Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

acsi65 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2314
sziasztok
tud valaki segíteni? az egyik ablakmosó fúvókán nagyon gyengén jön a folyadék. levegővel át tudom fújni. hogy lehet állítani?
userik Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2313
Halihó! Itt probáld meg :www.jofogas.hu
Előzmény: Lux Kapitány (2312)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2312
Sziasztok!

Téli gumi vásárlás kapcsán elgondolkoztam rajta, hogy (ha pénzemből futja) vennék acél felnit is. Találomra néztem egy árlistát és a 6.6J*16 H2 jelzésű felni ott 18.700 Ft-ért van. (Nem tudom milyen márka / minőség lehet).

Nincs valakinek eladó, kifogástalan állapotú 4db felnije (Bp)?

Köszi,
Balázs
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2311
Köszi Birobandi!
Előzmény: birobandi (2309)
c_balint Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2310
Kicseréltettem az ABS,ESP,ASR érzékelőt, a jobb hátsót kellett.12 000 ft volt.Pár hsz el ezelőtt pedig a fék kopásérzékelő kábele azért szakadt el mindkát oldalon mert hozzáér a kerék valamelyik része.Érdemes lenne nektek is megnézni,hátha nektek is el van szakadva.
birobandi Creative Commons License 2010.10.01 0 0 2309
Szia Lux Kapitány !

Az én szerény ismereteim szerint a kettőstömegeü csere érettségét kétféle módon lehet megállapítani:
1, A már sokszor kitárgyalt jellegzetes hang alapján.

2. Amennyiben szétszedik, pl. kuplung cserénél.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Lux Kapitány (2306)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2308
ez nem jön össze, sorry.
1024-es hozzászólás, 2009. október 5-én.
Előzmény: Lux Kapitány (2307)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2307
A két linkből Gyufa81 linkjét elcseszte a fórummotor:
Előzmény: Lux Kapitány (2306)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2306
Sziasztok!

Beijesztett a szerviz, hogy csere érett a kettős tömegű lendkerekem. (2.0 HDi).
Gyorsan rákerestem a témára itt a fórumban és <a href="http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=93992003&t=9110026" target="_blank">Gyufa81</a>, illetve Gasparv történeteit olvastam át.

Nos, én kb. semmilyen hangot nem hallok. Se az autóban ülve, se mellette állva. Se menet közben, se a motort leállítva. Se nem ciripel, se nem zörög. Nem tudom miért mondhatták, hogy valószínűleg cserélni kellene?

Azért vittem ellenőrzésre, mert pár napja valami rejtélyes zörgés jött elő, olyan esetben, amikor egy nagyobb úthibán / döccenőn hajtok át. Ekkor egy (leginkább merev rudazatra vagy pl kipufogó csőre emlékeztető) berezonáló hangot hallok alulról és leginkább a vezetőülés alól vagy előle.

Rendelnek valami hővédő lemez patentokat (gondolom ez zöröghet), de ajánlják a lendkerék cserét.

Ha az lenne csere érett, akkor a leírások alapján jellegzetes hangot adna. Nem?
És mondjuk nem ilyen "berezonálós" hangot és csak erősebb döccenéskor "nagyobb" sebességnél.

Kezdjek gyűjteni? ;-)

Köszi,
Balázs

U.i: esetleg anyósülés zörgés témában tapasztalata valakinek (a cserén kívül)?
birobandi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2305
Szia gasparv!
Nem, mindegyik még gyári, 20 000-ként mérik a szervízben, eddig még jó volt.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: gasparv (2300)
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2304
Szia!

Én a biztosítéktáblát ellenőrizném először.

Üdv.
Előzmény: Balika123 (2302)
userik Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2303
Csomagtartoban van egy biztosíték tábla ott nézd meg első körben a biztijét.
Előzmény: Balika123 (2302)
Balika123 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2302
Sziasztok! Nem működik a hátsó ablaktörlőm, mi lehet a baj, hol (hogy) keressem a hibát??
userik Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2301
Amugy a srác nem irt árat Én irtam hogy láttam a neten én is olyat kb 70e forint 200 angol font.
Üdv egy másik műhely. :)
Előzmény: betg (2295)
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2300
Akarom írni .... :)) Te már cseréltél lengéscsillapítót?
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2299
Én biztos kivenném az ülést,és meghúznék minden csavart.... nem létezik hogy tönkremenjen benne valami...

Bandi! Te más cseréltél lengéscsillapítót?
Előzmény: birobandi (2298)
birobandi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2298
Szia Lux Kapitány!
Ez az anyós ülés zörgés több esetben felmerült fórumokon. Állítólag csak cserével tudtak a szervizek megoldást találni. Agyrém!!
A lengéscsillapító felújításnál szerintem az árkülönbözet a döntő tényező. Nem tudom, hogy van e akkora különbbség, hogy megérje? A gyári Peug.-ról az a hír járja, hogy jó minőségüek, eddig én is ezt tapasztalom.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: Lux Kapitány (2296)
BéckeK Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2297

Sziasztok!

 

A bal hátsó kerekem(belülről) melegszik, vagy inkább langyosodik, de érezhetően melegebb, mint a többi kerék, kb 100-200 km után pedig elkezd visítani. Valaki tapasztalt már hasonlót? Okaként egy enyhén fogó fékre tudok gondolni, létezik ilyen? Pontos okát csak szervízben tudják kideríteni?

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2296
Sziasztok!

Két apró ügyben segítsetek ki pls:

1) Van valakinek tapasztalata "anyósülés zörgés" ügyében? Egyre jobban zavar, hogy ha nem ül rajta senki, akkor állandóan berezonál az úthibákon. :-/

2) Lengéscsillapító felújításról mi a véleményetek? Mikor érdemes és mikor nem ilyenre adni a fejem? Lehet hamarosan kellhet vele foglalkozzak.

Köszi,

Balázs
betg Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2295
Üdv no én nem akarok veszekedni ilyen hülyeségen de az árat írta ,hogy 70e ft tehát tudtam ,hogy mire igérek és én nem vagyok lehúzós műhely teljesen elbeszélünk egymás mellett részemről ennyi de legközelebb te is légy figyelmesebb mielőtt kritizálsz bárkit is .
Előzmény: userik (2292)
birobandi Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2294
Szia Rollah !
Nem sok gond szokott lenni az 1,6HDI-vel, nekem az eddigi 92 000 Km alatt szinte alig-alig. A tempomat kiválóan hsználható, jó döntés szerintem a magas felszereletség. (Hollandiában XT)

A hangját érdemes megfigyelni -kettőstömegű lenditőkeréknek, előfordul hogy zajos és drága  a javítás, futóműnél csak a tűgörgős gömbfej szokta megadni magát -nem túl költséges a cseréje, motornál a műanyag fedél alatt érdemes megnézni, nincs e kifújási nyom. Esetleg még a főtengely ékszíjtárcsája érdemes figyelemre és hallgatózásra. A fogyasztás -az enyém 4 ajtós (!) 5,5l/100 Km körül szokott lenni, persze ez vezetési stílustól is függ.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Rollah (2293)
Rollah Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2293
Sziasztok!

Használt Peugeot 407 SW vásárlására adtam a fejem. Kell a nagy méret és a benzin-dízel literje közt itt elég nagy a különbség.
Van még 2,5 hónapom, amíg hazamegyek és megejtem a dolgot, épp ezért időben szeretnék érdeklődni. 1.6 HDI lenne a kicsike, mivel itt Hollandiában nem érdemes 120 fölött száguldozni az autópályán, mert pikk-pakk kikapnak a rend éber őrei. :)
Városban viszonylag keveset használnám, pláne, hogy a munkahelyemre majdnem háztól házig autópályán járok. Tempomat játszik mindenképpen, mert itt is belőném akár napi szinten, de egy hazaút nagyjából 1500 km, ahol igazán jól jönne. Jöttem azzal is, anélkül is, és sokkal kevésbé volt fárasztó, mikor olyan verdában ültem, amiben nem kellett a gázt nyomnom 15 órán át.

Mire érdemes odafigyelni vásárláskor?
Fogyasztás terén mik a tapasztalatok?

Üdv:
Rollah
userik Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2292
Hurrr Hurrrr. Ne haragudj de te állítottad saját magad úgy hogy Te olcsobban megcsinálod, mielőtt tudtad volna a másik árat.... :D

Te csak modasz bármit és mident olcson csinálsz, ez igaz te sosem állítottad hogy profit orientált lennél, de sajnos az ilyen kijelentések erkölcsileg aggályosak, gazdaságilag megkérdőjelezhetőek.

Üdv Erik.

ui: nem bántásbol de minden műhely ilyen.
Előzmény: betg (2291)
betg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 2291
Remélem elolvastad és megérteted ,hogy nem pénzért mondok bármit fő hurrogó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: userik (2285)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2290
Attól függetlenül, hogy én magam a FAP-ot nem iktatnám ki (ennyire azért vagyok környezettudatos is), de a két hivatkozott írást (főleg a részecskeszűrők működéséről) hasznos volt elolvassam.

Köszi érte!
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2289
Még annyit hozzáfűznék a cikkben leírtakhoz ,hogy az adalékos rendszerre is igaz ez de ott kisebb mértékben kerül gázolaj a motorba mert a korom az adaléknak köszönhetően alacsonyabb hőmérsékleten ég el ezért valamivel kevesebb gázolaj kell az után égetéshez . Remélem egy kicsit érthetőbb már a FAP rendszer működése
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2288
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/megsporolna_egy_motorfelujitast_csereljen_olajat-3187

Például.
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2287
Ha így érzed akkor csak gratulálok neked, ez egy lehetőség én felajánlottam ,hogy kedvezőbb áron megcsinálom neki, nem kötelező , elnézést ha valakinek megbántottam a cizellált lelkületét . A FAP valóban nem hülyeség és ha keveset jársz városban és karbantartod jól működik de ettől függetlenül vannak káros hatásai is .
A környezetvédelmi mérésnél nem tesznek különbséget ,hogy FAP-os vagy sem PL:
2.0hdi 100kw RHR kóddal van FAP -os és nem FAP-os kivitel is és ugyan abba a környezetvédelmi kategóriába tartozik aki nem hiszi nézzen utána
Előzmény: userik (2285)
Erikaviking Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2286
Pedig tényleg higítja!
Pl a Mazda 6-ban a nívópálcán van min és max jelzés mint minden normális autón. De ott a max fölött van egy újabb max is amit ha elér a növekvő!! szintje akkor szintén olajat kell cserélni. Elég szarul működik a részecskeszűrője. Arra majd kiváncsi leszek, hogy ha a motor elkezdi enni az olajat, de a gázolajjal meg hígul és a szint mégsem nő, akkor hány motor fogja beadni a kulcsot...
Itt egyébként részletesen le van írva mi miért van:
http://www.reszecskeszuro.hu/reszecskeszuro_mukodese.html
Előzmény: userik (2283)
userik Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2285
Ja mi hurrogók azok vagyunk akik megprobálnak segíteni egymásnak és nem csak kuncsaftokat jönnek ide keresni mint te!!

Pénzért bármit bemondok én is ha abbol élek mint te.
Előzmény: betg (2282)
birobandi Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2284
Szia betg!
Ne haragudj, de én ezzel a maradi felfogásommal azt nem értem, hogy ha kiszerelet FAP-al teljesíti az autó az erre a motorra előirt emissziós értéket, akkor ezek a buta mérnökök miért fejlesztették ezt az elég bonyolult rendszert?
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: betg (2282)
userik Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2283
Ezt fejtsd már ki kicsit amikor arra utaltál a " gázolaj hígitja a motorolajat"???

Szerintem ha a gázolaj érintkezni tud a motorolajjal, akkor ott komoly problémák vannak!!!

Akkor úgy ki van kopva a motor hogy annak már mindegy., vagy az olajlehúzó gyűrük vannak szarrá törve.

Ezt légyszives megosztani mindenkivel itt.

Köszi Erik.
Előzmény: betg (2282)
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2282
Üdv ennél én olcsóbban megcsinálom neked ne hallgass a hurrógokra csak előnye van a megszüntetésnek és gond nélkül átmegy a vizsgán én eddig kb 15 autót csináltam abszolut híbamentes erre garancia is van ,és soha többet nem kell költeni erre a rendszerre nem hígítja többet a gázolaj a motorolajat , kevesebbet fogyaszt nem dugul el a szűrő mert nincs, nem kell bele eloys stb ...
Előzmény: gyufa81 (2277)
gasparv Creative Commons License 2010.09.23 0 0 2281
Sziasztok!

Itt a hideg és jönnek a fap problémák ?:)
Nekem lekopogom lassan egy éve nincs gondom a Fappal.

Egyszer lett fizikálisan kipucolva. Lehet ez sem kellett volna, ha nem használtan veszem meg és ismerem az autó előttem lévő 70 000 km-t.
Függ attól hol és hogyan használod a paripát.
Hiába ennek megvan az ára.

Azóta próbálom a legoptimálisabb használni az autót, úgy hogy ha érzem a regenerálást, kicsit magasabb fordulaton tartom az autót (lehetőségekhez képest).

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: birobandi (2280)
birobandi Creative Commons License 2010.09.22 0 0 2280
Szia gyufa81!
Azt nem tudom megmondani, hogy műszakilag probléma menetes lesz e. Az tény, hogy a gyár forgalmaz ezekből a modellekből FAP nélküli altipusokat is. Azt viszont merem boritékolni, hogy korrekt módon le műszaki vizsgáztatni nem fogod tudni az autót.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: gyufa81 (2277)
userik Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2279
Láttam én is egyet a neten kb 70e forint az ára.

Ha tényleg jó is és nem hülyiti meg az ECU-t akkor is én inkább közel ennyiből megcsináltam az eolys utántöltését, és a katalizátort meg kitakarítottam egy speckó vegyszerrel.

Majd megküldtem 4. fokzotban 4000-4500 fordulat na az amit kinyomott pfff, nem irigylem a hátam mögött autozókat.
És kész is kb 40e forint-bol tehát szerintem nem éri meg probálkozni, ahogy az itt megszólalók is tudják mennyi galibát tud okozni egy-egy nem can bus-os kütyü.
Előzmény: gyufa81 (2277)
c_balint Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2278
De mint a képen is látható,megfaragtam a kábeleket, összecsavartam a drótokat és frankón leszigeteltem:)
Előzmény: userik (2274)
gyufa81 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2277
Sziasztok!

Nézelődtem a neten, és találtam egy hírdetést, miszerint ki tudják iktatni a részecskeszűrőt a kocsiból....
Érdeklődnék, hogy esetleg valakinek van valamilyen tapasztalata ez ügyben,és kinek mi a véleménye erről?
Én megmondom őszintén, hogy eléggé furálom a dolgot....
Felhívtam őket, és természetesen azt mondták, hogy semmi probléma nem lehet belőle....
birobandi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2276
http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/code/index_hu_hu.htm
Üdv: birobandi
Előzmény: Vittorio78 (2275)
Vittorio78 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2275
Üdv. Mindenkinek!

A haverom vásárolt egy peugeot 407 sw személygépkocsit,de sajnos nincs hozzá használói kézikönyv.Tudnátok segíteni abban,honnan tudnék letölteni egyet,mert ez az első verdájuk és így látatnanban elég nehét ismerkedni vele.Sajnos csak francia nyelvű leírása van hozzá.Előre is köszönöm.

userik Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2274
Szerintem fogalmam sincs :/
Előzmény: c_balint (2271)
userik Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2273
Ha csövek kinyultak akkor elépzelhető, hogy az áthaladó levegő nyomása visszaesik ezt az ECU meg kompenzálni probálja a turbo nyomásának emelésével.
Nekem még nem volt de ismerősőmnek igen VW tdi motorral.
Előzmény: gasparv (2270)
birobandi Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2272
Szia Viktor!
Nekem is elég "Afgánnak" tünik a dolog. Viszont van egy mágnesszelep, amely a turbó felső nyomásértékét hivatott szabályozni. Ez annyira nem a technika csúcsa, hogy már az újabbaknál változtatott a gyár a konstrukción. Ezek a szelepek szoktak mechanikusan hűlyéskedni és ez (is) okozhatja az általad leirtat. Nagy valószinűséggel, ha egyszer nem nyit ki, akkor elöbb-utobb újra előadja majd. Mondanom sem kell, hogy a szelep, roncsolásmentesen nem szétszedhető. (Akkor ki lehetne a dzsuvát szedni belőlele.)
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: gasparv (2270)
c_balint Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2271
Hát megvan,de hát így most más eltérő dolog nem jut eszembe csak az a kátyú.Akkor csak annak kellett lennie:).. Elvileg 9000 körül van egy olyan érzékelő..Hát végül is jó hogy megvan a hiba,de inkább azt mondom bárcsak ne lenne.Amúgy nincs ötleted hogy elöl, mindkét oldalon mitől szakadhatott le teljesen mindkét fékpofa kopásérzékelő kábelje?Lentebb linkeltem egy képet róla, halványan pirossal be van keretezve a lényeg...
Előzmény: userik (2269)
gasparv Creative Commons License 2010.09.20 0 0 2270
Sziasztok!

Hallottatok olyanról hogy a turbócsövek elöregednek ?

Reggel autópályán "antipollution system failed"... Elvittem "kedvenc" szervizembe és a hirtelen megnövekedett turbónyomás kapcsán írta ki.
Tesztet lefuttatták minden rendbe, de mechanikailag megállapították a csöveim túl puhák néhol és ezáltal nem mindig szívhat elegendő levegőt.
Kicsit értetlenül állok a dolog előtt, azt mondták ha legközelebb kiírja kb 45 e ft-ért kicserélik a három csövet.

Én nem tudom, de hát milyen csövek ezek... miért mennek tönkre... vagy mitől... NEM egy 20 éves matuzsálemről beszélünk.

Üdv.: G.Viktor
userik Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2269
Igazábol a lényeg hogy megvan a hiba, azt hogy a kátyú okozta-e a meghibásodást, lehet.

A lényegen nem változtat. Nekem a véleményem az, ha elromlott valami, probáld végig gondolni milyen eltérő dolog történt akkor és megkapod a választ mitől romlott el az a valami.

PL: nekem amikor ledes izzókat raktam be a kocsiba, (nem can bus-os) megbolondult a computer(ECU). Nem sokkal rá bedöglött az ablaktörlöm.

Miután megjavítottam, kivettem a led izzókat, és semmi baja ergo ......

Érted ugye?

Murphy törvénye ha keresel valamit mindig ott keresd ahol legutoljára keresnéd.

Vagy ami elromolhat az el is romlik előbb utóbb.
Előzmény: c_balint (2268)
c_balint Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2268
Nekem csak egy 1.8 as benzines,de szerintem eléggé sportos a hangja.Nekem nagyon tetszik.Főleg amikor szűk utcákban járok akkor olyan szépen vízhangzik :) Amúgy autópályán ez is elég csendes hogy ha nyugisan megyek.Ha odalépek akkor természetesen felbőg.Különben én se voltam soha rajongója a kályhacsöveknek :) Lehet hogy szép lesz a hangja tőle ,de az egyik rossz dolog az amit mondtál,a másik meg hogy legtöbbször csak a hangjuk nagy:) Nem tudsz valamit válaszolni a picit lentebb írott gondomra?.. Akkor valóban a csattanástól hibásodhatott meg a jobb hátsó érzékelő ?..
Előzmény: userik (2266)
gasparv Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2267

Én ép a csendességét kedvelem az enyémben.
userik Creative Commons License 2010.09.19 0 0 2266
El kell hogy keserítselek, mert nekem dizelem van.
Amikor 1-esben sportosan idulsz tiszta ferrari a hangja hihih.
autopályán, viszont hosszabb úton én a csendesebb kocsikat kedvelem.
El nem tudom képzelni, hogy a kis suhancok a mindenféle kipufogó csodákkal hogyan tudnak tartósan 100 felett közlekedni akkora zajnál.
Előzmény: c_balint (2265)
c_balint Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2265
Az se rosssz:)..Remélem a benzines hangjára gondolsz.Mert az nekem is tetszik:)(Nekem benzines van)..Főleg ahogy visszahörren:) Különben meglepő dolgokat lehet ám kihozni egy 1.8-as ból is:)..Lehet mondani rá rosszakat hogy gyenge meg ilyenek.Igazából az egésza sofőrtől függ.Szerintem városban elegánsan lehet vele közlekedni,hosszúban pedig ha egyszer belelendül akkor nagyon tud menni.Nem?
userik Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2264
Én speciel a Motor muzsikáját dorombolását szeretem halgatni menet közben kíválló minőségben . :)
Előzmény: c_balint (2263)
c_balint Creative Commons License 2010.09.18 0 0 2263
Pár hsz-el ezelőtt írtam valamit.Aki tud válaszoljon rá.
Más: Rájöttem hogy lehet kihozni transmitterből a maximumot:) Én a régi idők zenéit szeretem (pl. Queen,Silent Circle,Fancy,Ken Laszlo),vannak eredeti lemezeim is.Egy ilyen eredeti lemezről pár számot kiválasztottam és átkonvertáltam audio formátumból 320 kps -os mp3 ba, és ezeket másoltam fel a transm. SD kártyájára.Ki merem jelenteni hogy megközelíti a gyári cd-lejátszó minőségét.Hallható apró sistergés mivel rádiófrekvencián megy,de szerintem egyáltalán nem zavaró.Az összes szám nagyon jól szól.Ezt azért mondom mert nem feltétlenül szól jól egy szintén 320 kps-os szám( tapasztalatból mondom) lehet találni jót,de az fentebb leírt módszer a legjobb.Főleg a régebbi zenéknél. Szerintem ez a legolcsóbb módszer a nagyszerűen élvezhető autós zenehallgatásra:) Akit érdekel írjon és segítek hogy milyen programokat használjon és hogyan.
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2262
Belőlem azt hozta ki, hogy még mindig izgalommal nézek egy új C5-öt (főleg a kombit, nekem az kell, most is sw-m van).

:o)
Előzmény: good6 (2261)
good6 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2261

Sziasztok!

 

Nyugodtan kijelenthetem, hogy én beleszerettem az új PUG- ba! :)

Gyönyörű szép kívül, hatalmas nagy, ami nekem elengedhetetlen, a belseje meg aztán teljesen fullos! Méltó utódja lesz a 407- nek!SW- t amúgy sem veszek soha, de nekem az is tetszik...

El voltam keseredve, hogy ha lecserélem a PUG- om más márkára kell váltanom, mert nincs másik olyan PUG ami annyira tetszene mint a 407...

Ugyhogy a legjobbkor hozták ki, 3-4 év múlva mikor autót cserélek, már bőven lesz 508, akár használtan is, de talán az újnak sem lesz annyira borsos az ára...

Bár így ránézésre minden pénzt megér... :)

 

Belőlem ezt hozta ki...

 

Többieket nem tudom, hogy érintette, induljon hát a közvélemény kutatás... :)

Előzmény: Lux Kapitány (2260)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.17 0 0 2260
Láttátok a (407 utód) 508-as sajtófotóit? Mi a véleményetek?
Nem mondom, hogy ronda, de nekem az SW cseppet sem tetszik.
Az orr részen lévő márkajelzés, meg a hűtőrácson a kis kiegészítő jel (HDi / GT) viszont jól eltalált.
És a +10cm tengelytáv végre a hátsó üléssorhoz is rendel lábteret! (Nekem az SW-ben nagyon szűkös hátul (magam mögött kifejezetten), ráadásul az első ülések alá úgy kell bepasszírozni a lábfejet / cipőt.
c_balint Creative Commons License 2010.09.15 0 0 2259
Voltam a Peugeotban, az érzékelővel van a baj(abs,esp,asr),a jobb hátsóval.Ki kell cserélni.Azt mondták 9000 körül lesz.Amikor elmondtam hogy csattantam egyet ,azt mondták nem valószínű hogy attól ment ki.Szerintetek elromolhat egy nagyobb kágyúba való belemeneteltől?..Vagy egyéb miatt ?..Szerintük csak úgy magától elromlott.Amikor belementem abba a rohadt kátyúba nem írt ki semmit,csak pár napra rá kezdte kiírogatni,aztán megint pár napig semmi,és megint elkezdte.Lassan már két hete minden indításnál kiírja a hibaüzeneteket:S
birobandi Creative Commons License 2010.09.15 0 0 2258

Szia Balika123

A szervizekben.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: Balika123 (2257)
Balika123 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2257
Sziasztok!
Alufelni kerék-csavarkészletet hol lehet beszerezni?
Vagy esetleg nincs valakinek eladó?
c_balint Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2256
Akkor jól gondoltam,csak azt ne mtudom hogy jól dugtam e össze mert ugye le volt szakadva és nem biztsao hogy jó csatlakozóra illesztettem vissaz őket.Valaki segítene ebben mondjuk egy fényképpel a sajátjáról?...Vagy a külső fékpofát melyikbe kell csatlakoztatni és a belsőt melyikbe?..Bal oldalt ami nem látszik a képen,imbusz csavarral van odafogatva egy kábel.Akkor az az abs,esp,asr ézékelő?..
Előzmény: szultanka1 (2255)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2255
Szia,

Ez a kopásérzékelő vezetéke, mindkettő.
A külső ill. a belső fékpofához tartoznak.

Üdv
Előzmény: c_balint (2254)
c_balint Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2254
http://kep.psharing.com/430112.jpg picit rosszúl sikerült a piros kiemelés de ha lementi valaki akkor jobban látható esetleg ráközelítéssel.Ahol meg van ragasztva,onnam le volt szakadva mindkét vezeték, mindkét első keréknél ugyanúgy.Megfaragtam, a drótokat összecsavartam és leszigeteltem talán így jó.Monyák de hát ez van.Már csak azt kéne tudnom jól illesztettem e össze őket.Valaki segítene ebben?..Nálam az egyik kábel amelyik a motor felöl jött hosszabb egy picit és így próbáltam értelemszerűen.Ha valaki esetleg meg tudná nézni és leírni hogy pontosan hogy vannak nagyon megköszönném.Vagy lefényképzené a sajátját és feltöltené az lenne a legjobb,nem kellene magyarázni.Jah és a lényegre is kíváncsi vagyok hogy az a kopásérzékelő-e..és melyik az abs,esp,asr érzékelő..
roso Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2253

Sziasztok!

 

Most nézek egy másikat ami napi használatban van:

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_3.0_supreme_automata-4042262

 

Véletlen valaki erről valami infót tud?

 

Üdv

Feri

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2252
:)))
hát, erre nem gondoltam volna. ez nyomós ok.
:o)
Előzmény: gasparv (2251)
gasparv Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2251
Ismerős egy okmányirodában, mikor vettem ép volt bent ilyen rendszám... a számon van a hangsúly :))))
Előzmény: Lux Kapitány (2250)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2250
Mitől változik egy autó rendszáma? Ehhez nem értek, de érdekel, mert az enyémnek se az eredeti van már és nem tudom mire kelljen "gyanakodjak".
Előzmény: gasparv (2245)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2249
:o)
Előzmény: unomma (2243)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2248
Rakd fel a képet, hagy lássuk :-)
Előzmény: c_balint (2247)
c_balint Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2247
Fékek kopását jelző relé ,érzékelő nem lehet ?..Képem is van róla,de talán megérthető ahogy az előbb leírtam sietve mert mentem el itthonról:)
c_balint Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2246
Üdv!
Miután a sz.gép megint kiírogatja az ABS,ASR,ESP hibát minden indításnál,levettem a jobb első kereket.A motorból jön egy műanyag cső belőle a kerékhez érve elágazik két kábel.Mindkét kábel a fékhez csaktlakozik.Tehát ahogy leveszem a jobb első kereket a jobb oldali két kábel ről van szó és nem a bal oldali.Mind a két kábel el van szakadva.Ezek most akkor milyen kábelek?..Lehetséges hogy ezért írta ki a már sokszor említett hibákat a sz.gép(system breaking faulty és ezeket úgy hogy egyszerre az abs-t és az esp-t és külön az ASR-t)?
gasparv Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2245
Sziasztok!

Az enyém (2005.03 havi) eredetileg JNT volt most LOB :-)


Előzmény: Lux Kapitány (2242)
M.Joe Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2244
Enyém 2006 áprilisi, újonnan vettem rendszáma JWD-
Előzmény: Lux Kapitány (2242)
unomma Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2243
Igen!
Előzmény: roso (2240)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2242
nem.
én 2004. szeptemberben JJA rendszámot kaptam, tehát még volt bőven tartalék benne.
a 2006. májusi autóm KIR kezdetű volt.
(igaz, a mostani autóm 2005. februári, de KSE kezdetű. ne kérdezd hogyan, nem tudom, használtan vettem).
Előzmény: roso (2240)
Steve83 Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2241
Üdv Mindenkinek!
Szeretném a segítségeteket kérni. Az egyik legjobb barátom sógorának van egy nagyon szép állapotú Peugeot 407-ese és megkért, hogy ha van időm, akkor segítsek neki az eladásban. Én rögtön felajánlottam neki, hogy felteszem hozzátok, mivel úgy gondolom itt hamarabb fog találni egy olyan gazdát aki igazán értékeli a minőségi használt autót, mert a kereskedők nagy részét egyáltalán nem érdekli hogy ez az autó milyen állapotban van, hanem csak az hogy olcsó legyen és gyorsan el legyen adva valakinek aki nem ért hozzá.

Részletes adatok: 2004.09 havi, 1.8 benzin, feketemetál 16” alufelni,digitklíma,servotronic,2x elektromos ablak,55.800 km,elsőtulajos, törésmentes, vezetett szervizkönyves (valóban!), 1. magyarországi tulajos, és friss műszaki 2 évig. Hahu-n is megtekinthető 2.000.000 vételárral.(vidéki,nem pesti)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_1.8_sphere-4117430

További szép estét mindenkinek!

Üdv,
István

roso Creative Commons License 2010.09.11 0 0 2240
Sziasztok!

A " KTU-s " rendszám lehet 2004 -es évjáratú szerintetek?
hahóó Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2239
köszi biróbandi. :)

fölveszem a kapcsolatot a kulcsos illetővel. :)
Erikaviking Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2238
A jobb autószerelőknek és gumisoknak van olyan crowa fejük, aminek ilyen spirális élei vannak, hogy direkt rászoruljon a kerékőrre kitekeréskor. Minden fajta csavarra, anyára, kerékőrre jó. Szerintem párezer Ft-ért tudsz venni szerszámboltban is, különösen ahol autószerelőknek is árulnak célszerszámot.
Előzmény: Razorgas (2230)
birobandi Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2237
Szia hahóó


Egy másik Peugeot fórumon kinálja Peug. kulcsos szolgáltatásait: zanotti@lajt.hu

Üdvözlet: birobandi

Előzmény: hahóó (2233)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2236
Mail ment.
Előzmény: Razorgas (2234)
voroscs Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2235

A vaterán tudsz venni.

Üdv. Csaba

Előzmény: hahóó (2233)
Razorgas Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2234
Kedves Zoli!

Pontosan hova kellene menni?
Előzmény: szultanka1 (2231)
hahóó Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2233
szia mindenki. :)

érdeklődnék ki tudna nekem segiteni 3 gombos bicskakulcs vételében?

igazából csak a házat kell cserélnem. mert elhasználódott már.

köszi. :)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2232
Kedves Márkatársak!

A "mezei" autórádiónak (2004. végi gyártás, monokróm) hány LINE (vagy akármilyen más) bemenete van?
(1db biztosan, mert a kihangosítóm arra van kötve).
Abban reménykedem, hogy van talán másik, és akkor oda aplikálhatok egy kábelt, amivel az empíhárom lejátszómról adagolnám a muzsikát.
Esélyes? Kell hozzá valami sépci tudás / szerszám?

Köszi,
Balázs



szultanka1 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2231
Szia,

Vannak gumis műhelyek ahol van célszerszámuk a kerékőr eltávolítására.

Mondanám, hogy csinálok neked de ahoz el kéne jönnöd.

Persze csak, ha nem laksz túl messze.

Üdv,
Zoli
Előzmény: Razorgas (2230)
Razorgas Creative Commons License 2010.09.08 0 0 2230
Helló típustársak.

Nemrég vettem 407 SW-et gyári pezsó gyári 16' alufelnivel, mivel kopottak voltak a gumik. Ma elmentem cserélni és lám az elöző tulaj nem rakta vissza a helyére a kerékőrt. Feltúrtuk a kocsi minden szegletét de sehol.

Szóval tud valaki megoldást? Telefonon érdeklődtem a helyi márkaszervizben de alvázszámom alapján azt mondta a srác hogy nem tud rárendelni az autóra mert nem talál cikkszám szerint ilyet.

kérdésem hogy van olyan szerviz ahol egy aktatáskában benne van az összes pezsó által kiadott kerékőr típus? Ha ígen írjátok meg hol mert nagyon kopott a gumin és ebben a takony időben életveszélyes.
roso Creative Commons License 2010.09.07 0 0 2229

Szia!

 

6 sebességes automata váltónak utánanéztem és létezett , tehát ez nem gond.

A valódi gond az tényleg a kilóméter lehet de ez a hétvégén kiderül.

 

Azért köszönöm az infót

 

Üdv

Feri

Előzmény: Lux Kapitány (2227)
zulala Creative Commons License 2010.09.07 0 0 2228
Sziasztok!

Az autóm értékesítése után maradt négy darab 215/55 17"Pirelli P7-es gumim.4000km-t mentem vele,és egy vadi új légtömeg mérőm.Ha netán valakit érdekelne,csak írjatok.Irány ár 100000ft.

Üdv:zulala
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.07 0 0 2227
szia roso!

szép autót linkeltél.
ami nekem feltűnt, hogy a hirdetés szerint 6 sebességes aut. váltó van benne, én úgy tudtam, hogy a gyártás elején (2004-ben) még csak 4 sebességes létezett. vagy elírás, vagy rosszul tudtam (simán lehet, majd valaki cáfol vagy megerősít).

én egy dologgal szemben vagyok szkeptikus, még pedig a 84ekm futással szemben.
én eleve már mosolyogni kezdek, amikor egy hirdetésben nyolcvanezer km körüli számot látok. sajnos amikor télen autókat néztem, akkor alakult ki bennem az a kép, hogy manapság kb. ilyen óraállásra "szokás" visszatekerni a számlálókat. így én eleve a 80 ekm körüliekkel komoly fenntartás mellett foglalkoztam. (kb. 10 megnézett autóból 6 hamis óra állással volt).

meg őszintén szólva én nem is tartom reálisnak. valaki megvesz egy (átszámolva 8-10 millióba kerülő, gyakorlatilag legmagasabb szintű 407-et vélhetően valami fejlett gazdaságú és (hazánkhoz képest) nagy országban és gyakorlatilag nem is használja. én egy ilyen autó esetében nevetségesnek (nem hihetőnek) tartom az évi 14ezer kilométert. egyszerűen nincs benne ráció. ennyi autózásért nem ilyen jellegű kocsit vesz egy értelmes "nyugati polgár". persze a kereskedő hazudhat bármit.

(és én úgy vagyok vele, hogy ha egyszer már az órához hozzápiszkáltak, akkor nagy eséllyel más svindli is lehet a dologban).

SZERINTEM! :o)

kívánom, hogy járj sikerrel, üdv.: balázs

Előzmény: roso (2222)
userik Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2226
Köszi de megoldodott.

Igazábol a kérdés Öcsém Fiat stilojára vonatkozott, de már meg is van a ÚJ KÓDKÁRTYA!!!

Megkérdeztem a PUGnál is kb 5000 forint a pótlás!!!
A Fiatnál ugyan ennyit fizetett Öcsém.

A kulcsokat meg már be tudom tanítani én is a Peugeot planettal, a fiathoz meg van Fiat examiner-em.

Üdv Erik
Előzmény: Jancsi66 (2219)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2225
Bocsi, igaz így már emlékszem.
Üdv! Jancsi
Előzmény: gasparv (2220)
roso Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2224

Köszönöm.

Szervízbe mindenképp elviszem.

Előzmény: gasparv (2223)
gasparv Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2223
Szia!

Gyönyörű jószág... Itt a fórumosok nagy része diesel tulajdonos. Nem hiszem hogy más tipikus hibái lennének a benzinesnek.

Vásárlás előtt mindenféle kép elvinném egy hozzáértő szervizbe ahol mechanikailag és szoftveresen is át tudják nézni.

Nem tudom milyen fogyasztás társul 211 ló mellé :))

Üdv.: G.Viktor

Előzmény: roso (2222)
roso Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2222
roso Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2221
Sziasztok!

Most hétvégén nézem meg ezt az autót.



Van valami spéci dolog amire figyelnem kéne?

Sziasztok
gasparv Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2220
Szia Jancsi!

Ha a generátor szíjra gondolsz azt 85 000 km körül cserélték az ékszíjtárcsával...
emlékszel a karácsonyi sztori :-/

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Jancsi66 (2217)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2219
Szia userik!
A szervizben biztos hogy tudják pótolni, de annak elég húzós az ára. Viszont úgy tudom, hogy némelyik maszek kulcsmásoló is tud segíteni. Csak egy példa:http://www.kulcszarszerviz.hu/kulcsmasolas.html
Üdv! Jancsi
Előzmény: userik (2211)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2218
Szia Bandi!
Az a helyzet, hogy mi is öregszünk meg sajnos a paripák is öregszenek.
Üdv! Jancsi
Előzmény: birobandi (2215)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2217
Szia Viktor!
Az Ékszíjat is szokták együtt cserélni a vezérműszíjjal, de gondolom ez csak véletlenül maradt ki. Viszont a váltó olajon csodálkozom. Szerintem az többet kibír.
Üdv! Jancsi
Előzmény: gasparv (2216)
gasparv Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2216
Sziasztok!

A paripám közeleg a 120 000 km- hez.
Amit cserélnek majd:
motorolaj
olajszűrő
levegőszűrő
pollenszűrő
gázolajszűrő
vezérlőszíj
vízpumpa
váltóolaj
fékfolyadék

Remélem mást nem találnak :-/
Így is egy "vagyon" lesz. :)








birobandi Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2215
Szia Jancsi66

 

Ott valóban nem tanácsolják a 240 000 Km-t. Nekem azt mondták, hogy a 180 000 km tökéletesen (biztonságosan) bevált. Időtartalmat nem ajánlottak. Az enyém most már tbb mint öt éves -91 000 Km. szó sincs vezérműszíj cseréről. A héten voltam szervízben, sajnos a FAP-nak a hőmérséklet érzekelője megadta magát.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Jancsi66 (2214)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2214
Szia Bandi!
Én a 4 évenkénti cserét a vezérműszíjra értettem, ha nem éri el az előírt km-t.
Üdv! Jancsi
Előzmény: birobandi (2213)
birobandi Creative Commons License 2010.09.05 0 0 2213
Szia Jancsi66 !

A 4 évet túlzásnak tartom. Ez egy szintetikus olaj, ami kűlönösen erős hő vagy egyéb terhelésnek nincs kitéve. Azt mondták, nálam jobban hozzáértők, hogy kibir 8 évet, vagy 240 000 Km.-t.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Jancsi66 (2210)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2212
Osztom a nézetedet, nem érdemes a sorsot kísérteni. :-)
Előzmény: Jancsi66 (2210)
userik Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2211
Sziasztok!

Tudja valaki hogyan lehet megsuerezni a security code-ot ha nincs meg a kód kártya?
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2210
Sziasztok!
Viszont én úgy tudom, hogy ha km-ben nem is éri el, 4 évente akkor is célszerű
cserélni az anyag fáradása miatt. Habár km-t a szervízkönyv is 240 000-et ír, nekem az igen soknak tűnik.
Üdv!
Előzmény: szultanka1 (2209)
szultanka1 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2209
Szia,

Igazad van tényleg nem 120-nál kell cserélni, tegnap megnéztük egy szerelő

barátomnál szervízprogramban évjárat szerint, az enyém 2006-os ott 180ezret írnak.



Előzmény: M.Joe (2208)
M.Joe Creative Commons License 2010.09.04 0 0 2208
nekem nem cserélték
direkt rákérdeztem, azt mondták 240e-nél
Előzmény: szultanka1 (2188)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 2207
Szia Balika123!

Én most cseréltettem az itteni (Miskolc) Pug. szervízben. 39 ezer volt a két csapágy, plusz 14 ezer a csere. Na meg 9 ezer a futómű állítás, mert utána az sem árt, mivel a cseréhez le kell húzni a lengővillát is a féltengelyről. Amúgy nem ördöngősség, csak legyen hozzá torx bit fejed talán 16-os meg 18-as, de ezt nem tudom pontosan. Na meg ügyelni kell a szétszedésnél, hogy a féltengely ne csússzon ki a váltóból, mert különben folyni fog belőle az olaj. Végül itt egy link, hátha ez is segít valamit.
Pug 407 futómű

Üdv! Jancsi66
Előzmény: Balika123 (2204)
gasparv Creative Commons License 2010.09.03 0 0 2206
Szia!

Olvass vissza a fórumban és megleled a választ.

Üdv.
Előzmény: renbor (2205)
renbor Creative Commons License 2010.09.03 0 0 2205
Sziasztok.
Érdeklődnék,hogy 2.0-ás diesel pug.ba ki lehet-e cserélni középpen lévő monokrom kijelzőt nagy navisra+telefon,illetve szerintetek ez mennyibe kerül?
Előrre is köszönöm.
Balika123 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2204
Most akarok nekifogni a cseréhez. Mire figyeljek oda, mi kell hozzá?
Előzmény: acsi65 (2201)
birobandi Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2203
Szia Real_77

 

Nincs ilyen kütyüm, mindössze megjegyezném, hogy a tapasztalat szerint a 407-ek nem nagyon szeretnek, semmi olyan kűlső beavatkozást ami akár Can-Bus akár valamelyik központi elektronikát érintenek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy érdemes alaposan körbe járni a témát.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Real_77 (2202)
Real_77 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2202

Sziasztok!

 

Várnám véleményeteket az alábbi eszközzel kapcsolatban. Egy egy kártyás rablásgátló. Elvileg a gyártó szerint CAN BUS-ra illeszthető. Van-e valakinek ilyen cucca bármilyen Peugeotba?

 

Ez lenne a cucc:

 

SKYBREAK

 

Köszi!

acsi65 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2201
ez így komplett. én most cseréltem, elég nagy szívás. nem olyan egyszerű.
Előzmény: Balika123 (2200)
Balika123 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2200
Csapágy lehet ebbe cserélni, vagy megkell venni kompletten az egészet?Üdv
Előzmény: acsi65 (2199)
acsi65 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2199
Az komplett gömbfej, tűgörgős. A legolcsóbb az SKF-nél, kb. 18 eFt. bruttó. cikkszáma: vkd13500.
Balika123 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2198
Sziasztok!
Az első futómű alsó támasztó gömbfejében milyen méretű csapágy van? Cserélte már valaki?
A pug száma: 364072
Köszönöm
userik Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2197
Szia !

Alibaba.com, megbízható hong kong-ból.
Kb 30.000.-Ft. Ez az interface és a kábelek plusz software. Laptoppal működik, tökéletes, ugyan olyan mint a pug szervízben.
Előzmény: gasparv (2196)
gasparv Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2196
Szia!

Hol és mennyiért vetted?

Üdv.: G.Viktor
c_balint Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2195
Köszönöm nem kell...egyenlőre a problémámat szeretném megoldani.
Előzmény: betg (2194)
betg Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2194
Üdv nekem van pp2000 kiolvasom neked ha érdekel.
Előzmény: c_balint (2193)
c_balint Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2193
Hát az lesz.Amint lesz időm elviszem.
Üdv:Csaba
Előzmény: userik (2192)
userik Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2192
Én azt tanácsolnám vidd el valakihez akinek van peugeot planetja és teszteltessétek le az abs szenzorokat, mert nagyon valószinű hogy az ütéstől tönkre ment az abs szenzor.
Jobbik esetben, csak resetelni kell őket, vagyis újra kalibrálni a pp2000 el.

Üdv Erik
Előzmény: c_balint (2191)
c_balint Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2191
Üdv!
Egy hétéig kb semmit nem írt ki a számítógép de most újra kiírta és megjegyeztem pontosan mit ír ki: ABS breaking system faulty, ESP/ASR system faulty,és ezek után világít a műszerfalon az ESP és az ABS.De néha csinálja, néha nem.Van hogy ezekután leállítom a motort,majd újból beindítom és nem írja ki.A szóval akkor az érzékelő hibásodott meg vagy állítódott el valószínüleg szerinted?...Mennyire vagy biztos ebben?..
Előzmény: userik (2190)
userik Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2190
Hali !

Megjött a peugeot planet! Király mindent olyan mint a pug szervízen.

Átnéztem a kocsit, miután lenulláztam az eolys számlálóját, és 1 hibát találtam (csak) :(

A hűtőventillátor lassú fokozata nem jó csak a gyors fokozat.

Nem találkozott valaki ilyennel korábban?
acsi65 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2189
Üdv. mindenkinek.
tudna nekem valaki segíteni? gondolt egyet az autóm és nincs ablakmosóm. a fényszóró mosó működik, de a szélvédő mosónál még a szivattyú se búg. nem tudom melyik a biztosítéka, de mindet megnéztem és jó. hol van mosó szivattyú, melyik a biztosítéka, vagy mit nézzek meg. előre is köszi
szultanka1 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2188
2.0HDI motornál 120.000 km után kell a vezérműszíjat cserélni.
Előzmény: Rolandoo78 (2168)
szultanka1 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2187
120.000km
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2186
Van egy bolt most jut eszembe,ott kell hogy legyen ilyesmi.Az opelembe,a két focusomba ott vettem keretet a nem gyári mp3 hoz hogy be tudjam rakni.Meg amikor beraktam ebbe egy nem gyári fejegységet akkor is ott vettem a keretet is meg átalakítót is.Egy jó tanács mindenkinek:SOHA NE CSATLAKOZTASS IDEGEN FEJEGYSÉGET EGY PEUGEOT 407 RE A GYÁRI HELYETT,NEM SZABAD!MARADJ A GYÁRINÁL!HASZNÁLJ TRANSZMITTERT VAGY OLVASS PÁR HSZ EL VISSZA ÉS HASZNÁLD AZT!!NEKEM MEGBOLONDULT AZ EGÉSZ:S Aki kíváncsi rá leírom részletesen mi történt és hogy oldódott meg.
Előzmény: Real_77 (2185)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2185
Mailba küldtem 5leteket. Az tutti, hogy rendelésre hozzák, nem nagyon tartanak készleten. Ha délelőtt megrendelik másnapra oda szokott éri. Bár ez budapesti viszonylatban. Videkre lehet több nap is.
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2184
Hát az lesz szerintem.De akkor olyat kéne találnom ahol vannak ezeke a cuccok és akkor ott meg is veszem és be is rakatom.Torxom van azt vettem mert amikor szarakodott a fejegység kiszereltem onnan és szét is szedtem ,kipucoltam a fejet de nem segített.Két napig ment hibátlanul a cd,aztán megint elkezdett akadozni :S
Szerinted a peugeotban vannak ilyen cuccaik és be is rakják?..Tudsz adni tippeket hogy milyen helyeket keressek fel kb?..
Előzmény: Real_77 (2183)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2183

Bármelyik márkakereskedésbe meg tudod rendelni a cuccot elvileg egységáras, de azért legalább két helyen kérdezz rá az árára. Cikkszám alapján mrg tudod rendelni.

 

Szerszámok: ami spéci az a 10-es torx kulcs.

 

Aktiválás: Nos ehhez már komoly felszerelésre van szükség. (laptop+kábel+PP2000 szoftver) Ebben hírtelen nem tudok segíteni, mert aki nekem csinálta már nem foglalkozik vele. De a topic társak közül sztem van aki tud segíteni.

 

De továbbra is azt javaslom, hogy szervízbe rakasd be!

Előzmény: c_balint (2182)
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2182
Rendben,és akkor azt is írd le légyszi hogy mit kell valahogy beszereznem pontosan.Köszi
Előzmény: Real_77 (2181)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2181
MSN-t nem használok, mailba mindent doksit átküldök! Rádió kivétel, kesztyűtartó lebontás, stb. De javaslom, ha nem vagy biztos a dolgodban inkább szakszarvízben csináltasd meg. Sztem. 15k-ért megcsinálják kompletten. Ha mégis nekiálsz mindig akksi leköt és ennek is vannak szabályai. olvass vissza. 
Előzmény: c_balint (2179)
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2180
Küld el az e-mail címemre ha van és meg is adod.... bcsabajunior@freemail.hu
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2179
Van msn ed?..Jobb lenne ott megbeszélni mindent..
Előzmény: Real_77 (2178)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2178
Ennek gyárilag meg van a helye csak kispórolták. Azaz pontosítók, mert az RT3-nak a video csatlakozója pont ilyen annak a helyére kell ezt felrakni. A kárpit alatt kell elvezetni a kábelt. El lehet, csak a csatit akkor fel rakni ha befűzted. Ha megnézed a kárpitot felül a kesztyűtartóban ott van a helye a a jack rca csatlakozónak, legalábbis nekem ott volt. Nem kell szétvágni szétbarmolni az autót. Már pontosan én sem emléxem rá, hogy volt (kb. 5 éve) és azóta meg már eladtam így meg sem tudom neked nézni. Lényeg, hogy ki van alakítva a helye.
Előzmény: c_balint (2177)
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2177
A fejegység felüli kábelt meg a fejegység alatt vagy mellett valahogy kinyomorítom kívülre?..Mert belül elvezetni is kicsit furcsa lenne mert ahogy néztem nem tudom úgy hogy juttatnám a kesztyűtartóba a kábelt.Tehát akkor gondolom kívül lesz a kábel.
c_balint Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2176
Hm...a problémám az hogy nem akarom bántani az autót,tehát csavarral felfogatni meg ilyenek.Azt még mindíg nem árultad el hogy az a kábel amit a kesztyűtartóból odavezetsz a fejegységhez,azt kívül teszed ?Tehát kívül lóg az a kábel majd a fejegység és a kesztyűtartó között?..Kesztyűtartót meg nyitva kell hagyni mindíg ?..
Előzmény: Real_77 (2174)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2175

Ja és az fontos, hogy melyik szintű RD4-ed van!

 

RD4 1. szint, kihangosító készlet nélkül.

RD4 2. szint, minden típus.

 

Tehát:

Ha 1-es szintű és Bluetooth kihangosítós akkor ez a cucc kilőve! Ha 1-es szintű és nincs Bluetooth akkor ok!

 

Ha kettes szintű akkor simán megy.

Előzmény: c_balint (2173)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2174
Szia!

 

Egyszerű a beszerelése! RD4 kiszedés, kábelt a kesztyűtartóból oda vezeted, bedugód a fejegységbe, csatlakózó dobozt két csavarral felfogatod. A neheze az aktiválás. Páran rendelkeznek a szükséges eszközökkel szerintem itt a fórumon is van olyan user aki beaktiválja neked elfogadható áron. Mellékeltem a felszerelési és aktiválási procedúrát.

 

 

9706AG_19706AG_29706AG_39706AG_49706AG_59706AG_69706AG_7

Előzmény: c_balint (2173)
c_balint Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2173
Üdv!
Regisztrálni tudtam,és a nyelvet is át tudtam állítani:)..Csak kiigazodni nem tudok..:)Nem is lényeg ha segítessz nekem hogy mit kell beszereznem.Persze ha megkérhetlek...és esetleg abban is hogy hogyan csináljam a dolgokat.Én arra vagyok kíváncsi hogy hogyan és hol vezeted a kesztyűtartóba a kábelt...
Előzmény: Real_77 (2170)
userik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2172
Én erre szavazok:



XA9901 +XC6004 és sokkal jobb a minősség is .
Előzmény: Real_77 (2170)
userik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2171
Én erre syavazok és tök jó a minősség is.

<a href="http://cgi.ebay.co.uk/XC6004-AUX-Cable-iPod-iPhone-Peugeot-307-407-607-807-/220660203638?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL#ht_3903wt_810" target="_blank">XC6004</a> + még ez is kell és kész is XA9901
Előzmény: Real_77 (2170)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2170

Valóban nem egyszerű eligazodni rajta ez tény. Van hogy órákig keresek én is egy átkozott kiegészítőt vagy alkatrészt.

 

Hátránya, hogy csak alkatrészt tudsz megnézni szerelési és egyéb tartalomért fizetni kell, de erre is van alternatíva:  Backup dokumentáció

 

Peugeot SEDRE + Service Backup 8.2009

 

Regisztrációt akkor gondolom azért sikerült megcsinálni? Vagy abban is szeretnél segítséget? Ha az meg van akkor lépj be hagy úgy a böngésződ és az előző postomban lévő linkre kattints rá. El tudod olvasni.

 

Egyébként nekem is az olcsó verzió lett berakva a 407SW-be. Kicsit gyengépbben szólt, mint a rádió vagy a CD. Kicsit játszani kell az MP3 lejátszó és az RD4 beállításaival. FM átjátszónal lényegesebben jobb.

 

A kesztyűtartóban kap helyet a cucc és 2 kimenete van 1db 3,5-es JACK és egy RCA pár (AUX1 és AUX2) Fogod az MP3 lejátszót egy szimpla jack-jack kábellel összedugod és ennyi.

 

Hátrányai:

Csak az MP3 lejátszóról tudod vezérleni (léptetni stb.)

Nincs album/szám információ a központi kijelzőn.

az MP3 lejátszó néha lemerül:D

Előzmény: c_balint (2165)
userik Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2169
Akkor csak nekem lett igazam!!! :)

Mondtam , hogy először az olcsobb és kézenfekvőbb dologgal kell kezdeni, és nem kell mindenben a komoly problémát látni . Lásd Murphy törvényei.
Előzmény: Rolandoo78 (2166)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2168
ez a servicebox oldal teljes kaosz. regisztraltam, megprobaltam megtudni mi az eloirt vezermuszij csere periodus a 2.0HDI motornak, de fel ora kattintgatas utan sem talaltam semmit.
Előzmény: Real_77 (2161)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2167
szia

gratulalok ez aztan a szep km mennyiseg! megkerdezhetem hogy mikor csereltek a vezermuszijat a kocsidban?

roland
Előzmény: gyufa81 (2159)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2166
sziasztok

kosz az eddigi hasznos tanacsokat. frankon megoldodott minden. most nagyon siman gurul az auto nagy sebesegnel is. mind a 4 kerek ki lett egyensulyozva plussz kapott egy futomubeallitast.

megegyszer kosz!

roland
c_balint Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2165
Amúgy nekem nemigazán tiszta az oldal kezelése,nyelvet magyarra állítottam de kezelni nem tudom hogy kell.Mindenféle hülye szavak vannak,nem tudom mit és hol kell keresnem rajta.Esetleg nem tudnál segíteni te magad ebben nekem?..
Szereték tudni az olcsóbb megoldásról mindent.Hangminőség ha jobb minta transmitter akkor okés.A kábelt hogy hova dugom be és a másik végét amire rádugom akár az mp3 at hol vezetem ki?..Stb stb...Előre is köszönöm.
c_balint Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2164
Igen azt hiszem RD4 es van.2004 10. havi az autóm.Szerintem az olcsóbb megoldást választom mert 40 000 ért tudnék vadi új gyári fejegységet a kocsiba:)
Szerintem biztos jobb lesz a minősége mint a Transmitternek amivel a t..öm már televan.Ha a olcsóbbat választom,a kábelt hol és hogy vezetem ki ?..
Előzmény: Real_77 (2161)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2163
Linkek megnézéséhez regisztráció kell!
Előzmény: c_balint (2160)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2162

Bocs elírtam az egyik cikkszámát 9706AG a jó!

 

Linkek:

 

USB BOX:  

9702EZ

 

IPOD összekötő: 

9702HN

 

JACK&RCA  csatlakozó:

9706AG

 

9702EZ9702HN9706AG

Előzmény: c_balint (2160)
Real_77 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2161
Szia!

 

Első körben tudni kellene, milyen fejegységed van!

 

Abból kiindulva, hogy te is küzdesz, a kijelzővel nyáron akkor azt mondom, hogy RD4-es fejegységed lehet.

 

2 megoldás létezik olcsóbb vagy drágább.

 

Drágább: 9702EZ+9702HN (ez egy USB BOX+IPOD kábel) ez alsó hangom is 60e+beszerelés.

 

Olcsóbb: 9606AG Ezzel a kábelköteggel (Jack, vagy RCA segítségével csatlakoztathatsz egy külső audió lejátszót.(MP3 lejátszó, CD lejátszó, kazetta, diktafon) Ez kb. 10e+beszerelés.

 

Mindét esetben aktiválni kell az RD4-es fejegységen a cuccot.

 

Javaslom, regisztrálj a http://public.servicebox.peugeot.com/ -ra és ott a gyári számok alapján meg tudod nézni mindkét megoldást.

 

Azt kell még tudni, hogy az olcsóbb verziónál a kijelzőn csak "AUX1 vagy 2" felírat lesz. MP3-ak adatainak megjelenítésére nem képes.

Illetve a minősége sem lesz olyan, mint ha CD-ről menne, de ez függ a csatlakoztatott MP3 lejátszótól is.

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Real

 

Előzmény: c_balint (2160)
c_balint Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2160
Majd megpróbálom,köszi szépen.De amúgy pár napja nincs semmiféle hibaüzenet.Olyat is olvastam hogy fékporos lesz az érzekelő,vagy bármi kosz ha éri akkor lehetnek esetleg érzékelési gondok.Majd ha megint lesz hibaüzenet,elviszem a peugeotba és elmondom mi volt a gond.
Amúgy valaki nem tudna segíteni az autórádiós dologban?..Ki kell szedni a magnót és valamit hátul rá kell dugni majd kivezetni valahol egy kábelt és rá lehet dugni bármit.Ezzel kapcsolatban ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Előzmény: gyufa81 (2158)
gyufa81 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2159
Szia!

243ezer km. van a kocsimban 1.6HDI.
1X töltöttem újra az adaléktartályt, és kb. 200ezres km-nél tisztították ki a szűrőt.Pontosan már nem tudom a kilométeróra állását,de nem volt olyan régen.Azt is csak azért tisztíttattam ki, mert már sűrűn "regenerálódott". Átlag 200-300km-ként.
Az adalékom még majdnem félig volt.Nem szakszervizben lett tisztítva, de ők is adtak rá garanciát, és azóta is tökéletesen működik.
Tehát én is átmentem már bőven a 150ezres határon, és pont 150zernél nem írt ki semmi hibát.
Előzmény: good6 (2115)
gyufa81 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2158
Szia!

Ezt a hibát már nekem is kiírta egyszer, még télen,amikor nem tudtam felmenni egy dombon fél órás próbálkozás után sem.Nálam segített, hogy levettem az aksi sarut pár percre,majd visszaraktam.Utána már nem jelezte a hibát.Ugyanígy sikerült orvosolnom, azt hogy állandóan azt írta ki, hogy lapos az összes kerekem.
Egy próbát megér.
Üdv.:
c_balint Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2157
Fórumba aló beleolvasgatás után rájöttem hogy cserére szorul a kijelzőm,ezt nem lehet orvosolni másképp.Aki mégis tudta,írjon:)...A cd-s rádió problémámra pedig találam megoldást.Láttam a neten képeket hogy rádugnak valamit a rádióra,abból kivezetnek egy kábelt és mehet rá az ipod vagy akár az mp3 lejátszó.Ebben tudna nekem segíteni valaki ?Mit kell beszereznem?..Mp3 lejátszó már van:D
betg Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2156
Másik a szenzort nem állítjuk gépen sem mechanikusan annak fix helye van .
Előzmény: betg (2155)
betg Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2155
Tipikusan lehet bármi de nem vitázok de ha kerék szenzor baja van akkor sem valószínű ,hogy az szemmel látható, na megyek cukrásznak................
Előzmény: userik (2153)
c_balint Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2154
Rendben,köszi.Valahogy megoldom és majd írok hogy mi a helyzet.Még van pár kérdésem.A számítógép kijlezője nagy melegben,erős napsütésben alig látható (nem színes).Úgy tudom ez 407 betegség.Valami megoldás nincs mégis hogy ne legyen ez a gond melegben?..Másik problémám pedig az hogy sajnos már úgy vettem az autót hogy a gyári cd-s rádió már csak akadozva viszi a cd-t,ha viszi.Transmittert használok ,de a minőséggel nem vagyok megelégedve.Amikor pont nem akadt a cd a lejátszóban,akkor nagyon szépen szólt.Kettő között nagy a minőségbeli különbség.Nincs olyan megoldás mint a kazettás magnóknál hogy belülről kivezetek egy kábelt és arra akár rádugok egy mp3 lejátszót?..Vagy bármi más megoldás ?..Más magnót nem rakok be mert egyrészt akkor ugyebár nem tudom a számítógépet vezérelni,másrész nem szabad mert megbolondul az autó.Jártam már így amikor vettem az autót és nem tudtam hogy nem lehet:):S Újra kellett tanítani a számítógépet.
Hát elég hosszú lett..de végre leírhatom valahová ahol talán választ is kapok rá.
userik Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2153
Ez egy tipikus hiba 100% hogy a keréknél lévő abs szenzor behalt, az ütéstől.
Betq nem tudom honnan gondolja hogy nem az, az hogy ő gépen állítja a szenzort, attol még Mechaikusan sérülhetett.
Serintem vedd le a kereket és nézd meg nem "esett szakadt" le valami kábel.

De az esp hiba is lehet amit csak számitőgéppel lehet ujra kalibrálni.
Az ütéstől elállítódott az egész.

Előzmény: c_balint (2152)
c_balint Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2152
Akkor tényleg nem tudom.El kéne vinnem az autót?..
betg Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2151
Üdv hát leginkább peugeot programmal ott látom hogy mi okozza a kerékszenzor beállítás nem valószínű.
Előzmény: c_balint (2150)
c_balint Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2150
Hát akkor mi más lehet?...Hogy néznéd meg nekem?..
Előzmény: betg (2148)
andeeca68 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2149
Köszönöm !
Előzmény: betg (2147)
betg Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2148
Ez egyáltalán nem biztos ,hogy kerékszenzor ha érdekel megnézem neked.
Előzmény: c_balint (2143)
betg Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2147
Ez féklámpa hiba !
Előzmény: andeeca68 (2145)
c_balint Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2146
Pontosan hol van az a szenzor?Le kell vennem a kereket ahoz hogy elérjem?..Vissza tudom állítani magam?..
Előzmény: userik (2144)
andeeca68 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2145
Valaki találkozott már ezzel a kiírással?
"No broken lamp"
Elvileg ez azt jelenti nincs törött lámpa, de miért írogatja ki 5-10 percenként?
userik Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2144
Elállítodott az abs senzorod a keréken, roszabbik esetben el is romlott a kátyú okozta ütéstől. Lehet elég csak újra kalibrálni de lehet hogy cserélni kell.

Üdv Erik
Előzmény: c_balint (2143)
c_balint Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2143
Üdv!
Mostanság a számítógép azt írja ki hogy ABS /ESP faulty,és a műszerfalon világít mind a kettő.Nem pontosan ezt írja ki de a lényeg ez.Majd megnézem pontosan,és leírom.Ez mitől lehet ?Mit tudok tenni ?Nem tudom esetleg attól lehet e, hogy nyaralásból visszafelé egy nagyobb kátyúba sajnos sikerült belemennem a jobb első kerékkel:S
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.22 0 0 2142
Hát igen, írták a népítéleten, hogy többet kajál, mint a gyári érték. Arról nem is beszélve, hogy elég szűkös a hely hátul, a nagy motortér miatt. Azt nem értem, hogy miért kellett az utastér rovására, ami a lényeg, ilyen hosszú elejét tervezni. Persze jól néz ki, de fő a kényelem. Az is lehet, hogy 607-est kellene vennem, mert 193cm magas vagyok. Ez előtt egy 605-ös PUG-om volt, na abban saját magam mögé simán be tudtam ülni. Nálam ez a kényelem mércéje, hogy rendesen elférjenek mögöttem.

Üdv!
Előzmény: userik (2138)
betg Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2141
Megyek havonta egyszer kétszer onnan hozok autókat itthon meg szétszedem őket Üdv..
Előzmény: userik (2140)
userik Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2140
Ok persze csak gyere ki Angliába.

Amúgy vettem gyári Lexia-3-at.

Azért kösz.
Előzmény: betg (2139)
betg Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2139
üdv nekem van hozzá gépem 3eft ért kinullázom neked ha érdekel.
Előzmény: userik (2126)
userik Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2138
Sógoromnak 3.0 v6 os volt. Nekem tetszet, de nem egy gazdaságos gép.

Baja az elektronikával volt, motorikusan semmi.
Előzmény: ratisrdt (2137)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2137
Van itt valakinek 2.2 v. 3.0-ás benyás autója? Mik a tapasztalatok?

Thnx!
userik Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2136
Találtam egy kis érdekességet, hogyan nullázuk a rendszert anti pullotion fault vagy eolys szint alacsony esetén.www.autodiagnos.com/fileadmin/assets/en/downloads/pdf/technical_bulletins/psa/psa_307_addgo2_fap.4.pdf
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2135
Ha azok is kiegyensúlyozatlanok, akkor szerintem onnan is átadódik a rezonancia. Egy ellenőrzést megér.

Üdv!
Előzmény: Rolandoo78 (2134)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2134
nem csak az elso ketto. szamithat ha hatso kerekek kiegyensulyozatlansaga is?
Előzmény: ratisrdt (2133)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2133
Mind a 4 db kerék ki lett egyensúlyozva?

Üdv!
Előzmény: Rolandoo78 (2124)
userik Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2132
Kösz de már megcsináltam, csak most várok a lexia 3 -ra hogy kitöröljem a hiba jelzést.
Előzmény: ratisrdt (2129)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2131
Ezt találtam a neten. a kopogós fútóműről. Ez sajnos típushiba!

Üdv!
Előzmény: Balika123 (2120)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2130
szia na kiprobaltam amit irtal es sajnos akkor is razkodik amikor nem nyomom a gazt...90MPH felett mintha elkezdene apro hullamossa valni az ut es razkodik az auto. a motorja a 2.0HDI. amugy nagyon elegedett vagyok vele, csak ez a vibrator megszunhetne ;-)
Előzmény: ratisrdt (2128)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2129
Nem tudom, hogy merre laksz. Ha Budapesten, akkor tudok neked valakit, akinek van és nem márkaszervíz. Ha érdekel, akkor nézz át a PUG406 fórumra, itt az indexen és keresd Pug306GTI-t.

Üdv!
Előzmény: userik (2126)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2128
Szerintem, ha a féktárcsa lenne a ludas, akkor az csak fékezéskor jelentkezne (hullámos féktárcsa esete). Ha "hullámosnak" érzed az utat, akkor inkább valahol a futóműben lesz a hiba. 90 MPH felett akkor rázkódik, amikor nyomod a gázt, és ha elveszed akkor nem?

Nekem a 2.0-ás benyásnál 120.000 km van vezérműszíj csereperiódusra írva. De milyen motorral van szerelve az autód?

Ide bárki ingyen beregisztrálhat és sok műszaki információt megtalálhat az autójáról

Üdv!
Előzmény: Rolandoo78 (2124)
ratisrdt Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2127
Sziasztok!
ratisrdt vagyok a PUG406 fórumról. Ez már a második PUG-om. Az első egy 605 volt, innen a név is. Most egy 406-osom van és szemezgetek a 407-essel. Úgy hogy betársulnék egy kicsit figyelni ide hozzátok, hogy okuljak a 407-tel kapcsolatban, mire kell figyelni, gyermekbetegségek, átverési trükkök a szerelők részéről, stb.

Üdv. mindenkinek!
userik Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2126
Na feltöltöttem az eolyst 3 liter mind bele ment, 27 ezer pezóba került, csak az bánt hogy a hibát nem tudtam kitörölni a computerből...

Utánna olvastam külföldi forumokon, hogy csak peugeot planettel lehet. :/

vagy veszek egyet, vagy a pugnál megcsináltatom kb az 1/3 áráért mint amibe a kütyü kerül :/

Az asszony kinyír ha megint veszek valamit a kocsihoz. :)




roso Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2125
Sziasztok,

Közeljövőben egy 407-est szándékozom vásárolni. Vannak már "jelöltek" de azért egy-két infót szívesen vennék tőletek.
Vagy egy 2.2 benzines vagy egy 3.0 benzines lenne.
Melyiknél mire kéne figyelnem? Esetleg típushibák? Cirka 100 ezer van mind a kettőben.

Köszönöm

Üdv
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2124
sziasztok

koszonom a tippet. szoval igen, centirozas sokat segitett. azota nem vibral a kormany. Viszont 90MPH felett razkodik az auto. volt mar sok autom, de ilyent meg nem tapasztaltam. mintha hullamos uton mennek. 80ig semmi baja, aztan 90 felett elkezd razkodni az auto... a fektarcsak rendesen kopottak mar es valaki irta hogy az elozo vibralas szarmazhat attol...az lesz a kovetkezo amit kicserelek rajta, hatha segit. de esetleg egyeb tipp vagy hasonlo tapasztalas valakitol? meg egy kerdes: vezermuszij csere mikor esedekes? szervizben azt mondtak, hogy 100ezer merfoldnel. Neten idaig mindenki mast irt...most 67ezer merfold van az autoban es meg nem volt cserelve a vezerles.

koszonom a segitseget!!!

roland
Előzmény: andeeca68 (2078)
userik Creative Commons License 2010.08.17 0 0 2123
164 ezer 100ezerrel vettem.
Előzmény: gasparv (2122)
gasparv Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2122
szia!

Hány km van a paripában?
Előzmény: userik (2121)
userik Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2121
hali!

Na ma reggel bejelezte az eolys syint alacsony..... :(

tud valaki olcson eolyst? itt kb 26 ezer 3 liter :(
Balika123 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 2120
Sziasztok!
Induláskor egy kicsit beremeg a jobb eleje a kocsinak, mi okozhatja ezt, valamint a jobb eleje hangosabb lenne a gödröknél mintha nagyobb lenne a guminyomás és ezért jobban pattogna. A lengéscsillapitókat néztem azok jók.
Üdv
szultanka1 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2119
Sziasztok,

A vezető oldali ülésben kiakadt a deréktámasz állítója, lehet orvosolni valahogyan?

Üdv, Zoltán
BéckeK Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2118

Az enyémben is 150k+ van, de nem pittyent. 2004. 12. havi

Előzmény: good6 (2115)
gasparv Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2117
Szia!

Én ezt nyaralás előtt kötöttem. Szerintem korrekt szolgáltatások vannak venne..
Prémium csomag

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Balika123 (2116)
Balika123 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2116
Sziasztok!
Assistance biztositást szeretnék kötni, érdeklődnék hogy ki milyet használ, és mire figyeljek oda.
Köszi
good6 Creative Commons License 2010.08.10 0 0 2115

Szia Gasparv!

 

Minden nap olvasom a fórumot, így már átéltem egy pár FAP- os témát....

De ez nem olyan!!! Félreértés ne essék, nekem nem megoldás a 4000 fordulatos, x perces bla- bla- bla....

149 999. km után a 150 000.- re ahogy "átfordult" már pittyent is és írta!!!

Tehát nem beszart az autóm, hanem valami kötelező dologra jelez!

 

Olyan írjon aki már túllépte a 150 000 km-t, és volt szervízben és "regenerálták" a FAP szűrőjét....

 

Köszi...

 

Várom a valódi válaszokat...

Előzmény: gasparv (2114)
gasparv Creative Commons License 2010.08.10 0 0 2114
Szia!

Javaslom olvass vissza a fórumban a FAP dologra elég sok infót fogsz találni :-/

Előzmény: good6 (2113)
good6 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 2113

Sziasztok!

Tegnap elérte a Pug- om a 150 000. km-ét és írja, hogy regenerálni kell a részecske szűrőt...

Tudja valaki, hogy mit fognak vele csinálni a szervízben, és kb. mennyibe fog kerülni??

 

Válaszotok előre is köszi!!

 

Sziasztok!!

janika1974 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 2112
Elég könnyen lejött. A két nagy alátétes szegecs alól csak ki kell húzni. A patentok viszont nem olyanok, mint amit a kárpitnál megismertünk. Rombusz alakú a patent szára, így ha ügyes vagy roncsolás nélkül ki lehet venni őket. Azt hiszem hat darab fogja+ a fenti amit amúgy is kivennél. Ami gáz ebben a műveletben, az hogy a gumicsíkot (amire az üveg fekszik) is le kell venni, igaz csak annyira, hogy ez a borítás kijöjjön. Csinálnék képeket, de sajnos a gépezet nejemnél van.
Előzmény: Lux Kapitány (2111)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2111
janika1974!

hogy kell lefeszegetni a műanyag borítást? én nem mertem, féltettem a patentokat.

a féklámpa háza nekem is el volt eresztve, ugyan így le volt "törve" (válva) az egyik rögzítő csak az üvegről. kétoldalú szuper erős ragaccsal orvosoltam, a zörgés továbbra is fennállt.

üdv.:
balázs
Előzmény: janika1974 (2110)
janika1974 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2110
Megcsináltam én is. Mondjuk én levettem a műanyag burkolatot is. Fentről elég jól hozzá férni és szerintem sokkal gyorsabb a beállítás.

Viszont az eredmény elég gyenge lett. A zörgés semmit sem változott, igy irány a csomagtartó, asszony a volánnál, próbakör. Az üveg tökéletes.
A zörgés oka is megvan az első 50méter után. A féklámpánál az egyik rögzités elengedte az üveget. Ez egy kis pöcök amit felragasztott a drága pug az üvegre. Ebbe megy bele a csavar ami a féklámpát fogja fel.

Holnap szerviz, ragasztás vissza. De a üvegajtó tökéletesen zár:)
Előzmény: Lux Kapitány (2104)
Razorgas Creative Commons License 2010.08.05 0 0 2109
Rendben van kapcsolatom utána fogok járni :)

Azonnal értesítelek a fejleményekről.
Előzmény: gasparv (2108)
gasparv Creative Commons License 2010.08.04 0 0 2108
Tudtommal nem, de ha mégis szólj mert én is szeretném ott látni az infot.
Előzmény: Razorgas (2107)
Razorgas Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2107
gasparv

És a pezsó szervizben sem tudják átállítani computerrel?
Előzmény: gasparv (2103)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2106
Szia,

legutóbb így vettem szárnyas anyákat a hátsó lámpatest rögzítéséhez, mert amikor izzót cseréltem és ki kellett vennem, elmállott a műanyag :-)
Előzmény: userik (2105)
userik Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2105
Szia Balázs!

A patentok elvileg fogyóeszköz, szóval ha szervízbe vitted volna a kocsit, akkor Ők nem foglalkoznak azzal ha beszakad akár az összes patent is..

Kb 5-10 forint darabja... úgyhogy én speciell mindíg ha megyek a pug szalonba veszek egy marékkal belőle hihi :D ki tudja mikor kell.
Előzmény: Lux Kapitány (2104)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2104
Nos, nekem vagy másfél óra volt a zárbeállítás, mert elsőre annyira "lenyomtam" a zárszerkezetet, hogy semmilyen erőhatásra nem volt képes reteszelni azt a bizonyos U alakú zárnyelvet. Meg sajnos nem tudtam azt sem előre milyen szerszámok kellenek majd, így kb egyesével járkáltam fel a lakásba (de ez is az én marhaságom).

Szerintem másodjára nem lenne több, mint 25 perc. :-)

---

Amit nem írtam:
- kell egy lapos, széles fejű csavarhúzó a műanyag patentok "felfeszegetéséhez" és pl. egy harapófogó a kihúzásukhoz;
- kell egy 10-es villáskulcs (lehetőleg olyan, aminek nagyon keskeny a pofája, mert kínszenvedés onnan alulról a leghátsó anya fellazítása;
- kell még egy (talán 5-ös?) trox (vagy mi) csavarhúzó (olyan imbuszkulcshoz hasonló, de inkább csillag kiképzésű szerszám)

És még:
- ugyebár egyszerre nem lehet kinyitni a csomagtér ajtót, illetve a rajta lévő üvegajtót, ezért trükközni kell: fel kell nyitni valamelyiket, majd csavarhúzóval vissza kell nyomni a zárszerkezetet, ekkor az elektronika engedélyezi a másik zár nyitását is
- ha az üvegajtót felnyitjuk az ablaktörlő mechanizmusa mellett balra van még egy műanyag patent - ezt nem fotóztam le, de - ezt is le kell szedni

Talán:
- az egész beállítást (az U alakú zárnyelv és a zárszerkezet "viszonyának" állítását) vélhetően kényelmesebb felülről (onna, ahol a fentebb írt magányos patent is van) végezni, de ehhez le kell bontani a csomagtár ajtó belső műanyag borítását. én ezt nem mertem megkockáztatni, mert fogalmam sincs, hogy hogyan lehet azokat a patentokat kezelni.

Sok sikert mindenkinek!
Számoljatok majd be, hogy ment a műtét, hozott-e eredményt, stb?

Balázs
Előzmény: Razorgas (2101)
gasparv Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2103
Szia!

Sajnos nem!
Ez ilyen :)

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Razorgas (2102)
Razorgas Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2102
Kedves Társaim!

Szerintetek lehetséges olyan beállítás, hogy a kormány fölötti kijelzőn is a középkonzolon fixre állítható fogyasztási adatok (Trip1 Trip2 és a pillanatnyi fogyasztás) ne tűnjön el 5sec. múlva? Mert amikor megnyomom az ablaktörlő kapcsoló végén lévő gombot mutatja a kormány fölött is de eltűnik 5 sec után. középkonzolon pedig nem szeretem benne hagyni mivel ott az audiós kijelzések fontosabbak számomra. Ráadásul ha mindkét kijelző tudja produkálni akkor miért ne nézhetnék folyamatosan két fajta információt. A könyvet megnéztem de nincs erre a kijelző beállításra megoldás. kollégám Avensisében nála ez működik.
Razorgas Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2101
Lux!

Köszi a képeket nekem is ez a zörgés jön vélhetően onnan.

Egyébként mennyi ideig tartott? És tulajdonkép a távolságot állítottad a reteszre?
Előzmény: Lux Kapitány (2096)
kutyavonat Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2100
indexelésre és/vagy fékezésre nekem is kiírta, hogy nem jó az egyik izzó
kiszedtük a hátsó lámpát
lehúztuk a csatlakozót
a test vezeték el volt korrodálva
tisztítás és összeszerelés után működött
Előzmény: Jancsi66 (2098)
janika1974 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2099
Pont ez a gondom nekem is:)

Nagyon jók a képek is köszönöm.
Előzmény: Lux Kapitány (2089)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2098
Szia Viktor!
Nekem is kiírta ezt, annak ellenére, hogy ki lett volna égve egy égő is.
Végül kicseréltem az összes irányjelző égőt, azóta "lekopogom" nem csinálja.
Üdv! Jancsi
Előzmény: gasparv (2083)
gasparv Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2097
Hátsólámpa csatlakó WD-40-el kellett kezelni a probléma megoldásához :)))
Egy külföldi fórumon olvastam... bejött
Előzmény: andeeca68 (2084)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2096
No, nekiduráltam magam a csomagtér üveg ajtaján a zárállításnak.
Fasza meló ez is, ha még sosem csináltátok. :-)

Elsőkén a kárpitot kell levenni a csomagtérajtóról. Ezt fekete műanyag patentok "nehezítik"
1











Második lépésként a kárpitba épített világítás csatlakozóját kell kiiktatni, ezzel eltávolítható lesz a kárpit.
2











Két könnyen hozzáférhető anya majdnem teljes (!) kilazításával folytatjuk.
3











Ki kell vegyük a mágneszár csavarját is.
4











Majd ezt követően egy alattomosan megbújó újabb anya lelazításával kell megszenvedni. (Ez az utolsó láncszem, ami rögzíti a zárszerkezetet tartó vasalatot).
5











Ezután már tetszőlegesen lehet állítani a szerkezetet.
6











Nekem sok próbálkozásba és annál több időbe tellett a jó pozíció megtalálása. remélem a holnapi próbaúton csend lesz az üvegajtó felől! :o)
Előzmény: Lux Kapitány (2089)
gasparv Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2095
Furcsa... jóval előbb szoktak jelentkezni az ablaktörlő gondok.
Előzmény: stone21 (2093)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2094
Azé' fasza dolog, hogy egy olyan alkatrészt kell cserélni, ami működik...
stone21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2093
kozel 1 ev
Előzmény: gasparv (2092)
gasparv Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2092
Beszerelés óta mennyi idő telt el?
Előzmény: stone21 (2091)
stone21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2091

Koszi mindkettotoknek,
sajnos ugy latom en sem uszom meg motor csere nelkul.
Es igen,utolagosan beszerelt xenonom van.

Ilyenkor mi van, a kovetkezo rend motort is kinyirja?
     Udv Istvan

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2090
Szia Istvan!

Sajnos nekem a ket motor cserejevel tuftak csak orvosolni, ahogy Viktor is irta.
Nem volt olcso mulatsag.
Előzmény: stone21 (2086)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2089
Csinalt mar valaki sw-n a hatso uvegajton zar allitast?
Nagyon zorog az enyem es szorosabbra huznam, de azt sem tudom, hogy hol kene hozzanyuljak.

Koszi,
Balazs
gasparv Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2088
Szia!

Utólagos xenonod van? :-/

Nagy a valószívűsége hogy az ablaktörlő motor vezérlése adta meg magát. Ez csak ablaktörlőmotor cserével oldható meg. Addig keresd meg a biztosítéktáblán és vedd ki a biztosítékát.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: stone21 (2087)
stone21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2087

             S.O.S.


Nem tudom kikapcsolni az ablaktörlőt! :-o
Gyújtás levétele sem segít, töröl tovább. A kapcsoló egyik állása sincs hatással rá (nem változtat a törlés sebességén, stb), 2 mp-ként töröl egyet.
Próbáltam, hogy levettem az akku egyik saruját kb. fél percre, de ez sem gyógyította ki.

Csak akkor hagyja abba, amikor az elektronika "alvó" üzemmódba megy, azaz hosszú percekkel az autó lezárása után.
 

  Ez volt a gond Lux Kapitany-nal es most az en 407-esemnel is ez lepett fel. Tudna valaki segiteni??? 

stone21 Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2086

 

 

 

 

                       Szevasz Balazs (Lux Kapitany)
    

      Volt neked az ablaktorlos gondod (2010.04.14 08:46:16 © (1678), hogy nem allt le mig csak az alvo uzemmod be nem kapcsolt. Ugyan ez van az en 407-esemmel is. Megkerlek szepen ird meg,hogy sikerult helyrehozni a hibat. Nalam is fennakadtak egyelore a szerelok. Elore is halas koszonet.

              Istvan

Előzmény: Lux Kapitány (1680)
userik Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2085
Hello mindenki!

Ma csináltam Öcsém Fiat stiloján full szevízt.... HÁÁÁT

Az olaszok is tudnak érdekességeket.
A pollen filtert olyan helyre rakták, hogy berakni csak kanyarban összenyomva lehet.
A levegő szűrőt ki kel venni házastól, és ahoz le kell venni a kerékjárati burkolatot és a motor burkolatot is. Meg pár csövet le is kellett kötni.!!!

De viszont a Peugeot 407-től eltérően az olajszűrő nagyon jól elérhető.

3 óra munka
-pollen filter
-fékbetétek
-olaj olajszűrő
-levegőszűrő
-üzemanyagszűrő csere nem is rossz :)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2084
Nekem be volt hülyülve az indexem és akkor írta. Azt mondták arra vonatkozik vagy vmelyik égő még nem ment ki csak esetleg befeketedett és már érzékeli.
De ne kérdezd meg, hogy oldották meg ,mert nekem mindent kiírogatott és a szoftver frissítés oldotta meg.
Előzmény: gasparv (2083)
gasparv Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2083
Sziasztok!

Féklámpa kapcsoló csere után fékezéskor "direction indicator fail" írja ki és a műszerfalon égő szimbólum jelenik meg...
Mit jelenthet? mi a hiba? találkozott már valamelyikőtök ezzel a hibaüzenettel?

Üdv.: G.Viktor
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2082
A Helsinki úton van a Snowfox gumi. Eléggé ki van táblázva.
A pontos címét nem tudom, de ha Boráros tér felől jössz, jobb oldalra esik , az Agip benzinkút útán van nem sokkal.
Előzmény: gasparv (2081)
gasparv Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2081
Szia!

Légy szíves írd meg hol csinálnak ilyet!

Köszi!

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: andeeca68 (2080)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2080
Nem nem. Ebben biztos vagyok :)
Centíroznak itt Pesten úgy, hogy a kerék az autón van !!
Tavaly csináltattuk , 6000.- volt.
Előzmény: userik (2079)
userik Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2079
szerintem te a futómű beállításra gondolsz :)
Előzmény: andeeca68 (2078)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2078
Nekem is volt ilyen gondom, a síma centírozás nem oldotta meg, de vannak olyan helyek ahol úgy centírozzák ki a kereket, hogy rajta van az autón.
Nekem ez vált be, azóta nem ráz, ha gondolod ezt is kipróbálhatod...
Előzmény: Rolandoo78 (2069)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2077
406-osban kétszer cserélték nekem gariba, Partnernél sajnos 17ekm-nél szóltam, de azt mondták, csak 15e-ig cserélik ingyen (ők is tudnak erről a problémáról). 407-esben már okos voltam és 3x cseréltettem így. :-)))

Bár fékezés nélküli rázást csak a Partner csinált, amikor elértem a 100km/h-t.

Egyébként tényleg kezdd az olcsóbbakkal: centrírozás, gumicsere, esetleg szilentek.
Előzmény: Rolandoo78 (2075)
userik Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2076
Az az igazság hogy látatlanba elég nehéz megmondani mi LEHET a baja, de ugye az orvos se úgy gyógyít hogy telefonon mondja mit nézzél meg magdon :) hihi.

Észszerűségből ÉN személy szerint a legalapvetőbb dologgal és persze a legolcsóbbal kezdeném , vagyis a gumikkal.

Utána a szilentekkel , gömbcsuklókkal, féltengelyek, lengőkarfelfüggesztés, futómű beállítás, és mivel a féktárcsák vetemedését szemmel nem lehet látni és nem is kis munka ergo nem olcso hagynám utoljára ÉN.

Előzmény: Rolandoo78 (2075)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2075
hat ez eleg durva. es a fektarcsa miatt miert raz a kormany amikor nem is fekezem? es miert pont Peugeot-nal van ilyen? kosz mindenesetre!
Előzmény: Mr.Dimitrij (2074)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2074
Tipikus Peugeot betegség: a féktárcsák eldeformálódtak.
Fel lehet szabályoztatni, de leginkább csere...
Vigyázni kell, amikor új még a betét, mert nagy fékezésnél a hideg tárcsát hamar ki lehet nyírni.
Előzmény: Rolandoo78 (2071)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2073
rendben, tenyleg boven meger ennyit.
Előzmény: userik (2072)
userik Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2072
1 próbát megér kb 5 font a centírozás kerekenként, mielőtt nagyobb költségbe vernéd magad!!!!
Ugyanis 1 kivizsgálás barátok közt min 1 óra munka = 40-50 font min.
Előzmény: Rolandoo78 (2071)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2071
az itteni angol peugeot forumon egy paran irtak hogy az sem segitett. volt aki vett uj gumikat, centirozott stb es nem segitett. azert kerdeztem itt is, mert a magyar szakemberekben sokkal jobban bizom...
szoval szerinted tuti az a baja?
Előzmény: userik (2070)
userik Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2070
Hello Rolandoo!

Centiroztasd ki az elülső kerekeket. Angolul check ballance. :)

Bye Bye
Előzmény: Rolandoo78 (2069)
Rolandoo78 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2069
Sziasztok,

Par napja vettem egy Peugeot 407 2.0 HDI SV autot. 2004es, 67ezer merfold van benne. Full szervizkonyves, elso tulajtol. Franko allapotban van. Egyetlen hiba amit idaig eszrevettem, hogy 80mph-s sebesseg korul elkezd vibralni a kormany. Errol Ti tudtok valamit? Esetleg valami tapasztalat, tanacs? Amugy nagyon tetszik az auto!

Koszi a tanacsot elore is!

Roland
jozi74 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2068
Köszi Erik ! Megnézetem.
sanyi zoli Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2067

Sziasztok

A peugeot 207-ről jöttem ide, és szeretném veletek közölni, hogy megalakítottzuk a 207-klubbot, de a számoktól függetlenül várunk minden KEDVES PEUGEOT tulajdonost

Ötleteket és hozzászolásokat is szivesen várunk a nagytesóktól

userik Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2066
Ahogy leírtad én megnézetném az elektrtomos gázpedált.

Üdv Erik
Előzmény: jozi74 (2065)
jozi74 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2065
Sziasztok ! 2004-es 407 2 literes hdi automata autóm néha kisebb gondolkodás vagy gázpedál pöckölgetésre indul csak meg. Teljesen kiszámíthatalan helyzetekben, általában lámpánál való elinduláskor és meleg hőfokon. A szervíz miután átnézte az egész üzemanyag ellátást és újra programozott minden, még mindig nem találja a problémát. Találkoztatok már ilyen problémával. Köszi előre is.
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2064
A SHARK-ok közül nekem ez a kettő a legszimpatikusabb, legalábbis leírás alapján.
Az IR a legjobb hővédő, viszont látni kellene élőben, mert azt írja, hogy víztiszta, ugyanakkor csak 75%-os a fényáteresztése...
Az UP hasonlóan jó paraméterekkel rendelkezik, viszont kicsit tükröződik.
Na majd még eldöntöm, ha élőben látom ezeket.
Egyébként az első oldalablakokra is szeretnék, ezért gondolkodok csak a 25%-osban.
Előzmény: Lux Kapitány (2063)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2063
Ez Shark HP, más nem játszott (de nem tudom miért). Talán csak ez volt "alkalmas" fólia a szakinak.
Előzmény: Mr.Dimitrij (2061)
Balika123 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2062
Sziasztok!
Etanolt próbálta már valaki, kelél ehez átalakitás?
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2061
Shark IR vagy UP nem játszott?
Előzmény: Lux Kapitány (2059)
Real_77 Creative Commons License 2010.07.21 0 0 2060

Szia!

 

Nekem az elmúlt télen jött elő! Konkrétan nem tudom mit csináltak vele, csak annyit tudok, hogy megtisztítottak valamit a kormányműben. Aztán jó lett. Bár azóta eladtam a gépet. Egyébként Én a PUG City-be (Bp. XIII. ker) hordtam és az újat is oda hordom ismerőshöz.

 

 

Real

Előzmény: nkukuda (2058)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2059
Szia!

Már akartam írni, csak hát közbe jött egy 5 napos :-/ nyaralás! :)
Végül az 50-es fóliát választottam, mert féltem, hogy sötétebb lesz a másikkal, mint amilyet szeretnék. Szerintem szép lett, nem bántam meg, bár hozzá kell tegyem, hogy a 36 fokban és a tűző napon ez sem "csinál" hideg autót.

A képek nem nagyon adják vissza az eredményt.

Üdv.:
Balázs


Előzmény: gasparv (2057)
nkukuda Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2058
Szia Real!

Kormányszervó témához kapcsolódva nekem is előjött ez a probléma. 2005-ös évjáratú 407 SW-m van. Kb fél éve szenvedek vele már 3 szervízben voltam és mindenhol a szivattyút akarják cserélni. Nagyon megköszönöm ha elmondod, hogy hová kell vinnem ezen hiba orvoslása érdekében.


nkukuda
Előzmény: Real_77 (1532)
gasparv Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2057
Milyen lett a fólia?
Előzmény: Lux Kapitány (2038)
Balika123 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2056
OK, megvan köszönöm, en a kesztyűtartó környékén kerestem.
Jancsi66 Creative Commons License 2010.07.18 0 0 2055
Szia Balika123!
Ha az 1262-es hozzászólásomat megkeresed, ott találsz egy kisebb képet is segítség képpen a cseréjéhez.
Üdv! Jancsi66
Előzmény: Balika123 (2052)
birobandi Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2054
Szia Balika123
Amennyiben szabad pontosítanom, a gáz pedál mellett oldalt.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: Balika123 (2052)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2053
Szia!

A kormány alatt találod jobbra. Ott kell vhol kicsavarozni a fedelét .

Bw
Előzmény: Balika123 (2052)
Balika123 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2052
Sziasztok!
A pollenszűrőt merre lehet megtalálni?Köszi
Razorgas Creative Commons License 2010.07.17 0 0 2051
Kedves Bandi!

Hálásan köszönöm.
Előzmény: birobandi (2050)
birobandi Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2050
http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/code/index_hu_hu.htm
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: Razorgas (2049)
Razorgas Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2049
Kedves Kollégák!

Tudna nekem valaki linket adni hogy hol tudnék magyar nyelvü gépkönyvet a 407 SW kocsimhoz?

Sajnos nem volt meg az autóhoz és jó lenne pár dolgot elolvasnom benne.

janika1974 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2048
Közben én is kiokoskodtam:)
Fél év után ez szép teljesítmény:)

Köszönöm a választ.
Előzmény: Szemolcs (2047)
Szemolcs Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2047
Szia Janika 1974!

Tartsd nyomva kicsit tovább a gombot mikor zárod az autót és akkor fel húzza .
Előzmény: janika1974 (2046)
janika1974 Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2046
Az autó zárásakor felkéne az ablakoknak húzódni? A tükrök csukodnak, viszont az ablak lent marad....
Vagy ez külön extra lenne a kocsiban?
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.13 0 0 2045
Kb 3 honapja nincs bent a xenon.
Azota meg nem kelletf ablaktorlo motort cserelnem. :-)
Viszont az is lehet, hogy nekem beazas okozta az egeszet.
Laciz Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2044
Szia ugyan az a problémám jelentkezett a 407-esemmel, meghalt a jobbos, majd 2000km a balos ablaktörlő motorom, most cserélem a jobbost. A kecskeméti Peugeotnál azt mondták, hogy az utólagos xenon az okozó. Azt írtad, hogy te kiszerelted, azóta nincsenek ilyen hibáid? Mennyit mentél vele azóta?
Üdv:
Laci
Előzmény: Lux Kapitány (1755)
zulala Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2043
Szia!

Köszönöm a jó tanácsot!Sajna nem volt más lehetőség hirtelen,bár igaz ez régen volt.Nem tudom akkor minek nevezik,de a fap szűrő elött van az tuti,lehet,hogy koromzsák vagy valami hasonló,de a belseje olyan mint a katalizátoré tele millió lyukkal.Most tervezem,hogy veszek bele egyet mert én sem vagyok azóta nyugodt.Pláne azért,mert Franciaországban dolgozok és ezzel járok ki.Azóta,hogy nincs benn 15000km mentem vele,de hála az égnek semmi baja.Anni talán,hogy nagyon kicsit erősebb a hangja.

Üdv Zulala
Előzmény: userik (2042)
userik Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2042
Szia Zulala!

Nem akarlak megbántani de a turbó utén nincs katalizátor!!!!

A turbó a kipufogó gáz segitségével van van felpörgetve, meghajtva kb 65-70 ezer fordulat per perc , és a levegőt nyomja be ez által erősebben az égéstérbe leegyszerűsítve.


Ha a katalizátor el volt tömődve ami a kipufogó csövön van és átütöték, és csak így megy a járgány én személy szerint nem is mennék vele hosszú útra!!!

Nekem opel vctrával volt hasonló esetem és ugyanígy javítottam én is, és kb 1000 km után meg is ált az egész motor!!!!

Üdv Erik.
Előzmény: zulala (2040)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2041
Szia!

Köszi, nekem megoldódott :D
Minden ami mozdítható és koszos lehet, azt kitisztították, most repül az autó.
De megjegyeztem a sok hasznos tanácsot.
Előzmény: zulala (2040)
zulala Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2040
Szia!
Csak egy tipp!Az én autóm sem ment 120nál többet.Ami létezett mindent kicseréltek rajt egy jól működő autóról.Semmi.Nekem a turbó utáni katalizátor volt olyan szinten eldugulva,hogy 8 bár nyomással nem bírtak átfújni rajt.Nem olcsó,az új!Az enyémet szétvágták és kiütötték a belsejét.Tudom,hogy nem helyes.de egyenlőre ez van.Most nagyon jól megy.
Előzmény: andeeca68 (2002)
gasparv Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2039
Ha egységes sötéttel akarod körbe, akkor a sötétebb (20%-os fényáteresztésű) két első leállónál az nagyon sötét... és a rendőr is cseszegethet érte.
Én ha lett volna a két árnyalat között akkor azt választottam volna :))

Így ez lett ami esztétikus, nem és nem zavaró... még este sem.


Előzmény: Lux Kapitány (2038)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2038
Szia!

A belátás nem zavar. Sokkal bosszantóbb, ha este pl. nem tudok "normálisan" tolatni, mert nem látok ki kombiból. A te árnyalatod kifejezetten "világos". Jó lenne látni autón az egyel sötétebbet is.

Köszi,
Balázs
Előzmény: gasparv (2037)
gasparv Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2037
Szia Balázs!

Én a 35-ös fóliát választottam. Ez a legpraktikusabb. Igaz belátni az autóba.
Ennél még este sem annyira zavaró.
Ha sötétebbet választanál (gondolom egységes színnel körbe) az már nagyon sötét az első ablakokon. Felemáson meg hülyén néz ki.
Remélem a képek segítenek dönteni :)

kep1kep2

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Lux Kapitány (2036)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2036
Szia Viktor!

Hétfőn megyek az általad javasolt fóliás mesterhez. :)
Te a leghilágosabb SharkHP-t választottad (ha jól emlékszem). Utólag nem kértél volna egy árnyalattal sötétebbet? (Nem tudom milyet kérjek).

Üdv.:
Balázs
Előzmény: gasparv (1937)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2035
Nem áll át :(
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2034
Amúgy köszönöm Erik :)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2033
Szia Erik!

Most kimegyek és megint megpróbálom megcsinálni. Ja igen angol nyelvre van állítva.
Tudod ezt már próbáltam és nem változott semmi...
Én nem tudom én vagyok csak ilyen problémás, hogy semmi nem megy símán ? :(
Előzmény: userik (2032)
userik Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2032

Szia Andi!

 

A menüben nem tudom neked milyen nyelven van, de angolul a következő:

 

personnalisation-configuration

 

aztán

 

display configuration

 

és aztán choiceof units

 

Ebben a menüpontban állítsd arra hogy liter/km és voila kész

 

Szívesen.

 

Erik

Előzmény: andeeca68 (2031)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2031
Szia birobandi!

Sajnos ez nem működik, azzal csak kirakja a kijelzőre, de nem tudom beállítani vele :(
Lehet akkor vissza kell szaladnom majd a sráchoz.

andeeca

Előzmény: birobandi (2030)
birobandi Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2030
Szia andeeca68!
Próbáld meg a trip gombbal.
Üdvözlettel: birobandi
Előzmény: andeeca68 (2028)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2029
Na mire megírtam a 2-at , addigra betette az első válaszomat...
Előzmény: andeeca68 (2028)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2028
Szia birobandi!

Már írtam 1 választ de valamiért nem rakja be.
Van ugye 3 állas, az autó, 1-es, 2-es.
Az 1-2 sikerült le nulláznom, de mi az autó jelet használtuk, azt nem sikerül helyre ráznom.

Andeeca
Előzmény: birobandi (2025)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2027
Szia birobandi!

Igen 1-2 állásban le tudtam nullázni, de mi mindig az autó jelen hagytuk.
Ugye van az autójel, 1állás, 2 állás , mi nem használtuk külön a szám jelzéseket,mindig az autó álláson volt.

Andeeca
Előzmény: birobandi (2025)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2026
Szia Erik!

Az önindító zárlatos volt, azonkívül amit lehetett kitakarított a srác.
Köztük azt amit írtál a levegőszabályzót, hűtőt és mindent amit tisztítani lehet.
Frissítette a szoftvert is. Viszont adott 1 tanácsot, ha pollenszűrőt cseréltek, ne a papírt tetessétek bele ! Nekünk most azt tettek bele utoljára mikor olaj csere volt, de azt mondta az nem jó. Pl. begombásodik és ha szétterjed nehéz eltüntetni. A másik fajta se drága mert tud szerezni 4-5 ezerért.
Igaz a chip eltünt az autóról, de sztem nem rakatom vissza,mert most így is nagyon megy.
Előzmény: userik (2024)
birobandi Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2025

Szia andeeca68!

Az ablaktörlő bajuszkapcsoló végén lévő gombbal léptesd a kijelzőt 1-es állásba.
Üdvözlet. birobandi

Előzmény: andeeca68 (2023)
userik Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2024
Hello! És megmondanád végül is mi volt a baja???
Előzmény: andeeca68 (2023)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2023
Sziasztok!

Kész a verda repül :D Isteni érzés, már olyan régóta szenvedek vele.
Viszont megint segítséget szeretnék kérni...
A leírásában nem találom, hogyan kell beállítani, hogy a kijelzőn lássam a fogyasztást, hány km-re elég az üzem anyag. Pontosabban a kijelzőn ott van csak éppen nem mutatja:( Az átlag fogyasztás 0 , a megtehető km, ahelyett, hogy fogyna, ahogy megyünk növekszik. Remélem érthető voltam.
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2022
szia!!!

"elfáradtam", nem merek már kockáztatni, túl drága volt a 2 ablaktörlő motor...
legutóbb egr szelep csere volt soron, a rángatás ugyan úgy megmaradt.
reklamálni kellene, de ezt csinálom már vagy 8 éve. kifáradtam. :-/
Előzmény: gasparv (2013)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2021
ÓÓÓ miket tudok meg... Egyre jobban úgy érzem, hogy a 70 kidobott pénz volt :(
A tankot nem tisztitották ki, ez tuti, pedig ezt mi is mondtuk nekik. Azt hiszem előbb kellett volna látogatnom ezt a fórumot.
Könnyű az olyat átvágni aki nem ért hozzá :( Sajnos a párom sem ért a modern autókhoz, a merci teherautót megszereli, de ugye ott nincs computer.
Előzmény: userik (2019)
userik Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2020
ja ugy gondolom neked nem letiltott a kocsid hanem egyszerűen nem volt üzemanyag a common rail-ben amit be tudott volna fecskendezni, ergo leált a motor!
Előzmény: userik (2019)
userik Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2019
Nem Nem Nem.

Amit te mondasz " a magas nyomású" aza a pumpa amit én mondok az egy szelep rajta.

és az sosincs cserélve ha a pumpát cserélik!!!

De ha neked a pumpéd tönkrement annak oka van!!!

Valószinüleg koszos üzemanyagot kaptál valahol. Nem kaptál valakitől olcsó üzemanyagot???

Megérné megnézni az üzemanyag szűrőt milyen!!!

Hiába cserélnek magasnyomású pumpát ha az egyész tankod tele van kosszal!!!

Amúgy is minek cseréltek pumpát???

Ha nem termelte fel a nyomást akkor is először a szelepet kell megnézni cserélni először ami tzedébe kerül a pumpának Hoppá.

Megint csak a szervíz okossága miért egyből a drága alkatrészt cserélik lehet nincs is szükség rá.
Előzmény: andeeca68 (2018)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2018
Köszi Erik így már értem:) A magas nyomásút nem rég csináltattam meg "csekély" 70 ezer volt, annak jónak kell lennie, bár elhoztam és 1 hét nem telt el ugyan az a hiba előjött vagyis letiltott a verda. Visszavittem újra bemérték és azt mondták az jó...
Tehát akkor elvileg a másik változat.
Előzmény: userik (2017)
userik Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2017
Tehát az air flow meter= levegő átfolyó mérő szenzor, vagyis méri a beszzívott levegő mennyiségét ami a levegőszűrő után a levegő cső keresztmetszetén helyezkedik el.

Felel a bekeverendő levegő-benzin (dizel) arány kiszámításáért.


A high pressure fuel sensor = Magas nyomású üzemanyag szenzor, ami valójában inkább egy szelep, ami szabályozza a common rail-be a magasnyomású üzemanyag pumpa által juttatott üzemanyag nyomását.

Ha koszos ez a szelep akkor nehéz a motor beindításához elegendő nyomás feltermelni a common railben, és ezáltal nincs üzemanyag befecskendezés sem.

Ha végül is hosszú indítózás után mégis beindul a járgány a common rail elégtelen nyomása miatt hol leesik hol felemelkedik a fordulat a számítógép korrekcioja miatt.
De ha szervízbe rárakják számítógépre ott mindennek nyoma van.

Fillérre pontosan meg tudják mondani melyik szezor, szelep hogy működik, vagy nem, mennyi az indítási üzemanyag nyomás.
Előzmény: andeeca68 (2016)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2016
Igen alapjáraton ingadozik.
Erik, mivel nő vagyok nézd el nekem és ,mert most ismerkedek az autóval ( eddig nem volt gond vele ) kicsit érthetőbben le tudnád írni amit az előbb...
Nem ismerem ezeket a szakszavakat, de ha sokáig itt leszek köztetek, profi válik belőlem :D
Előzmény: userik (2015)
userik Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2015
Alapjáraton ingadozik?

Akkor is az air flow meter, és vagy a high pressure fuel sensor koszos.
Előzmény: andeeca68 (2014)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2014
Szia Erik!

Vissza nem esett a fordulatszám, viszont ingadozik.

Egy nő aki most ismerkedik az autójával :) Andrea

Előzmény: userik (2011)
gasparv Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2013
Hali Balázs!

A kezdeti nehézségek, és megpróbáltatások után, ismeretlen oknál fogva hibamentesen működik az utólagos xenon.

Azóta 1x csinálta az akkor ominózus jelenséget (kb 1 hónapja), úgy hogy hátramenetbe kapcsoltam, semmi összefüggést nem tudok hozni a xenonhoz. :-/

Kicsit értetlenül álltam (állok) a dolog előtt, ok - okozatra nem jövök rá.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Lux Kapitány (2009)
userik Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2012
Üdv.

Kérlek Mások nevében is ahogy töllem is kérték mások, ne használj ilyen alpári hangnemet, és ne húzd le a forum szinvonalát.

Köszönöm Viktor nevében is hihi :)

Erik
Előzmény: Mr.Dimitrij (1986)
userik Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2011
Hello!
Nekem 1 kérdésem van. A fordulatszám is visszaeset a teljesítménnyel??

Mert ha igen akkor air flow meter, szerintem ez magyarázná a sebesség csökkenést.

A computer hibát meg 1 másik cseredarabbal ki lehet 1szerűen zárni, bármelyik pug szervízben van tartalék computer szoval ha az rossz kb 2 perc a szervízeseknek kiprobálni a kocsit 1 másikkkal :(

De szerintem azzal kezdték, én azzal kezdtem volna,,, ugyhogy szerintem az meg 99% hogy a BSI modulod hülyült meg!!!


üdv egy lelkes amateur szerelő. Erik
Előzmény: andeeca68 (2010)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2010
Nekem most ajánlotta birobandi monort :) Most megvárom mi derül ki holnap...
Nem volt még frissítés rajta, nem volt még 1 éves amikor megvettük. 2004 decemberi.
Xenon eredeti van benne, szerencsére,mert olvastam ti mennyit bajlódtatok vele :(
Supreme felszereltség. Kb 2-3 hónapja kezdett el lebomlani, a futós eset után, ha olvastad. Azt mondták elég nagy zűrt tud okozni a computerben:(
Ezért reménykedem, hogy talán helyre áll... Teljesen behülyült rajta minden.
Előzmény: Lux Kapitány (2009)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2009
Ha már Monort említed, akkor kipróbálhatód Frédiéket is Üllőn.
A sw frissítés nem fog segíteni (max. tüneti kezelés), felteszem már korábban frissítették valamikor. Én vákuum rendszerbeli hibára gyanakszom (valaki korábban említett is rejtélyes szövetborítású csőhibákat ...), vagy esetleg az ott lévő mágnesszelepek egyikére.

Ugye utólagos xenon nincs beépítve?

----

Emlékeim szerint a 2.0HDI termosztátja 84 fokon nyit (a dízelek üzemi hőmérséklete tudomásom szerint alacsonyabb, mint a benzineseké; amit írtál az akár normális is lehet). Nekem az olaj még sosem ment kb. 90 fok fölé, de gasparv most jött haza a trópusi klímából, így ebben a kérdésben ő lehet az etalon! :-)

Balázs
Előzmény: andeeca68 (2006)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2008
2.0 HDI természetesen :D
De elvileg azok jók ...
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2007
Nekem 36 fok. :-)
Egyébként milyen motor van benne? Még mielőtt porlasztócsúcs- meg részecskeszűrő cserét javasolunk...
Előzmény: andeeca68 (2004)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2006
Köszönöm a felvilágosítást!
Azért kérdeztem,mert nálam már régóta szinte 90 fokon van állandóan a víz, ( most sajnos fölé is megy) az olaj az is kb 90 fokon van.
Ma leadtam a Sárkányba, de már alig indult, átnézik ( kiderült ismerős a villamosságis, persze tűzbe nem tenném érte a kezem )
és csinál rajta 1 szoftver frissítést. Persze ha kéne vmi komolyabb akkor valószínűleg elhozom onnan és akkor betolom a monori peugeothoz. Kíváncsi leszek változik a valami a frissítés után, én nagyon reménykedem... Holnap megtudom.
birobandi Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2005
Szia andeeca68!
A viznek 80 és 90 C. között kell lennie, olaj 110 C. körül tökéletes.
Üdvözlettel: birobandi
Előzmény: andeeca68 (2004)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2004
Köszönöm birobandi !

Lenne még 1 kérdésem...
Nektek mennyi az üzemi hőfokotok?
Előzmény: birobandi (2003)
birobandi Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2003

Szia andeeca68

Itt meg tudják oldani a problémádat, értenek hozzá és nem vágnak át: http://peugeot-monor.hu/
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: andeeca68 (2002)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2002
Köszönöm szépen a jó tanácsot, megfogadom :) Már így is közel 100 ezerben van, annak a kütyünek a javítása, csak már jó lenne,mert ez szőrnyű , főleg hogy a max. sebesség 125 :(
Előzmény: Mr.Dimitrij (2001)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2001
A frissítés 15e alatt lesz, de nem valószínű, hogy megoldja a gondodat.
Sokszor egy észrevehetetlen helyen megrepedt, amúgy teljesen ép külső szövetburkolatú cső kavar be. Vagy egy beázott, korrodált, majd kiszáradt csatlakozó a kárpit alatt... Ilyennel már szoptam eleget.
A vége mindig az, hogy szinte minden ki lesz cserélve, mert le van tojva már az a 3200Ft-os apróság, csak legyen végre jó. És jó két hónapig, de három kilod belekerült.
Egyébként szeretem a pözsókat! :-)
Előzmény: andeeca68 (1999)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2000
Szigorúan csak azután, hogy hardveresen rendbe lett rakva. Egy apró hiba, testzárlat, akármi, és a vezérlő menthetetlenül bedilizik.

Sajnos a hasonló esetekben szokott elkezdődni a gányolás, aminek a vége az lesz, hogy tünetmentes állapotban lesz meghirdetve... :-/
Pedig általában csak valami apróság hibádzik, de hogy ne legyen egyszerű, több is egymástól függetlenül.
Ha időt és pénzt nem sajnálsz rá, akkor egy tiszta műhelyben el lehet kezdeni atomjaira szedni és mindent kicserélni, ami gyanús. Ha jófej a szervizes, akkor a drágább alkatrészeket csak akkor fizetteti ki, ha tényleg szükséges.
Előzmény: andeeca68 (1998)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1999
Amúgy gondoltam rá miután elolvastam a sok hozzászólást, de gondoltam azért megkérdezlek benneteket :)
Mennyibe fáj 1 ilyen művelet?
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1998
Gondolod 1 szoftver frissítés megoldana pár gondomat?
Előzmény: Mr.Dimitrij (1997)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1997
A leírás alapján nemcsak computer baja van. Az önindítós kerregés és a gyengeség hardveres gond.
Sajnos a Peugeot-khoz nincs messzeföldön híres szaki mert nem annak a vásárlóközönségnek készült, aki meg tudná fizetni, hiába van belőle sok.
Egy rutinos márkaszervizest keress, mert csak gyári eszközökkel lehet megfelelően szoftvert frissíteni.
Előzmény: andeeca68 (1994)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1996
Igen mind a kettő
raider Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1995
Mindkét oldali index gyors?
Előzmény: andeeca68 (1994)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1994
Jaa amúgy azóta hülyült be, hogy rákötöttünk utánfutót :(
Úgy vettem , hogy volt rajta , persze feltételeztem, hogy szakszerűen van felszerelve,
sajnos kiderült, hogy nem és állítólag ez nem tett jót a computernek...
Az óta néha 30 fokban - 16 fokot meghasonlókat mutogat, index gyors, tolatóradar elszállt és minden féle hülyeségeket írogat ki.
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1993
Még 1x szia mindenki :D
Eddig a sárkányba hordtam, de elment a szervízes ismerősöm és nem szívesen viszem már oda, sajnos utoljára az olajcserét sem úgy csinálták meg ahogy kellett volna :(
Ráadásul drágák . Szerelőhőz is maszekhoz hordom, frankók és nem lehúzósak, de sajnos elektronikával nem foglalkoznak.
Engem olyan villamossági szerelő érdekelne , aki olcsó és ért a peugeothoz, na meg a computerhez.
Előzmény: gasparv (1992)
gasparv Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1992
Szia!

Üdv. a klubban. :)

Javaslom a sokszor emlegetett "hozzáértő" szervizt.
Melyikbe hordod?
Sajna nem minden megoldás orvosolgató házilag és tapasztalatok útján, de amiben tudunk természetesen segítünk.
Előzmény: andeeca68 (1988)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1991
Hosszan indít és mielőtt elkapná kerregő hangot is ad.
Sajnos most meg vagyunk lőve ,mert a férjemnek meg 307 van,( peugeotosok vagyunk :D ) annak meg most intézzük a biztosítást,mert nekünk ugrott 1 őz :(
Nem nagyon tudjuk nélkülözni az autót, mert szinte naponta megyünk fel Pestre...
De kapunk kölcsön 1 verdát és akkor le tudom pár napra tenni a 407-t, hogy megnézessem az önindítót.
A 4000 fordulatos témát próbáltam, nálam sajnos nem vált be :(
Előzmény: Jancsi66 (1990)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1990
Szia andeeca68!
A depollution system faultra nekem a 10 perc járatás 4000-es fordulaton volt a megoldás, viszont nekem még nem tiltott le, így nem tudom neked ez segít-e. Az, hogy nehezen indul az autó, igen ezt okozhatja az önindító. Bár elég kevés az információ amit erről írtál, mert nekem mikor ezt csinálta a nehézkes indulás mellet még hangja is volt. Mint utóbb kiderült az önindítóban két persely is el volt törve, ami miatt megszorult indításkor.
Üdvözlettel! Jancsi66
Előzmény: andeeca68 (1988)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1989
Részvétem.
Előzmény: andeeca68 (1988)
andeeca68 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1988
Sziasztok!
Új vagyok, de 4 napja olvasom a hozzászólásokat ( az egészet). Sok hasznos dolgot tanultam tőletek, gondoltam hátha nekem is tudtok tanácsot adni. Már 5 éve van 407-em, nagyon szeretem, de most nagyon kivagyok tőle :( A computere sztem be van hülyülve, már felrakták kiolvasni a hiba kódot, ne tudjátok meg, annyi mindent kiírt, hogy az autónak el sem szabadna indulnia... Kiütik belőle és ugyan úgy visszajönnek a hibajelzések. Igazából a " Deppollution system fault " idegesítő,mert le is tilt.
Gondolom tudjátok milyen amikor nyomjátok a gázt és nem megy a verda.
Már elvileg a magas nyomású szivattyút( remélem jól írtam ) megcsinálták a jelenség mégis maradt. Ha leállítom újra indítás akkor elmegy pár km-et , de utána újra letilt.
Nem tudom összefügg e de általában akkor tilt amikor a víz hőfok 1 kicsivel 90 fölé megy. Ráadásul most alig akar beindulni, az akksi tökéletes ma lett beméretve.
Önindítót érdemes megnézetni vagy csak vmi bezavar? Remélem tud vki segíteni...
Előre is köszi !
p407 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 1987
Sziasztok,nekem az autó le ill beindításkor erőset ránt,2.0hdi.Lendkerék ill kuplung 5000km-rel ezelőtt volt cserélve!Tapasztalt már valaki ilyet?
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.07.04 0 0 1986
Üdv!

Vigyázzatok a biciklisekkel, a múlt héten az egyik faszfej összetörte az új 308-asomat. Első spoiler, motorháztető, szélvédő, tető. Szélvédőn hatósági matrica: ügyintézés. Belül minden üvegszilánkos, üvegporos: takarítás (és millió kivédhetetlen karc)
Az autó karc- és pormentes volt...
A gázolás elkerülhetetlen volt: átment a piroson és takarásban volt. Gyakorlatilag semmi baja nem lett (tkp. szerencsére).
Ha nincs lakásbiztosítása, nagyon beszívta, mert a biztosítóm menni fog a pénze után, amit nekem CASCO-ra kifizet.
Óvatosan!

Üdv,
D.
Pálfi Zs Creative Commons License 2010.07.04 0 0 1985
Szia Jancsi66!
Igen, még mindig megvan a 407-coupe még mindig nagyon megvagyok elégedve az oroszlánnal, és remélem a következő talira eltudok menni. Most is készültem de a munkám és az 1le ló elveszi minden szabad időmet.
üdv minden topikosnak.
Előzmény: Jancsi66 (1984)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 1984
Szia Pálfi Zs!
Örülök, hogy hírt adtál magadról és ha még mindig Pug tulajdonos vagy hátha valamelyik talin egyszer összefutunk.
Üdvözlettel! Jancsi66
Előzmény: Pálfi Zs (1982)
gasparv Creative Commons License 2010.07.02 0 0 1983
Sziasztok!

Tegnap sikeresen megérkeztünk 3400 km megtétele után.
A lenti kis "problémát" leszámítva, hibátlanul.

Megérdemel a paripa egy alsó felső full extrás mosást :)))

Üdv.: G.Viktor
Pálfi Zs Creative Commons License 2010.07.02 0 0 1982
Sziasztok 407-es tulajok!
Mindig olvasom a topikot, és kellemes érzéssel néztük a párommal a jss rendszámú volt autónkról készült fotókat.
kellemes autózást kivánok minden 407-es tulajnak.
üdv.
userik Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1981
Szia !
Korábban írtam a BSI reset proceduráját itt a forumban, be is másoltam, ha mindent betartassz nem lehet baj, DE ha nem vagy biztos magadban csatlakozom Viktorhoz és vidd szervízbe!!!

Én csináltam az enyémen nem lett semminek baja, és a távirányítóval sem kellett semmit csinálni.
De ha ujra kell tanítani a távirányítót azt is beírtam már ide hogyan is kell!!

Üdv Erik.
Előzmény: Balika123 (1977)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1980
nyaralás közben tessék nem "kockafej" lenni és családozni!!!
vagy esik az eső???
:o)
Előzmény: gasparv (1979)
gasparv Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1979
Köszi a képeket Bandi!

Nekem kb 1 éve volt ilyen akkor csak a féklámpára írta.
Ekkor kicseréltem az összes féklámpa izzót. Azóta semmi, csak Szerbiában :)
Ha az égők öregek nincs meg az ellenállásuk mint újkorában. Ebből az következik baromi érzékeny a rendszer, a legkisebb eltérésre is becsippan.

Lekopogom /nem is tudom hova :)))/ most minden a legnagyobb rendben.
Remélem a visszaúton sem változik meg a véleményem.


A bsi resetet én nem javaslom otthon senkinek, nem éri meg, inkább a szerviz szúrja el legalább ők vállalnak érte felelősséget :)

Üdv.: G. Viktor
Előzmény: birobandi (1974)
Hajduka Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1978
Nekem is csinálja , fékezéskor irányjelző hibát ír, illetve fordítva .
Az ideg vet szét , ugyanis mindenem jó !
Na erre varjatok gombot !
Előzmény: gasparv (1973)
Balika123 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1977
Sziasztok!
A BSI reset procedúrát csinálta már valaki (...aksi le...nyitott ablakon világitas bekapcs.....) ?
Az immos külcsot ujra kell tanitani a végén vagy csak a riasztót kell szinkronizálni?
good6 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1976
Ja, bocs, most olvasva az "egyedi" a rendszámra vonatkozott nem a hibára... :)
good6 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1975

Szia!

 

Nem egyedi, nekem is volt már ilyen! :)

Szerintem elő fog még jönni a hiba, nem hagyja abba csak úgy... Nekem is voltak napok, és hetek hogy nem csinálta...

Azonban nem nagy a probléma, valamelyik izzónál "test hiba" van, amit bármelyik szervízben bemérnek és orvosolnak kb. 10 perc alatt..

Valami titokzatos anyagot használnak, a számlán is "segédanyagként" szerepel... :D

Műszeres diagnosztika 3990, titokzatos "segédanyag" 200(!) Ft. :D

 

4200 Ft- ból talpraáll a verda, nem nagy befektetés egy ilyen szép autóba... :)

 

Sziasztok!

Előzmény: gasparv (1973)
birobandi Creative Commons License 2010.06.28 0 0 1974

Szia Viktor!

http://picasaweb.google.hu/birobandi/Sumeg2010#

További kellemes nyaralást és jó utat kíván:

birobandi

Előzmény: gasparv (1973)
gasparv Creative Commons License 2010.06.28 0 0 1973
Köszi... kicsit egyedi :-D

A kis gond csak annyi volt hogy szerbiában minden irányjelzésre és fékezésre sipogott hogy ki vannak égve az izzóim. ----------- Elhangzott az "Apa kezdődik..." mondat.
De szerencsére vak lárma volt minden hibaüzenet, mert a második pihenő után minden a legnagyobb rendben, azóta egyszer sem sípolt.
Indulás óta megtettünk 2100 km vele.
Nyaralás után remélem pozitívan tudok vélekedni a paripát illetően is :))

A Peugeot találkozóról ha valaki készített képeket, szívesen veszem, ha megosztja velem.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Lux Kapitány (1971)
Erikaviking Creative Commons License 2010.06.27 0 0 1972
Mikor a 9000 legkorszerűbb volt, részecskeszűrő még csak tervben létezett. De természetesen akkor valóban az volt.
Pl részecskeszűrős Mercibe nem is jó az MB 229.3, csak a 229.31 hosszított csereperiódusra meg 229.51.
Előzmény: birobandi (1949)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.06.25 0 0 1971
Viktor, neked milyen jó rendszámod van! :o)
--
Jó nyaralást, de utána feltétlen számolj majd be, hogy mi volt a "kis gond". (Mert ezt írod: "nagyobb gond nélkül").

Üdv.:
Balázs
Előzmény: gasparv (1968)
userik Creative Commons License 2010.06.25 0 0 1970
Hello !
Szerintem simán csak mielőtt nekikezdesz 5-10 percel előtte kösd le az aksit.
Előzmény: Balika123 (1969)
Balika123 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1969
Sziasztok!
Pl: a Com2000, a relépanel vagy a BSI csatlakozóit szétlehet annélkül húzni hogy bármit elfelejtene vagy ujra keljen kódolni esetleg szoftveresen ujra keljen tanitani?
gasparv Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1968
Sziasztok!

Túl vagyunk itt Görögországban az első 1350 km-en.
Egyenlőre nagyobb gond nélkül :)

Érezzétek ti is jól magatok a Peugeot Talin.

Üdv.: G.Viktor

Kalambaka közelében
Jancsi66 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1967
Mi is megpróbálunk odaérni 8-ig!
Üdv! Jancsi
Előzmény: M.Joe (1965)
birobandi Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1966
Valoszinüleg jobbat vártál, de velem minden valószinüség szerint fogsz. :)
Üdvözöl: birobandi
Előzmény: M.Joe (1965)
M.Joe Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1965
Kivel találkozom szombat reggel Budaörsön?

M.Joe Creative Commons License 2010.06.24 0 0 1964
Meg volt az első-hátsó tárcsák betétek cseréje.
cakli-pakli 97eHUF. Sokk? :)
userik Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1963
Szia ! A teljes rajz 1 teljes dvd megadom a torrentet tölsd le ha így jó?
elküldöm emilben a torrent filét :)
Előzmény: Balika123 (1962)
Balika123 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1962
Esetleg még biztositék és relé kiosztást ha lehet..Köszi
Előzmény: userik (1960)
Balika123 Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1961
Szia!
Ha lehet és nem nagy a mérete akkor mind kellene, de a riasztó, immobilizer, ablaktörlő érdekel mos. Köszi
Előzmény: userik (1960)
userik Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1960
Nekem van mond melyik része kell??!
Előzmény: Balika123 (1957)
userik Creative Commons License 2010.06.21 0 0 1959
No meg itt a VB!!!

Én is elhalasztottam az első fékbetét cserét a VB miatt :) !

Ha lesz időm egy komplett csere leírás képekkel felrakhatok a munkafolyamatokról, ha érdekel valakit.

Üdv Erik.
Előzmény: good6 (1955)
gasparv Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1958
1.6 HDI-hez engem is érdekelne.
Balika123 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1957
Sziasztok!
2000-es benzines 407 sw-hez elektromos rajz nincs valakinek?
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1956
Még miket keresel?
Előzmény: Repiv_ (1952)
good6 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1955

Mostanában nagyon leült a fórum, napok telnek el úgy, hogy nincs hozzászólás...

Igen jó az autója mostanában mindenkinek... :)

M.Joe Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1954
Ja ezt csak most olvasom. :)
Előzmény: Repiv_ (1950)
M.Joe Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1953
A harmadik is tuti külföldi. Az ülés, a kormány, számlapok, felnik alapján sport felszereltség abban pedig nem forgalmaztak nálunk automatát.
Amúgy nem rossz.
Előzmény: Repiv_ (1947)
Repiv_ Creative Commons License 2010.06.17 0 0 1952
Totálisan igazad van és köszönöm a segítséget! Nagyon fogok vigyázni a vásárlásnál.
Úgyhogy mostantól már csak magyarországi, szervízkönyves, sérülésmentes autót keresek (ez utóbbit most találtam meg hogy így is lehet keresni :) )
Eléggé leszűkíti a találatok számát...

Sajnos a fenti kritériumokkal egyáltalán nem találtam 407-est :(

Véleményezésre esetleg belinkelhetek ide más márkákról szóló hirdetéseket?
Csak mert úgy látom hogy vagytok itt páran akik benne vannak valamilyen szinten a témában és tudják mire kell odafigyelni.

köszi
gasparv Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1951
Szia!

Én semmi kép nem vállalnám be a külföldi autót az alábbiak miatt:

1.) Ahogy Lux Kapitány is írta előélete nehezen lekövethető. Ha valami gond van vele nincs akin érvényesítsd követeléseidet (nem látható hibák).
Alkatrész szempontjából nem az olcsó autók közé tartozik, különösen akkor ha nincs ismerősöd.
2.) Eladásnál (kereskedésben) nevetséges áron számítják be a külföldi autókat, ép amiatt mert nem tudják szavatolni az autó előéletét. (utánaérdeklődtem)
3.) Számolj utána miért éri meg itthon ilyen áron értékesíteni a külföldi autókat, mikor majdnem ugyan annyiba kerül ott is mint itt. (www.automobile.de)
Csak úgy éri meg a neppernek, hogy sérülten, sok kilométerrel megveszi, és itthon kikalapálja. Jah és persze beállítja az eladható km óra állást :-/
Így nyer rajra 300-500 e Ft-ot.


Ha teheted kerüld ezeket a szépen kipolírozott full extrás pénznyelőket.

Magyarországit is csak márkakereskedésből, vagy magánszemélytől komoly átvizsgálás után vegyél. A nincs neve kereskedések is szeretnek trükközni.
(Egyik volt autómat /suzuki/ én 220 000 km adtam el egy kereskedésnek... mire eladták 65 000 km volt az órában)

Remélem tudtam pár hasznos elgondolkodtató dologgal segíteni... a használt autóban mindig benne van a "lutri" de amennyire lehet próbáld meg csökkenteni annak valószínűségét.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Repiv_ (1950)
Repiv_ Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1950
Nos a 3. autó is németországból származik mint kiderült.
Előnye hogy megvan a vezetett szervízkönyve, és szakszervizben is le lehet informálni.
Úgyhogy ezt lehet hogy elmegyek megnézni.
Előzmény: Lux Kapitány (1948)
birobandi Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1949

Szia Erikaviking!

"

Szintetikus technológi-ával készült motorolaj, mely az oxidációval szembeni rendkívüli ellenálló képességének köszönhetően hosz-szabb olajcsere periódust biztosít.
Alacsony hőmérsékle-ten tanúsított rendkívüli folyékonysága miatt könnyű hidegindítást biztosít. Nagyon jól ellenáll a magas hő-mérsékletnek is.
Közvetlenül az indítás utáni optimális kenés révén megvédi a mechanikus részeket, ezáltal hozzájárul a motor élettartamának meghosszabbításához és teljesítményének fenntartásához.
A motor legkényesebb részeit is tisztán tartja, a fokozott detergens és diszpergens tulajdonságainak köszönhetően
A legkorszerűbb benzin-, és dízelüzemű motorokhoz fejlesztették ki.
Különösen alkalmas turbófeltöltésű, többszelepes és közvetlen be-fecskendezéses motorokhoz.
A legnehezebb üzemelési körülmények között is használható (városi forgalomban, autópályán), minden évszakban.
Tökéletesen megfelel minden katalizátorral felszerelt gépkocsikhoz , használható ólommentes üzemanyaggal és LPG-vel üzemelő gép-kocsikhoz is.

Minősítések és jóváhagyások:

API SL/CF
ACEA 2002 A3,B3,B4
PSA PEUGEOT CITROEN GASOLINE & DIESEL
VOLKSWAGEN 500.00/505.00 (92/11)
VOLKSWAGEN 502.00/505.00 (97/01)
BMW LONGLIFE OIL-98
MB 229.3 "

Előzmény: Erikaviking (1944)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1948
Az első kettőnek linkelt autó (ránézésre) nem magyarországi autó.
Ez egyben azt is jelenti, hogy (vélhetően) nem fogod tudni lekérdezni a hazai szervizben az autó (külföldi) előéletét. Ezt mérlegelned kell, hogy vállalható-e. (Én abban az esetben semmiképp nem vállalnám, ha nincs meg az eredeti, gondosan vezetett szervizkönyv).

Az utolsónak linkelten legalább a rendszámtábla keret hazai (érdi) kereskedőé. :-)
(Ettől még ez is lehet, hogy behozott autó). Én ennél nem sajnálnám, hogy "nincs benne minden".
Előzmény: Repiv_ (1947)
Repiv_ Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1947
Köszönöm Real, elolvasom majd azt a hozzászólást is.

először ezt néztem ki
ennek volt kissé átverés 'szaga'

ezt néztem ki másodjára
ennek sincs szervízkönyve, viszont magánszemélytől van és belement a tulaj hogy átnézessem márkaszervizben.

ez nagyon szimpatikus
de ebben meg nincs benne minden.
Real_77 Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1946
Szia!

 

Bátran ajánlom az 1534-es hozzászólás elolvasását. Az itt leírtakat követed akkor jó eséllyel kifogsz egy jó példányt.

 

Üdv,

Real

Előzmény: Repiv_ (1942)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1945
Ha elviszel egy autót átnézetni, akkor ne oda vidd, ahova a tulaj hordta. (Előtte kérdezd meg, hova járt - ha járt egyáltalán márkaszervizbe - majd utána mondd, hogy neked az nem igazán jó (messze van, rosszat hallottál, stb) és inkább vinnéd a te márkaszervizedbe).

Ha gondolod esetleg belinkelheted a hirdetéseket.

Üdv.:
Balázs

Előzmény: Repiv_ (1942)
Erikaviking Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1944
A 9000-es kb 10 évvel régebbi fejlesztés, mint az Ineo. Nem is lehetne FAP-os autóba tenni, mert valami hamutartalma túl magas. Részecskeszűrős autóba az Ineo Ecs való.
Előzmény: birobandi (1936)
M.Joe Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1943
Ha jól emlékszem 2005 őszétől vagy telétől váltottak 6 sebességes automatára.
Repiv_ Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1942
Először is köszi a tippeket és a tanácsokat Viktor és Balázs!

Ez amit néztem 6 sebességes.
De azóta már visszahívtam őket, hogy van-e lehetőség elvinni a kocsit egy peugeot szakszarvízbe és azt a választ kaptam hogy csak foglaló után :)
Úgyhogy innentől nekem nem szimpatikus, be akarnak húzni a csőbe.

Kinéztem egy másikat is ami 2 évvel fiatalabb bár kicsit drágább is. Ennek sincs szervizkönyve, de itt a tulaj hozzájárult hogy elvigyük és átnézessem a szervizben. Ez így sokkal szimpatikusabb az új ismereteimmel.

Ez az informatikai megoldás nagyon jónak tűnik, mert érdeklődtem más márkék után pl az opelnél mindent lehet törölni...

Egyébként az automaták között tényleg sok a behozott.

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1941
Szia!

Én annyival egészítem ki Viktor nagyon bölcs és feltétlen követendő javaslatát, hogy a szervizkönyv megléte (ugyan sokaknak fontos, bizalom növelő, de ugyanakkor) nem feltétlen erény. Pár ezer forintért lehet "rajzoltatni" szervizkönyvet, sőt, más márkáknál arra is volt példa, hogy kamu szervizbejegyzéseket (munkalapokat!) vittel fel a számítógépes rendszerbe. (Szerencsére a PUG által használt informatikai megoldás erre nagyon kevés lehetőséget ad, gyakorlatilag csak superuser jogosultság mellett. Ők meg eddig megbízhatóak voltak!!!!)

Ha márkaszervizbe hordta a tulaj (főleg míg garanciális volt), akkor arról kell legyen papírja (munkalap / számla). Ha nincs, akkor trehány (azt kell mondjam) és akkor én autót is csak óvatosan vennék tőle.

Én úgy tapasztalom, hogy itthon automata váltóval annak idején viszonylag kevés SW-t adtak el. 4-5 éves koruak között én sok külföldről hozottat (és "magyarítottat") találtam anno, amikor én kerestem 407-et. (Szerintem 4 sebességes verziót itthon szinte el sem adtak belőle). Ez 4-es vagy 6-os?

(Óvakodj egy bordó, vaj bőr belsejű, full-os verziótól).

Sok sikert, üdv.:
Balázs
Előzmény: Repiv_ (1939)
gasparv Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1940
Szia!

Gyanús az az autó.
Szervízkönyv elvesztésekor pótolják azt X ezer ft-ért, ha minden szervizperiódust rendben rögzítettek. És ha szervizben végzették akkor számlákkal is tudják igazolni.
Gyakorlatilag az alvázszám alapján visszakereshető minden bejegyzés amit a szervizben csináltak. Csak tulajdonosoknak adják ki, ha kéri nyomtatott formában is.
Javaslom vidd el egy "hozzáértő" szervizbe, kérjétek ki a gépben lévő előéletét.
Rakasd a paripát számítógépre, mivel az összes hibaüzenetet (0 km kora óta), meghibásodást elmenti. Mentesd és küldesd el digitális formában (pdf).
Ezeket az adatokat nem is lehet törölni (szerencsére).
Ha trükközés van a km órában azt is ki lehet szúrni vele.
Pl. az utolsó bejegyzés nagyobb kilométer állásnál logolta mint amit mutat az óra.

Légy nagyon körültekintő!

Üdv.: G.Viktor

Előzmény: Repiv_ (1939)
Repiv_ Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1939
Sziasztok

Nekem jelenleg egy 206 SW-m van amivel egyébként 100%-ig megvagyok elégedve, de sajnos egy közlekedési baleset kapcsán a bal lábam csúnyán eltört.
Az orvosok azt mondják hogy nem terhelhetem 1-1,5 évig tehát nem is kuplungozhatok. Közlekedni viszont előbb-utóbb kell önállóan.

Mivel kedvelem a Peugeot-kat ezért gondoltam hogy egy 407 SW 2.0 HDI automatára lecserélem, mert ahogy néztem 3 millió forint körül már egész jó 4-5 éveseket lehet kapni.

Ki is néztem egyet amely magyarországi és első tulajtól van viszont nincs meg a szervízkönyve (amit egyébként nem értek hogy nem lehet meg egy autó szervízkönyve de mind1).
Megkaptam a rendszámát és alvázszámát.

Le lehet valahol ellenőriztetni az autó múltját ezekkel a számokkal a birtokomban?
Lehet hogy hülyeség, de ha benézek egy Peugeot szalonba és ott kérdezősködök akkor elmondják nekem hogy milyen szervizelések mikor voltak a kocsin esetleg nagyobb javítások törés miegymás?

köszi előre is!
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.06.15 0 0 1938
Márkatársak!

Valakinek nem volna SW-re Budapesten tető keresztrúdja?
Kölcsön, a jövő hét végére.
Természetesen szükség szerint letéti díj és "kölcsönzési díj" fejében.
(Elmerészkednénk Feleségemmel biciklizni).

Köszi,
Balázs
gasparv Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1937
Sziasztok!

Én Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 használok. Hibátlan....
Télen is nyáron is! 10 e km ciklusperidusban cserélem.

Szerintem a mai korszerű olajok között nem sok különbség van, majdnem mindegyik eléri a Peugeot által meghatározott kritériumokat.

U.i.: A héten fóliáztattam a paripám ablakát:)) Hihetetlen a különbség a nem fóliás a fóliás között. a hőkíntartása eszméletlen. A legvilágosabbat tetettem fel, hihetetlen az eredmény. Nem ég a karom vezetés közben... gyorsabban lehűl az autó a klíma nem dolgozik annyit stb stb..

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: birobandi (1936)
birobandi Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1936
Szia Lux Kapitány!
Bizonyára igazatok van, de a 9000-et is ajánlják a HDI-ihez. Nem hiszem, hogy egetverő különbbség van a két olaj között. Az enyémben is volt már mindkettő, az utobbi két szervíznél a 9000-t tették bele. Elnézést kérek a tévedésemért.
Üdvözlettel: birobandi
Előzmény: Lux Kapitány (1935)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1935
Olaj ügyben pont fordítva van, mint ahogy írod. :)
Az INEO ECS van kifejezetten FAP-os HDI motorokhoz.
Előzmény: birobandi (1932)
Balika123 Creative Commons License 2010.06.12 0 0 1934
Sziasztok!
Egy kis érdekesség!
Úgy néz ki hogy megvan hogy mi okozza az immobilizeres kulcs áthúzásos problémámat.
Ha be van kapcsolva az automata világitás kapcsoló akkor minden jó, de ha kivan kapcsolva akkor néha ezt produkálja.
Nem tudom hogy ez program hiba vagy csak valamilyen lekérdezés időzitési gond, de igy bekapcsolva működik.
Az elmult 2 hónapban voltam vele 4 szervizben, sehol nem mondtak rá konkrétan hogy mi a gond, cseréltettek volna kulcsokat, com2000-t, BSI-t.
A Lexia/PPs programmal a bsi programot meg lehet nézni vagy lehet ezt az időzitéseket valahogy diagnosztizálni??
Üdv
Jancsi66 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1933
Szia Bandi!
Én úgy tudom, hogy amit írtál, az pont az Ineo ECS-re vonatkozik.
Üdv! Jancsi
Előzmény: birobandi (1932)
birobandi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1932
Szia Mad Mike 007!
Jó minkettő. Talán a 9000-es újabb fejlesztés. A 9000-es HDI-re lett (állítólag) kifejlesztve, a kisebb korom képződés érdekében.
Üdvözöl: birobandi 
Előzmény: Mad Mike 007 (1931)
Mad Mike 007 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1931
Üdvözlök minden 407-es tulajt lassan 3 éve nekem is ez a típus van.Az eddigi olajcserét mindig a szerelőmre bíztam ő mindig Total Quarzt 9000 5w-40-est szokott beletölteni.Viszont ha a motorháztetőt felnyitom ott pedig a Total Quarzt ineo ecs 5w-30-ast írja van valakinek vmi tapasztalata ez ügyben vagy jó mind a kettő?
Real_77 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1930

Szia Viktor!

 

oké, hogy teljesen más kategória, de nem árban, abban közel azonos. Jó erre lehet azt mondani, hogy idíóta az aki 6 milliót kiad egy 1,6-os 105 lovas elegance fábiáért amibe minden extra benne van ami lehet. Ja és olyan extrákat mint a Navi, HUD, JBL HIfi 6sebességes váltó, xenon stb.stb keresve sem található. Ha az imént felsoroltakat levesszük akkor az enyém is ennyi lenne. Tehát árban egy kategória.

 

Szerencsére soha nem vennénk skodát ennyiért. Főleg olyat, hogy 2-ből 2 szar is.

 

 

Előzmény: gasparv (1929)
gasparv Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1929
Szia Reall 77!

A gondolataidhoz annyit tennék, hogy azért egy Fábiát kár hasonlítani egy teljesen más kategóriában lévő autóhoz.
Az Audiról meg a Bmw-ről is hallani rémtörténeteket. Igaz.

Kevés problémát és sok örömöt kívánok az új autódhoz.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Real_77 (1928)
Real_77 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1928
Szia!

 

Rossz, nem rossz ez van semmi sem lehet elsőre tökéletes. Igazából azt mondom, hogy csak ennyi baja legyen és ennél nagyobb ne. Ezt még el lehet viselni.

Ez idáig a 3. PUG-om, de mindegyikkel volt valami kis apróság. Ismerősöm vett egy fábiát aminek a szalonból kihozatala után elszállt a  turbója, megjegyzem kompletten cserélték az autót, aminek 10 hónap után ment el a turbója. Akkor már nem cserélték ki..... Sőt olyan ismerősöm is van akinek 1 év után az A6-osa (17M HUF) többet volt szervizben mint a tulajnál. Nem cserélték ki. El is adta..... sokat is bukott vele, de megfogadta inkább francia autót vesz.

 

Szóval nem rosszak ezek az új PUG-ok, bárki bármit is mond. De ki lehet fogni ezekből is egy hibásat.... 

 

Real 

 

Előzmény: Lux Kapitány (1927)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1927
Azért rossz ezt olvasni egy pár napos autóról !!!!
Előzmény: Real_77 (1926)
Real_77 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 1926

Üdv!

 

 

Bát már 3008-ast hajtok, de azért ide is vonatkozik.

Minden tiszteletem az Auto-Fort Kft. (Peugeot City) egyik kiváló szerelőjének, akinek bár fél napja ráment, de sikeresen megoldotta az ajtók nyikorgásának problémáját, természetesen garanciális keretek között. 

 

Ajánlom mindenkinek.

 

Real77

janika1974 Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1925
Szia Balu.
Eltudnád küldeni A4es méretben a plakátot a tothvarga@t-online.hu email címre?

Kiraknám a kocsira reklámnak.
Előzmény: Balu.206 (1924)
Balu.206 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1924
Kedves Peugeot Tulajdonos!

Az elmúlt évek legnagyobb Peugeot találkozói a Sümegi Vár tövében kerültek megrendezésre.
Ez idén sem lesz másként. 2010. június 26-án ismét találkozunk Sümegen, immár harmadik
alkalommal!

Ha már jártál a korábbi találkozókon, akkor tudhatod, hogy nem érdemes kihagynod az idei
összejövetelt sem.
Viszont, ha még nem vettél részt hasonló találkozón, akkor itt a helyed, hogy része lehess
e nagy családnak! Új ismerősök, barátok, nagyszerű hangulat, ami rád vár!

Programok:

8:00 Gyülekező Budaörsön az Auchan parkolóban (innét konvoj indul Sümegre)
10:00 Találkozó Sümegen a várparkolóban
11:00 Vár és múzeumlátogatás
12:00 Korhű középkori lakoma


Menü: aperitif: pálinka, pogácsa

középkori leves

Rablónyárs, hurka, egészben sült burgonya, polenta

Házi vegyes savanyúság

Gyümölcsös pite

Fehér és vörös folyóbor, szódavíz és szörp

A lakomát a középkor hagyományai szerint kézzel kell fogyasztani, s jelmezbe

öltözött lovagok és várkisasszonyok szolgálják ki a kedves vendégeket.


A délután folyamán ügyességi vetélkedők és versengés!
Majd felvonulás a városban!
18:00 A rendezvény zárásaként díjkiosztó értékes nyereményekkel, majd Lovagi torna!

A programcsomag ára idén sem változott: 4500Ft/fő

Ha nem tartasz igényt a programcsomagra, ami magába foglalja a várbelépőt, múzeumbelépőt,
középkori lakomát, lovagi tornát, akkor 500Ft/autó a beugró a rendezvényre!

FONTOS!!!! RÉSZVÉTELI SZÁNDÉKODAT KÉRJÜK MINDENKÉPP JELEZD EZEN AZ E-MAIL CÍMEN
PEUGEOTTALALKOZO2010@GMAIL.COM

Bármi egyéb kérdésed van nyugodtan írd meg nekünk!

Szeretettel várunk!

Szervezők
gasparv Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1923
Sziasztok!

Nem akarok reklámot csinálni, de én most kötöttem egy ilyet, mivel az eddigi assistance lejárt.
Nem drága, szerintem érdemes belefektetni, ha a paripa megbokrosodna:))

Prémium csomgot javaslom

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: good6 (1920)
gasparv Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1922
Szia Jancsi!

Sajnos nem, már márciusban lefoglaltuk a szállást.... Júni 22 - Júli 2
Pedig nagyon vártam, a legutóbbi sikerességéből kiindulva :)))

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Jancsi66 (1921)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1921
Szia Viktor!
Akkor ezekszerint nem leszel ott a Sümegi Pug talin?!
Előzmény: gasparv (1919)
good6 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1920

Biztam benned Gasparv, segítettél meglelni a lelki nyugalmam! :D

 

Ami miatt valóban nyugtalankodni kezdtem, hogy Nekem eddíg soha nem adott hangot, holott most érem el a 145 000 km-t!

Ezentúl együtt élek vele, ahogy Te, és ha a hangja nem erősödik, nyugodt szívvel vágok neki Olasz nyaralásomnak, ami csak 1500 km...

 

Köszönöm szépen megnyugtató válaszod!!

 

Szia!

Előzmény: gasparv (1919)
gasparv Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1919
Sziasztok!

Szerintem kellő kép beparáztattuk márkatársunkat.
A lendkerekes kérdés úgy látom örök probléma marad.
Csere - nem csere? Hát... Ki mennyire bevállalós.
Kis esettanulmány után a következőket fűzném hozzá a dologhoz.

Bandinak gariban cseréltek (~20 e km után) lendkereket, ezután nem sokkal elmondása szerint ugyan úgy elkezdett szólni.
Én 70 e km-el vettem a paripám, és természetesen a lendkerék hangot hallottam, lassú kuplung felengedésnél (lehúzott ablaknál) ciripelő hangot.
Most 105 e km van benne. Szinte semmit nem változott a dolog.
"Kedvenc" szervizembe is azt mondták, használjam nyugodtam, ez még nem a vége :))) Legutóbbi Peugeot talin Bandiék is meghallgatták, és ugyan erre a következtetésre jutottunk.

Én így vállalmom be Görögországot 3 hét múlva ami alul számolva is legalább 3500 km autózást jelent majd.

Amúgy meg szerintem, mindegyik ilyen kettős tömegű lendkeréknek van hangja... én legalább is nem hallottam olyan aminek ne lett volna ilyen irányú hangja, bár a gyártó fejlesztett valamit és már nem ugyan azt a cikkszámú lendkereket rakják bele mint egykor. Valamiért a 2.0 tartósabb mint az 1.6 (szerviz szerint).

De ez nem csak nálunk "gond" más gyártók autójával is ez a helyzet.


Üdv.: G.Viktor
Előzmény: good6 (1916)
p407 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1918
Sziasztok,nekem is ez a lendkerékproblémám volt kb 2 hónapja,szerintem cseréltesd ki én biztos nem mennék vele sehova.Nekem kuplungal együtt cserélték nem olcsó játék!
birobandi Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1917
Szia good6 !

1, Tud bajt okozni a kettöstömegű, ha széthullik.

2, Mielött széthullik, igen rendes hangja van. - Nem leállásnál lévő kerregés csak, hanem menet közben is hallható rendesen.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: good6 (1916)
good6 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 1916

Gasparv!

 

Írtad egyszer, hogy a kettős tömegű lendkerekednek hangja van, de hogy Te már egy ideje együtt élsz vele...

Kb. 2 hete már nekem is szinte minden leállításkor van kerregés, és most nem tudom mi tévő legyek...

Írtad, hogy talán nem tud kárt tenni ha szétmegy, de vajon a nyáron el merjek menni Olaszba a kocsival anélkül, hogy megcsináltatnám??!! Ez itt a nagy dilemmám...

 

Légyszi mondj valami okosat, hogy döntésre jussak!! :)

 

Fórumozók, a Ti véleményetekre is számítok!

 

Előre is köszi, sziasztok!

birobandi Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1915
Szia Balika123!
Előfordulhat ez "természetes" módon is. Amennyiben a garázsba való beállás elött valamiért elérted az Eco módot, és utána keveset járt a motor, akkor ez normális. Egy példa, hogy érthető legyen: Parkolok az autóval és hallgatom a rádiót, bejön az Eco, utána csak 2 percet jár a motor, megállok és ekkor 4 perc elteltével újból jogos az Eco. Remélem érthetően sikerűlt leírnom.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: Balika123 (1914)
Balika123 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1914
Sziasztok!
Hogy tudom megállapitani hogy mi aktiválta az Eco modot, ugyanis többször észrevettem hogy reggelre be van kapcsolva , holott semmilyen fogyasztót nem hagytam rajta előző este.
Esténként:Garázsba beállok, ablakok le, kulcs ki, tükör behajt.
Ez kb 2-3 hetente jön elő tehát szervizbe sem akarom ezért vinni mert akkor biztos hogy nem fogja produkálna.
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1913
Én imádom a Peugeot-kat, nem is lennék itt, meg a többi topikban, ha nem így lenne.
A céges autóim évek óta ezek a francia gépek, szerencsére az új munkahelyem is ilyen flottát használ. Tökéletesen megfelelnek, ha megkérdeznék, hogy milyen autót szeretnék, akkor automatikusan a pug konfigurátorért nyúlnék.
A BMW régi nagy álom, szeretem a műszaki megoldásait és nagyon tetszik a formája kívül-belül. Hogy ki mit gondol róla és rólam, mikor benne ülök, a legkevésbé sem érdekel. Mint ahogyan az sem, amikor a jó kis pözsóval vagyok. :-)
Előzmény: gasparv (1909)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1912
Én is jó napot kívánok! ;-)

Már látom, mitől olyan nagy egy BMW presztízse itthon. Nem is ismersz, de előítéleteid vannak. Pedig pont Te lehetsz az, aki félrehúzódik előlem automatikusan. Én nem kértelek rá.
Nincs harag, kellemes hétvégét!
Előzmény: userik (1907)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1911
Szia!
Gratulálok a járgányhoz, engem is érdekel, milyen lett végül!
Előzmény: rg.406 (1908)
gasparv Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1910
Üdv a fórumban !
Milyen lett végül is?
Várjuk a képeket :)
Előzmény: rg.406 (1908)
gasparv Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1909
Szia Userik!

Kicsit szerintem félreértetted a dolgot, itt senki nem mondta hogy villogna az autópályán, és lenézne valakit, mert más kategóriás autóval közlekedik.

A 407-es megjelenéséről és kategória besorolásáról esett szó....

Tudtommal itt nincs moderátor, de nem hiszem hogy itt bárki is kíváncsi erre a meglehetősen "egyedi" stílusban megfogalmazott hozzászólásodra.

Én személy szerint szeretnélek megkérni arra, hogy fogd vissza az ilyen "alpári" megnyilvánulásaidat... ne húzd le a fórumot.
Meg lehet normálisan is fogalmazni a mondandódat... ami természetesen érdekel, és eddig is sok hasznos dologgal járultál már hozzá a fórumozók ügyes- bajos dolgaihoz.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: userik (1907)
rg.406 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1908
Sziasztok !

Habár a forumot olvasva eléggé parázs vita folyik,hogy melyik kocsira is lehetne mondani,hogy prémium auto.
Szerintem ennek semmi értelme sincs, egy Audi vagy egy BMW sem jobb mint pl.egy peugeot.
Az,hogy egyes emberekben olyan nézetek alakultak ki,hogy a francia kocsik megbízhatatlanabbak és gyöngébb minőségűek mint egy német ez sajnálatos és nem igaz.
A német kocsiknak is megvan a maguk problémái.Illetve,hogy valaki csak azért vegyen egy BMW-t,hogy az emberek elismerését kiváltsa ezen csak mosolyogni tudok.


Ezer szónak is száz a vége,igazábol azért szerettem volna most írni,hogy sikerült megevennem a 407-est.
Mindenkinek szeretnék köszönetet mondani aki segített tanácsokkal és hasznos imformációkkal a típust illetően.

U.i.:Megpróbálok ferakni pár képet a kocsiról.

Üdv.
Gábor
userik Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1907
Ti vagytok azok az utakon akik lenézik a csórót a suzukival, ti gondolom nem minimál bérből éltek?

Nem tudom minek ez a felvágás, utálom az olyan tuskókat akik levillognak az autopályán 130-nál mert nekik bmw-jük vagy audi-juk van azzok az igazi seggfejek.

És lássuk be nem a trabival közlekednek a nagyképű seggfejek.

Nekem ez a véleményem.

Ja azokat is útálom akik csak azért modják egy kocsira hogy szar mert az francia vagy olasz!Nem értenek a kocsikhoz.
Én mindíg is pug párti voltam, de legközelebb meggondolom hogy megint pugot vegyek-e.
Előzmény: Mr.Dimitrij (1904)
gasparv Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1906
Szia Fantom306!

Ahogy már mondtam én kellőképp körüljártam ezt a témát, és el kellett fogadnom hogy nem lesz gyári navigáció a paripámban. Amit így utólag nem is nagyon bánok, mert ki tudja mit zavart volna össze az elektronikában.
Nyáron vigyázz az új kijelzővel, ne hagyd sokáig a napon, vagy használj napellenzőt a szélvédőn. Én kitaláltam egy kartonlapot a LCD fölé így nem tűz rá a nap, (nem esztétikus, de hasznos, és csak akkor teszem fel ha áll hosszabb ideig a napon).

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Fantom306 (1901)
good6 Creative Commons License 2010.05.29 0 0 1905

Sziasztok!

 

Én is leírom pár sorban gondolataimat a 407- ről, a nagy közvélemény-kutatásra való tekintettel... :D

 

Vegyes érzéseim vannak, egyetértek Mr.Dimitrij véleményével is, de gasparv írása is közel áll hozzám.

A szemléletesebb példák érdekében, hadd hasonlítgassak egy másik autóhoz, egy barátom Audi A4- éhez. ( kívül-belül )

Amit gasparv írt, hogy sokszor körbecsodálták az autóját, én is nagyon-nagyon sokszor átéltem, illetve a mai napig is átélem. Volt, hogy benzinkúton bementem fizetni, mire kijöttem ott állt egy férfi a kocsi mellett és képes volt megvárni, hogy visszaérjen az autó tulaja, hogy elmondja mennyire szép ez az autó, és megkérdezze mikori évjárat, mekkora motorral stb...

Ilyet egy Audi A4 kombi-val, nem hiszem hogy át lehet élni...

Na kis összehasonlítás, az autóm külsejét imádom, szerelmes vagyok belé!:)

Én a nagy autókat szeretem, a 407-esem akkora mint a barátom A4 kombi(!)-ja, és az Audiban jóval szűkösebb a hely mint a 407 utasterében.

 

Azonban most jönnek Mr.Dimitrij szavai...

Az A4 belsejét viszont irigylem a barátomtól... :( Beleülök a vezetőülésbe és körülöttem minden világit. (nekem ez nagyon tetszik) Jobb a műszerfala és a belső tere mint a 407- nek. Eleve több gomb van és mindenütt, (kormány, ajtó, plafon, kéziféknél) meg valahogy jobban és szebben világítanak.

Emiatt abban ülve megvan az embernek az a felsőbbrendű érzése amiről Mr.Dimitrij beszél...

 

Összegezve tehát, az autómat el nem adom, hisz az ember nem hagyja el a szerelmét :), de a belsejét szívesen kicserélném...

 

Jók legyetek, sziasztok!

Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1904
El is felejtettem, hogy egy 60e km-t lenyomtam Partner-rel is. Na az piszkosul kényelmetlen volt nekem, cserébe irdatlanul ment (2.0 HDI, 90LE). Sajnos az az igénytelenség átöröklődött az új Partner-re is, de még a Tepee változatot is megfertőzte. Na azok aztán a legjobban semmibe vett dobozok az utakon.

Sokáig kinevettem azokat, akik állították, hogy nagy harc folyik a közutakon. Mígnem bleültem egy Swift 1-be. Komolyan nem hittem el, hogy mindenki letaszigál, beszól(!), 60-as táblánál akkor is megelőz, ha 80-nal megyek, stb. És ugyanúgy nem hittem el az ellenkezőjét sem: amikor megvettem a BMW-t, hirtelen megtisztultak az utak. Mindenki beengedett index nélkül! Senki nem mer átnézni hozzám... És nem azért, mert félnek, hanem mert mittudomén. Ilyen országban élünk. :-(
Pont ma mondtam egy haveromnak, hogy Pap Rita a csovi-csovi Jasperrel átköltözött Ausztriába már vagy 10 éve és ott hatalmas sztár lett, mert az ottani embereknek igényük van az ilyen jellegű szórakozásra is. Itthon meg csak cikizték őt. Tényleg kemény dolog Magyarországon marketingesnek lenni...
Na bocs az OFF-ért, a lényeg, hogy szeretem a 407-est, jó autó, csak szerintem jóval nagyobb a használati értéke, mint amennyibe nézik itthon.
Előzmény: Mr.Dimitrij (1903)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1903
Amikor 407-est hajtottam, én is nagyon szerettem. Jó futómű, erős motor (2.0 HDI), minden kérhető extrával. Megnézték a csajok, ma is tetszik mindenkinek, de mindig az volt az érzésem, hogy csak egy "olcsó" középkategóriás autó. Még a mondeós meg a vektrás is lenézi. Nem volt meg az a fennséges érzés benne. Tudjátok, az a mindenki le van szarva érzés. :-)
Ez nekem azért is furcsa, mert a 207-es, a 308-as és a 4007-es is mind adott valami különlegeset: a 207-es 2 ajtós volt, nagy kerekekkel, mindenki megbámulta (főleg a 206-osok népes tábora). A 308-asnak hátborzongatóan jó a belsőtere, szinte minden alsó közepest hajtó család imádná, irigyli. A 4007-est meg talán nem kell magyarázni, azt minden pözsós tágra nyílt szemmel bámulja, plusz a csajok 25 méteres körzetben... Egyedül 607-esem nem volt még, de biztosan veszek egyet a közeljövőben, mert az messziről garantálja a fent említett levanmindenkitojva érzést. De presztízse csak egynek volt, az tartja legjobban az árát. (4007)
Előzmény: gasparv (1900)
Balika123 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1902
Sziasztok!
407SW 2.0 benzineshez nincs valakinek elektromos kapcs rajza?
Fantom306 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1901
Szia Viktor !

Köszönöm a választ! Sajna kezdem belátni, hogy nincs értelme próbálkozni. Ma beszéltem egy szerelővel a Peugeot Fábián-nál és azt mondat, hogy nem lehet a színes kijelzőt belerakni, mert nem kompatibilis az elektronikával és a vezérlővel. :-) Viszont volt egy jó híre 56 eFt+ szerelési díj ellenében máris raknak egy új LCD panelt a paripába... Üdv Fantom
Előzmény: gasparv (1840)
gasparv Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1900
Szia!

Ha már közvélemény-kutatást tartasz... :)))

Munkámból adódóan elég sok helyen megfordultam már a paripámmal.
Sehol nem kellett szégyenkezzek miatta, hisz ahogy Bandi is írta felső középkategóriás autó.
Igaz egyre több 407-es szaladgál az utakon, mégis van még aki szemügyre veszi és körbecsodálja. Ami nem mondható el például egy Mazda 6; Audi A4-ról.

A formatervezést nagyon eltalálták. Meg a HDI motorokat is.
Pl.: ebből a típusból vették át a kiesebb kategóriás 308-ba az első ködlámpákat.

Ennél a típusnál találkozhattunk először a nagy "hűtőráccsal"... ami megadja az autó karakterét, és nem beszélve tekintélyt parancsol az utakon.
Nem nagyképűség beszél belőlem, de nem sűrűn kell villognom az autópályán.. :)

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Mr.Dimitrij (1898)
birobandi Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1899
Szia Mr.Dimitrij!
Ez egy nagyon szubjektív dolog. Vannak emberek -nem kevesen-, akiknek a Franciák nem tudnak olyan autót csinálni, amit le ne fikáznának. Szerencsére, úgy tapaszatlom, azért egyre csökken a számuk. Azoknak a körében, akik zsigerből nem utasítják el a Francia autókat, szerintem nagyon is jó helyen szerepel a 407-es. Azt meg csak csendesen jegyzem meg, hogy én még olyan komolynak tekinthető szakvéleményt sem hallottam, amely ne tekintette volna a HDI motorokat a jelenlegi Dizel élvonalának.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: Mr.Dimitrij (1898)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1898
Köszönöm a véleményeket.
A presztízséről mit gondoltok?
birobandi Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1897
Szia Mr.Dimitrij!
"Hivatalosan" felső középkatagoriás. Egyetértek Viktorral, hogy ez egy prémium kategóriás autó, különösen a magas felszereltségüek. Magyországon a felszereltségi szintek eknevezése elég kusza, de Nyugaton az Executive, Prémium ezeket jelenti.
Üdvözlettel. birobandi
Előzmény: Mr.Dimitrij (1895)
gasparv Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1896
Szia!

Ezt a szervizben mondták (elfelejtettem idézőjelbe tenni).

De a kérdésedre válaszolva középkategóriába tartozik hivatalosan.
Ha minden rendbe van vele valóban prémium kategóriás autó varázsát adja számomra.
Néhol hallani hogy élményautóként is emlegetik.

Volt lehetőségem jó néhány autómárkát és típust kipróbálni, komfortban szolgáltatásokban fogyasztásban méretben stb... mindezeket összegezve nem tudnék ebben a kategóriában más autót választani mint a 407-est. :))

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Mr.Dimitrij (1895)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1895
Szerinted (szerintetek) a 407-es egy prémium kategóriiás autó? Nem a Peugeot marketing szerint, hanem Magyarországon, relatíve?
Komolyan érdekel, mit gondoltok róla, nem kötözködök! :-)
Előzmény: gasparv (1894)
gasparv Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1894
Szia Bandi!

Teljesen igazad van, a fék nem játék.
De valljuk be 1,5 mm kopás még nem teszi szükségessé, hogy ki kelljen dobni egy tárcsát. Viszont az új fékbetéteim a futását jelentősen megrövidítette volna a tárcsa állapota.

Ne felejtsük el hogy "régen" nem is hallottunk tárcsacseréről, ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem fogom soha cserélni, de amíg van elég "hús" rajta inkább költöm mára a pénzem. (60e Ft az csak 60e Ft.)..

Prémium kategóriás autó - prémium kategóriás alkatrészárak :-/

Természetes hogy a márkaszerviz mereven elzárkózik minden olyan dolog elől ami befolyással lehet az eladási statisztikájára és hivatalosan nem is csinálhatnak ilyet.

Üdv.: G.Viktor

Előzmény: birobandi (1893)
birobandi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1893

Szia gasparv!

Úgy van, ahogyan írod. Felvetettem a szervizben én is a felszabályzás lehetőségét, -annál is inkább, mert jó állapotban voltak még a tárcsáim. Sajnos mereven elzárkoznak előle. Ennek az oka, hogy a gyár nem enged -úgy ahogy Jancsi66 irta, csak 2mm kopást tárcsánként. Nyilván e mögött vastagon profit megfontolások vannak, de ha nem tudok még biztonságosnak mondható értéket, akkor nem szivesen kockáztatok. Ne felejtsétek el, hogy esetleg 180-ról is szükség lehet, hogy meg tudjunk állni.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: gasparv (1891)
userik Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1892
Szia Viktor!

Én ezt már sokszor mondtam érdemes először körbeérdeklődni és ha lehet, akinek van egy kis műszaki érzéke kb 10-10 perc kicserélni saját magad a pl: fékbetétet.

Sok megsporolható!

Ja a tárcsaszabályzásának az a titka hogy egyszerre!!! kell mindkét oldalát szabályozni, mert különben nem ér semmit, és a rossz szabályzés miatt utánna meg ütni fog a tárcsa!!!

Üdv Erik.

ui: Szerencsére nekem mostanában a gumicserén kívül nem volt semmi a járgánnyal, kivéve a pug szivatását a garanciával.
Előzmény: gasparv (1891)
gasparv Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1891
Sziasztok!

Voltam a szerelőmnél.
A fékkel kapcsolatban az alábbi megoldás született:
Az első féktárcsáknak 1,5 mm vállai voltak. A fékbetéteim kb 20%-osak.
Nem szívesen rakott volna új betéteket erre a tárcsára.
Felajánlotta hogy (vétek lenne még kiadni 60 000 Ft-ot a gyári tárcsákra) felszabályozza azokat.

Gyorsan megcsinálta - megvárhattam a helyszínen és az új fékbetétem már a felszabályzott tárcsát koptatja.

Ez a történet 22 000 Ft fékbetét 6 000 Ft a szabályozás 6 000 munkadíjban állt meg.

Javaslom mindenkinek mielőtt tárcsát cserél mérlegelje ennek lehetőségét is.
Természetesen a következő tárcsacserés periódust én sem úszom meg csere nélkül, de ha így meg lehet oldani akkor nem értem miért nem mondják ezt máshol is.

Gondolom a szakszerviznek az az érdeke hogy eladjon és így az alkatrészek árából tartsa fent magát.
Talán ha mindegyik kicsit ügyfél centrikusabban (pénztárcabarát módon) állna az ügyfeleihez akkor több bizalmunk lenne feléjük.

Üdv.: G.Viktor
Jancsi66 Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1890
Szia Viktor!
Az 1mm még éppen belefér, de a 2mm az már sok. Mert két oldalról ugye ez már a duplája. De ezt igazából csak levett keréknél lehet pontosan megmérni. Az első tárcsák vastagsága újonnan 26mm, a min. vastagsága 24mm. A hátsó tárcsák vastagsága újonnan 12mm, min. vastagság 10mm.
Üdv Jancsi
Előzmény: gasparv (1888)
birobandi Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1889
Szia gasparv!
Igazad van. A belső betéteket, csak akkor látják rendesen, ha lekapják a gurigákat. Ráadásul a belsők kopnak jobban. Amennyiben nem jelez be, tuti hogy nincsenek elkopva, mert az esetleges vezeték szakadásnál is hibát jelez a rendszer. A csikorgó hangot akár egy gyöngykavics beszorulása is okozhatja. (Én már jártam így)
Üdvözlettel. birobandi
Előzmény: gasparv (1888)
gasparv Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1888
Köszönöm válaszotok.
Az enyémen 60.000 km -nél cserélték kompletten elsőt hátsót mindenestől.
Most 105.000 km van benne. Nem jelzett vissza semmi hibaüzenetet.
És nem is mindig hallom a hangot, csak néha néha....
Legutóbbi szervizelésnél rákérdeztem milyen állapotban vannak a fékbetéteim, zseblámpával bevilágítottak és megállapították, még simán elmennek 30 000 km-t.
Nem tudom mit néztek, de szerintem le kell hozzá venni a kereket, hogy normálisan szemügyre lehessen venni.

Én amit kívülről látok illetve érzek a tárcsákon egységesen mind a 4-en kb 1-2 mm váll van.
Ez belefér?

Szerdán megyek olajcserére, majd akkor alaposan megvizsgáltatom.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: birobandi (1887)
birobandi Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1887
Szia gasparv !

Csak kiegészítem Jancsi66-ot. Minden fékbetéted kopásérzékelős. A féktárcsát illik -sajnos- ezeknél együtt a betéttel cserélni. Nekem az első garniturát, most 80 000 nél cserélték. A hátsó kb. 140-160 000 ki fog bírni. Sok féle gyártmányt lehet kapni. Szerintem csak a gyár által bevizsgáltat érdemes betenni. Nekem most Bosch garniturát raktak be. Olyan 70 ropi volt tokkal-vonóval együtt. egyébként a tárcsánál megengedett kopás sajna csak 3mm.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: gasparv (1884)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.23 0 0 1886
Szerintem nem a betét lesz az, inkább a tárcsa.
Az elsőt nekem 4000km-nél, de az ment gariba. (15e-ig mehet ingyen, ha jól tudom). Mivel nem az első Pugom, már tudtam, hogy ezeket 10ekm-ig nem szabad taposni, mert deformálódik a tárcsa. Így aztán a másodikat már kíméltem. :-))))
Az 60e-et kibírt.
A hátsó maradhat, az 100e-et biztosan elmegy. 50 körül volt az első garnítúra.
Előzmény: gasparv (1884)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 1885
Szia Viktor!
Nem feltétlenül kell egyszerre cserélni a hátsó és az első fékbetéteket, ez kopás függvénye.
Igazság szerint, ha túlságosan kopott a betét, azt elektronikusan kellene, hogy jelezze a computer, de legalább is az elsőket azt biztosan. Nem árt lekapni a kereket és megnézni, hogy mennyire van megkopva a betét is meg a tárcsa is. Ha jól tudom a minimális fékbetét vastagság úgy 2-3 mm, a minimális féktárcsavastagság pedig 10 mm. Az árak meg elég változóak, típustól függnek. A net-en szét tudsz nézni. Én tavaly májusban cseréltem az első féktárcsát betéttel együtt (Bendix) a tárcsa 27.500 a betét 18.800 Ft. volt. Viszont ha tárcsát cserélsz, ahhoz mindenféleképpen új betét kell!
Üdv! Jancsi
Előzmény: gasparv (1884)
gasparv Creative Commons License 2010.05.23 0 0 1884
Sziasztok!

Minap arra lettem figyelmes, hogy néha fura cicergő hangot hallok.
Ha a fékre teszem a lábam elhalhat... gyanítom fékbetétem megérett a cserére.
Nektek hány km után kellett?
Tárcsát milyen időközönként kell cserélni?
A hátsó fékbetétet az elsővel együtt szokták cserélni?

Kb. milyen nagyra nyissam a pénztárcám?

Köszi válaszotok.

Üdv.: G.Viktor
Real_77 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 1883

Sziasztok!

 

Mától boldog 3008-as tulaj vagyok. Fájt a szívem a 407-es eladásakor, de mikor átültem a 3008-ba, minden megváltozott.

 

Köszönöm mindenkinek aki itt segített. 

 

Real 

Balika123 Creative Commons License 2010.05.21 0 0 1882
Szia UnitedParcelService!
Köszi a segitséget, szerdán megyek fel Pestre, délután ha időbe végzek felkereslek.
Előzmény: UnitedParcelService (1881)
UnitedParcelService Creative Commons License 2010.05.21 0 0 1881
Pedig nincs kizárva hogy a kulcsban lévő elekrtonika a rossz. Az újratanítás nem segít rajta de a kulcsba érdemes belepillantani.
Lehet ugyan hogy a vezérlő elektronika a hibás, de ha a két kulccsal különbőző módon indul vagy nem indul akkor inkább arra gyanakodnék a helyedben.
Ha nem bírsz vele, talán tudok segíteni.
Előzmény: Hajduka (1880)
Hajduka Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1880
Egyetértek birobandival , szerintem sem kulcs hiba .
Előzmény: Balika123 (1877)
Balu.206 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1879
Kedves Peugeot Tulajdonos!

Az elmúlt évek legnagyobb Peugeot találkozói a Sümegi Vár tövében kerültek megrendezésre.
Ez idén sem lesz másként. 2010. június 26-án ismét találkozunk Sümegen, immár harmadik
alkalommal!

Ha már jártál a korábbi találkozókon, akkor tudhatod, hogy nem érdemes kihagynod az idei
összejövetelt sem.
Viszont, ha még nem vettél részt hasonló találkozón, akkor itt a helyes, hogy része lehess
e nagy családnak! Új ismerősök, barátok, nagyszerű hangulat, ami rád vár!

Programok:

8:00 Gyülekező Budaörsön az Auchan parkolóban (innét konvoj indul Sümegre)
10:00 Találkozó Sümegen a várparkolóban
11:00 Vár és múzeumlátogatás
12:00 Korhű középkori lakoma


Menü: aperitif: pálinka, pogácsa

középkori leves

Rablónyárs, hurka, egészben sült burgonya, polenta

Házi vegyes savanyúság

Gyümölcsös pite

Fehér és vörös folyóbor, szódavíz és szörp

A lakomát a középkor hagyományai szerint kézzel kell fogyasztani, s jelmezbe

öltözött lovagok és várkisasszonyok szolgálják ki a kedves vendégeket.


A délután folyamán ügyességi vetélkedők és versengés!
Majd felvonulás a városban!
18:00 A rendezvény zárásaként díjkiosztó értékes nyereményekkel, majd Lovagi torna!

A programcsomag ára idén sem változott: 4500Ft/fő

Ha nem tartasz igényt a programcsomagra, ami magába foglalja a várbelépőt, múzeumbelépőt,
középkori lakomát, lovagi tornát, akkor 500Ft/autó a beugró a rendezvényre!

FONTOS!!!! RÉSZVÉTELI SZÁNDÉKODAT KÉRJÜK JELEZD EZEN AZ E-MAIL CÍMEN
PEUGEOTTALALKOZO2010@GMAIL.COM

Bármi egyéb kérdésed van nyugodtan írd meg nekünk!

Szeretettel várunk!

Szervezők


birobandi Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1878
Szia Balika123 !

Én azért javasolnám neked inkább valamelyik Peug.-ot mert valószinűleg szoftvereres beavatkozásra is szükség lesz.
Üdvözlettel. birobandi

Előzmény: Balika123 (1877)
Balika123 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1877
Szia birobandi!
Brobáltam szétszedni a gyujtáskapcsoló körül levő tekercs "állórész" csatlakozóját hátha csak kontakt hibás és ezért nem tudnak komunikálni egymással, de végül is nem mertem lehúzni a csatlakozót mert féltem hogy elveszit valami kódot és akkor végképp be sem tudom inditani, igy meg azért csak el-el megyek vele.
Nincs valakinek ismerőse Nográd megye vagy Budapest környékén aki illyennel is foglalkozik?
Előzmény: birobandi (1876)
birobandi Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1876

Szia Balika123!

Tapasztalatom nincs, de műszaki ismereteim alapján, kicsi esélyt adok rá, hogy mind a két kulcs meghibásodott volna. Sajnos, szinte tuti, hogy az "állórész" adta meg magát. Magyarúl az autóban lévő egység nem kommunikál úgy ahogy kellene. Én a helyedben nem kulcsot keresnék, hanem egy jó szakembert, aki a kocsiban lévő egységet rendbe teszi.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: Balika123 (1875)
Balika123 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1875
Az immo gyengélkedés azt jelenti hogy inditáskor a CHECK OK felirat után megjelenik egy áthúzott kulcs szimbólum, a 2-3 próbálkozás után fogadja csak el a kulcsot és tudok inditózni.
Az eggyik kulcsalal 10 inditásbol kb 8 szor nem indul, a másikkal 10-ből kb2-3 szor.
A peu szervizbe ujra tanitották a kulcsokat de igy sem javult meg. A szervizben azt tanácsolták hogy próbáljam meg kicserélni a kulcsot, de ők sem mondták 100 százalékra hogy kulcs probléma.
A másik megoldás hogy a computerből ki kapcsoltatom az immobilizert. Van már ezzel valakinek tapasztalata?

Előzmény: Hajduka (1872)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1874
Szia Balika 123!
Egyszer már beraktam ezt a linket,http://kulcsmasolas.com/ bár lehet hogy messze vannak /különösen nekem/, azért egy telefont lehet hogy megér. hogy ők mennyiért csinálják. Amúgy elég profiknak tűnnek.
Üdv Jancsi66
Előzmény: Balika123 (1871)
Hajduka Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1873
Hali !
Én a nyers szárat , amit kaptam arra másoltattam rá , és teljesen jó .
Igaz a panelhez egy kicsit igazítani kellet a házat , de az eladó teljesen korrektül ezt előre jelezte . Azt mondta a 2 gombos passzol , a 3 gomboshoz kell egy kicsit reszeln kell.
Előzmény: Real_77 (1870)
Hajduka Creative Commons License 2010.05.20 0 0 1872
Na az gáz , mert agyári kulcs rohadt drága , másik vezérlőt beépíteni meg nem olyan egyszerű . De mit értesz azalatt , hogy gyengélkedik az immo .
Előzmény: Balika123 (1871)
Balika123 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1871
Köszi de, kompletten elektronikával kellene, mert kezd gyengélkedni benne az immobilizer, már ujra lett programozva de igy sem jó
Előzmény: Hajduka (1862)
Real_77 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1870

Szia!

 

Felejtős a vaterás kulcs ház. Sokkal nagyobb, sem a kulcsfej sem az elektronikát nem lehet egy az egyben átrakni. Én rendeltem, de csak sufni módon lehet megoldani vele. Szal kerülendő.

207-hez viszont jók a vaterás kulcsok.

Szerevcsére korrekt volt a srác és visszavette.

 

Real

 

Előzmény: janika1974 (1855)
gasparv Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1869
Sziasztok!

Hmm... én is kicsit mosolyogtam ezen a kijelentésen.
De ezek a HDI-k nem összetéveszthetőek a régi 80-as évekbeli szívó-dieselekkel. Ott ha kicsit hidegebb volt akkor lehetett hősugárzózni. Bár ez sem teljesen igaz ha jó volt az izzítás.
Na de itt a HDI-nél kicsit másként működik, mivel nagy nyomással fecskendezi be a naftát.
Nekem a leghidegebb reggeleken sem volt semmi gondom az indítással (pedig nem garázsban alszik). Egyáltalán nem veszi észre, hogy most tél vagy nyár van... A motor hibátlan.

A lendkerékhez csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem minden ilyen autón lehet kicsit hallani valamennyire. Én 70 000 km-el vettem a paripát most 105 000 km van benne, és ugyan olyan mint akkor. Együtt lehet vele élni, nem túl zavaró ..... már :)
Ha oda van figyelve a vezetésre, akkor nagyon sokáig el lehet vele menni.
Egyik szerviz azt mondta, ha szétesik akkor sem tud nagy kárt okozni, mivel a kuplungot igy is úgy is cserélni kell... és zárt részben van.
Mások azt mondják tud galibát okozni ha ott elszabadul a lendkerékből valami.

Nehéz igazságot tenni :)

Ha hallom erősödni a hangot, megcsináltatom. Nem olcsó 160 000 - 200 000 Ft lenne kuplunggal együtt a cserélni.
(autó vélnél jó alkualap lehet)


Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Lux Kapitány (1864)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1868
Szia Gábor!

Évszaktól függetlenül bele futhatsz nagy csalódásokba.
Amiatt a "téli" mondás miatt ne óvakodj nyáron dízelt venni!
Sok utána járás, márkaszervizes lekérdezés, stb...

Kitartás!!!

Járj sikerrel és számolj be majd, üdv.:
Balázs
Előzmény: rg.406 (1867)
rg.406 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1867
Ebben az esetben csak arra godolok,hogy ha kivan a motor télen nehzebben indúl be.
A kereskedők szoktak azzal trükközni,hogy a megbeszélt idő előtt járatják a motort,majd mikor a vevő megérkezik és kéri,hogy indítsa be csodák csodájára az első pöcre beindul.
Ezt csak hallotam,sajna még dieselem nem volt.Most nézem az elsőt és kicsit aggódom,hogy nehogy egy pofonba beleszaladjak.


Üdv.
R.Gábor
Előzmény: Lux Kapitány (1864)
rg.406 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1866
Szia birobandi!

Holnap majd fülelek,hogy hallok-e valami nem odavaló hangot.
Adatok közül amit lehet a szakszervízből lekérek.
Holnap már okosabb leszek.
A segítséget köszönöm.
Üdv.
R.Gábor
Előzmény: birobandi (1860)
rg.406 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1865
Szia !


Igen ez az.
Egy Pécsi kereskedésben van, holnap megyek megnézni.A kereskedő szerint nagyon szép karcmentes állapotban van.Ez majd holnap kiderül.
Remélem nem lesz vele gond.

Üdv.
R.Gábor
Előzmény: Jancsi66 (1859)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1864
"... Azt mondják,hogy dieselt csak télen szabad venni, ..."
No, ilyet se hallottam még. :o)
Mi lenne erre a magyarázat???
Előzmény: rg.406 (1856)
Hajduka Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1863
Ja és csak a panelt kell átrakni . A szárat pedig 2200 Ft-ért másolták .
Nekem jó lett.
Hajduka Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1862
carthings.eu innen tudsz 10000 Ft -ért kulcsházat rendelni , nyers kulcsszárat is adnak hozzá
Előzmény: Balika123 (1851)
gasparv Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1861
Nagyon szép a színe... de nem bézs, hanem barna :))
Előzmény: Jancsi66 (1859)
birobandi Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1860

Szia rg.406
Igen a Hdi-ben kettöstömegű lendkerék van. Volt olyan amelyik 8 000 Km-nél mér zörgött és van amelyik 150 000-nél még néma. Meghallgatod, a kezdő problémát úgy hallod meg, ha a motor leállításakor jellegzetes kerregő hangot ad. A szervízben biztosan segitenek.

A magas felszereltségüekben van gyári szönyeg.
Üdvözlettel. birobandi

Előzmény: rg.406 (1858)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1859
Szia rg.406!
Csak nem ez az? Mert ez így a képekről nagyon szépnek néz ki.
Pug407
Egyébkén azt, hogy a kettőstömegű lendkerék mennyi km-t bír ki szerintem nehéz lenne megmondani, sokmindentől függ, főként a vezetési stílustól meg a szerencsétől. Elvileg 150-200e km-t ki kellene bírniuk, de ez ritkán van így. A szőnyegről annyit, hogy én is használtan vettem az autót és nekem benne volt. Bandi kollegám válaszához még annyit tennék hozzá, hogy ha nagyon ki van a kettőstömegű, akkor indításkor vagy leállításkor érezhetően jobban rángatózik a motor.
Üdv! Jancsi66
Előzmény: rg.406 (1856)
rg.406 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1858
Szia !

Még egy kérdésem lenne: a kettöstömegű lendkerék kb.mennyi km-t bír?
Úgy tudom a Pug is belerakja a dieselekbe.
Illetve gyárilag adnak-e a 407-sekhez autoszőnyegeket, mert úgy tudom,hogy ehez nincs pedig Supreme kivitel.


Köszönöm
R.Gábor
Előzmény: birobandi (1857)
birobandi Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1857

Szia rg.406!
A 2,0-ás Hdi-nek 30 000 Km a szervíz periodusa. A jó tanácsom, vagy félidőben (15 000-nél) oljat cseréltetni, vagy ami gazdaságosabb és megfelelő, átállítatni 20 000-es periodusra.

Érdemes gyári szervízben kiolvastatni, mindent amit lehet a komputerből illetve a Peg.-nál tárolt adatokat lekérni.
Amenyiben igényled, kitünő, megbizható Peug. szervízt tudok neked ajánlani: http://www.peugeot-monor.hu/ Nagyon megbizható jó szakaemberek. A 2,0 Hdi egy bevált kiváló motor.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: rg.406 (1856)
rg.406 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1856
Sziasztok.


Találtam egy 407 2.0HDI-t 3 évest 80.000 km-rel.
Érdeklődnék,hogy a dieselnek milyen km-ként van a szervízperiódusa?
Azt mondják,hogy dieselt csak télen szabad venni, sajna most a nyár felé haladunk.
Szerintetek ,hogy lehet azt kideríteni,hogy a kocsi motorjával minden rendben van-e.
Márkaszervízbe természetesen elviszem állapotfelmérésre,csak kérdés az,hogy ott kidrülnek-e a problémák.(persze ha egyáltalán vannak)

A sgítségeket előrre is köszönöm.

R.Gábor
janika1974 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 1855
Szia.
A vaterán árulnak 5-6 ezerért. Állítólag csak a kulcs belsejét kell átrakni.
Előzmény: Balika123 (1851)
UnitedParcelService Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1854
29000 Ft- ért tudok ha az olcsónak számít.
Előzmény: Balika123 (1851)
janika1974 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1853
Sajna ismét eltört a szelepem a szelepsapka alatt.
Ez már a második egy hónap alatt:/
Real_77 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1852

Szia!

 

Gyári kb. 30-35e Ft. Csak komplatten rendelni kód alapján, ja és fel kell tanítani az + költség.

 

Utángyártottal ne próbálkozz, azok mind nagyobbak. Én sem találtam utángyártottból jót.

 

Real

Előzmény: Balika123 (1851)
Balika123 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1851
Sziasztok!
Komplett bicskakulcsot nem tud valaki olcsón?
tango22 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1850
Köszönöm gyors válaszod, rt3-as a rádióm és amikor kiválasztom a kívánt nyelvet és le ok-om, mindig azt írja , hogy rakjam be a konfigurációs cd-t.
Előzmény: birobandi (1848)
birobandi Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1849
Szia tomyka34Sajnálom, hogy rángatás ügyben nem tudtam konkrétabb segitséget adni.
Szönyeg a szervizekben (gyári) 15 ropi körül van.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: tomyka34 (1846)
birobandi Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1848
Szia tango22!
Amennyiben RD-4-es kijelződ van, ott a menűben át kellene tudnod állítani, tehát ha nem műkxik, az akkor hiba. Szoftverfrissítés. RT-3-ast nem ismerem, de a pontos leírások megtalálhatók a Neten. http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/code/index_hu_hu.htm
Üdvözlettel: birobandi
Előzmény: tango22 (1847)
tango22 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1847
Üdv mindenkinek!
Egy egyszerű kérdésem lenne, a központi kijelző menüjének szeretem volna franciáról angolra állítani, de azt írja rakjam be a konfig CD-t,de nekem nincs olyan:(
Nem tudna valaki ebben segíteni, hogy hol lehetne hozzá jutni ilyenhez, vagy letölteni:)
tomyka34 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1846

szia......

 

köszönöm a gyors választ neked!!!!bemegyek majd valamelyik szervizbe a héten.....pedig most lett kicserélve minden szűrő meg az olaj is....és az a fap os adalék tartály is majdnem tele van.....bár nem huzatom soha nagyon ritkán megy a fordulat 2000főlé..lehet ez a baj..de köszi......nem tudsz valahol ocsoért szép szőnyeg garniturát????,,,,,szép napot....tomy

Előzmény: birobandi (1845)
birobandi Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1845
Szia tomyka34!
Kijelző: Sajnos eldobós. Valamikor megmelegedett a napon és az LCD ezt nem kedveli.
Motor rángatás: Jó szerviz meglátogatását tudnám tanácsolni, mert sajna sok minden okozhatja. Egy cső falsot szív, egy szelep nem pontosan zár, üzemanyag szűrő eltömödve, stb. Szervizben valószinűleg elöször kiolvassák a hiba listát és ennek függvényében lépnek tovább.
Napfénytetődhőz nem tudok hozzászólni.
Üdvözlettel. birobandi
Előzmény: tomyka34 (1844)
tomyka34 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1844

sziasztok!!!

 

407sw-van.2.0 diesel fap..egy kis segitséget szeretnék kérni tőletek..az elektromos napfényrolóm nem működik rendesen...ahogy én nézem nincs letörve semmi..az első része jön megy szabadon de nem húzza a többit magával mi lehet a baja és hogy lehetne orvosolni hogy betudjam húzni az egészet....a másik problémám hogy a kijelzőm egy idő után szinte láthatatlan,reggel amikor beülök az autóba egy ideig jól működik....és sajna van még egy hogy néha alacsony fordulaton rángat és hullámzó a teljesitménye....ahogy gázt adok minden jó......légyszives ha tudtok mondjatok ezekre valami megoldást.......köszönöm...tomy

Real_77 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1843

Sziasztok!

 

A négy téli gumi elkelt.

 

Real

userik Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1842
Szia Balika123!


Nem tudom te hol voltál, de engem megint elhajtottak mint a nem kívánt gyereket, azzal hogy a féképekről meg tudták állapítani azt hogy az enyémnek a festés hibás, nem a kaszni!!!! a fényképrőőőől?????

Arra pedig 3 év a garancia, és az enyém meg csak épp hogy mult 3.

Hét nem tudom szerencséd volt. :(

Én esküszöm elment a kedvem a peugeottol, pedig gyerekorom óta szeretem.

A következő kocsi 1 Kia seed kombi lesz.
Előzmény: Balika123 (1839)
birobandi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1841
Szia Balika123

Ajtót csak akkor kötelesek cserélni, ha olyan a korrozió mértéke. -Gondolom, azért nincs teljesen átrozsdásodva.

A fényezés egy ideig valamennyire el fog ütni, idóvel "összeérik". Az elütés mértéke az autó korától és állapotától (garázsban tartott e?) függ.

Csere autót szerintem nem fognak (ingyen) adni, de megpróbálhatod.

Semmibe sem szabad neked kerülnie.
Üdvözlettel. birobandi

Előzmény: Balika123 (1839)
gasparv Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1840
Szia Fantom 306!

Én ezt a témát elég tüzetesen körüljártam, jó néhány szervizzel beszéltem.

Nem olyan egyszerű a dolog ahogy elsőre látszik.
Mivel a kábelköteg nem fog megegyezni. Az meg hogy új kábelkorbácsot rakjanak bele, szerintem egy vagyon. A GPS antenna sincs benne amit utólag kell pótolni.
De ezt alvázszám alapján 90% pontossággal meg tudnák mondani mi kell hozzá.

Amúgy meg az én véleményem a dologról:
A 407-nek nem az erőssége az elektronika, azt figyeltem meg minél több kütyüt raksz bele annál instabilabb. (Tolatóradar; Xenon stb..)
Én így elfogattam ahogy van, nem vacakolok vele. Igazán jól felszerelt a Symbol így is.... Legközelebb ha szükségem lesz még extrára akkor olyan autót veszek amiben gyárilag benne van.
Néhányan megfizettük már itt a "tanulópénzt" :-/

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Fantom306 (1827)
Balika123 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1839
Sziasztok!
Ma kaptam választ a garanciális hátsó ajtóm rozsdásodás javitására 1.5 hónap után, és úgynéz ki hogy lefényezik az ajtót.
Illyenkor nem gyári ajtót szoktak cserélni?
Nem fog elütni a fényezés?
Csere autót szoktak illyenkor adni?
Mibe fog ez nekem kerülni?
Bocs a sok kérdésért de most van csak dolgom illyen garanciális javitással.
Üdv mindenkinek
Előzmény: userik (1809)
Real_77 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1838
Már írtam:)
Előzmény: Mr.Dimitrij (1836)
Real_77 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1837
Bocs elírtam 205/60/R16
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1836
Várlak a 3008 topikba, kicsit amúgy is leült. :-)
Előzmény: Real_77 (1835)
Real_77 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1835

Nem ment el gyorsan, mert sajnos nem jelentkezett senki rá:( A végén sikerült megegyeznem a kereskedővel, hogy beszámítják az új árába. Ellenben papíron nem a legjobb áron számolták be, de a másik oldalon az új árából jelentős kedvezményt kaptam, na meg 4 téli gumit is kierőszakoltam.

 

Erről jut eszembe van eladó 4 télim (1 telet futott kb.: 2500km) lemez felnire szerelve.

 

Barum Polaris 2: 205/65/R16

 

Ha valakit érdekel, írjon.

 

Felni:  7e Ft/db

Gumi: 15e Ft/db

Kompletten: 88e Ft.

 

Azonban ha közületek venné meg valaki egybe: 75e Ft-ért elviheti.

 

Real

 

Előzmény: Lux Kapitány (1832)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1834
Segítsetek pls, újabb "jelenség" van:

Azt vettem észre, hogy az olajhőmérséklet visszajelző műszerem néha mér / mutat, néha nem mér.

épp egy hosszabb utat tettem meg (kb. 2 óra) és feltűnt, hogy "nullán" áll a hőmérő. Aztán egyszer csak 3-4 mp alatt felkúszott a mutató normál állásba, majd pár km után megint azt vettem észre, hogy nem mutat semmit.

Nem ismerem az olaj hűtés működését, de felteszem, hogy nem úgy működhet, mint a víz esetében, hogy valami termosztát szabályozza az áramlását.

Hol kell megtaláljam a motortérben (gondolom a motoron valahol? vagy a turbón?) az olaj hőmérőt? Lehet valami kontakt hibám van.

Valaki?

Köszi,
Balázs
Jancsi66 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1833
Szia Fantom306!

Kicsit lemaradtam, vacakolt a netem. Egyébként teljes mértékben osztom Bandi kollegám véleményét.

Üdv! Jancsi66
Előzmény: Fantom306 (1827)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1832
nagyon gyorsan elment!!! :-o
(vagy sokáig hirdetted, csak itt nem jelezted?)
Előzmény: Real_77 (1830)
birobandi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1831

Szia Fantom306!

Remélem nem sértelek meg, hogy én válaszolok és nem Jancsi66. Amennyiben a kütyü hibátlan, nagyon jó az ár.
Üdvözlettel: birobandi

Előzmény: Fantom306 (1827)
Real_77 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1830

Szia!

 

Fájó szívvel, de el.... Péntekre lesz meg a másik.

 

Real

Előzmény: Lux Kapitány (1829)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1829
Már el is adtad???
Nincs fent a hirdetés...
Előzmény: Real_77 (1826)
hahóó Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1828
szia fantom 306. :)

érdekelne engem is a szines kijelző ha megkérdezed a z ismerősödet:)

amugy én is most cseréltem egy hete kijelzőt vadi újat vettem, de ha a szines tényleg ennyi és rendben van akkor én szivesen eladom az én kijelzőm annak akit érdekel:)
amúgy 55-ért vettem egy hete. nagyon egyszerű kicserélni de még be is kell tanitani a központi csatlakozón keresztül szervizben egyébként mert különböző felszereltségnek megfelelően kell konfigurálni. pl: ha dupla digit klimás az autó.
a szervizes beállitásra is tudok normális szervizt ajánlani. :)
Fantom306 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 1827
Szia Jancsi66!

A kijelzővel kapcsolatban:
Nagyon köszönöm a választ, utána néztem én is a fórumban és hát azt lehet mondani, hogy a csere lesz a megoldás. Megkérdeztem a Gablininál és azt mondta a srác, hogy kb. csak az anyag 55 eFt + szerelés 10 eFt. Azt javasolta, hogy nézzek bontóba, de sajna konkrétan hiánycikk, ha van akkor azonnal elviszik. Az egyik cimbi tud 90 eFT- ért kompletten kijelzőt+rádó panelt, szerinted ez megéri ? ( Színes LCD+DVD+MP3+Navi+GSM ) ? Szia Fantom306
Előzmény: Jancsi66 (1800)
Real_77 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1826

Na ja fáj is a szívem érte........ de a másik oldalon meg a 3008-as is ott van a szeren.

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_sw_2.0_hdi_sportline-3851089

 

Itt vannak képek

Előzmény: Mr.Dimitrij (1825)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1825
Ej, de vissza fogod még ezt sírni! :-)
Előzmény: Real_77 (1824)
Real_77 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 1824

Sziasztok!

 

Szomorú szívvel megválnék 407 sw-mtől, de csak upgrade miatt (3008-ra).

 

Amit tudni kell róla:

2005/03. havi

106e km (garantáltan valós és mo.-n vásárolt)

Sportline

2.0HDI

 

Extrák:

Félbőr elektromosan állítható és füthető ülés, JBL Hifi+CD tár, tolatóradar, elektromos gyerekzár, panorámatető, xenon+lámpamosó (gyári!!!), riasztó, váltózár, el. beforduló tükrök, eső-, fény szenzor, aut. sötétedő belső tükör, fehér számlapos óra, keréknyomás ellenörző, alufelni (16" vadi új pirelli p7-es gumik.)

 

Amit tudni kell még:

Az autó magyarországi végig márkaszervízelt. És hibamentes. 

cserélve lett rajta a kettős tömegő lendkerék komplett kuplung szettel (ez már az új verzió), kormányszervó cső. Garázsban tartott és nem dohányzó.

Műszaki 2011.03.hóban jár le. 

 

Ja és nagyon szép állapotban van:)

 

irányár: 2.790.000.-

 

Real

 

 

rg.406 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1823
Sziasztok !


Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és a segítséget, remélem különösebb bonyodalmak nélkül sikerül megtalálnom a 407-et.
Ahogy írtátok a dieselt meggondolom.Szomorúan olvastam, hogy a 406-oshoz képest a minőség nemhogy javult volna hanem romlott.(de ez már csak így megy a mai világban).
Ha meg lesz a cicus rakok fel róla pár képet.
Esetleg ha még eszembe jutna pár kérdés arra szívesen venném a további segítségeteket.
Előrre is köszönet.

Üdv.
rg406
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1822
Igen, vannak magas jelszintű bemenettel rendelkező eszközök, de azok legtöbbször szörnyű hangminőséget adnak, még mélynyomó szinten is. Arról nem beszélve, hogy hangszóróról sem egyszerű levenni szépen a jelet, mivel át kell fűzni a vezetékeket az ajtón... :-/
Előzmény: Lux Kapitány (1821)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1821
még az jutott eszembe, hogy erősítőt úgy tudom, hogy utólag a hangszóró vezetékre szoktak kötni (lehet ez megoldás neked is).
Előzmény: Mr.Dimitrij (1819)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1820
aux1 biztos van, nekem arra van kötve a kihangosító (de nem én szereltettem, így többet nem tudok róla). lehet kapni a kesztyűtartóba USB boxot is (vagy mi a szöszt), azt is oda kötik gondolom.
Előzmény: Mr.Dimitrij (1819)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.13 0 0 1819
Nem tudjátok, hogy az alap gyári rádiónak van valahol vonalszintű ki- és bemenete? Kimenet a hifi bővítéshez, bemenet a kihangosítóhoz kellene.
Köszi előre is!
gasparv Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1818
Szia!

A Peugeot diesel motorokat megtalálod más márkákban is.. ennek oka van.
Motorikusan a legjobbak közé tartozik.

Ami ellenben az elektronikát illeti... van akinek a ez több törődést igényel mint más modelleknél. Általában "vak lárma", hozzá lehet szokni.
Valamit valamiért. :))
Én is mindezek ellenére családtagként tekintek az enyémre.... sok furcsasága és elektronikai gyengesége ellenére újra szeretem :)))

Mielőtt bármit megveszel mindenképp VIDD el márkaszervizbe, ott ha ráteszik a számítógépre 0 km kora óta menti a hibaüzeneteket. Ezt összevetheted az állítólagos kilométeróra állással, így nem érhet akkora meglepetés... hogy kétszer annyi km van benne mint amit állítanak. (sajna sok ilyen eset van)


Ha megengedsz még egy jó tanácsot, ne vegyél külföldről behozott autót, bizonytalan előélettel.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: rg.406 (1812)
Jancsi66 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1817
Szia rg.406!
Az én Oroszlánom /egyébként 2.0 HDI limuzin/ 15 hónapja, 82e km-el vettem és azóta jó 30e km-t toltam bele (lekopogom) különösen nagyobb gond nélkül. Értem ezalatt, hogy menet közben még nem hagyott cserben. Igaz eddig még egyik sem, pedig a mostani „pug”-om már a hatodik egymást követően. (Pár oldallal korábban írtam én is néhány problémát.) És bár userik egy kicsit erősen fogalmazott a „papírmasé” jelzővel, alapjában véve sajnos igaza van. Valóban egyre többet kell költeni a mostani autókra, viszont nem is azt a komfort érzetet adják, mint pl. az első 405-söm. Ha veszed a fáradságot és visszaolvasgatsz, sok hasznos információt megtudhatsz ezekről az autókról. Bár a legtöbben itt sok esetben a problémáinkkal fordulunk egymáshoz, így első ránézésre több lehet a negatívum, mint a pozitívum, azért ez ne riasszon el. Én kíváncsiságból belenézegettem pár hasonló kategóriájú autók fórumaiba és ott se jobb a helyzet. Egy szónak is száz a vége, többen bajlódunk kisebb-nagyobb problémával (tisztelet a kivételnek lásd birobandi) azért szeretjük ezt a márkát. Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj meg minél kevesebb km-el venni autót már amennyire ellenőrizni tudod az előéletét, s a többi már csak rajtad áll.
Üdv! Jancsi66
Előzmény: rg.406 (1812)
sztvibi Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1816

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem, mert 407-es 2.0hdi-ben az üzemanyagnyomás szabályzó szelep tönkrement. Lehet-e javítani vagy a csere mennyibe kerülhet?

birobandi Creative Commons License 2010.05.11 0 0 1815
Szia rg.406!
Én szeretnék a tényeknél maradni, majd Te értekeled. 2005-ös évjáratú 1,6 HDI az enyém, első tulaj vagyok. 82 000 Km-t mentem. Kettős tömegű lendkereék csere garanciában (20 000 Km) alsó gömbfejek (60 000 Km), első fék betétek, tárcsával (80 000 Km). Eddig ez az autó története.
Üdvözlettel. birobandi
Előzmény: rg.406 (1812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!