Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.22 0 0 52
igen mzs, légy szíves. ugyanis én is használtanm vettem és nincsenek meg a paírok, ezért vagyok gondban.
És én ugye két hónap előnyben vagyok Lappával szemben, napi két sétával árkon bokron át, ami a kutya miatt kötelező és nem viszem fel a kocsit a lakásba, szal az, hogy retketes az anyhe kifejezés!
gyümi
Lappantyú Creative Commons License 2003.09.22 0 0 51
Akkor jól emlékszem, de jó! Hát, ha megteszed, nemcsak gyümi lesz hálás, de én is, amikor majd ki akarom mosni a huzatot. :-)
Előzmény: mzsperx (50)
mzsperx Creative Commons License 2003.09.22 0 0 50
sicát ismerem, megkérdezzem?
Előzmény: Lappantyú (49)
Lappantyú Creative Commons License 2003.09.22 0 0 49
[gyümi, nekem is olyan kocsim van, de én még nem próbáltam meg leszedni a huzatot. én használtan vettem, az eladó lány is indexezik, ő gyönyörűen kimosta, mielőtt eladta. csak a nickje nem jut eszembe a lánynak, talán Sica vagy valami ilyesmi, a fenébe, pedig tőle meg lehetne kérdezni, hogy miként szedte le.]
Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.22 0 0 48
Ancs! Ha erre jársz, várnám az instrukciókat ...
(előre is köszi :-))
gyümi
Milkabögre Creative Commons License 2003.09.21 0 0 47
Csak a miénk nem ilyen randa színű, hanem szép!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 46
Na, ez hosszabb lett, mint a szüléstörténetem! Bocsi.
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 45
Sziasztok!

Mienk első kocsi: Cam Joelle. Ábrándos kismama-koromban gondoltam, hogy ilyenről álmodnak a babák legszebb álmaikban. Valószínűleg így is van :-)
A váz szuper, nagy-nagy kerekek, lengéscsillapító a vázon, nagy fém bevásárlókosár, az egész váz rozsdamentes acélból, szép, elegáns. Egy mozdulattal lapra csukható, a tolókar magassága 3 fokozatban állítható.
A felsőrész: Teljesen vízszintesre dönthető (3 fokozatban), vastag lábzsák van hozzá, ami ültetve is felcsatolható, a felsőrész a vázról lepattintva külön mózes, kis bölcső-talpai is vannak, amin ringatni lehet. A felsőrészt lehet szembe és háttal is a vázra pattintani, nem a tolókar fordítható.
Bár elég nehéz (kb mint Milkáé), én nagyon szerettem vele sétálni, egészen addig, amíg nem kellett megemelni, bár én azt mondom, hozzá lehet szokni.
Amit sajnáltam, hogy nem bolygósíthatóak a kerekek, de ez az ára a lengéscsillapítónak.
Amit imádtam benne, hogy igazi mélykocsi és a szélnek esélye sem volt befújni (márciusi baba, de még a következő télen is ezt használtuk).
Amit utáltam, hogy ha nem olajoztuk időről időre, akkor nagyon elkezdett nyekeregni.
A huzata csavarhúzó nélkül, nagyon könnyen leszedhető, elvileg kézmeleg vízben mosható, de én bevágtam 60 fokra és szebb lett mint valaha.
Az ára 78ezer Forint volt, ebbe benne volt a váz, a felsőrész, a lábzsák, a pelenkázótáska, a kupola- és a napfénytető.
A váz kompatibilis a Cam és Neonato hordozókkal és mózesekkel, és nemrég fedeztem fel, hogy a Peg Peregonak is van ugyanilyen váza, úgyhogy majd megnézem, hátha azzal is passzol ;-)

Még annyi, hogy a 3 fokozatot a háttámlában keveslem, az új babakocsi támlája 6 fokozatban dönthető. (És amit az elején elírtam, a fogója természetesen nem 180, hanem 360 fokbak forgatható el.)

MuTeR

Milkabögre Creative Commons License 2003.09.21 0 0 44
Ez az új babakocsi:
Előnye:
- könnyű! Nincs 5 kiló. Minap felborult gyerek nélkül, lehúzta a pelenkázótáska tartalma:) Nekem ez volt a legfontosabb szempont (a könnyűség, nem a felborulás). Egyszerűen feldobom a buszra/villamosra, tudok vele mozgólépcsőzni
- 5 pontos biztonsági öv
- 2 italtartó tálca, anyunak meg a babának is
- nagy bevásárlóháló
- minden kereke tud mindent (azt hiszem)
- a háttámlája dönthető, olyan pozícióban, ahogy te akarod
- ugyan lapra, de nagyon picire összecsukható, szerintem kisebb helyet foglal el, mint egy (komfortosabb) esernyőkocsi
- fogója van, kézben lehet vinni
- szép:)) Imádom a szép babakocsikat...
Hátrány:
- Fanni még kicsi hozzá, olyan babának, aki még nem tud ülni, kicsit kényelmetlen. De ez elmúlik remélhetőleg:) Úgyhogy egyelőre csak tömegközlekedéshez használjuk.
- kicsik a kerekei, macskakőre nem javaslom
- drága...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Milkabögre Creative Commons License 2003.09.21 0 0 43
Még egy hátrány: nincs italtartó tálca
Előzmény: Milkabögre (42)
Milkabögre Creative Commons License 2003.09.21 0 0 42
Ez az első babakocsink, ami még használatban van.
Nevét nem tudom, a Corában lehet kapni, francia. A hordozóra Nania van írva.
Előnye:
- mind a négy kerék fékezhető, fixálható, kettő bolygósítható
- átbillenthető tolókar
- vízszintesig dönthető, később sportkocsivá alakítható
- könnyen leszedhető huzat (bár csak kézzel lehet mosni)
- 3 pontos biztonsági öv
- a hordozót fixen rá lehet tenni, valahogy rögzíteni is, de még nem jöttem rá, hogyan, lucilla szerint nem kéne a hordozót használnom, de kérdem én, miért?
- közepes nagyságú kerekek, tehát mindenhol használható
- olcsó
Hátrány:
- nehéz (13 kg), ezért is kellett újat venni, mert tömegközlekedéssel gyakorlatilag segítség nélkül használhatatlan
- Fanni fekve már nem fér rendesen el benne (vszleg a gyerek konstrukciós hibája), de csak úgy tud feküdni, ha oldalt van a feje, ez meg se neki, se nekem nem tetszik igazán, akkor inkább hordozó!
- viszonylag pici a bevásárlóhálója, bár ez még óriási gondot nem okozott, vettem lógatós hálót

Hát lehet, hogy a képen nem látszik tökéletesen a babakocsi, ha akkor tudtam volna, hogy ilyen topik is lesz...:)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

mzsperx Creative Commons License 2003.09.21 0 0 41
van egy pici dőlés benne, és sajna elég nehezen megoldható, hogy hason kilásson a gyerkőc. de egy kreatív szülő mindent megold!

enyim lányka itt tanult meg felülni: a krafába kapűaszkodva felhúzta magát!

Előzmény: hencu (38)
Lucilla Creative Commons License 2003.09.21 0 0 40
Hencu,
a venezia új ára jelenleg 80E alatt van valamivel (brendonban, vidéki brendon partnernél láttam 77E-ért is), de tegnap a bébikerben azt mondták, hogy szokott nekik is lenni, kifutó modellek (huzat design), azok 60E körül vannak. Használtan is érdemes.
A link nem sikerült, remélem ez a kép igen:

Csimpike Creative Commons License 2003.09.21 0 0 39
Ágocska: Na mzs megelőzött! :) Ugyanolyan kocsink van nekünk is, csak éppenséggel a színe más! :) Mzs mindent elmondott róla! :) A fiam 7 hónapos. Még nem ül stabilan. Pár pillanatig képes csak megülni magától, de ebben a kocsiban szinte mindig csak ülni akar! A másik kocsinknál (Evenflo, sajna nem igazán forgalmazzák Magyarorságzon, pdig tuti kis járgány) ha felültetjük, akkor abból még nem lát úgy kis, mert az kicsit mélyebb.
Én azért vettem ezta Pierre Cardint, mert buszozni nekem tökéletes és kényelmesebb Gergőnek mint eg ysíma, egyszerű nem dönthető esernyőkocsi.

Csimpike

hencu Creative Commons License 2003.09.21 0 0 38
Köszönöm szépen. Még csak annyit kérdeznék, hogy ez teljesen ledönthető vagy van egy pici dőlés szöge? Esetleg hátul a felhajtható, hogy hason is kilásson a gyerkőc? Szia
mzsperx Creative Commons License 2003.09.21 0 0 37
megvaaaaan!
Pierre Cardin PS-647 2funkciós cross-sport babkocsi 26.490 Ft
Előzmény: mzsperx (36)
mzsperx Creative Commons License 2003.09.21 0 0 36
sajna fogalmam sincs, mert ezeknek számuk van, azt meg ki tudja megjegyezni? de most én úgy tudom a "komolyabb" esernyősből ez van csak. nem a lótifutisra gondolok. esetleg kérdezd meg mamintit,ő ost vett ilyet tán jobban emlékszik.
Előzmény: hencu (34)
mzsperx Creative Commons License 2003.09.21 0 0 35
ezt találtam neked:

Feladó: kgp@axelero.hu, ideje: 2003-08-26 18:24:03
Eladó új Peg Perego Venezia több funkciós, pillekönny? 2003. januárban vásárolt babakocsi masszív vázrendszerrel, bolygó dupla kerekekkel. Eredeti ára: 85.000.-Ft. Eladási ára: 50.000.- Ft.
Tartozékai: Levehet? napfénytet?, lábzsák, alul nagy kosár, lábtartó, italtálca. Színe: Sötétkék, sötétkék-drapp kiskockás díszítéssel. Elegáns kivitel. Két irányban tolható, egy kézzel is könnyen irányítható. Kis helyen is elfér, összecsukva: 56x31.5x82 cm. Telefon: 06 / 20 / 9546310, délután.

Előzmény: hencu (31)
hencu Creative Commons License 2003.09.21 0 0 34
Szia Mzsperx!

Ez pontosan milyen Pierre Cardin típus? Csak azért kérdezem, hogyha érdeklődöm valahol.
Köszi

mzsperx Creative Commons License 2003.09.21 0 0 33
nekünk is esernyős pierre cardinunk van, sztem jó kis autó. laura 4 hónapos volt, mikor vettük, és tudott benne hason aludni! hát, kicsit ki volt facsarodva, de istenem :-) azóta megtanult a babakocsiban hanyatt aludni, még néha ülve is elalszik. emlékeim szerint 6,5 kg, de majd megmérem. ennek 27k az ára, kapható pl az elefániban, babakocsi-diszkontban. van ilyen narancssárgás, van egy drappos, és van egy kékkockás.nekem kicsit kicsi a bevásárlóhálója. a fogantyúját lehet forgatni, ki hogy szereti megragadni.három fokozatban dönthető, van benne 5 pontos biztonsági öv, ami 3 pontosként is használható, amíg elég. sajna nem szabadítható el a támlától (nem tom, mi lesz velünk így, mert laura nem szeret hátradőlve utazni...) elöl bolygósíthatók a kerekei. kupolateteje van, lábzsák, és esővédő is jár hozzá. további forintokért vehető hozzá pelenkázó táska is. a karfája levehető. (van olyan, amelyikről nem???)
ha van kérdés hajrá, most ennyi jutott eszembe.

ja, az induló kocsink egy peg perego volt, egy ősi darab, 4 funkciós, dög nehéz, nagyon ronda :-) azé azzt is szerettem, de ilyen lego kocsit csak űaz vegyen, aki nem tömegközlekedik... a nagy hóban viszont vígan túrta azt...

és végül: az én álmom most a kt jelenlegi kocsi eladása, és egy pp aria beszerzése, amire majd ha jön a kistesó, veszünk egy mózest, amit még be is lehet a kocsiba kötni... apa egyelőre ellenáll.

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 32
Köszi Muter
Előzmény: Törölt nick (29)
hencu Creative Commons License 2003.09.21 0 0 31
Szia Lucilla

A pp Venezia milyen árban fut mostanában? És képet nem tudnál feltenni róla?
Köszi

Ágocska Creative Commons License 2003.09.21 0 0 30
Csimpike,

Nagyon megköszönném!

Előzmény: Csimpike (26)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 29
Gyümi, néztem Neked babakocsit, szembenülős nincsen a Bébikerben, sőt, nekik egymás mögött ülős csak korkülönbségesben van, de van egy nagyon jó könnű, (üresen) jól navigálható kocsi 43ezer forintért, ABC Design Twin Light.
Előzmény: Törölt nick (27)
Zimizumi Creative Commons License 2003.09.21 0 0 28
Ágocska, magát a járgányt nem ismerem csak látásból, de van egy hely, ahol újonnan viszonylag jó árom lehet beszerezni (és nem szerepel Muter listájában): a Lehet téri babadiszkont.
Z
Előzmény: Ágocska (23)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 27
Ancs, köszi megnéztem, azt hiszem ugyanarról beszélünk. Ezek szerint nem lesz egy egyszerű menet...
Előzmény: Ancs (16)
Csimpike Creative Commons License 2003.09.21 0 0 26
Nekünk van egy esernyőre csukható Pierre Cardin babakocsink! Most vettük, teljesen megvagyok vele elégedve, a kisfiam is imád benne ülni, mert tök jól kilát belőle és ahogy elnézem kényelmes is Neki! Szerintem könnyű összecsukni és egyáltalán nem nehéz (súlyra). Ha érdekel teszek fel róla egy fotót, hogy melyikre gondoltam.
Előzmény: Ágocska (23)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 25
Az a baj, hogy a Pierre Cardinról semmi adatot nem találtam a neten, viszont az apróhirdetésekben abból van a legtöbb eladó (attól akarnak leginkább szabadulni?). Én ez a két dolog miatt nem is néztem Pierre Cardint (egyébként esernyőre csukható, tudtommal).

Küldtem amúgy mailt Neked!

Előzmény: Ágocska (23)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 24
Előzmény: Lucilla (22)
Ágocska Creative Commons License 2003.09.21 0 0 23
Még egy babakocsi-vélemény érdekelne, mert van még egy játékosunk: Pierre Cardin sportkocsi. Tudom, hogy nem esernyőre csukható, de ha van valakinek szívesen venném a véleményét: kb. hány kiló, mennyire könnyű, előny, hátrány...stb. Bár Apa teljesen rá van kattanva az esernyősre, én meg nem tudom...Köszi
Lucilla Creative Commons License 2003.09.21 0 0 22
Sziasztok,
most van egy kis időm, leírnám a tapasztalatomat és véleményemet babakocsi ügyben. Resszkessetek, nagyon hosszú leszek, ez az egyik kedvenc témám.

Nekünk eddig 4 babakocsink van/volt, ebből kettő kb. 2-2 hónap használat utánt dobta be a kulcsot.

1. Peg perego venezia: csak a legjobbakat tudom elmondani róla, mindenkinek ajánlom, aki városi közlekedésben szeretné használni.
Amit tud:
-Könnyű (nem mondom, hogy nincs könnyebb babakocsi, de ilyen minőségben és tudás mellett szvsz nincs), 9,6 kg mindenestől, tehát ebben a lábzsák, a levehető kupolatető, karfa, stb is benne van.
-Keskeny, minden ajtón be lehet férni vele (ne essünk abba a hibába, hogy a kisbabának kell a tér, mert nem kell, nekünk viszont annál több bosszúságot okoz ha nem férünk be valahová)
-Terhelhető (hát legyen elég bizonyíték, hogy bírja a Lucilla féle kiképzést, anélkül, hogy ennek különösebb jele lenne...)
-5 pontos biztonsági öv, amit lehet rögzíteni is a háttámlához, de függetleníteni is, ami nagyon jó, mert az én gyerekem nem szeret hátradőlni, és ezért rögzítve sem szeret lenni a háttámlához.
-Oda-vissza tolható, egyetlen mozdulattal lehet átfordítani a kart
-Mind a négy kereke külön külön fékezhető, és párosával bolygósítható ill. rögzíthető (ennek az oda-vissza tolhatóságnál van jelentősége)
A kerekek nem túl nagyok, de viszonylag szélesek, ezért város közlekedésben elég, és kifejezetten jól manőverezhető.
-Vízszintesig dönthető: tényleg! (Sok babakocsi azért nem teljesen dönthető)
-Amíg kicsi a baba, a babakocsi tkp. mélykocsiként tud üzemelni, na nem lesz olyan magas a fala, de körben védett benne a baba
-Lapra csukható, így elég kicsi, kb. egy közeped bőrönd lesz belőle, összecsukva megáll a lábán (ez nem mindegy, ha a sárban kell összecsuknod, és a kezedben csomagok, meg gyerek és be akarod csukni a kocsiajtót) Elfér az anyósülés előtt és nem foglalja el a csomagtartót sem.
-Viszonylag nagy bevásárlóháló, igaz ez azért nem fémből van, tehát mosóport nem tanácsos benne cipelni, de a takarók, váltásruhák, pelenka stb nagy mennyiségben elférnek.
-Napfénytetősíthető cipzár segítségével, ami azért is különösen jó, mert amikor Ákos 3-4 hónapos volt, már nem volt hajlandó az eget bámulni, felültetni meg nemigen lehetett, így hasra tettem, és így tudott nézelődni, miközben a fejére nem sütött a nap, jól meg is erősödött a háta, nyaka.
-Lábzsák tartozik hozzá, ami mind a fekvő, mind pedig az ülő pozícióban használható, tehát nem csak akkor amikor a gyerek még nem hord cipőt, hanem amikor már ül, és esetleg sáros a lába.
-Ehhez a modellhez adnak ajándék pelenkázótáskát is, pelenkázóbetéttel.
-Testvérfelállóként használhatóak a lábtámaszo, mindkét oldalon.
-Levehető huzat, ami nagyon jól tíri a mosást és a használatot is, az enyém pl még csak ki sem bolyhozodott, mosás után újként tudnám eladni (nem adom!)
-1(!) év garancia van rá, amit nem kellet kihasználnom, de ezen az időn is túl saját szakszervízben szerelik szükség esetén.

Kép itt

Összességében: szvsz a legjobb kétfunkciós babakocsi a piacon, nagyon kipróbált modell, hosszú évek óta csak a huzata változik, elődje a PP Róma, amiből mai napig nagyon sok fut.
Újszülöttkortól 3 éves korig használható.
A peg peregok drága babakocsik, de a legjobban végoggondolt és legstrapabíróbb babakocsik, használtan is érdemes beszerezni őket, mert a vázuk nem megy tönkre sokadik gyerek után sem, a huzata nagyon jól mosható, úgyhogy érdemes belefeccelni a pénzt, és az sem utolsó szempont, hogy nagyon jól eladhatós és tartja az árát.

2. No name babakocsi, egyszerű esernyőkocsi, tulajdonképp szót sem érdemel, mert annyira gyenge konstrukció, kb 2 hónapi nem túl erős igénybe vétel után mondta fel a szolgálatot.
Egy nagy előnye volt: könnyű (3,8kg), elvileg eléggé dönthető volt, de ezt a funkciót nem sikerült túl sokáig megőriznie.

3. Bébé Go névre hallgató babakocsi:
-5,7 kg (na ebben nem vagyok teljesen biztos, ezt nem mértem meg)
-esernyőre csukható
-van kis bevásárlóhálója, ami a gyenge anyaghoz képest jól terhelhető, mert felfekszik a vázra
-összecsukva vállra akasztható
-a konstrukcióhoz képest egész tűrhetően nagy kerekek
-levehető karfa
-pontos biztonsági öv (a háttámlához rögzítve)
-A háttámla 2 pozícióban állítható

Összegezve: ez a babakocsi nagyon olcsó (8E Ft), ehhez képest elég jó konstrukció, viszont nem masszívabb az átlagos esernyőkocsiknál. Én egy nappal a stockholmi kiutazás előtt vettem, és a 3 héten már úgy álltak a kerekei, hogy foyton attól félte, ott maradok valahol. Félelmem nem volt alaptalan, a gumiabroncs a zebrán, út közben méltóztatott leesni, és ha egyedül vagyok, nem is tudom, mit csináltam volna.
Summa summárum ez a babakocsi olyanoknak jó vásár, akik a asarki közértik szándékoznak használni és azt is csak hetente kétszer, meg a havi súlymérésre. Én nem tartozom közéjük, nekem nem jött be.

4. Bébé Comfort Allegro+

-Viszonylag könnyű: 7,7 kg mindnedestől
-Esernyőre csukódik, rögzíthetően, de nem áll meg a lábán, de a kerekein ige, szóval nem kell hogy a sáros legyen ha nem tudod tartani. Elég kompakt, így a csomagtartót nem foglalja ez, akár az ülések közé is befér.
-De egykézzel is tolható egybe tolókarja van, nagyon kényelmes megoldással.
-Elég masszív kivitel, sokak tették próbára, jó tapasztalatokkat, nekem még csak 2 hónapja van, eddig semmi negatívumot nem tapasztaltam.
-elöl bolygósítható kerekek, hátul fékezhetőek, a kerekek vosznylag nagyok, és szélesek, városi közlekedéshez nagyon kényelmesek.
-A háttámla nagyon jól dönthető (a gyerekem az előző esernyőkocsiban sosem aludt többet 40 percnél, ebben közel két órát tegnap) Szerintem 3-4 hónapos baba simán belefektethető, nem dől jobban lefektetve, mint az autóshordozók.
-a lábtámla is állítható
-Karfája van (na ezért lett ilyen, mert a fenntieket az allegro névre hallgató is tudja, kevesebb pénzért, de nincs karfa meg napfénytető, de apa szerint a karfa nélkülözhetetlen)
-Napfényteteje van, amit nemtom miért így hívnak, mert egy kupolatető, és eső ellen is frankó, levehető, kis kukucskálónyílással.

Összegezve: egy nagyon jól felszerelt és megbízható esernyőkocsi, mindent tud, amit kell, ezért nem a legkönnyebb, de könnyű.
Még teljes körű tapasztalatom nincs, eddig nagyon jól üzemel.
MAjd keresek róla képet.

Egyelőre ennyi,

Lucilla

Ágocska Creative Commons License 2003.09.21 0 0 21
Nagyon köszi, igen pontosan őt néztük ki:-)))
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 20
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 19
Szia!

Mi itt vettük a Nagyvárad téri Bébikerben, mert nagyon-nagyon közel van (20 lépés, ha jól számoltam :-) ), 7,2 kg, majdnem teljesen vízszintesre dönthető (annyira dönthető, mint a Pierre Cardin, a Bébé Comfort, a Peg Perego Pliko, ha ezeket ismered), 5 pontos öv van benne, kupolatetős, de napfénytetősre alakítható, a kerekei nagyobbak, mint az átlag esernyőkocsiknak, ennek őszintén szólva nagyon örülök, a tolókar fogója 180 fokban forgatható, ez azért jó, mert a férjem (190 cm) is tudja hajlongás nélkül tolni, meg anyukám is (164 cm) ágaskodás nélkül, és ha befelé van fordítva a fogóka, akkor egy kézzel is irányítható és könnyebb hátrabillenteni járda előtt pl.
Magas karfája van és SZVSZ közel van a háttámlához.
Vannak azért hátrányai is. A hátsó kerekek fékjei kiengedett állapotban is annyira lent vannak, hogy lépcsőn lefelé nem lehet egyszerűen a hátsó kerekein letolni, meg kell emelni a kocsit. A másik, hogy kicsi alul a bevásárlóhálója.

Nekem a 4 kilós esernyőkocsi után nehéznek tűnt, de az messziről látszik, hogy nincs belőle kisajnálva az anyag. Nagyon-nagyon stabil. Itt van róla kép és itt pedig német nyelvű leírás, az esernyőkocsiknál Handy Plus néven találod meg (mi a képen is látható coffee színt vettük, nagyon szép :-)) ).
A weboldal szerint 8,6 kiló, a kapott adatlap és a mérleg szerint viszont 7-7,5.

MuTeR

Előzmény: Ágocska (18)
Ágocska Creative Commons License 2003.09.21 0 0 18
Muter,

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre, ugyanis éppen babakocsi-váltásban vagyunk. Már ugyan kinéztünk egyet a Brendonban (Te hol vetted???) csak éppen a nevét nem tudom. Ami nekünk kellene: esernyőre csukható, könnyű (kiskerekű), valameddig ledönthető legyen, és az elől lévő fogódzkodó ne legyen fényévekre a támlától (na ezt jól megaszontam). Amit kinéztünk a Brendonban az pont ilyen és 16.000 körül van (lehet hogy Te is ezt vetted???). Várom a visszajelzést a sétáról:-)))

Ágocska

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 17
Brendon (Váci út, Duna Plazától nemmessze). Bébiker, ez Brendon partneráruház, ugyanazokat kapni, csak kisebb a választék, viszont olcsóbb. Ez van a Nagyvárad térnél és az Árpád-hídnál.
Megatoys (Soroksári út), a legnagyobb babaáruház, Megatoys diszkont (Újpest városkapunál), erről nem tudok mit mondani, vannak értékcsökkentett cuccok, némelyik hiba miatt, némelyik meg csak úgy, Madrina, ez is Megatoys partner, ha jól tudom, Budaőrsön van és elég drága, de vannak akcióik, Mini-manó, Nagy Lajos király útja 112., szintén Megatoys partner, olcsó, de viszonylag kicsi a babakocsi-választék, viszont babaruháért érdemes oda elmenni.

www.brendon.hu
www.megatoys.hu

Én megvettem az ABC Design kocsit, most elmegyünk letesztelni, utána beszámolok :-)))

Előzmény: hencu (15)
Ancs Creative Commons License 2003.09.21 0 0 16
Gyümi,
nekünk is Graco (ultima), de szerintem tök uaz mint a mirage. Huzat leszedése: csavarhúzóval van rögzítve, nézd meg, elég bonyi, én múlt héten mostam és 2 estés program volt a leszedés ill. visszarakás.
Ha nektek is ilyen, akkor bővebben is segítek.
Üdv,
Ancs
Előzmény: Törölt nick (12)
hencu Creative Commons License 2003.09.21 0 0 15
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, tudnátok nekem jó boltot is mondani?

ecsv Creative Commons License 2003.09.21 0 0 14
Hencu, nekünk Bergon babakocsink van, és mindent tud, amit Te szeretnél, és megfizethető ára van (40e körül). Mi nagyon szeretjük. Lehet kapni fix és bolygókerekes változatban is. Nekünk bolygós van, de azok is jó nagyok, így ninc vele semmi probléma.
Előzmény: hencu (6)
Mentat Creative Commons License 2003.09.21 0 0 13
Hencu
Nekünk ROAN típusú van, nem túl drága, nagy a kereke, vízszintesig dönthető, 5 pontos öv van benne és föld úton is tök jól működik. Mind a két irányból tolható, egyszóval mindent tud amit szeretnél.
Előzmény: hencu (6)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.21 0 0 12
Sziasztok, én meg segítséget kérnék
Sikerült kiderítenem, hogy graco mirage babakocsijaim vannak. Tudja valaki, hogy kell leszedni a huzatot? Egyszerűen képtelen vagyok ráéjönni és igencsak ráférene egy mosás
köszi, gyümi
kaviat Creative Commons License 2003.09.21 0 0 11
nekem pozitív a véleményem :))

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Törölt nick (-)
Lappantyú Creative Commons License 2003.09.21 0 0 10
[azért beteszem a kedvencekbe, MuT, a topicot, hátha egy napon még belőlem is babakocsi-szakértő válik :-))]
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.20 0 0 9
Esetleg áthidaló megoldásként én kipróbálnám a bababoltokban kapható biztonsági övet, amivel babakocsiba és etetőszékbe is biztonságosan bekötheted a manót. Nekünk van ilyenünk és nagy hasznát vettük.
Előzmény: hencu (6)
Lucilla Creative Commons License 2003.09.20 0 0 8
Hát igazán nagykerekűt azt nem tudok, de nekem venezia van, és nagyon szeretem. Ennek van egy testvére, pont ugyanazt tudja, csak szélesebb, és nehezebb egy kicsit, ez a milano. Ezek tudják azt, amit szeretnél.
Az áruk borsos, de érdemes akár használtan is megvenni, mert nagyon jól bírják a gyűrődést, és nagyon szépen lehet tisztítani őket.

A kereke elég nagy és vastag ahhoz, hogy városi közlekedésben ne legyen vele probléma, igaz terepre, meg hegyet mászni nem ajánlanám...

Előzmény: hencu (6)
Coge Creative Commons License 2003.09.20 0 0 7
Hencu,
ilyet hirtelen nem tudok (majd mások), csak annyit, hogy enyim hasonalvó gyerek is a babakocsiban tanult meg hanyatt aludni :-)))

Cöge

Előzmény: hencu (6)
hencu Creative Commons License 2003.09.20 0 0 6
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. A probléma a következő: kicsi fiam 6 hónapos és sajnos ideje kocsit cserélnem, mert a mostaniba nem tudom biztonságosan bekötni ha felemelem a kocsit. Viszont létfontosságú, hogy teljesen ledönthető babakocsit vegyek, mert hason tud csak aludni. Egyszóval tudtok nekem olyan kocsit ajánlani, 2 funkciós, teljesen ledönthető, 5 pontos biztonsági övvel elátott, kétirányból tolható, nagy kerekű és nem túl keskeny. Vagy szerintetek inkább vegyek használtat? Kérlek írjatok véleményt, tapasztalatot. Köszönöm

Zimizumi Creative Commons License 2003.09.20 0 0 5
Mi is hasonló tervekkel vágtunk bele a hasonló tudású Chicco 2002 nevezetű 4 funkciós kocsiba. Az alap sportkocsi, napfénytetővel, mózeskosárral és babahordozó autósüléssel, valamint ajándék hátizsákkal 110ezer pénz volt (2 éve). Azóta vettünk hozzá kupolát, esővédőt, lábzsákot és hálókat - nem kevésért. Nagyon elégedett vagyok vele, mert nagyon jól irányítható és a sportkocsi rész "csak" 6 kg és esernyőre csukható, ahuzat gépben mosható és olyan könnyen szárad, mint amilyen kösszű leszedni. Amikor megvettük, nem figyeltünk rá, de ha három centivel szélesebb járgányt veszünk, nem fér be a liftbe és az ajtónkon. :-)
A jármű tulajdonosa is rajong a kocsijáért. Harcosan kitessékel mindenkit, aki megpróbál belemászni, és hamarosan ő feszít benne.
Egy dologgal nem bírok megbarátkozni: elég gyakran kell olajozni a kerekét, mert irtózatosan hamar elkezd csúnyán nyikorogni.

Mut, a barátnőméknek is ACB desing kocsijuk volt. Ő imádta, de van egy nagy bibije: ha ki akarta mosni a huzatot, akkor gyakorlatilag szét kell csavarnoznia a kocsit, hogy leszedhesse.

Előzmény: Coge (2)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.20 0 0 4
Ja, egesz konnyen leszedheto a huzata es moshato gepben es meg utana is szep a szine. (sotetkek-sarga egyszinu)
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.20 0 0 3
Chicco2000 sportkerekekkel, ingyen volt ;) [anyos fizette], esernyore csukhato (nem a legkisebb), a tolokarja 8 allasban forgathato, torpeknek meg egimeszeloknek is kenyelmes ;), sot a kifele forditott allasban a kocsi 1 kezzel is navigalhato. A terepkerek barmilyen terepen elmegy, maga a kocsi eleg konnyu es 3 allasban szabalyozhato a felfuggesztese, csuda jol rugozik.

En nem bantam meg, mar a 2. gyerek nyuzza, de lesznek meg benne :) Eddig baja nem volt.

Coge Creative Commons License 2003.09.20 0 0 2
Húúú, én jövök, mielőtt Ildii megelőzne :-)
4 funkciós PegPerego (külön váz választható kerékkel, +mózes, +sportrész, ami vízszintesig dönthető, mindkettő lábzsákkal, + rátehető babyhordó/autósülés)
Mivel enyim gyerök nyár végén született, mi nagyon kihasználtuk a mózest (jól ki van bélelve), plussz abban aludt eleinte, ha mentünk valahova.
Sportrészt kb. féléves kora óta használom (és tervezem addig, míg megül még a babakocsiban), nagyon kényelmes.
Babyhordó - hmmm, eleinte abban aludt/hintázott/evett, szal multifunkcionált, de aztán egyszercsak kinőtte :-( (vállban)
Mindez váztól, huzattól függően zaklipakli kb.150ezer (ebben a táska is benne van), de mi 3 gyerekre terveztük...

Cöge

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.20 0 0 1
Bocs, 19ezer, elírtam :-)
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.20 0 0 0
Kezdem egy esernyőkocsival, amit holnap fogok megvenni: ABC Design, majdnem vízszintesig dönthető, nagyon magas a tolókarja(!!!), 5pontos biztonsági öve van, 7 kilós és 16ezer forint.

MuTeR

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.20 0 0 topiknyitó
Azt hiszem, megérett a helyzet egy ilyen topic megnyitására is.

Jöhetnek pozitív és negatív vélemények mindenféle márkáról, mélykocsiról, sportkocsiról, mindenről!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!