Keresés

Részletes keresés

Remetelét Creative Commons License 2023.02.25 0 0 1177

Közben rájöttem, hogy a levélírás Nézet menüjében az Eszköztárakból nálam hiányzik a Formázás lehetőség. Hol lehet beállítani?

 

 

Előzmény: Remetelét (1176)
Remetelét Creative Commons License 2023.02.25 0 0 1176

A legutóbbi frissítés után eltűntek a levélíráskor a közvetlen beillesztés lehetőségei (fájlok, képek, URL). Nálatok is így van?

Hunyaboy_1999 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 1175

Sziasztok!

 

Thunderbird levelezőmben a shift+del kombinációval szerettem volna törölni egy levelet, de valahogy kijelölte az összes beérkezőt és mindent kitörölt. A beérkezett mappa üres lett, de az Inbox kiterjesztés nélküli fájl az még kb. 6GB méretű, tehát fizikálisan még ott lehetnek a levelek. A Mappa, tömörítést is akar csinálni, gondolom akkor törölné véglegesen. A kérdésem, hogy vissza lehetne még állítani a bejövő leveleket a programból? A szerveren már nem elérhetőek.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

tsilver2 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 1174

a legújabb TB-t használom és bizonyos szavaknál, felülbírál, nagybetűs lesz az első betű és szünetet rak, pl. ezt szeretném beírni volt, helyette erre javítja V olt, ki van kapcsolva a helyesírás ellenőrzés

nuclear lobby Creative Commons License 2022.10.27 0 0 1173

Tudja valaki, hogy a beérkező levelek között egyes sorok miért vannak aláhúzott betűvel írva?

Desert Rat Creative Commons License 2022.06.11 0 0 1172

Még néhány utolsó teszt után a teendők ha nem akarunk vagy nem tudunk OAuth2-őt beállítani:

 

- A google accountunkba belépve állítsuk be a kétlépcsős bejelentkezést!

- Kérjünk alkalmazási jelszót "mail"-hoz és nálam "windows"-hoz! (ez 16 kisbetű))

- Az alkalmazási jelszót adjuk meg a levelezőnkben (vagy a routerünkben!), és működni fog!

 

Előzmény: Desert Rat (1171)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.11 0 0 1171

(elnézést, hogy nem Thunderbird, de talán használható általános info)

 

Nem csak a POP3 elérés aggasztott, hanem az SMTP is, ugyanis több olyan eszközöm van amik  emailban logolnak - routerek, kamerák, a számítógépek pedig a mailsend.exe elég közismert programmal küldenek logokat. Ezekben firmware csere nélkül nem lehet átállítani a hitelesítési módot  OAuth2-re, sok ilyennek más szupportja sincs,  és kérdéses volt hogy a gmail módosítás után ezek fognak-e tovább működni. 

 

Jó hír, hogy működnek, igaz hogy olyan küldő accountokkal amiket az előzőleg leírtak szerint kétlépcsős azonosításra állítottam be. Ezeknél is alkalmazás-jelszót használok, aminek nem tudom van-e jelentősége ebből a szempontból.

Az imént teszteltem a mailsend.exe programmal, ami azokat a mailokat nem küldte el amik kétlépcsős azonosítás nélküliek, de a többit igen.  Az egyik logból az is látszik, hogy nem a jelzett május 30-al állt át a google, mert június 6-án még szépen működött minden a régi rendben.

 

Egy távoli routerem is szépen küldözgeti a logjait gmail accounttal, talán éppen ezek a hálózati  eszközök voltak az okai  hogy a google hagyott egy kiskaput a beígért szigorúság mellett. Annyira azonban sikerült megijeszteniük, hogy a biztonság kedvéért telepítettem egy saját email szervert amin a saját szabályaim vannak.

Előzmény: Desert Rat (1170)
Desert Rat Creative Commons License 2022.06.11 0 0 1170

Egy saját tapasztalat ezzel:

 

kb 20-30 gmail fiókom van, ősrégi TheBat-ot (4.2) használok, nincs benne OAuth2 hitelesítés és nem is akarom a levelezőt lecserélni. Nekem a POP3  eléggé lényeges a levelek archiválása miatt, a jelenlegi állapotban az accountjaim egy része működik így, a többi nem működik.

Azok az accountok működnek POP3-al amiknél beállítottam a kétlépcsős azonosítást és megadtam telefonszámot hozzá. 

 

Lehet hogy ennyi elég is (ki kell próbálni), de én még backup kódokat is generáltam arra az esetre ha elhagynám a telefont.  A bejelentkezéshez alkalmazás-jelszót (16 betű) is generáltam arra a célra hogy a levelezőben azt használjam jelszóként - ezzel levelezni lehet, de a fiókba belépni nem.  Szépen működik az ősrégi  levelezővel, POP3 és IMAP módban is. Azoknál az accountoknál amiken nincs kétlépcsős azonosítás, nem működik, hanem authorisation error üzenet jön.   Korlátozva van egy telefonszámhoz köthető accountok száma, a pontos számnak nem néztem utána de minimum 7 amit most látok -  van több számom, majd azokhoz kötöm a maradékot.

 

Korábban a google account weblapos setupjában engedélyezni kellett a kevésbé biztonságos alkalmazások hozzáférését, régebben ezt be is állítottam, de most ez a kapcsoló eltűnt. Nem tudom van-e jelentősége hogy ezt régebben beállítottam, egy új accounttal lehetne ezt tesztelni, hogy azzal is működik-e, nopersze a kétlépcsős azonosítás beállítása után és a POP engedélyezésével.

Nem hiszem hogy lényeges elem lenne, de minden accountomhoz van beállítva helyreállítási email cím és helyreállítási telefonszám - tudtommal itt akárhány accounthoz megadható ugyanaz a szám.

 

Előzmény: szandi72 (1167)
jatekabc Creative Commons License 2022.06.10 0 0 1169

Sziasztok!

 

segítséget szeretnék kérni Thunderbird-del kapcsolatban. A leveleket nem a C meghajtón, hanem a D-n tárolom egy saját mappában. Három gond van ami valószínűleg csak egy, de én nem jöttem rá a megoldásra.

 

1, az egyik kezelt postafiók SMTP kiszolgálójának megváltozott a neve/felhasználóneve. Hiába állítom át, következő indításkor ismét a régivel indul a program

 

2, a gmail kétlépcsős azonosításnál beixelem, hogy nem kell újra kérnie ezen a gépen, ennek ellenére szintén minden indításkor újrakéri.

 

3, a gmail-os fióknál levélküldéskor az alábbi hibát irja:

"Az üzenet el lett küldve, de a másolata hálózati vagy fájlelérési hiba miatt nem lett elhelyezve az elküldött üzenetek mappájába (Elküldött levelek).
Újrapróbálkozhat, vagy mentheti helyben az üzenetet itt: Helyi mappák/Elküldött levelek-xxxxxxx@gmail.com."

 

Úgy sejtem mindháromnál a config file helyével van probléma (bekavar, hogy a D-n van a cucc), de nem jöttem rá, hogy mit és hogyan kellene átállítani.

 

köszönöm a segítséget.

 

Pc-doki Creative Commons License 2022.06.09 0 0 1168

Szia!

 

Megoldás:

Eszközök->Postafiók beállításai->Hitelesítési módszer: OAuth2

Pop3, illetve IMAP esetén is, valamint a küldéshez az SMTP beállításnál is ezt kell alkalmazni.

Előzmény: szandi72 (1167)
szandi72 Creative Commons License 2022.06.02 0 0 1167

Sziasztok ! Egy kis segítséget szeretnék kérni : Ez érinti aThunderbird-öt ? Ezt már régóta kaptam az összes gmail fiókhoz:

 

" Fiókja biztonságának megőrzése érdekében a Google nem támogatja többé olyan harmadik féltől származó alkalmazások és eszközök használatát, amelyek arra kérik, hogy csak jelszavával és felhasználónevével jelentkezzen be Google-fiókjába. E módszer helyett a Bejelentkezés Google-fiókkal vagy más biztonságosabb technológiai megoldásokkal "

 

Mert több gmailes fiókom van és thunderbird alól nem tudom a leveleket megnyitni mától/tegnaptól, jelszót kér mindegyikhez,ami persze automatikusan el van neki mentve, de nem is fogadja el.

Mit lehet ilyenkor tenni ? Köszönöm

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2022.05.31 0 0 1166

Valószínűleg nem a letöltéssel van a probléma.

 

A Thunderbird egy-egy file-ban tárolja a kapott és küldött stb-stb email-eket!

Akinek kiterjedtebb levelezése van annál ezek a file-ok gigabájtos nagyságrendűek!

 

Egyes víruskeresők minden alkalommal vizsgálják a változott méretű file-okat. Ilyen a Defender is, ami alapértelmezett a MS Windows-ban.

Amikor az előbb említett gigabájtos nagyságrendű file változik akár csak egy aprócska pár bájtos email érkezésével, akkor elkezdi az egészet elemezni, végeláthatatlan homokóra kíséretében.

 

Engem is szarrá szívatott, mire rájöttem! A Defender-ben be kell állítani kivételként azt a könyvtárat állítani, amiben a Thunderbird tárolja az óriás levélfile-okat.

Kell egy kis gyakorlat a megtalálásához...

 

Amúgy tudom ajánlani mindenkinek, hogy valahol a gyökérben, vagy egy szinttel lejjebb hozzon létre egy email könyvtárat és ezt állítsa be a Thunderbird-ben mint a levelek tárolásának helyét. Ha esetleg költöztetni kell a leveleket, vagy biztonsági mentést csinálni, akkor nem kell beásni magunkat a Windows rejtett részébe és persze ilyen malőrök esetén is könnyű megadni a Defender-nek, mit ne vizsgáljon!

Előzmény: artax (1164)
m54-b Creative Commons License 2022.05.31 0 0 1165

A profiles.ini fájl tartalma rendben? Egy vagy több felhasználó van benne? Ha több, akkor lehet, hogy a másikkal vagy jelenleg belépve. Az ini-ben a IsRelative= 0 vagy 1? Ha 1, akkor relatív az útvonal, ha 0, akkor a teljes (pl. C:\users\felhasználó\stb )

Előzmény: artax (1164)
artax Creative Commons License 2022.05.31 0 0 1164

Sikerült megoldani? Nálam is frissítés után eltűntek a levelek. Pedig a profiles a helyén, ha a Thunderbirdben megnézem hol a mappa azt mutatja amit kell, ahol a levelek vannak. Csak éppen nem tölti be a levelek. Teljesen alapra viaszállt a Thunderbird.

Előzmény: monastery07 (1159)
Pc-doki Creative Commons License 2022.05.26 0 0 1163

Sikerült megoldani, bár nem úgy ahogy szerettem volna:

Beállítottam az általános beállításoknál, hogy ha a Tunderbird minimalizálva van, tegye a tálcára.

Telepítettem a Simple Startup Minimizer kiegészítőt, amely indítás után a rendszertálcára teszi a Thunderbird fő ablakát.
A Thunderbird parancsikonját betettem az indítópultba, hogy a számítógép indításakor a levelező is elinduljon.

Így a jobb gombos csatoláskor csak a levélírás ablak jön fel, a fő ablak továbbra is a rendszertálcán marad.

A megoldás hátránya:

Ha a kiegészítő nem működik majd a frissítések utáni változatokkal, és nem készül hozzá más hasonló.

Thunderbird verzió: 91.9.1 (64 bites) Simple Startup Minimizer verzió: 0.6

 

Köszönöm, ha valaki esetleg próbált utána nézni a lehetséges megoldásoknak!

 

Előzmény: Pc-doki (1162)
Pc-doki Creative Commons License 2022.05.16 0 0 1162

Sziasztok!

 

Speciális problémám lenne:

 

Context menüből indítunk levelet (Küldés: Email címzettje), de Thunderbird esetén előbb bejön az írás ablak a csatolt fájllal, majd rátakar a beérkezett üzenet ablak, egyes oprendszerek esetén pedig mindkettő lekerül a tálcára.

Tud valaki olyan megoldást, hogy előtérbe (fókuszba) kerüljön a levélírás ablak? Ne kelljen a felhasználóknak keresgélni a levélírás ablakot...

Eddig ez Outlook, Windows Live Mail esetén jól működött, a címzettek kijelölése után már csak a küldésre kellett kattintani. Mindez olyan felhasználóknak, akik nem használnak számítógépet, csak naponta egy emailt kell küldeniük a csatolt fájllal.

monastery07 Creative Commons License 2022.05.07 0 0 1161

Nem gondolom, mivel kínomban feltettem a Mailspirng klienst és ott minden patent. 

Egyenlőre nézegetem, de rejtély.

XNC Creative Commons License 2022.05.07 0 0 1160

Nem lehet, hogy szerver-oldali a gond?

Előzmény: monastery07 (1159)
monastery07 Creative Commons License 2022.05.07 0 0 1159

Egyik napról a másikra nem tölti le a leveleket. Frissítettem a legújabb verzióra, de a hiba továbbra is fenn áll. Mi kéne tennem ?

Meleg a Klumpa Creative Commons License 2022.03.11 0 0 1158

Valaki remelem, tud segiteni.

 

Sikeresen telepitettem thunderbirdet es pop3-al lementettem a leveleket, minden tokeletes, csak eppen nem jovok ra, hogy a cimjegyzek miert ures, es miert nem tudom oda exportalni a bejott levelek feladoit?

 

Jo haromezer level van, egyesevel nem lenne jo begepelni. :-((

Czu bácsi Creative Commons License 2021.12.03 0 0 1157

Sziasztok!

 

Amikor a Thunderbird a mostani formáját (áttért a lapok használatára) hanyagoltam a frissítést és visszaálltam egy régi verzióra, most viszont szükség lenne az aktuálisra.

Magában a programban hiába próbálok frissíteni, nem talál újabb verziót, persze, hisz nagyon régi.

 

A kérdésem az lenne, hogy mi a módja a frissítésnek, simán indítsam el a telepítőt és írjam felül a mostani verziót?

Nehezítésnek a profilmappa nem a rendszermeghajtón van, hanem külön (erre találtam leírást korábban a profiles.ini átírásával).

 

Előre is köszi a segítséget!

 

meskobalazs Creative Commons License 2021.11.26 0 0 1156

@Robi 3:

Gondolom ez te voltál, de ha nem, akkor segíthet: https://support.mozilla.org/hu/questions/1357692

 

@pókfonál:

A Beállítások -> Általános lapon a Fájl és mellékletek szakaszban be lehet állítani, hogy az egyes fájltípusokkal mit kezdjen. Itt be tudod állítani, hogy külső alkalmazásban nyissa meg:

pókfonál Creative Commons License 2021.11.18 0 0 1155

Sziasztok,

Sajnos nem figyeltem eléggé, és felszaladt a frissítés, most ez fut: 91.2.0 (64 bites)

Itt a maile-ek pdf melléklete nem a normál pdf nézegetőben nyílik meg, hanem egy fülön, ami nekem nem kényelemes. Tudja valaki, hol lehet beállítani, hogy a melléklet a külső pdf nézegetőben jelenjen meg?

köszönöm

 

Robi 3 Creative Commons License 2021.11.13 0 0 1154

Haragszom az új Thunderbird-re.... A levelező eszköz menü sorban, lapokon kinyitott leveleimet bezárás után már nem nyitja ki újra!Nem is találom a lehetőséget arra, hogy visszaállítsam ezt az emlékező módot.
A keresések esetében is, ha beírok valamit akkor a másik mappára váltás esetén elfelejti, minden mappaváltásnál újra be kell írnom a keresett szót. Korábban ez nem így volt!

Vissza tudok állni egy korább Thubderbird verzióra? Azt sem látom hol kell csinálni, ha lehet egyáltalán.)

The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2021.08.10 0 0 1153

HELP!

 

A Thunderbird van telepítve az összes általam használt gépemre. Ma reggelre azt tapasztaltam, hogy amelyik gépet indítom, ott eltűnik az Outlook szerverről szinkronizált mappák közül az "elküldött levelek" mappa!

Gyűlölöm az Outlook-ot, a rugalmatlansága miatt, évekig használtam probléma nélkül a Thunderbird-öt.

 

Belépve az outlook szerverre az összes levelem megvan, az elküldöttek is, tehát a szerverről nem törlődtek. Ugyanezt nem tapasztaltam a szintén Thunderbird alá szinkronizált gmail-es fiókokkal.

 

 

Mi lehet az oka?

Hogy lehetne javítani?

fitbee Creative Commons License 2021.07.14 0 0 1152

Sziasztok!

 

Tudna valaki abban segíteni, hogy ki tudjam törölni a Thunderbird Archívum menüjében létrehozott 2020 és 2021 nevű üres könyvtárakat, illetve a Törölt elemek könyvtárban keletkezett, az Archívumból törölni próbált a 2020 és 2021 nevű könyvtárakból létrehozott és Nemtudomtörölni1, 2, és 3 nevekre átkeresztelt szintén üres könyvtárakat?
A jobb-gombos helyzetérzékeny menüben megjelenik ugyan a Törlés parancs, de erre rákattintva sem törlődik sem az Archívum könyvtár, sem a fentebb említett kiválasztott alkönyvtárak.
Lenne valamilyen (akármilyen) - akár parancssoros - megoldás?

ferand Creative Commons License 2021.06.15 0 0 1151

Sziasztok!
Thunderbird levélküldési problémát szeretnék megoldani. Egy Win8-as gépen, régebbi, és frissített legújabb Thunderbirden tegnap de 10-től nem lehet küldeni üzenetet. "Az üzenet küldése sikertelen" hibaüzenetet dobja fel. Üzenetek fogadása jól működik, imap mappák frissülnek rendesen..
Céges z SMTP szerver, 25-ős porton is hitelesítés nélkül, ill. 587-es porton STARTTLS-en is tudunk küldeni... A beállítások jók. Valami hitelesítésre gyanakszom, az általános SMTP-sen kívül..

Cégen belül 40-50 gépen jól működik, 10-15 Win8-ason is, hasonló beállításokkal is jól működik. 2020 májusban is hasonló hibaüzeneteket produkált, de egy Thunderbird újratelepítést követően beindult  rendesen, tegnapig jó volt.
Ezen a gépen, ugyanazon beállításokkal Live Mail is és MIcrosof Outlook is jól működik. CSAK a Thunderbirdnél van gáz. 

Ötlet? Hol lehetne még valami diagnosztikát lefuttatni?

Köszönöm előre is..

fitbee Creative Commons License 2021.06.06 0 0 1150

Sziasztok Thunderbird guruk!

Tudnátok abban segíteni, hogy a w81-es gépemen futó Firefox/Thunderbird levelező rendszeremen az írás közbeni ellenőrzésre beállított helyesírás ellenőrzés miért működik időnként és miért nem működik időnként.
Elég sokszor előfordul, hogy a levélírás kezdetén még nem jelzi ki egy-egy szó elütését, de aztán egyszer csak - nem tudom mitől - már tisztességesen elkezdi írás közben is pirossal aláhúzni az elütött szót, és jobb-gombra a javítást is végigcsinálja tisztességesen.
Igazából azt nem tudom, hogy mitől változik meg hogy ellenőriz, vagy nem?
Megpróbáltam, hogy mentést kérek a félkész levélre, hátha ezt követően már beindul a helyesírás ellenőrzés, de nem jött be a dolog.
Ha a menüből (Beállítások) megkérek egy azonnali ellenőrzést, akkor az rendesen megtörténik, de az írás közben ellenőrzés ezt követően sem indul be.
Kösz, ha valaki tudna ebben segíteni.

pacskadár Creative Commons License 2021.03.19 0 0 1149

Sziasztok,

a következő probléma van:

Egyesített mappanézetben használom, ám a GoogleMail ha benne is van, különcködik.

Ha becsukva tartom a mappát, ugye utána ott van vastagon zárójelben az új levelek száma, például "Beérkezett üzenetek (8)"

Igen ám, de a Google új leveleit nem jeleníti meg, (pedig a mappa listájában BENNE van), azokat csak akkor veszem észre, ha lenyitom a mappát (listát).

Ott aztán a google fiók levelei ugyanúgy láthatóak zárójelben, de nem adódnak hozzá az egyesített mappa bezárt állapotban mutatott leveleinek száma közé.

Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet az oka, hogy lehetne megoldani?

Üdv,

l

James 42 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 1148
Előzmény: ferand (1147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!