Keresés

Részletes keresés

Hórvölgyi Dániel Creative Commons License 2011.07.28 0 0 425

Szia!

Igen ismerem a technológiát. Álatában Mapei anyagait szokták használni ehez.Ezek műgyanta alapú ragasztó anyagok.

Megoldható technológia,csak szerintem ezek a mügyantás dolgok elég gyengék még mindig és nem szoktak hosszabb ideig kitartani.

Főleg fürdőszobában ahól nagy a páratartalom illetve az erős vizes közeg.
Emellet a fürdőszoba teréből is sokat elvesz az új csempe méret.
Én ha ajánlhatok egyszerü és jó megoldást akkor az Harzo technológiák csempefelujítását ajánlom.
-15-20 év tartosság

-teljes körű víz elleni védelem

-költség hatékony megoldás
-gyönyörű csempe felületek, meglévő csempe bontása nélkül
-elhanyagolható vastagság
Ha érdekelne akkor küldhetek képeket, de élőben is megtekinthető akár, illetve adhatok részletesebb ismertetőt a technológiáról.

Előzmény: obga (423)
boxer-gs Creative Commons License 2011.07.24 0 0 424

Gondolom, ahhoz fel kell csiszolni, érdesíteni a régi csempét, hogy megtapadhasson az új réteg ragasztója. Nálam is most aktuális a fürdő (meg konyha, meg wc) totál felújítása, de nálam már szűzek a falak, sőt előtte még vakoltatnom is kell.

Épp szaki-keresőben vagyok. Ha tudtok jó szakembert Dél-Pesten, ne tartsátok magatokban az infót!

 

A rácsempézésnél nem okozhat gondot, hogy így a fal szintje beljebb kerül? Szerelvényeknél rendben lesznek a távolságok, hézagok a faltól?

Előzmény: obga (423)
obga Creative Commons License 2011.07.24 0 0 423
Sziasztok! Belekezdtunk mi is a felujitasba. Ki is valasztottuk a kivitelezot aki mellesleg regi ismeros.
A szaki allitja, hogy pl a furdoben nem kell leverni a csempet mert ra tudnak csempezni. Hallottatok mar ilyenrol?
Falusi012 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 422

Üdv, lakásfelújítás vállalunk elérhető áron!

http://www.expressz.hu/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=27232686&cid=40

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.07.21 0 0 421

Másokat kijavítani biztosan jobb érzés, mint tanácsot adni.

Előzmény: Zöldár (418)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.07.21 0 0 420

Köszönöm a felvilágosítást, most már tudom, hogy a pára az nem nedvesség. :))))))

Előzmény: Zöldár (418)
PlauZs Creative Commons License 2011.07.19 0 0 419

Szia! Igaza van a többiknek, még annyi, hogy van a Poli-Farbe termékei között a Neo penészgátló festék, ami nekünk eddig bevált, ráadásul lemosható:)

Előzmény: Borbara6 (415)
Zöldár Creative Commons License 2011.07.17 0 0 418

 Csak akkor ha lecsapódik !

 

Persze a penész megtelepszik a csempén és a vason is. Pl. a saválló mosogató medencén. A penésznek egyébként nem pára kell hanem nedvesség !

 Más elvek : szekrényt külső falra nem teszünk , nem megy másképpen - lábakon és távtartóval  a faltól, akkor talán nem penészedik be.

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (416)
Matyolany Creative Commons License 2011.07.17 0 0 417

Ahol lehet  mésszel fessetek! Nem találtak még fel jobb szert a penész ellen! Ja, és természetesen gyakori szellőztetetés!

Előzmény: Borbara6 (415)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.07.13 0 0 416

Szia!

 

Persze, árulnak minden féle csodaszert, de egyik sem tudja meggátolni a penészedést. Ahol pára van, ott penész is sajnos. A páraelszívás, szellőzőventillátor tud egy kicsit javítani a helyzeten, de a szekrények mögött kicsi a rés, ott tutira lecsapódik a nedvesség és a gond, hogy ott nem tud kiszáradni. A bútor anyagáról annyit, hogy a penész jobban szereti a természetes anyagokat, hamarabb megtelepszik rajta, mint a teljesen szintetikus felületeken, de idővel azok is "beadják a derekukat". Fugázóanyagból is vannak már olyanok, hogy ráírják a "penészedésgátlóval" feliratot, de a valóság az, hogy az is penészedik, csak később. 

Előzmény: Borbara6 (415)
Borbara6 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 415

sziasztok,

 

olvastam, hogy fürdőszobákról fórumoztatok, mi is éppen ezt tervezzük. Gondom, hogy penészedik a fürdőszoba és rendszeresen megjelenik a fürdőszoba szekrények mögött is. Van esetleg arra ötletetek, hogy ezt hogyan lehet elkerülni, most az új fürdőszoba kialakításakor? Lehet, hogy a bútor anyag vagy minősége is közrejátszik a penészesedésre? Van esetleg festék vagy bármi ami megakadályozhatja ezt?

 

köszi,

borcsa

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.06.08 0 0 414

Nincs mit!

Előzmény: God Save The Changes (413)
God Save The Changes Creative Commons License 2011.06.08 0 0 413

Köszi a tippet! Megnézem.

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (412)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.06.08 0 0 412

Részemről semmi tapasztalatom az ilyen bútorokkal, de ezt még nézd meg!

 

http://noralex.hu/index.php?oldal=furdoszobabutorok

 

Magyar gyártmány és jó. Nem olcsó, de minőségi.

 

 

Előzmény: God Save The Changes (411)
God Save The Changes Creative Commons License 2011.06.06 0 0 411

Sziasztok!

 

 

"Azzurro" márkájú fürdőszobabútorról mi a vélemény? A Bauhausban kapható, egy 100 cm széles darabot néztem ki, 89 ezer Ft.  Semmit nem találtam róla a neten...

 

 

köszi!

JuliaHergova Creative Commons License 2011.04.12 0 0 408

az ezermesteren olvastam képfűtésről, tükörfűtésről, érdekes megoldás hasznát már valaki hasonlót a fürdőszobában, nappaliban?

szaki54 Creative Commons License 2011.03.29 0 0 406

Kedves margo1958

 

Beleszaladtál az ügyes "mesterbe" mert árérzékeny vagy. Ezt sokan kihasználják, és mert emellé még becsületes is vagy, és kifizeted amit kérnek, pedig a sarkadra kéne állni, és azt mondani: NEM! Igy ordítva.

 

Az ár per négyzetméter:

 Ez egy abszolút megfoghatatlan dolog, de az árérzékeny emberek mindíg ezt kérdik, és ezzel akarnak számolni, mert úgy gondolják, egzakt módszer. Pedig nem az. Gondold át, mennyivel több négyzetmétert lehet lerakni, egy négyzetalakú nagyméretű helységben, mint az egy négyzetméteres WC ben. Természetesen ezek a végletek, és köztük van az igazság. A különbség a fal melleti illesztésekből, az egyszerre felkenhető ragasztó mennyiségéből, és munkaterület nagyságából adódik. Szük helyen sokkal rosszabb dolgozni, mint egy tágas minden oldalról megközelíthető helyen. Ráadásul segítséget is igénybe tud venni, aki a keze alá dolgozik. A négyzetméter ár nagymennyiségű új építések esetén működik, mikor átlagolni lehet a kis és nagy helységekkel.

 

Az elfogadható az, ha a vállkozó egyösszegű ajánlatot ad a munkadíjra, mely írásba van foglalva (szerződés) és leírja az ajánlat tevője, hogy mit fog elvégezni ezért az összegért. 

Neked most már késő, de másoknak ajánlani tudom a Rikker Kft. Már több lakásfelújításon dolgoztattam velük, és mindíg meg voltam elégedve a munkájukkal. www.rikker.hu a weboldaluk. Főleg fürdőszobákra vannak ráálva, de a teljes lakásfelújítást is elvégzik generálba. 

 

Sose menj bele a legolcsobba, mert mindig van benne valami csapda. Sokan vannak azok, akik kihasználják mások szorult helyzetét. Mindíg nézd meg annak a cégnek a referenciáit, akit megbízol. Uram bocsá' kérj olyan címet, nevet ahol előzőleg dolgoztak. Képzeld mennyire meg van elégedve a munkával az a megrendelő  aki utólag idegeneknek is hajlandó megmutatni a lakását, beszélgetni velük, a kivitelezőről.

üdv néked

 

  

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (399)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.13 0 0 405

 A probléma akkor van ha a mester azt monja nem tudja kiszámolni.

 

Ilyenkor azt kell mondani : nem tudom megbízni !!

Előzmény: KalásziM (404)
KalásziM Creative Commons License 2011.02.13 0 0 404

 Tanulság ??

 

 Mindig előre meg kell egyezni !

 

 Természetesen az ember érdeklődéskor, munka kínálatkor egy négyzetméter árból indul ki, de ez csak irányadás. pl. mindig előre kell megkérdezni, akkor mester hogy is számolja a m2 -t. Mert azt is lehet több féle képen számolni !

 

 Pl. az élek sarkok van ahol külön árnövelő tényezőnek szmítanak :

 Egyszer egy vakolásnál moddja nagy vonaluan a mester , hogy ő a falfelületet telibe számolja. Ok ezzel első közelítésben baj se lenne, de aztán említi, hogy az élekre, sarkokra külön számolna. Mondom a kettő nem megy együtt !

 Szerencsére még amunka előtt voltunk, így a megegyezésre volt lehetőség.

  Van egy tájékoztató árképzés, van egy kialkudott ár, vagy nincs munka !!

 Természetesen  van egy  % -os tűrés !!

Előzmény: Törölt nick (402)
Luca_41 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 403

Ilyen erővel 10 dobozzal is kérhetett volna többet a beszerzéskor.

Vagy leméred pontosan vagy számold meg, hogy mennyi maradt - ez a korrekt - , és a különbözetet fizesd ki (az utóbbi esetben még így is ő jár jobban, mert a darabokat is kifizeted).

Ne hagyd, hogy átverjen!

 

 

Előzmény: Törölt nick (402)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 402

Igen,árérzékeny vagyok! Aki nem az,az nem dolgozik meg becsületesen a pénzéért.

Megegyeztünk előre a négyzetméterenkénti árban,de én azt hittem hogy az elvégzett munka számít. Megvettük az anyagot,amire 20%-ot számítottunk a vágásokra. Maradt is meg belőle.(de ez nem érdekel) Amikor a számolásra került a sor,azt mondta,nagyon egyszerű számolni,mert a megvásárolt mennyiséget szorozzuk a kialkudott négyzetméterenkénti árral. Na, nekem ez volt a furcsa!

Köszönöm a segítségeket.

Előzmény: boxer-gs (401)
boxer-gs Creative Commons License 2011.02.11 0 0 401

A burkolandó felület mérete számít.

Ha árérzékeny vagy, akkor hogy-hogy nem a megbízás előtt egyeztél meg a mesterrel az árban? Hiba!

Előzmény: Törölt nick (399)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.02.11 0 0 400

Hát én ebben sajna nem tudok segíteni. Elvileg a burkolt területet kellene számolniuk egy általuk megalkotott négyzetméterenkénti munkadíjjal.

Előzmény: Törölt nick (399)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 399

Szép estét!

A segítségeteket szeretném kérni burkolás ügyben. Hogyan számolják a munkadíjat a burkolók? A lerekott csempe,padlólap vagy a  megvásárolt burkolót szorozzák a vállalt négyzetméterenkénti árral?

Köszönöm a válaszokat. Éppen fizetés előtt állunk.

Luca_41 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 398

Köszi. Hasonlóan gondolkodtam én is.

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.02.10 0 0 397

Én azt szoktam javasolni, hogy a burkoló mondja meg, hány százalék rátartással tudja lerakni azt a lapot abba a helységbe és arra számoljon az ember fia még 1-2 doboz tartalékot. A burkoló ügyességén, odafigyelésén, szakmai tapasztalatán múlik leginkább a rátartás mennyisége.

Előzmény: Luca_41 (395)
akinta Creative Commons License 2011.02.10 0 0 396

Szia!

15% -kal legalább, úgy is fel kell kerekíteni dobozra, de nem kell megijedni, ha kimarad, 1-2 doboz, el kell tenni. Most igaz nem esik jól, főleg ha valami drága lap, de hozzám minden nap jönnek be ügyfelek egy kis darab csempével, hogy nem e tudnék ilyet keríteni. Mert csötörés volt, vagy kivették az egyik ajtót, és nincs eltéve nekik egy darab sem. Inkáb legyen a padláson 2 doboz, de ne kelljen soha. Sok sikert!

Előzmény: Luca_41 (395)
Luca_41 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 395

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hány százalékkal több csempét és padlólapot kell általában venni. Nem hálóban lesz egyik sem rakva.

Köszi.

Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2011.02.09 0 0 394

Elvileg szabvány méret, csak rengeteg kínai cuccal van elárasztva a piac, de nincs veszve minden, próbálj egy plusz tömítést belerakni, szerintem segíteni fog! 

Előzmény: agybaj (393)
agybaj Creative Commons License 2011.02.08 0 0 393

Üdv

Egy gyors kérdés: az normális, hogy egy Hansgrohe (Focus E2 azt hiszem) kádtöltő csaptelepre nem tudok rendesen felszerelni egy noname zuhanyszettet? A menet ugye stimmelne, de a csapnak van valami perem-szerűsége, ami miatt nem engedi teljesen betekerni a zuhanycső csatlakozóját, így ott zuhanyzáskor kispriccel a víz (a nagyja azért a zuhanyfejből távozik, de azért észre lehet venni és zavaró is).

 

Csak Hansgrohe zuhanycső megy rá a csapra (abból bármelyik?), vagy bárminek rá kellene csak kifogtam egy szerencsétlen darabot, vagy van valami trükkje a dolognak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!