Keresés

Részletes keresés

anton78 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1945

Köszönöm a hozzászólást, valami ilyesmi fűtőszálasra gondoltam én is (mint egy bojler ) gondolom hasolnó elven működne is a dolog, na igen a számítás ez az amit nagyon nem ismerek és szeretném olyan embertől látni a számításokat aki tényleg ért is is hozzá a gyakorlatban is és a számításai már beigazolódtak a bentlakók számára...

Előzmény: KömKel (1943)
ktm250 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1944

Szia!

 

 

(napelemmel olyan hőmérsékleten tudok tartani ami elég a padlófűtés hőfokához )

 

Napelem és napkollektor nem ugyan az, ezt a 2 dolgot ne keverjük már össze ...1 vagy 2 oldalt vissza olvasnál akkor M3 irt egy igen jónak tünő megoldást

Előzmény: anton78 (1942)
KömKel Creative Commons License 2012.06.16 0 0 1943

A gond a puffer méretével van. Egy 1000 literes puffer max 2 nap alatt "kiürül", és ha nincs naputánpótlás, akkor nincs fűtésed...

Erre szokták azt csinálni, hogy a pufferba raknak egy elektromos fűtőszálat, ami vagy nappali vagy éjszakai árammal megy.

 

De át kell számolni, hogy egy ekkora puffer felfűtéséhez mennyi kollektorra lenne szükség.

Előzmény: anton78 (1942)
anton78 Creative Commons License 2012.06.16 0 0 1942

Szép jó napot mindenkinek! Érdeklődnék, hogy megfordult egy érdekes gondoloat a fejemben és mivel eléggé laikus szemmel és talán aggyal állok a gépészet ezen részéhez itt kérdezném meg a tőlem jártasabb (szak)emberektől  felvetődött bennem a majdani építkezésemre gondolva, hogy ha adott egy passzív ház közeli épület 110-120 nm, mely nagyon jól szigetelt (aljzat, homlokzat, födém + 3rtg ablakok) és kevés energiaigénye van, drága mulattság padlófűtést tervezni bele és napelemmel ellátni azt. Arra gondoltam, hogy ha van egy megfelelő puffer amit napelemmel olyan hőmérsékleten tudok tartani ami elég a padlófűtés hőfokához akkor nem kell nagyobb költségbe pl. hőszivattyú verni az embernek magát bár tudom a szivattyú hűteni is képes. De igazából a arra lennék kíváncsi, hogy ez így ebben a formában jó lehet-e? Előre is megköszönöm a hosszászólásokat!

KömKel Creative Commons License 2012.06.13 0 0 1941

Vagy az épitészi tervdoksiban van benne, vagy pedig a gépész csinált egyet (utóbbi valószinűbb).

 

És igen, bármilyen parketta vagy padlószőnyeg nagyjából a fele hőt tudja leadni padlófűtésként, mint a greslap. Ráadásul nem is mindegyik parketta alkalmas padlófűtés fölé...

Előzmény: Tit&Mat (1940)
Tit&Mat Creative Commons License 2012.06.13 0 0 1940

hol tudom megnézni a számítást? hogyan tudom ezt kiszámolni? elvileg a kivitelezőnek ezt meg kell tudni adnia? 43 m2, A+, átlag 4 méteres belmagasság. a laminált rosszabb hőleadó, mint a hidegburkolat? 

Előzmény: KömKel (1939)
KömKel Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1939

Nekem szarabb falazatból van a ház, tehát nagyobb a hőveszteségem, emiatt nem elég csak a padlófűtés.

A nappali hőigényét nézd meg a számitásban. Ezt oszd el 80-al, és ennyi m2 felületet kell padlófűtésre betekerni minimum.

 

A bútorozottság miatt a helyiségek területének 80%-ával szoktunk számolni.

 

(ez hidegpadlóra vonatkozik, parkettánál 50 W/m2 a max hőleadás)

Előzmény: Tit&Mat (1936)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1938

Megveszem, 1200Ft:

 

Hangulatosabb az igazi tűz, meg termel egy kis párát is.

Előzmény: Dunit (1935)
bananarepublica Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1937

www.galan.ru

 

elektromos kazancsalad-az egyszeru vezerlestol a GSM -ig

Tit&Mat Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1936

tehát akkor kellene falfűtés? a ház prokoncept lenne. azt nem terveztünk. anélkül kevés lenne a padlófűtés? nem lesz bútorozva, gipszkartonból lesz megcsináva az egyik fal, beleépítve kandalló, akvárium, TV. egy másik fal teli üveg, 6*4,4 méter. és egy fal amin csak 2 ablak lesz, de az 3,5 méter magas, egy ferde tető lesz a nappali felett. 43m2.

 

Előzmény: KömKel (1934)
Dunit Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1935

 És abba az etenolos kandallóba hogyan szerzed be az alkoholt ??

 Ennyi erővel inkább már villanykandalló, annak sincs égésterméke !!

Előzmény: Törölt nick (1930)
KömKel Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1934

"Csak nekem 5,3 méteres belmagasság lesz, a meleg azonnal felszáll."

 

Ha homogénen jó hőszigetelésed lesz, akkor nem lesz annyira érzékelhető a felfelé szálló levegő, inkább egyenletesen terül el.

Nálunk 5.5 méteres a belmagasság a nappali+konyhában (50 m2), és a tél zömében csak a padlófűtés elviszi. Nagy hidegekben kell a falfűtésnek rásegitenie...

Előzmény: Tit&Mat (1933)
Tit&Mat Creative Commons License 2012.06.10 0 0 1933
Igen,nem rosszak. Csak nekem 5,3 méteres belmagasság lesz, a meleg azonnal felszáll. Kell a padló fűtés.mi is nezegettük, majdnem vettünk a mostani lakásba, csak ami tetszett, ahhoz kevés a légköbmeter a mostani lakásban, mert hogy az is számít. Kicsit meg nem akartam.
Előzmény: Törölt nick (1932)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1932

70Eft drága??? Szerintem ami szépek olyan 300Eft fölött kezdődnek ;) Nem csak világít, meglepően sokra elég a fűtőteljesítménye is.

Előzmény: Tit&Mat (1931)
Tit&Mat Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1931
Nekem is az volt az első ötlet, de ami szép, az 70000-80000 Ft. Es nem olcso hogy vilagitson Akkor kicsit többért csináljon is valamit. :) a normál kandallónak sok értelme nem lett volna, valami megújulós energiát meg akartam mindenképpen. Két helyre nem akartam tüzelni, Így ez lesz belőle. egy erdő mellett lakunk,ha nem lesz pénzünk, könnyű lesz fát lopni. :)
Előzmény: Törölt nick (1930)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1930

Nállunk is volt van, kandalló lobbi. Egy ethanol kandalló lett a megoldás, ami mindenkit boldoggá tesz :) Nincs kémény füst és kosz, viszont arra a heti egy alkalomra pont jó :)))

Előzmény: Tit&Mat (1925)
KömKel Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1929

Ha visszaolvasol kicsit, akkor találsz számitási példát.

Amiből kiderül, hogy a villanykazánnal 3-4x annyiba kerül ugyanakkora hőmennyiséget előállitani, mint a gázzal. (Ft/m3, és Ft/kWh ár alapján)

 

Ki kell számolni, hogy gáznál:

- tervezés

- gázszerelés

- kazán+kémény+ezek engedélyeztetése

 

mennyibe kerül, szemben a villanykazánnal, és hogy a kettő közötti árkülönbözet mennyi idő alatt kopik el a 3x akkora fűtésköltség mellett.

Előzmény: Tit&Mat (1928)
Tit&Mat Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1928
Természetesen nem. Azért vagyok itt,hogy gaz gázán legyen, vagy villánykazàn mellette. Ez a nagy kérdés. 😊
Előzmény: kjapp (1926)
KömKel Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1927

Én sem értek ezzel egyet, de viszont pl egy mostani háztervnél is ez lesz, és egy nemrég befejezettnél is vizteres kandallós fűtés lett.

 

Van akinek kell, van akinek nem. Szerintem kb ennyi.

Előzmény: kjapp (1924)
kjapp Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1926

Csak kandalló lesz?

 

Hogyan viszonyul annak a hatásfoka egy kazánhoz képest? (költői kérdés)

 

És a napi macera és kosz (hamu, füst, por) megéri?

Előzmény: Tit&Mat (1925)
Tit&Mat Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1925
Mert a feleségem egyetlen kérése a kandalló volt az uj hazba, én faelgazositot akartam, de a kettő luxus lett volna. 😊de akkor a kandalló legalább fűtsön is. Így akkor vízteres kandalló lesz. Plusz 150000 Ft,de hátha megtérül idővel. És van egy alternativank, nem vagyunk 100% bán kiszolgáltatva. Az aramszunetre meg egy szünet mentes, ami legalább 2-3 órát elbír.
Előzmény: kjapp (1922)
kjapp Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1924

idáig értem, nekem is volt cserépkályhám, hétvégi begyújtással.

 

De kazán helyett, a nappaliban koszolva minden nap?

Előzmény: KömKel (1923)
KömKel Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1923

Mert kandallót sokan szeretnének amúgy is (divathullám), és úgy gondolják, hogy majd sokszor be fogják gyújtani.

A sima kandallóval az a gond, hogy ha begyújtod, akkor a minimális teljesitménye is 3-4 kW, ami szinte az egész házé. Magyarul borzasztó meleget csinál a nappaliban feleslegesen.

 

(Eygébként az első téli kandallózás lelkesedése rohadt hamar elmúlik, és havonta 1-2 begyújtás lesz a vége. Én pl ismerem magam, ezért is nem lett kandalló)

Előzmény: kjapp (1922)
kjapp Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1922

nekem nem lehet ilyen már, de mondja már el valaki miért ilyen népszerű manapság a vízteres kandalló?

egyéb (gáz, falegázosító, vegyestüzelésű) kazánok helyett is?

Előzmény: Tit&Mat (1921)
Tit&Mat Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1921
Nagyon köszönöm. De ha a vízteres kandalló miatt a padló fűtés màr kialakul,akkor a villanypadloszőnyeg kilőve. Esetleg a fürdőszobában. Az ablaknál akkor kilőve a padloradiator,pedig arra is jó lett volna, hogy valamennyire lehűtse a kandalló forró vizét. de mivel 3 retegű ablak,akkor felesleges.
Napkollektort, vagy napelemet nagyon szeretnék később. Tehát lehet beteszek egy 2 hőcserélős puffer tartályt. Most a kandalló, és a gáz lesz rá kötve, később a kandalló,és a kollektor. Vagy ha lesz normális napelem,akkor az. De most amikor kiszámoltm neki hogy akkor màr 15 év alatt megterulhet,de 10 év után cserélni kell a paneleket, nem értette miért nevetek, szerinte a bolygó miatt meg kell tennem. 😄
Tehát akkor vízteres kandalló, koncentrációs kazán, és a ritkán látogatott helységekben a villany szűnyeg. És egy puffer tartály, és napkollektor, vagy napelem előkészítés. Igazából a napelem érdekel jobban, a kollektorban nem bíztam soha, de lehet valóban jó dolog. A napelem jól kimutatható számomra is, és mivel csak LED világítás lesz, lehet elviszi a nagyját. Igazából nem szeretem a szolgáltatókat, ezért gondoltam hogy legalább egyet jó lenne kihagyni. És a gázt a legkönnyebb.
Köszönöm a segítséget.
Előzmény: Törölt nick (1920)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1920

:)) ismerős helyzet, három éve én is itt voltam!

Nos, én feladtam a padlóradiátort, mert messze túlárazott. Nállam minden ablak portál, azaz a padlótól indul, így különösen kellett volna. De utólag már tudom, hogy három rétegű argonos ablakokkal semmi szükség radiátorra az ablak alatt vagy előtt, pláne ha padlófütés van!

 

Szerintem két irányba érdemes gondolkodni, attól föggően hogy akarsz-e a későbbiakben napelemrendszert telepíteni. Ha igen, akkor én javaslom a villamos fűtőszőnyegeket, amivel helyiségenként szabályozható, gyors és megbízható fűtésrendszered lesz. Pl. tavasszal, amikor már csak este a fürdéskor vagy fürdetéskor kell meleg csak ott fűt ha kell csak 1KW-tal. Fontos a villamos hálózat hőigényhez való méretezése, A+ 130 nm-re 6KW, ami még bele is fér az egy fázis 32Amper-be (adott), esetleg érdemes 3x16A-t kérni.

 

Ha nem akasz a későbbiekben napalem beruházást, akkor a legjobb megoldás egy modern kondenzációs kazán, ami optimális padlófűtéshez és nagyon jó hatásfokkal fog menni. Ehhez természetesen vizes padlófűtés rendszer kell.

 

Szerintem "villamos kazán"-t semmiképpen ne vagyél, túlárazott kényszermegoldás, zsákutca!

 

Hirtelen ennyi. Nállam végül villamos padlófűtés és levegő - levegő hőszipka lett a végleges megoldás, amit nagy megelégedéssel használunk. 

Előzmény: Tit&Mat (1919)
Tit&Mat Creative Commons License 2012.06.09 0 0 1919
Jó napot kívánok mindenkinek. Egy olyanban szeretnèk segítséget kérni, hogy építkezés előtt állok. Elvileg 2-3 héten belül kezdünk,de a fűtéssel nem jutok dűlőre. Egy 130 m2-és prokoncept ház. Lesz egy vizteres kandalló, és ez mellé nem tudom hogy villany, vagy gázkazánt tegyek. Padló fűtést szeretnénk. Ablakok alá padloradiatort. A ház A+.
Jelenleg nincs pályázat, nem lehet sem napkollektorok, sem napelemes, sem semmilyen megújuló energiára pályázni.
Mit javasolnak? Nagyon gondolkozom, hogy egy villany kazán. De erről itt nem találtam semmit,csak futopanel, és napenergia.
Előre is köszönöm.
Üdv. Kz
Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.07 0 0 1918

 Lesz még, csak nem mindekinek !!

Előzmény: asztalosgabor (1916)
Berserkr. Creative Commons License 2012.06.06 0 0 1917

Igen,az USA-ban működik a palagáz,de mi Európában vagyunk,annak is a csövesebbik felén.Még a franciák és a németek sem foglalkoznak vele,mert annyira kétséges és költséges a kitermelése.A makói "gázaranybányát" pedig már régen átpasszolták a kanadaiaknak,úgy 50 évre,ráadásul még a Molnak és az ExxonMobilnak is beletört a bicskája. Szóval az olcsó palagáz még odébb van.Nagyjából annyira,mint Makó Jeruzsálemtől. :) Azonkívül,ha szeretett vezetőinket egy cseppet is érdkelné az ország jelenlegi gázfüggőségének visszaszorítása,akkor nem éppen az atomerőmű bővitéséről tanakodnának.

asztalosgabor Creative Commons License 2012.05.27 0 0 1916

"

Hol lesz a gázár  5-10 év múlva?......Vagy maga a gáz  18 év múlva."

 

USA-ban a gáz ára szinte a töredékére csökkent az olcsó palagáz miatt. Ez lassan, de be fog jönni az európai piacra is, így nem várható jelentős árnövekedés.

 

"

Lehet, hogy álom, de  az is lehet, hogy "begyűrűzik majd a nyugat" és a napelemekkel termelt áramot 150%-os áron vásárolja meg a szolgáltató, mint Ausztriában.."

 

És ki fizeti ki nálunk a sokszoros árat? Az állam a 80% körüli államadóssággal? A többi fogyasztó? Politikailag roppant népszerű lenne az a kormány, aki a 3 milliós fölös pénzzel rendelkezők megtérülését a "kisemberek" pénzéből finanszírozná. Még a hazai rendszer is jelentős támogatást jelent, hiszen az áram ára kb a fele a számlán lévőnek, többi a rendszerirányítás, szállítás, így reálisan csak fele annyit kellene fizessenek.

 

"

Ne számoljunk azzal, hogy a napelemrendszerek ára az elmúlt évben háromszor is csökkent (ha csak a Sharpot nézzük)!"

 

számolhatunk ezzel, de ez pont a gáz felé tolja a mérleget, hisz olcsóbb most az egymillás gázrendszer, majd 10 év múlva megvenni a napenergiás rendszert 3 millió helyett 1 millióért.

Előzmény: crimsi (1912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!