Keresés

Részletes keresés

Primőr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 632
És akkor mi a tér? És mi az energia?
Előzmény: TEODOR (631)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.31 0 0 631
A fény a tér energia állapota az anyag a tér sűrűsödése .
Előzmény: Primőr (630)
Primőr Creative Commons License 2006.05.31 0 0 630
629 hozzászólás után is arról vitáztok, mi a fény? Ezek szerint nem sok sikerrel.
Engem is nagyon érdekelne a dolog. Valójában a fény az elektromágneses sugárzásnak egy bizonyos frekvenciatartományba eső része, s ezt a szemünkkel érzékelni tudjuk.

A kérdés tehát az, hogy mi az elektromágneses sugárzás. Én sem tudom. Szeretnék választ kapni!
habár Creative Commons License 2006.05.31 0 0 629
Tudtam, hogy Te mellém állsz. (...habár egész jó).

Olvass bele az "És mégis Föld-leány a Hold" topikba.
A 683,684 hozzászólásban tréfásan írok a Fényről, az EM hullámról, de komolyan gondolom.
Előzmény: TEODOR (628)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.31 0 0 628

Nem az én honlapom habár egész jó .

Előzmény: habár (627)
habár Creative Commons License 2006.05.30 0 0 627
De kedves Teodor.
Örülök, hogy eszet osztasz, mint mindenkinek, aki azt teszi, és én is ezt teszem, már a következő hozzászólásban is, ráadásul igen markánsan,- hiszen már órák óta rákészülök.....

De a probléma MÁS! Ügyrendi jellegű.

A Te 562 hozzászólásodat megnyitva ugyanis -három könyvre jött ugyanaz a LINK: "Jómagam", amire rákattintva, mert azt hittem, hogy a Te honlapod, vagy email címed, egy idegen ürge válaszolt!

Te is idegen vagy, de úgy nézett ki az egész, mintha az a Te email címed lenne! Érted?
És én azt hittem, hogy Te el tudod küldeni a cikket. Ezért írtam.
És ez az, amit nem értek, hogy került rá egy idegen ürge email címe a Te általad küldött linkre, háromszor is.

Mert nincs semmi baj, csak furcsa. Mert lehet hogy az én gépemen, vagy a tiéden van valami fura vírus? Vagy az Index játéka? Vagy mi ez?
Ezért kértelek, hogy Te is ellenőrizd! Ezt most nem tréfaképp írom. Nézd: ?-I) csupa kérdőjel vagyok.

Előzmény: TEODOR (625)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.30 0 0 626

Fogadjátok már el , hogy nincs olyan mint foton.

Ami halad az hullám , ami kölcsönhat az anyaggal az a foton , az nem egy egység az egy bizonyos számú hullám , hullám adag , energia mennyiség.

Ez a szám anyag függő lásd a fémek izzitásakor más szinű fényt bocsájtanak ki .

 

Előzmény: Gézoo (620)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.30 0 0 625

Habár szeretnék eszett osztani , erre még nem került sor eddig , nekem is fogytán van .

Gondoltam az adott honlapon leirtak érdeklődésre tarthatnak nálad is számot.

Előzmény: habár (619)
mmormota Creative Commons License 2006.05.30 0 0 624

Mert kettő vagy több foton csoportja is szállíthat annyi energiát mint egy magasabb frekijű egyetlen foton...

 

Attól függ, mire akarod ezt az épületes kijelentést használni.

 

Ha pl azt érted alatta: kellően sok mittudomén piros foton összenergiája nagyobb lehet mint egy ultraibolyáe - hát persze.

 

Ha viszont a piros foton energiája nem éri el mondjuk egy fotokatód kilépési munkáját, akkor sose fog 2 darab piros szövetkezni, hogy team munkában kiüssenek egyet... :-)

 

Előzmény: Gézoo (620)
Gézoo Creative Commons License 2006.05.30 0 0 623

Mármint???

 

   Nézz csak át a "Mi az energia?" topicba feltett kérdésre... Érdekes lehet a véleményed..

Előzmény: mmormota (622)
mmormota Creative Commons License 2006.05.30 0 0 622
Más szóval sehogy se lehet, simán egyszerűen nem úgy van.
Előzmény: Gézoo (620)
mmormota Creative Commons License 2006.05.30 0 0 621

A film ezüstje a fénytől feketedik... :-)

 

Előzmény: Gézoo (620)
Gézoo Creative Commons License 2006.05.30 0 0 620

Szia!

 

  Nem feltétlenül helyes az álláspontod.. Mert kettő vagy több foton csoportja is

szállíthat annyi energiát mint egy magasabb frekijű egyetlen foton...

 

   Na de, visszatérve a helyes megoldásra a kétréses kísérletnél...

 

Hogy lehet az, hogy ha egy kétréses kamrában fotolemezt és vele párhuzamosan

ernyőt helyezünk el, akkor ahol az ernyőn világos szakasz van ott a fotolemez

számára sötét.. és fordítva a fotolemez ott feketedik el ahol a kioltás van??

Előzmény: mmormota (465)
habár Creative Commons License 2006.05.30 0 0 619
TEODOR
Nyisd meg itt saját 562-es hozzászólásod, vagyis kattints a Jómagam honlapra.
5 db könyv címe látható benne, és nálam háromhoz a szerzőnél a "Jómagam" felirat és cím van.
Én úgy gondoltam, hogy ezzel azt jelzed, hogy van közöd hozzájuk.
De lehet, hogy ez egy címpárosító-vírus? Nem tudom hogy van e ilyen, ami kicserél egy címet?
Szóval most (is) értetlenkedem-nem értem, mit jelent ez. Mert az egyik mű, az árapályos érdekelt volna.
Előzmény: TEODOR (562)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 618
Jaj, Gézoo
A legközelebbit már héliummal töltöm.
Volt olyan is, amit kolbásszal töltöttem, elképzelheted.
Előzmény: Gézoo (617)
Gézoo Creative Commons License 2006.05.29 0 0 617
De ha héliummal töltöd akkor már ötszörös!
Előzmény: habár (615)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 616
Most estig nem leszek itt.
Előzmény: habár (615)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 615
Vagy ötször leírtam, hogy az Univerzumunk átlagsűrűsége ~1 nukleon/m3.
És ez "mező" formában mindenütt jelen van.
Így az Univerzumunk nem anyagtalan.
A hangsebesség egy szobában akkor is 300 m, ha azt teli rakod butorokkal, sőt, egy macska is rohangál benne.
Előzmény: Gézoo (612)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 614
"Mindig is voltak elmebeteg elméletek.. A múlt század eleji francia akadémia
matematikusai még azt bizonygatták, hogy miért nem lehet repülni.."

Tökéletesen egyetértek.
Az idő majd eldönti, melyik az, és melyik nem. És azt választja, amelyik akkor a legegészségesebb, mégha egy kicsi pattanása van is.
Előzmény: Gézoo (612)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 613
Én egy sokkal nyugodtam nézetet vallok:
A LITTLE -BANG-ot, (hogy legalább szép neve legyen, ha már olyan randa).

Vagyis, hogy a kollapszus során, mikor az EMGI sugárzás "bezáródott", Univerzumunk középpontja sok Mrd nagyságrendűre hevült.
Részben, mert a zuhanó, még le nem fékeződött tömegek felgerjedve egy ilyen fékezési sugárzást indítottak.
iszugyi biztos nem igazolná, de ezt az Ő mérései alapján mondom.
A zuhanó tömegnek ugyanis nemcsak külső, de belső ellenállása is van, ami belül gerjeszti (ahogyan egy lendkerék a fogaskerűkü szerelvény lefelé gurulását fékezhetné), és egy határon túl sugárzásként kiszabadulhat.

És ez a sugárzás egyetlen ponton -a középponban öszpontosult.

És minden nehéz elemet (nagyobbrészt), ez termelt, és II lökéshullámként 6 Mrd éve megtermékenyítette velük a fősorozatbeli csillagokat, amelyeket a korábbi I. lökéshullám, a gamma (EMGI) sugárzás már tömörített.

Így a létező természetes nehéz elemekből tudhatjuk, milyen volt a LITTLE-BANG hőmérséklete?
És ez felüről is lehatárolható, ha létezhetnek nagy atomsúlyú, ám mégis stabil elemek- a stabilitás szigetei, netán sok Mrd évig stabilak?
Mert ezek hiánya is arról informálna, hogy milyen volt a maximális hőmérséklete a középpontnak.
Ha csak annyira nem nehezek, hogy a III. lökéshullám még ide sem ért.
Mert akkor szabadalmaztatok egy 12 cm vtg. ólom esernyőt.
Előzmény: habár (611)
Gézoo Creative Commons License 2006.05.29 0 0 612

   Mindig is voltak elmebeteg elméletek.. A múlt század eleji francia akadémia

matematikusai még azt bizonygatták, hogy miért nem lehet repülni..

   Más elméletekről nem is szólva..

 

   A fényről pedig tudjuk, hogy anyagtalan vákumban is terjed.. sőt!

Az ottani sebessége amit állandónak tekintünk..

  Így a közegekbeni terjesése inkább ahoz hasonló, mint ahogy az IP csomagok központról-központra "terjednek".. 

Előzmény: habár (611)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 611
Gézoo
"Tudósok új bizonyítékkal álltak elő, ami alátámasztja azt az elméletet, mely szerint a világegyetem születésekor egyetlen másodperc töredéke alatt szubatomiról csillagászati méretekre duzzadt." (izé, ecet, akkor ez mlyen sebesség volt?)

És ezt nem én írtam. Tudom, persze, hogy vitatott. De igaz, hogy van ilyen nézet is.

És jóformán minden fizikai hullámjelenség sűrűségfüggő.
És miután szerintem az Univerzumunk kollapszus útján, egy tágabb VILÁGMINDENSÉG részeként jött létre, joggal feltételezem ezt. De mert számítottam, tudom, hogy sűrűsége 1 nukleon/m3, persze egy-két nagyságrend pontossággal.

Így a c fénysebesség, és a G gravállandó csak a mi Univerzumunkra jellemzőek.
Mert például a SAGGITÁRIUS "A" ban más az időlépték, a fénysebesség, a grav állandó is. Belül Ő egy másik univerzum, kívűl része a mienknek.

És ezt elvileg valahogy biztos lehet mérni is. Mert benne a fény alaposan lelassul.
Ezért ha oldalba rugják, jó sok időbe telik majd, amíg a másik oldalát fogja tapogatni.
Tudnám becsülni ezt a sebességet is.
Akarjátok? Megteszem.
Előzmény: Gézoo (609)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 610
Gézoo
"Értsd már meg:
Nem tűnik el! Attól, hogy nem t(l!)átod pont úgy ott van, mint az árnyék "teste"!!!
(Az árnyék testének a két véglap közötti térrészt nevezem..)"

Erre az érvedre- amelyet az elfogyó EM-re tettél- örökké emlékezni fogok.
De azért légy óvatosabb- gondolj arra- hogy ezt mások is elolvashatják...
Előzmény: Gézoo (602)
Gézoo Creative Commons License 2006.05.29 0 0 609

Nem habározok...

 

  A Big-bangban sem haladhatta meg semmi a fénysebességet...

A tér nem az ösrobbanással képződött, csak az anyag szóródott szét a BB-al.

  Sőt még az idő sem képződött a BB-al, mint azt néhányan, a modelt félreértve,

tévesen hiszik... Egy fogalom különben sem "képződik"...

Előzmény: habár (603)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 608
Vrobee
"Mindent megfontoltam. Mindent meggondoltam"
És azután- százszor is leírtam.
Te is.
Legyen....BÉKE.
Előzmény: vrobee (604)
vrobee Creative Commons License 2006.05.29 0 0 607
Bocs, a link lemaradt

De hát én is mondom (pontosabban ma még csak én), hogy a fénysebesség: sűrűség függő.
Mondani sokmindent mondanak. Vannak, akik szerint a világ a Nagy Zöld Trüsszentő orrlyukából kirepülve jött létre.
Szóval ha azt mondod, azért elvárnánk valamiféle (közvetett vagy közvetlen) kisérleti bizonyítékot.
Előzmény: habár (603)
vrobee Creative Commons License 2006.05.29 0 0 606
De hát én is mondom (pontosabban ma még csak én), hogy a fénysebesség: sűrűség függő.
Mondani sokmindent mondanak. Vannak, akik szerint a világ a [link1] orrlyukából kirepülve jött létre.
Szóval ha azt mondod, azért elvárnánk valamiféle (közvetett vagy közvetlen) kisérleti bizonyítékot.
Előzmény: habár (603)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 605
Szerencsétek van.
Minden írói tehetségemmel sem tudnék semmi olyant kitalálni a nickeitekre, mint a "habárolás". Ez eddig a legszellemesebb, amit Tőletek olvashattam.

(Egyszerűen- rátok semmit nem lehet kitalálni. Nincs elég fantázia)
Előzmény: Gézoo (602)
vrobee Creative Commons License 2006.05.29 0 0 604
Vegyük az ovis definíciót, a célnak megfelel.

Zárt rendszerben az energia összes mennyisége állandó.
Zárt rendszer legyen most egy olyan térfogat, amiből nincs energia ki -és beáramlás.

(Ez ugye semmi más, mint a kontinuitási egyenlet egy speciális esetre való megfogalmazása, amikor a határokon nem megy át senmi! Viszont ott van benne az a nemtriviális feltevés, hogy energia nem keletkezik és tűnik el a rendszeren belül)

Ebből nyilvánvaló, hogy ha A-ból B-be megy a fénysugár, akkor az energiamegmaradást legszűkebben egy olyan rendszerre írhatod fel, amiben A is, B is, és a fény útja is benne van.
Előzmény: habár (595)
habár Creative Commons License 2006.05.29 0 0 603
Hol írtam forgó vektorról.
A Big Bangba úgy hisztek, pedig abban minden folyamat, az Univerzum tágulása is meghaladta a fénysebességet. De hát én is mondom (pontosabban ma még csak én), hogy a fénysebesség: sűrűség függő.
A hangsebesség is, de nagyon. A zárt (kvázizárt: légkör) térnek a sűrűségétől függ.
Előzmény: Gézoo (596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!