Keresés

Részletes keresés

Rencee Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30913

Én a kezeket összemértem és minimális különbség tényleg van. Vagy arányosan a kézhez mérve fel tudod nagyítani azzal a fél centivel, vagy mielőtt nyomtatod nagyítod meg egy picit.

LBZS Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30912

A katicával kapcsolatban lenne még egy kérdésem. Ha megnéztétek a mintákat, akkor pont a szabásminták között méretbeli különbség van a különböző lapok között. Ti is így gondoljátok? Szerinttek sem fognak passzolni a részek, ha ezalapján próbálom megvarrni?

 

Ha igen, akkor lehet, hogy megrendelem az eredeti mintát innen:

 

http://dinkybaby.com/animal-other-patterns.htm

 

Ha valakit érdekel még a katica minta (vagy más erről az oldalról, akkor jelentkezzen!

Rencee Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30911

Nagyon köszönöm, de tényleg. Jysk még van is itt a közelben, akkor ma még útba ejtem. Abból a 70esből csináltam én is azt hiszem. Két baba jött ki belőle kb. De tegnap anyám keresztlánya is sárga hajú babát kért tőlem:)) 

Ikeát meg legközelebbi pesti utamon útba ejtem.

 

Még egyszer köszi

 

Szép napot

 

 

szarvasmici Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30910

Én a Jysk-es Basic párnát használom. Ma még 30%-kal olcsóbb, 550 Ft a 70x80-as méret!!!

Előzmény: Rencee (30905)
LBZS Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30909

Együtt érzek veled. Ugyan én ilyen szempontból el vagyok kényeztetve, mert budapesti vagyok, de tudom, mennyire bosszantó tud lenni, mikor csak egy tenyérnyi anyag hiányzik, amitől nem lehet befejezni a munkát.

 

Töltősúlynak 350 g-ot írnak erről a párnáról.

 

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10125306

 

 

Előzmény: Rencee (30908)
Rencee Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30908

És mennyi töltőanyag van benne? Ezek a szilikonos golyóknak nevezett valami van szerintem abban is, mert az enyémekben is az van.

Igen ez nekem mind ilyen kirándulós beszerzés mert itt a környéken semmi nincs. Annyira unom már, hogy itt a környéken semmit nem lehet kapni, mindent a netről vagy kukutyinból kell beszerezni.....Bocsi, most kiborultam:D

Előzmény: LBZS (30907)
LBZS Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30907

Én az IKEA-ban szoktam venni az 50x60 cm-es párnát 295 Ft-ért. Abban nagyon jó tömő anyag van, nem esik össze még használatbavételkor sem (pl. ráfekszik a lányom a kacsájára...:))

Előzmény: Rencee (30905)
LBZS Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30906

Szuperek vagytok!!!! Köszönöm szépen a segítséget! Akkor megpróbálom így megvarrni. Az eredményről majd beszámolok. :)

 

Szerika: küldöm a mintát!

Rencee Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30905

Ti mivel tömitek a babákat? Nekem eddig két régi párnám bánja a babagyártást, de sajnos elfogyott:)) A boltokban kapható tömő anyag, olyan kemény és csomós lesz, tiszta narancsbőr lesz a baba, az csak fejnek jó maximum. Szilikonos golyókra vadásztam, de csak 10 kilós kiszerelésben lehet kapni, az itteni matrac gyár meg nem ad el.

 

 

Rencee Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30904

Én is a plüssre szavaznék. A feje meg babatest anyagból van, azt hívják ott craft velournak. Az összes dinky abból készül.

szarvasmici Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30903

A pöttyöket fel kell vasalni, és vetexelni is kell, mert a cikkcakkozás csúnyán elnyújtja a plüsst. De ha a pöttyök fent vannak, akkor a vetexet szépen le lehet szedni, mert a sima varráshoz már nincs rá szükség. Ha nyúlik is valamennyit, a tömés azt felveszi. A plüss tökéletes választás ehhez a katicához.

Előzmény: szerika0122 (30902)
szerika0122 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30902

Lehet szavazni?

Szerintem plüss. Ha félsz, hogy nyúlik ,akkor vetex-et vasalni rá.

Bár szerintem Mici sem teszi.

igen, ha lehet, kérem a mintát, nagyon helyes.

bár nekem most foltokat kellene varrnom,de kikapcsolódás képpen mindig jól jön egy - két baba..

Előzmény: LBZS (30899)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30901

Szánom-bánom, hogy nálam beragadt :((( Elvittem a páromhoz még akkor, hogy majd elugrom vele egy hétvégén valamikor hozzád. A varrógép nála van, ha megvarrtam a saját baba testemet elviszem. Aztán szépen ott is maradt a zacskóban hátul a polcon, teljesen elfelejtkeztem róla. Ruhaanyag után kotorászva villant belém a felismerés, hogy ezt bizony nagyon elfelejtettem.

Előzmény: illesreka (30897)
LBZS Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30900

Közben megnéztem a leírást és azt írja anyagszükségletnek, hogy velour. Esetleg flanelből lenne érdemes megpróbálni? A velour nem nyúlik nagyon? Nem fogja elveszteni a formáját?

 

Annyira tetszik ez a katica, hogy most szabadság alatt meg kell varrnom a lányomnak és persze a katica-mániás kis barátnőjének is.

Megnéztem a tutoriál, egyszerűnek néz ki az elkészítése. 

LBZS Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30899

Íme a katica, ami annyira megtetszett. Ennél is gondban vagyok, hogy milyen anyagból lenne érdemes megvarrni, mert a thermo szerintem vastag hozzá, a sima pamutvászon meg szerintem nem olyan puha, bújós. Ja, és a feje miből készül? Erre írtátok a harisnyás megoldást?

 

Ha kéred, mail-ben elküldöm a teljes leírást és a szabásmintát is.

Előzmény: szerika0122 (30898)
szerika0122 Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30898

LBZS!

 

Én biztos filcből varrnám, meg a képen is annak tűnik. Mondjuk a varrás szebb is lehetne..

 

Termo anyag biztos nem jó, mert nyúlik, esetleg műszőrme, ha szeretnéd, hogy szőrös legyen a kuty.

Én közbélést próbálnék rávasalni...

Ha meg még merevebbre szeretnéd, akkor van a kárpitosoknál egy szürke anyag. A kárpitos bútorok aljára használják. Ezt szoktam régebben használni még táskákba, neszeszerekbe.

 

Muti meg a képet,ami megtetszett, légyszi. Picassát nem tudok nézni.. köszi

Előzmény: LBZS (30888)
illesreka Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30897

Sziasztok!

 

Hamupip, megkaptam a gurulósokat! (Bár jól meglepődtem, hogy ki hozta, de ő nagyon kedves volt és gyorsan tisztáztuk!:-)) Igyekszem hamar továbbítani, és akkor feladom végre az én UFO-mat is!:-)

Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30896

Köszi, hogy megosztottad velünk. :))) Nagyon érdekes, karakteres arcuak ezek a babák.

Előzmény: 4Hópihe (30895)
4Hópihe Creative Commons License 2011.06.22 0 0 30895
Előzmény: Hardell... (30889)
Mvirág Creative Commons License 2011.06.21 0 0 30894

Igen, hallottam és láttam, hogy harisnyából készítenek babát. Pl. egy orosz fórumon, képekkel illusztrálva, aztán meg itt van egy magyar kiadvány a "Rongybabák" című könyv, ott harisnyából "kötözik" a babácskák fejét.  Nem tűnik olyan körülményesnek.

Előzmény: Hardell... (30889)
Rencee Creative Commons License 2011.06.21 0 0 30893

Ja illetve nicket változtattam:) Az építkezéssel kapcsolatos fórumokat már végignéztem, úgyhogy visszavettem az eredetit:D

Rencee Creative Commons License 2011.06.21 0 0 30892

Szia,

 

Igen tudom....:)) Nekem is ő az egyik kedvencem.

 

Hát nagyon sokat keresgéltem mire ráakadtam a mintákra, és főleg mire részletes leírásokat találtam.

Sokszor csak képek vannak, amik nekem még sokat nem mondanak.

 

Használjátok örömmel:)

 

A picasa weboldalán a nyílvános képek között elég sok mindent lehet találni én is többnyire onnan mazsoláztam és tettem őket sorba, illetve külön- külön, mert elég sok keverve volt. Két ilyen nagyon részletes leírás van, az egyik ez a katica a másik pedig a négyes fogat! Nekem ők is nagyon tetszenek, de az elég nagy meló...

LBZS Creative Commons License 2011.06.21 0 0 30891

Hardell: megfertőztél ezzel az oldallal: ezt a tüneményt találtam. EZT MEG KELL VARRNI!!!!

 

https://picasaweb.google.com/101154160032342655752/DinkyBabyLadybugBecca#

Előzmény: Hardell... (30890)
Hardell... Creative Commons License 2011.06.21 0 0 30890

Egyébként van szabásminta a ballerinához. A képek végén ott vannak a szabásminták, rá van írva,  hogy melyikhez melyik való. A ballerinához is van.

Hardell... Creative Commons License 2011.06.21 0 0 30889

Sziasztok,

 

Nem tudom miért nem jelenik meg a link, de mégegyszer..

 

https://picasaweb.google.com/101154160032342655752/Baba30

 

Ez az egyik album linkje, a főoldalra lépve találjátok a többit is.

 

Elég sok babának itt anyagnak harisnyát ír.....hallottatok már hasonlóról, hogy abból varrnak babát?

Nem fut az fel, vagy megy könnyen tönkre?

LBZS Creative Commons License 2011.06.21 0 0 30888

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. A képen látható kutya táskát milyen anyagból varrnátok? Olyanra gondoltam, aminek tartása is van, de nem filc. Vagy közbélést lehet vasalni műszörmére? Vagy inkább valami mást használjak merevítésnek?

 

Mvirág Creative Commons License 2011.06.20 0 0 30887

Akarom írni..."pontosabban"... :-))

Előzmény: Mvirág (30886)
Mvirág Creative Commons License 2011.06.20 0 0 30886

Az Ő képtára hol található ponossabban ? Kerestem, de nem jött be...

Előzmény: Hamu-pip (30885)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.19 0 0 30885

Hardell képtárából származik. Köszönet érte. Szm nincs hozzá, csak képek. Szerintem ez alapján is elkészíthető.

 

Előzmény: Gyongyozo (30883)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.19 0 0 30884

Hoztam egy kis csúfi manót. :)))

Gyongyozo Creative Commons License 2011.06.19 0 0 30883

A juniusi közös varráshoz hozzászólva - nekem Yoki a sárkány tetszik nagyon és a kis balerina! A balerina mintája hol érhető el? Tudod, nekem még minta kell!

LBZS Creative Commons License 2011.06.18 0 0 30882

Szolgálati közlemény: megérkeztek a megrendelt minták. Mvirág, küldj egy mail-t, hogy el tudjam küldeni neked a mintákat!

Köszönöm!

Előzmény: Mvirág (30863)
BerryD Creative Commons License 2011.06.18 0 0 30881

Jaj, ez nagyon aranyos!

Előzmény: edi-baba (30880)
edi-baba Creative Commons License 2011.06.18 0 0 30880

Sziasztok!

 

Újabb horgolt állatkám készült, egy egyszarvú:

 

Képek a Blogon.

 

Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.17 0 0 30879

Sziasztok! :)

 

Júniusi közös varrásra, ehhez a balerinácskához mit szóltok?

  Nem bonyolult és gyorsan meg van. Igazából az arc behúzása a lényeg.

 

talán az angyalka legyen?

szm-k is vannak hozzá. Vele azért jóval több a meló :)

Előzmény: BerryD (30876)
Hardell... Creative Commons License 2011.06.16 0 0 30878

Köszönöm a tanácsokat. Nem csak erre szeretném használni, már régóta szerettem volna egyet, többnyire csak, hogy legyen:))) Mániám ha új hobbit találok, akkor minden x... összevásárolok hozzá, de ez azért nagyobb beruházás lenne, úgyhogy lemondok róla. A link sajnos tényleg lemaradt. De ha szerintetek sem szükséges annyira, akkor nem foglalkozom vele. Gyártásra nem nagyon állok rá, sajnos időm nincs rá. Én egyáltalán nem értek ezekhez a gépekhez, úgyhogy tényleg köszönöm a jó tanácsokat. Az én normál gépem se mai csibe, egy pfaff 1071- es. Szerencsére minden fém benne, csak nekem nincs használtai utasításom hozzá, és mivel nem értek hozzá, nem is tudom kihasználni. Délután lehet felteszek egy képet arról a fém kütyüről ami benne van, hátha ti rájöttök miaz:)))) Lehet inkább veszek ehhez egy két új talpat, ha még lehet hozzá, aztán kész. Mici, amiket leírtál nekem az is kínai, utánanézek a gúglin azt hiszem:)))

szarvasmici Creative Commons License 2011.06.15 0 0 30877

Reni, a babavarráshoz nem kell lock. Bőven elég a cikk-cakkolni tudó kis szüttyögő. (A legszebb dolgaimat ezer éve, a lábbal hajtós Lucnikomon varrtam!) A babaruháknál esetleg jól jöhet, de ha pici ruhákat varrsz, akkor nem is nagyon tudod használni, mert a lockok talpa jóval nagyobb, mint a varrógépé.

Ráadásul ha a baba testét belül eltisztázod, akkor nem tud szépen kisimulni a varrásvonal, mert a lock szélesen szeg. Rugalmas anyagnál meg az a jó, ha keskeny varrásszélességet hagysz.

A babavarrás akkor sem indoka egy ilyen beruházásnak, ha most úgy döntesz, hogy ráállsz a gyártásra. Ha mindenképpen muszály gépet venned, akkor legyen egy olyan, ami kevés varróprogramot tud, és manuálisan állítható az öltéshossz, az öltésszélesség, meg a tűpozíció, legyen szabad karja, és sok fémalkatrészt tartalmazzon, és körforgós hurokfogója legyen.

Előzmény: Hardell... (30873)
BerryD Creative Commons License 2011.06.15 0 0 30876

Ha rajtam múlik lesz varrás. Egy ideig rettenetesen vacakolt a netem és nem tudtam feltölteni képeket, csak linket, azt meg vagy meg tudtátok nyitni vagy nem. A gyermeknap kapcsán gondoltam arra, hogy egy kicsit visszamehetnénk a gyermekkorba a nagyi parti után. Sőt választékot is hoztam, melyiket szeretné a csoport megvarrni?

 

 

Ez egy falra akasztható, szerintem pizsama tartó baba

 

vagy ő, aki egy Yoki névre hallgató sárkány

 

vagy ez a csupa rózsaszín, cukorhabos maci, gondolom a neve az, hogy Ursa!

 

 

Válasszatok vagy ajánljatok bátran mást. Esetleg varrhatnánk még country babákat is... :)

Részemről a sárkányra fáj a legjobban a fogam, mert a pici fiamnak már beígértem egyet.

Melyiket szeressük? :)

Előzmény: schmidtanita (30875)
schmidtanita Creative Commons License 2011.06.15 0 0 30875

Aranyos  babád.

 

A varrógépről a linket nem sikerüllt beszúrnod. Nem is tudom, szerintem egy baba után még nem érdemes új, hiperszuper, overlockos gépet venned, csak azért, hogy babákat varrj vele. Én pl. egy nálam is idősebb varrógépet használok. :)A babaruha belsejét szépen el lehet dolgozni cikkcakk öltéssel, vagy pelenkaöltéssel is.

 

Lányok, most akkor lesz közös varrás júniusra? Vagy csak én siklottam el valami felett és azért nem látom?

 

Előzmény: Hardell... (30873)
Hardell... Creative Commons License 2011.06.15 0 0 30874

 

 

Sikerült a másik gépet beüzemelnem. Ezeken meg az orra nem látszik jól, de van neki:))))

Hardell... Creative Commons License 2011.06.15 0 0 30873

Sziasztok,

 

Varrógép vásárlás előtt állok, és egy kis segítséget szeretnék kérni. Illetve overlock gépet szeretnék venni....

 

Ezt a gépet néztem ki, mert szabad karos. Ért itt valamelyikőtök ilyesmihez? Mert sok pénzem nincs rá, hogy százezreket költsek rá,

de azért valamennyire normálisat szeretnék.

 

A fő célom vele, hogy a baba testének részeit, ne varrogatni és vágogatni kelljen. Meg tudom ezt ezzel egyben oldani? Illetve a babaruháknál, hogy ne lógjon erre arra a belső oldalon az anyag széle, hogy szépen le legyen tisztázva.

 

Előre is köszönöm a segítséget....

 

Elkészült az első babám, kicsit sokáig tartott, de minden saját készítésű rajta...pirosítót csak az arcára kapott egyelőre..észrevételeket, ötleteket szívesen várok még hozzá.

 

Sajnos a gépem úgy néz ki behalt, ezért csak telefonnal tudtam lefotózni, nem lett túl éles kép.

 

További szép napot

 

LBZS Creative Commons License 2011.06.14 0 0 30872

Közben megkerestem, az áprilisi közös volt. Mipróbálom, hátha beválik. :)

Köszi a tippet a fellógatáshoz!

Előzmény: Hamu-pip (30871)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.14 0 0 30871

Miért ne? én már megtettem. Igaz igy a vállánál van felakasztva szegény, de jó célt szolgál. :))) Ettől függetlenül jönnek azok a fránya molylepkék, a teveször falvédőre fáj a rágókájuk.

Előzmény: LBZS (30870)
LBZS Creative Commons License 2011.06.14 0 0 30870

Sziasztok!

Nem tünem ám el, de nagyon ziláltak voltak a napjaim, mindig rohantam valahova. A baba-mint rendelés folyamatban van. Várhatóan 1-2 héten belül meg is lesznek a minták. Természetesen a részletekről (fizetés, minta küldlés, stb) mindenkit e-mail-ben fogok értesíteni!

 

Nagyon jók lettek a babák!!! Szerintetek a májusi(?) közösbe lehet levendulát tenni?

edi-baba Creative Commons License 2011.06.12 0 0 30869

Sziasztok!

Bocsi, rég jártam erre, de alig tudok kiszakítani 1-2 órát a babázásra.

Bár a főnökasszonyom azt mondta, a munka mellett felejtsem el a babázást (ugye, milyen kedves...?), én nem tudok, és nem is akarok felhagyni vele... Nos, mintha ezt az angyalok is tudnák: kis idő - kis megrendelés...

 

Egy újszülöttnek való látogató-ajándékot kértek tőlem névre hímzett kiegészítővel. Íme: 

 

 

Többet a blogban.

pági (prücsök) Creative Commons License 2011.06.12 0 0 30868

Sziasztok Lányok,

Gratulálok az újabb elkészült közös babákhoz. Nagyon jók lettek a mamókák!

Bevallom nekem BerryD zöld hajú nagyanyója lopta be magát a szívembe leginkább. Nagyon bátor gondolat volt és nagyon szuper lett a végeredmény!

De nagyon klassz mamóka frizurák készültek. Nekem is meg kéne próbálnom egyszer valami kontyosat...

 

Micinek itt is gratula az anyavállalat díjhoz!

Nagyon örülök neki. (A legújabb ballagós manóktól teljesen odavagyok.) :D

 

Nálam most pihen a varrógép.

Ez a 8 óra munka ára, viszont készülök Colette nyári alkotótáborába Kisnyalkára. Jön még valaki?

Na majd ott talán sikerül egy kicsit megváltani a világot. :)

 

Jó varrogatást és szép nyarat mindenkinek!

Gyongyozo Creative Commons License 2011.06.11 0 0 30867

Hát elszállt a mondandóm és a kép is. Megpróbálom feltenni újra. Két babát készítettem, az első a bohókás volt, akkor nemigazán békültem meg vele. Most már szeretem, de a második, a "nagyis"-t valamiért nem igazán érzem a magaménak. Ha most sem megy át a kép, akkor majd este próbálkozom.

 

illesreka Creative Commons License 2011.06.09 0 0 30866

Szerika!!!!

Csodacuki!!!:-)))))))) Imádom!!!!:-)))

 

Lányok, kicsit (nagyon) eltűntem, de ma olyan jó volt előkeresni a "régi" babáimat... Muszáj lesz megint varrnom!!!

Épp költözés előtt állunk, de remélem jut a varrógépemnek egy kis sarok, ha elkészültünk...:-))))

Előzmény: szerika0122 (30629)
Gyongyozo Creative Commons License 2011.06.08 0 0 30865

Én ma kaptam egy e-mailt LBZS-től, amelyben megkérdezte, nem akarok-e még valamit rendelni. Valószínű, hogy kicsit csúszik a megrendelés, de meglesznek a babák.

 

Készen vagyok a mamókával, lefényképeztem és amikor fel akartam tenni, lemerült. Ugyhogy talán holnap fel tudom rakni a fényképet.

Előzmény: szerika0122 (30861)
szerika0122 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 30864

Tudom :-) de akkor épp nagyon vacakolt a net..

Aztán láttam feltette már valaki...

Előzmény: Mvirág (30863)
Mvirág Creative Commons License 2011.06.08 0 0 30863

Nem erre gondoltam, de nagyon örültem neki, mivel sok jó és új ötletet találtam. Köszönöm szépen!!!

Előzmény: szerika0122 (30790)
Aledi Creative Commons License 2011.06.08 0 0 30862

Hardell, ha elküldöd a mail címed küldök mintát. Az én email-em: aledi pont aa gmail pont com

Előzmény: Hardell... (30859)
szerika0122 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 30861

Lányok, tud valaki a közös rendelésről?

Már két napja nem működik a freemail.. nem kell még fizetni ?...

szarvasmici Creative Commons License 2011.06.07 0 0 30860

Jajj, a cikkcakkot a legkeskenyebb, és a szokásosnál picit rövidebb fokozaton gondoltam, én is úgy szoktam varrni a kritikus szakaszokat, pl. a lábközét, amit nagy szeretettel húzgálnak széjjel a lurkók. Szóval így igazából nem lesz cikkcakkos az öltéskép, csak enyhén hullámos, ami azért mégis ad egy kis nyúlást neki, kívülről meg nem érzékelhető egyenetlenség. A dinky arcán talán nem annyira fontos, de a testén mindenképpen ajánlom ezt.

Én sem vagyok varrónő, folyamatában tapasztaltam ki szinte mindent. :)

Előzmény: Hardell... (30859)
Hardell... Creative Commons License 2011.06.07 0 0 30859

Sziasztok,

 

Mici nagyon szepen koszonom:))) Hat glutter tenyleg nem futter, azert nem talaltam a kifejezesre semmit:DD

Utananezek a szemeknek, mert a dinkyhez is nagyon jol jonne, lattam hasonlo megoldast de fogalmam sem volt hogyan keszul, szoval tenyleg nagyon koszonom, hogy megosztottad a kulisszatitkot:)))

 

Kozben elutaztam, nem tudtam a waldorfot feltenni.

 

Megprobalok pestre jutni ezert a futter anyagert, hogy egy dinkit kiprobalhassak vegre. Nem vagyok sajnos varrono, ugyhogy most lehet, hogy hulyeseget fogok kerdezni, de a cikkcakk varras nem fog egyenetlennek tunni az oldalan? Mert a dinkinek az arcan is van varras...vagy ezt csak kimondottan arcra ajanlod a testet varrjam masbol?

 

Ma kaptam egy csomo gyapju fonalat ajandekba, hajnak megteszi egyelore probalkozasnak. De a yarn paradise szerintem is nagyon jo aron adja es jo minosegben es ami fontos rengeteg szinben es hosszban.

 

A blogodban sajnos meg csak 2010 elejen jarok es egyelore csak bekakiraly szemeit lattam megszuletni:))

 

Waldorfban szeretnek valakitol egy kis segitseget kerni. 60 centi korulit szeretnek csinalni, a fejmeret meg is van, de magamtol meg a test aranyait nem tudom megcsinalni. Nincs esetleg mintatok, ami alapjan elindulhatnek? Mert meg egy kicsi mintat sem talaltam, hogy aranyosan felnagyithatnam.

 

Elnezest az ekezetek miatt, de kulfoldon vagyok

 

Szep estet

Sziasztok

Előzmény: szarvasmici (30853)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.06 0 0 30858

Köszi :) Igen, csak a feje eredeti.

A szeplői zománcfesték, a haja műszörme saját kreálmány.

Előzmény: szerika0122 (30857)
szerika0122 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 30857

Hamu-pip!

 

Nagyon jó lett az újabb mamóka !

A másik egy felújított porcelán baba?

Ez igen!

Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.05 0 0 30856

Voltam ma a Gozsduba.... persze, hogy ma nem voltál ott.... jól megkuksiztam volna a manóidat közelről :)))

Előzmény: szarvasmici (30854)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.05 0 0 30855

szarvasmici Creative Commons License 2011.06.05 0 0 30854

Ja, és ha szeretnétek kérdezni tőlem valamit, írjatok emilkét, mert csak ritkán kuksizok be. Nehogy beszoruljon valami. :) szarvasmici kukac gmail pont com

szarvasmici Creative Commons License 2011.06.05 0 0 30853

Sziasztok!

Nem nagyon mentem vissza az olvasgatásban, mert rögtön itt az első oldalon láttam, hogy meg lettem szólítva.

 

Hardell, az az említett anyag nem glütter, hanem gumis futter. Ez neki a tisztes neve, és a Minitext-nél van rengeteg színben, babához való mondjuk korlátozottan, de akad. Mindkét irányba rugalmas, szerintem jó, csak óvatosan kell vele bánni, mert ha nagyon feszül, és megpattan egy szem, akkor elszaladhat. Én szívesebben használom a plüsst, de ahhoz a Dinky-hez szerintem jó választás a futter. Jersey tűt vegyél hozzá, és érdemes apró cikk-cakkal összevarrni az idomokat, hogy a varrás ne feszüljön, mert könnyen elpattan, annyira rugalmas az anyag.

A szemek behelyezése egy saját fejlesztés, mert gyárilag sem lyuk, sem fül nincs azokon a szemeken, amiket én használok. Ha megnézed a beszerzési forrásomnál a fotót, láthatod, hogy egy ovális műanyagdarab, aminek a hátuljában van egy mélyedés. Gondolom ez arra szolgál, hogy a baba fejében levő szemtartó szerkezetre rá lehet pattintani, vagy tudja a szösz, hogy miért olyan, de tök jó, mert így könnyen át lehet lyukasztani egy forró tűvel, és fel lehet varrni, mint egy gombot. Grál cérnával, jó erősen.

 

http://glasseyesonline.com/index.php?main_page=index&cPath=38

 

A török fonalakat ajánlom, mostanában azt használom én is, és épp készülök nagy bevásárlásra, mert egy-két szín kifogyott.

Előzmény: Hardell... (30849)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.05 0 0 30852

Engem érdekel. Az @-ed nem publikus. Igy légyszives Te ird meg nekem.

A hamupip kukac gmail pont com-ra Köszike :)

 

Előzmény: Hardell... (30849)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.05 0 0 30851

Köszi :DDD

Szerintem is elég dzsesszes az öregcsaj, igy lett Jessy :)

Előzmény: Annamária36 (30845)
Kaoka Creative Commons License 2011.06.05 0 0 30850

Sziasztok lányok! Üdvözöm az újakat, örülök, hogy bővül a babás körünk. Remélem a nyáron egy talira is sor kerülhet, ha úgy gondoljátok. Pár hét és ény is bepótolom a lemaradásaimat. Nekem is viszket a tenyerem a közös babák miatt. Két hét múlva lesz a lányom esküvője, arra készülök minden energiámmal. Nem felejtettel el titetek, csak van még varrnivalom az esüvőre. Addig is mindenkit ölelek és varrjatok sok szép babát. :-)

Hardell... Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30849

Sajnos ez nem az én babám, bár jó lenne már:)) Ilyet szeretnék és a szem behelyezése érdekelt volna. Egyelőre két waldorf manót varrtam, aminek a képét holnap fel is teszem majd.

Mici blogja olyan terjedelmes már, hogy sajnos leírást csak a plüssökről találtam, de még jó, mert nagy kínban vagyok, hogy hiánycikk sehol nem lehet, csak a pár alapszínt kapni.

De nekem is ilyen betegségem van sajnos, hogy azonnal ezer félét tudnék venni és egy évi fizetésem otthagyni:))))))) De a különlegesebb plüssökért biztos benézek legközelebb pár hét múlva.

 

Erre a kifejezésre viszont, hogy glütter semmi találatot nem találok. Így hívják az anyagot és ott kapható? Mert a dinky babákhoz is ez lenne az igazi. Legalábbis mi a fejüket illeti. Mert a dinky kitalálója is valami speckó anyagot ajánl az oldaláról kimondottan a fej elkészítéséhez.

 

A linkeket a dinky mintákhoz már betettem ide, sajnos csak ennyit sikerült a netről összeszednem. De hasonlót találtam elég sokat, fel fogom tenni őket is, de még nem volt időm feltölteni a webalbumba, mert nagyon sok van még.

 

Liberty Jane honlapját is érdemes babaruhák tekintetében megnézni. Igaz nem a klasszikus, hanem modern és nagyon csinos babaruhák vannak ott. A mamókákhoz most épp nem passzolnak, de ingyen is jó pár minta elérhető, mondjuk elég trükkös az oldal, úgyhogy ha valakinek kell szívesen emailben továbbítom, mert én már letöltöttem.

 

Jó éjt

Sziasztok

Előzmény: Gyongyozo (30840)
Annamária36 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30848

BerryD nagyon tetszik a blogod!   Főleg azok az apró babák!  :o)

Előzmény: BerryD (30847)
BerryD Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30847

Sziasztok!

Már meg sem merem próbálni feltölteni az újabb képeket. Valami IO hibát jelez a feltöltés. Nálatok is így van? Még a szomszédból sem sikerül, pedig nekik nem kábeles netjük van, hanem mobil.

A választékot viszont végre valahára sikerült feltennem a blogomba az utolsó két bejegyzésbe. Egyenesen szabásmintával, biztos ami biztos alapon. Már van is aki örül neki... :D

A blogom címe: www.szin-folt.blogspot.com

Kinek mi tetszik?

Előzmény: BerryD (30846)
BerryD Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30846

Pizsama tartó baba

Yoki a  sárkány

 

 

Ursa maci

Előzmény: Gyongyozo (30840)
Annamária36 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30845

Marha jó lett!!!!!!!!!!!!  :o))

(bocsánat a kifejezésért)

Előzmény: Hamu-pip (30843)
Annamária36 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30844

Köszi!

Előzmény: schmidtanita (30842)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30843

Itt a másik mamókám, ezt is feltettétek valahol régebben.

 

schmidtanita Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30842

Én 5-ös méretű gézt használok ekkora babához.

 

Köszönöm a gombos linkeket! :) Már ki is néztem egy csomót, amit majd megrendelek. :)

Előzmény: Annamária36 (30841)
Annamária36 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30841

Melyik méretű csőgéz lehet jó egy 40cm-es baba fejéhez?

Gyongyozo Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30840

BerryD -én nem tudom megnyitni a feltett linkeket!

 

Hardwell (remélem jól emlékszem a nevedre) - aranyos a dinky babád. A testanyaghoz nem tudok hozzászólni, de Micinél azt olvastam, hogy ő a manókhoz valamiféle gumi anyagot (glütter) használ, a Soroksári uton, a Minitexnél szerzi be. A Te babáidhoz ez nem lenne jó?

Annamária36 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30839

Sziasztok!

 

Nagyon tetszenek nekem ezek a Dinki babák is! Ki kell próbálnom a Waldorffal együtt! Ezekhez viszont már meg kell rendelnem az anyagot.Gyapjúvarázs-éknál van test-, és külön fejnek való anyag. Én abból próbálnám meg őket.

Hardell... Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30838

Hardell... Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30837

Egyébként a trükkös behúzások miatt, el tudom képzelni, hogy esetleg nem mindegy, hogy milyen az anyag. Pamutból nem kivitelezhető mint mondjuk a waldorf. Próbáltam, de túl nagy a fej és a pamut nem elég merev hozzá, hogy a formák megfelelően előbújjanak, illetve ha jó keményre szeretném tömni, akkora lesz a fej mint egy focilabda:D

A dinky honlapon van speckó test anyag csak fejhez, de olyan drága, hogy én biztos nem veszek olyat:)) Egyébként az internetet böngészve, sima test anyagból csinálja mindenki.

Ami még engem érdekelne, hogy több helyen is láttam műanyag vagy üveg szemet a baba fejében, mint például Szarvas Mici babáin, de leírást, hogy hogyan csinálják sehol nem találni. A Dinkiknél egyszerűen csak bele van téve, nincs szemhéj mint Micinél, nekem úgy is jó lenne, ha valahogy észrevétlenül bele tudnám csempészni:))) Mint például ennél a Dinkinél....

Előzmény: timkebimke (30833)
Hardell... Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30836

Jövőhéten rendelek test anyagot. Ha valaki be akar a rendelésbe szállni, szívesen megoldom, mert úgy a postaköltség is megosztódna.

Hardell... Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30835

Ez a kérdés engem is érdekelne. Mármint, hogy dinkihez más féle anyag kell e? Ahol én rendelem az anyagot azt mondták, hogy fejhez testhez egyaránt jó ugyanaz az anyag a dinkihez. Én kétféle színben rendeltem egy egy métert, a normál fehér ember szín ha szabad így mondani és a kicsit rózsaszínebb változat a fejhez.

 

A hajfelvarrás engem is nagyon érdekelne, mert nagyon nem megy. Kész az első waldorf manóm, ha érdekel titeket megosztanám és véleményeket is szeretnék:))

 

A másik problémám a manó derekának a felvarrása. Nem lesz olyan szép húzott buggyos, mint ahogy a waldorf kincsessziget leírásában láttam. Van erre valami varrási fortély amitől olyan lesz, vagy szimplán béna vagyok?:)

BerryD Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30834

Sziasztok!

Azt hiszem mamóka korunkban jól össze tudnánk jönni egy kis teázós kötögetésre! :D Előre irigylem is magunkat! :D

Nekem is tetszenek a babák.  Annamáriájét simán bevállalnám egy Piroska és a farkas mesébe! :) ; Hamu-pip babájában elájulok a konytba rejtett csipkétől, egy ismerősömre pedig rendkívül hasonlít a mamókája! :); Anita!!! Hímzett szem, melírozott haj és kosztüm?!!! Csodás! Kíváncsi vagyok a további babákra is! Hihetetlen azért, hogy egy szabásmintából ennyi egyéniség képes megszületni!

Zöldtengerszem! Gratulálok a picikékhez!

Tudjátok, most volt gyereknap! Legyen most is az egy kicsit! Nekem sikerült legelőbb felrakni a babákat, most hát ha jól tudom, ajánlhatok varrni valót. Legyen gyereknap. Szavazzatok, kinek mi tetszik, ha tetszik egyáltalán... :)

Elég problémás mostanában a netünk, most sem tudok képet feltölteni, ezért amíg nem sikerül ezen a linken tudjátok megnézni a kínálatot!


Ursa maci

 

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=13dcda3f70&view=att&th=130593983d976b1a&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_goi5f6iu0&zw

 

Pizsama tartó lányka

 

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=13dcda3f70&view=att&th=130593983d976b1a&attid=0.2&disp=inline&realattid=f_goi5fq8q1&zw

 

Yoki a sárkány

 

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=13dcda3f70&view=att&th=130593983d976b1a&attid=0.3&disp=inline&realattid=f_goi5g41i2&zw

 


Ha nem sikerül megnyitni, akkor kedden tudom orvosolni a dolgot...

Szép napot és jó varrogatást nektek!

 

timkebimke Creative Commons License 2011.06.04 0 0 30833

Sziasztok!

 

Lehet,hogy most butaságot kérdezek de megkérdezem, nem mindeggy ,hogy melyik babához milyen anyagot használok? A Dinkit csak hozzávaló anyagból lehet  készíteni? Ez más babákra is érvényes?

Előzmény: Hardell... (30830)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30832

Fantasztikus fonalkavalkád van ezen a linken. :)

Köszönöm, hogy az okosító linkeket megosztottátok. Huu a babaarc varrással olyan karaktereket mutat...

A porcelánfestés pedig most éppen aktuális, javitás szintjén.

Láttam olyan "crazy" fantázianevű fonalat. A dinky-hez pl el tudnám képzelni. Azt pl hogy varrjá(ná)tok fel?

Egy szalagra és azzal rögzititek a fejhez?

Előzmény: Hardell... (30830)
Hardell... Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30831

Hát ezen a fonal oldalon ha 1000 féle fonal nincs akkor egy sem. Mohairből kb 200 féle van. És tényleg rettentő jó áron. Egy gombolyag 200-300 ft körül van a normál kiszerelésű plusz posta, ami nekem utoljára 40 gombolyaghoz 15 dollár volt, azaz nem jön ki 100 ft-ra per gombolyag. Nekem ez a mániám ha hobbit találok magamnak, hogy napokat töltök a neten "guberálással", mondjuk nekem az angolom nagyon sokat segít. De gúgli króm fordítóval elég jól el lehet lavírozni anélkül is.

Hardell... Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30830

De szívesen megosztom a linket.

 

http://www.yarn-paradise.com/eyelash_yarns

 

illetve bal oldalon fog feljönni a kategória lista, ott van még egy eyelash kategória.

Szeretnék vagy júniusban vagy a következő hónapban mindneképp rendelni. Becsatlakozhattok ha gondoljátok, csak kérdés, hogy itt magyarországon hogyan jut tovább. Postázni tudom esetleg ha hozzám beért. Mivel hobbi nekem csak, illetve még most kezdem, nem titkosak a források:))

 

Az internetes vásárlás pedig nem bonyolult és érdemes belevágni, mert sokkal olcsóbb mint bármilyen bolt, főleg ha külföldöt nézzük. Még postával együtt is olcsóbb nagyon sokszor, illetve a választék ezerszeres bármiből. Én teljesen kockázat mentesen vásárolok paypal rendszeren keresztül, ami biztosított rendelést jelent. Azaz csak egy email címmel fizetek, az eladó nem jut a banki információimhoz, valamint ha véletlen átverés áldozata lennék ( ami még sosem voltam 10 év alatt) három napon belül visszafizetik a pénzem 5000 dollárig.

 

Még egy kérdésem nekem is lenne, hogy a waldorf babák testéhez és fejéhez ugyanazt a testanyagot használjátok, amit pl dinky babákhoz is használni kell?

 

 

szerika0122 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30829
Előzmény: schmidtanita (30828)
schmidtanita Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30828

Ha már ilyen rendelős oldalakat linkeltek be, lenne egy kérdésem. Nem tudtok olyan oldalt, vagy helyet, ahonnan aprócska babaruhákra való gombokat tudnék beszerezni. Sehol nem kapok mini gombokat, és nagyon szeretnék gombos ruhákat is készíteni, de a normál méretű gombok nagyon bumfordiak pl. egy 20 cm-es babán.

Gyongyozo Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30827

Nagyon aranyos vagy, hogy megosztottad velünk ezt az információt, köszi. De sajnos én is azt tudom mondani, semmi rutinom külföldi rendelésekkel kapcsolatban, az angol nem-nyelvtudásom meg végképp nem éri el azt a szintet. Most  végignéztem - szerintem - a linket, amit feltettél, de pl. azt a eyelash fonalat nem találtam meg. A nagyon-nagyon nem hozzáértőknek - mint nekem - megmondanád hol található?

 

Esetlegesen, ha legközelebb rendelsz, nem lehetne Hozzád csatlakozni fonal-rendelés ügyben? Ha már ilyen aranyos vagy és törődsz velünk és beszerzési forrásodat is megosztottad velünk!

Előzmény: Hardell... (30824)
szerika0122 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30826

http://dollmakersjourney.com/opatterns.html

 

Köszi, nagy jópofa babákat látthattam! :-)

 

Sajnos nekem nincs rutinom külföldi rendelésből... pedig babahajnak való fonalat nehéz találni a környéken...

most is hamvasra vadásztam pár napig... :-)

Előzmény: Hardell... (30824)
Gyongyozo Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30825

Sziasztok!

 

Csatlakozom a "pótkörösökhöz", én is csak jövő héten tudom megmutatni a mamókámat.

 

Zöldtengerszem! Gratulálok a picikhez és jó egészséget kívánunk Nekik!

 

LBZS! Mennyit utaljunk a megrendelt babákkal kapcsolatban? Nem kaptam még róla hírt!

Hardell... Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30824

Illetve mégegyet csak az előző hz- ból lemaradt. Nagyon jó minőségű fonalakat szoktam törökországból rendelni.

Igaz, hogy 4-6-8- as gombolyag csomagokban jön, de az itthoni bolti árak feléért vagy annál olcsóbban lehet őket beszerezni.

Én eddig több féle eyelash fonalat rendeltem onnan, mindegyik nagyon jó minőségű és árú volt. ( Pl a maxi hosszúnak itthon 800 ft körül van gombolyag ára, legalábbis ahol én itt venni tudnám, itt 300ra jött ki postaköltséggel együtt.) Aki sok babát varr annak szerintem megéri innen beszerezni.

 

www.yarnparadise.com

 

Soha nem volt gondom a szállítással illetve a termékekkel. Kicsit többet kell rá várni mint itthon, de aki sokat rendel külföldről az már megszokhatta.

Hardell... Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30823

Sziasztok,

 

Egy honlapot szeretnék megosztani veletek test anyagot találtam rajta, a neten a legjobb áron.

Sajnos a postát nem tudom megmondani, hogy mennyi de itt 1 yardot adnak 150 cm szélességben és nem kis darabokat.

Egy yard közel egy 1x1,50 m és 10 dollár. Plusz a posta. Több színben elérhető. Gondoltam hátha érdekel valakit

 

http://dollmakersjourney.com/

szerika0122 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30822

Zöldtengerszem!

Akkor mi leszünk a pót körösök :-)

 

Anita!

Nagyon tetszik a Te babád is. Helyes kis mamóka, szép a szeme is!

 

Annamarária!

 A pofi szuper+ a haj is nagyon tetszik

 

 

Nekem Wbaba csak szemöldök nélkül wbaba... de ízlések és pofonok...

zöldtengerszem Creative Commons License 2011.06.03 0 0 30821

Sziasztok Lányok !

 

Óhh ,nagyon helyes mamókákat csináltatok , nagyon tetszenek ! Én is meg fogom csinálni , csak kicsit kések vele , a bátyámnak ikrei születtek Amerikában , egy fiúcska és egy kislány , és most nekik kötök babaholmit . Igazából júliusban kellett volna megszületniük , de most jöttek , 2 kiló körüli súllyal , és jól vannak Hála Istennek, csak most sietnem kell , hogy el tudják vinni  magukkal amiket kötögettem. Ráadásul a múlt héten beteg is voltam , szal majd hozom ha kész lesz, az én kötögetős mamikámat is ! Addig meg gyönyörködöm a tieitekben !:-))).., merthogy kedvem volna csinálni , csak időm nincs most rá...

Szép napot mindenkinek !

Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30820

Igy azért jobb, mint a fekete ürge szemmel. Kék gyapjúból van a haja.

Előzmény: Hamu-pip (30816)
schmidtanita Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30819

Sziasztok lányok!

 

Mostanában sajnos nem sokat járok errefelé! Illetve jövök minden nap, gyorsan átfutom amiket írtok, de az én hozzászólásaim csak fejben születnek meg.

 

Timkebimke ,üdvözöllek a babavarrók körében. Sok szép babát kívánok még neked. :) Nekem pl. tetszenek a hosszúkásabb testű, nyurgább W. babák, az enyémek is ilyenek. Én a fejét venném egy picit szélesebbre és kerekdedebbre talán. Szerintem a feltett képek közül a szemöldök nélküli változat a legjobb. Hát az igaz, hogy ezek a babák nem egy napos projektek, de megéri szép lassan kivárni a végeredményt.

 

Jók lettek nagyon a mama-babáitok!

 

BerryD, milyen jó, hogy te mind a két féle babát megcsináltad. A zöld haj milyen jó ötlet, az az apró virágminta a papucson nagyon tetszik. :)

 

Annamária 36, a te babádnak a hatalmas szemei tetszenek leginkább. Nem tudom, hogy létezik-e kollektív tudatalatti, de az én mamimnak a ruhája pont olyan mintázatú, mint a tiednek. Éppen csak a színben van egy aprócska eltérés. :D

 

Hamu-pip, a te babád is szép a hatalmas mosolyával :) A konytya is nagyon jó lett! Miből csináltad a haját? Nem tudom kivenni a kép alapján.

 

Akkor mutatom a saját babámat is. Ő nem annyira mamókás, inkább egy tisztességben megőszült matróna. :) Azért késettegy napot, mert tegnap színházban járt, sajnos nagyon későn ért haza. :)

 

         

timkebimke Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30818

Köszönöm a tanácsokat, megszívlelem. Rengeteg babát megnéztem már és eggyenlőre nem találom az egyéniségemhez illőt, ami fontos ugyebár mert, csak így születhetnek szép dolgok. Láttam már itt ott elég furi babákat amik nem is hasonlítottak babára még is viszik , veszik őket. Lehet, hogy az én fejemben van a bibi? A W babák nagyon tetszenek de sajnos nekem azt hiszem esélyem sincs ilyen csodákat készíteni. Sem anyagilag , sem időileg(ha készítek valamit azt rögtön és azonnal akarom, hogy kész legyen, ez pedig hááát nem nagyon megy.) Egyenlőre itthon talált anyagokból kísérletezek, így lehet , hogy ezért nem sikerül olyanra amilyennek megálmodom.

Előzmény: Aledi (30815)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30817

Bocsesz, de egy kép se ment el... :((

majd otthonról probálkozom este.

Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30816

Szemüvege gyöngyfüzéshez használt drótból van. Igy a képen már hosszúnak találom a ruháját. Egy ideje már ült a polcon és úgy nem tünt fel :))) Levágok belőle... Fekete kis ürge szeme van, festek neki kéket, h menjen a hajához. :)

 

Lenne egy kérdésem a sorszámozott porcelán babákról.

Szerintetek az erediben felöltöztetet stílusú ruhát kell(ene) ráadni vagy lehet rajta bármi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Aledi (30815)
Aledi Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30815

Sziasztok,

Kicsit eltűntem, erre mennyi szép baba lett :)

Timkebimke,

Örülök, hogy elkezdtél babát varrni. És hogy 6 gyerek mellett...! Fogadd meg IOkaste tanácsait. Magam is látom egy-egy babán, hogy nem tökéletes, de ilyen precízen, hasznosan nem tudnám megfogalmazni. Nekem is sokat segítettek IO észrevételei, hálás is vagyok értük :) Tartós arcpírre még magam sem találtam tökéletes megoldást. Próbálkoztam textilfestékkel, jó alaposan letisztítottam az ecsetet, épp csak egy picit fogott, de nekem még így is erős volt. Mostanában porpasztellt használok (művészboltban kapható), ugyan ez is lekopik, de jó sokáig bírja (lányom babáján tesztelem), és nagyon természetes hatású. A baba arányain annyit mindenképp változatnék, hogy, ahogy IO is mondta, rövidebbre venném a törzsét. Van aki a hosszúkás, felnőtt arányokkal rendelkező babákat szereti, de nekem jobban tetszenek a bébi baba arányok, kicsit nagy fej, rövid karok :)

BerryD,

Nagyon jók a mamókák, főleg a zöldhajú tetszik. Mindig csodálom az ilyen merész alkotókat, én nem merném bevállalni, pedig szuper.

Annamária,

Ez a mamóka a nagy orrával meg a papucsával..., olyan igazi :), nagyon édes.

Hamu-pip,

Mamóca olyan mintha a szomszédból jött volna át a járókeretével egy kis trécselésre, kötögetésre :) A szemüvege rajzolva van, vagy hímezve, vagy hogyan? Nagyon tetszik. Ez a drapp ruha a barna cipővel is telitalálat. És köszönöm :)

 

Ami az árakat illeti... ez nehéz ügy. Én mindig a vevő szemszögéből is nézem a dolgot, és bizony 10 000 Ft-nál többet adni egy babáért, az sok. Másrészt meg több napi (értsd többször 8 óra) meló van pl. egy W. babán, még akkor is ha az ember már rutinos. A jó minőségű tiszta pamut anyag, csipke is drága, a gyapjú szintén, pedig én nem hobbi boltokból, vagy drága külföldi honlapokról szerzem be őket. Szóval én is emelni fogom az áraimat, mert lassan az én babáim a legolcsóbb W. babák a Meskán, és nem gondolom, hogy a legrondábbak lennének :)

Előzmény: Hamu-pip (30814)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30814

... és Aledi babáknak milyen cukipofijuk van :)))

Előzmény: Törölt nick (30794)
Mvirág Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30813

Igen, erre. Köszönöm szépen. Már ki is nyomtattam.

Előzmény: foltvarras.ka (30802)
kustrae Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30812

Találtam egy ilyen oldalt.Kicsit lejjebb lapozva ott vannak a testarányok.Jó munkát!

http://vitalitas.hu/konyvek/babalex/blf.htm

Előzmény: timkebimke (30806)
szerika0122 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30811

Lányok!

Nagyon jók lettem a mamókák !

Az enyém sajnos még nincs kész..

De tegnap jól sikerült a gyereknapi kézművesség az iskolai gyereknapon.

szerika0122 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 30810

Köszi!

Ma hoztam a címet, de megelőztél :-))

Előzmény: foltvarras.ka (30802)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30809

Szerintem nem, de ez csak egy vélemény. Talán a gyapjú töltet miatt kér ennyit érte?

Előzmény: Annamária36 (30788)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30808

Itt a mamókám. :))

timkebimke Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30807

Bocsika, még egy kérdés , mivel lehet tartós arc pírt készíteni?

timkebimke Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30806

Sziasztok! Valahol azt olvastam, hogy a baba feje a fej és a test össz méretének az egyharmada. Én is Így csináltam mégis gnóm lett . Hogyan kell  jól csinálni?

Annamária36 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30805

Sziasztok!

 

Itt vagyok én is amint 100éves koromban kötögetek.Méretek kb. látszódnak,könyvespolcon kötöget a mami.

Nincs egyedül,háttérben üldögél kis barátja is. :o)

BerryD Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30804

Előzőleg elvesztek a képek, közel egy órába telt, mire ismét meg tudtam nyitni a netet....

Most remélem, itt lesznek a képek is !

Tehát az én mamikáim, akik már a szívemhez is nőttek:

Előzmény: BerryD (30803)
BerryD Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30803

Sziasztok!

 

Eljött a mutogatás ideje. Vártam, hátha megkezdi valaki... Nekem most van lehetőségem felrakni a mamikákat. Itthon már a nagymamát is nagymamókának nevezik a gyerekek. Mindenki rájuk pályázik, csak a nagymama néz egy kicsit furcsán... :)?

 

Előzmény: A maranta (30782)
foltvarras.ka Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30802
Előzmény: Mvirág (30789)
Hardell... Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30801

Sziasztok,

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Baba test anyagot szeretnék beszerezni, hol tudom a legolcsóbban megtenni?

Nem igazán találok a neten sok helyen ilyesmit.

 

Köszönöm

timkebimke Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30800

Köszönet minden többgyermekes édesanya nevében. Engem minden féle kézműves dolog érdekel , korábban vásárokra,iskolai árúsításokra jártam, éjjel készítettem el a dolgaim ezért a varrógép szóba sem jöhetett(hangos) inkább a virág kötészet szárazvirágból és más csendes tevékenység dívott . Nagyon jó érzés volt éjfélig a műhelybe dolgozni utána bebújni az ágyba pár hónapos csemetém mellé egy kis hajnali szopizásra. Ez már a rég múlt, ma már végig alhatom, vagy végig dolgozhatom az éjszát (persze még mindíg csendben) már a nappal se olyan sűrű, de egy mindenre kíváncsi kisgyerek mellett sajnos nem lehet kimenni. Így most a varrással próbálkozom , egyszer csak sikerül.

Előzmény: Törölt nick (30798)
szerika0122 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30799

Bocs, Virág, nem találtam meg.

LBZS!

Ma nem lesz már netünk áramszünet miatt.... holnap nézem a tennivalót!

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30798

Kalapemelés a 6 gyerekes mamák előtt! :)

Előzmény: timkebimke (30796)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30797

Még egy trükk, amit talán itt még a többieknek sem mondtam: W. babánál mindig nehéz eltalálni, hogy adott fejhez mekkora test lesz majd jó- pláne, hogy kitömés után sokat változik a test mérete. Az én trükköm: először a testet készítem el, kitömöm, és ehhez gombolyítok nekem tetsző méretű fejet.

Előzmény: timkebimke (30796)
timkebimke Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30796

Köszönöm, sokat segítettél. Csak most kezdtem a baba varrássl kacérkodni, (6 gyerkőc után azt hiszem már csak így babázhatok) Van még mit tanúlnom. Saját szabásmintát készítettem és kicsit torz lett , de igyekszem.

Előzmény: Törölt nick (30793)
timkebimke Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30795

A meskán találhatsz 18000ft-ért is. Nem mondom gyönyörű, csak háááát...

Előzmény: Annamária36 (30788)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30794

Szerintem kb. ennyi a reális ára egy alapfelszereltségű W-nak (külhonban még ennél is több). Mondjuk, ha ennyit szánnék rá, nem innen venném. De Aledi szinte ingyér' dobálja a vevők után. :D

 

És a másik: lehet egy munkálrt kérni bármennyit, az árakat mindig a piac határozza meg. :D

Előzmény: Annamária36 (30788)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30793

Ha megengedsz néhány javaslatot:

(szájat feljebb, szemöldököt elbont, hajat előrébb, hosszabb frufrut, arcpírt, esetleg egy kis szemmegnagyobbítást, bár azt már nem lehet francia csomóval)

 

A szabásmintádnál kissé hosszabbítsd meg a karokat, és nagyon picit rövidítsd meg a törzset (nagyon nehéz eltaláni a jó arányokat..)

 

A zöld babának kifejezetten gonoszkodó így az arca. Amire érdemes figyelni: ha szemöldököt csinálsz neki, ne legyen túl közel a szeméhez, az szem belső szélénél beljebb ne kezdődjön (hacsak nem öreg babát vagy boszorkát akarsz csinálni), és ne legyen túl meredek az íve. Szemöldök,szempilla hímzésénél nagyon vékony fonalat válassz (akár egy szál is elég az osztott hímzőből, inkább varrd végig 2-3x, hogy lásd, mikor éred el a kellő vastagságot). A szájat úgy hímezd, hogy mindig képzeld alá az állat is, úgy nem fog nagyon lecsúszni. :D

 

És egy kis arcpír mindig életet lehel a babákba. :)

 

Remélem, nem kedvetlenítettelek el, mert ügyes vagy, és látszik a munkáidon, hogy szívből és örömmel készültek. Sok ilyet még!  :)

Előzmény: timkebimke (30777)
timkebimke Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30792

Nagyon köszönöm az ötletet ,ez eddig eszembe sem jutott, most kijavítottam, vagy rontottam a helyzeten? Hímző fonalat használtam. A hajszerkezetnek így kell kinéznie?

Előzmény: A maranta (30786)
Hardell... Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30791

Én tegnap feltettem egy csomót.

szerika0122 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30790

Mvirág!

Én ezt mentettem el ,de annyira lassú a gépem, hogy még megnézni sem tudom...

Úgy emlékszem ez az a link, ha nem, akkor bocsi.

http://www.sewlover.com/bags/tutorial/spiral_pouch_tutorial.html

 

 

Ma lejár a közös rendelés határideje!!

Előzmény: Mvirág (30789)
Mvirág Creative Commons License 2011.06.01 0 0 30789

Nem oly rég valaki feltett pdf formátumban olyan "dinkibébis szerű" varrásútmutatót. Keresem, keresem és nem találom! SEGÍTSETEK!

Előzmény: Hardell... (30787)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 30788

Sziasztok!

 

Nem tudom az árakat,de már ilyen drága egy waldorfbaba?

 

http://www.meska.hu/ProductView/index/214377

 

 

Hardell... Creative Commons License 2011.05.31 0 0 30787

Sziasztok,

 

Dinky babát kerestem és hosszas keresgélés után a picasa webalbumok között rátaláltam. Mivel a keresgélésem titeket is feldobott, gondoltam megosztom veletek is. Feltöltöttem a saját webalbumomba is itt elérhető.

 

Még rengeteg van, de ma már nem foglalkozom vele, talán a héten felkerülnek ők is.

 

Gondoltam jól jöhet nektek is. Magyarul sajnos egy sincs.

 

https://picasaweb.google.com/101154160032342655752/DinkyBabyFancyPatches#

 

Gondolom innen már megtaláljátok. Ez csak egy de telerakom az albumot az összes mintával, amit találtam.

A maranta Creative Commons License 2011.05.31 0 0 30786

Kérdezhetem, hogy milyen fonalat használsz a hímzéshez? Mert ha osztott hímzőt, akkor csak egy szálával, az akkor pont jó. Ha nincs, akkor sima varrócérna is jó megfelelő színben. 

Előzmény: timkebimke (30777)
A maranta Creative Commons License 2011.05.31 0 0 30785

Akkor válassz a hajszínénél csak kicsit sötétebb fonalat és azzal varrd ki a szempillát és a szemöldököt. Így nagyon erős. A termélszetben is általában olyan színű, vagy csak kicsit sötétebb mint a hajunk.

Előzmény: timkebimke (30783)
LBZS Creative Commons License 2011.05.31 0 0 30784
timkebimke Creative Commons License 2011.05.31 0 0 30783

Köszönöm a kritikát! Én is látom , de szemöldök és szempilla nélkül olyan üresnek tűnik aszeme felett. Hogy lehet ezt elkerülni? A tündér baba jó szemöldökkel?

Előzmény: szerika0122 (30780)
A maranta Creative Commons License 2011.05.30 0 0 30782

Sziasztok!

 

Csak gyorsan beugrottam szólni, hogy a honlapra feltettem a májusi közös varrás szm-et (jobb későn, mint soha, mindjárt mutogatni kell).

 

http://indexbaba.gportal.hu/gindex.php?pg=23395985&gid=2789987

 

 

Jó varrogatás!

 

Jövök lesni 1-én.

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 30781

Nagyon kedves a tekintete!

Előzmény: edi-baba (30779)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 30780

Csak hajrá!

Mivel kritikát is kértél... nekem a Wbaba mérgesnek tűnik ezzel a szemöldökkel...

Talán nem is kellene neki egyáltalán.

 

Előzmény: timkebimke (30778)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.29 0 0 30779

Sziasztok!

 

Sajnos a közös babára nem jut időm, amit nagyon fájlalok.... Hétfő óta dolgozom 8 hónapnyi "alkotói szabadság" után, és este már nincs nagyon erőm varrni...

 

Egy babát azért még elkészítettem, még a munkás hétköznapok előtt... Most lett kész, viszem ma a kecskeméti Baba-Expóra az összes többivel együtt...

Zsuzsinak neveztem el. Több kép Róla ITT

timkebimke Creative Commons License 2011.05.28 0 0 30778

Bocsi! A képek kicsit lemaradtak: Ezt még kicsit gyakorolnom kell.

timkebimke Creative Commons License 2011.05.28 0 0 30777

timkebimke Creative Commons License 2011.05.28 0 0 30776

Sziasztok !

 

Már nagyon sok kézműves technikát elsajátítottam, most a varrással kacérkodom. Szeretném ha kritikát gyakorlnátok -e kezdetleges művek felett és ötleteket adhatnátok amennyiben fejlődő képesnek tartatok. A Meskán Gambosként vagyok regisztrálva ha valaki megnézné egyéb elvetemültségem . Köszi mindenkinek!!!

Mvirág Creative Commons License 2011.05.27 0 0 30775

Postán küldeném a pénzt, de hova és mennyit is?

Előzmény: LBZS (30771)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.27 0 0 30774

Mindkettő elkelt! :) A barátném pont úgy nem tudott választani, mint én mikor megláttam a pofijukat :)) Igy megkaptam őket.

 

LBZS kedves,

Én nem kérek szm-t. Köszike

Előzmény: Hamu-pip (30764)
Gyongyozo Creative Commons License 2011.05.27 0 0 30773

Én biztos, hogy átutalással küldöm a pénzt, ugyhogy számlaszámot kérnék priviben!

Előzmény: LBZS (30771)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 30772

LBZS!

Teljesen rendben,szerdán utalok. De légyszi írj ide Ft-ot majd aznap.

Köszi. :-)

Előzmény: LBZS (30771)
LBZS Creative Commons License 2011.05.26 0 0 30771

Sziasztok!

Szeretne még valaki raggedy-t rendelni? Június 1-ig gyűjtöm az igényeket, aztán elküldöm a megrendelést.

Persze rendelni mindenki maga is tudna, az érdekesség abban van, ha 3 mintát rendelünk, a toilett roll-t ingyen megkapjuk.

 

Kérdeztétek a fizetést: Ha mindenkinek jó,  akkor a megrendelés napján érvényben lévő MNB devizaárfolyam lesz az elszámolás alapja, amit vagy postán vagy banki átutaláson keresztül tudtok nekem eljuttatni. Ha van más javaslat, akkor csak bátran jelezzétek, mindenre vevő vagyok! :)

 

Babák itt:

http://www.etsy.com/shop/DeenasCountryHearth?section_id=5418724&page=1

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.26 0 0 30770

Hát ezek Pipőkém naggyon helyesek lettek ! :-))))...

Előzmény: Hamu-pip (30764)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30769

Dehogy! Ajándékozd el.

A bohócot porcelánját ajándéknak szántam, csak nem tudtam dönteni kettő közül. Igy vettem kettőt, de az egyik ajándék lesz a barátosnémnak.... vagy mindkettő? Megkérdezem majd Tőle melyik tetszik, ha Ő se tud dönteni, akkor mindkettőt megkapja. :DDDDD

Előzmény: Annamária36 (30768)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30768

Aztán meg építsek még egy szobát is.  :o))

Előzmény: Hamu-pip (30767)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30767

:DDDD

Akkor varrd meg mind! :DDDD

Előzmény: Annamária36 (30765)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30766

Ez aztán tényleg porcelán!

Pici bohócom van nekem is,nekem ők olyan szomorúbabák.

Előzmény: Hamu-pip (30764)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30765

Sziasztok!

 

Hát ez nem érvényes!!!!!!!!!   Nekem mindegyik mami tetszik!!!   :o)

(legjobban az orruk meg a szemüveg miatt)  

Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30764

Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30763

Szerika!

 

Májusi közös varrás mamókáját itt találod:

 

30655 hsz alatt a szabásminta és

30640 hsz alatt a kép róla.

Előzmény: szerika0122 (30757)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30762

http://unachechi.blogspot.com/

Itt található a mamika.

Mvirág Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30761

edi-baba Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30760

Nálam ez csak jön magától, le sem tudom állítani... de nem is nagyon akarom...

Kicsit én is tartok a szabadság végétől, de a munkám is elég kreatív lesz, reményeim szerint....

 

Előzmény: Mvirág (30755)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30759
Mvirág Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30758

 

Ő az!

Előzmény: szerika0122 (30756)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30757

MEgtaláltam..

 

TAláltam nagymamát is

http://www.patternhutch.com/dolls/sns/sns_130clariceclaus.jpg

 

 

 

Apropó, van minta a közösvarráshoz a nagymamának és unokájának, vagy szabadon választott.??

 

Előzmény: szerika0122 (30756)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 30756

Megmutatod, hogy ki ő?

Nem találtam meg...

köszi

Előzmény: Mvirág (30746)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.22 0 0 30755

LBZS!

A fizetési feltételekrőlk nem tudok semmit. Kérlek írd meg, hogy is legyen!

 

Edit! Én ilyen szépeket nem tudnék horgolni... ez nálad csak úgy jön magától? Hát igen, a munkahely korlátozza az alkotói szabadságot. Ami engem illet, hamarosan három helyen is fogok dolgozni. Mostanában egyre többet gondolok arra, hogy sutba dobok minden diplomát, aztán elvonulok valahova, ahol alkothatok, olvasgathatok, nagyokat sétálhatok, de hát a gyerekek...nagy kerékkötők. Az ember lánya igyekszik mindent megtenni, hogy boldogok legyenek és az ő örömük a legfonotosabb és így az áldozat már nem is áldozat.

Előzmény: LBZS (30749)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.22 0 0 30754

A kép az előbb lemaradt...

edi-baba Creative Commons License 2011.05.22 0 0 30753

Horgoltam egy sportos gekkót:

Hogy miért van a kezében ütő? Részletek ITT. :))))

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 30752

Sziasztok!

 

Mamókával még sehol nem vagyok,de elkészült a kabátka.

Kaoka Creative Commons License 2011.05.22 0 0 30751

Én is láttam. :-) Mit gondolsz, kisorsol köztünk valamit.  Mondjuk egy angyalkát. :-D Na jó, csak vicnek szántam.

Kár, hogy ilyen rövid volt, néztem volna még.

Előzmény: Gyongyozo (30750)
Gyongyozo Creative Commons License 2011.05.22 0 0 30750

Lányok! Most láttam Micit a tv-hiradóban! Nagyon jó érzés volt látni őt,  (no meg a manóit) hogy igen egy 3 gyerekes anyuka is elérhet valamit sok-sok munkával! Újra csak gratulálni tudok!

LBZS Creative Commons License 2011.05.22 0 0 30749

Sziasztok!

Gyűjtögessétek bátran, hogy ki, melyik babát kéri (esetleg ugyanazt a babát többen is kérhetitek, így megoszlanak a költségek). Ha jól láttam 6$ az egységár, az most 1200 Ft körüli összegre jön ki.

Ha mindenki egyetért vele, június 1-ig várok, akkor (aki bújt, aki nem) elküldöm a rendelést.

 

Edi-baba: gratulálok a munkához és szurkolok, hogy jól érezd magad!

 

És irígykedek, a kötősökre-horgolósokra, mert tünemény dolgok készülnek!

edi-baba Creative Commons License 2011.05.22 0 0 30748

Mvirág, köszi, amit küldtél nekem. Még nem tudom horgolok-e ilyen angyalkát. Talán majd Karácsony felé... Most bagoly-mánia van, 2 nap alatt hirtelen 3 is elkelt, nem győzöm pótolni.

A hét végén voltam a Kedvesem Speed Badminton (gyors-tollatlabda) versenyén, aminek a szimbóluma egy geggó. Azt is meghorgoltam, de még nincs kész, hiányzik az ütő a kezéből. Ha kész lesz, mutatom majd.

 

És, ami nagy hír számomra, bár az alkotás rovására fog menni: 8 hónap munkanélküli státusz után jövő héttől dolgozni fogok. Vége, sajnos az alkotói szabadságnak, ugyanakkor örülök is, hogy felvettek...

 

 

Előzmény: Mvirág (30747)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.20 0 0 30747

EDI-BABA!!!

Lesz kötött angyalkából horgolt ?

Mvirág Creative Commons License 2011.05.20 0 0 30746

Erre én is benevezek:

Wilabee Love Bug e pattern

Előzmény: LBZS (30740)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.20 0 0 30745

Igen kötve van az angyalka, valamennyire nekem is megy még a mindkettő - sajnos ritkán gyakorlom - de gondoltam ti olyan ügyesek vagytok, hogy meghorgoljátok és a végeredményre nagyon kiváncsi vagyok.

Előzmény: zöldtengerszem (30743)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.20 0 0 30744

Már kész vagyok a mamókával :)

Előzmény: zöldtengerszem (30743)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.20 0 0 30743

MVirág !

Tényleg jók a minták... , ez az angyalka kötve van , nem horgolva , de mindegy is, csak én nagy kötős vagyok ..., egyszer bizti meg fogom csinálni ! Nagyon aranyos .., és köszi a többi mintát is ....

Lányok nagyon készülnek a kötős nénikék , ugye ? Én még bele sem tudtam kezdeni , de van még időőő , majd hamarosan :-)) ...

Szép napot mindenkinek !

Előzmény: Mvirág (30733)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 30742

Szia!

Szerettem volna írni Neked de nem tudok...

Írnál nekem, hogy válaszolhassak rá... Köszi. :-)

Előzmény: LBZS (30740)
Gyongyozo Creative Commons License 2011.05.20 0 0 30741

Mvirág!

 

Ezt a rengeteg mintát, nagyon-nagyon köszönjük!

 

Anita!  Nagyon aranyos a babád, megnéztem a blogodban a többi képet is.

LBZS!  Küldtem e-mailt rendelés ügyben!

LBZS Creative Commons License 2011.05.20 0 0 30740

Sziasztok!

 

A raggedy baba-minta rendelés fizetési része ok. Viszont azt olvastam, hogy ha 3 mintát rendelünk, akkor a wc papíros baba mintáját ingyen megkapjuk.

 

Az eddigi "rendelések":

 

Szerika:Lazy Daze

Én: Daisy Day bag doll

 

Válogassatok!

 

 

http://www.etsy.com/shop/DeenasCountryHearth?section_id=5418724

Mvirág Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30739

Mvirág Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30738

Mvirág Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30737

Mvirág Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30736

Mvirág Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30735

Mvirág Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30734

Mvirág Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30733

Ezt neked küldöm, talán nem ismered. No meg azoknak akik szintén ügyesen horgolnak. Hogy ki készítette sajnos nem emlékszem.

Előzmény: edi-baba (30693)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30732

Átküldtem. Kérlek jelezz, ha rendben megérkezett.

Előzmény: szerika0122 (30729)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30731

LBZS!

 

Köszi, remélem társulnak még a lányok.. :-)

LBZS Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30730

Sziasztok!

Ha mást is érdekelnek a raggedy babák mintái, írjátok össze, hogy kit melyik. HA lesz egy véglegesnek tekinthető választék, elosztom, kinek mennyit kellene majd fizetnie.

 

Addig utána járok a fizetési és egyéb feltételeknek.

 

 

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30729

Sanita!

Nagyon aranyos és szép a baba! Ügyes vagy.

 

Mvirág!

 

Köszi a mintákat.

Az egyik nagyon is tetszik, elküldenéd a mintát nekem mailban? A címem megtalálod a nevemnél.

A 30722 két vékonyka babáját. Köszi :-)

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 30728

LBZS

Ez tényleg nyuszi minta..

A felvetés jó, én benne is lennék, ha valaki intézi. Kevéske angollal nem merem.

De ők nagyon tetszenek:

http://www.etsy.com/listing/45482784/lazy-daze-e-pattern?ref=v1_other_2

Mvirág Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30727

 

Nos ennyi, remélem találtok kedvetekre valót.

Mvirág Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30726

Mvirág Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30725

Mvirág Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30724

Mvirág Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30723

Mvirág Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30722

Mvirág Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30721

Mvirág Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30720

Köszi Aledi!

 

Feltromara "keverve" rakja fel a mintákat...régóta olvasom, figyelgetem a blogját.

Pakolok fel néhány mintát, egész szép gyűjteményem van, mint online, mint papíron. Valószínűleg ezzel a a mintagyűjtéssel próbálom ellensúlyozni, hogy olyan kevés időm jut a varrásra.

Nos akkor:

Előzmény: edi-baba (30712)
schmidtanita Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30719

Itt a baba, amit délután ígértem. Eddig ez a baba áll leginkább közel a szívemhez.

 

 

Igen fotogén baba, ezért jó sok kép készült róla, ide tettem fel őket a blogba.

 

Még egy előbbi kérdésre válaszolva; én egyáltalán nem használok babavarrótűt, igazából még nem is láttam olyat, de majd utánanézek, hátha nekem is jól jönne egy.

schmidtanita Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30718

Igen, így a végére jó lett, tetszik nekem is. De valahogy nem szerettem csinálni. Van ilyen. :)

Előzmény: Annamária36 (30716)
LBZS Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30717

Sziasztok babások!

Jó régen jártam erre, de bedarált a sok tennivaló (munka, gyerek, iskola, stb.). Így vizsgaidőszak közepén nincs időm varrni, de majd utána! :)

Olvasgatlak ám titeket és csorgatom a nyálam a gyönyörű munkák láttán!

 

Edi-baba: esküszöm, ma gondoltam arra, hogy ezt a babát megvarrom, de attól tartok, hogy a kép alatt lévő minta nem azé a babáé. Szerintem az valamilyen nyuszinak a mintája lehet, mert hosszú láb és fül van a mintán. De ha valaki megtalálja annak a babának a mintáját, vagy el tudja készíteni, ossza meg velünk, mert nekem is nagyon tetszik a baba!!!!

 

Szerintem ez hasonló lehet:

http://www.patternhutch.com/country_hearth.html

http://www.etsy.com/listing/48706197/toilet-roll-angel-e-pattern

http://www.deenascountryhearth.com/store/WsDefault.asp?One=158

 

 

Sajnos nagyon ügyetlen vagyok a saját ötlet alapján történő előállításhoz. Ráadásul van egy szörnyű tulajdonságom, hogy amit meglátok mintát, azt ugyanúgy akarom elkészíteni, mert nekem az úgy tetszik. Szóval epekedve várom a baba(ák) mintá(it)ját. :)

 

Esetleg a wc-guriga tartó baba mintáját közösen is megrendelhetjük, ha benne vagytok. Ha jól láttam, 6 USD az e-szabásminta, ami mai árakon 1200 Ft-ra jön ki, de rendelhetünk más rongyos mintá(ka)t is.

Előzmény: edi-baba (30712)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30716

Hát mi bajod vele?  Jól sikerült!!!!!!!!  :o)

Mondom én,aki vért izzad minden eggyes babánál.

Előzmény: schmidtanita (30715)
schmidtanita Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30715

Végre elkészültem az áprilisi közös babával. :) Elnézést, hogy ilyen sokat csúsztam vele...:$ Remélem a képen nem látszik, hogy milyen nyögvenyelősen hoztam össze. :)

 

 

 

A következő közössel kapcsolatban inkább nem ígérek semmit, így legalább nem lesz lelkiismeretfurdalásom, hogy nem készülök el vele. Ha meg mégis sikerül, annak örülni fogok.

Később jövök mutatok még egy babát, csak még fényképeznem kell.

 

 

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30714

Nekem tetszik!

Előzmény: edi-baba (30712)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30713

Sziasztok!

 

Nálunk,az Kisbér (Komárom megye).  :)

Ha nagyon akarod,vehetek neked is lepukkant babát (ha találok). Havonta egyszer szoktunk benézni a boltba.

Előzmény: Hamu-pip (30708)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30712

Sziasztok!

Ezt találtam. Alkalmas lehet a baba szabásminta a májusi közös babához is... :)

Aledi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30711

Zöldtengerszem, Isten éltesse a gyönyörű unokát! :)

Előzmény: zöldtengerszem (30690)
Aledi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30710

Mvirág, én a babvarró tűt csak arra használom, hogy pontosan ott tudjam átszúrni a baba fejét, ahol kell. Az arcát már finom hímzőtűvel varrom.

Hamu-pip, én Vaterán vettem babatartó állványokat kb. 700 Ft-ért darabját.

Előzmény: Mvirág (30706)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30709

Legutóbb - ugyan ez nem waldorf - csak nemes egyszerűséggel hurkababának hivom. (Egyetlen tömlőből alakul ki az egész, ide-odaöltögetéssel) Szóval Marabuval festettem neki szemet. Most az ápiszban féláron adják, igy 700 Ft körül van.

Előzmény: Mvirág (30706)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.18 0 0 30708

Mázlista. :) Már azóta a turiba vettem egy porcelán fejű, nagyon helyes pofijú, piszokul lepukkant bohócot. Udvaroltam ezerrel, mégsem adtál el a tartót vele, ebben a turiban sem.

Mivel teste nincs, csak egy nagyméretű téglalap, most vagy teljes testet csinálok vagy tartót veszek hozzá :(((

 

Hol van az a nálatok? (Ha titok akkor priviben légyszives.) Szivesen vennék akár szép arcú rozzant babát is, mert megtetszett ez a műemlék felújítás babamódra. :))

Előzmény: Annamária36 (30707)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 30707

Sziasztok!

 

Hamu-pip nálunk amelyik babához van tartó,azt oda adják 200Ft-ért.Sajnos nem mindig kapok én se.

Szerintem az a szerencsém,hogy nem is tudják milyen érték hánykolódik náluk. :)

Előzmény: Hamu-pip (30705)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.17 0 0 30706

Kérdésem lenne...a babák arcát, gondolok itt főleg a waldorfokra, ami elég terebélyes :-)), szóval azt ti milyen tűvel hímezitek, érdekelne a méretére, a nagyobb méretű babavarrótűt használjátok vagy ehhez már hímzőtű a praktikusabb? És ha tudtok valami más alternatívát, például a festést, ahhoz melyik fajta lenne jobb?

Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30705

De jól néz ki :)) Hol vetted a babatartót? Már a baklinikásnál is néztem, de közölte a hölgy, hogy az nem eladó.

Előzmény: Annamária36 (30692)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30704

Köszi,majd jelentkezem.

Előzmény: Cserge. (30703)
Cserge. Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30703

Rendben, írj, ha aktuális! Gondolom, a postaköltség 90 Ft.

Előzmény: Annamária36 (30696)
zildi Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30702

hamarosan küldöm ismét, köszi

Előzmény: stigglinnc (30700)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30701

Sziasztok!

Most itt tartok.Lesz még kabátka (fejben már megvan).

Blúz ujja se biztos,hogy így marad. :)

 

 

stigglinnc Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30700

Ildi, megkaptam a leveledet, de a Reply gomb helyett a Delete-re nyomtam nagy ügyesen...

Bocsi, tudnál írni még egyszer, hogy válaszolhassak?

Előzmény: zildi (30697)
stigglinnc Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30699

 

Én ismerek a városban egy hölgyet, aki babákat gyűjt és nagyon tervezi, hogy a háza mellett külön kis múzeumot épít nekik, mert a házban már alig férnek tőlük:-).

Ha végképp nem tudod jó helyre juttatni őket, írj a mélcímemre, és összehozlak vele (Pilisvörösváron).

 

 

Előzmény: zildi (30697)
zsanna Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30698

Hát szerintem vagy itt, vagy a "ki mit gyűjt"-ben....

(de az elég lassan mozog...)

Előzmény: zildi (30697)
zildi Creative Commons License 2011.05.16 0 0 30697

Szép napot kívánok!

Szerintetek kit érdekelhetne 45 darabból álló külföldi népviseletes baba-gyűjteményem?

Hol, milyen fórumon érdeklődjek?

Segítségeteket köszönöm

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30696

Hát anyira nem sürgős de,ha tényleg ilyen olcsó felétek, akkor beszélhetnénk róla.

Előzmény: Cserge. (30694)
Cserge. Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30695

200 Ft körül volt.

Előzmény: Cserge. (30694)
Cserge. Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30694

Annamari!

Ha sürgősen szükséged van rá, holnap tudok postázni egy hármas csomagot. 9 cm, sárgaréz fokú. Pár napja vettem, de még nem jutottam a babám fejéhez. És tudok venni magamnak, nincs messz a bolt.

Cs.

Előzmény: Annamária36 (30692)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30693

De jó, köszi... Mondjuk, a honlap elég béna, nem látszanak a méretek... De majd alaposabban megnézem.

Előzmény: Törölt nick (30689)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30692

Sziasztok!

 

Zöldtengerszem nagyon köszönöm,hogy ajánlod magad!!!!!!! De most,hogy IOkaste (köszönöm szépen!) felnyitotta szemeim,rendelek mert innen anyag is kell. Nem is értem,hogy a tűre miért nem találtam rá eddig!

Ma itt tartok:

 

Előzmény: zöldtengerszem (30690)
BerryD Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30691

szarvasmici!

Én is gratulálok a győzelmedhez! Szintén a szavazók között voltam. Öröm volt támogatni téged, mert gyönyörűek a munkáid!

Előzmény: szarvasmici (30671)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30690

Annamari !

Én tudnék ..., mennyire sürgős ? Mert van ugyan nekem itthon egy amit elküldhetek , de vennem kell egy másik lánynak is ...Szóval fogok menni nemsoká a boltba  , akkor vehetek neked is ...Igazából kéthetente a bolt házhoz jön amikor megyek a kézimunkakörbe , az egyik lány akinek boltja van szokott jönni oda is , de az csak 1.5 hét múlva lesz ...

Írj mailt a címeddel , és akkor küldöm vagy most , vagy két héten belül , jóóó ?

Hát megvolt az unokám szülinapja , de a fiúbabát nem tudtam elkészíteni időre , mert a csütörtököt , amit rászántam volna nem tudtam kihasználni ,mert nem működött a nyomtató , és így nem volt szabásmintám ... Azért nem adtam fel , jövő héten megcsinálom ! :-)))

 

Szarvasmici !

Szívből gratulálok , megérdemelten győztél !

 

És akkor egy kép a szülinapos 1 éves kisunokámról Leventéről , meg az anyukájáról , aki segített elfújni a gyertyát ...:-)))

 

 

 

 

 

Előzmény: Annamária36 (30686)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30689

Ha nem kell olyan csodás minőség, mint amivel Mici dolgozik, egy hazai műanyagos: http://www.vedepe.hu/site/index.php/szemek_orrok/

 

Sajna, árakat enm tudok,mert amihez nekem kell, ahhoz én valódi üvegszemeket használok, amit (nagyon olcsón!!) egy pesti üvegestől veszek. (A honlapunkon fentvan az elérhetősége.)

Előzmény: edi-baba (30682)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30688
Előzmény: Annamária36 (30686)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.15 0 0 30687

sziasztok!

szeretném kérdezni, hogy a babák súlyozására milyen típusú töltetet használtok. Illetve honnan és mennyiért lehet beszerezni?

köszi

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 30686

Sziasztok!

 

Nagyon nagy kérésem lenne!!!!!!!!!

Tudna valaki venni nekem babavarró tűt (olyan hosszút)?

Tudok pénzt utalni,küldeném az árát,postaköltséggel együtt!

 

Itthon akárhol keresem, úgy néznek rám mintha legalább a Holdról jönnék.  :o/

Mvirág Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30685

http://www.doll-making.org/dollmaking01.php

 

Ha valaki még nem ismerné... többek között a "drótos baba" technikája és más ötletek.

Mici én is "megszavaztalak :-))

szarvasmici Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30684

Rosszul írtam, nem 1,5, hanem 1,3, de így is duplája.

Előzmény: szarvasmici (30683)
szarvasmici Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30683

Drágább. De emiatt: http://www.etsy.com/listing/64288637/12mm-hand-painted-pearl-tallic-safety erősen gondolkodom rajta. Jerrynél nincsenek ilyen szép színek. Egyébként először én is az Etsy-n vásároltam Jerrytől, és a csomagban küldte a honlapja elérhetőségét.Mivel 25 dollár fölött nem számít fel postaköltséget, ezért ő marad a befutó. Összehasonlításképpen az általam linkelt szemek párja 1,5 dolcsi, Jerrynél 0,65.

Előzmény: edi-baba (30682)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30682

Jaj, de jó, köszönöm!

 

Közben, míg vártam a válaszod, nézelődtem az Etsy-n, és ezt találtam: http://www.etsy.com/people/6060?ref=ls_profile

 

Érdemes lenne összehasonlítani az árakat.

Előzmény: szarvasmici (30681)
szarvasmici Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30681

Na akkor azonnal, mert ha nem teszem, megint elfelejtem. Szóval itt a forrásom: http://glasseyesonline.com/index.php?main_page=index&cPath=85_115

De szerintem ezek nagyon picik, minimum 6 mm-est tudok elképzelni, bár attól függ milyen vékony fonalból horgolsz. A 6-oshoz van zárókupak, ezekhez a picikhez külön kell megvásárolni.

A honlapon baloldalt lehet választani, nézelődj. Ha döntöttél, akár csatlakozhatsz is hozzám a vásárlással. :)

Előzmény: edi-baba (30680)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30680

Igazán nincs mit, rászolgáltál az elismerésre...

 

Itt is megkérdezem, hátha... Már írtam Neked e-mailt is, de biztosan elkerülte a figyelmedet:

 

No, szóval: a babákon kívül horgolt állaltkákat is készítek, de sokkal szebbek lennének, ha gyöngy helyett pici állatszemet használnék. Mivel Te sok ilyet használsz, gondoltam, ismered a forrásokat. Hol tudnék 3-6 mm-eseket beszerezni. Nagyon várom a válaszod...

Előzmény: szarvasmici (30676)
Szorgos Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30679

Azért tetszik nekem ez a fórumosdi, mert egyszer a Újpest topikon összejöttem a csajszival és kiderült, hogy 2 emelettel alattam lakik és addig csak jónapot kívánok mentünk el egymás mellett. Egy másik meg a szomszéd házban lakik. :)

Előzmény: Szorgos (30678)
Szorgos Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30678

Tyűha, Te is földim vagy!?

Van még itt újpesti jány? :)

Előzmény: zöldtengerszem (30661)
Szorgos Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30677

Szép napot Mindenkinek!

 

Felvetettem ezt a vonalat is, de egyenlőre még elég képlékeny a dolog, ha beindul akkor szerintem elképzelhető a netes árusítás is. :)

Előzmény: BerryD (30597)
szarvasmici Creative Commons License 2011.05.13 0 0 30676

IO, Edi-baba, Adél, köszönöm, aranyosak vagytok. Hamu-pip neked is köszönöm, és legközelebb gyere ám oda a Goubán!

Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.12 0 0 30675

Gratulálok a nyereményedhez, megérdemled annyira jópofik a manóid. Nagyon birom a vigyori fejüket :)))

Szerintem láttalak a Gozsduban úgy 2-3 hete vasárnap, csak akkor még nem tudtam, hogy Te vagy Te.

Na ezt jól megaszontam, jobb ha megyek inkább aludni, mert az hibanélkül teszem. :))

Előzmény: szarvasmici (30671)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.12 0 0 30674

Szívből gratulálok, Mici! Igazán bámulatos, amit csinálsz... (én is szavaztam Rád... :))))

Előzmény: szarvasmici (30671)
Aledi Creative Commons License 2011.05.12 0 0 30673

Bizony, hogy megnyerted! Annyira örülök neked, nagyon megérdemelted :)

Helló IO! :)

Előzmény: szarvasmici (30671)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 30672

Gratula!!! - Mert megérdemled. :D (És naugye! :))

 

Szolg. közlemény: az előző havi közös varrásos képeket suttyomban feltettem ám a honlapra. Sajna, nem tudom rendesen nyomon követni az eseményeket itt (új tagokat, stb..), szóval ha valaki kimaradt, most sikítson. Ha azóta megvan a köv. minta is, és hivatkoztok rá, megpróbálom azt is feltenni. (és az újaknak (régieknek is) halkan megsúgom, hogy a régebbi közös varráokhoz is lehet csatlakozni, utólag is felkerülnek a fotók, csak a közös mutogatás élményét nem lehet már visszahozni. :D)

 

Mindenkinek üdv!IO

Előzmény: szarvasmici (30671)
szarvasmici Creative Commons License 2011.05.12 0 0 30671

Lányok! Úgy néz ki, hogy az anyavállalatos versenyt megnyertem. Köszönöm nektek, hogy szavazataitokkal ti is hozzájárultatok ehhez, de elsősorban Adélnak köszönöm, hogy tájékoztatott benneteket a versenyről, és persze azoknak, akik megosztották a linkemet. Puszi nektek!

foltosvirág Creative Commons License 2011.05.12 0 0 30670

Csipkeherceg!

Nagyon  köszönöm a segítséget, több mintából ezt sikerült varrnom:

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 30669

Sziasztok!

 

Én azt tömöm vissza,amit kiszedek belőle.Az olyan kemény tömő ami kell is a babának. Ruhát már tudom milyen lesz (ma jutott eszembe meló közben),csak idő kéne.  :)

Előzmény: Hamu-pip (30668)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.11 0 0 30668

Egy ilyen babát én is beszereztem a turiban. :)) Szép a pofija, de azontúl minden katasztrófális állapotban van rajta. Egyenlőre nincs ötletem még, hogy minek öltöztessem. Ezer sebből vérzik szegény a kitekeredett testével és végtagjaival. Mivel kell ezt majd egyáltalán kitömni?

Előzmény: Annamária36 (30667)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.10 0 0 30667

Sziasztok!

No,akkor hajrá!  Mondom én,aki alig mutatott még valamit.Előnyöm talán annyi,hogy "varrónő" vagyok csak elferdültem a foltok meg a babák felé. :)

Megmutatom azért,hogy mit (kit) szerztem magamnak a hétvégén.Ő egy kismenyasszony.Egy kicsit viseltes, a ruhája meg egyenesen ronda (képen nem is látszik mennyire).Érdekessége annyi,hogy nem csak fej van,hanem egy kis mellrész is és enyhén félrefordított a feje(ilyenem még nincs). Ruhát már szétszedtem,fejben már megvan,hogy milyen lesz az új öltözék.

edi-baba Creative Commons License 2011.05.10 0 0 30666

Sziasztok!

Nemsoká babázom újból... kicsit eltérültem az amigurumik felé... baglyok, macik, sünik készültek. A blogomon megnézhetitek, ha érdekel... Ide majd a új babákat mutatom... :)

schmidtanita Creative Commons License 2011.05.10 0 0 30665

Jajj-jajj, én is adós vagyok még egy babával, szégyellem is magam. Időpontot nem is merek már ígérni, de már csak néhány öltés hiányzik, és elkészül...:)

Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.10 0 0 30664

Dehogy vagy hibás!

Csak figyuzzál, mi kezdők is - kb 2 év és sok baba után - majd úgy olvasunk a szm-ről mint öreg indián a MOL térképről :)))))

Előzmény: Annamária36 (30655)
Kaoka Creative Commons License 2011.05.09 0 0 30663

Földim, nekem az egész hónap zűrös. Azért majd egyeztetünk. :)

Előzmény: zöldtengerszem (30661)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.09 0 0 30662

Perszehogy meg ! :-)))...

Előzmény: szerika0122 (30658)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.09 0 0 30661

Annamari , Nekem is ez volt gyanús , csak kicsit nagynak tűnt , azért kértem a tapasztaltabb szemek segítségét , köszi , hogy megfejtetted , így azért könnyebb lesz...

 

Földim Kaokám !!

Nanáhogy , én is épp ezt mondtam , hogy kevés baba készült...  , azért ha időd lesz várjuk a pótolt babákat is . Főleg a havi mintababa kitalálójáét :-))) ...

Mikor adjam oda a kötött zoknikákat ??? Nekem ez a  hét zűrös , a következő jobb lenne ...

 

 

Előzmény: Annamária36 (30655)
Gyongyozo Creative Commons License 2011.05.09 0 0 30660

Jaj, de hogy vagy Te hibás!!!! Miben? Ne viccelj már! A szabásmintát nagyon szépen köszönöm!!!

Előzmény: Annamária36 (30655)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.09 0 0 30659

Sziasztok!

Caroline, egy nagyon tapasztalt babavarró csodás leírást adott közre a blogján. Ajánlom figyelmetekbe! Szabásmintával! Nagyon nagyvonalú, köszönet érte!

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 30658

Annyi alkotói szabadság ugye megengedtetik, hogy a testről a fejet le lehessen választani??

Én így szeretem varrni a babákat.

Hátul a fejem vízszintesen egy nyílást vágok, és ott bedugom a nyakat a fejbe, aztán összevarrom őket...

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 30657

:-))

 

Örülök, hogy tetszik.

Előzmény: schmidtanita (30641)
Kaoka Creative Commons License 2011.05.09 0 0 30656

Szép napot mindenkinek! Lassan előbújok az oduból és visszaállok a régi kerévágásba, de addig még van egy hónap, aztán tadam. :-) Nagyon tetszik a májusi közös, akkor marad ez a minta? Lányok, a közös varrásos babát idáig mindiga mintával együtt raktuk fel. Úgy biztos értető mindenki számára és úgy tud bekerülni a gportálos képtárunkba is. Egyelőre még az áprilisim sincs készen, de dolgozom az ügyön. Nem sokan varrtátok meg, mondon én, aki...... :-D

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30655

Én vagyok a "hibás" egyedül!  Találtam 2 képet amiről a baba elkészíthető:

Elsőn ott van a keze meg a lába,a másodikon meg a teste-feje.

Vagy keressek egyszerűbet?

Előzmény: Gyongyozo (30654)
Gyongyozo Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30654

Hát jól feladtátok a leckét nekün k kezdőknek. Máris kiváncsi vagyok, ki mit készít ebből az ötletből. Az enyém biztos kicsit "izzadságszagú" lesz, de hajrá!!!

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30653

Az a lényeg,hogy nem kell megijedni! Aki már összehozott egy akármilyen babát,annak menni fog! :) Van rá 3 hét.

Előzmény: Hamu-pip (30652)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30652

A fantázia szabadkezet kapott. Ztsz-hez hasonlóan én sem értek a szabásmintákhoz - sajnos.  :(

Viszont szeretem a kihívásokat. :DDDD Kiváncsi leszek  mit tudok kihozni egy fényképből.

Előzmény: Annamária36 (30649)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30651

Az enyém olyan 40cm-es lesz.  :)

Előzmény: BerryD (30650)
BerryD Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30650

Részemről egyetértek, hogy kísérletezzünk a fotók és az ömlesztett minta alapján! Ettől még izgalmasabb a dolog! :D Végtére is mi történik, ha nem pont olyan lesz a baba? :D Egyszerűen ezt mondhatjuk: EGYEDI :DDD Egyébként az eredeti felvetés is az volt, hogy ki-ki a saját kreativitását adja bele a dologba! Van is egy szuper ötletem hozzá, de nem vagyok hajlandó megvizsgálni, hogy a képeken rajta van-e, mert mindenképpen megcsinálom. Most már bemamókázódtam, varrni (is) akarok!!! Azért azt jó lenne tudni, hogy kb. mekkorka legyen a mamika? Már csak szabásminta híján kérdezem a tapasztaltaktól! :DDD Ez a baba egy igazi kihívás! :DDD

Előzmény: edi-baba (30648)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30649

Sziasztok!

 

Mamócákhoz nincs külön szabásminta!!!!!!!!!!!  Ott az a pár kép,abból kell összehozni. Azért írtam,hogy ránk van bízva mekkora lesz.

Előzmény: zöldtengerszem (30647)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30648

Én is végignézegettem, mivel abban az újságban sok baba leírás van, vegyesen vannak a minták a különböző babákhoz. Bár az is lehet, hogy majdnem mind hasonló minta alapján készült. A ruhák mintája is közéjük van keverve. Azt kiderítettem, hogy portugál nyelven van. A Google fordíróba be tudjátok írni a mintákra írt szövegeket, és szépen lefordítja. Én azt hiszem, magam fogom rajzolni a szabármintát a babához és a ruhákhoz is a fényképek alapján. Némi támpontot adnak azért a lerajzolt minták... :)

Kezdőknek azért ez nem olyan könnyű dolog...  Azt javaslom, kísérletezzetek bátran!

Előzmény: zöldtengerszem (30647)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30647

Szóval ebben az albumban , előre-hátra lapozgatva vannak a szabásminták is , de melyik a mamókáé ??? Nagyon profi varrónőlánykák , lécci segítseteeeek ! :-)))

 

 

https://picasaweb.google.com/109290869619433584785/EditoraOnlineBonecasDePanoAno1N10EdiOEspecial#5145080416650650674

Előzmény: zöldtengerszem (30646)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.08 0 0 30646

Háááát ? Merthogy a kötés a szívemcsücske azért mégiscsak ..., ha kacsingatok is más csücskök fele !

 

Lányok ennek a babának biztosan azok közül valamelyik a szabásmintája , de egy hozzáértő nézze meg legyen szíves , hogy melyik is az . Nekem a szabásminta nem annyira egyértelmű , mint egy eredeti varrónőnek .

 

Akkor varrjuk a kötős nénikét majd , okéé ! :-)))...Még gyűjtöm az ötleteket ...

 

Szép napot , jó varrogatást mindenkinek !

Előzmény: Hamu-pip (30643)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 30645

Annamária!

 

Köszi a mamókás képeket.

Nagymamáról nekem Stigi mamókája jut eszembe, a tavalyi gurulósból.. annyira aranyos és kedves lett... (nem azért dícsérem, mert én is benne voltam.. és még amit írt hozzá! Ajánlom az újaknak is megkeresni... :-)  )

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 30644

Köszönöm lányok!

 

A kiállítás Répcelakon volt, azért nem írtam előtte, mert csak a majálisra állítottunk ki, és hamar le kellett szedni sajnos a műveket.

Pedig amint gondolhatjátok, élőben sokkal hangulatosabb volt....

A babáik is nagyon jól érezték magukat, végre tágas helyen voltak, játékokkal, egyéb kiegészítőkkel körülvéve...:-))

(Nem mint otthon a polcon szorosan összebújva..)

Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30643

Ez megnyilik, köszi. Másik gépről nem nyilt meg az előző.

Igen, átmásoltam új ablakra. :)

Kötös néni? Miért gondolom, hogy ez nagyon a Te tűidre lesz hegyezve? :))))

Előzmény: zöldtengerszem (30626)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30642

Csodaszépek! Itt aztán lehetet (volna) tobzodni és szájtátani :))) Hol volt?

Előzmény: szerika0122 (30628)
schmidtanita Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30641

Ohh, szerika, hát ezek a képek valami fantasztikusak ám. A lovacskás kis rageddy fiú, a nyuszkók, a boszorkány icipici cicája...oda vagyok értük. Meg a sok-sok apró részletért is. :)

 

Jajj, én még az áprilisi közössel sem haladok, talábi vasárnap, de már abban sem vagyok biztos. :( Csak reménykedek, hogy lesz rá időm.

 

Én már szavaztam SzarvasMicire, de akkor most csinálok neki egy kis reklámkampányt a közösségi oldalaimon, meg kiteszem a blogomba is, bár azt nem olyan sokan olvassák.

 

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30640

Aki nem látja a mamókákat,itt van minden róluk.

Szóval,ennyi. Ebből kéne megoldani.  :)

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30639

Sziasztok!

 

Hát,igen! Erre a szintre szerenék én eljutni!

Előzmény: szerika0122 (30628)
BerryD Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30638

Gratulálok! Ez egy csodás kiállítás volt!

Előzmény: szerika0122 (30628)
Aledi Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30637

Lányok, benéznétek SzarvasMici blogjába? http://szarvasmici.blogspot.com Szükség lenne egy kis babás összefogásra :)

Gyongyozo Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30636

Egy-két napig nem kukkantok be ide és máris nem győzök visszaolvasni.

Nagyon szépek a babáitok, mindegyikben más fog meg. A kis varkocsosban, hogy ugy eláll a copfja, Zöldtengerszemében a horgolt szines sapija, a manókat és tündéreket meg különben is nagyon imádom.  Én most egy picit gyöngyileg "behavazódtam", muszáj befejeznem azt amit elkezdtem, mert ha megint babázok, soha nem lesz kész a gyöngymunkám.

Hát ilyen nagymamásat még soha nem varrtam, ez lesz a májusi baba akkor? Én is megpróbálkoznék vele, bár nagyon parázom... Ha ez lesz amit csinálunk, valaki megszánna egy ducis szabásmintával, ilyenem nincs és ilyet alkotni nem tudok.

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30635

Nagymama unokával? Jó ötlet!

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30634

Igen én készítettem őket.. ruhákban segítséget kaptam..

Előzmény: edi-baba (30630)
Aledi Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30633

Hú, Szerika, mennyi szépség!

Nagyon jó ez a mamóka, ugye ezt varrjátok közösnek? :)

Előzmény: szerika0122 (30629)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30632

Annamária, jó ötlet. Varrjunk mamókákat? Szupi... És az unokákat is hozzá? Mert én remélem, hogy az is lesz, sok.... :)

Előzmény: Annamária36 (30623)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30631

Köszönöm... :)

Előzmény: Mvirág (30614)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30630

De klasszak! Mind a Te munkáid?

 

Ha szeretitek a süniket... De most már babát is fogok varrni, nemsoká, csak kicsit eltérültem... :)

 

Előzmény: szerika0122 (30628)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30629

Ő még lemaradt- Réka Neked küldöm, ha erre jársz...

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30628

Volt nálunk egy kiállítás, fogadjátok szeretettel a képeket... amiket sajnos elég jól összekevert valaki ....mindegy.

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30627

A babám kalapját nem én csináltam, és a kosara szalmából van.

 

 

Annamari, én meg nem tudok picasát nézni... nem tenné fel képet, mire gondoltál?

zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30626

Annamari!

 

Nézd csak ennek a lánynak egy másik albumában meg van a szabásminta is , csak segítsetek kiválasztani , hogy melyik az ???

Itt a linkje :

 

https://picasaweb.google.com/109290869619433584785/EditoraOnlineBonecasDePanoAno1N10EdiOEspecial#5145084148977231618

 

Pipőkém talán ez megnyílik neked ??? Átküldöm mailben is , jó ?

 

Éntőlem lehet ez is a közös , a kis kötős nénikékkel .., óh már van is ötletem ..., de nem mondom el :-)))....

 

Rengeteg klassz babás dolog van itt nála , köszi a linket is !

Előzmény: Annamária36 (30623)
zsanna Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30625

új lapra másoltad át? Mert csak úgy műxik.

Előzmény: Hamu-pip (30624)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.05 0 0 30624

Nekem nem nyilik meg ez a link. :(

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30623

Írjuk páran,hogy kezdők vagyunk (ugye). Ez miatt is,de inkább a feje (fején az orra) miatt,mert nagyon tetszik és még ilyet nem varrtam,varrtunk...................!

.........és lehetne az a címe (a Május hónapnak),hogy :  ILYEN LESZEK

.........és akkor biztos,hogy hasonlítani fog minden baba a gazdájára,mert belevisszük magunkat.

 

Szóval erről lenne szó.

 

https://picasaweb.google.com/109290869619433584785/EditoraOnlineBonecasDePanoAno1N10EdiOEspecial#5145083517617039042

 

 

Szabásminta nincs,de a képek amik ez után vannak,sokat segítenek..........és mindegy lenne,hogy mekkora (én nagyobbacskát gondoltam).

 

Szerintetek? Mit szóltok? Megoldható? De szóljatok,ha nem jó!!!!!!!!!!!  Hmmmmmmm..........?

 

Előzmény: Annamária36 (30620)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30622

Anita !

Csak próbaképpen szeretném , hogy tudok-e olyat ? Aztán persze a többit megvarrnám megint saját ízlésem szerint :-)) .

Én kötésben sem szeretek két egyformát készíteni , bajban is voltam a nővérem és a bátyám ikreivel ( mindekttőnél fiú ikerpár született anno) , mert legalább színben , vagy egyébben különbözőt kelllett csinálnom  .

Épp azt szeretem benne , hogy az enyém , mégha nem is tökéletes . De szeretném tudni , hogy olyat vajon tudok-e ? :-DDD

 

De azért köszönöm a  soraidat , tképpen igazad van  ! ...

 

Váromababááááát ! :-DDD

Előzmény: schmidtanita (30619)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30621

Foltosvirág !

Itt a kézimunkás fórumon keresd meg Csipkeherceget . Ő egy kézimunkázó fiú , babakiállításon is volt a babájával , nem a babát , a korabeli ruháját varrta ő , és sok infója van evvel kapcsolatban . Biztosan szívesen segít neked , habár mostanában kevesebbet van a fórumon , de ha E-mailt írsz neki arra válaszolni fog meglátod  ...

Előzmény: foltosvirág (30606)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30620

Khmmm..........!

 

Hát,sziasztok!

 

Találtam babamintát.

schmidtanita Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30619

szerika, aranyos nagyon a közös babád! A kalapját is te csináltad?

 

zöldtengerszem, a tied is jó lett. Jajj, ne akard, hogy ne lehessen felismerni magad a babában. Szerintem fontos, hogy benne legyél. Én nem szeretem, ha valaki megvarr egy babát minta alapján, de nem visz bele semmi pluszt, semmi egyediséget.

 

Mvirág, én Mohács környéki vagyok, akkor annyira nem is vagyunk közel egymáshoz...:)

zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30618

Erika !

Nagyon szép és élethű a te babád is , én is ilyen kiskosarast akartam csinálni , a barátnőmtől kaptam hozzá gyöngyből készült kosarat is . majd egyszer tuti megcsinálom mégegyszer ezt a babát másik anyagból  , és azt megtartom magamnak :-))..

Tényleg jó ötlet ez a közös varrás , az ember nehezen izzadja ki magából , meg aggódik , amikor közeleg a határidő , de olyan jó elnézegetni az iker , de mégsem egyforma babákat :-))) ....

 

Májusi baba milyen lesz ??? :-))) Én is ezt kérdezem  , pedig egy hete alig vártam , hogy végre kész legyen :-DDD ....

Előzmény: szerika0122 (30608)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30617

Virááág !

 

Óh , ez tényleg nagyon széép , és az előtte levő hsz-od is :-)) .. Köszönöm neked :-))) ...

 

Amaranta jobbulást !!!

Várjuk a te csodaszép babáidat is :-))) ...Ezek is nagyon helyesek !

 

Na pont azt kéne megtanulnom , hogy olyan babát is tudjak csinálni , mint pl ezek  ! Valahogyan mindig olyan lesz , hogy felismerem magam benne . Kiváncsi vagyok tudok-e olyan babát készíteni majd , amit valaki más talált ki , és nincsen rajta a saját babám . Nem tudom értitek-e ? Én nem tudok túl ügyesen rajzolni , de sokat rajzoltam a gyerekeimnek , meg velük együtt is , és rájöttem , hogy valahogyan egyformák a rajzaim .

Ezt látom most 3 baba után a babáimon is . :-)))

 

Előzmény: Mvirág (30600)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30616

Óh Berry !

 

De aranyosan írtááál ! Tudod , nekem is ez még csak a harmadik babám ! Amikor a Raggedyt csináltuk nagyon paráztam , mert ő volt a második , és akkor azt mondták nekem a lányok ,a kikm már évek óta itt csodaszép babákat alkotnak , hogy:

 

"Nem vagyunk mi olyan szigorúak ám !" :-)))

 

 És akkor meg mertem fordítani a Raggy baba orrát , mert a háromszög csúcsát lefele állítva tudtam csak neki kedves pofit csinálni , szabályosan sehogyansem . Nekem nem ment . (Aztán láttam , hogy volt akinek sikerült :-)))  )

 

És akkor megindult a fantáziám , és azóta is ha valami nem alakul jól , igyekszem valahogyan megjavítani . Itt ócska trikóanyagból varrtam a babát amiről azt hittem jó lesz , de túl rugalmas volt , és olyan bumzli lába lett , a rendes szabályos vékonka helyett , hogy kénytelen voltam rá cipőt adni :-DDD ..A szeme meg ilyen lett :-)...

Örülök , hogy sikerült bátorságot adni neked , és ebben is az alkotás gyönyörűségét . Mert épp az a  szép , ahogyan  megalkotok egy-egy babát a saját fantáziám szerint . Persze van amikor igyekszem majd pontosan olyat csinálni amilyen az igazi modell , aztán majd meglátjuk mi lesz belőle :-)))...

 

Előzmény: BerryD (30597)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30615

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked! :))

Előzmény: A maranta (30611)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30614

Hát persze.

 

Előzmény: edi-baba (30604)
BerryD Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30613

szerika0122, A maranta édesek a babák! Akár a közös, akár a manók! Én is kíváncsian várom a májusi babát! :DDD Ez olyan jó, együtt varrni, egymásnak örülni! :DDD

 

Előzmény: szerika0122 (30608)
BerryD Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30612

Mvirág!

Kevéske babát varrtam idáig, mindet megmutattam már itt. Az egyik kis chiffon baba  a kisebbik lányomé lett. Ma reggel boldogan el is vitte magával az iskolába. 

Remélem, hogy vele ment az a szeretet, biztonság, boldogulás, méltóság és hit, amiről írtál! Akkor legalább van aki vigyáz rá, mert zűrzavar az van bőven ebben a világban! Szép és megnyugtató gondolatokat osztottál meg velünk! Köszönet érte. 

 

Előzmény: Mvirág (30600)
A maranta Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30611

Sziasztok!

 

Annyira ügyesek vagytok, csodaszépek és egyediek letek a babák, gratulálok! Fel is teszem majd a honlapra pár nap múlva. Nekem csak kiszabni sikerült, és megvarrni már nem, még késve sem, mert kötőhártya gyulladásom van :-(. Nem tudom, hol kaptam el, gyerekkoromban volt utoljára.

 

Annamaria36,

 

Szerintem nem baj az, ha te választod ki a májusi közöst :-)

 

Ez persze nem azt jelenzi, hogy nem lehet javaslatokat tenni másoknak, hanem azt, hogy te mondod kia végső szót.

 

Olyan jó lenne már újra köztetek lenni nap-mint nap érdemben is, mutogatható babákkal, de fogalmam sincs mikorra jutok idáig. Azért azt annyira jó látni, hogy ti varrtok és különlegesebbnél-különlegesebb babák születnek. Na megyek, mert nem látok a könnyeimtől...

 

Azért varrtam manókat kb. 2-3 hete, 4 db Csutkamanó-álommanó kelt útra húsvét előtt.

 



F.Gina Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30610

Kedves babás lányok !

Idén is lesz Pestlőrincen közös varrás, remélem tavaly jól éreztétek magatokat és idén is színesebbé teszitek az összejövetelünket.

Várunk benneteket is szeretettel, itt a meghívónk :

 

 

Budapesti régiós varrás

 

Szeretettel meghívunk minden érdeklődő foltvarrót a tavaszi régiós varrásra, amelyet ezúttal is Budapesten a XVIII. kerületben, Pestszentlőrincen tartunk 2011. május 21-én, szombaton 10 órától.

 

Helyszín: Kondor Béla Közösségi Ház

                 1181 Budapest Kondor Béla sétány 8.

 

Megközelíthető a Kőbánya-Kispest metró végállomástól a 136E busszal

 

Belépő: céhtagoknak 500.-Ft, nem céhtagoknak 1000.-Ft

 

Szeretettel várunk varrnivalóval, a szokásos finom uzsonnával, vásárral, tombolával és

csereberével!

 

Jelentkezés: foldvary64@citromail.hu

Aledi Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30609

Jaj, de helyre kis leányzó! A kosárkája is szalma?

Előzmény: szerika0122 (30608)
szerika0122 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30608

Most épp csak ilyen képet találtam az én babámról..

Mi lesz a májusi baba mintája?

szerika0122 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30607

Mvirág!

Nagyon szépen írtál...

foltosvirág Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30606

Sziasztok!

 

Bár én nem varrok babát, de rendszeresen ( inkább foltvarrással foglalkozom) eljövök és megcsodálom ezeket a szép babákat. 

Most még is egy kis segítségre lenne szükségem. A kislányom iskolája felkért, hogy varrjak egy babára egy 1900-1940 évekbeli ruhát (Apponyi Franciska grófnő). Sajnos én szabásmintát nem tudok szerkeszteni és az interneten sem találtam semmit. 

Ha valaki tudna segíteni benne, hogy hol találok mintát megköszönném.

 

Foltosvirág

Aledi Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30605

Sziasztok, lányok. Kicsit eltűntem, jó sokat kellett visszaolvasnom (szerencsére :)

Nagyon aranyosak a közös babák. Az Annamáriáé kecses, elegáns, Berryé egy kedves iskoláslány, Hamu-pip-é egy kis mesehős, Zöldtengerszemé egy rosszcsont ovis. Mindenik más, mind gyönyörű, és ami számomra a legfontosabb kedves arcú, szeretnivaló, egyedi. Ügyesek vagytok.

És igazatok van, a babavarrás nagyon jó boldogság-terápia, én úton-útfélen biztatok mindenkit, hogy legalább a saját kislányának varrjon.

edi-baba Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30604

Kedves Mvirág, Megoszthatom másokkal, amit leírtál? Annyira szívhezszóló, annyira tele van csodálatos pozitív érzelmekkel...

Előzmény: Mvirág (30600)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.04 0 0 30603

Huuu de szépen leírtad a babázás lényegét. Azt szoktam mondani addig jó, mig van bennünk valahol mélyen (vagy nem is annyira mélyen) még mindig abból a kisgyerekből, akik egykor voltunk. Azzal, hogy rá tudsz csodálkozni dolgokra... tudsz igy örülni apróságoknak is, amit mások - lehet - észre se vesznek... és nem értik, hogy a "gyermeklelkületüek" mitől mindig mosolygósak. :)))

Előzmény: Mvirág (30600)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30602

De gyönyörű, amit írtál... Nekem soha, senki nem varrt babát, nincs ilyen élményem, viszon a gyerekeimet elkényeztettem. Képzeld, a Fiamnak 6 éves korában varrtam cirmos-mintás műszörméből egy cicát. Talán 20 cm-es volt az egész... Egyszerű volt és csúnyácska, de ő gyönyörűnek látta. Annyira szerette, hogy mindenhova vitte magával (még az iskolába is), mert engem, a szeretetemet, a biztonságot jelentette. És bár már 18 éves már elmúlt, még mindig ott az ágyában az a cica... Örök darab.

Előzmény: Mvirág (30600)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30601

Sziasztok!

 

Babailag én is innen tanulok meg sokmindent.  :)

Előzmény: BerryD (30597)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30600

Egy nagyon korai gyermekkori élmény...dédinél aludtam, földes konyhájában...nagy tolldunnás ágyban. Mikor felébredtem mellettem feküdt egy rongybaba és a mama fürkésző tekintete: Nos, hogy tetszik? Hát hogyne tetszett volna...baba...játék...önfeledt boldogság...még akkor is, ha az anyaga ütött-kopott, bordó gyapjúszoknya, de olyan nem volt senkinek. Ahogy lenni szokott a rongybaba az "úton" a maga fizikai valóságában elveszett (?) elszakadt (?), de a hozzá kapcsoldó pozitív érzelmek megmaradtak. Ha a babára gondolok, látom a dédit is, ahogy méltósággal viseli az öregség minden fájdalmát nyügét, érzem, ahogy a kérges tenyerével finoman simogat és nevet kilencven évesen is... "Kis Bolondom"- mondja... és én úszkálok valami nagy-nagy boldogságban, biztonságban érzem magam.

Hogy mit adott nekem az a baba? Szeretetet, biztonságot, boldogulást, méltóságot és hitet a zűrzavarban.

Úgy gondolom nem kell senkinek mentegetőzni, ha valaki az újdonsült babáját néhol "csempének" találja ( no jó az én waldorf manóim is lehetnének kicsit kalácsképűbbek :-)  ), mert amit hibának vélünk, másoknak erényt jelenthet, érzelmi gazdagodást ad és így kap a pillanatnyi boldogság örök életet.

Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30599

Selyemszalag sodorva, némi technokol ami megfogja, a szára drót és fehér krepp papir takarja.

Előzmény: edi-baba (30589)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30598

Úgy szép ahogy van.

A közös varrás olyan, mint a gyermekszületés... minden baba más, más egyéniség, de ez utóbbit már írtam. És valljuk be őszíntén, titkon azt valljuk: Enyém a legcsodálatosabb! -  mint ahogy a kórházban is ilyen érzésekkel szemléltük az újszülöttünket, és ebben megerősítést vártunk.

Mi babavarrók is mások vagyunk, másoknak valószínúleg "hóbortosak", de akik ismerik a lélek rejtelmeit, tudják, hogy érzelmileg gazdagabbak. Védjük ezen ritka adottságunkat, úgy, hogy babákat varrunk, rácsodálkozunk a világra, hiszünk a megújulásban, érzelmeket-örömet adunk, még akkor is, ha mások keseregnek, panaszkodnak ebben a megbolydult bolond világban.

Előzmény: zöldtengerszem (30594)
BerryD Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30597

edi-baba!

Nem győzöm csodálni ezeket a születés heti babákat! Minél többször nézegetem, merthogy sokat nézegetem, annál inkább tetszik és kezdem átérezni talán, amit te is érezhettél a varrásuk közben. Varázslatosak. 

 

Annamária 36

Tőled a közös varrás kapcsán megtanultam, hogy a csipke "óv és eltakar"! Pontosabban, ha nincs elég anyagod - kiszabva- akkor told meg egy kis csipkével! A legkedvesebb barátnőm jelmondata is ez: Tegyél rá csipkét!  Meg fogom jegyezi! :D

 

Hamu-pip

 A babádról az az osztrák mesehős kislány jut eszembe... Talán Pippi? vagy valami ilyesmi! Drótos haj technikádat a díszbabáknál tuti alkalmazni fogom! :D

 

 

zöldtengerszem

Nem mertem csillagszemet hímezni az enyémnek! Pedig a kedvenc mesém a csillagszemű juhász! Most meg már a csillagszemű virágárús lányka! 

Nem mertem cipőt adni a babámra és tessék, ott a cipő! 

Tőled bátorságot tanultam! :D 

 

Remélem sok baba készül még!

 

Szorgos! A leendő boltodból postán is lehet majd rendelni? Nálunk az ég világon semmi nincs...

Előzmény: edi-baba (30575)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30596

Berry !

 

A tied tényleg valósághű , én is szalagból csináltam a virágot , de más technikával . bababiztosra kellett csinálni , mert az egy éves unokám biztosan megkóstolja kicsit  ... Nem mertem se gyöngyöt , se egyéb apróságot tenni rá ...:-))

Előzmény: BerryD (30583)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30595

Pipőkém !

Drótot tettél a coffijába , hogy így kunkorodik ??? Nagyon édi lett  :-)))..És azok a kezek !!! :-)))

Előzmény: Hamu-pip (30588)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30594

Szerbusztok !

 

Hoztam nektek végre az én babámat is ..

Anyáknapján este már nem voltam jól , korán lefeküdtem , tegnap meg 8-16-ig nem volt áramunk , este meg már nem volt időm a képfeltevésre ...Hátulról is megmutatom , hogy lehessen látni a kalapkáját is ....Kicsit változtattam rajta , pl. cipőt kapott , de az anyaga nem volt a legjobb , trikóanyagból csináltam , és valahogyan egyáltalán nem lett formája , legközelebb ilyet nem használok . Azért így felöltöztetve már jobb lett , és odaadta az unokám az anyukájának Anyáknapjára , nagy örömet szerzett vele :-)))...

 

   

 

Helyesek a babáitok , látom Annamari neked is hiányzott egy kis csipke a ruha aljáról , nagyon szép lett , Hamupipőkém a tied is .., és kié is a harmadik ? Berryé ugye ? A tied is aranyos , várom még a többieket is :-)))....

edi-baba Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30593

Igaz, ez sem baba, de talán érdekel Benneteket. Született újabb két horgolt mackóm. Itt tudod megnézni. :)

edi-baba Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30592

Mvirág, nem hívtam még a gyapjús fickót, mert nemrég rendeltem 3 kg gyapjút a Rikkel gyapjúfonótól. Az még tart egy darabig...

Előzmény: Mvirág (30590)
Szorgos Creative Commons License 2011.05.03 0 0 30591

Köszi!

Előzmény: edi-baba (30587)
Mvirág Creative Commons License 2011.05.02 0 0 30590

Elsőre nem rosszak, de lehetnének kicsit " cipóképűbbek" is. No, majd a következő.

Siklós környékén élek. Te régóta varrsz babákat?

 

Úgy elmennék babavarró tanfolyamra... persze elsődlegesen olyan waldolfosra.

 

Edit! Ismét megnéztem a blogodat, olyan édesek a babák!Hivtad a gyapjús fickót?

 

Pénteken barangoltam Pécsett, testszínű pamutot kerestem, de eredmény semmi, illetve annyi, hogy jól megapasztottam a pénztárcámat, gyöngyök... cérnák... egy kevéske tetszetős anyag itt, egy kevéske szép anyag ott... ahogy lenni szokott.

 

Helyesek az árilisi közös babák, gratula mindenkinek

Előzmény: schmidtanita (30582)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.02 0 0 30589

De széééép... :) Ez a rózsacsokor... hogy csináltad, nagyon jó lett.

Én lehet, hogy nem fogok hozzá már az enyémhez, majd a májusihoz...

Előzmény: Hamu-pip (30588)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.05.02 0 0 30588

Hoztam, az enyém ilyen lett:

 

edi-baba Creative Commons License 2011.05.02 0 0 30587

A babatest anyag bőrszínű, nagyon erős, nem fejtődik, nem szalad fel akkor sem, ha megfeszíted, és jó rugalmas anyag. A fejnek való anyag vékonyabb, de még rugalmasabb, mint a testnek való. És szép síma, nem bordázott. Ezek speciális anyagok. De jó is lenne olcsóbban hozzájutni... :)

 

Ki hol veszi? (én a gyapjúvarázs.hu -nál, de nagyon drágállom...)

Előzmény: Szorgos (30585)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.02 0 0 30586

Kecskemét és környékieknek ajánlom:

Születés Heti Babamustra

 

 

 

Szorgos Creative Commons License 2011.05.02 0 0 30585

Egyébként konkrétan milyen a babatest anyag?

Előzmény: Kaoka (30580)
Szorgos Creative Commons License 2011.05.02 0 0 30584

Szép napot mindenkinek!

 

Szia földim! :) Még nem tudom hova fog kerülni a bolt, nem én döntök ez ügyben. Köszönöm a választ!

Előzmény: Kaoka (30580)
BerryD Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30583

Hurrá! Mutizunk! :DDD

Ez életem második babája. Nem is vettem észre időben, hogy bővebb szabású ruhát is varrhattam volna neki. A ruha anyaga viszont azért tetszik nekem, mert ünnepi hangulatba hoz és erre volt alkalom áprilisban! A kalapját horgoltam, filc pillangóval és gyöngyökkel díszítettem, bár ez utóbbi kevésbé látszik. Hímzés, csipke, szalagrózsa... A haját éppen olyan kócosan és öntörvényűen kunkorodva hordja, mint én és legalább annyira vigyorog, mint én szoktam. :DDD Várom a többi babát, hadd vigyorogjunk együtt! :DDD

 

Előzmény: Annamária36 (30581)
schmidtanita Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30582

Sziasztok!

 

Annamária36, szépen sikerült a közös babád. Tetszik az anyag is, amiből a ruháját varrtad.

Szégyellem magam, én sajnos nem lettem kész határidőre. Kicsit összesűrűsödtek a dolgok mostanában, de bízom benne, hogy a héten, vagy legkésőbb hétvégére elkészítem én is.

 

Köszönöm azoknak még, akik írtak a szem hímzéssel kapcsolatban, most már teljesen megynyugodtam. :)

 

edi-baba, rendes tőled, hogy feltettél ennyi ruhamintát, biztos sokaknak hasznára lesz. Mondjuk én kimondottan szeretem "összevarrt karöltőbe beszuszakolni" az ujját, és úgy megvarrni a ruhákat. Szerintem ettől lesz szép tartása, vagy nem is tudom. :) Tetszenek a horgolt állatkáid is. Waldorf babához még annyit, hogy én az arc "bőrét" mindig előre varrom össze. És eddig még nem nagyon lett ráncos.

 

BerryD, nagyon aranyos az a csukott szemű baba amit feltettél. Nem csoda, hogy a gyerekeid odavannak érte.

 

Hamu-pip, az a duci angyalka nagyon tetszik nekem, már csak valami ruházat hiányzik, vagy pelenka. Hihetetlen milyen gyorsan fejlődsz a babavarrásban. Gratulálok :)

 

Mvirág, egész jól sikerültek az első Waldorf manócskáid. Olvastam, hogy Baranya megyében élsz. Ha nem titok elárulod, hogy pontosan hol? Én is itt lakok a közelben. :)

 

Beugró  lány, Gyongyozo jó, hogy ti is itt vagytok. Csak így tovább, varrjatok sok szép babát. :)

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30581

Hát,én nem bírok tovább várni! Pedig nem akartam első lenni,mert nem szeretném én választani a májusi közöst!!!!!!!!!!!!!

Csaltam egy kicsit mert a haja,az mű.Évek óta megvan,elképzelésem se volt,hogy mire használjam majd.Most jól jött! Fejtetőn a horgolt virág se az én érdemem.Erzsimami műve. :)

........és fényképeztem egyet fekvő helyzetben is,hogy látszódjon az egész.Csipkét azért kapot mert rövidre szabódott a ruha.

Előzmény: Kaoka (30579)
Kaoka Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30580

Kedves Szorgos! Remélem Újpestre is jut abból a boltból. :-) Ha, már itt volna is késő lenne. 

Persze, hogy van igény és babatest anyag is legyen ám. :-D

Előzmény: Szorgos (30573)
Kaoka Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30579

Sziasztok! Üdvözlöm az újakat és a régieket is! Sajnos nincs kész a mostani közös babám, de dolgozom az ügyön. Azért ez, ne fogjon vissza senkit és gyorsan mutassátok a készeket. :-)

Nálunk most egy nagy esemény lesz és arra készülök, emiatt nem nagyon tudok jönni.

A közös babát szeretném minél hamarabb készre varrni, mert lassan következik a májusi és, még az áprilisival is el vagyok maradva. :-) Várom a sok szép közös babát. :-)

Annamária36 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30578

Nyugi,most készült az enyém is délelőtt (még meleg)!  :)

Eddig anyáknapi gyöngyözés volt.

Előzmény: edi-baba (30577)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30577

Jaj, én még el sem készítettem... De ez lesz a következő. :)

Előzmény: Annamária36 (30576)
Annamária36 Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30576

Sziasztok!

 

Milyen szépek ezek a babócák is!

 

Mikor mutatjuk az áprilisi közösbabákat?

Előzmény: edi-baba (30575)
edi-baba Creative Commons License 2011.05.01 0 0 30575

Boldog Anyák Napját Nektek!

 

Elkészültek a Születés Heti babácskáim, mind a hét :)

 

Mutatom:

 

    

 

Rongyika babák és csepp alakú testű babácskák. Finom puhák, gyömöszölnivalók, gyapjú-illatúak.

 

Sok kép róluk ITT.

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.30 0 0 30574

Szerbusztok Lányok !

 

Csak jelzem , hogy kész a babám , de csak este jövök majd holnap mutatni nektek ...

Azt gondoltam , hogy az unokámnak adom , hogy az Ő anyukájának ( az én leánykámnak ) adja az első Anyáknapjáján ...( Május 13.-án lesz 1 éves , tavaly ilyenkor még épp pocaklakó volt :-)) ). De előtte gondosan lefényképeztem persze :-))) ..

 

Boldog anyáknapját kívánok  nektek !..Minden édesanyának ,  minden gyereknek és minden unokának :-))) ...

 

  Sajnos nem tudok most valami miatt színes betüket írni , pedig úgy szerettem volna , képzeljétek el , hogy nagy , és bordó színűek a betük , ti akik babácskákat varrtok , tudom , hogy el tudjátok képzelni  :-)))))

 

 

Szorgos Creative Commons License 2011.04.30 0 0 30573

Szép napot Mindenkine!

 

Hölgyeim, az volna a kérdésem, hogy volna e igény olcsó kilós textilárura. Bolt nyitáson törjük a fejünket és igényfelmérést szeretnék készíteni, hogy vannak e egyáltalán Budapesten ilyen boltok és mennyibe kerül a azokban a boltokban a méteráru. Ha van aki tud nekem segíteni nagyon megköszönöm!

Sajna  google nem sok eredményt produkál ezért kérdezem.

edi-baba Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30572

Szuperek, köszi!

 

Az orosz leíráshoz csak annyit, hogy a fej elkészítésénél szerintem nem jó, ha előre összevarrjuk a "bőrt", és úgy húzzuk a fejre. Sokkal jobb, ha a kiszabott téglalapot ráfeszítjük, régombostűzzük behajtva, és rejtett öltésekkel rávarrjuk a fejre. Ez sokkal könnyebb és szebb eredményt ad. Én is az első módszerrel kezdtem, de mindig megszenvedtem, és a Steiner Melinda januári Praktikába írt cikkében láttam a második módszert, ami nekem nagyon bevált.

Előzmény: foltvarras.ka (30564)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30571

Köszi! Remélem... Még nem tudom, mikor jut el hozzám, mert Ők szegediek... Most egyébként picikéknek való babákon dolgozom (5 + 2 db-on egyszerre :) ) A jövő heti Születés Hetére készülök. A kecskeméti Ötpötty játszóházban ki is lesznek állítva...

Előzmény: zöldtengerszem (30567)
BerryD Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30570

foltvarras.ka ! Köszönet a linkekért! :D

Előzmény: foltvarras.ka (30569)
foltvarras.ka Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30569

Szívesen, ezen az oldalon még több mintát találsz ha érdekel.

 

http://www.liveinternet.ru/users/marguwa/rubric/1378978/

Előzmény: Hamu-pip (30565)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30568

Mvirág !

 

Helyeskék , ilyet már én is tervezek varrni ..., csak szépen sorban :-))) ....

Előzmény: Mvirág (30548)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30567

Edi-baba !

Ez a kislányka megint nagyon édes , biztosan örült a kislány , aki kapta ! :-)))

Előzmény: edi-baba (30555)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30566

Szia Gyöngyözőőő !

 

Mijazhogy elrontottuk ???  Talán megjavítottuk , neeem ? :-DDD...

Nekem is tetszenek a babáid , a kék tündér különösképpen , és tudod , én is most kezdtem , a harmadik babámat varrom nagy örömmel . Pedig kötök , horgolok , gobelinezek, frivolozok , de most minden áll , mert babavarrás project van idehaza :-))) . Na jó , azért TV nézés közben kötök is , mert azt nem kell néznem úgy is megy .., és hát az unokámnak amint befejezek egyet , kezdem a következőt :-))) ...

 

Tényleg jó ez a két link , én is köszönöm nektek , remélem a PDF-ből lehet nyomtatni , mert azt a csecsemő szabásmintát nagyon  szeretném :-)))  ..

Előzmény: Gyongyozo (30556)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30565

Nagyon jó ez a két link! Köszönöm szépen. :))))

Előzmény: foltvarras.ka (30564)
foltvarras.ka Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30564
Gyongyozo Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30563

Ó, nagyon köszönöm!!!!

Előzmény: 4Hópihe (30560)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.04.29 0 0 30562

Nagyon ötletes, tényleg jópofa:-)))

Előzmény: 4Hópihe (30560)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30561

De jó pofi :DD

Előzmény: 4Hópihe (30560)
4Hópihe Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30560

tessék

:o)

Előzmény: Gyongyozo (30557)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30559

Olyan, de olyan édes. A pamutanyagot hol vetted?

A telefonszám megvan, átküldöm a freemail elérhetőségedre.

Előzmény: edi-baba (30555)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30558

Na ne mááá, ők Gyönyörűek!

Előzmény: Gyongyozo (30557)
Gyongyozo Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30557

Na, a beillesztés elmaradt! Bocsi, újra

Gyongyozo Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30556

Sziasztok Lányok!

 

Én egy háttérolvasótok voltam eddig, akit Ti rontottatok el, mert olyan aranyos babócákat tettetek fel, hogy beleszerettem a babavarrásba. Nagyon az elején járok, amiket én készítek meg sem közelíti a Tiéteket. De az enyémek. Mivel nem mertem egyedül otthon nekikezdeni, kerestem egy babavarró-klubbot és Soroksáron megtaláltam. Megmutatom néhány babámat és lenne is egy kérésem (rögtön... hm)

Akartam készíteni egy pipacs-virágbabát, de képet nem kaptam hozzá, csak a szabásmintát. Nincs valakinek véletlenül ilyenje? Állítólag benne van valamilyen manós könyvben, ami eredetileg német, de magyarul is megjelent. Passz, ennyit tudok róla.

edi-baba Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30555

Ha mégy a vásárba, elkérnéd nekem az elérhetőségét?

 

No, itt a baba. Barátnőm kislányának, Denise-nek készült szülinapra. Több kép itt.

 

 

Előzmény: Mvirág (30554)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30554

Szerintem igen. Jövő héten elmegyek a vásárba, vennék tőle fonalat. Majd muti a babát. Varrnék én is, de nincs anyagom egyenlőre.

Előzmény: edi-baba (30553)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.28 0 0 30553

Lehet, hogy postán is küldene....?

 

Készítettem egy új babát. Még kicsit igazítok rajta, aztán mutatom...

Előzmény: Mvirág (30552)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.27 0 0 30552

A pécsi vásárban. Venni még nem vettem, de elkértem a telefonszámot. Az árus itt él Baranyában.

Előzmény: edi-baba (30551)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.27 0 0 30551

A test és fejanyagot (különbözőek!) a gyapjuvarazs.hu -tól rendeltem, a töltő gyapjút a Rikkel gyapjúfonótól (emlékeim szerint 2500 körül volt kilója). Te hol veszel ilyen olcsón gyapjút???? A fonal ára is jó, szerintem... Honnan kaptál ilyen jó ajánlatot?

Előzmény: Mvirág (30550)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.27 0 0 30550

A gyakorlati tapasztalatok után belátom van hibájuk, de mégis olyan büszke vagyok rájuk :-)) A fejüket zokniból és használt pólóból készítettem. A termo anyag nem túl szerencsés, nehéz kézzel varrni. Nem rég kapkam ajánlatot gyapjúfonalra, 1 kg 2.500,- illetve a kártolt gyapjúért 1.200,- forintot kérnek. Szerinted megéri?

Te hol szerzed be a pamutanyagot ?

 

Előzmény: edi-baba (30549)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.27 0 0 30549

:-))) Ügyes Vagy!

Előzmény: Mvirág (30548)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.27 0 0 30548

Hát itt vannak, az elsők...

edi-baba Creative Commons License 2011.04.27 0 0 30547

BerryD, tüneményesek ezek a babácskák.... :)

Néztem a blogodat is (ezentúl rendszeres olvasód leszek), nem semmi, mennyi klassz dolgot gyűjtötték össze... Egy kincsestár.:)

Szép napot Neked, mig mindenkinek!

Előzmény: BerryD (30546)
BerryD Creative Commons License 2011.04.27 0 0 30546

edi-baba! Szuperek a horgolt állatkáid! Megnéztem a többi képet is. Hát remek fotókat is készítettél! Megnéztem a jól-rosszul sikerült első baba próbálkozásaidat is. Méghogy rosszul sikerült? Na meg a drótos test? Ügyes vagy!

 

 

Nincs itthon a macska...

Nem is szólíthatott el senki a varrógépem mellől az éjszaka :D Hajnal háromnegyed kettőre, de befejeztem a tegnapra szánt "kis chiffonjaimat". 15 cm magasak és már nem csak én szeretném gyömöszölni őket. Részletesebb fotókat a itt találhattok róluk.

edi-baba Creative Commons License 2011.04.26 0 0 30545

Lefényképeztem a húsvéti termést. Igaz, jobban illene egy horgolós fórumra, de azért megmutatom Nektek. Több kép itt.

A macira lányom (16 éves) rögtön lecsapott, és 18 éves Fiam is rendelt belőle egy másodpéldányt. A kamaszok lelke kiszámíthatatlan.... :) De végre Nekik is kedvükre tehetek...

Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.26 0 0 30544

BerryD nagyon köszönöm, már napok óta töröm a fejem babahajon.

 

Az angyalkámnak is majd módosítani fogom a frizuráját s a combját se kell annyira behúzni... Sima varrótűvel ennyire futotta, majd veszek jó nagy tűt hozzá. Szóval látom ám a hibáit (van bőven) aranyosak vagytok, köszönöm a biztató szavaitokat. :))))

Előzmény: BerryD (30539)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.26 0 0 30543

Ztsz tette fel ide a linket a napokban, valahol kicsit lejjebb. Annak ugyan nem volt lábujja, de ha a kezén van, akkor ugyanaz pepitában. :))

Előzmény: edi-baba (30541)
zsanna Creative Commons License 2011.04.26 0 0 30542

Nagyon szépeket varrtok, mindíg felüdülés, ha benézek ide :-)))

Tavaly én is próbálkoztam ilyen vékony Tilda-babával. A karácsonyi ajtódísz után kikerült a bejárati ajtómra. (4 emeletes panelben lakom, földszint.)  Hát kb 2-3 hete lábakelt :-((( Nem tudtam, mérgelődjek, vagy büszke legyek, hogy ellopták a saját készítésű babámat :-)))) (Pedig közel sem volt ilyen szép, mint amilyen a Tietek szokott lenni.)

edi-baba Creative Commons License 2011.04.26 0 0 30541

Mvirág, az, hogy egész teste drótos, azt jelenti, hogy drótból készítettem egy vázat, ami bemegy a lábába, testébe, kezébe, azt körbetekertem gyapjúval és cérnával, és belehelyezve a megvarrt testbe, úgy tömtem ki. A kész baba lába, combja úgy hajlítható (és úgy is marad), hogy szépen megül a polc, asztal szélén. Itt láthatsz ilyen képet.

A babavarrást a neten összeszedett infókból tanultam, meg a saját tapasztalataim csiszolgatták. Az első jól-rosszul sikerült próbálkozásaimról itt láthatsz képeket. Tervezek beiratkozni egy waldorf babás tanfolyamra, hogy ha valaki olyat szeretne, ismerjem a hagyományt. Amúgy szívesen tanítanám is, amit eddig megtanultam, de még gyűjtöm hozzá a bátorságot...

 

Rájöttem, hogy nagyon fontos, milyen anyaggal dolgozom a fején, testén. Én a gyapjuvarazs.hu oldalon szoktam rendelni.

 

Beugró lány: tüneményes ez a két baba, nagyon ügyes vagy...!

 

Hamu-pip, ez nem semmi... Azok a lábujjacskák.... :) Nagyon tetszik. Honnan van a minta?

 

No, megyek főzni...

Előzmény: Mvirág (30533)
Hanna4901 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 30540

Ez (Ő)nagyon jól sikerült! Csak így tovább:-)))

Előzmény: Hamu-pip (30538)
BerryD Creative Commons License 2011.04.26 0 0 30539

Beugró lány, Hamu-pip! Szépek a babáitok! Pont a két kedvenc fajtám a nyurga és a pufi!

 

Aledi! Igazad lehet a behúzással kapcsolatban! Így aztán gyúrok rá egy kicsit! Az este varrtam egy keveset. A cérnatartó százlábú arcát behúztam, de amikor felvarrtam a tartó testre, erősen kisimult a feszítéstől. A baba pedig nagyon gyorsan elkészült és ha nem szégyelném, hát én babáznék vele! Marokba fogható, gyömöszölhető. A fajtájából ez a legkisebb én csak a kis chiffon babának hívom. A fordítóm is azt mondja, hogy rongybaba, de most minden sablonra ezt írjam? Marad a chiffon. Akit érdekel a mintát itt találtam! A nagyobbak még ölelgetni, gyömöszölni valóbbak, de a fokozatosság elvét követve gondoltam, hogy legelőbb ezt készítem el. Azt már látom, hogy ezekhez a pufi babákhoz más anyagot kell beszereznem, valamit, ami nyúlékonyabb, kezelhetőbb. Van valami javaslat? :) Mifelénk elég szűk a kínálat!

Előzmény: Aledi (30531)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30538

Mai elkövetésem, még jóócskán van mit javitani a technikán,

de szerintem aranyos lett. :)

 

Beugró lány Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30537

Ez igazán kedves Tőled! Igyekeztem igényes ruhákba öltöztetni őket, hogy harsány szinek miatt jobban tetszen a pici kislánynak, akinek készült. Ma már oda is ültette maga mellé, hogy nézze miközben ő vonatozik.  Tegnap me leszídta a Nagypapát, hogy ne húzza őket a földön a hajuknál fogva, mindezt jelbeszéddel, szemráncolva, mutogatva, lévén még csak 2 és fél éves!

Eddig úgy gondoltam, hogy ezek a babák inkább nagyobb, 6-10 éves lányoknak való, dísznek esetleg.

A hajkészítés is jócskén fejlesztésre szorul még.

 

Előzmény: Kaoka (30535)
Kaoka Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30536

Aledi, fogadd minden elismerésemet. Ez aztán a teljesítmény. Na majd egyszer, még könyvet is írsz a babavarrásról. :-)

Előzmény: Aledi (30493)
Kaoka Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30535

Szia Beugró lány üdvözöllek a babásoknál! Te mit ki nem hoztál a tildából? Félelmetes milyen csinosak. Első nekifutásnak nem semmi. Milyen lesz a többi? :-) Remélem nem csak most ugrottál be, hanem jössz máskor is. :)

Előzmény: Beugró lány (30534)
Beugró lány Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30534

Szervusztok!

Néha bekukkantok ide is, bár igazán foltvarrással foglalkoztam eddig. Most azonban megvarrtam életem első babáit, Tilda stílusában. Gyermekeim már nagyok, de a huom kislánya szerenecsére nagyon hálásan fogadta. Semmi eredeti ötlet, szolgaian másoltam a könyvből. Talán majd a további babáim ötletgazdagabbak lesznek!

 

Mvirág Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30533

Az mit jelent, hogy az "egész teste drótos, szépen megül... a Tavasztündér babádről írtad.

Amúgy elkészült a waldi babám, akarom írni elkészültek, mert kettő született, az első kettő. Naná, hogy már nincsenek itthon. Holnap talán tudok mutatni képet.

Honnan tanultad meg a babavarrást?

Előzmény: edi-baba (30532)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30532

Pági, örülök, hogy tetszenek. Képzeld, babát varrni csak 5 hónapja kezdtem (a blogban leírtam a történetét), de már 20 éve varrok ezt-azt... Most az ünnep alatt nem volt nálam a varrógépem, állatokat horgoltam (egeret, macit...) , majd mutatom...A családom lassan nem lát engem már horgolótű, fonal, de legalább néhány gombostű nélkül. Nem tudom, hogy bírják. Ha van üres fél órám, már csinálok valamit... Aledi, igazad van, ez már egyfajta megszállottság... Csak az idén 3,5 hónap alatt 40 babát készítettem... (hogy a horgolt mütyűrökről ne is beszéljek....)

 

Ma még a horgolt macinak kötök ruhácskát, és a 16 éves nagylányom le is csap rá...

Előzmény: pági (prücsök) (30525)
Aledi Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30531

Köszönöm szépen Pági. Rég nem hallottunk felőled, minden rendben? Meglátod, ha Blanka nagyobb lesz, neked is sokkal több időd lesz varrni. Bár, bevallom, a 300-hoz kell egy "kis" megszállottág :)

BerryD, igen, ez valóban a Dinky Baby. Van belőlük nagyon kedves is, de nehéz lehet eltalálni az arcbehúzást úgy, hogy jópofa legyen, de még aranyos. Egyszer ezt (is) szívesen kipróbálnám. 

Előzmény: pági (prücsök) (30525)
Kaoka Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30530

Sziasztok! Kellemes ünnepek kívánok, a még hátralevő fél naphoz. Egyelőre nem nagyon tudok visszaolvasni, de bezsúfolom még mai napon. :-)

BerryD Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30529

zöldtengerszem!

A linked alapján eljutottam ide és ide . A "pamut fejű" babácska talán a Dinky Baby nevet képviseli? Mindenesetre inspiráló dolgokat találtam bennünk a témában! További szép napot és köszöntem a segítségedet!

Jó varrogatást mindenkinek!

 

Előzmény: BerryD (30528)
BerryD Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30528

zöldtengerszem!

:DDD Hát a fordítóval sem lettem sokkal  okosabb, de eszembe jutott, hogy valaki dinky-ként emlegetett valami hasonló típusú babát a picasa albumokban. Hogy hol, azt senki ne kérdezze! Akkor az én olvasatomban ez a picurka baba lesz, vagy maradva az eredetinél:  dinky. Viszont olyan jót nevettem a fordítón, amikor a mophead kifejezést beírtam! Még most is potyog a könnyem! :D Felmosó fej! Ez haláli! :D Ezt a babát mostmár biztos, hogy megpróbálom megvarrni! Még egyszer nagyon köszönöm a linket a mintájához! Felmosó fejű baba!!! Ez nagyon jóóóóó  :DDD

Előzmény: zöldtengerszem (30527)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30527

Mophead az valami pamutfejű vagy mit jelent nem ??? Gondolom a hajacskájára utalva ... Na mégis megnéztem :-))...De nem tudom biztosan , és most nincs időm betenni a fordítóba ... , na menek is , továbbbi jó Húsvétolást mindenkinek :-)))

 

 

 

Előzmény: zöldtengerszem (30526)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.25 0 0 30526

Nagyon szívesen !

A főoldalon van a babatípus neve szerintem ... most nem megyek be , de ott le van írva , mindjárt az első oldalon ....

Nekem is teszik  egyébként , egyszer tuti megcsinálom :-)))

Előzmény: BerryD (30524)
pági (prücsök) Creative Commons License 2011.04.24 0 0 30525

Hűha, ti aztán pörögtök, csak győzzem olvasni. :)

 

Edi-baba,

Nagyon klasszak a babáid, igazán szép és igényes darabok. Mikor kezdtél varrni?

A w. babákban mindig azt csodálom, hogy elsőre olyan egyformák és mégis mind önálló egyéniség. Jaj, az a kis fekete hajú, mint egy igazi néptáncos.

 

BerryD,

Nagyon tetszik a babád! A formája, a lecsukott szeme, a haja, a ruhája... Igazán örökbefogadnám őt is, nem csoda, hogy a gyerekeid is imádják. És a többi ötleted is nagyon egyedi, eredeti.

 

Berte,

Hihetetlen, hogy a francia rag babák is mind mennyire különbözőek és egyediek lettek. Csudaklasszak az egyen kutyusokkal. :)

 

Schmidtanita,

Méghogy sikerül-e egyformára hímezni a két szermet!? Nekem sose. :)))) Hiába előrajzolás vagy elő-gombostűzés, mindig menet közben rögtönzök. :D

 

Aledi,

Hatalmas gratula Julcsi babának és neked is! Igazán jó döntés volt a zsűri részéről! És micsoda klassz oklevelet és plakettet kaptatok! Végre egy igényes elismerés (kicsit irigy is vagyok rá. :)))) ). Még sok ilyen szépet varrjál!

És hogy már 300 babát varrtál!? Elismerésem!

 

Kellemes húsvétot mindenkinek! Remélem senki nem fog elhervadni!

 

 

 

BerryD Creative Commons License 2011.04.24 0 0 30524

zöldtengerszem!

Ezt a fajta babát kerestem már jó ideje! Köszönöm, köszönöm! :D Egyébként nem tudjátok, hogy van valami neve ennek a babatípusnak? Annyira pufi, dagi, cuki egyszerűen zabálni és gyömöszölni való! ( Hamár az ember gyereke kinő a gyömöszölős korból, hát pótolni kéne valamivel! :D )

Előzmény: zöldtengerszem (30521)
BerryD Creative Commons License 2011.04.24 0 0 30523

Aledi!

Köszönöm a biztatást és a tanácsot is! 

A baba nyaka csak tömve van. Amikor felvarrtam a haját kissé megborult, akkor még egy sor helyre varrással orvosoltam a problémát. Azóta bírja a gyűrődést. 

További szép napot és jó varrogatást mindenkinek! :D

Előzmény: Aledi (30520)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.24 0 0 30522

Edi-baba  köszi a nyuszikát , nagyon aranyos lett ő is , és a szabásmintákat is !

Üdv mindenkinek !

 

 

Előzmény: edi-baba (30516)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.24 0 0 30521

Én is Áldott , szép Húsvétot kívánok mindenkinek , a lányok egyik feltett linkjében találtam egy csecsemőbabás linket , nem tudom ismeritek-e , mindenesetre én felteszem ! Szabásminta meg minden van hozzá , szerintem nagyon helyes :-))

 

https://picasaweb.google.com/fonalvarazs2/VarrottBabak#

 

 

 

Megcsodáltam a nyuszipárt , meg a lehúnyt szemű babát is , nagyon helyesek :-))) ... Szép napot , jó babavarrogatást mindenkinek :-)))

Aledi Creative Commons License 2011.04.23 0 0 30520

Hópihe, Mvirág nagyon szépen köszönöm.

Edi-baba, tüneményes az a pici egér, nagyon tetszik.

BerryD, lesz ott több baba is, az már most látszik :) Bájos, kedves ez a baba, nem csoda, hogy szeretik a gyerekeid. Igazad van egyébként, olyan nincs is a világon, mint amit anyu varr. Elegáns a ruhája is. Én a vevőknek azt szoktam ajánlani, hogy kézzel mossák, langyos vízben, finoman nyomkodva. És a vizet se csavarják ki belőlük, csak nyomkodják, fektetve szárítsák. Ehhez képest, bevallom, a lányom műszállal töltött babáit simán beteszem a mosógépbe, 40 fokon gyapjúprogramon :) De ezt a kecses nyakú babát talán valóban csak kézzel szabad. Tényleg, csak simán kitömted, vagy hogy áll ilyen szépen a vékony nyaka? 

A közös varrásban meg épp az a jó, hogy mindenki saját szája íze szerint értelmezi a mintát. Kíváncsi vagyok a virágárus lányokra.

Hamu-pip, édes ez a nyuszipár :)

 

Lányok, nagyon szép, nyugodt Húsvétot kívánok mindenkinek! Sok/kevés locsolót, ki hogyan szereti! :)

 

Előzmény: Mvirág (30514)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.23 0 0 30519

Kellemes Húsvéti ünnepeket kivánok!

Annamária36 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 30518

Kellemes Húsvétolást Kívánok Mindenkinek!

BerryD Creative Commons License 2011.04.23 0 0 30517

Ezidáig két babát varrtam egész életemben... még! Az első szemét irulós-pirulósan lehunyva hímeztem meg, így némileg irányíthattam a hímző tűmet. Azért nem mondanám, hogy tökéletes lett... :) A másodiknak gyöngyöt varrtam a szeme helyére, azt előtte gombostűvel kijelöltem, de ha hímezném is így tennék.

Azt mondjátok, hogy kisebb rontásoknál nem is kell, hogy bontsunk? :DDD Akkor jó, mert most jöttem rá, hogy a virágárús lánykám ruhája inkább szűk fazon, mint lenge-longa. Ugye nem gond, ha van némi.... sok... :D ... eltérés? Egyáltalán nem tűnt fel a ruha szabása, bizonyára azért mert láttam magam előtt az én verziómat!

Az első babámat már bemutattam a blogomon, de ide is hozom, ha nem baj! A gyerkőceim kedvence lett. A bolti babákra soha rá se hederítettek, pedig van pár gyerekem, pár éve! Szóval kézről-kézre jár. Talán, mert az anyu varrta?!

Mondjátok, hogy szabad egy ilyen babát kimosni?

 

Előzmény: schmidtanita (30483)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.23 0 0 30516

Kellemes Húsvétot kívánok Nektek! (Cinci nálam született tegnap este :))

edi-baba Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30515

stigglinnc: jól értetted, így sokkal könnyebb bevarrni az ujját, mint az összevarrt karöltőbe beszuszakolni. Az ujja íve épp olyan hosszú, mint a karöltő. Csak épp ellentétes ívű. Ha egymás mellé helyezed a szabásmintákat, látod is az összefüggést...

 

Én a blúz bőségére úgy szoktam ráhagyni, hogy ha pl 20 cm a mellbősége, akkor kb 22 cm-es blúzt szabok. De ez tényleg a fazontól függ. Lehet passzos, pl egy pólónál, és lehet bő tunika fazon is...

 

Szép estét Nektek!

Előzmény: stigglinnc (30510)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30514

 

a babácskás díjadhoz!

Előzmény: Aledi (30509)
4Hópihe Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30513

Aledi szívből gratulálok neked)

mosollyal teli ez a babád is)))

Előzmény: Aledi (30493)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30512

Köszönöm szépen a szabásmintákat. Éppen ilyeneket kerestem. Még "vajúdok" a babámmal... Ő lesz az első és persze egyenlőre csak olyan manóféle.

Előzmény: edi-baba (30504)
stigglinnc Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30511

Amikor az első babáimat csináltam, véletlenül egyformára sikerültek a szemek. Kb. a 4-5.-től kezdve viszont sokat kínlódom vele, sűrűn fejtek-újravarrok.

Néha viszont direkte nem csinálom egyformára, vagy nem fejtek, ha nem stimmel, mert szerintem így egyéniséget, érdekességet kölcsönöz nekik az asszimetria.

Előzmény: schmidtanita (30483)
stigglinnc Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30510

Köszönöm neked ezt a sok szabásmintát, igazán rendes tőled, hogy megosztod velünk.

Nekem eleinte, bár, tképpen még a mai napig is, az a gondom a babaöltöztetés során, hogy mennyit hagyjak rá a baba igazi méreteire, hogy ne feszüljön a ruha, de ne is legyen túl bő.

 

Azzal is sokat küszködtem, hogy amikor én szerkesztettem a ruha szabásmintáját, az ujjak nem igazodtak be szépen a karöltőbe. Most az a tanácsod, hogy a vállaknál összevarrt eleje-hátához rögtön varrjam ba az ujját és csak aztán varrjam össze az oldalát a ruhának, talán segít ezen. Már, ha jól értettem...:-)

 

Köszönöm még egyszer!

 

 

Előzmény: edi-baba (30505)
Aledi Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30509

Anita, Hamu-pip, köszönöm szépen :)

Anita, bevallom, én félek azoktól a reborn babáktól. A kiállításon volt egy terem, ahol csak ilyenek voltak, azt a termet kikerültem a folyósón. Szerintem nagyon morbidak. Képzeld, kipróbáltam a legújabb W. babán a rejtett öltést, sokkal jobban tetszik, mint, ahogy eddig varrtam, köszönöm mégegyszer. A kézműves rongybabáknak szerintem is az adja a báját, hogy kicsit szabálytalanok, néha esetlenek, ezért is szerethetőek :)

Előzmény: schmidtanita (30507)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30508

Ez nem dicsekvés, ami szép az szép! :))) Gratulálok a sikeredhez. Tudod, mint a Loreal, mert megérdemled :)))

Előzmény: Aledi (30493)
schmidtanita Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30507

Aledi, köszönöm, most egy kicsit megynyugodtam a babaszemekkel kapcsolatban. Sajnos mindent nagyon kritikusan szemlélek, és ennek a babáim is áldozatul esnek. Pedig nekünk sem tökéletesen egyformák a szemeink, kéz- és lábfejeink, nem is tudom miért akarom elvárni ezt egy rongybabától. Valójában pont ettől természetesebbek a műanyag társaiknál.

 

Szívből gratulálok itt is a babakészítő versenyen elért helyezésedhez. Megérdemled. Nagyon ügyes vagy! :)

Megnéztem a kiállítás képeit, van néhány baba, ami szerintem már kicsit rémisztően élethű. :))

Előzmény: Aledi (30493)
Aledi Creative Commons License 2011.04.22 0 0 30506

Köszönöm Stigglinnc, nagyon kedves vagy :) Számomra nem kérdés, hogy fórumozok, hiszen annak idején rengeteg ötletet, tippet, trükköt kaptam a lányoktól. És mai napig sokat tanulok itt, nincs az a fizetett tanfolyam, amely felérne vele :) 

Előzmény: stigglinnc (30495)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30505

Kb. ennyi.

 

Remélem, tudjátok használni. Persze, át kell alakítani őket a babátok méretére. Így:

 

Először a vállszélességet mérjétek meg,

aztán a karöltő aljának távolságát a válltól,

aztán a mellbőséget (ha nem passzosat akartok, bővebbre kell mérni),

aztán a blúz hosszát,

aztán az ujja hosszát, bőségét.

 

Nadrágnál a fenék-mélységet a derekától lefele, a derékbőséget, a nadrág szárának bőségét.

 

Ezekkel az adatokkal átalakíthatók a szabásminták.

 

Szép estét!

edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30504

 A Kis Herceg kabátja

 

edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30503

Kertész nadrág, mellrészén béléssel.

A kantárt 4 cm széles szalagból készítem, behajtva, kész szélesség 1 cm. Patenttal záródik.

edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30502

Fiú nadrág (lehet lányé is) Pl. Kornélnak van ilyen, illetve Gyuszikának.

edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30501

Fiú ing nem ráncolt ujjal.

 

A záródás lehet elöl (Florian, Gyuszi), vagy hátul (Kornél)

Az elején lévő hajtás csak hátul záródó ing esetén kell, hogy bővebb legyen az ingecske.

 

edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30500

  Lány blúz, ráncolt ujjal

  Varrás menete:

1. varrd össze a vállát

2. varrd be az ujját a helyére

3. szegd fel az ujját

4. varrd össze egy menetben az ujját és az oldalát

5. vasalj közbélést a háta behajtásra

6. szegd fel az alját

7. hajtsd be az egyik oldalon a hajtást

8. szegd be a nyakát (behajtva, vagy ferdepánttal)

9. varrd fel a patentokat

Az ujját díszítheted csipkével is.

edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30499

Lucy baba ruhájának mintája.

Mvirág Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30498

Nagyon szépek a babácskáid, kedvenceim a waldorfok illetve az "affélék". Ha jól alakulnak ma a dolgaim, megszületik az első, valamennyit már "dolgoztam" rajta. Majd mutatom... De hát "ember tervez, Isten végez... No, rohanok, mert holnap nyitunk egy kézimunka kiállítást. Babák nem lesznek  :-(

Kellemes húsvétot mindenkinek!!!

Előzmény: edi-baba (30497)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30497

Elkészült a Kis Herceg vállcsillaga is, felrakram a blogra, jó sok kép kíséretében. Egy ízelítőnek:

Lányok, igyekszem a szabásmintákkal. Anita, köszi a róka-mintát...

Mvirág Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30496

Ahogy te jónak látod.

Előzmény: edi-baba (30492)
stigglinnc Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30495

Engedd meg, hogy itt is gratuláljak! És egyúttal megköszönjem azt a sok segítséget, amit a hozzászólásaiddal nekünk nyújtasz. Mindig nagyra becsülöm azokat az embereket, akik a szorgalmas tevékenykedésük mellett nem sajnálják az időt, hogy egy közösség életében is részt vegyenek és nem sajnálját a tudásukat se megosztani másokkal.

Nagy virtuális ölelés neked!:-)

Előzmény: Aledi (30493)
stigglinnc Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30494

Csoda édes lett ez a kisherceg! Pont olyan szimpatikus, szeretnivaló, mint ahogy az ember elképzeli a mesét olvasva. Nagyon ügyes vagy!

Előzmény: edi-baba (30474)
Aledi Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30493

Edi-baba, Zöldtengerszem, BerryD, köszönöm szépen, kedvesek vagytok :)

 

Schmidtanita, szerintem nem lehet egyformára hímezni a két szemet. Nekem sokáig egyik magasabbra sikerült, mint a másik (kedves férjecském mindig észrevette :). Mostanra már (így kb. a 300. baba után) szimmetrikusabb, de azt nem mondanám, hogy egyforma. És azt gondolom nem is kell annak lennie :)

 

Lányok, kicsit itt is dicsekszem, ha nem baj, jó? :) Jelentkeztem a győri babakészítő versenyre, és W. jellegű Julcsi babám 3. lett. A blogomon van még több dicsekvés :), a Zichy palota honlapján vannak fotók a kiállításról.

 

Nicole1-nek meg mégegyszer gratulálok, és nagyon köszönöm :)

Előzmény: edi-baba (30480)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30492

állíts fel, kérlek sorrendet, melyikkel kezdjem? mert nem biztos, hogy elsőre mindent el tudok készíteni.

Előzmény: Mvirág (30491)
Mvirág Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30491

Minden információt köszönettel fogadok.

Előzmény: edi-baba (30490)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30490

Schmidtanita: megköszönöm, kérlek küldd el a róka leírást...

 

Mvirág: milyen ruháról szeretnél szabásmintát? kisherceg, lányka blúz, ruha, fiú nadrág... 100 féle van már nekem. (egyébként mind nagyon hasonló...)

Be kellene scannelnem, és az a gond, hogy biztosan nem passzolna átalakítás nélkül a babáidra.

 

Azon gondolkodom, hogy arról készítek egy leírást, hogy én hogyan rajzolok szabásmintát. Rendkívül egyszerű egyébként....

Máris hozzáfognék, ha nem várnék ebédre vendégeket... :-S

Igyekszem.

 

Addig írjátok le nekem, hogy mi kell. A Blogomon található babák neveivel hivatkozhattok rá, hogy értsem, mit szeretnétek...

Mvirág Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30489

Akkor szólok, hogy léccciii (!!!) küld el a szabásmintákat!  :-))  Köszönöm szépen.

És nagyon ügyi vagy, gratulálok!

Előzmény: edi-baba (30474)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.21 0 0 30488

Nagyon aranyos, ügyes csajszi vagy :)))

Előzmény: edi-baba (30474)
schmidtanita Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30487

Én találtam egy róka mintát és leírást elmentve a gépemen. Ha kéred akkor szólj, és átküldöm neked.

Előzmény: edi-baba (30486)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30486

Köszi!

 

Már tanulmányozom a rókákat, hogy is készítsem a kishavert.... :)))

Előzmény: zöldtengerszem (30484)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30485

Földim Drágám !

 

Nem baj , ha nem találok hozzá szabásmintát , akkor majd kötöm vagy horgolom a ruháját ...Vagy lehet sikerülni fog varrni is , majd kiderül :-))) ...

Csak gondoltam megkérdezem , mert úgy nekem kicsit könnyebb lenne..., asszem ...

Előzmény: Kaoka (30473)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30484

Alediiii.......... !!!!!

 

Én is szívből gratuláloook ! Nagyon helyes a babád , meg is érdemelted a díjat vele

A te kezedből minőségi munkák kerülnek ki , és nagyon szeretnivalóak és kedvesek .

Amiket a talira hoztál , azok is ezt bizonyítják ...Láttam őket ! :-)

 

Edi-baba !

 

Óh , az a kisherceg ! Nagyon aranyos lett , és tényleg még a róka hiányzik kicsit mellőle . Persze anélkül is felismerhető az igaz...

Előzmény: edi-baba (30480)
schmidtanita Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30483

Annamária36, szerintem nincs okod kissebségi komplexusra. Azt hiszem azzal mindannyian úgy vagyunk, hogy ha nyernénk a lottón, akkor egész rövid- és méterárú boltokat vásárolnánk fel. :))))

 

Lányok, egy technikai kérdésem lenne. Nálatok mindig elsőre sikerül a baba két szemét egyformára hímezni? Vann ennek valami módszere? Még ha elő is rajzolom, sokszor előfordul, hogy bontanom kell... Ti hogy csináljátok?

Előzmény: Annamária36 (30482)
Annamária36 Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30482

Sziasztok!

 

Na,mindenki ilyen szép kis babákkal jön,rajtam meg eluralkodik a kisebbségi komplexus (vagy mi)!  :)

Ma voltam Tatabányán a Foltvilág-ban,ott is láttam egy egyszerű és aranyos babát. Nem vettem "semmit" ezrekért,és még a szívem is összetört a látványtól.Kellett ez nekem? Megyek,nyerek a lottón és megveszem az egész árukészletet a eladókkal együtt (mert ők meg aranyosak voltak)!  :))

 

Előzmény: edi-baba (30474)
BerryD Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30481

Remek lett a Kis Herceged! Ha nem neveznéd meg, hogy ki is ő, akkor is tuti rá gondolnánk! 

Nagyon ügyes vagy! Igazán profi munka! Annyira édes... :)

Előzmény: edi-baba (30474)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30480

Aledi: most néztem a blogodat, szívből gratulálok a Julcsi babádhoz! Ez nagyon szép elismerés... :) Bármelyik általad készített babácska megérdemelte volna... :)

edi-baba Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30479

33 cm magas. Igen, a rókán én is gondolkodom. Lehet, hogy horgolom, mér nem döntöttem el. Ha varrnám, kellene valami szabásminta, mert állat-mintákban nincs gyakorlatom...

Előzmény: schmidtanita (30478)
schmidtanita Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30478

edi-baba, szuper lett a kisherceged. Ha a helyedben lennék, biztos varrnék neki egy rókát is. :) Milyen magas?

 

Én most egy kismanót készítek, csak elakadtam a sapkájával. Ha kész lesz, majd mutatom.

edi-baba Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30477

Köszi... :)

Nincs alkalom, csak varrtam a gombhoz egy kabátot (ld 30453). Igazából beteszem majd a Piactérre, és megvehető lesz. Szeretem a kihívásokat, mindig mást, újat kipróbálni.

 

Aledi: Neked is köszi. Igyekszem minőségit kiadni a kezemből.... amennyire tőlem, mint koca-varrónőtől telik... Ahogy néztem más blogolók munkáit, sokszor érzem azt, hogy mennyire le vagyok még maradva...

Előzmény: Kaoka (30475)
Aledi Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30476

Kedves lett a pofija is, szép a ruhája. Profi munka, ügyes vagy :)

Előzmény: edi-baba (30474)
Kaoka Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30475

Gyönyörű, nagyon édes! :-) Milyen alkalomra készült?

Előzmény: edi-baba (30474)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30474

Köszi! Kész van a Kis Hercegem, már csak a váll-csillag hiányzik... Végülis overálosítottam a fehér plüss ruhát, mert mindig szétcsúszott. És így is le lehet vetkőztetni. A rózsaszín plüss alá vékony közbélést vasaltam, hogy ne nyúljon meg, a rózsát pedig horgoltam.

Már a vállcsillagra is van ötletem, de sajnos most nincs időm folytatni. Ha majd az is kész lesz, akkor fogom szebben lefényképezni és a blogra is felrakni.

A szabásmintákat magam rajzoltam, ha kell valamelyik, szóljatok...

 

Előzmény: Hamu-pip (30470)
Kaoka Creative Commons License 2011.04.20 0 0 30473

Szia BerryD! Üdvözöllek a fórumon, örülök, hogy itt vagy. :-) Valószínű sokan ismernek a blogodról. Nagyon várom a babádat.:-)

Még egy valakinek küldtem meghívót rajtad kívűl, még a babatali előtt.  Sajnos nem jelentkezett, pedig csoda dolgokat tud és sokat tanulhatnánk tőle. Remélem majd meggondolja magát és jönni fog. :-) Amúgy nem szokásom a toborozás, csak amit láttam a blogotokon, abból indultam ki. :-)

 

Zöldtengerszem! Ezt a mintát évekkel ezelőtt talátam és mentettem el. Sajnos csak ennyi az összes sablon hozzá, amit felraktam. Talán szerikának van még több leírása hozzá, Ő már megvarrta.

 

Előzmény: BerryD (30457)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30472

Szerintem az alsó viszintes az nemcsak test, hanem tunikája is egyben, ahhoz jön még a szoknya és a lábak.

Előzmény: zöldtengerszem (30471)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30471

Kössza  kotttát , tééényleg az lesz !

 

Hát elsőre rá nem jöttem :-DDD ....

 

Lányok erre a közös babára babaruhamintátok nincsen véletlenül ??  Látom a virágnak van szabásmintája , de a rucinak nincs :-( ...

Egyébként a kalapkájával kezdtem .. , az már kész... , de lehet , hogy nagy lesz ...

Mert a baba cegénke  még csak laposan figyel  itt nálam .. Az arcával bíbelődök éppen ...

 

 

Előzmény: Hamu-pip (30469)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30470

Nagyon aranyos. Ügyes vagy :)))

Előzmény: edi-baba (30453)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30469

Szerintem itt a válasz:

 

2011.04.02 15:54:48 © (30325)

Előzmény: zöldtengerszem (30468)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30468

Köszi !

Nem mutatnád meg , hogy milyen nyuszi lesz belőle ? Én sajnos ebből még nem látom igazán a nyuszikát ! Nekem ha dalt tanítanak azt is el kell énekelni , és már tudom is , de a kottával nehezen boldogulok elsőre éneklés nélkül ! :-) .

Utána már megy , na de hang vagy kép nélkül nekem még neeeem :-))) ...

Előzmény: bvedono-Szömörce (30443)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30467

Szia Edibaba !

 

Nagyon helyes a kisherceged .. kiváncsian várom készen :-))) ....

Előzmény: edi-baba (30453)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30466

Óhhh, Berthe ....!

 

Köszönjük szépen a francia babákat, nagyon helyesek !!!! :-))) Nekem az alsó sorban balról a második a kedvencem :-)))..


És köszönöm a bíztatást , és a kedves szavaidat , bevallom ..., el kellett egy könnycseppet törölnöm a szemem sarkából ...

Remélem lesz módunkban majd a nyáron is találkozni megint , szeretettel gondolok rád , és hát az a babafejkészítés naggyon érdekel ,

és szerintem tuti nem csak engemet !!!:-)))

 

Jó lenne legalább egy szép napot , eltöltenünk együtt....,  a tavasszal vagy a nyáron ... :-)))

 

Kaoka !

Akkor Húsvét után egyeztetünk , jóóó ? Na ezt megdumáltuk :-))) ...

 

Lányok !

Sokat nézegetem a babáitokat , tanulok szorgalmasan ..., ma kiselejteztem pár cuccot , nanáhogy lett sok tök szupi bababugyi , babatest és egyéb anyagom ... :-))) ... Már csak a vásárlástól kell visszafognom magam :-).

Van elég anyagom , van elég anyagom ... , van elég anyagom ... , na de amikor olyan szépeket látooook !

Akkorsemveszek , és punktum ! :-DDDD

 

Előzmény: berthe (30448)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30465

Egy kérésem lenne. Tud valaki olyan elérhetőséget az Illés Rékához valaki, amire válaszol? Telefon, mélcim bármi játszik :)))

Különben gödörbe lép a gurulós pucér babám. :(

 

Ahama kedves,

az outlookról irtam sajnos tévedésből (azért átadták a válaszod, mégegyszer köszönöm neked), az adatlapomon lévő levélcim lenne a jó levelezésre, ha szükséges.

edi-baba Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30464

Köszi, mindent.

Azt hiszem, én is megpróbálkozom a virágárus lánnyal... :))) (bár fegyelmeznem kell magam, hogy ne minden időmet a varrógép mellett töltsem. Vár a kertben a sok elültetnivaló palánta, na meg a háztartás.... :(

 

Hópihe, köszi, aranyos Vagy. Rajzoltam egy szabásmintát (fogalmam sincs, honnan jön a TUDÁS, de jön :)), és ma kész is lesz a kabátka. Szerintem egészen csini lesz benne az ifiúr...:) A 16 éves nagylányom már látta, és jöttek az ötletei, hogy ez alapján minlyen figurát készítsek neki is... (valami elvetemült anime-szereplő, megint...)

 

No, folytatom is a varrást, nemsoká mutatom... :)

Edit

4Hópihe Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30463

ezt nem birom szó nélkül hagyni annyira tetszik, amibe belefogtál)

 én ilyen kisherceg kabáthoz tudok szabásmintát adni és szivesen elökeresem ha tetszik neked

amit a karácsonymanómra varrtam.

http://good-times.webshots.com/photo/2069740100033477440PRzdSx

Előzmény: edi-baba (30453)
BerryD Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30462

Köszönjük a részleteket! Ki is bámészkodtam magam a márciusi babákban! :D

Előzmény: schmidtanita (30461)
schmidtanita Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30461

Szia BerryD, jó, hogy jöttél! :) Szerintem ne mutasd meg sehol idő előtt a babádat, úgy az igazi a meglepetés :)

 

edi-baba, a virágárus-projekt a "közös varrás" nevű játék része. Minden hónapban van egy adott minta, ami alapján elkészítünk egy babát, egy előre meghatározott napon pedig mindenki felteszi a saját babájának a fényképét, és megnézzük ki mit alkotott. Nagyon jó kis játék. Áprilisban ezt a babát varrjuk. Azt nem tudom melyik napon mutogatjuk. Itt meg tudod nézni, amiket a múlt hónapban készítettünk.

 

Én sem olyan rég csatlakoztam a fórumhoz, de nagyon szeretek itt írni-olvasni, és sok dolgot lehet tanulni egymástól.

 

 

BerryD Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30460

edi-baba!

30337-es bejegyzés! Ott van a kép és a minta, ne meg Kaoka  felhívása az áprilisi közös varrásra! Szerintem bőven van idő májusig! :D

 

Aledi!

Nagy rajongója vagyok a babáidnak! Szépek, kedvesek és stÍlusosak! Követem is a bejegyzéseidet a blogodon! :D

Előzmény: edi-baba (30459)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30459

Mi is örülünk, hogy itt Vagy. :)

Még én is új vagyok, nem is tudtam erről a virágárus projectről. Mit lehet róla tudni? Lehet még kapcsolódni?

Előzmény: BerryD (30457)
Aledi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30458

Szia Berry, jó, hogy itt vagy :) És milyen ügyes vagy, hogy máris megvarrtad a közöst! Hát, én úgy tudom, hogy majd csak május 1-től lehet mutogatni :)

Előzmény: BerryD (30457)
BerryD Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30457

Kaoka!

Köszönöm a meghívásod a fórumra! Már meg is varrtam azt a bizonyos áprilisi "virágárús babát", amit közzétettél. Kíváncsi lennék, mi a teendő a továbbiakban? Mikor mutathatom meg, mert nagyon jó kedvre derültem ám tőle!? :DDD A blogomba feltehetem május előtt is? 

Kedves fórumozók! 

Remélem, mielőbb összeismerkedünk! Örülök, hogy itt lehetek veletek! 

Berry

szihuj Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30456

Nagyon aranyos ez a nyuszi, köszönjük a mintát :-)

Előzmény: bvedono-Szömörce (30325)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30455

:-))) Igen!

Előzmény: Aledi (30454)
Aledi Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30454

Nagyon jó a frizurája, és szép a formája is, szuper lesz. Én is azért szeretek inkább babát varrni, mert sok vele a kézimunka, amit kanapén kucorogva, gyerekekkel társalogva is lehet végezni :)

Előzmény: edi-baba (30453)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30453

Sziasztok!

Mutatom, most épp mi van születőben. A Kis Herceg figuráját öltöztetem. Pár hete, amikor elkészítettem az első hurkolt fiú-frizurát (ld a blogomban), annyira megtetszett, hogy egy lendülettel több is készült azon a hétvégén (nem kellett hozzá a varrógépet elővenni, csak elvoltam a kanapé sarkában a fonalaimmal...), köztük ez a hirtelenszőke is. Mikor kész lett, rögtön a Kis Herceg jutott eszembe, de csak most jutottam oda...

 

Kész van a test, a műbőr-csizma, az alsó ruháját fehér plüssből varrtam. 2 részből, hogy le lehessen vetkőztetni, bár így utólag lehet hogy inkább a hátul cipzáras mellett döntenék. Na mindegy, most már így marad. A sárga övhöz és a kabáthoz is találtam itthon anyagot, csak még ki kell találnom a szabásmintát. Ha kész van, mutatom majd... Addig is egy kép róla:

Kicsit szőkébb, mint az eredeti rajzon.

 

Kaoka Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30452

berthe, nekem már sikerült a francia képtárakba belenézni. :-) Helyesek a babáitok, úgy látom "egyen kutyák" is készültek a babákhoz. :)

Előzmény: berthe (30448)
Kaoka Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30451

Zöldtengerszem, nekem is jó lesz ünnep után. .-)

Előzmény: zöldtengerszem (30441)
Kaoka Creative Commons License 2011.04.19 0 0 30450

Stigi, 2010. januárjában fotóztam Camea babáját. :-D Bőven letelt már egy év, talán az idén van rá sansz, hogy befejezzük amit elkezdtünk. Ez is az egyik ok amiért nem látom értelmét a jelentkezésemnek. Komolyan véletlenül találtam rá a képekre, már el is feljetettem. Ahogy látom a többiek is. :-) Ez nem sűrgetés, csak szóba került. .-) Én úgy emlékszem rá, szóba került egy bizonyos határidő.

Viszont a közös varrás jó dolog, legalább havonta rakunk fel egy-egy babát és látunk valami újat is :-D

Előzmény: stigglinnc (30444)
Aledi Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30449

Jaj, Berthe, ezek nagyon jók! Profi munka mindegyik.

Előzmény: berthe (30448)
berthe Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30448

sziasztok!

Sajnàlom, hogy ennyire "zàrt" a francia  forum.

Ott mutattam a ti babàitokat, mindenki gratulàlt!

 

Csinàltam nektek egy  mozaikot:

Ha tul kicsik, megprobàlom feltenni picasàra.

 

Orulok, hogy talàlkoztam veletek!

Zoldtengerszem, bàtran a babavarràssal!

Nagyon szép babàt csinàltàl, és hoztàl sok mosolyt a forumra!

 

Előzmény: zöldtengerszem (30421)
Aledi Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30447

Jaj, de jó, Stigglinnc, akkor már csak ruhára vár a babám :)))

Annamária, Anita, az a jó, ha az ember nem teljesen elégedett az eredménnyel, mert akkor kénytelen újabb és újabb babát varrni :)

Előzmény: stigglinnc (30444)
schmidtanita Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30446

Én minden egyes babánál rájövök valamire, hogy mit kellett volna másképp. :)

Előzmény: Annamária36 (30445)
Annamária36 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30445

Sziasztok!

 

Meg pláne én,mert mindig akkor jövök rá dolgokra mikor már kész a baba. :)

Előzmény: stigglinnc (30442)
stigglinnc Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30444

 

Ma én nagyon rendes voltam (bár a hálistennek nemlétező határidőből kicsúszva), két babát is postára adtam. Ők idei gurulósok: Aledi (baba), Julcsi (haj), én (arc) és a saját pucérom ment tovább tallinának.

 

Sajnálom, hogy a tietek úgy megfeneklett, ez nagyon rossz érzés lehet. Szerintem is mutogass bátran, végül is nem lehet az idők végezetéig várni senkire.

Előzmény: Kaoka (30438)
bvedono-Szömörce Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30443

Nyuszi minta

 

stigglinnc Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30442

 

Nagyon édesek a babáid, gratulálok!

Szívesen veszünk minden ötletet, tapasztalatot, pláne én, mert én még kezdő vagyok a többiek között.

 

Üdv a körünkben!

Előzmény: edi-baba (30437)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30441

Edi-baba !

Nagyon helyesek a babáid , légy üdvözölve körünkben !

 

Földim drágám !

Mivel a csipkezokni nem romlandó , megvár , amikor csak akarod , akkor talizunk . Nekem is jobb lesz Húsvét után külömben  . :-)

 

Lányok nézzétek ma kaptam csomagban a barátnőmtől , ő fűzte gyöngyből ezeket a szépségeket :

 

      

 

Nagyon örülök mindegyiknek :-))).... Gondoltam megmutatom nektek is :-))) ....

 

Előzmény: edi-baba (30437)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30440

Sziasztok, jól esik a kedves üdvözlés. Köszönöm, igyekszem naponta benézni ide, és megosztani Veletek a közös örömöt... :)

Jó étvágyat az ebédhez...

Edit

Előzmény: Aledi (30439)
Aledi Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30439

Szia edi-baba, Isten hozott! Mi már "ismerjük" egymást :) Szépek nagyon ezek a babák.

Előzmény: edi-baba (30437)
Kaoka Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30438

Sziasztok! Kicsit elhavazódtam múlt héten minden nap későn értem haza. Olvastam, de sajnos nem volt időm írni. Megpróbálom csokorba szedni a mondandómat.

A közös varrás kezd kicsit ellaposodni, de remélem az ünnep után több időnk lesz és többen csatlakoznak majd. :-)

Hamu-pip nagyon édes a nyakigláb babád jó megoldás a hímzés cipő gyanánt.  A bajuszos nyuszi is érdekes és egyedi a kunkori bajuszkájával. .-)

Schmidtanita, micsoda nyuszidömping! Ajándékok lesznek? És ruhát nem kapnak? Helyesek a szines fülekkel. :-)

Zöldtengerszem, jobbulást kívánok. Sajnos Húsvét előtt nem biztos, hogy tudunk találkozni, ha mehetek szabira, akkor esetleg pénteken.:-)

Stigi, én is kíváncsi vagyok a gurulósokra, a többiek nagyon felszívódtak. Épp tegnap néztem a képeimet, itt van ejjkuk, Camea, és a saját babám képe. Ha egy hónap múlva senki nem jelentkezik lehet, hogy felteszem a nálam levő képeket, hátha arra reagál valaki. :-D Lassan van vagy már egy éve, hogy belekezdtünk, ha nem több. Félek, hogy teljesen feledésbe merül.

A maranta, sajnos ez az egy méret van.  Mi a gond vele?

Szerika, kíváncsian várom a virágárús lánykádat. .-)

Edi-baba üdvözöllek a babások körébe, érezd jól magad nálunk és gyere gyakrabban. Tetszik a blogod, habár épp, hogy csak átfutottam rajta.:-)

 

edi-baba Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30437

Szia!

Köszi, örülök. Most újra megpróbálom a képbeszúrást... Tegnap a "beillesztés" maradt el...

 

 

Ahogy olvasgattam a topikot, felvetettetek néhány kérdést (hogy nem billeg a baba feje, mitől van a kéznek természetes tartása)...

Ezekkel én is megküzdöttem, el tudom majd mesélni, én hogy csinálom. De most el kell mennem...

schmidtanita Creative Commons License 2011.04.18 0 0 30436

edi-baba, meglestem a blogod, illetva csak gyorsan átfutottam, majd este alaposabban megnézegetem. De ennyi alapján is tetszenek a babáid. :)

 

Képet úgy tudsz feltölteni, hogy a "Kiválasztom a képet" opciónál feltöltöd. Majd ha ott megjelenik, akkor a beszúrod.

Előzmény: edi-baba (30435)
edi-baba Creative Commons License 2011.04.17 0 0 30435

Nem jelenik meg a kép. Tanácstalan vagyok...

Edit

edi-baba Creative Commons License 2011.04.17 0 0 30434

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam, és gyönyörködtem, de már ellenállhatatlan vágyat érzek, hogy én is megmutassam a babáimat. Bár már legalább 25 éve kreatívkodok (patchwork, ruha varrás magamnak és a gyerekeknek, hímzés, kötés, horgolás), babákat varrni csak 2010 novemberétől kezdtem 16 éves lánykám kérésére, hogy egy anime-rajzfilm szereplőjét megszemélyesítsem. A baba-varrást a neten összeszedett infókból tanultam, és a tapasztalataim alapján sokat csiszolgattam. Kecskeméten élek, de szívesen összejönnék Veletek, ha lenne alkalom közös varrásra, találkozóra.

Nézzétek meg a blogomat: edi-baba.blogspot.com

Nagyon várom a véleményeket, mert a blogomban eddig nem kommentálták a bejegyzéseimet. És persze, mindig jó a visszajelzés, s persze az építő kritika is...

Ja,  én is készülök a Húsvétra. Készítettem horgolt nyuszikákat és tojásokat a locsolóknak... :) Ezek is fent vannak a blogon

 

Néhány babás képem (remélem, meg is jelenik....):

zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.17 0 0 30433

:-)))...

Előzmény: Hamu-pip (30423)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.17 0 0 30432

Édi lett :-))) , gratula ! :-*))) ... És már gurulni is fogsz ? Nagyon beindultá lááátom :-DDD....

 

És édik lettek a nyúlfiak-leányok is :-))) . A virágosfülüek a leányok ?? :-) ... Vagy még lecc nekik rucijuk is ??? :-)

 

Előzmény: Hamu-pip (30426)
ahama Creative Commons License 2011.04.16 0 0 30431

:), látom, Aledi már elmondta a részleteket.

Írj nekem légyszíves egy mailt a címeddel és átküldöm Diusbd babatestét.

Előzmény: Hamu-pip (30425)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.16 0 0 30430

Aledi!

Köszönöm a gyors válaszod :)

Előzmény: Aledi (30427)
schmidtanita Creative Commons License 2011.04.16 0 0 30429

Halihó!

 

Hamu-pip, gratula, hogy már te is "gurulsz", legközelebb ha indul ilyen játék, én is beszállok :) Jó lett a nyuszid!

 

Hoztam én is egy képet az összesített nyúlseregletről.  Idén már egy darab nyuszit sem varrok, az biztos :)

 

 

Egy kedves hölgy küldött nekem Pestről csőgézt, végre megint varrhatok majd babát. :)

Aledi Creative Commons License 2011.04.16 0 0 30428

Jó kis nyusz, tetszik a bajsza :)

Előzmény: Hamu-pip (30426)
Aledi Creative Commons License 2011.04.16 0 0 30427

Hamu-pip,

 

2. csapat

pági

diusbd

Ahama

illesreka

 

Te diusbd-tól kapod a babákat, tehát neki kell átküldened a címed, te pedig illesrekanak továbbitod, tőle kérd el az ő címét. És természetesen máris elkezdheted a saját csupasz babád :) Természetesen örömmel vesszük, ha beállsz Ahama helyett, bár sajnáljuk, hogy Ahama most nem ér rá, imádom a babáit. A csoportok amúgy is sorsolással alakultak, szóval nem kell engedély a többi csapattagtól szerintem :)

Előzmény: Hamu-pip (30425)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.16 0 0 30426

15 cm-s nyúlfiú.

Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.16 0 0 30425

Kedves Ahama!

Örömmel beállnék a sorba, addig míg újra nem jön meg az ihleted. Akkor természetesen "visszakapod" jogos helyed tőlem.

Tudni lehet ki a csoport többi tagja? Őket is meg kell kérdezni, hogy elfogadnak-e pótlásként.

Előzmény: ahama (30424)
ahama Creative Commons License 2011.04.15 0 0 30424
Kedves gurulósozni vágyó új oszlopos tagok !:)

Ezennel felajánlom a helyemet az egyik gurulós csoportban. Sajnos mostanában nem igazán van babázós ihletem, úgyhogy szívesen átadom a lehetőséget annak, aki kedvet érez hozzá.
A csporttagoktól bocs, ez most így alakult.
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.15 0 0 30423

Igen láttam és örülök neki, azért írtam ezt a nagy vigyori jelet :)))

Előzmény: zöldtengerszem (30421)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30422

Aledi !

 

Köszönöm szépen :-) , már jobban vagyok .

Holnap tán el is kezdem a babavarrást , még az itthoni munkákban a soraimat rendezgetem ...

Napokig nem csináltam semmit sem ..., de persze megvár a házimunka nem aggódom :-)))...

Előzmény: Aledi (30409)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30421

Áhhhá !

 

Cóvalaakkor  ezagurulóóóós ? Ez tényleg aranyos :-) . Célike oszlopos tag lettél te is , hallod ??? Wooow ! :-)))

 

Akkor majd várom a vicces babákat én is !

És hát most még nem nagyon merném más babáját beválllani , de egyre nagyobb gyakorlatom lesz , szóval jó lesz ez majd legközelebb is nekem :-))) .....

 

Berthe !

Hol vagy ??? Nem értél még haza ??? Úgymegnézném a francia ragggikeeet !!!

Előzmény: stigglinnc (30408)
zöldtengerszem Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30420

Ahama Drágám !

 

Nem kaptam , lécci küldd el mégegyszer ....

Előzmény: ahama (30415)
Hamu-pip Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30419

Köszi :))))

Előzmény: Aledi (30413)
szerika0122 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30418

Szia Stigi!

Köszi, igyekszem a tőlem megszokott formát hozni :-))

 

Áprilisi közösvarrás

Akkor én most "ölbetett kézzel" nézek, és várok... én már előre vagyok, ezt a babát én már megvarrtam, ha valakinek megtetszik, írjon, van hasonló mintám még...

 

Készülök a többi munkámmal addig is... :-)_

A maranta Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30417

A linket lehagytam:

 

http://indexbaba.gportal.hu/gindex.php?gid=2770868&pg=23395985

 

Illetve a megccsináltam az áprilisi közös képtárat, feltettem bele a szabásmintát, onnan is le tudjátok tölteni.

 

Link: http://indexbaba.gportal.hu/gindex.php?pg=23395985&gid=2780190

 

Kaoka!

 

Nincs meg véletlenül nagyobba? Mert akkor elküldhetnéd mélbe, jobban lehetne látni.

 

 

Előzmény: A maranta (30416)
A maranta Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30416

Sziasztok!

 

Feltöltöttem a márciusi közös varrás képtárát, aki megvarrta a babákat nézze meg, hogy nem írtam-e valamit rosszul.

ahama Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30415

Zöldtengerszem, írtam mailt, megkaptad?

Előzmény: zöldtengerszem (30407)
stigglinnc Creative Commons License 2011.04.14 0 0 30414

Köszi, már meg is jött a címe :-)

Előzmény: Aledi (30409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!