Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

acsi65 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 2314
sziasztok
tud valaki segíteni? az egyik ablakmosó fúvókán nagyon gyengén jön a folyadék. levegővel át tudom fújni. hogy lehet állítani?
userik Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2313
Halihó! Itt probáld meg :www.jofogas.hu
Előzmény: Lux Kapitány (2312)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2312
Sziasztok!

Téli gumi vásárlás kapcsán elgondolkoztam rajta, hogy (ha pénzemből futja) vennék acél felnit is. Találomra néztem egy árlistát és a 6.6J*16 H2 jelzésű felni ott 18.700 Ft-ért van. (Nem tudom milyen márka / minőség lehet).

Nincs valakinek eladó, kifogástalan állapotú 4db felnije (Bp)?

Köszi,
Balázs
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.10.06 0 0 2311
Köszi Birobandi!
Előzmény: birobandi (2309)
c_balint Creative Commons License 2010.10.03 0 0 2310
Kicseréltettem az ABS,ESP,ASR érzékelőt, a jobb hátsót kellett.12 000 ft volt.Pár hsz el ezelőtt pedig a fék kopásérzékelő kábele azért szakadt el mindkát oldalon mert hozzáér a kerék valamelyik része.Érdemes lenne nektek is megnézni,hátha nektek is el van szakadva.
birobandi Creative Commons License 2010.10.01 0 0 2309
Szia Lux Kapitány !

Az én szerény ismereteim szerint a kettőstömegeü csere érettségét kétféle módon lehet megállapítani:
1, A már sokszor kitárgyalt jellegzetes hang alapján.

2. Amennyiben szétszedik, pl. kuplung cserénél.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Lux Kapitány (2306)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2308
ez nem jön össze, sorry.
1024-es hozzászólás, 2009. október 5-én.
Előzmény: Lux Kapitány (2307)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2307
A két linkből Gyufa81 linkjét elcseszte a fórummotor:
Előzmény: Lux Kapitány (2306)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2306
Sziasztok!

Beijesztett a szerviz, hogy csere érett a kettős tömegű lendkerekem. (2.0 HDi).
Gyorsan rákerestem a témára itt a fórumban és <a href="http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=93992003&t=9110026" target="_blank">Gyufa81</a>, illetve Gasparv történeteit olvastam át.

Nos, én kb. semmilyen hangot nem hallok. Se az autóban ülve, se mellette állva. Se menet közben, se a motort leállítva. Se nem ciripel, se nem zörög. Nem tudom miért mondhatták, hogy valószínűleg cserélni kellene?

Azért vittem ellenőrzésre, mert pár napja valami rejtélyes zörgés jött elő, olyan esetben, amikor egy nagyobb úthibán / döccenőn hajtok át. Ekkor egy (leginkább merev rudazatra vagy pl kipufogó csőre emlékeztető) berezonáló hangot hallok alulról és leginkább a vezetőülés alól vagy előle.

Rendelnek valami hővédő lemez patentokat (gondolom ez zöröghet), de ajánlják a lendkerék cserét.

Ha az lenne csere érett, akkor a leírások alapján jellegzetes hangot adna. Nem?
És mondjuk nem ilyen "berezonálós" hangot és csak erősebb döccenéskor "nagyobb" sebességnél.

Kezdjek gyűjteni? ;-)

Köszi,
Balázs

U.i: esetleg anyósülés zörgés témában tapasztalata valakinek (a cserén kívül)?
birobandi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2305
Szia gasparv!
Nem, mindegyik még gyári, 20 000-ként mérik a szervízben, eddig még jó volt.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: gasparv (2300)
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2304
Szia!

Én a biztosítéktáblát ellenőrizném először.

Üdv.
Előzmény: Balika123 (2302)
userik Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2303
Csomagtartoban van egy biztosíték tábla ott nézd meg első körben a biztijét.
Előzmény: Balika123 (2302)
Balika123 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2302
Sziasztok! Nem működik a hátsó ablaktörlőm, mi lehet a baj, hol (hogy) keressem a hibát??
userik Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2301
Amugy a srác nem irt árat Én irtam hogy láttam a neten én is olyat kb 70e forint 200 angol font.
Üdv egy másik műhely. :)
Előzmény: betg (2295)
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2300
Akarom írni .... :)) Te már cseréltél lengéscsillapítót?
gasparv Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2299
Én biztos kivenném az ülést,és meghúznék minden csavart.... nem létezik hogy tönkremenjen benne valami...

Bandi! Te más cseréltél lengéscsillapítót?
Előzmény: birobandi (2298)
birobandi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2298
Szia Lux Kapitány!
Ez az anyós ülés zörgés több esetben felmerült fórumokon. Állítólag csak cserével tudtak a szervizek megoldást találni. Agyrém!!
A lengéscsillapító felújításnál szerintem az árkülönbözet a döntő tényező. Nem tudom, hogy van e akkora különbbség, hogy megérje? A gyári Peug.-ról az a hír járja, hogy jó minőségüek, eddig én is ezt tapasztalom.
Üdvözlet: birobandi
Előzmény: Lux Kapitány (2296)
BéckeK Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2297

Sziasztok!

 

A bal hátsó kerekem(belülről) melegszik, vagy inkább langyosodik, de érezhetően melegebb, mint a többi kerék, kb 100-200 km után pedig elkezd visítani. Valaki tapasztalt már hasonlót? Okaként egy enyhén fogó fékre tudok gondolni, létezik ilyen? Pontos okát csak szervízben tudják kideríteni?

Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2296
Sziasztok!

Két apró ügyben segítsetek ki pls:

1) Van valakinek tapasztalata "anyósülés zörgés" ügyében? Egyre jobban zavar, hogy ha nem ül rajta senki, akkor állandóan berezonál az úthibákon. :-/

2) Lengéscsillapító felújításról mi a véleményetek? Mikor érdemes és mikor nem ilyenre adni a fejem? Lehet hamarosan kellhet vele foglalkozzak.

Köszi,

Balázs
betg Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2295
Üdv no én nem akarok veszekedni ilyen hülyeségen de az árat írta ,hogy 70e ft tehát tudtam ,hogy mire igérek és én nem vagyok lehúzós műhely teljesen elbeszélünk egymás mellett részemről ennyi de legközelebb te is légy figyelmesebb mielőtt kritizálsz bárkit is .
Előzmény: userik (2292)
birobandi Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2294
Szia Rollah !
Nem sok gond szokott lenni az 1,6HDI-vel, nekem az eddigi 92 000 Km alatt szinte alig-alig. A tempomat kiválóan hsználható, jó döntés szerintem a magas felszereletség. (Hollandiában XT)

A hangját érdemes megfigyelni -kettőstömegű lenditőkeréknek, előfordul hogy zajos és drága  a javítás, futóműnél csak a tűgörgős gömbfej szokta megadni magát -nem túl költséges a cseréje, motornál a műanyag fedél alatt érdemes megnézni, nincs e kifújási nyom. Esetleg még a főtengely ékszíjtárcsája érdemes figyelemre és hallgatózásra. A fogyasztás -az enyém 4 ajtós (!) 5,5l/100 Km körül szokott lenni, persze ez vezetési stílustól is függ.
Üdvözlet: birobandi

Előzmény: Rollah (2293)
Rollah Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2293
Sziasztok!

Használt Peugeot 407 SW vásárlására adtam a fejem. Kell a nagy méret és a benzin-dízel literje közt itt elég nagy a különbség.
Van még 2,5 hónapom, amíg hazamegyek és megejtem a dolgot, épp ezért időben szeretnék érdeklődni. 1.6 HDI lenne a kicsike, mivel itt Hollandiában nem érdemes 120 fölött száguldozni az autópályán, mert pikk-pakk kikapnak a rend éber őrei. :)
Városban viszonylag keveset használnám, pláne, hogy a munkahelyemre majdnem háztól házig autópályán járok. Tempomat játszik mindenképpen, mert itt is belőném akár napi szinten, de egy hazaút nagyjából 1500 km, ahol igazán jól jönne. Jöttem azzal is, anélkül is, és sokkal kevésbé volt fárasztó, mikor olyan verdában ültem, amiben nem kellett a gázt nyomnom 15 órán át.

Mire érdemes odafigyelni vásárláskor?
Fogyasztás terén mik a tapasztalatok?

Üdv:
Rollah
userik Creative Commons License 2010.09.28 0 0 2292
Hurrr Hurrrr. Ne haragudj de te állítottad saját magad úgy hogy Te olcsobban megcsinálod, mielőtt tudtad volna a másik árat.... :D

Te csak modasz bármit és mident olcson csinálsz, ez igaz te sosem állítottad hogy profit orientált lennél, de sajnos az ilyen kijelentések erkölcsileg aggályosak, gazdaságilag megkérdőjelezhetőek.

Üdv Erik.

ui: nem bántásbol de minden műhely ilyen.
Előzmény: betg (2291)
betg Creative Commons License 2010.09.27 0 0 2291
Remélem elolvastad és megérteted ,hogy nem pénzért mondok bármit fő hurrogó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: userik (2285)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2290
Attól függetlenül, hogy én magam a FAP-ot nem iktatnám ki (ennyire azért vagyok környezettudatos is), de a két hivatkozott írást (főleg a részecskeszűrők működéséről) hasznos volt elolvassam.

Köszi érte!
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2289
Még annyit hozzáfűznék a cikkben leírtakhoz ,hogy az adalékos rendszerre is igaz ez de ott kisebb mértékben kerül gázolaj a motorba mert a korom az adaléknak köszönhetően alacsonyabb hőmérsékleten ég el ezért valamivel kevesebb gázolaj kell az után égetéshez . Remélem egy kicsit érthetőbb már a FAP rendszer működése
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2288
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/megsporolna_egy_motorfelujitast_csereljen_olajat-3187

Például.
betg Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2287
Ha így érzed akkor csak gratulálok neked, ez egy lehetőség én felajánlottam ,hogy kedvezőbb áron megcsinálom neki, nem kötelező , elnézést ha valakinek megbántottam a cizellált lelkületét . A FAP valóban nem hülyeség és ha keveset jársz városban és karbantartod jól működik de ettől függetlenül vannak káros hatásai is .
A környezetvédelmi mérésnél nem tesznek különbséget ,hogy FAP-os vagy sem PL:
2.0hdi 100kw RHR kóddal van FAP -os és nem FAP-os kivitel is és ugyan abba a környezetvédelmi kategóriába tartozik aki nem hiszi nézzen utána
Előzmény: userik (2285)
Erikaviking Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2286
Pedig tényleg higítja!
Pl a Mazda 6-ban a nívópálcán van min és max jelzés mint minden normális autón. De ott a max fölött van egy újabb max is amit ha elér a növekvő!! szintje akkor szintén olajat kell cserélni. Elég szarul működik a részecskeszűrője. Arra majd kiváncsi leszek, hogy ha a motor elkezdi enni az olajat, de a gázolajjal meg hígul és a szint mégsem nő, akkor hány motor fogja beadni a kulcsot...
Itt egyébként részletesen le van írva mi miért van:
http://www.reszecskeszuro.hu/reszecskeszuro_mukodese.html
Előzmény: userik (2283)
userik Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2285
Ja mi hurrogók azok vagyunk akik megprobálnak segíteni egymásnak és nem csak kuncsaftokat jönnek ide keresni mint te!!

Pénzért bármit bemondok én is ha abbol élek mint te.
Előzmény: betg (2282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!