyagokat és egyébb limlomokat tárolnak.Az út végén pedig egy kissebb irányító torony látszik a bal felső sarokban ,innen vezénylik a gyakorlatokat. 24-kép Ebben nem vagyok biztos de valszeg az ugynevezett hadiút látszik ami hajmáskér vasútállomását(kirakódóhely) köti össze a "0" pontal.Ezt azért építették hogy tehermentesítsék a közutat.A kép közepén van egy laktanya a széles uttól jobbra ,valami kiszolgáló létesítmény,ezt nem tudom. 25-kép Szinte az egész képen a volt Orosz laktanya látszik ,hatalmas területen fekszik,a világháboru elött magyar volt.Ti biztos tudjátok milyen orosz alakulat állomásozott itt.Most azthiszem vállalkozási terület.Különben magán a lőtéren van néhány igen elképesztő méretű beton bunker rendszer,romváros,harckocsi temető stb.Nem tudom mennyire ismeritek.
Előzmény: mezenguz (1228)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1229

Szia!

Zseniális az egész! Én is pont azt a részt nézegetem. Nagyon jó a képtárad!

Előzmény: mezenguz (1228)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1228
Szia!

Ösküig sikerült elmenni keleti irányban, északra meg Gyulafirátót fölé.. raktam fel 6 képet, jó nézelődést..:))
Előzmény: charlie21 (1227)
charlie21 Creative Commons License 2005.04.26 0 0 1227
Megnéztem a képtárad,nagyszerű képek ,nagyon szépek a helikopterek a szentkirályi betonon.Nagyon jól látszik a már csak sajnos volt magyar légibázis mellett a régi Orosz rész is.Egyszer végig jártam,hatalmas terület,van ABC, iskola,játszoterek .egy komplett kis város.Kiváncsi lennék mi lesz most vele ha már a magyarok is elmennek onnan.A 15-ős Veszprémi képeden a Központi Lőtér Parancsnokság(Várpalota) alá tartozó központi táborhelye látható.Ide telepűlnek a gyakorlatózó csapatok nagyobb hadgyakorlatok idején.Volt szerencsém többször is látni amikor megtelik élettel a hely.Ha nincs éppen semmi akkor elég kihalt csak egy őr alegység van kihelyezve.Amúgy most éppen fejlesztés alatt áll,hogy minden "nyugati" igényt ki tudjanak elégíteni.A területen kiépített(viz,villany,wc) táborozó helyek,harcjármű parkolok,és sok sok raktár épület van,és egy központi hadmüveleti irányító épület.Különben ha tudsz egy kicsit távolabb menni ettől a területtől mondjuk úgy ÉD.írányban Várpalota irányába akkor találhatsz érdekes helyeket.(Hajmáskér,Őskű,Bakonykuti) vannak érdekes objektumok! Magyar és Orosz is.
Előzmény: mezenguz (1203)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1226
Akkor bemenni nem lehet, vagy, valami ötlet esetleg?:))))
Előzmény: Hpasp (1225)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1225
Nagytarcsánál, amit írtatok volt légvédelmi rakétások… azt pontosan , vagyis, hogyan érdemes megközelíteni? Egyben van még? Őrzik?

 

Kerepes után a hármas úton kifelé a domb tetőnél jobbra betonút.

Őrzött magánterület.

 

 

Előzmény: A_vándorló (1224)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1224
Nagytarcsánál, amit írtatok volt légvédelmi rakétások… azt pontosan , vagyis, hogyan érdemes megközelíteni? Egyben van még? Őrzik?

gw Creative Commons License 2005.04.25 0 0 1223
Én egyszer töltöttem csőre a fegyveremet, véletlenül, ürítéskor hajnali 4-kor (akkora már pont eléggé fáradt voltam), nagy para volt már az is, pedig én voltam az őrparancsnok :))
Előzmény: A_vándorló (1221)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1222
Szia, bocsi, hogy megint visszajött, de be is fejezzük. :))))

Előzmény: Hpasp (1217)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1221
Szia, a csőre töltött fegyvert úgy értem, mint mikor az őrtoronyban voltak a katonák, nálunk egy katona, éjszaka a nagytarcsai falubéli laktanyában elkezdet csak úgy lövöldözni. Hatalmas botrány volt belőle, a srácot úgy 1 hónap nem is láttuk, utána meg 1-2 hét múlva vigyorogva távozott, mert  a FÜV-ön leszerelték, arra hivatkozott, ha jól emlékszem, hogy a családi állapota miatt lett ilyen, otthon van két gyereke…

Nagyatarcsán több kerítés is volt, szerintem még most is így van, a külső az állatfogó, utána még egy, ezen belül voltak az őrök és az épület közelében körbe még 3 kerítés volt, a borotvált földel, nagyon közel egymáshoz, ott a középső, egy fordított u alakú drótháló, speciális tartókkal, ezt minden alkalommal láttuk.

Gondolom, hogy azért őrizték így, mert körben erdő van. A sziklánál meg egy nagy sziklafal volt és az-az üvegbejárat, előtte meg a kis kerti kapu.

Az őrökre vonatkozóan lehet, hogy hiszékeny vagyok, de a kerítést láttam, komolyan.. :)))))

Tényleg, Te jártál ott a nagytarcsaiban? Nehogy félre éts, remélem, hogy nem..:))))))

 

Előzmény: Volt tüzér (1220)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1220

"de ott már az őrszázad csőre töltött katonái voltak, nem is kevesen, bóklásztak állandóan a fák közt"

Ne komolytalankodj már légy szíves! Magyarországon csőre töltött fegyverrel? Mikor volt ez szerinted? Ebben a nyomorult hadseregben - illetve a valamikori elődjében - 17 évet töltöttem el tisztként, de ekkora marhaságot nem hallottam. El tudod Te képzelni azt a parancsnokot, amelyik ezt fel merte vállalni? Ja. Aztán keresztül szalad egy macska a sötétben az úton, aztán az őrök meg elkezdik egymást lövöldözni. Már csak azt nem értem, hogy a "Szikla" után miért változott meg ennyire hátrányára a helyzet. Ugyanis ott a kapunál csak egy pisztolyos tiszthelyettes volt, esetleg éjszakára a helyettese gépkarabéllyal. Az is üres volt. Bent ugyan még volt néhány védelmi öv, de semmi nem volt olyan komoly, hogy elektromos kerítés lett volna az indokolt. Ha csak az nem, hogy elektromos jelzőrendszer volt rajta.

Mire az LRP HÁP kikerült Nagytarcsára, addigra a helyzet már enyhült annyira, hogy nem kellett semmiféle nagyfesz kerítés, pláne csőretöltött őrkatona nem. Más egyéb már nem is hiányzott volna. Nem telt el sok év, még oda is eljutottak ezek a szerencsétlenek, hogy a tárban az első vaktöltény volt, Te meg csőretöltött őrkatonáról beszélsz. Vagy ha megetettek, akkor nagyon hiszékeny vagy.

Előzmény: A_vándorló (1214)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1219

Ok, értelek:))))

 

ja nincs ilyen mániám...:))))))

Előzmény: Hpasp (1218)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1218

Szerintem kizárt, hogy nincsenek légvédelmi rendszerek, laktanyák, persze ezt nem kötik az orrunkra.

 

Nincsen neked üldözési mániád?

:))

Előzmény: A_vándorló (1208)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1217

Nagytarcsa ... Bizony most is keményen őrzik,

 

Vagyis ebben a topicban ez már igencsak OFF, ezért mellőzzük!!!

Előzmény: A_vándorló (1216)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1216
Szia, nem vitatkozni akarok, de Nagytarcsa még a mai napig OLP. Bizony most is keményen őrzik, nemrég, mikor beszéltem a HM-mel, ott pedig egy ezredessel, ez 2-3 hete volt, a sziklát akartam lefotózni, de sajnos kipakolták és kiadták… Na, a lényeg, hogy poénból rákérdeztem Nagytarcsára, a válassza az volt, hogy oda még ő se mehet csak úgy be. Ezzel a kijelentéssel egyértelművé vált, hogy a mai napig azt a célt szolgálja, mint a 80-as években, amikor én ott voltam 11-12 hónapig. Ma is az OLP központja, tényleg Te voltál ott? A föld alatti helyen?
Előzmény: Volt tüzér (1213)
iM Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1215
Az M0 mellett Diósdon van a Rádió- és Televízió Múzeum. Ott elég nagy szabadtéri antenna kiállítás van. Nem azt láttad esetleg és hiszed katonai létesítménynek?

im
Előzmény: A_vándorló (1210)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1214
Nagytarcsán a nagyfesz kerítést a saját szememmel láttam nagyon közel volt az épülethez, körbekerítette azt, ami levitt a föld alá, Te voltál ott a föld alatt? Az biztos, hogy nagyfeszültségű volt mert mondták is, hogy vigyázzunk, mert áram alatt van. Erre teljesen tisztán emlékszem. A föld alatt, pedig az OLP volt, ami a sziklából költözött át oda, előtte oda jártunk, valóban voltak vonalak, közvetlen vonalak Kijev, Moszkva, a telefonközpontban is és több telex gép is összeköttetésben volt, ezt jól tudom, mert sokat ültem ott és ha jött a jelentés, az mind számkódos volt és vinni kellett a tisztnek..

z épület nem volt nagy fent, de ott lent 3 szint volt. Olyan ajtók voltak és volt légzsilipes rész is, persze ezeket nem zárták soha.  Több kerítés is volt, az első a vadfogó hálós egyszerű, utána jött egy kerítés, de ott már az őrszázad csőre töltött katonái voltak, nem is kevesen, bóklásztak állandóan a fák közt. Mi jóban voltunk velük, mert mi adtuk nekik a vonalat, hogy hazatelefonáljanak, ezt tőlük tudom. Lent volt egy bazi nagy üvegfal, hatalmas, mögötte több szintben az emberek írták az üvegre festett Magyarország térképén a repülők, minden repülő számkódos helyzetét. Ott nem sokat voltunk, csak ha takarítani kellett.

Ott ment át az ország összes kis és nagy gépének a pillanatnyi helyzetjelentése. Voltak ilyen szobák még, ahol kis üvegfalon tükörírással írták, szinte másodpercenként a gépek számkódjait, na az-a pár szoba volt ott a legszemetebb, mert még a Wc-re se tudott csak úgy elmenni az ember, a Kijev, Moszkva és persze más vonalak, telexek, azok mellett lehetett szunyálni, mert olyan hangos gépek voltak, hogy az ember simán felébredt, mikor beindultak..

Előzmény: Volt tüzér (1212)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1213

Nagytarcsán van a valamikori Petőfi laktanya. Lehet, hogy még most is az. Onnan szolgálták ki az LRP HÁP-ot. Ott volt a valamikori Kerepesi kismagasságú rakétaosztály laktanyája is. Az osztály Kerepes után a 3-as főúttól jobbra volt.

De ugyancsak Nagytarcsán volt a valamikori (bár lehet, hogy még működik) Isaszegi Repülőgép AnyagEllátó Központ (RAEK) Annak is ott van az objektuma a közelben.

Előzmény: A_vándorló (1211)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1212

Kiábrándítalak. A védelmi rendszer megszűnt. Ugyan van egy kis maradék, ugyanis Győrben még létezik egy vegyes légvédelmi rakéta dandár, ami öt darab KUB ütegből áll, darabonként kb. 20 kilométer hatótávolsággal. Van még némi közeli hatótávolságú eszköz, de azok csak akkor alkalmasak valamire, ha az a gaz ellen 5 - 6 km-nél közelebb megy hozzájuk.

Vagyis NINCS LÉGVÉDELMI RENDSZERÜNK. NINCS MIT AZ ORRODRA KÖTNI. OLYAN SINCS, AMIT EL KELLENE TITKOLNI.

Az M0 környékén a valamikori 11. dandár híradó eszközeinek maradványai vannak. Ott a környéken RH és URH adóház is volt, mindkét helyen nagyon komoly antenna oszlopokkal. Nincs kizárva, hogy ezeket az Antenna Hungária, vagy valami más távközlési cég ma is használja. Ha azt láttad, akkor most már tudsz mindent, de nem lehetetlen, hogy van ott valami teljesen civil adóállomás. Abban meg max üzleti titok van.

Nagytarcsán és a kapcsolódó objektumokban sose volt nagyfesz kerítés. Ha dupla kerítést látsz, ott lehetett mélyépítésű lépésjelző, valamilyen (infra vagy mikrohullámú) fedővédelem, de semmiféle nagyfeszültségű kerítés nem volt.

Nagytarcsán valamikor volt egy híradó tárintézet. Az lehet, hogy még működik.

 

Előzmény: A_vándorló (1208)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1211
A nagytarcsai témához visszatérnék, mert a „2.” laktanyáról ami nem a faluban van nem is tudtunk. Azóta egyre többet gondolok rá, ha jól emlékszem, ott azt írtátok, hogy a rakétások oroszok voltak, akkor az szerintem egy orosz laktanya lehetett… Pécelre is mi adtuk a katonákat. De ők is a faludéli laktanyából mentek.

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1210
Sziasztok, egy gyors segítséget kérnék tőletek, mert bő egy óra múlva elnézek arrafelé, a gép nálam van, ha felmászok a dombra és fotózok, azért  segberúghatnak engem???  A kerítésen kívülről?? Az MO-s ról beszélek...

Előzmény: gw (1209)
gw Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1209

Elnézést, akkor eltájoltam magam. Hogy mi van az M0-s mellett, azt nem tudom.

Előzmény: A_vándorló (1208)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1208
Az biztos, hogy most is működik. De az MO-s  távolabb van Érdtől. Mármint az a rész.

De azt nem értem, hogy most a védelmi rendszer megszűnt? Felnéztem a mostani oldalra a légvédelmisre. Szerintem kizárt, hogy nincsenek légvédelmi rendszerek, laktanyák, persze ezt nem kötik az orrunkra. Élő példa erre a nagytarcsai objektum, amit még ma is komolyan őrzik, nagyfesz kerítés, fegyveres őrök az erdőben a vadfogó kerítésen túl, ott még egy kerítés van, utána két kerítés között egy borotvát területen körben a nagyfeszültség..

Biztosan vannak új helyek, csak mi nem tudjuk…

Nagytarcsát részletesen leírom.. a benti részt, ugye már 20 év után szabad…

Előzmény: gw (1207)
gw Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1207

ÉrdÉrden a kaputól jobbra volt a HÁP, balra az adóház. A különbség a kettő között, hogy a baloldali még ma is müködik (bár már más feladatokkal).

A Lex általál talált képen is látszik, hogy itt nem egy objektumról van szó.

http://rammstein.dfmk.hu/~alex/laktanya/erd.jpg

Előzmény: A_vándorló (1206)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1206
Nem tudom mi az pontosan, sőt semmit se tudok róla, de aki az MO-n jön a 7-s út felől az jobbra láthat belőle részt, szinte közvetlen az út mellett van, egy domb fedi kicsit, de piszok sok antenna van ott… Azért kérdezem meg tőletek, mi lehet… Hátha tudja valaki pontosan.

Előzmény: Hpasp (1193)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1205

Hantháza , ami felismerhető légifotón

 

Nállam az mint ruszki műszaki anyag raktár szerepel.

Előzmény: mezenguz (1202)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1204
http://kep.tar.hu/mezenguz
Előzmény: mezenguz (1203)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1203
...ja, beraktam a képtáramba néhány Veszprém környéki légifotót, lehet, hogy tévedések, de elemzésre talán jók, hisz Veszprém mindig tele volt katonával(magyar, szovjet)..
Előzmény: mezenguz (1202)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1202
Helló!

Hpasp!

Nézegettem Nagykőrös környékét, de a város szélén található laktanyákon kivül csak Hantháza , ami felismerhető légifotón, nincs valaki , aki a közelben lakik, s infót adhatna?
..Hantháza a 80-as évek végén:
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1201
Mezőfalvát nem nagyon ajánlom, mert fegyveres őrség őrzi. Oda egyelőre nem lehet bejutni, mert az objektumban hadianyagot raktároznak. Meg szedik szét, és adnak el mindent, amit lehet.
Előzmény: Hpasp (1198)
gw Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1200

Szerintem nem arra gondolt.

A HÁP (az Iparos út felől nézve) a jobb oldali objektum.

Előzmény: Hpasp (1193)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1199

Szia, ha tudsz még ilyen érdekes támaszpontot, az érdekelne a fotók miatt..

 

A Magyar Honi légvédelemnek alapvetően 3 rendszere volt, kis-közepes-nagy hatótávolságra. (125-75-200)

 

125 -ös TÁS Tinnyén megtekinthető.

75-ös TÁS legjobban Fóton maradt meg.

200-as TÁS meg Mezőfalván volt.

Előzmény: Hpasp (1198)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1198

Szia, ha tudsz még ilyen érdekes támaszpontot, az érdekelne a fotók miatt..

 

Mezőfalva, Tótvázsony, Kunmadaras, Császár, Tab, Nagytevel

Előzmény: A_vándorló (1197)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1197
Szia, ha tudsz még ilyen érdekes támaszpontot, az érdekelne a fotók miatt.. köszi..:)))

Előzmény: A_vándorló (1196)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1196
Fótra még nem mentem el, de a pilisi Tinnyére ma elmentünk, szerintem a legérdekesebb a Tótvázsonyban lévő…, ha nem, mond el, azt, hogy hol a legjobb a fotó téma, én nem tudok olyat mint ti, ……:)))))

Előzmény: Hpasp (1195)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1195

Fótra odataláltál?

Szerintem az a legjobb állapotú TÁS.

Előzmény: A_vándorló (1194)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1194
Ok. Légvédelmi dandár, pontosn…

Előzmény: Hpasp (1193)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1193

Tud valaki valamit az Mo-s mellett a 7-s út közelében lévő antennaerdőről?

 

Tényleg visszáb kellene olvasnod...

... gondolom a 11. Légvédelmi Rakétadandár Érdi (Automatizált Vezetési Rendszerére) Harcálláspontjára gondoltál.

Előzmény: A_vándorló (1192)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1192
Tud valaki valamit az Mo-s mellett a 7-s út közelében lévő antennaerdőről?

Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1191

A fénykorban:

11. dandár: 6 Volhov, 6 Nyeva, 1, majd még egy Technikai osztály

104. ezred: 3 Volhov, 1 Vega, 1 + 1 Technikai osztály

105. ezred: 3 Volhov, 1 Technikai osztály

Előzmény: LeX (1180)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1190

A valamikori Únyi osztály Zsámbékra költözött (MN 1159). Tinnyére újonnan felállított kis osztályt raktak.

Vértesacsa Etyekre települt át (MN 1107)

Előzmény: Hpasp (1177)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1189
Ja. Csak az a dandárnak már nem volt a fénykora. A valóban fénykorban 6 közepes, 6 kicsi és egy - egy technikai osztálya volt a dandárnak. Amikor megkapta a 104. ezred maradékát, az már vastagon nem volt a fénykor. Akkor már annyira megkezdődött a hanyatlás, hogy onnan számolva már nemsokára teljesen eljött a dandár számára a vég.
Előzmény: Hpasp (1171)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1188

Marhaságot írtam, a Veszprémi hadosztály parancsnoksága volt Szentkirályon, a Székesfehérvári hadosztályhoz tartozhatott Lovasberény, úgyhogy Kecskemét, és Esztergom a kérdéses.

 

A Kecskeméti hadosztálynak állítólag Nagykőrösön volt a légvédelmi ezrede...

... esetleg érdemes lenne ott is körbenézni.

Előzmény: Hpasp (1186)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1187
Hpasp!

Nekem is annak tűnt, még anno, azért vetettem fel, hátha érdekes lehet, mert anno nagy keresésben voltunk, hogy hol lehetett az orosznak fix telepítésű rak. osztálya..na, megpróbálok a légifotók közt kutakodni az említett helységek vonzáskörzetében..:))
Előzmény: Hpasp (1186)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1186
Amúgy ha máshol is a ruszki hadosztály parancsnokságok közelében volt telepítve a Volhov, akkor Veszprém, Kecskemét, és Esztergom környékén kellene alaposabban körbenézni...
Előzmény: Hpasp (1185)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1185

Mintha Lex topiktárs felrakott volna egy Szkszabadjai képet anno, azon a falutól É-ra reptér területén a felszállómezőtől Dny-ra voltak földfedezékek, ott lehettek a Krugok vajon..?

 

Nemtom, bár nemhiszem hogy balhé esetén a települési helyen (fedezékben) várták voln be a támadást...

... inkább tekertek minél meszebb onnan, a hadosztály parancsnoksággal egyetemben.

 

Amúgy ez Volhovnak tűnik:

 

 

Előzmény: mezenguz (1183)
LeX Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1184
Előzmény: mezenguz (1183)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1183
Hpasp!

Mintha Lex topiktárs felrakott volna egy Szkszabadjai képet anno, azon a falutól É-ra reptér területén a felszállómezőtől Dny-ra voltak földfedezékek, ott lehettek a Krugok vajon..?
Előzmény: Hpasp (1182)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1182

...s, ha egyszer végre kiderülne, hogy hol voltak ezek az orosz VOLHOV osztályok..:))
..meg, hogy mennyi..!!

 

Jaja, de erre Volt Tüzérnek van a legnagyobb esélye. Addig is marad a találgatás:

A Volhovokat ők mobil csapatlégvédelemként alkalmazták, frontonként 1-3, hadseregenként pedig 1-2 ezreddel. Egy ezred 3-4 osztállyal rendelkezett.

 

A 70-es években ezeket lecserélték KUB ezredekre (Szolnok, Nagykőrös, ... ??? ), és KRUG dandárokra (Budapest, Mór, Dunaföldvár, Szentkirályszabadja???).

 

Tehát nemfeltétlen kell fix TÁS-okat keresni.

 

 

Előzmény: mezenguz (1181)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1181
Hpasp!

Helló!

...s, ha egyszer végre kiderülne, hogy hol voltak ezek az orosz VOLHOV osztályok..:))
..meg, hogy mennyi..!!
Előzmény: Hpasp (1179)
LeX Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1180
Lehet, de egyidőben ennél mindíg kevesebb volt.

Annembaj, az érdekelt hány komplexum van. Mára mind egyformán kihalt, akárhány is volt egyszerre aktív.
Előzmény: Hpasp (1179)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1179

Összeadtam, és a miskolciakkal együtt 27 lett a vége.

 

Lehet, de egyidőben ennél mindíg kevesebb volt.

 

Hozzá lehet adni viszont még vagy 6db ismert ruszki Nyeva, illetve 3-12db (?) ismeretlen ruszki Volhov TÁS-t. (pl. Szetkirályszabadja, Lovasberény ...)

Előzmény: LeX (1178)
LeX Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1178
Neeehh, reméltem hogy összeadod őket. ;)
Összeadtam, és a miskolciakkal együtt 27 lett a vége.
Előzmény: Hpasp (1177)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1177

És mennyi tüzelőállás volt összesen ha beleszámoljuk a 91 előtt felszámoltakat is? Pl. Verőce, Úny, Börgönd?

 

A részletes felsorolást megtalálod a Légvédelmi rakétás topic legelején.

 

Amúgy Verőce-Úny-Börgönd-Vácegres-Vértesacsa még a nyolcvanas évek elején költözött át Urak Asztala-Tinnye-Pilis-Fót-Zsámbék TÁS -ba.

 

Előzmény: LeX (1176)
LeX Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1176
> 1991-ben a 104.ezred felszámolása után 7 Volhov, 7 Nyeva, és 2 Vega

És mennyi tüzelőállás volt összesen ha beleszámoljuk a 91 előtt felszámoltakat is? Pl. Verőce, Úny, Börgönd?
Előzmény: Hpasp (1171)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1175

A Fót közepén átvezető útnak, (a rajzonon a felső) az az előnye, hogy végig betonozott.

A másik földút, viszont előnye, hogy látszik a bázis már messziről.

Előzmény: A_vándorló (1173)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1174
Én Fót közepén nem mennék át semerre.
Előzmény: A_vándorló (1173)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1173
Szia, Te merre mennél, át Fót közepén és úgy?

Előzmény: Volt tüzér (1170)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1172

Én nem arra mennék. Bár a választásomban elsődleges szerepe annak van, hogy azt az utat szoktam meg. Elindulok Vác felé a 2. főúton. Dunakeszin jobbra kell fordulni, amikor én arra jártam, ki volt jelölve a fóti irány. Akkor, amikor ott jártam, akkor a tüzelőállást még a falu széle előtt egy földúton értük el. Akkor ott új házak épültek, tehát lehet, hogy azóta beépült. Ám a dombot, rajta a fedezékekkel nagyon jól lehetett látni, mert erdő abban az időben nem volt sehol.

 

Én is pont ezt az útvonalat javasoltam, csak a 2A Dunakeszi - Fót leágazást nem Dunakeszin keresztül, hanem a 2A felől közelítettem meg.

Onnan már bejelöltem az utat kékkel.

Előzmény: Volt tüzér (1170)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1171

Kijavítalak. 6 Volhov, 6 Nyeva.

 

1991-ben a 104.ezred felszámolása után 7 Volhov, 7 Nyeva, és 2 Vega osztálya volt a 11. dandárnak.

 

Előzmény: Volt tüzér (1169)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1170
Én nem arra mennék. Bár a választásomban elsődleges szerepe annak van, hogy azt az utat szoktam meg. Elindulok Vác felé a 2. főúton. Dunakeszin jobbra kell fordulni, amikor én arra jártam, ki volt jelölve a fóti irány. Akkor, amikor ott jártam, akkor a tüzelőállást még a falu széle előtt egy földúton értük el. Akkor ott új házak épültek, tehát lehet, hogy azóta beépült. Ám a dombot, rajta a fedezékekkel nagyon jól lehetett látni, mert erdő abban az időben nem volt sehol.
Előzmény: Hpasp (1167)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1169
Kijavítalak. 6 Volhov, 6 Nyeva.
Előzmény: Hpasp (1159)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1168
Köszi..:)))))))
Előzmény: Hpasp (1167)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1167

Ha esetleg tudnál pontosabb leírást adni, hogyan jutok el oda

 

Autóstérképed nincs?

 

M3 kifelé, M0, 2A, első leágazásnál (Dunakeszi) jobbra, a lejáró után ballra.

Onnan már látnod kell.

Előzmény: A_vándorló (1165)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1166

A silók a pirosban vannak?

 

Rakétasilók nincsennek magyarországon.

 

Itt légvédelmi rakéta indítóállásokat:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tartalék rakéta fedezékeket:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcálláspont fedezékeket:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

találhatsz.

Előzmény: A_vándorló (1164)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1165
Ha esetleg tudnál pontosabb leírást adni, hogyan jutok el oda, én Zuglóból megyek. Fóton át, az is jó nekem, ha arra könnyebben meg tudom közelíteni és nem tévedek el..:)))))

Előzmény: Hpasp (1163)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1164

A silók a pirosban vannak?

 

Előzmény: Hpasp (1163)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1163

Gondolom a piros kocka a laktanya.:)))))))

 

Tévedsz, az a tüzelőállás...

... a laktanya az Vácegresen volt.

 

 

 

Előzmény: A_vándorló (1162)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1162
Köszi, a bal oldalon alul milyen , melyik település van, és a jobb oldal lenne a 2/a, ha arra megyek hol kell letérni?  Tényleg nem vagyok hülye, de az ilyen légi fotók nekem magasak…

Gondolom a piros kocka a laktanya.:)))))))

Előzmény: Hpasp (1161)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1161

Most jöttem Fótról elmentem a 2/a-n, de nem találtam meg

 

Kétféleképpen is mehetsz, csak kövesd a két vonalat.

 

Előzmény: A_vándorló (1160)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1160
Igaz, nem is vettem észre 17-t akartam írni, köszi hogy figyelmeztettél, én 17-ről tudok, persze ez nem biztos…

 

Most jöttem Fótról elmentem a 2/a-n, de nem találtam meg, közben meg elkezdett szakadni az eső… Írd le pontosan, ha megkérhetlek, hogy jutok oda.. Csanád Fót után van, azon a kis úton kell menni. Úgy értem átmenni Fóton, utána jön Csanád és …  Előre is köszi!

Előzmény: Hpasp (1159)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1159

Gyál, Budapestet körülvet úgy 27 rakétatámaszpont egyike. Mind titkos, vagyis volt. Az erdőben elrejtett egyike, melyből úgy húsz volt. Hatalmas terület, 27 hektáron terül el és nem is látható, Rejtett területen van.

 

Te ezt a 27-et honnan vetted?

A 11. dandárnak fénykorában is csak 16 osztálya volt (7 Volhov,7 Nyeva, 2 Vega).

A ruszkiknak is csak 1 mobil dandárjuk volt Budapesten.

Előzmény: A_vándorló (1136)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1158
Köszi, indulok is...:))))
Előzmény: Hpasp (1157)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1157

Átmegyek fóton és onnan merre pontosan, gondolom észak felé, ott van a leágazás, ami Veresre visz…ott merre???

 

A 2A úton Dunakeszi után (Vác felé) jobbra a dombtetőn (az útról látszanak a fedezékek)...

... el sem lehet téveszteni.

Előzmény: A_vándorló (1156)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1156
Átmegyek fóton és onnan merre pontosan, gondolom észak felé, ott van a leágazás, ami Veresre visz…ott merre???

Előzmény: Hpasp (1155)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1155
Na akkor újra megyek, remélem, hogy bejutok… ha igen, jönnek a képek!!!:))))))

 

 

Ne reménykedj, bejutsz...

... senki sem őrzi, és itt láthatod véleményem szerint az egyik legjobb állapotban megmaradt Volhov tüzelőállást...

... amúgy ha visszatekernél mondjuk a 537 -es hozzászóláshoz, akkor láthatnál képeket róla.

 

:)

 

 

Előzmény: A_vándorló (1153)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1154
Igen az van, de már csak a portásfülkében található e térkép.

Előzmény: LeX (1148)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.20 0 0 1153
Na akkor újra megyek, remélem, hogy bejutok… ha igen, jönnek a képek!!!:))))))

Előzmény: Hpasp (1146)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1152
Én valamikor 1980-ban voltam utoljára Gyálon, akkor ott nem voltak "silók". Lehet, hogy az elmúlt 25 évben építettek.
Előzmény: mezenguz (1151)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1151
Helló!

Volt tüzér!

Egy kis tévedés belefér..nem minden legenda ( mert azért legenda! ) valós...új topiktársunknak elnézzük..

A vándorló!

Jók a gyáli képek, elég egyben van a rak. osztály területe, s a fedezékek is..ezeken a helyeken nem érdemes titkokat keresni a föld alatt , mert nincsenek, csak amolyan "urban legend" valamennyi...
..a fóti bázist a Fótot Csomáddal összekötő út mellett találod, Fóttól ÉK-re,de vannak fotók róla a geocaching-on is: fóti adótorony néven fut
Előzmény: Volt tüzér (1150)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1150
Ez az objektum a BM fóti raktára volt. Semmi nem volt a föld alatt, minden nyílt színen volt. Mindazonáltal itt minden volt, ruházat, fegyverzet, lőszer, minden. Valamikor sor határőrök őrizték. Nemrég - talán két éve? - hagyták fel, és a raktár valahová közelebb költözött Budapesthez. Hogy hová, azt ne kérdezzétek, mert csak azért sem mondom meg. Különösen, hogy nem tudom.
Előzmény: LeX (1148)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1149
Emlékezz vissza a Pilisre. Fóton ugyanolyan technika volt, ugyanolyan tüzelőállás, és annak ugyanolyan elemei. A fő különbség az volt a két terület között, hogy a Pilisre a hely miatt csak úgy lehetett telepíteni és megépíteni a dolgokat, ahogy láttad. Fót egy enyhe kis dombra épült, ott ilyen korlát nem volt, ott szinte szabályos elrendezésben tudták telepíteni a harcrendet.
Előzmény: Hpasp (1146)
LeX Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1148
Vándorló fotóján eme laktanya rajza van, a Bp-Fót autóút melletti: rammstein.dfmk.hu/~alex/laktanya/fotiut.jpg
Előzmény: Hpasp (1147)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1147
Előzmény: Hpasp (1146)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1146

Ma voltam Fóton is

 

De szerintem nem a légvédelmi rakéta tüzelőállásban.

Előzmény: A_vándorló (1138)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1145
Fót
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1144
A fóti..
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1143
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1142
Fót 5.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1141
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1140
Érdekes, minden esetre, hogy a föld alatti dolgok eltűntek... Hogy hová??? Jó a kérdés...
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1139
Fót 2.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1138

Ma voltam Fóton is, de meggondolandó az, hogy a lőszer, illletva a fegyverraktárak hol is volta??? Tudtommal a föld alatt. De erre a vállalkozó, aki megvette a területet, teljesen más választ adott, ő szerinte itt ruharaktár voklt..... Én meg ezt el is hiszem...

A képek alapján és mindenki tudta szerint ott lőszer és fegyverraktár volt, azt, hogy a föld alatt, az ...... Ki mit tud róla. Jelenleg lakópark épül oda!!!

Előzmény: A_vándorló (1137)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1137
A fóti bázis térképe 1. Mely nagyon kétes!!!!!!

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1136
Gyál, Budapestet körülvet úgy 27 rakétatámaszpont egyike. Mind titkos, vagyis volt. Az erdőben elrejtett egyike, melyből úgy húsz volt. Hatalmas terület, 27 hektáron terül el és nem is látható, Rejtett területen van.

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1135
Gyál 11.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1134
Gyál 10.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1133
Gyál 8.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1132
Hoppá, ezt elszúrtan a számokat..
Előzmény: A_vándorló (1131)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1131
Gyál 7.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1130
Gyál 7.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1129
Gyál 6.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1128
Gyál 5.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1127
Gyál 4.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1126
Gyál 3.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1125
Gyál 2.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.19 0 0 1124
A gyáli rakétasió 1.
M62 265 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1123

Köszi előre is! Az a környék sem egyszerő (hál' Istennek :-) )

Egyébként pont arról a területről már valaki (talán Mezenguz?) készített egy ilyen jellegű, "jelölt" térképet, azt hiszem, fömi-s alapokon.

 

Még annyi, hogy a péceli adóház közvetlen a víztorony tövében volt (messziről látható is a kb. 10 méter magas antennaárbóc). Annak az épületnek a környékén manapság struccokat tenyésztenek, más érdekes nincs benne... :)

Előzmény: LeX (1121)
LeX Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1122
Nincs lezárva, se elkerítve. Az isaszeg felőli aszfaltút le van sorompózva a hegy alján, de a péceli RT felől földúton be lehet hajtani (eső után dagonya). Fotókat itt találasz: geocaching.hu
Előzmény: A_vándorló (1120)
LeX Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1121
Igaz, az antennaerdő kicsit északabbra fekszik, jól látható Isaszegről jövet, de ezen a szürke fotón lehetetlen kivenni a részleteket. Még a nagytarcsai RT 60cm-es felbontású fotóján se láccanak az antennák.
Nemigen tudok több ilyet készíteni. Sokat tekeregtem Rákoscsaba és Gödöllő között, azért ismerem a terepet. Mostanság Érd-Bia környékén bicajozok sokat, azt lerajzolhatom majd.
Előzmény: M62 265 (1119)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1120
Hopppp. Bajtemete!!! Na nincs is messze, mit tudtok róla, bejutás szempontból, megnézném és lefotóznám..:))))

Előzmény: M62 265 (1119)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 1119

LeX!

 

Szvsz a légifotódon DK-i sarkában jelölt "Adóház" megtévesztő, kicsit nagyobb területen fekszik (bár valóban valamilyen RT ed. területe lehet, igen nagy antennák vannak ott). Bajtemetés pedig maga a szovjet bázis.

 

Ha ráérsz, készíts még sok ilyet, mert ha valamelyikünk megy túrázni valamerre, könyebb megtalálnia.

Előzmény: LeX (1072)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.17 0 0 1118
Sziasztok, kérem a segítségeteket, mert én, mint fotós, engedélyek után ami több hét is lehet, de be tudok jutni bizonyos helyekre, de tudnom kéne, hogy hova kérjem… Nagytarcsa az kizárt, sajnos…

Adjatok tippeket!!!

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.17 0 0 1117
És ilyenkor nincs nálam a gépem.. jó, virágföldért, virágokért indultunk…

Előzmény: A_vándorló (1116)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.17 0 0 1116
Most voltunk Gyálon, sikeresen bejutottunk a laktanyába, illetve a rakétasilókhoz. 1-2 nap és megyek oda fotózni, a képeket teszem fel. Még őrzik a Gyálit, de be lehet jutni.

Fóton is voltunk, de ott már csak a kapuban a régi rajz van, azt is lefotózom, de az csak egy kép, egy fakó régi térkép az ottani laktanyáról.

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1115
valaki tud erről, kérem őt, hogy írjon vissza, ki mit tud erről… Remélem, hogy az engedélyt megkapom és a képeket nektek felrakom ide, az tuti…

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1114
Az ajtó mögött, bejárati...
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1113
Eredeti gyógyszerek az 50-s évekből, nálam van egy doboz..
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1112
A "nagy kórterem"...
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1111
A közel 60 éves röntgen gép, ma is működik!!
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1110
A kombinált műtő... eredeti képek mind!!!
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1109
E kép egy elágazásnál készült.
Előzmény: A_vándorló (1103)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1108
Lefelé a föld alá..
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1107
Folyósó részlete..
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1106
A fürdő
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1105
A vészkijárat egyike..

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1104
Még képek a sziklakórházból. A szűrőrendszer az 50-s évekből.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1103
A kórház belülről 1.
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1102
Ma voltunk megnézni Kőbányán egy „titkos helyet”, vagyis, hogyan mondjam… A Harmat utca elején van a Bebek utcánál, egy régi elhagyatott sörgyár. Egy nagy parkszerű valami van előtte ott, tele szellőzőkkel. Ja meg rengeteg hajléktalan. A hely érdekessége, hogy több ottanit megkérdezve, kiderült, hogy nem kis terület van a föld alatt és amikor még üzemelt komolyan őrzött objektum volt, sok felfegyverzett katonával. Érdekes… „sörgyárat katonák???”

Valaki tud róla valami pontosabbat…? A kapuban a romok közt 2 db őr van, akik elmondták, hogy a Polgármesteri hivatalnál, talán lehet kérni engedélyt és vezetőt, mert állítólag nagyon könnyű lent eltévedni. Még azt tudtam meg, hogy egy jó nagy tó is van lent 15-20 méter mély, és jó nagy, és még valami barlangrendszer, az meg titkos „valami”.

Erre senki nem adott pontos felvilágosítást, mert ők se tudták!

 

Tudtok erről valamit?

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1101
remélem, ez most jó lesz..
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1100
Köszi:)))))
Előzmény: LeX (1098)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.16 0 0 1099
A 12 évről nem hallottam, de már nem gond, mert 1986-ban szereltem le. Én, ha jól emlékszem csak öt évről volt szó…

Igen, én is emlékezetből beszélek. Köszi azért a figyelmeztetést!:))))))

Előzmény: Volt tüzér (1094)
LeX Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1098
képet így: tallózás - feltöltés - beszúrás
Előzmény: A_vándorló (1097)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1097
A krház...
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1096
Szia, már majd húsz éve volt..1985 ben.-…

A minisztériumban érdeklődtem a szikla és a Nagytarcsa után és mondta az ezredes, hogy simán mondhatom… esetleg van tecsid? Add meg emilen:::::::

 

Előzmény: A_vándorló (1095)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1095
Szia, sok helyen volt ilyen, ma hllottam, hogy pest mellett vagy 20 helyen… érdekelne az, hogy ki mit tud rókuk… …Gyál…????

Előzmény: Volt tüzér (1094)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1094
Te Koma! Te honnan a fenéből vetted ezt az öt évet. Ha veled valaha a légvédelemnél valamit aláírattak, akkor azt tizenkét évre szólt. Öt év csak a nyugatra utazási tilalom volt. Vagy Neked az járt le? Ha még nem járt le a 12 éved, akkor vigyázz, hogy mit dumálsz, mert belerúgnak a valagadba. Nekem szerencsére már lejárt a 12 évem, úgyhogy amire emlékszem, azt mondhatom.
Előzmény: Törölt nick (1059)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1093
Na megpróbálom..
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1092
Nem járt le a várokozási idő, de mikor jár le??? Bocsánat, nem tudom feltenni::))))
Előzmény: A_vándorló (1091)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1091
a kórház...
Előzmény: A_vándorló (1090)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1090
A kórház
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1089
Nehéz még az elején...:)))
Előzmény: A_vándorló (1088)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1088
A kórház..
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1087
Ja, bocsánat, ez a várakozási idő miatt nem megy fel a kép...:)))
Előzmény: A_vándorló (1086)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1086
A sziklakórházban 2.
Előzmény: A_vándorló (1085)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.15 0 0 1085
A sziklakórházban...
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1084
Viszont segítsen valaki, mert nem éretem miért nő meg a betú nagysága…

mezenguz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1083
Szia!

Megnéztem a képeidet, nagyon jók!
Előzmény: A_vándorló (1081)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1082
Szia!

Ha régi laktanyákat akarsz nézni nagy tömegben, sőt akkor még működőt, ajánlom nézd meg Veszprém környékét, az egyik legjobb a terra-n, vagy a taszári reptér..

Lex!

Nem egészen pontos a pdf-jük, mert, ha nézted a képtáramat, Nyíregyháza is letölthető a Digitalglobe-ról...
Előzmény: PAPA1970 (1077)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1081
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1080
Nem értem azt, hogy egy képet felraknék és letiltják…

Előzmény: A_vándorló (1079)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1079
A sziklakórház bejárata..
LeX Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1078
A 691-es hozzászólásban már leírtam, olvass vissza.
Nagyfelbontású felvételekből elég csekély az ország lefedettsége, ebben a pdf-ben találod Európa lefedettségi térképét. Ha pedig az USA érdekelne, akkor maps.google.com a legkényelmesebb.
Előzmény: PAPA1970 (1077)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1077

Szia LEX!

Nagyon jók ezek a terraserver es letöltések! Végig lehetne menni vele az összes ismert objektumon. Leírnád, hogy hogyan lehet letölteni.

 

Üdv

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1076
A sziklakórház bejárata..

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1075
Árulja már el valaki, hogy miért nő meg a betűk mérete magától???

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1074
Na, így már jó a téma, meg is van, a raktár az, amiről beszélünk… Bocsi nem RAKTÁR, hanem OLP föld alatti központ… Bizony… Ott voltam! A nagytarcsai laktanyából mentünk és pont oda esik, ahova rajzoltad a kört. Ott van, ez tuti!!!! Így már be tudtam azonosítani…

A másik laktanyáról nem tudok semmit, valszeg nem is az, vagy???… Az adóház szerintem a péceli..

Előzmény: LeX (1072)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1073
Ok, de az irány nincs megjelölve, észak-dél… a képeden mi van alul? Vagyis alsó feléhez közel eső rész, Cinkota?

Előzmény: mezenguz (1067)
LeX Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1072
Fogtam egy Nagytarcsa-Pécel légifotót, és bejelöltem rajta az eddig ismert objektumokat. A nagytarcsai patakot kékkel, a főbb utakat sárgával berajzoltam. Így talán könnyebben meglesz az a föld alatti cucc.
LeX Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1071
10. kép: építőanyag kereskedések a Kistarcsa-Nagytarcsa út mentén
11: szerintem ez csak egy mezőgazdász tanya
12: igen, ez a Nagytarcsa belterületén levő laktanya
13: kerepestarcsai kórház, alatta raktárak
14: szintén raktárak, az alatta lévő zöldterületen már egy Auchan épült
Előzmény: mezenguz (1070)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1070
Lex!

..http://kep.tar.hu/mezenguz
Előzmény: LeX (1069)
LeX Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1069
Mi is a képtárad címe?
Nagytarcsa belterületén is van egy laktanya, ehunn.
Előzmény: mezenguz (1068)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1068
Helló!

Körbenéztem Nagytarcsát a Terraserveren, van egy-két érdekes objektum, Cinkota felé is..felraktam a képtáramba őket, ha valaki elárulja, hogy kell beszúrni ide a linket, megnézhetőek..
Előzmény: mezenguz (1067)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1067
Szia!

Nagytarcsától keletre, vele, s Cinkotával egyvonalban...
Előzmény: A_vándorló (1066)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1066
A képed alapján merre esik Cinkota, alulról, vagy felülről? Nem mindegy.

Előzmény: mezenguz (1061)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1065
Segítsen már valaki, miért ugrik meg a betű mérete, pedig nem változtatok az írás alatt…

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1064
Az a betonkerítéses sima laktanya, az lesz az, ahol én voltam, 3 nagy épület, az egyik a híradós századé volt, a másik az őröké, a harmadik a parancsnoki, ha szembe állsz vele, jobbra van a parancsnoki, balra a híradó és szembe volt az őrszázad, most, hogy van, hát..

Levitt oda egy kis ösvény a HEMO-tól az ott van a főút mellett balra.

Előzmény: LeX (1062)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1063
Két laktanya egymás mellett van, közvetlenül Az egyik akkor a munkásszázad volt, a másik a miénk. Egy kerítés választotta el egymástól. Pécelen, ha jól emlékszem az adóház van. A patak a laktanya mellet csörgedezik, az objektum az meg bent van az erdőben, mintha egy kis dombra emlékeznék… ha tovább mentek a főúton pár kilométere. Egy nagykapu és egy kamera, meg valami raktár néven fut. Onnan még semmi nem látható, még befele visz a szervizút.

Valójában nem egy nagyon különleges dolog, szobák, az üvegfalas nagy terem és a telefonközpont. Föntről még nem láttam soha. A laktanya a faluban van, majdnem a másik végén, szemben van vele a tiszti lakótelep. Szerintem a 1044-s lesz a péceli adóház, én ott nem voltam. Csak hallottam róla, amit meg a raktárnak mondasz, az erdőben az-az amiről beszélünk. De az, mint említettem tovább kell menni, ki a faluból és balra esik, egy kis beugró és ott az ajtó.

Bent a „ház” emlékezeteim szerint nem egy nagy épület. Ennek már 19 éve…. Nemrégen elmentem a feleségemmel arra, mert ott jártunk, gondoltam, megnézem, megtaláltam a bejárati ajtót, amit írtam is. Ott van még. Mostanra én is csak hallásból tudok valamit róla, pontos infóim nincsenek, de szerintem még az. Viszont nem értem, hogy néha nagyobb betűvel jön ki, amit írok…??? Miért van így?

Előzmény: LeX (1062)
LeX Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1062
A nevüket nemtom, csak leírom amit kívülről látni. A 1044 egy domb tetején csücsül, és antennaerdő borítja (van gsm torony szerű és magas póznák között kifeszített ruhaszárító kötél szerű is). Hasonló a péceli rádiós területhez, ma is aktív.
A 1047 egy sima laktanyának tűnik, vékonyka betonkerítés veszi körül. A kerítés mentén kimagaslik egy kosárlabda palánk is. :) Gyakran láttam előtte báránycsordákat, de ha nem akkor is éreztem a szagukat. Lehet hogy ők laknak benn most.
A patak melletti területre nem lehet belátni sehonnan, a bejárat felől is csak annyi látszik hogy elkanyarodik az út odabenn.
Előzmény: mezenguz (1061)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.14 0 0 1061
Sziasztok!

Lex!

Szóval, ez lenne az, akkor mi a másik kettő, mert a radiológiások most is kinn vannak Nagytarcsán, ennek utána érdeklődtem, nemrég volt egy gyakorlatuk..
Előzmény: LeX (1060)
LeX Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1060
Akkor ez az utóbbi lesz az, a három közül csak ezt veszi teljesen körbe erdő. A patak is ott csörgedezik mellette, a másik kettőnek nincs víz a közelében.
LeX Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1058
Itt egy közelebbi kép:
Előzmény: LeX (1057)
LeX Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1057
mezenguz!
Nagytarcsánál van egy 3. laktanya is, és pont annak a bejárata fölött van "rádiós raktár" vagy hasonló felirat. A fotón körrel jelöltem (a számok a hozzászólásaidhoz tartozó laktanyák).
Előzmény: mezenguz (1047)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1054
Én nem a Vasváriban szolgáltam, hanem a dandár alárendeltjeinél 1978-tól 1985-ig. Utána elvitt a jó sorsom a 104. ezred alá. Ám a Vasváriban meglehetősen sokszor voltam. Átlagban heti kétszer.
Előzmény: Törölt nick (1053)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1051
..hopp lemaradt a link:kep.tar.hu/mezenguz...
Előzmény: mezenguz (1050)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1050
Nézz be ide, itt eléggé fel tudod nagyítani a képet:
mezenguz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1047
Szia!

Érdekelne a belső felépítés, a beléptetés az ott folyó munka, már amit láttál belőle sorállományként..megpróbálok egy másik légifotót is feltenni a közelben lévő laktanyáról, mert gondolom a HÁP egy külön telephely volt..
Előzmény: Törölt nick (1045)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1044
Szia!

Szóval akkor Nagytarcsán is voltál? 1985.04.01-én lépett rendszerbe, mint KH, a légvédelmi magasabb egységek vezetésére(ALMAZ-2 vezetési rendszer), közvetlen kapcsolatban a kijevi EFE és a moszkvai lv.vezetési pontokkal, akkori fedőneve Radiológiai Szertár volt...erről úgy regéltek, hogy egy többszintes földalatti bázis,mesélhetsz róla, az ott folyt munkáról...
..egy légifotó, ez lenne az?
Előzmény: Törölt nick (1043)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.13 0 0 1042
Sziasztok!

Nem rossz, lehet, hogy hozzászólok, bár inkább II.vh-s a témák többsége..:))
Előzmény: M62 265 (1041)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 1041

Roncskutatük honlapja; Bunker, erőd, légó topicja:

http://www.netlabor.hu/roncskutatas/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=72&forum=39&viewmode=flat&order=ASC&start=0

 

Érdemes belenézni!

M62 265 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 1040
Szerintem csak egy (tető-)szellőző ablak. Lyuk van a közepén, ha jól látom. Nagyon hangulatosak a képek, nagyon jók!
Előzmény: Initram5 (1039)
Initram5 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1039
Szerintetek a 2. képen, fent a tetőnél mi az a kerek? Antenna? Elvilag az egy full kihalt épület!!!
Előzmény: Initram5 (1034)
Initram5 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1038
A terület másik felében voltak a katonák lakásaik - 4 v. 5. emeletes panel házak. Ebből párat korábban felújítottak így azok már most is kollégiumként üzelemelnek, a többi üres, kihalt de már van rá szerződése az egyetemnek és az is kolesz lesz. Jártam az egyik ilyenben - régebben, nincs róla fotó - és hatalmas radiátorok vannak, nem olyanok mint a magyar panelokban hanem kb. 3x olyan masszívak és nagyok. A falakról mállik le lassan a tapéta... Egyszer elmegyek oda is fotózni.

Hátul van egy szétomlófélben levő étkezde, cirill betűs feliratokkal.

Megvan még a tank mosó is.
Előzmény: mezenguz (1037)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1037
Szia!

Látom itt is a szokásos "őrzés"...pedig azt olvastam, hogy ott kollégiumot építenek..vagy csak egy részén?
Előzmény: Initram5 (1035)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1036

Szeged - Öthalom, volt szovjet laktanya

 

Amíg Volt Tüzér be nem szerzi az igazi listát, addig csak tippelhetünk...

... szerintem a 93. Kecskeméti Gépesített Lövész Hadosztály, 112. Gépesített Lövészezredének laktanyája lehetett.

 

Előzmény: Initram5 (1032)
Initram5 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1035
Ez kimaradt - a hangulata elég nyomasztó.

Initram5 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1034
Remélem, hogy most már sikerül beillesztenem a képeket!

Initram5 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1033
1.
Initram5 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 1032
Szeged - Öthalom, volt szovjet laktanya (előtte: ÁVH laktanya).
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.08 0 0 1031
Ja. Hacsak valami rohadt esőt ki nem fogunk megint. Bár énrám ebben az országban már kétszer is esett hó május 8-án, 1981-ben és 1997-ben.
Előzmény: mezenguz (1030)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.08 0 0 1030
Helló mindenkinek!

Volt tüzér!

Remélem, szebb időt fogunk ki, mint a múltkor..mégiscsak tavasz van..:))
Előzmény: Volt tüzér (1029)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.07 0 0 1029
Bocs, hogy én válaszolok. Még nem tudom, előbb meg kell szervezni a dolgot. De állítólag nem nehéz, hiszen az ottani kollégák szerint ismerősök őrzik a területet.
Előzmény: Hpasp (1028)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.07 0 0 1028
mikor?
Előzmény: mezenguz (1027)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 1027
...reménykedek a bejutásban, szívesen megnézném, mi maradt a legmodernebb automatizált rendszerből(nem az eszközökre gondolok,hisz ezeket már gondolom rég leszerelték)csak magára a helyre,beleképzelve magam azok helyébe, akik nap mint nap itt teljesítettek szolgálatot, az azóta már nem létező "honi légvédelemben"...
Előzmény: Volt tüzér (1026)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.07 0 0 1026
Tudod, ha egyszer már a laktanyába bepofátlankodtam, akkor a harcálláspontra is bejutok valahogy. A két kicsi meg egy - egy bekerített terület, ahol annak idején különféle híradó eszközök voltak, most meg emlékezetem szerint csak valami antenna árboc maradék van. Bár már régen mentem el arra úgy, hogy oda is figyeltem. Vagyis akár látogathatók, akár nem, nem fogunk úgy járni, mint Vértesacsán.
Előzmény: mezenguz (1025)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.07 0 0 1025
Sziasztok!

S vajon látogathatóak ezek Sárbogárd és Mezőfalva közt félúton...
Előzmény: Volt tüzér (1024)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.06 0 0 1024
A Vasvári laktanyában a Kamaraerdő név fogalom volt. Ha a laktanyában bárki ezt a helynevet meghallotta, azonnal a dandár vezetési rendszerének URH és RH adóházaira asszociált. Én személy szerint sose voltam ott, de számtalan alkalommal láttam a jellegzetes antennaerdőt. A Vasvári laktanya hátsó bejárata felől vezetett egy szar minőségű műút Érd felé, egy útelágazásnál jobb felé Bia, egyenesen a tétényi BM lőtér, balra meg a 7-es főút. Ez, amit Te láttál, valószínűleg az lehet. Ugyanaz, mint Sárbogárd mellett az 51-es és 52-es objektum.
Előzmény: LeX (1022)
gw Creative Commons License 2005.04.06 0 0 1023
Egyszer azt hiszem már beírtam, a 21-es, vagy a 22-es adóház volt, pár éve még fent voltak az antennák is.
Előzmény: LeX (1021)
LeX Creative Commons License 2005.04.06 0 0 1022
Előzmény: LeX (1021)
LeX Creative Commons License 2005.04.06 0 0 1021
Érd határában leledzik még egy elhagyott katonai ojjektum. Közel van a laktanyához, gondolom hozzájuk tartozott. A biai táshoz vezető útról nyílik, még a sorompó előtt.
mezenguz Creative Commons License 2005.04.06 0 0 1020
Szia!

Hasonlítani hasonlít az igaz, de Pécelen nem volt ennyi raktárépület, ami talán arra utal, hogy Császár inkább L-raktár lehetett(a betonbunkerek hasonlóak, ez igaz!), de a belsejük a fűtéscsövekkel inkább a reptéri Granit típusú A-tárolókra emlékeztett..
Előzmény: PAPA1970 (1019)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 1019

Sziasztok!

Ahogy elnézem a Császár-i képeket, ezek a gyönyörű sárga terepszínű bunkik megszólalásig hasonlítanak a Péceli bázison levőkhöz. Csak ott más elrendezésbe vannak. Úgy tudom, hogy Pécelen valami Ruszki RT alakulat volt.

Előzmény: mezenguz (1012)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1018

OFF

De, ferencvárosi volt (van) világ életében.

(Régebben "Kormányzati előfutár" volt a titulusa; védett vezetői különvonatok előtt közlekedett (pl. az előfutár alatt robbanjon a pályába épített akna...))

OFF off

 

Hpasp!

Olvasod még a topicot? Nincs valami tipped Császár-témában?

Előzmény: mezenguz (1015)
gw Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1017

Off

Most is az. :)

 

Előzmény: mezenguz (1015)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1016
Gőzöm sincs. Valami vasutas oldalon szúrtam ki és gyanús volt az oldalszáma.
Előzmény: mezenguz (1015)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1015
...ez nem fradis gép volt?
Előzmény: Volt tüzér (1011)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1014
Szia!

Visszanéztem a topik kezdésekor felkerült lacházi képeket,az ajtó, a nyitómechanika, a belső egyértelműen hasonló, mint Császáron..akkor mi lehetett?
Előzmény: M62 265 (1013)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1013

Sziasztok!

 

Ha esetleg segít, Kiskunlacházán ugyanilyen fedezékek voltak.

 

 

Volt Tüzér!

Igen, régen sokat jártam azon a mozdonyon, és hát megszerettem... :)

mezenguz Creative Commons License 2005.04.05 0 0 1012
Sziasztok!

M62 265!

Ezek a beton építmények(Császár) nem hagynak nyugodni,mert nem tudok rájönni, hogy egy nyilvánvalóan L-raktár területen mit kellett ennyire plussz védeni, hogy ennyi beton kellett hozzá..a reptéri Granit típusú A-tárolóknak nincs ilyen masszív ajtaja?, de a belsejük hasonló, ahogy a képeken is látszik(bár lehet,hogy ezeken a képeken is azokat hasznosították először..:)):
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.03 0 0 1011
Neked van valami közöd ehhez?
Előzmény: M62 265 (1006)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.03 0 0 1010
Szia!

..én is,azonos a véleményem..:))
Előzmény: Volt tüzér (1009)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.03 0 0 1009
Elolvastam a döntnöki jelentéseket is. Úgy fogalmazták meg, nehogy valami komoly hiányosságot állapítsanak meg. Úgyhogy minden szinte tökéletes volt. Ezzel az erővel nemcsak Európát, hanem akár az Egyesült Államokat is lerohanhattuk volna.
Előzmény: Hpasp (1008)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.02 0 0 1008

inkább vegyi fegyverekre gondolnék...

 

Tudni való, hogy a 'mi' frontunk alárendeltségébe is tartoztak vegyi fegyverek.

(13.oldal)

http://www.isn.ethz.ch/php/documents/collection_4/docs/14_c.pdf

 

Amúgy imhol a támadás egy variációja 1965-ből...

... jó elmélyülést:

http://www.isn.ethz.ch/php/collections/coll_4_english_content.htm

 

(lemostuk volna a NATO-t :-)

Előzmény: mezenguz (1007)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.02 0 0 1007
Szia!

Végignéztem a képeket, szép nagy területet kellett bejárnotok..lehet, hogy könyvtárba megyek, hogy le tudjam fordítani az orosz feliratokat..amúgy a terület számomra úgy néz ki, mint egy nagy L-raktár, kis(3 betonfedezék van egymás mellett?) extrával(nem tűnik A-raktárnak, inkább vegyi fegyverekre gondolnék..)

..ezek után,ha valamikor beleférne Tab,arra is el kellene nézni, hisz a hármasból már csak az hiányzik..:))
Előzmény: M62 265 (1006)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1006
Már elérhető úgy 50 új!
Előzmény: mezenguz (1005)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1005
Szia!

..akkor majd holnap megnézem, éjszakai fuvar van kinézőben, 9-kor indulok..remélem(tudom), jó képekről maradok le..
Előzmény: M62 265 (1004)
M62 265 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1004
Lassacskán mennek fel a képek, kb. egy óra mulva már elérhető lesz mind!
mezenguz Creative Commons License 2005.04.01 0 0 1003
Helló mindenkinek!

M62 265!

Nagyon várom már a többi fotót, csak nem rossz még mindig a neted?
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1002
Helló!

..Tabról:egy része az önkormányzaté, a másik rész magántulajdonban van..
Előzmény: mezenguz (1001)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1001
..meg kellene nézni Tabot is, no meg Kunmadarast, hogy tisztába legyünk ezzel a dologgal..
Előzmény: mezenguz (1000)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 1000
Szia!

Szerintem ez a bázis helye, mert pont az út mellett fekszik,amelyről beszélsz, a fomi-n is ezt a helyet szúrtam ki...a betonépítmények frissebbnek tűnnek, mint a kőépítmények..gondolom nem velük egy kupacban vannak..a laktanya.com oda(Császár)amúgy L-raktárt, tiszti ltp-t jelöl.
Előzmény: M62 265 (999)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 999

Hú, ez nekem túl gyege, hadd' ne mondjam meg, hogy ez-e a bázis. Egyébként a település szélétől pár száz méterre K-re van a bejárat. Közvetlen a Környe felőli út mellett (attól D-re) van egy buszmegálló, itt a bejárat is. A főúttól dél felé haladva először egy kisebb lakótelep van (ld. fotó), majd ettől délebbre maga a bázis. Tehát a terület É-D irányba "nyújtott" elhelyezkedésű. Fura volt egyébként, hogy az útról lászik a terület bejárata, egyértelmű, hogy mi volt ott, ha elmész előtte. (Magas kerítés+szögesdrót+portaépület)

A kicsi sárga épület pedig a bázison kívül áll, valszeg szivattyú, vagy víztisztító lehetett (mellette kutak voltak).

 

Nekem ez a bázis túl gyengének tűnik ahhoz, hogy itt hoszabb távon atom-robbanófejeket tároljanak. Nem volt pl. egyetlen őrtorony sem. Csak nagyon keskeny erdősáv vette körül (valahol pl. mező). Nem lehet, hogy csak átmenetileg használták? Vagy csak tartalék lett volna? Kb. olyan, mintha egy II. vh.-s lőszerraktár közepére egy nagy betonfedezéket telepítettek volna. Furcsa.

 

Egyébként nem javaslom a helyet, hogy sokan menjünk oda. Nagyrészt hasznosították, és pont a "lényeges" betonfedezéket is használják valamire. Másrészt pl. Tótvázsony sokszorta érdekesebb.

 

Ha valaki tud oroszul, lefordítaná nekem a képtáramban lévő fotókon olvasható orosz feliratokaat? Kíváncsi lennék, hova mi van írva...

 

Ha minden jól megy, holnap rakok még fel vagy 100 császári fotót, csak tegnap bedöglött a netem.

 

 

Előzmény: mezenguz (998)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 998
M62 265!

Végül is ez a terület lett az objektum(Császártól keletre)?
Előzmény: mezenguz (997)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.31 0 0 997
Helló mindenkinek!

M62 265!

Jók a képek!Jó nagy terület lehet(ett),egy egész napos program a bejárása a fotók alapján..a számozások alapján úgy látom, több épület is volt hagyományos támadó lőszerek tárolására is, maga a vasbeton fedezék hasonlít a repülőtereken rendszeresített GRANIT típusúakhoz..csak el kellene menni személyesen is megnézni ezt a Császárt!
Ja, ez a két fedezék(tároló) szerepelt anno a Reform című újságban is a 90?-ben...
iM Creative Commons License 2005.03.31 0 0 996
Így már mindjárt értem :-)))
Előzmény: Volt tüzér (995)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 995
Az egy betontömb, ami körül van rakva sérült klinkertéglával. Egyébként is selejt volt az egész, képzeld el, mi lenne, ha leszednék. Volt egy ügyes kőműves sorkatonánk. Még emlékszem, mit szenvedett vele. De úgy néz ki, tartós lett.
Előzmény: iM (994)
iM Creative Commons License 2005.03.30 0 0 994
Megnéztem újra a képeket, mert tegnap csak átfutottam. Eszméletlen, ahogy feltúrták. Viszont a 18. képen még van tégla, azt még nem lopták el. És a többi bázisról sem.

im
Előzmény: Volt tüzér (993)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 993

Ki kell hogy javítsalak. A helyzet nem attól jobb, hogy sorompó van. ONNAN MÁR NINCS MIT ELVINNI. A betonfedezékek egyben ki lettek öntve, azok nem elemekből készültek, tehát elvinni meglehetősen nehéz.

Az összes út kb 1 x 2 méteres lyukacsos elemekből volt kirakva. Gondolom, a lukak arra szolgáltak volna, hogy ki tudjon rajtuk a fű. De a murvából nen nő a fű.

Ezek közül a betonelemek közül egyet találtam meg mindössze (a 7-es és a =/A elé nem mentem fel, mert azo már hét évvel ezelőtt sem álltak) az is csak azért maradt ott, mert törött volt.

Viszont a falu feletti üdülőtelepen (Kakas-hegyi hétvégi házak) láttam egy utat - igaz, csak egy villanásra - ami ilyenekkel volt lerakva.

Mezenguz kolléga képeit megtalálod a tar.hu-n. Ott van egy olyan kép, ami a harcálláspont előtti placcot ábrázolja. Onnan még a murvát is felszedték és elhordták. Hatalmas gödör van a "jó reggelt placc" helyén.

Előzmény: iM (992)
iM Creative Commons License 2005.03.30 0 0 992
Valamelyik régebbi hozzászólásomban említettem, hogy volt szerencsém régebben úgy fenn lenni a Pilisen, hogy egyszer csak megjelent egy kisteherautó, megálltak az egyik akkor még álló épületnél, bontottak, vitték. A Pilist szó szerint szétrabolták, azóta jobb kicsit a helyzet, mióta sorompó van.

Az Urak asztalára a mindig meglévő sorompó miatt nem tudtak kocsival felmenni, az út az erdészház mellett vezet, akik figyeltek erre, így az "csak" szét van verve. A Lom-hegy szintén szét van verve.

Felsőpakony, amelynek gazdája van, szinte érintetlen.

Soha az életben nem fogom megérteni azt a vandalizmust, amit ezeken a bázisokon is lát az ember. Mi a jó abban, hogy szétveri? Annyi értelmes dolgot lehetett volna ezeken a helyeken csinálni: turista szálló, gyermek tábor, stb. ehelyett az enyészeté lett. Nagyon gazdag ez az ország, hogy egy csomó dolgot hagy elveszni (itt nem csak az elhagyott katonai bázisokra gondolok).

Volt Tüzér!

Ezek szerint a Pilisen a bázison belül az utak burkolva voltak? Mikor először fenn voltam, az épűletek még álltak, de útburkolatra nem emlékszem, csak murvára.

im
Előzmény: Volt tüzér (991)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 991

Tudod, ha a főváros közelsége ennyit jelent, akkor inkább a sarkkörön túlra kellett volna telepíteni ezeket a helyeket. A másik két pilisi területet nem ismerem ebből a szempontból, de a Pilisen nem a firkálás a baj. Az szó szerint le van rabolva. A valamikori rakéta és gépkocsi tároló épületek (egyformák voltak) nincsenek meg, esetleg néhány beton elem összetörve még van. A készenléti épületnek (téglából volt) nyoma sincs. A teljes fenti úthálózat leköltözött a hegyről, a Kakas-hegyi üdülőknél láttam is egy utat azzal kirakva. Tehát mindent elloptak, ami mozdítható volt, de olyanokat is, ami nem. Amit nem lehetett. az meg szét van dúlva. Ott volt az a szerencsétlen betontorony (csillagászati sokszögpont) is, ami nyitva van, és nem lehet rá felmenni, mert nemhogy a lépcső, hanem a szintek padozata is hiányzik. Nagyon keményen a szeme közé tudnék nézni azoknak, akik ezt tették, vagy ezért felelősek. Bár más volt akkor a világ, mi is másért voltunk ott, de úgy vigyáztunk mindenre, mint a szemünkre. Most meg...

Érdekes, a tinnyei terület közelében nem építkeztek olyan intenzíven, mert az sokkal jobban egyben van.

Előzmény: M62 265 (990)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 990

Lavasberényről még a 111. hozzászólásba raktam be egy tájfutótérképet, bár sok mindenre nem használható.

 

Császár jó része hasznosítva van: gabonatároló/őrlő (?), sok épületet fűthetővé tettek (ld. képek), és persze őrzik az egészet. (Ja, láttunk vagy 70-80 fehér döglött nyuszit egy gödörbe tolva, az mi lehetett????)

Tótvázsony ugyanígy; bár nem hasznosították még, de folyamatosan őrzik. Azért a bitz. szolgálat sok kósza grafitist, vandált eltántorít attól, hogy ilyen helyeken kószáljon.

A pilisi bázisok nagyon ismerter: a főváros közelsége miatt nagyon sokan járnak a Pilisbe kirándulni, kerékpározni, tehát sokszor nagyobb "forgalom" van ott.

Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 989
Emlékeim szerint nincs kizárva, hogy beljebb volt, mert kocsikáztunk vagy 5 kilométert. A képen nem ismertem fel a klasszikus tüzelőállást. Viszont mintha az a tüzelőállás valahogy egybefüggően lett volna telepítve a többi objektummal. Ahogy az emlékeimben visszakotorászom, az alapján nem ismerem fel a helyszínt. 25 éve volt.
Előzmény: mezenguz (985)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.30 0 0 988
Érdekes. Nézegetem a képeket Hajagról és a többit is, és csak csodálkozom, hogy nincsenek annyira szétrabolva. Az ünnep alatt jártunk a PIlisen, de az rosszabbul nézett ki, mint Drezda szőnyegbombázás után. Pedig azt csak az orosz kivonulása után 6 évvel hagyták ott.
Előzmény: M62 265 (987)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 987

Sziasztok!

 

Folyamatosan rakom fel az oldalamra hétvégi császári kiránduláson készült fotókat:

 

http://kep.tar.hu/bayzs

 

PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 986
Köszi! Helyére kerültek a dolgok a fejemben Tinnyével kapcsolatban!
Előzmény: Volt tüzér (977)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.30 0 0 985
Helló!

Volt tüzér!

...bár hazafele elfelejtettem kérdezni,de Lovasberényben a telephelyen belül volt a Volhov osztály?Ha igen, be tudnád rajzolni,teszek fel légifotót:
Előzmény: Volt tüzér (984)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 984

Nem tudom, egyre gondolunk-e. A 811-es főút mellett Székesfehérvártól Lovasberény felé van egy objektum, ami valaha egy orosz légvédelmi rakéta ezred technikai osztálya és rakéta tárolója volt. Biztos nagy raktár volt, mert a biztonság kedvéért még egy közepes légvédelmi rakétaosztályt (SZ-75M1 Volhov) is telepítettek melléje. Ez az osztály volt az összes közül legmesszebb a főúttól. Amikor még itt voltak, volt egy félreérthetetlen jele a rakétás létnek. A kapu mellett az őrtorony egy közepes rakéta konténerére volt építve. Valamikor 1980. körül voltam bent alkatrészt zabrálni, de sajnos nem tudtak adni, mert nekünk már egy számmal fiatalabb technikánk volt itt.

Na ennek az objektumnak a tiszti lakásai és még néhány egyéb létesítménye látszik az úttól jobbra is. Ott most van valami élet, de nem néztem meg közelebbről, mi az.

Előzmény: M.T. (983)
M.T. Creative Commons License 2005.03.29 0 0 983

Hopp-hopp!

Szerintem keverem a dolgokat. Én a Pátka-Lovasberény közötti objektumra gondolta. Itta vasúti leágazás miatt a közúton két sorompó van.

Előzmény: M.T. (982)
M.T. Creative Commons License 2005.03.29 0 0 982

Helló, én is éppen ma jöttem arrafelé haza. Ezt az objerktumot a vasútbarátok azért tartják számon, mert miatta tartották üzemben a Bicske-Szfv. vonal Lovasberényig tartó szakaszát. Mi is volt ez? Használják most valamire?

 

Előzmény: Volt tüzér (979)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 981

Bocs Papa! a második kérdésedről megfeledkeztem:

P-15 fedezék.

Előzmény: PAPA1970 (972)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 980
Még valami. A 104. ezred tartalék vezetési pontja Mezőfalván volt, az osztálycsoport vezetési pontja melletti egyetlen helyiség. Onnan csak hagyományos módon lehetett vezetni, volt egy bazi nagy kihelyezett indikátor, meg egy jókora tervtábla. De sem nagyságában, sem funkciója összetételében meg sem közelítette az eredeti vezetési pontot.
Előzmény: mezenguz (975)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 979

Papának már válaszoltam, de ha alaposabban belegondolok, akkor ez lehetett az ügyeletes rakéták védelme is.

Előzmény: mezenguz (976)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 978
A Vértesacsai csak tartalék vezetési pont volt, ennélfogva lényegesen kisebb, mint az Érdi. Annál is inkább, mert az Érdi egy Rt. zászlóalj harcálláspontja is volt, a Vértesacsai nem. Érden volt Vektor, Vértesacsán nem. Tartaléknak lényegesen kisebb méretben is megfelelt.
Előzmény: mezenguz (975)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.29 0 0 977

Tinnyén sok, látszólag egyforma fedezéket találhattál. Mind két beállós, mindegyik mellett egy kis óvóhely. Ám az SZNR fedezéke néhány lényeges dologban különbözött a többitől. A beton beálló hossza lényegesen nagyobb, mint a többié. Az "egyéb" fedezékeknél csak egy kis óvóhely volt, az SZNR fedezéke mellett viszont maga a harcálláspont volt, ami több, viszonylag nagy helyiségből állt. Ott egyébként a valamikori falburkolat, a szigetelés és az elektromos hálózat nyomai még mindig meg vannak. Végül, de nem utolsó sorban, az SZNR fedezék teteje le van betonozva, és számos olyan levezető alagút van a tetőn, ahol a kábeleket ki lehetett húzni.

A HÁP középponttal mind a négy indítóállást megtaláltuk. Szinte tökéletesen megegyeznek, de csak az első fedezékben volt sín (már csak az egyik van meg), amin valaha vagy egy álcázó eszköz lehetett, vagy pedig a folyamatosan fent lévő ügyeletes rakéták védelme. Az mindenképpen célszerűbb volt, hogy egyszerre le lehetett húzni azt a valamit, mint a négy rakétát külön - külön leponyvázni.

Előzmény: PAPA1970 (972)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.29 0 0 976
...s még valami, már a síneiddel kapcsolatban:valószínűleg álcázás céljából valamiféle állványzaton az indítóállvány fölé lehetett tolni valami alakmásítót,e célból lehetett a sín..érdekes, a többi indítóállvány mellett nem találtuk nyomát..tehát ez egy kísérlet lehetet,ahogy erre a Veres Mihály féle könyv is utal...
Előzmény: charlie21 (974)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.29 0 0 975
Helló!

Igen, ebben a sorrendben jártuk be őket, Vértesacsáról tudni kell, hogy 1982.04.01-én ott állt rendszerbe a 11.lv.dandár védett tartalék harcálláspontja, ami hasonló lehetett, mint az érdi(bár lehet, hogy úgy néz ki ez is, mintha felrobbant volna:(()...szóval, Vértesacsán erre lettünk volna kíváncsiak..
Előzmény: charlie21 (974)
charlie21 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 974
Üdv mindenkinek! Gratulálok a terepszemléhez! Biztos érdekes lehetet egy igazi szakértővel végignézni a helyszíneket.Mondjuk nem igazán tiszta hogy akkor miket néztetek meg végül.(Pilis,Tinnye,Vértesacsa?) Én néhány éve voltam bent Vértesacsán is,nem túl látványos,főleg föld fedezékek.Ezek szerint még mindig őrzik.A képtárban a 15-ös Tinnyei képen mintha a kedvenc "sinekem" látszodna,akkor most mi is ez?
mezenguz Creative Commons License 2005.03.29 0 0 973
Helló mindenkinek!

Sikerült felrakni a képtárba a hétvége termését,meg a keceli kirándulás képeit(bár itt elszúrtam valamit?, de a kis képekre kattintva láthatóak a képek):kep.tar.hu/mezenguz...
PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 972

 Jó lehetett a túra! Sajnálom, hogy nem tudtam menni! Ezek szerint megnéztétek Tinnyét.

A második kép a volt HÁP?

A negyedik képen minek a fedezéke volt?

A HÁP tól balra megtaláltátok a sin- es fedezéket? Mi lehetett ott? Talán a negyedik PU? 

Előzmény: Hpasp (965)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.28 0 0 971
Helló!

..akárcsak Vértesacsát,ott eddig jutottunk tegnap:
Előzmény: iM (970)
iM Creative Commons License 2005.03.28 0 0 970
Sziasztok!

Sajnálom, hogy nem tudtam részt venni a tegnapi terepgyakorlaton, de más irányú elfoglaltságom volt.

Ennek ellenére azért én sem tétlenkedtem: szombaton beugrottunk Gyömrőre, ma meg Felsőpakonyba.

Gyömrőn a lakótelepet lakják, a bázist őrzik. Nem nagyon tudtam kivenni, milyen állapotban van a bázis, nem volt időnk körbe járni, majd máskor.

Felsőpakony nagyon jó állapotban van. Kamion szerviz működik a területén. Mind a két kerítés ép, igaz köztük már kinőttek az akácok. A készültségi épületet használják, ép, az ablakokon függönyök. A fedezékek ajtajai épek, nagy valószínűséggel itt lehetnek a műhelyek, az utakat használják. Szóval felüdülés volt az eddig látottakhoz képest.

Fotók ez alkalommal nem készültek.

im
Hpasp Creative Commons License 2005.03.28 0 0 969

A tegnapi "terepgyakorlat" résztvevői maguk elé tudják képzelni, hogy a Pilisen milyen jó lehetett a nagykörön rohangászni.

 

Nemgyenge :)

Előzmény: Volt tüzér (968)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.28 0 0 968
A rakéta osztálynál az indítórendszer kezelői nevezték magukat annak. Na nem az összes, csak az indítóállvány kezelők, mert ha a szerelő csoport, töltősök, stb. is ezt a titulust merte használni, akkor meg voltak sértődve. Hogy miért voltak azok? nem tudom. Egyik szolgálatom ideje alatt elkezdték nekem magyarázni, hogy azért van, mert ínségesebb időben embert ettek. Ezután a PU futómű egyik felével rohantak néhány kört a nagykörön. Többet nekem egyik sem mert ilyen marhaságot mondani. A tegnapi "terepgyakorlat" résztvevői maguk elé tudják képzelni, hogy a Pilisen milyen jó lehetett a nagykörön rohangászni.
Előzmény: rali (967)
rali Creative Commons License 2005.03.28 0 0 967
Voltaképp kik a kannibálok?
Előzmény: Volt tüzér (966)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.27 0 0 966

A felső kép a hajdani PV fedezék betongyűrűje. Szépen ki van pingálva, mi? Ez volt eleinte a sasfészek, aztán a szarkafészek.

A második képen az az emlékfal van, amit a harcállásponttal szembeni tér szélére bütyköltünk. Itt csináltuk a szolgálatváltásokat. Kellettek az ilyen külsőségek. Ilyen holmi egyébként minden osztálynál volt. "Hazánk légterét védtük."

A harcálláspont belseje. Bomba robbanás ekkora kárt nem tud csinálni, mint ami ott volt. Mindazonáltal ez jellemző volt az egész területre.

Volt ám nekünk különbejáratú kilátónk, bibiii. A kannibálok hamar kisajátították, a belső terében tárolták a vackaikat. Fent meg vizuális figyelő volt.

Akkor még az eredeti rendeltetése szerint is lehetett használni, fel lehetett menni a felső szintre méréseket végezni (ha valaki nem tudná, ez egy térképészeti mérőtorony)

Most így néz ki belülről. Még szerencse, hogy rá volt írva, hogy "Megrongálni Tilos!"

Az egyetlen olyan őrtornyunk, ami lábon állt. (a lőszerraktár mellett) az egyik töketlenkedő őrkatona szórakozás közben innen lőtte ki az alatta elhaladó UAZ-t. Nyolc lukat ütött. Az érintett három emberből szerencsére csak egy sérült.

 

A látványtól egyébként ... nem kifejezetten éreztem jól magamat.

Előzmény: Hpasp (964)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.27 0 0 965

11/10 légvédelmi rakéta osztály Nyeva MN4213, Tinnye

 

 

Hpasp Creative Commons License 2005.03.27 0 0 964

Ma megvolt a terepgyakorlat :D

 

11/2 légvédelmi rakéta osztály Volhov MN1059, Pilisszentkereszt (Pilis)

 

gw Creative Commons License 2005.03.26 0 0 963
Még ha csak fejről lenne szó... :)
Előzmény: Volt tüzér (961)
rali Creative Commons License 2005.03.26 0 0 962
Bárcsak mehetnék én is....
Előzmény: Volt tüzér (961)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.26 0 0 961
Ne is törődj vele! egy ilyen látogatás megér néhány fejet.
Előzmény: LeX (960)
LeX Creative Commons License 2005.03.26 0 0 960
Óhogyaza, hétfőre készültem, vasárnap meg családi nyüzsgés lesz. Ehh, de nem hagyhatom ki ezt a túrát, legalább egy Nyeva és egy Volhov bázist látnom kell szakértő kísérettel. Holnap reggel ott leszek az ágyúknál. Remélem Pilis és Tinnye lesz az első két célpont, utána húzok haza fejvesztvésre.
Előzmény: Volt tüzér (948)
rali Creative Commons License 2005.03.26 0 0 959
Oda se kellett volna.
Előzmény: gw (958)
gw Creative Commons License 2005.03.26 0 0 958
Igen, de ha megnézed a tornatermen és a medencén kívül sehol se pingáltak.
Előzmény: rali (957)
rali Creative Commons License 2005.03.26 0 0 957
Látom, az amatőr mázolmányolók odataláltak.
Előzmény: Volt tüzér (956)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.26 0 0 956
A 11. vegyes honi légvédelmi rakéta dandár. (MN 5011)
Előzmény: rali (955)
rali Creative Commons License 2005.03.26 0 0 955
Milyen katonaság állomásozott ott?
Előzmény: gw (954)
gw Creative Commons License 2005.03.26 0 0 954

Csak nyugodtan.

Nekem a Vasváriban volt a második "vasutas" időszakom :)

(ez most már a harmadik)

Előzmény: mezenguz (953)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 953
Helló!

gw!

OFF! Engedelmeddel benéztem a vasúti oldaladra,tetszenek a képek..én csak 12 évet utaztam vonattal a munkám miatt,de némi mozdonyfüst belém is ivódott..:))
Előzmény: gw (951)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 952
gw!

Jók a képek,így múlik el a világ dicsősége...:))
Előzmény: gw (951)
gw Creative Commons License 2005.03.26 0 0 951

Még a figyelmetekbe ajánlom, hogy a biai objektum felé ma nem kellett terepjáró, mivel a soromó nyitva volt.

Sajnos nem mehettem tovább, a közönség már eddig se volt túl toleráns :)

gw Creative Commons License 2005.03.26 0 0 950

Sziasztok,

ma reggel vásárlásnak álcázva elmentem a Vasváriba, ilyen könnyen nem lehetett be jutni az én időmben :)

Sajna ezzel kellett beérjem, mivel a Húsvétot nem úszom meg olyan könnyen mint ti...

 

Képek itt
Hpasp Creative Commons License 2005.03.26 0 0 949

vasárnap ... Bólyai főiskola ... fél kilenc és kilenc között?

 

Ott leszünk

:)

Előzmény: Volt tüzér (948)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.26 0 0 948

Bár a lérakos oldalon már megtettem, de itt is, nehogy elakadjon az információ.

Bólyai főiskola főbejárata, vasárnap fél kilenc és kilenc között.

Előzmény: Hpasp (947)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.26 0 0 947

Jó a vasárnap,a kedvesemnek már beadtam,s azt is,hogy nem kötelező jönnie,mert azért ő nem annyira rajong a hobbimért..tal.pont?

 

Szerintem a `szokásos` helyen legyen, a Bólyai János Katonai Műszaki Főiskola előtt, az Üllői úton, (a Fradi pályával szemben) a bejáratnál. (a két ágyú között :)

Parkolni lehet a felüljáró alatt.

A mikort Volt Tüzérre bíznám, nekem mindegy.

Előzmény: mezenguz (946)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 946
Helló!

Hpasp!

Jó a vasárnap,a kedvesemnek már beadtam,s azt is,hogy nem kötelező jönnie,mert azért ő nem annyira rajong a hobbimért..tal.pont?
Előzmény: Hpasp (945)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.26 0 0 945

Hány törpe van, akit locsolkodni kell vinni?

 

Kettő, egy 2 meg egy 4 éves. Plussz némi unokatestvérek akik várnak minket :)

Viszont vasárnap tuti jó lenne egy kirándulásra nekünk. :)

Mikor lenne a gyülekezés?

Gondolom a szokott helyen?

Előzmény: Volt tüzér (944)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.25 0 0 944
Hány törpe van, akit locsolkodni kell vinni?
Előzmény: Hpasp (938)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.25 0 0 943
Mindenkinek!

Nekem jó a vasárnap is..bár hétfőn így is,úgy is kirándulnom kell(nekem meg ezért harap az asszony,ha húsvétkor nem kirándulunk!)..akkor egyeztessünk tal.helyet,s időt..Tel.számom:70/2621355..jöhet sms is..:))
Előzmény: Volt tüzér (942)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.25 0 0 942
HPASP kollégát is be kellene venni a dologba, mert rendkívül kíváncsi lélek. Csak ő hétfőn nem ér rá.
Előzmény: mezenguz (936)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.25 0 0 941
Még valami. A kirándulásra tekintettel felszerelkeztem távcsövekkel, lámpákkal. Most már menjünk el.
Előzmény: Hpasp (938)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.25 0 0 940
Nekem a vasárnap is jó.
Előzmény: Hpasp (938)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.25 0 0 939
Az nem rossz, már csak azt kell megbeszélni, mikor.
Előzmény: mezenguz (936)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.25 0 0 938
Ha vasárnap mennétek, akkor szívesen be szállnék,  de hétfőn családi program...
gw Creative Commons License 2005.03.25 0 0 937

Én nem valószínü, hog tudok menni, mert az eredeti terveimmel szemben sajna már hétfőn át kell ránduljak a szomszédba :(

De azért várom majd a képeket :)

Előzmény: mezenguz (936)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.25 0 0 936
Volt tüzér!

Népliget,Fradi-pálya találkozással?
Előzmény: Volt tüzér (935)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.25 0 0 935

Én inkább dél felé jönnék. Pilis, Tinnye, Úgy, Zsámbék, Vértesacsa, Etyek. Egy erős fél nap alatt kényelmesen bejárható. És ezen az útvonalon mindenféle terület van.

Köszönöm az ajánlatot, de ha összejön, akkor inkább úgy kéne, hogy Pesten találkozzunk. Busszal felballagok, (úgyis potya) ott valahol találkozunk, onnan aztán mehetünk is tovább. Pestre meg úgyis be kell jönni.

Előzmény: mezenguz (934)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.25 0 0 934
Helló!

..mi lenne,ha hétfőn a kérdés tisztázása végett ott kezdenénk..aztán nincs messze Úny sem..s így tovább:Pilis-tető,Lom-hegy vagy Urak Asztala?

Volt tüzér!

..ha gondolod,kompolok a kedvedért..!
Előzmény: Volt tüzér (933)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.25 0 0 933
Vissza tudtok gondolni, mit láttatok? A Nyevánál mindenképpen 4 indítóállás volt. És amiről meg lehet őket ismerni, hogy a harcrend közepétől mind viszonylag egyenlő távolságra vannak, ami ha jól tudom, 25 méter. Tudmiillik annyit engedett a kábel. Ha nem teljesen azonos távolságra voltak, akkor is kettő - kettő volt azonos távolságon volt, például szektoros harcrend esetén.
Előzmény: PAPA1970 (932)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 932

 Hello!

A Tinnyei bázis on Én is jártam, többször is, és emlékszem a sínekre amiket írsz. Nemtom mi lehetett, el kéne menni körülnézni és kisakkozni, hogy mi lehetett ott. Ha nem PU volz ptt akkor nemtom mi, mert azon kívül tényleg csak 3 PU van!

Előzmény: charlie21 (928)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 931
Érdekes, tényleg lehet ott valami, mert Én is hallottam arrafelé egy volt ruszki bázisról. Lehet hogy olyan mint a Péceli! Valami RT lehet...
Előzmény: charlie21 (929)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.25 0 0 930
Helló!

Elképzelhető,de nem hinném,hogy lv. lenne,annak elég jellegzetes elrendeződése van , légifotón könnyen felismerhető...lehet ott orosz bázis,mert anno a csabdi-i kollegák mesélték,hogy elkezdett az orosz egy építkezést a falu határában a 80-as évek második felében,de már nem fejezték be a kivonásuk miatt...
Előzmény: charlie21 (929)
charlie21 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 929
Ma halottam egy ismerősömtől egy elhagyott volt orosz objektumról.Az M1 Óbaroki leágazásánál lehet látni egy elég sziklás oldalú hegyvonulatot az M1 től jobbra ha Pest felől jövünk.A tetején van egy Mobil torony meg egy Magassági pont.A kettő között állitólag van egy komplett bázis hatalmas beton fedezékekkel.Tud valaki erről valamit?A srác szerint volt Orosz lágvédelmi bázis.
charlie21 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 928
Akkor lehet hogy ez a sinekes lesz a kereset 4-ik PU ? Találtam a HÁP mögött sréhen jobbra és balra kettö darabot. Eggyett a HÁP jobb oldalán.Ez a sinekes pedig a bal oldalán van.Viszont a megtalált három jellegzetes kör alaku,a sinekes pedig U alaku földsáncal van körbevéve.
Előzmény: Volt tüzér (919)
charlie21 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 927
Köszi! Valoszínű igazad van és ezt láttam.A fedezékek tényleg olyanok voltak mint egy TÁS -nál.És a légifelvétel alapján valóban szemben van a tatai gyak.térrel
Előzmény: mezenguz (914)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.24 0 0 926
Háát, nekem a naptár most teljesen kiesett. Egy pillanatra az jutott eszembe, hogy mi a fenét kell neked ilyenkor locsolni. Persze leesett, hogy a csajokat.
Előzmény: M62 265 (925)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 925

Asszony megharap, ha ahelyett, hogy locsolnék, már megint fegyverkezek :-) A délután jónak tűnik. Esteleg ha felmentek, du. felmegyek utánatok.

 

(keddig csak mailban, vagy sms-ben vagyok elérhető, elvileg nem leszek fórumközelben!)

Előzmény: mezenguz (916)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 924
OFF!

....No meg nemzeti gyógyszerünkké,az UNICUM-é..:)))
Előzmény: Volt tüzér (923)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.24 0 0 923
És látod? Mégis csinálják. Keleti Györgyöt, mint honvédelmi minisztert nem sokra tartottam (már csak az előző beosztása miatt sem) de azzal a kijelentésaével maximálisan egyetértek, hogy "Magyarországon egyetlen titok van, a COCA COLA receptje. Akkor meg mit szaroznak?
Előzmény: mezenguz (922)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 922
Volt tüzér!

Egy volt osztálytársam a HM Térképészetnél van(az őrnagy úr!),mesélte,hogy néha ő sem érti,miért kell kititkosítani elhagyott helyeket..
Előzmény: Volt tüzér (921)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.24 0 0 921
Tudod, ezek még mindig el vannak tévedve. A katonai objektumok még mindig titkosak, csak azt nem tudom, hogy miért. A nálunk már régen rendszerből kivont komplexumok üzemeltetési dokumentációja, adatai még mindíg titkosak. Igaz, hogy a titkosítás oka már régen megszűnt, hiszen ezek a tökéletlenek az amerikei előtt titkoltak mindent. Na és a volt NDK-ban lévő technika vajon hol van? És ezek a térképészek még mindig festenek.
Előzmény: mezenguz (920)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 920
..kivágtam az előző képből a dunaszentmiklósi RT telephelyet(érdekes,hogy a fomi 2000-s felvételein még ki van takarva),íme:
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.24 0 0 919

Ott is néhgy indítóállás volt, csak Te esetleg valamit nem vettél észre. Mi volt az a sín? Nyeva osztálynál nem volt semmi, amit sínen kellett volna mozgatni. Lahaet, hogy ott is kísérleteztek azzal a sínen motgatható PU álcázással, és annak a maradéke lehet. Sín egyedül a Vegánál volt.

Tata környékén volt egy lokátoros század. A tatai laktanyában laktak, de a területük valahol kint volt a prérin. Annyiban hasonló lehet egy rakéta osztályhoz, hogy a lokátorok fedezékei hasonlók voltak.

Előzmény: charlie21 (913)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 918
Helló!

Akinek beleférne,dobjon mailt,hogy egyeztessünk...
Előzmény: gw (917)
gw Creative Commons License 2005.03.24 0 0 917
Én ráérnék... :)
Előzmény: mezenguz (916)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 916
M62 265!

..egy laza séta a Lajos-forrástól belefér,nem?Hétfő,vagy húsvétolsz?
Előzmény: M62 265 (915)
M62 265 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 915

De ha van valakinek egy terpjárója, a sorompó kézzel nyitható...

 

Előzmény: gw (897)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.24 0 0 914
Helló!

charlie21!

..nem véletlenül a dunaszentmiklósi volt RT telephely lehetett az?Be tudnád rajzolni ezen a légifotón,merre?
Előzmény: charlie21 (913)
charlie21 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 913
Mikor egyszer voltam Tatán egy harckocsizó bemutatón a Tatai gyaktérrel szemben levő hegy tetején Kb Szomód felé látszott egy bázis.A nap végén elvitt arra a kiváncsiság és kis keresés árán meg is találtuk a felvezető utat.Teljesen épp állapotunak nézett ki, épp volt a kerítés is ,de már csak valamilyen civil security örizte.Kivülről teljesen ugy nézet ki mint a jellegzetes Volhov,vagy Nyeva TÁS-ok.Láttam szakasz fedezéket is.Tudja valaki mi volt ez?Én erre felé nem tudok hogy lett volna ilyesmi.Lehet esetleg volt szovjet? Volt Tüzér!Egy kérdés Tinnyéről: Mi volt vajon abban a nyitott föld fedezékben ahol egy kb egymástól 3-4 méterre levő sinpár fut végig.Én azthiszem ezt még csak ott láttam pedig voltam már néhány TÁS-ban.Ja és jól láttam hogy csak 3db PU van ,a Nyevánál nem 4 van?
LeX Creative Commons License 2005.03.24 0 0 912
Nekem jó lenne a hétfő is...
Előzmény: mezenguz (910)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 911
szerintem is elég a bejárással és a kérdésekkel együtt 1 óra/TÁS. De tényleg többet is meg lehetne nézni egymás után.
mezenguz Creative Commons License 2005.03.23 0 0 910
...nem is azt mondom,hogy nincs út,csak nekem nem tűnt valami nagyon aszfaltozottnak,amúgy gondoltam,hogy csak az lehet,ami a TÁS-hoz visz..

..a hétfői túrában benne van valaki..?
Előzmény: Volt tüzér (908)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.23 0 0 909

Zsámbék, és Etyek zárt, őrzött magánterület.

 

Előzmény: Volt tüzér (907)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.23 0 0 908
Pedig ott van az út a falu szélétől 100 - 150 méterre. És az emlékeim szerint az utat az erdő sem rejti el a szem elől.
Előzmény: mezenguz (903)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.23 0 0 907
Egy valamikori rakéta osztály állásterülete önmagában nem akkora durranás, hogy ott az ember sok időt eltöltsön. Tehát az sem lehetetlen, hogy egy szervezett túra alkalmával a csapat többet is megnézzen. Csak megbeszélés kérdése. A területek meg nincsenek annyira távol egymástól, hogy emiatt nagyon kétségbe kellene esni. Gondolom, egy százasba (km) belefér két Pilisi osztály, Tinnye, Zsámbék, és esetleg Etyek. Tény és való, egyik másik tüzelőállás extra helyen volt, tehát sok látnivaló van ott, de azért helyenként két óránál többet nem érdemes eltölteni. Én többet is eltöltöttem ezeken a helyeken, nekem elhihetitek.
Volt tüzér Creative Commons License 2005.03.23 0 0 906
Ha nem akartok sokat gyalogolni, akkor mindenképpen a Két bükkfa nyeregtől induló hadiúton kell felmenni. Nem tudom, az az ominózus sorompó hol van, de gyalog nagyon hosszú az út, akármerre is indultok el, kocsival meg csak egy úton lehet feljutni. Bármi van, vagy közvetlenül a falu feletti találkozást javasolok, esetleg a Két bükkfa nyereg. Mindkét helyen van alkalmas parkoló. Azt azonban a figyelmetekbe ajánlom, én már mentem fel gyalog. förtelmes hosszú.
Előzmény: iM (894)
charlie21 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 905
Sziasztok !! Új vagyok a neten ,de jó ideje figyelemmel követem a topicot A Tinnyei bázisra pedig valóban ott megy fel az út ahol Papa 1970 mondja. Ha Piliscsaba felől jössz akkor a Tinnye tábla elött kb 100 méterre van egy szűk egysávos aszfalt út balra ,jó meredek de csak pár száz méter és már ott is vagy ,sorompo nincs ,és a legénységi épületen kivül elég jól egyben van.
Előzmény: mezenguz (903)
mezenguz Creative Commons License 2005.03.23 0 0 904
Mégegyszer helló!

..én amúgy a húsvét hétfőket kirándulással töltöm már évek óta,ha van még valaki,aki szintén túrázik ezen a napon,én benne vagyok..
mezenguz Creative Commons License 2005.03.23 0 0 903
Helló!

..s hol vezet fel az az út,többször jártam már arra,egy piliscsabai építkezés kapcsán,de Tinnyéről kijövett jobbkéz felé nem láttam betonozott utat..amúgy a Perbál-tinnyei összekötő útról jól látszik a bázis maga...vagy máshol vezet az út?
Előzmény: PAPA1970 (902)
PAPA1970 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 902
Javaslatom a Tinnye i bázis. A főúttól 1 perc autóval és aszfalt út van végig. Valamint senki sem őrzi és gyakorlatilag nincs még teljesen széthordva. 
gw Creative Commons License 2005.03.23 0 0 901

Én több mint negyvenszer :))

Áll még, vasárnap ha minden igaz arra tévedek (bár amikor Bécsbe megyek-jövök mindig bekukkantok).

Előzmény: Peter Kropotkin (900)
Peter Kropotkin Creative Commons License 2005.03.23 0 0 900
Ja,hogy ontopik is legyek,furcsa volt látni a Vasvárit szellemkastélyként két éve.Azóta nem is jártam arra,lehet,hogy nem is áll már.Pedig eccer még őrszolgálatot is adtam ott.:-)
Peter Kropotkin Creative Commons License 2005.03.23 0 0 899
Sziasztok!

92-93 között szolgáltam a 11. Duna Légvédelmi Rakétadandárnál.A budaörsi Vasvári laktanyába vonultam,Börgöndön képeztek ki sofőrnek.
Kiképzés után KBH-s sofőr lettem,így folyamatosan jártuk a dandárhoz tartozó laktanyákat Budapest körül.Gyál,Szigethalom,Felsőpakony,Biatorbágy,valahol Szentendre fölött(Pilis?)
LeX Creative Commons License 2005.03.23 0 0 898
> Milyen aszfalton?

Affene, fos térkép...
Előzmény: gw (897)
gw Creative Commons License 2005.03.23 0 0 897

Lom hegy viszont közel (1.5 km) van a Lajos forráshoz (oda még busz is jár), azt vígan le lehet sétálni aszfalton, a bázis állapota is jónak dereng a fotók alapján.

 

Milyen aszfalton? Anno betonlapok vezettek oda (olyan rácsos forma amilyen a parkolókban van hogy nő a rácsok között a fü), de azt már felszedték (egy helyi bácsika szerint valami politikusnak kellett). Most esetleg terepjáróval járható az út, mert az erdészeti járgányok jól felszántották.

Vagy lehet menni Lajosforrástól a hegyen át egyenesen, az szebb, de merekebb is :)

 

Egyébként én is csatlakoznék bármilyen bejáráshoz!

Előzmény: LeX (896)
LeX Creative Commons License 2005.03.23 0 0 896
Bezony, a hegyekben lévő bázisokat nem eccerű autóval megközelíteni. Pilis és Urak asztala természetvédelmi terület, oda csak engedéllyel lehetne behajtani. Utóbbihoz ráadásul a Pap réti erdész csóka mellett visz az út, aki nem örvendezne egy autós seregletnek. Biatorbágyhoz bárki felhajthat, de kell egy terepjáró a sorompó elkerüléséhez.
Lom hegy viszont közel (1.5 km) van a Lajos forráshoz (oda még busz is jár), azt vígan le lehet sétálni aszfalton, a bázis állapota is jónak dereng a fotók alapján.
Előzmény: iM (894)
Hpasp Creative Commons License 2005.03.23 0 0 895

Az eddigi általam legjobb állapotban megmaradt TÁS a Fóti.

Azt akár kocsival is meg lehet látogatni, egészen a kapuig, és nem őrzik.

Szerintem inkább itt kellene terepgyakorlatot tartani.

Előzmény: Volt tüzér (893)
iM Creative Commons License 2005.03.23 0 0 894
Április közepe? Akkor talán már jó idő van és még mindenki jobban szabaddá tudja tenni magát. Ha lehet vasárnap, mert a szombatok nagyon bizonytalanok (nekem sokszor munka). Április 23-24 viszont részemről biztos nem jó és igencsak szeretnék menni.

Hogy mennénk fel? Két-Bükkfa nyereg parkoló és végig a hadi úton (a sorompó mostanában le van zárva, nem hiszem hogy kocsival fel lehet jutni) vagy Pilisszentkereszt temető és fel a szerpentinen? Vagy fenn találkoznánk és mindenki szabadon választhatna feljutást?

im
Előzmény: Volt tüzér (893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!