Keresés

Részletes keresés

halacs Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19203

Nekem Budva még szeptemberben is "sok" egy kicsit. Vagy nem vagyunk már ehhez elég fiatalok. :-)

Előzmény: babigabiba (19201)
imcsi54 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19202

Szia! Köszönöm a gyos választ, valószínü hogy itt fogunk megszállni ha lesz hely stb..! Milyen néven hivatkozzak rád.?

Előzmény: fityók (19173)
babigabiba Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19201

Ezt tanusíthatom, szombaton ott voltam és este 10 kor nem lehetett lépni a parton, olyan tömegiszonyom let, hogy hazamentem lefeküdni. reggel fél 5 kor a ház előtt ( ami egy kis mellékutca ) még hordták a taxik a hegyi discoból a fiatalokat, akik persze minden ablakán a kocsiból lógtak, üvöltöttek és a taxisok persze nyomták a dudát. Hát így ért véget az utolsó üdülésem Budván.

Előzmény: halacs (19198)
emojnarode Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19200

Van. Samac nyugis átkelő, nem olyan zsúfolt.  Válaszd inkább ezt.

Előzmény: Fabuland (19191)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19199

Teljesen elképzelhető, ott mindenki a turizmusból él:)

Előzmény: halacs (19198)
halacs Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19198

Budván a múlt hét végén az újságok szerint 60 ezer ember nyüzsgött. El lehet képzelni, hogy egy nagyjából 11-13 ezer lakosú városka számára ez mit jelent.

Előzmény: Amaribp (19195)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19197

Sehonnan, majd jövőre is lesz, aki megfogja kérdezni.............minden évben ez van, merre menjünk, milyenek az árak..........benzinárak, élelmiszer árak, szállás hely árak.....

Előzmény: pljeskavica (19188)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19196

21 évesek? :) De jó! Attól tartok, hogy annyit buliztok, hogy nem lesztek kiváncsiak, StariBar romjaira:) Vagy  Szkadári tó élővilágára:)

De ha autózni való kedvetek van, akkor mindenképp menjetek el Budvára, meg Kotorba.

Előzmény: sutoandris90 (19190)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19195

Igen, sokat írtunk már erről, hogy kevés a tengerparton  lévő apartman, illetve ha van, lehet a legdrágább, és nem nyugis. Pláne Budván. Olyan, hogy kisétálok, és tetszik a strand, olyan nincs. Ott mindenki autózik, és keres egy szimpatikus strandot.   Budván  egy tengerparti sétány van 2km hosszan, és majd meglepődsz, mennyien vannak.

De ha Budva kell mindenképp, nézd meg ezt: http://www.adriatours.hu/index.php?page=utak&id=5

vagy Jadran apartmanjukat, vagy Budvától csak 3km-re, ezt http://www.poseidon-jaz.com/vilaeng.html

De lemehetsz foglalás nélkül is, és keresgélsz. Egész Budva, egy kiadó szoba-partman, de nem tengerpart közelben.

Én nem autózom, de amit leszűrtem az itt leírtakból, mindegyik út biztonságos, akár horvátokon,( az a leghosszabb, de autópálya díj,Dubrovnik után lelassul, és a határ, és a dugók, és a az átkelés Kamerani-Lepetane között), akár Bosznián keresztül, akár Szerbián keresztül számolj 15 órával, ha nem jön közbe semmi.

Ennél rövidebb, a repülő:)

Előzmény: anny79 (19192)
potika Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19194

Hogy a kérdésedre is válaszoljak : Brod felé még nem mentünk, nem tudom. Szerintem az hosszabb.

Előzmény: Fabuland (19191)
potika Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19193

Na most megzavartál :-)), és igazad van. Ezt már én is összekevertem párszor, a lényeg : Eszéknél fel az autópályára, kb. 50 km után rá a másikra, NEM Zágráb irányba (Belgrád felé, de nem ez van kiírva), aztán néhány kilométer után, a legelső lehajtónál, Slavonski Samac felé. Mi is itt megyünk, nem Zupanjánál.

 

http://maps.google.com/maps?q=zupanja&hl=en&ll=45.059305,18.494024&spn=0.020402,0.045447&sll=37.0625,-95.677068&sspn=46.543597,93.076172&t=h&z=15

Előzmény: Fabuland (19191)
anny79 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19192

Sziasztok!

 

Aug. 20-28. között Montenegroba, pontosan Budvába szeretnék menni, először. Sok mindent olvastam, főleg ami az útvonalat illeti, de minél többet tudok, annál bizonytalanabb vagyok. Először is keresni próbáltam tengerparti apartmant, hát szinte nincs is kínálat. Hogy érdemes szállást foglalni. Előre online, ott  a helyi utazási irodában, vagy lemész a part közelébe, és nézed hol van kiírva, hogy kiadó apartman. A másik az útvonal kérdése, Soltról (Bács- Kiskun Megye) indulnánk, szeretnénk egy biztonságos és viszonylag gyors útvonalat. Gondolom ez többnyire autópályát jelent. Olvastam olyat is, hogy Split, Dubrovnik, ez a leghosszabb, de látnivalóval, ez km-ben mit jelenthet. Elnézést, ha ezekről már volt szó, de lassan haladok a 600 oldal visszaolvasásával. Bármilyen jellegű tanácsot előre is köszönöm. Anna

Fabuland Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19191

Budapest-Udvar-Osijek útvonalon megyünk. Igazából a konkrét kérdésem az, hogy van különbség Slovanski Brod- Bosanski Brod és Bosanski Samac átkelő közt, ha Sarajevóba megyek?

Előzmény: potika (19189)
sutoandris90 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19190

Sziasztok!

Vasárnap indulunk Montenegróba, Ulcinjba és érdeklődnék, hogy a tengerenparton kívűl milyen látnivalók és helyek vannak, ahova érdemes elmenni és megnézni. 8 napig leszünk, baráti társasággal, 21 évesek vagyunk. Válaszokat előre is köszönöm!

potika Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19189
Előzmény: Fabuland (19187)
pljeskavica Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19188

Honnan jött ez a "kell - nem kell" vita az útlevél kapcsán?
http://www.montenegro-utazas.info/index.php?option=com_content&view=article&id=123
Szerintem elég egyértelmű.

Fabuland Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19187

Mi pénteken indulunk Budvába, de előtte Sarajevóban megállunk és ott alszunk. Azt szeretném kérdezni, hogy (bocsánat ha bugyuta a kérdés) Horvátországból melyik határátkelőn mentetek át Boszniába? (túl sok infóm van már erről).

 

Köszönöm a választ!

 

Előzmény: bandee83 (19186)
bandee83 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19186

Én is csak megerősíthetem hogy NEM kell útlevél;)

Mi Udvarnál léptük át a határt és Bosznián át mentünk. Mindegyik határon gond nélkül átmentünk nem kekeckedtek, csak a zöldkártyát kérték a személyi mellett.

Odafelé "fantasztikus" úton sikerült menni,mert Szarajevónál a Montenegrói határ felé vettük az irányt és azzal párhuzamosan értük el Trebinjét ahonnan egy nagyon jó minőségű út vezetett a kotori öbölig.

Bár a bosnyák út nem volt a legkellemesebb,de nagyon szép volt a környék és ez kárpótolt minket az izgalmakért, főleg mikor megpillantottuk a kotori öblöt... :)

Zsarukkal elvétve találkoztunk, de azokat is jelezték előre a szembejövők. Szarajevó előtt kész van az autópálya kis szakasza, ennek 2KM a tarifája.. Odafelé elfogadták az eurót is(vissza is adtak cserébe kunát eurót és KM-et....) hazafelé viszont már nem, úgyhogy még szerencse hogy váltottunk Mostarban. A benzin a legtöbb kúton 2.35-2.40KM, Montenegróban 1.35euró többnyire.

Az odaút 16.5órán át tartott,a mihez hozzájárult hogy több határon szenvedés volt előttünk--mindig a svájciakkal+kifogtunk egy buszt is...- és Kotor+Budva távot 1.5óra alatt sikerült megtenni a hatalmas dugó miatt. Meg persze az öböl közeledtével elég sokszor megálltunk fényképezni:)

Hazafelé a Herceg Novi Trebinje fizetős szakaszon mentünk Mostar felé. AZ út nagyon jó minőségű és gyorsan lehetett haladni ennek megfelelően 14óra alatt hazaértünk.

Majd mesélek még bővebben hamarosan;)

gggg21hu Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19185

Pár napja jöttem meg Montenegróból. Néhány hasznos infó, vegyesen. Először is, aki szombaton utazik, az kilóméteres sorokra számítson a határokon napközben. Ha csak 20 autó áll előtted, akkor is minimum fél óra lesz, hiszen scannelik az útleveleket, szinte minden irányban, mindegy melyik országban vagy. JÓ a kártyás személyi MINDENHOL! Sőt, nem kell, hogy 2-3 hónapig érvényes legyen, páromnak másfél hónapi érvényességgel sem volt gondja. Bezzeg a bosnyák nagykövetség 3 hónappal riogatott. A horvát-montenegro határon a nagy autósok számítsanak a kipakoltatásra. A terepjárósok, 10-15 millás autósok mind ott szívtak. Igalo-Hercegnoviban voltunk, ez egy üdülő körzet, nem annyira tipikus part, szép óvárossal ( bár Hercegnovi igen ). Ajánlom a Maxi boltokat, felén éjjel-nappal nyitva volt még hétvégén is. Olcsóbb, mint nálunk. a Dinnye 30 forint volt kilónként, a 2 literes Pepsi 230 volt, a 2 literes sör ( 5%-os ) 400 forint. Ásványvíz drágább, a legolcsóbb 2 literes ( jó minőségű Bistrica ) 135 forint volt. Ja, és minden hűtött volt. A húsok nagyjából annyi mint itthon, a kenyér is. A benzin olyan 320-330 forint, Boszniában egy helyen még olcsóbb volt, a bosnyák-horvát határon. Ők ott nem tartják magukat bosnyáknak, hanem hercegovinainak. Ki is hangsúlyozzák. Ha érdekel valakit baromi olcsó szállás Igaloban, az kérdezzen. nekünk egy főre 6 euro volt egy nap. Minden volt a szálláson. Gáztűzhely, villanytűzhely, TV 60 csatornával, vasaló, hajszárító, edények, ágynemű, tengerre néző erkély. 5 perc gyalog a strand, ugyanennyi a Maxi bolt. Az országról. Fent északon nem valami csodás a látvány. Elég nagy a szemét és az igénytelenség is. Igaloban koszos volt a víz több helyen, de azért, mert itt bizonyos helyeken gyógy iszap van és azt kenik is magukra. Vicces volt nyakig fekete emberekkel találkozni. Van itt nudi strand is, akit érdekel, naponta 50-60 emberrel. Éjjel egykor vége volt mindig a parti bazáron a mulatozásnak. Van itt egy szabadtéri disco, ott a mai slágerek mennek jó hangosan, de a többi helyen a helyi népzenével itatott mulatósok mennek. Ezek ott jobban mennek, mint a sláger zenék nálunk. A nagy tömeg, a sok fiatal mind ezeken a helyeken volt. Hamburger a parton ( magad válogatod össze ) 3 Euro, pizza szelet 1,20-1,50, burek szintén ennyi. Egyelőre ennyi. Kérdezzetek!

-Batus- Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19184

2009 február óta lehet az uniós állampolgároknak személyivel beutazni Montenegróba - ez a hivatalos montenegrói álláspont.

stevie-w Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19183

Én indulás előtt megnéztem a Külügyminisztérium honlapját, ott feketén fehéren írja, hogy mi a hivatalos álláspont.

 

 

A KüM honlapja amúgy egy fabatkát sem ér, nem frissek az infók, és gyakran túloznak, de a személyis kérdés speciel tényleg így van: én amióta lehet (tavaly június óta), személyivel járom a határokat, és semmilyen problémát nem tapasztaltam. (Szerb határt több mint tízszer léptem át, montenegróit ötször (reptéren), horvátot és bosnyákot négyszer-négyszer.)

 

 

Előzmény: babigabiba (19181)
Guru111 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19182

Sziasztok!

Szombaton jöttünk haza Budvárol.

Ha van kérdés szívesen válaszolok.

NEM KELL ÚTLEVÉL SZERBIÁN KERESZTÜL ELÉG A KÁRTYÁS SZEMÉLYI!!

Még annyit Röszkénél oda -vissza rengeteg török ezért érdemes Tompa felé kerülni!!

Előzmény: zsoltikj (19180)
babigabiba Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19181

Ne csináld a feszkót !!! Nem kell ÚTLEVÉL elfogadják a kártya alapú személyit. Én indulás előtt megnéztem a Külügyminisztérium honlapját, ott feketén fehéren írja, hogy mi a hivatalos álláspont.

Előzmény: zsoltikj (19180)
zsoltikj Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19180

Útlevél nélkül azért nagy merészség elindulni arrafelé szerintem...pecsételnek a szerb és a montenegrói határon is nem kicsit...

Előzmény: zyldke (19151)
zsoltikj Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19179

Ez csodás, jó volt újra látni ezt a strandot más szemszögből...!

Előzmény: moncsa03 (19153)
negroka Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19178

Biztos vagyok benne ,hogy tetszeni fog.Nem baj ha nem nagy város,a lényeg hogy ott legyek. :-)

Előzmény: Amaribp (19169)
negroka Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19177

Köszönöm a Petrováccal kapcsolatos linket és azért is köszönet,hogy megerősítettél abban,hogy biztos szép helyet választottam.Ezt nem tudtam ,hogy bárki megkongathatja a harangot.Ha egy módom lesz rá biztos megteszem!Egy olyan személy emlékéért aki eddig mindíg melettem volt Montenegróban és az életben is,de már az idén nem tud velem jönni.

Előzmény: Atomkecske (19175)
Atomkecske Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19176

Ja, és a linkeket politikamentesen kezeljük, ha lehet.

Atomkecske Creative Commons License 2011.08.02 0 0 19175

Jogos, szeptember elején behajthatod :)

Amúgy mi is Petrovácba megyünk, nem először, nekem nagyon bejött a hely. A kis sziget, a 3 öböl gyalogtávolságon belül, a kanyargós sétány a sziklaoldalban, mind-mind a kedvencem.

 

Apropó, magyar vonatkozás, hátha valakinek újat mond Petrováccal kapcsolatban:

http://ifjmonarchista.blog.hu/2009/09/13/a_zenta_cirkalo_tuleloinek_kapolnaja_petrovacban

 

Nem tudom, hogy volt-e már:

http://ifjmonarchista.blog.hu/tags/montenegr%C3%B3

 

@Amaribp: feltétlen :)

 

OFF: majd itt Prágában a sörök csak segítenek valahogy elviselni a hétköznapokat, ha visszajövök dolgozni a nyaralásból ... bár egy Niksicko a tengerparton azért másképp esik :)

Előzmény: negroka (19160)
Ephedrin Creative Commons License 2011.08.01 0 0 19174

Én is!!! :-)))))))))

Előzmény: Amaribp (19171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!