Keresés

Részletes keresés

iM Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1408
Ilyen szemszögből nézve igazad van: mint egy belakott kis családi ház szemben egy panellel :-)))

Azt hiszem megzavart az, hogy a régi bázisok egyszerű épületei esetleg elpusztultak, míg az újak beton fedezékei talán az idők végezetéig állni fognak.

A régi bázisokon a kabinok a szabadban álltak, kitéve az időjárás viszontagságainak?

Más: a szabadszállási technikai területen van egy nagy, 12 állásos épület (lásd fotók a megszokott helyen). Az csak tárolóhely volt vagy technikai folyamatokat is végeztek a rakétákon.

im
Előzmény: Volt tüzér (1407)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1407

Nem volt azokkal a bázisokkal semmi baj, hiszen akkoriban nem így néztek ki. Általában azokat a bázisokat a kezdet kezdetén belakták, és ahogy telt az idő, egyre lettek komfortosabbak.  A régi osztályoknál a harcálláspont általában egy épületke volt, az újaknál meg egy betonbunker. Az újak annyival voltak komfortosabbak, hogy a készenléti épületet kazánnal, központi főtéssel, állandó fürdési lehetőséggel építették meg, míg a régieknél esetleg olajkályha fűtés volt.

Emlékszem a régi Börgöndi tüzelőállásra, ami egy virágoskert és egy gyümölcsöskert volt, míg a 11/2. Pilisi tüzelőállása is felfogható virágoskertnek, de csak sziklarózsa és hóvirág termett benne.

A régiek tehát annyival voltak rosszabbak, hogy korábban építették, de folyamatosan dolgoztak, rajta, laktak benne, és nem hagyták lepusztulni.

Előzmény: iM (1398)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1406
Szia, hol van ez a Tevel?
Előzmény: M62 265 (1403)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1405

Szerintem meg volt nyitva turisták számára. Találtunk egy táblát a "Bunker" nyitvatartásáról, volt egy különálló WC, ahol fel volt festve a "Női - Férfi" felirat, stb...

A föld alatti részen egy civil számára szvsz. semmi látványosság nem volt.

 

A tábla:

 

 

Ja, a minap kaptam egy m1-ből felvett műsort: valahol a cseh-lenygyel határon egy föld alatti bunkert "Bunkerológusok" felujítottak, látogathatóvá tettek, és "haditechnikai játékokat" játszanak lent (pl. hatástalanított AK-t fényesítgetnek :-) ) Megtudtam a riportból, hogy milyen jó dolog atombunkert nyaralóvá alakítani, mert tuti biztonságos. A cseheknél már ez a divat...

 

Előzmény: mezenguz (1404)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1404
Helló!

M62 265!

Ide tényleg el kell mennem, egy jó géppel felszerelkezve fotózni..:))

..a gondoskodás látszik a fotókon, s jók a magyar nyelvű fordítások, csak nem turistalátványosságnak szánták?, mert akkor ráférne némi rendcsinálás, legalább odalenn...:))
Előzmény: M62 265 (1403)
M62 265 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1403

Sziasztok!

 

Voltunk vasárnap éjjel Tevelben. Köszönjük a támogatást Mezenguznak!

 

Van pár kép a képtáramban (http://kep.tar.hu/bayzs). Mivel csak "leugrottunk" körbenézni, rendes fényképezőgép nem volt nálunk, csak telefonnal kattintottam párat.

 

A bázis föld feletti része nagyon szét van verve, painballosok használják. Pár srác petárdázott az egyik épületnél, de mivel mivel mi hangosabban durrogtunk, ők eltakarodtak. :-) A terület egyébként nem őrzött, viszont egy része hasznosított: az épületek nagy része alá van pincézve, ott tárolnak nagy mennyiségű mezőgazdasági fogalmamsincsmicsodát.

 

A föld alatti rész:

Hasonló, mint Pécel, csak kb. 10-szer akkora. A két fő folyosó kb. 120 m hosszú. Mi 6 kijáratot találtunk. Az MH tényleg feltárta a területét: találtunk olyan ajtót, ami vasalt betonnal fel volt falazva, de kibontották; a falak sok helyen sok helyen meg vannak bontva (gondolom statikai vizsgálat), a cirill betűs feliratok magyarra fordítva (ld. képtár). A föld alól gyakorlatilag minden mozdíthatót elhordtak, bár pl. a vizesblokkok nagyon jó állapotban megmaradtak. Másfél órát barangoltunk a föld alatt.

 

Visszaolvasom a régi hsz.-kat, írok még hamarosan...

 

OFF

Két akkora csokor íriszt hoztunk le a bázisról, hogy alig fért el a kalaptartón - tnx DHDSCS :-)

mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1402
Helló!

Nézd meg a 35. hozzászólást, ott M62 265 képtárát, ott választ kaphatsz arra, hogy hány szint van, s hogyan néz ki lenn maga a bázis...szerintem már többen írtuk, nem kell felülni minden legendának...s néha vissza is kell olvasni, hogy mely helyek voltak már kitárgyalva a topikon...

.amúgy, ha olvastada geocaching.hu-n a leírást, ott van egy mondat:"nagyteljesítményű radarállomás"...a Kelet-Európát behálózó szovjet vezetési rendszerről pedig fel lett téve egy ábra, valszeg ennek a része volt..
Előzmény: A_vándorló (1400)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1401

Szia, nem tudom, hallomás…

 

Csak kíváncsi voltam, honnan vetted.

Előzmény: A_vándorló (1400)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1400
Szia, nem tudom, hallomás…

Te voltál ott lent? Esetleg tudnál infókat adni? Megköszönném!:)))

Előzmény: Hpasp (1381)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1399
Szia!

..az egy része( kollégium),a többi az enyészeté, amúgy ez szovjet is volt, egy kicsivel tovább, mint ÁVH-s, nézd meg az 1034, 1035 hozzászólást, ott vannak fotók róla..
Előzmény: DJ Szegecs (1395)
iM Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1398
Most tényleg nem volt kedvem bokorban bújkálni.

Nem irigylem azokat, akik ott szolgáltak, az újabb bázisok azért sokkal komfortosabbak voltak.

im
Előzmény: mezenguz (1397)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1397
Szia!

Ahogy már Volt Tüzér is írta, ott még a kőkori állapotok maradtak fenn, max. ilyen személyi fedezékeket találtál volna a dzsungelben bujkálva
Előzmény: iM (1364)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.17 0 0 1396
Helló!

...ja-ja, az biztos, hogy kevesebb a növényzet, könnyebb fotózni, meg nem kell térdig érő csalánon átvágni egyes helyeken..sajna a HÁP belsejéről nem sikerült a fotó, mert már az akku is gyengélkedett, de úgy nézett ki , és a te képeiden látszik is, mintha odabenn valaki igencsak "rágyújtott"volna...micsoda barbárság..:((
Előzmény: iM (1393)
DJ Szegecs Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1395

Sziasztok!

 

Egy másik topicban olvastam arról, hogy Szegeden létezett bizonyos Öthalom nevezetű ÁVH-s laktanya, ami üresen áll, de még sok komcsi emlék van ott, pl. Lenin-kép a falakon, munkásmozgalmi jelmondatok,  stb.

Mivel érdekelnek az ilyen elhagyatott helyek, szívesen megnézném.

A Google-n annyit találtam, hogy az Egyetem kialakított ott diákszállót pár éve.

 

Ez azt jelenti, hogy felszámolták az egész helyet, vagy csak a tiszti lakásokat alakították át, és a telep ugyanúgy rohad, mint annakelőtte?

 

Minden információt köszönettel veszek!

 

 

Sgt. Elias Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1394
A képen azt a gumit még mi hagyhattuk ott 3 éve, mikor paintpalloztunk... (HM engedéllyel, legálisan voltunk ott!) Az ellenfél ránk tört a "titkos alagúton" át, az állás elesett. :-( Itt voltak a túlélőtáborok is, érdekes most látni a képeket.
Előzmény: mezenguz (1391)
iM Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1393
Szia Mezenguz!

A télen, térdig érő hóban azért nagyon más volt. Ráadásul akkor fel sem tűnt, hogy az út nem út :-)))

Viszont egyre inkább meggyőződésem, hogy az ilyen bázisok bejárására a hó- és lombmentes téli időszak az ideális.

im
Előzmény: mezenguz (1391)
mezenguz Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1392
M62 265!

Remélem jól sikerült a ma reggeli túrád, ott a nyugati végeken...a földrengést is túléltétek, s remélem sok fotót tudtál készíteni, s mihamarabb megtekinthetőek a képtáradban...1szer már csak eljutok én is valamelyikhez(-be)..esetleg egy közös túrán..:))
mezenguz Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1391
Helló mindenkinek!

Hpasp!

..elérhető a képtáramban a mai "valahol a Pilisben" túra képei...a többieknek is jó nézelődést!

..aki meg "hatalmas, titkos alagutakat" keres," kábel" fedőnévvel, annak itt 1-2 kép... a titokról lehull a lepel..:)):
Előzmény: Hpasp (1388)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1390
Nézz körül iM kolléga 1364-es hozzászólásában. Találsz egy képtárat, amiben Fótról is találsz képeket.
Előzmény: Atispajtis (1373)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1389

Kérdés ahhoz, aki ezeken a járatokon közlekedik:

Vezetékneve? Kábel.

 

:DDD

 

Előzmény: Volt tüzér (1387)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1388

Azt egyébként nem tudom, hogy az az út milyen állapotban van, mennyire járható.

 

Egyáltalán nem létezett, még egyszer el is tévedtünk. Egyedül a jellegzetes sorompó az út elején, illetve az érintetlen beton esővíz-levezető csatorna volt amit követni tudtunk.

 

Ám arra emlékezz vissza, mi volt a Pilisen. Az odavezető út még jó, de odafent minden út hiányzik. És mégis elhordtak mindent. Vagy a belső úthálózatot célszerűségi okok miatt meghagyták, és csak a végén hordták el?

 

Lehet, de itt csak az út tünt el, még a kerítés sodronya is a helyén volt.

Előzmény: Volt tüzér (1387)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1387

Kérdés ahhoz, aki ezeken a járatokon közlekedik:

Vezetékneve? Kábel.

 

Azt egyébként nem tudom, hogy az az út milyen állapotban van, mennyire járható. Ám arra emlékezz vissza, mi volt a Pilisen. Az odavezető út még jó, de odafent minden út hiányzik. És mégis elhordtak mindent. Vagy a belső úthálózatot célszerűségi okok miatt meghagyták, és csak a végén hordták el?

Előzmény: Hpasp (1386)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1386

Ugyanakkor a Pilisszentkereszti osztály területét nem értem, hiszen az is zárt területen van, de ott szinte semmi nem maradt.

 

Úgy tűnt nekem, hogy az odavezető utat hordták el előszőr, utánna még már nem tudtak felmenni...

... tényleg mind a 3 km -ből csak 2m maradt.

Amúgy nagyon jó állapotú.

 

Egy Szigorúan Titkos föld alatti járat :)))

 

 

Előzmény: Volt tüzér (1385)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1385

Nézzétek meg! Mit tesz a természetvédelmi terület. Viszonylag ép, jó állapotban maradt meg minden. Ez ugyanolyan tüzelőállás, mint a tinnyei, csak jobb állapotban van.

Ugyanakkor a Pilisszentkereszti osztály területét nem értem, hiszen az is zárt területen van, de ott szinte semmi nem maradt. Emlékezzetek vissze a HÁP előtti placcra. Az valamikor sík volt, ugyanolyan betonelemekkel letakarva, mint az út. Az építés előtt ott nyers szikla volt, és hogy elegyengessék, feltöltötték murvával. Még azt is elhordták.

Előzmény: Hpasp (1383)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1384
Igazad van, rengeteg szerteágazó járat volt. Betonból volt. Le volt fedve. Tudod, mi volt benne? KÁBEL. Valóban volt a föld alatt technika, mégpedig a hidrofor szivattyúja. A pár garázs és kisebb domb pedig a különféle technika fedezékei voltak. Ezeknél a tüzelőállásoknál mindent megpróbáltak az avatatlan szem és a gaz ellen elől elrejteni, de a föld alatt nem volt semmi, csak a kábelcsatorna. Mert az meg volt bőven. Egyébként dolgoztam ott néhány alkalommal, tehát ha valamit nem tudsz, akkor kérdezz.
Előzmény: Atispajtis (1373)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1383

Jó állapotban megmaradt őrtorony:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az ott már a Pilis?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Felderítő lokátor?

 

 

Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1382

Egy jót kirándultunk Mezenguz topictárssal 'valahol a Pilisben'

:)

 

11/9 Nyeva légvédelmi rakéta osztály (MN6360), Pilisszentlászló-Dél

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az odavezető 3km útból csak ezt a darabot nem vitték még el:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fedezék ajtóval

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Épület:

 

 

 

Előzmény: Hpasp (1378)
Hpasp Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1381

Egy kérdésem lenne, annak szólna, aki már volt lenn a Bakonyba lévő 6 emelet mély támaszponton.

 

Egészen biztosan 6 az?

 

:)))

Előzmény: A_vándorló (1380)
A_vándorló Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1380
Sziasztok,

Egy kérdésem lenne, annak szólna, aki már volt lenn a Bakonyba lévő 6 emelet mély támaszponton. Mit érdemes, kell vinni, a lámpa az, tuti, de amellett? Most is le lehet menni a legalsó szintre? Az eltévedést megakadályozni, jó ez most lehet, hogy hülye kérdés volt. Tehát tanácsokra lenne szükségem…

 

Köszi előre is!

Atispajtis Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1379

Szziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Elolvasom a fórumokat,amiket írtatok. Köszi:Atis

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!