Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nagya2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 53072

HAli!!

Én aknából cseréltem, és ott olajemelővel nyomtam fel a stab rudat, majd gumi rá, és összecsavar, majd megint olajemelő, és a maradék gumi is rárak.

Üdv Nagya

Előzmény: rogi321 (53071)
rogi321 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53071

Kössz a tippet. Ez a gyorsszorítós módszer nekem is bevált. Végre sikerült összeraknom.

Előzmény: Anonymus23 (53068)
rentha92 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53070

Ez a Nissan koncepció egész jó, különösen az a 2 első fényszóró tetszik, jól mutatna az enyémben, kár hogy beszerezhetetlen darabok...

Egyébként rosszul írtad, Nissan Platina névre hallgat.

Előzmény: Ruby75 (53065)
Anonymus23 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53069

Jogos, és igaz is, mivel ez nem az elmúlt 3 hónapban ment széjjel, de mondjuk én is hibás vagyok, mivel egy ideje hallottam, hogy kopog , de a kerék rángatásnál nem volt semmi baj vele.

Amikor itt felmerült ez a stabilizátor "pálca", akkor mondom megvettem úgy, hogy meg se néztem, hoyg milyen állapotban van.

Amikor felemeltem a kocsit, akkor már látszott, hogy ki van menve a gumi, és látszott, hogy csúnyán meg van ütve a csavar.

 

Szóval nagyon jó ez a fórum, mert olyan ötletek felmerülnek, amire nem is gondol az ember.

Hátul is meg kell majd néznem, mert ott se tökéletes valami, de most nem volt rá időm.

Előzmény: mzdude (53067)
Anonymus23 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53068

Apámnak van otthon csápos emelője, azon volt fenn az autó, öcsém segített, mivel neki van a kertben egy asztalos üzeme, onnan hoztunk át 2 gyorszorítót, azzal tudtuk úgy összehúzatni (lengővilla+stabilizátort), hogy rákapjon az anya. Az egyik gyorsszorítóval a villát+stabilizátor rudat húztuk össze, amennyire csak tudtuk, a másikkal pedig utána ráfogtunk a csavar fejére felül + a stabilizátor rudra, és kecekben sikerült annyira összehúzni, hogy pár menet kilátszódjon. Nem volt egyszerű a helye sfogást megtalálni, pedig még az új csavar hosszabb is votl kb 1 menetnyivel.

De amikor fotóztam a 2 csavart, akkor jutott eszembe, hogy lehet, hogy ha a két hátsó szilent lefogatást felszabadítom annyira, hogy a stabilizátor szabadabban tudjon mozogni, akkor lehet könyebbe lett volna összehúzatni..

Bár ez nem biztos, mivel nem teljesen rémlik, hogy felülről volt a stabilizátor átvezetve a tartóprofilon, vagy alul. Amennyiben alul van, akkor a fix szilentek felszabadításával (nem kel teljesen kitekerni) szerintem elegendő mozgástér szabadul fel, hogy egyszerűbben össze lehessen rakni.

Amikor már meglett a technikája, akkor 5-5 perc volt ketten a 2 csavar visszarakása.

 

Azt nem tudom, hogy mennyiben segített volna, ha lábon áll az autó, és aknáról támadunk, de az akna eleve másik helyen volt, és már szét volt szedve a kocsi, mert közben olaj + olajsztűrő + levegőszűrő + gázolajszűrő csere is volt.

Előzmény: rogi321 (53066)
mzdude Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53067

Ne is mondd. Bemész egy átlag szerelőhöz, és mondod neki, hogy nézze át a kocsit. Kb. a következőket fogja ellenőrizni: fékbetét nincs-e elkopva, lengéscsillapító nem folyik látványosan, semmi nem lóg törötten.

 

Aztán amikor valami kifingik, akkor te vagy a hülye, mert nem vitted el megelőző karbantartásra a kocsit.

 

Na, azért nem cserélték ki.

Előzmény: Anonymus23 (53063)
rogi321 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53066

Én is nekiálltam cserélni, de az összerakásnál elakadtam. Te mivel préselted össze az újat hogy rámenjen az anya csavar? Én nem tudom annyira összenyomni hogy kilátszódjon a csavar vége a gumiból.

Segítsetek, mert hétfőn már kellene az autó.

Előzmény: Anonymus23 (53063)
Ruby75 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53065

Szia.

Nekem akkor nyikorgott olyan helyzetben mint amit leírtál,mikor muszályból kb 10 éves (nyári) gumik voltak fent.Magyarul csúsznak kicsit.

Viszont az aszfalt összetételétől(?) is függhet,mert pl.viszonylag gyakran járok a budaörsi Tuskó-ba,és a parkolóban szinte minden autónak csikorog a gumija,mikor kanyarodik.Ebben az esetben meg ugyebár kizárhatjuk azt,hogy mindenki öreg gumival közlekedik.

Nem tudom,hogy tudod-e,de a gumin rajta van a gyártási hét/év.Itt egy link ahol elmogyorózzák,hogy merre hány méter:

 

http://www.fkfk.hu/dot-szam-es-betu-jelentese-a-gumin.html

 

A másik amit írál,hát......szerintem benéztél valamit. Ha jól tudom a Tháliát a világban 5 országba gyártják és különböző neveken kerül forgalomba. De egyik sem kabrió kivitel.

Pl.az angolok nem is tudják,hogy mi az a Thália,ők csak a Clio-t ismerik - csak azt importálják oda.A románoknál Clio Sedan néven fut,de valahol Thalia Symbol-nak hívják.Ha jól tudom mexikóban (ott is gyártják) pedig Nissan Prince-nek hívják.De mindegyik ez a kasztni csak kicsit máshogy néz ki.

Személy szerint egy kombit el tudnék viselni belőle. :)

 

Érdekességképp,itt a Nissan fényképe:

 

            

                                               

Előzmény: CIX688 (53062)
Anonymus23 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53064

Az első kérdésedre szerintem a kerékösszetartás nem jól van beállítva, meg kellene nézetni az első futóművet.

 

Kabrió Thalia? Nem tudok róla, hogy lenne, max ilyen örömautót csináltak.

Szerintem nincs gyári kabrió Thaliából.

Előzmény: CIX688 (53062)
Anonymus23 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53063

Üdv!

Látatlanba megvettem a stabilizátor összekötőket, hogy ma kicseréljem.

Mit is mondjak időszerű volt :(((

Azt nem értem, hogy a múlt évben vizsgáztatáskor, amikor kompletten cserélve volt az axiál csukló + összekötő rúdfej, akkor vajon miért nem cserélték ezt is ki, emelőn gyakorlatilag fél óra alatt meg lett volna nekik.

Szerintem ha valaki cseréltet a kormánynál rúdfejet mert kopott, akkor ezt is cseréltesse vele együtt, nem egy összeg, mivel 1000-1200 Ft darabja...

 

Így néztek ki a régiek, a gumiról fel se teszem a képet, mert szanaszét volt menve:

 

CIX688 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53062

Sziasztok.
Két gyors láma kérdést szeretnék feltenni.


1. Csikotognak a Thalian a gumik kb. 10-20km/h-s sebességnél kanyarban, körforgalomban.
     Nem hiszem, hogy a meleg lenne az oka. Ez lehet futóművel kapcsolatos hiba?

 

2. Érden láttam egy fekete "ráncfelvarrott" (2003as lehet talán...) Thalia-t KABRIÓT!!
    (Igen, biztos Thalia volt!)
    Létezik ilyen, vagy csak nagyon fáradt voltam este?

 

:)

mykym Creative Commons License 2013.08.24 0 0 53061

nagyon örülnék neki,mert tényleg részletes,és most kinyomtatom a lényeget ..... köszi

Előzmény: Köhike (53058)
Anonymus23 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53060

Az a baj, hogy több tuskóval találkozni az utakon mint farönkkel :)

Előzmény: ÖregMackó (53059)
ÖregMackó Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53059

Szia!

 

Pedig ilyent Érden számtalant lehet találni. Itt tele van meglepetéssel minden utca :-) És lehet, hogy még százzal érdemesebb is lenne átmenni rajta mint 30-cal. Persze az ilyen (is) szerencse dolga. Nagya is találkozott valami tuskóval ha jól emlékszem...

 

ÖregMackó

Előzmény: SGN (53040)
Köhike Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53058
Elvileg megvan. Elküldöm valamelyik este. Nem ígérem, hogy ma sikerül.
Előzmény: mykym (53057)
mykym Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53057

szia. megkaptam de nem lehet már arról a linkről letölteni.

 

Óriáslevél nem található!

  • A hiba okai lehetnek:
    1. - a fájl érvényességi ideje lejárt,
    2. - a letöltések száma elérte a maximumot,
    3. - a feladó törölte a fájlt.

esetleg a gépeden nincs meg? köszi

Előzmény: Köhike (53050)
lordfoto Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53056

én is igy gondolom..ughogy nem igen megyek vele..és töltöm..

 

köszi..

Előzmény: Köhike (53044)
Köhike Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53055

Igen ez is tiszta. :D

Előzmény: Anonymus23 (53054)
Anonymus23 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53054

De ha köznyelv, akkor már érdemes pontosítani :P

 

Ferodo az egy márka (Federal Mogul cég márkája):

www.ferodo.com/en-gb/Pages/Home.aspx

 

A ferodol meg az az anyag, ami a kopó rész a fékbetéteken-pofákon, kuplungon, stb.

Előzmény: Köhike (53049)
rogi321 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53053

Köszönöm!

Így már megtaláltam. Az volt a baj hogy nagyobb alkatrészt kerestem. Hát szemrevételezés alapján is elég szar állapotban van, a felső részén a gumi már teljesen szét van szakadva, úgyhogy csere lesz belőle.

Előzmény: Törölt nick (53022)
mykym Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53052

köszi, most kinyomtatom a lényeges részeket,és bocsi!

Előzmény: Köhike (53050)
Ruby75 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53051

Dehogyis nem,és tulképpen igazad is van ezzel a köznyelv-es dologgal. :)

Előzmény: Köhike (53049)
Köhike Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53050
Persze megkeresem.
Előzmény: mykym (53046)
Köhike Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53049
Igen, tudom a történeteket, de ezek is mind beégtek a köztudatba, és sokan minden behúzótekercsre az önindítóban rámondják hogy bendix, valamint a kopó részekre a súrlódó felületeken, hogy ferrodo. Lehet nem volt a legjobb hasonlat...
Előzmény: Ruby75 (53045)
DGabee85 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53048
Üdv!

Én kuplungra gyanakodnék, azon belül is a kinyomócsapágyra. Egy LUK márkájú kuplungszettet már 25000 Ft környékén meg lehet venni, meg kb 15-20000 Ft-ot lehet számolni a munkadíjra is. Szerintem nem feltétlen égető sürgősségű a cseréje, de azért nem ártana elgondolkozni rajta. 3-4 hónap alatt össze is lehet spórolni rá, főleg, ha van ismerős szerelő, aki esetleg olcsóbban is dolgozik. Friss jogsival, és friss autóval gyakori hiba a hosszú kuplung csúsztatás, ami azért nem igazán tesz jót a kuplungnak. Idővel hozzá szoktok majd a Thalia kuplungjához. Ha pedig nem bíztok ebben a szerelőben, inkább nézessétek meg egy másikkal! Hozzá teszem, ez csak az én meglátásom, nem vagyok szerelő!
Előzmény: lorcii (53047)
lorcii Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53047
Sziasztok!
Légyszi segítsetek a Thaliánk hibájának a beazonosításában.
Úgy kezdődött pár hónappal ezelőtt, hogy néha a fogáspont környékén nyikorgott a kuplung. Kinyomócsapágy problémára gondoltunk. Szerelő azt mondta nincs gond a kuplunggal - vagy csak nem volt vele kedve foglalkozni.
A nyikorgás úgy tűnik, hogy abbamaradt, de most kb 2 hete azt vettük észre, hogy kuplung benyomásnál ill. visszaengedésnél, mintha nem igazán szakadna meg a kapcsolat a kuplung és a motor között. Amíg nem engedjük fel teljesen a pedált, addig valamennyire a motor rezgését érezzük a pedálban, és ilyenkor, mintha a motor is kicsit bepörögne a fogáspont környékén. Bocs, jobban nem tudom leírni a jelenséget.
Olvastam olyasmit, hogy az egész abból fakadhat, hogy túl gyorsan nyomjuk-engedjük a kuplungot ettől "idő előtt" elkophat.
Egy Thaliánál mi a gyors és mi lassú?
Nem akarjuk tönkrevágni az autót, de lehet, hogy sikerült, jó lenne megelőzni legközelebb. :S
Elég friss jogsim van nekem is és a páromnak is és csak 5 hónapja van meg az autónk, bocs, ha hülyeségeket mondok vagy kérdezek.
Azt sejtem, hogy előbb-utóbb teljes kuplungszett-cserére lesz szükség, de ez már az a pont, vagy még lehet vele közlekedni?
mykym Creative Commons License 2013.08.23 0 0 53046

szia. neharagudj, tönkrement egy vinyóm,és azon volt a szervizkönyv amit elküldtél, megtennéd hogy elküldenéd még egyszer? köszi előre is

Előzmény: Köhike (52681)
Ruby75 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 53045

Nem akarnék okoskodni,de nem fantázianév,legalábbis az egyik......:

 

A bendix az indítómotor szabadonfutó szerkezete a fogaskerékkel,ami kapcsolódik indításkor a fogaskoszorúhoz.S mikor a robbanómotor elindul, a fordulatszáma nagyobb lesz/(lenne) az elektromotor tengelyének ford.számánál, a tengelyen ferdén kiképzett hornyok segítségével leválik a fogaskoszorúról. Vincent Hugo Bendix (1881 December 12 – 1945 Március 27) találmánya 1910 körül.

 

A ferodo,meg egy cégnek a neve,ha jól tudom.

Előzmény: Köhike (53042)
Köhike Creative Commons License 2013.08.22 0 0 53044
Az azért semminek sem tesz jót ha így ingadozik a feszültség.
Előzmény: lordfoto (53032)
Köhike Creative Commons License 2013.08.22 0 0 53043
Felejthetetlen élmény volt, de én továbbra is úgy cserélem, és ha valaki kérdezi úgy is fogom elmondani.
Előzmény: SGN (53041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!