Keresés

Részletes keresés

klaricsabi Creative Commons License 2013.12.14 0 0 8438

T. fórumozók
Az ország gyűlés tegnap elfogadta : a volt Rehab járulékosak annak letelte után rokkant járulékosak lettek.Többet kapnak jan 1-től mint most.Pontosan a volt Rehab járulékuk 140%-á nak a 60% át
Így már jobb de nem az igazi

 

Ezt az irást a Jogi fórumról másoltam be ide,mi igaz ebböl ugyanis én is rehab járadékos vagyok ,Köszönöm

Évszakok Creative Commons License 2013.12.12 0 0 8437

BJ szakértő, köszönöm szépen a tájékoztatást, maradhatok a munkahelyen.

Előzmény: BJszakért (8436)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.12 0 0 8436

Évszakok,

Nrszh tájékoztatón annyit tudtam meg adekvát:

 

- 327 munkaadó nyert a pályázaton, azok nagyjából, akik ebben az évben is

- 30404 fő mmk dolgozó dolgozik bértámmal így majd 2014-től, nagyjából annyi, mint ebben az évben (ebből kb.26ezer tartós, négyezer tranzit foglalkoztatásban - utóbbi B1, C1 és csökkenő évenkénti támagatással

- nagyjából marad az egy főre jutó támogatás, de ezt majd természetesen az ország költségvetése megismerése után tudjuk meg

 

rokkant42 Creative Commons License 2013.12.12 0 0 8435
sz16 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 8434
BJszakért Creative Commons License 2013.12.11 0 0 8433

Igen, mi lesz velünk, :)

Szép napot

mi lesz velünk Creative Commons License 2013.12.11 0 0 8432

Tisztelt Szakértő asszony !

 

Nagyon köszönöm a tájékoztatást !

Rehabilitációs járadékban részesülök és nem dolgozom sehol.

Tehát ha jól értelmeztem akkor nem kell többször megigényelnem a

Fogyatékossági támogatást .

Köszönettel: mi lesz velünk

Előzmény: BJszakért (8430)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.11 0 0 8431

MEOSZ: nem várható a megváltozott munkaképességűek helyzetének javulása

http://www.boon.hu/meosz-nem-varhato-a-megvaltozott-munkakepesseguek-helyzetenek-javulasa/2433049

 

BJszakért Creative Commons License 2013.12.11 0 0 8430

MI lesz velünk

ha akkreditált munkahelyen dolgozol és csak fogyatékossági támogatásban részesül, semmi más ellátásban, akkor nem kap jövőre bértámogatást foglalkoztatásod ideje alatt ez a cég komplex minősítés nélkül, ez volt hétfőig, akkor elfogadták Mmtv módosítást, amely azt mondja ki, hogy megváltozott munkaképességű személy a fogyatékos személy a bértámogatás szempontjából. 2014. januártól hatályos ez a módosítás (mást is tartalmaz), de még nem jelent meg Magyar Közlönyben.

Hát érdekes paradoxon lett volna, ha éppen a fogyatékos személy, aki a legsúlyosabb megváltozott munkaképességű (mmk) ember, éppen ő nem mmk személynek minősül, holott a 22 § szerint annak minősül a rehab hozzájárulás szempontjából.

 

Más esetben, ha a fogyatékossági támogatásodban az van, amit írtál, hogy felülvizsgálata nem szükséges, akkor nincs újabb felülvizsgálat öt évente, és sehogy sem.

 

Tehát igen elfogadták hétfőn Mmtv (2011. évi CXCI.tv.) módosításait, de érdemben nem segít a megváltozott munkaképességű személyek helyzetén. Figyelmetekbe ajánlom sz16 linkjét.

Megfelelő törvényi keretek (jelenlegi nem az), pozitív cselekvés, és diszkrimináció mentesség kellene, felelős kormányzati és üzleti szféra gondolkodásra a fenntartható környezetért, társadalomért. Lelkük rajta.

 

Tíz megváltozott munkaképességűből csak kettő dolgozik

http://www.vg.hu/gazdasag/tiz-megvaltozott-munkakepessegubol-csak-ketto-dolgozik-417517

 

Rámpát a ranglétrára!

http://nol.hu/belfold/20131207-rampat_a_rangletrara

 

És amíg az Emberek egymáshoz így viszonyulnak, ez erkölcsi válság, nem csak gazdasági, az Emberek értékrendjével is gond van, hiszen mind egy rendszerben (hálózatban) élünk, senki sem külön álló sziget, ma mással történik meg, holnap veled, nem tudhatod (egy baleset, betegség,....---): Véresre verték a villamoson, mégsem segített neki senki http://www.origo.hu/itthon/20131209-veresre-vertek-a-villamoson-megsem-segitett-neki-senki.html?source=hirlevel

Pankahárom Creative Commons License 2013.12.11 0 0 8429

 

Kedves BLM

 

Nálam ilyen nem volt! Nekem a varrásom is egy hónapig volt bent, mert nem az elvárt módon gyógyult a seb. (váz és kötőszövet autoimmun) Az orvos a (saját?) magán gyógytornász felé próbálta irányítani a dolgot, 6000Ft/ óra. Két gyermekem és hat unokám van! Tőlük, igaz, hogy a lelküket kiteszik csak fizikai segítséget fogadok el! A hozzám 1,5 km-re lévő nagy ellátási területtel rendelkező kórházban heti 4 alkalommal van gerinctorna. Miért is utaztam volna a város másik végébe oda-vissza 2,5-3 órát, (+ a torna ideje, mikor a szomszédban mindent eltudtam intézni 1 óra alatt.) És kocsival sem volt kevesebb az út, mint tömegközlekedéssel. Később már a gyógyfürdőbe is jártam. Épp elég volt az a távolságból. Gyógyfürdőt meg amúgy sem intézhettem volna lakáson.

 

Nem is erre akarom kihegyezni a dolgot, hanem a várakozási időre. Minden orvos rendelkezik olyan idővel, amit ő, a visszarendelt betegeknek oszt ki.

 

A tüdőgyulladásom esetén a háziorvos telefonon beszélt a tüdőkórházzal, és közösen döntötték el, hogy mi lesz a legjobb nekem, mint betegnek.

 

Azt nem tudom, hogy hálapénz volt-e már téma itt a fórumon, és ehhez nem is szeretnék hozzászólni, de műtét után adtam pénzt az orvosnak. Nekem az sok volt, neki lehet, hogy nem, mégis nagyon döcögősen haladt az ügy.

 

 

 

.

 

BLM Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8428

Pankahárom!

 

2013 májusában volt gerincmütétem és a műtétet végző orvos a zárójelentésre ráírta, hogy otthonában  gyógytorna

 

elvégzését javasolja, A zárójelentést leadtan a háziorvosnak és Ő intézkedett, és két hétmúlva jött a gyógytornász a

lakásomra.

Előzmény: Pankahárom (8427)
Pankahárom Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8427

Pankahárom

Kedves Fórumozók!

Néha-néha belenézek az oldalba. Nem vagyok állandó olvasó, de a műtét utáni rehabilitációval kapcsolatos dolgok nálam ma verték ki a biztosítékot.

2011-ben százalékoltak le. (Váz és kötőszövet autoimmun betegség, szívritmuszavar, mélyvénás trombózis, tüdőembólia......és ezek kísérő nyavalyái).

2012 novemberében gerincstabilizációs műtétem volt. Nálam minden késett egy kicsit az autoimmun betegségem miatt. 2013. februárjában elkezdődött a műtét utáni rehabilitációm, ami félbe is szakadt, mert kórházba kerültem előbb gége, majd tüdőgyulladással. Felgyógyulásom után jelentkeztem a gerincsebészemnél, persze hetekkel későbbre kaptam időpontot. Ekkor MR beutalót adott és egy időpontot, hogy ha végzek jelentkezzek nála 07.11-én. Később felhívtak, hogy az új időpont 08.08-a........Majd újabb időpont 08.22. Bejutottam!!!!

Ott helyben újabb röntgen, neurofiziológiás vizsg. (az fizetős volt) MR kiértékelése. Ezek a vizsgálatok egy másik csigolyánál gerincsérvet állapítottak meg, és azt amit én szemrevételezéssel is látok, hogy kezd sorvadni a jobb alsó végtagom.

Ezt a sérvet még nem kell műteni, ezért a helyi reumatológiára irányítottak konzervatív kezelésre. Őket 2x próbáltam közvetlenül felhívni, de hárítottak! Időpontot csak a „nemtudommilyen” központ adhat. A reumatológiára bejutottam 11.hó 04-én! Rögtön tovább küldtek egy bent-fekvős rehab. intézménybe. Hogy gyorsítsuk az ügyet, még akkor, hazafelé bementünk hozzájuk. És itt is kaptunk egy időpontot (????) állapotfelmérésre dec. elejére. (Pedig minden lelet a kezemben volt aug. végén) Ekkor közölték, hogy a kezelés várható kezdete a jövő év eleje lesz. Csak azt nem értem, hogy 13-14 hónappal a műtét után, mit tudnak még rajtam rehabilitálni.

Tekintettel, hogy állandóan balra dőlök és kísérő nélkül csak bottal tudok menni a ház körül 2-300 métert, a háziorvosom is segíteni próbált. Neurológushoz küldött, aki egy 'agyi perfusio javító infusio'-s kezelést írt fel nekem.

Ma felhívtam ez ügyben az adott kórházat, hosszan tanakodtak a vonal másik végén, majd közölték velem, hogy ez ügyben jövő év január 03-án ¼ 9 és ½ 9 között telefonáljak, és kérjem x y dr-t. Miért?! Megállt náluk az élet, vagy nincs aki egy infúziót bekössön?!

Én április óta csak időpontokra várok! Semmi érdemleges nem történt a gyógyulásom ügyében. Itthon próbálom tornáztatni magam és mikor nagyon fáj, lóbalzsammal kenem az ízületeimet.

Már csak arra lennék kíváncsi, hogyha megjön a felülvizsgálatra a behívóm, mire hivatkozva állapítanak majd meg nálam állapotjavulást?!

(Megjegyzésem: A 7 éve szedett szteroid miatt az eddigi hízásom fogyásba ment át. Kb fél év alatt -10 kg. Gastro...rekeszsérv és reflux.

(Kicsit hosszú lett, de nagyon dühös vagyok)

 

 

mrkovács Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8426

A módosító indítványt elfogadták.

Előzmény: sz16 (8411)
marijancsi Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8425

Ircsi! Most nagyon remélem, hogy félreértelek !!!!!!!!!!!!

sz16 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8424
sz16 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8423
BLM Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8422

Ircsi!

 

A fájdalomtól nem lehet aludni , még alttóval sem. A fájdalmat csillapítani kell! A dormicum pedig 

 http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/dormicum_75_mg_filmtabletta/511

 

Jó pihenést kívánok!

Előzmény: Ircsi57 (8420)
mrkovács Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8421

Bár nem én lettem megszólítva , de válaszolok: ebben az estetben nincs ún. soros vizsgálat.

Előzmény: marijancsi (8419)
Ircsi57 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8420

Marijancsi!

Igaz azt írtam, hogy nem jelentkezem ebben az évben. De elmondom Neked , kiírattam 2 csomag Dormicumot. Az bőven elég, hogy ne legyenek fájdalmaim.

Sok szeretettel: Ircsi.

 

marijancsi Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8419

Ircsi kedves, nagyon sajnálom a rossz híreket, de most, hogy végre megvan a diagnózis legalább el lehet kezdeni a kezelést, még időben vagy !

Jobb híreket, boldogabb új évet kívánok.

Majd jelentkezz légyszives !

tiga19 Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8418

BLM, tahisi köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, holnap majd megpróbálom személyesen elintézni. A bosszantó csak az, hogy a fizetési kötelezettségről a bejelentéshez képest egy héten belül megkaptam az értesítést, viszont arról, hogy még sem kell fizetni lassan négy hét elteltével sem küldenek semmit.

Üdv mindkettőtöknek

Előzmény: BLM (8416)
mi lesz velünk Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8417

Tisztelt Szakértő asszony!


Illetve aki érintett ebben a témában!


2012-ben kaptam meg a fogytékossági támogatást és a határozatban az van írva,hogy
"Jelenlegi állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges "
Azt szeretném kérdezni,hogy rám is érvényes az 5 évenkénti felülvizsgálat?


Köszönettel :Mi lesz velünk 

BLM Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8416

tiga19!

 

 

Roki ellátásod megállapítás határozatával a NAv-nál igazoltad,hogy jogosult vagy ez egészségügyi szoláltatás igénybevételére, ezért a csekket nem kell befizetned.Gondolom kaptál valalmi igazolást arról, hogy bemutattad a határozatot, most annak az ügyiratnak a számára való hivatkozással írj egy levelet, és küld vissza a csekket.

Előzmény: tiga19 (8414)
tahisi Creative Commons License 2013.12.10 0 0 8415
tiga19, Hát azt mondod hogy a kezedben az igazolás hogy rendben van a TB-éd. Az orvosnál is szerintem ne fizess te semmit!
Előzmény: tiga19 (8414)
tiga19 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 8414

tahisi, örülök neki, hogy Te is megkaptad az ellátást, a héten biztos megérkezik majd az elszámolás is.

Ajánlom figyelmedbe az sz16 által közzé tett módosító javaslatot. Ha ezt megszavaznák, azt hiszem ez nekünk jó lenne.

Én még a TB-vel vagyok gondban, mert bejelentettem a lejárta előtt két nappal, hogy nem leszek jogosult rá, és másnap jött meg a határozatom, aminek alapján jogosulttá váltam. Miután a határozat a kezemben volt visszamentem az APEH-hoz és kitöltöttem a másik nyomtatványt, hogy mégis jogosult vagyok TB-re, meg a határozatomat lefénymásolták és azt mondták így rendben vagyunk, de mégis kiküldték a csekket, amit 12-én be kellene fizetnem. Ma a körzeti orvosom asszisztensét megkérdeztem, hogy villog-e még a piros lámpám, azt mondta, hogy nem. Most nem tudom, mit csináljak, ha befizetem a pénzt nem kapom vissza, ha meg nem fizetem attól félek, hogy esetleg megbüntethetnek.

 

Kedves BLM, ha te is olvasod soraimat és tudsz ezzel kapcsolatban valamit, akkor légy szíves írjál nekem. Te mindig mindenben nagyon tájékozott vagy. Előre is köszönöm.

Előzmény: tahisi (8403)
mithogyan Creative Commons License 2013.12.09 0 0 8413

Azt biztosan nem, de pláne nem is értenénk! Nyilván "orvosi nyelven" van leírva, hiszen nem böngészhetik a vizsgálat közben a szakértők a rendeletet. Konkrétan én sem láttam, hogy is néz ki az a táblázat, csak amikor fogta a leletem, az asztalon meg keresett valamit az orvos, amiből diktált az asszisztensnek. Viszont a részemre kiküldött orvosszakértői véleményen rajta is volt, hogy az a bizonyos betegség hányas táblázat, hányas pontja alapján hány százalékot ér. Tehát biztos, hogy hivatalos, de belső használatra készült. 

Előzmény: Packop (8409)
sz16 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 8411
Évszakok Creative Commons License 2013.12.09 0 0 8410

BJszakértő:

 

Köszönöm a választ, valóban nem kapunk tájékoztatást.

Előzmény: BJszakért (8408)
Packop Creative Commons License 2013.12.09 0 0 8409

ez a segédtáblázat megnézhető valahol? Köszi

Előzmény: mithogyan (8349)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.09 0 0 8408

Évszakok,

miért lenne titkos, fenn lesz Nrszh honlapján, ahogy eddig, ha feldolgozzák a sok adatot.

Nem vagyok minden akkreditált munkaadóval kapcsolatban,mint ahogyan a nem szegregáltakat sem ismerem mind, ez lehetetlen. Nem dolgozom Nrszh-ban. Ez az ő kompetenciájuk, hogy ismerjék az eredményt, és ezt közöljék. Persze a munkaadó tájékoztathatná munkavállalóit, hiszen érinti őket, hogy dolgozhatnak-e vagy sem, ugye. Ezért kérdezted.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!