Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5976

Én anno Pécsen voltam Narey edzőtáborban, nekem személy szerint tetszett. VIII. danos, nem tombolán nyerte, innentől kezdve szerintem meg tudja itélni, hogy

az ő rendszerében ki-minek felel meg. Megjegyzem, néztem mostanában kyu vizsgákat, és meg kellett állapítsam, hogy az a szint, ami anno nálunk 1 kyu volt,

most úgy érzésre 2 dannak felelne meg.

Előzmény: FF_83 (5975)
FF_83 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 5975

Üdv! Ha mèg olvassa vki ezt a forumot,èrdekelne mi a vèlemènyetek a Narey fèle új vonal tèrnyerèsèről? Bátran tehetem fel ezt a kèrdèst ugyanis sok közöm már nincs az aikidohoz.2011-ben a dunaujvarosi,,edzőtáborban"ott voltam,bár ne lettem volna,es az edzőtábor szót se használnám szivesen-a nagy dumák,fegyelmezèsek es egymás körbepuszilgatása távol áll az edzèstől.A vonal es szemlèlet pedig teljesen távoláll tőlem,es Bèci barátommal azota emkegetjük hogy akkor,, alacsonyan szálltak a danok..." Mit gondoltok arrol hogy pofara vagy eppen adhoc modon adogatja vki a kyu vagy dan fokozatokat? 

bigfoot78 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 5974

       Nobuyoshi Tamura:Aikido könyvritkaság eladó,kereskedelmi forgalomba nem került.Ár:10e ft.Az email publikus.

borboya Creative Commons License 2014.11.26 0 0 5973

Sziasztok,

 

Közös felkészülés reményében keresek valakit, aki tavasszal a Kobayashi táborban szeretne 3. danra vizsgázni.

 

írj a ml64 kukac freestart pont hu címre.

 

üdv.

 

ML

kaposznyak Creative Commons License 2014.11.05 0 0 5972

Sziasztok.

 

Az egyik szobában, kizárólag magánhasználatra szeretnék beszerezni tatamit, földharc gyakorlásra. Kb 10 nm szeretnék befedni.

 

Min. 4 cm vastagot szeretnék. Hagyományos műbőr vagy puzzle rendszerű lenne a jó megoldás? Tapasztalatok? Esetleg valakinek olcsón eladó használt:-)?

 

Előre is kösz.

jaci3 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 5971

Itt egy jó lehetőség május végén egy kis közös gyakorlásra:

 

https://www.facebook.com/events/1492083307681818/?ref_dashboard_filter=upcoming

 

jaci3 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 5970

Szívesen!

 

Az első edzés január 7. kedd.

 

Üdv.

 

BUÉK!!

Előzmény: Aikikai (5969)
Aikikai Creative Commons License 2013.12.16 0 0 5969

Köszönöm Jaci3!

Az idén már nem hiszem, de januárban megyek hozzátok! :)

 

Üdv: Zsolt

Előzmény: jaci3 (5966)
jaci3 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 5968

Sziasztok!

 

A plakátot előbb nem sikerült csatolni. Most ismét megpróbálom, de a lényeg:

 

Edzőtábor időpotja: 2014.01.04    9.00 - 12.00   és 14.00 - 17.00

Helyszín: Budapest BHSE Küzdősport Centrum   XIII. ker. Tüzér utca 56.

Részvételi díj regisztráció után elővételben:  1500 Ft

                                                 helyszínen:  2000 Ft

 

Edzéseket vezeti: Balázs Gábor 4. Dan  Aikido Újbuda Kör

                             Adrián Zoltán  3. Dan   Asagao Aikido Dojo

 

Üdv.:

jaci3 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 5967

Sziasztok!

 

 

2014 január 4-én szombaton Újévi edzőtábort tartunk a bejglik ledolgozására:

 

Az esemény facebook linkje:

 

https://www.facebook.com/events/1416829445219922/?ref_dashboard_filter=upcoming

 

A plakátot csatoltam.

 

Várunk mindenkit szeretettel!

 

jaci3 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 5966

Szia!

 

Egészen idén márciusig Ő tartotta, de akkor átadta tanítványának Adrián Zolinak (3. Dan)

Kedd, csüt,  péntek 6.45 - 8.00 - ig várunk szeretettel.

Üdv.:

Előzmény: Aikikai (5965)
Aikikai Creative Commons License 2013.12.03 0 0 5965

Szia!

Köszönöm a segítséget! Érdekes, hogy anno pont oda jártam de nem tudtam, hogy délelőtt is van Aikido edzés.

Amit te ajánlottál időpontot  azt Dr.Szabó Balázs tartja?

Előzmény: jaci3 (5964)
jaci3 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 5964

Szia!

 

Van reggeli edzés a VIII. kerületben a Somogyi Béla utca 13-ban.

Kedden, csütörtökön és pénteken 6.45 - 8.00 -ig

Várunk szeretettel:

Mobilom: 06704543014

 

Üdv: 

Előzmény: Aikikai (5963)
Aikikai Creative Commons License 2013.11.10 0 0 5963

Sziasztok!
Valaki tudna abban segíteni, hogy Budapesten a reggeli órákban hol tartanak Aikido edzést?
Amiket néztem lehetőségeket ott csak esti időpontok voltak.

madjoe Creative Commons License 2013.09.15 0 0 5962

És egy kis kedvcsináló a budapesti tábor előtt: Yamada sensei idén krakkóban:

 

(a figyelmesek sok sok magyar arcot is felfedezhetnek :) )

Előzmény: madjoe (5960)
lzleo Creative Commons License 2013.08.30 0 0 5961

"O-sensei kicsi volt ezért ugrált, hogy felérje a pertnereit, ebből levont következtetés, hogy ugrálni jó dolog :)"  - Ez jó!  :D

Köszi az infót!

Előzmény: game gladiátor (5958)
madjoe Creative Commons License 2013.08.26 0 0 5960

Sziasztok,

Yamada sensei októberi budapesti táborára a kedvezményes jelentkezés határideje szeptember 10.

Jelentkezni a honlapon keresztül lehet.

byte

madjoe

 

Előzmény: madjoe (5951)
nemethf007 Creative Commons License 2013.08.15 0 0 5959

Sziasztok!

 

Takashi Kuroki AIKIDO edzőtábor 2013 szeptember 21-22

Ajánló:
Takashi Kuroki sensei 1970-ben született, 19 éves kora óta aikidozik, Koji Yoshida és Shoji Nishio sensei tanítványa.

Aikido mellett tradicionális Iaido-t és Jodo-t is gyakorol.Nishio sensei technikáira jellemzően a kard és a bot használata

szervesen beépül aikido technikáiba. Segítségével egy speciális nézőpontból szemlélhetjük az aikido-t, melynek alapja a fegyver használat,
ami segít megtalálni vagy korrigálni a helyes irányt és távolságot és megérteni a technikát.

 

Jelenlegi fokozatai: 5 dan Aikikai Aikido, 5 dan Jodo, 5 dan Iaido

További információ, bemutató videók a következő helyeken: www.yurusuaikido.hu, www.yufukan.com

game gladiátor Creative Commons License 2013.08.04 0 0 5958

Az Alapító idejében Koichi Tohei volt a vezető oktató a Hombuban. Neki is megvolt a saját elképzelése (mint bárki másnak) arról, hogy mi is az Aikido. Erősen favorizálta az Aikido-nak a misztikus Ki-vel való kapcsolatát és ennek tematikus oktatását. Emiatt az Alapító halála után az Alapító fiával Kisshomaru Doshu-val, aki gyakorlatiasabb gondolkodású lévén úgy gondolta, hogy ezt nem kellene erőltetni, ezen jól össze is különböztek. Koichi Tohei ekkor elhagyta az Aikikai Aikido családi vállalkozást és saját iskolát alapított, ez lett a Ki-Aikido vagy hivatalos nevén a Shin Shin Toitsu Do. A Ki-Aikido -nak része a Ki oktatása is, a Ki erősítő gyakorlatok, technikai szempontból pedig ugyanazt csinálják mint az Aikikai-sok, csak többet ugrálnak. O-sensei kicsi volt ezért ugrált, hogy felérje a pertnereit, ebből levont következtetés, hogy ugrálni jó dolog :) Tény, hogy ad egy lendületet a mozgásnak, a helyzeti energiát mozgási energiává transzformálja. A lendületes mozgás örömtelibb, viszont fárasztóbb. A Ki-Aikido foglalkozik mozgássérültek oktatásával is, míg más Aikido irányzatokra ez nem annyira jellemző.

Előzmény: lzleo (5957)
lzleo Creative Commons License 2013.08.03 0 0 5957

Más...

Mi a különbség a Ki-Aikido és a "sima" Aikido között?

Taiszaki Creative Commons License 2013.07.27 0 0 5956

Miert lenne furcsa?

Nem azt irta, hogy az aikido celja a foldbe dongoles stb., hanem azt, hogy mi egy valodi verekedes soran a celravezeto.

Az idezet szerint az aikido celja egy valodi tamadonak az etika negyedik szintjen valo lekezelese, de hogy az aikidokak elsopro tobbsege nem ezert csinalja, az biztos. Vagy ha ezt hiszi, hogy az aikido elsodlegesen erre jo, akkor nagyon nagyot hazudtak neki. Azon egyszeru oknal fogva, hogy hogy a jo edes manoba akar barki kontroll alatt tartani egy tamadot, ha nincs olyan hattere/ereje/tapasztalata/skill-je/akarmije, ahova feljebb (erkolcsi ertlemeben: lejjebb) tudna lepni, ha a "lagy" modszerek nem jonnek be? Mire O-Sensei fiatalkoraban eleg sokat "gyurt", igy fizikailag elegge ott volt a topon, harcolt Mandzsuriaban, gyakorolt par jitsu stilust, szoval neki volt hattere ahhoz, hogy lagy legyen. Na ez itt eleg keveseknek van meg.

Előzmény: lzleo (5954)
m.musashi Creative Commons License 2013.07.21 0 0 5955
Ezekre úgy kapsz választ ha kipróbálod. Mondhat bárki bármit,olvashatsz sok könyvet,de ha nem tapasztalod meg,akkor nem érted igazán.
Előzmény: lzleo (5954)
lzleo Creative Commons License 2013.07.18 0 0 5954

A Wikipédia szerint : A támadót ellenőrzése alatt tartva lehetőséget teremt a helyzet legjobb megoldására. Az aikidó célja ez utóbbi harcművészeti elv gyakorlati megvalósítása.

Fura, hogy azt írod, hogy egy valódi verekedésben "zúzni kell és földbe döngölni az ellenfelet, megfélemlíteni, elzavarni".

Előzmény: game gladiátor (5953)
game gladiátor Creative Commons License 2013.06.07 0 0 5953

Szia Izleo! Némi (tizenéves) aikidos múlttal és némi (több évtizednyi) harcművészeti tapasztalattal szigorúan a saját véleményem szerint: Az Aikido a mai "modern" világban egy japán tradicionális harcművészeti gyökerekkel rendelkező testedzés, sport. Legalábbis nekünk akik nem vagyunk jártasak a japán kultúrális hagyományokban, de a XXI.századi japánoknak is. Hogy ezenkívül még ki mit képzel bele az már az egyéni vilégnézetétől függ. Gondolhatja hatékony harcművészetnek, vagy testkúltúrába ágyazott bölcseleti filozófiának is, de az Aikido az amit a dodzsoban gyakorolnak. Nincs olyan, hogy gyakorlás és éles helyzet. Azért gyakorolnak mert gyakorolni jó, sportolni egészséges dolog. Minden technikában benne van az, hogy igen, komoly sérüléseket lehet vele okozni akár edzésen, figyelmetlenségből is. Ezért gyakorlunk ovatosan. Ez fejleszti az önkontrollt, ami jól jön egy "éles" szituációban is, hogy nem reagálok elhamakodottan egy esetleges provokációra. Egy aikidos inkább kerüli a konfliktust. Az aikidosok békés emberek. Az Alapító nem is harcművészetnek, hanem a Béke Művészetének nevezte. Az Aikido gyakorlása pedig, jól látod, az együttműködésen alapszik. Uke és tori együttműködve hozzák létre a technikát. Eljátszák. Célja a partnerek közötti harmonikus kapcsolat létrejötte. Az Aikido technikái kevéssé alkalmasak a küzdelemre, támadó technika nincs is benne. Egy valódi verekedésben pedig zúzni kell és földbe döngölni az ellenfelet, megfélemlíteni, elzavarni. Csak mellékhatása az Aikidonak az, hogy évtizednyi gyakorlás után már egy esetleges utcai támadást (ha semmiféleképpen sem lehet elkerülni) is megúszhatsz ép bőrrel.

Előzmény: lzleo (5952)
lzleo Creative Commons License 2013.06.02 0 0 5952

"Szerintem az aikido pont az a harcművészet, amit sosem késő elkezdeni. Pont azért, mert ez nem arról szól, hogy hogyan verjük agyon a másikat, és hogy bizonyítsuk be mindenkinek, hogy mi vagyunk a "janik". " - Nem foglalkoztam sosem harcművészetekkel, szóval a témában zöldfülű vagyok, de olvastam, hogy az Aikido-nak az egyik alapelve, hogy olyan technikákra alapoz, melyek kerülik az ellenfél "megsemmisítését" vagy durva sérülések okozását. Ehhez képest Aikidozni járó ismerősömtől hallottam, hogy a legtöbb gyakorlat végrehajtásához képzett "ellenfél" kell. Ezért tűnik sokszor az Aikidozás a bemutató videókon is inkább valami "fura táncnak" vagy "filmes jelenetnek", mintsem valódi harcművészetnek. Az ellenfeleket figyelve gyakran a legbugyutább karlendítéseket látni valódi ütésindítások helyett, és az eséseknél is érezni, hogy erősen összedolgoznak a látványosság érdekében. Visszatérve a "kamu ellenfél" kérdésköréhez, ez az ismerősöm mondta, hogy egy kezdővel vagy egy sima utcai támadóval szemben (tehát olyannal szemben, aki ellenáll) élesben alkalmazva a haladóbb technikákat, igenis csúnya csukló, könyök vagy vállsérüléseket lehetne okozni. Ez egy kicsit összezavart. Akkor most az Aikido egy "békés" harcművészet, vagy csak egymással szépen óvatoskodtok, egyébként meg élesben tördelitek a végtagokat? Vagy van egy szint amikor már olyan képzett az Aikidos, hogy akár élesben is rögtön meg tudja ítélni, hogy mennyire legyen "durva"? Hogy van ez?     

 

Előzmény: Delwen (5890)
madjoe Creative Commons License 2013.04.21 0 0 5951

Sziasztok,
Yamada sensei elfogadta meghívásunkat és idén október 22-23-án eljön Budapestre tábort tartani.

A részletes kiírást megtaláljátok a http://Yamadasensei.aikido.hu/ honlapon.

byte

madjoe

sniffí Creative Commons License 2013.04.07 0 0 5950

kiségemet illetőn, nyugalmat add, ha jegesmedvék is megfelelő kürűlmények közt élhetnek, akár a busz vezetők.

Koromhoz "illőn" nem tartom magam,... egyesek szerint, de ez még nem jelenti az "Az" öreglennék.

/csak benéztem .. :)/

Előzmény: Törölt nick (5949)
sniffí Creative Commons License 2013.04.07 0 0 5946

engem a dzsiudzsicu jobban villanyoz mint az aikidó, bár valószinűleg ha nem bemutaton találkozok velük, különbséget sem tudnék tenni közöttük. Nekem ketrecharba való technikának tünnek a rővid hatótávolságoknak köszünve. Ahol a kűzdelem hatőköre, a védelem hatékonyságával arányos.

Előzmény: sniffí (5945)
sniffí Creative Commons License 2013.04.07 0 0 5945

... a tényeket ugyan nem ismerem. a mondanivalódat olvasva...

Előzmény: sniffí (5944)
sniffí Creative Commons License 2013.04.07 0 0 5944

kicsit átgondolatlannak tünek, soraid.

Előzmény: atemi13 (5942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!