Keresés

Részletes keresés

ciklon66 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 8501

Én beadtam minden előző papíromat a leszázalékolásomról is de át sem nézte rendesen.Colitis ulcerosa betegséggel lettem anno leszázalékolva 67%-ra véglegesen amire most azt mondta hogy nem vagyok  a betegség nem jobb hanem rosszabb lesz az évek multával tehát ezt nem értem.Júniusban voltam a gépjármű adó miatt bizottság előtt ott jújos betegnek irtak és már ott megkaptam a 40%-ot,pedig nem volt a BECHTEREW betegségemről semmi papírom utána derült ki valamint az is hogy térdprotézisra jegyeztek elő.ost intézem a fellebezzést igaz nehéz mert az ünnepek miatt az orvosok nemigazán fogadnak .Holnap meglátom tudok-e valamelyik orvosommal beszélni.

Előzmény: Törölt nick (8500)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 8500

Én nyáron kérdeztem rá az illetékes helyen. Elvileg semmilyen törvényi rendelkezés nem védi meg a korábban kiadott határozatokat, a régi Orszis papírokat. Rendkívüli vizsgálatok mindig is voltak a véglegesek körében is. Jelenleg is behívják azokat, akik bértámos munkahelyre kerülnek, független attól, hogy az illetőnek végleges határozata volt vagy sem. Igaz az, hogy ezek a határozatok nincsenek ugyan hatályon kívülre helyezve, csak a gyakorlatban nem játszik szerepet, mivel egy új rendszerbe kellett belépni. Amíg a jog nem ismeri el és nem ad védelmet a korábban kiadott közigazgatási határozatokra, vagy bíróság útján szerzett jogokra, addig sajnos a vizsgálat meg fog történni és elébe kell állni. Nagy csúszásban vannak és várhatóan a sorosok felülvizsgálata után a végére teszik a véglegesek felülvizsgálatát. Elvileg sok értelme nincs ezen körének újra ellenőrzése, mert az eddigieknél sem történt változás, csak rosszabb besorolás alá kerültek, így csökkentve a pénzüket. Sok szakértő, háziorvos, gazdasági  szakember is nyilatkozta, hogy túl költséges ezen körének újra vizsgálata és vegzálása, így felesleges rájuk pénzt és időt pazarolni.

 

 T. Anikó!

 

Amikor felülvizsgálatra került, hivatkozott a korábban kiadott határozatára? Itt érdemes lenne egy szakértővel perbe vinni az ügyét, mert ahogyan egy ügyvéd ismerősöm is mondta, hogy ezzel futni kellene egy kört. Javaslom, keressen fel egy orvos jogászt pl. (Dr. Petrássy Miklóst), mert neki vannak erről tapasztalatai és az ügynek nagy szakértője. Én nem hagynám ennyiben a dolgot és tovább vinném, mert Önnek van egy véglegesített határozata. Amíg ezek a korábban meghozott határozatok hivatalosan nincsenek hatályon kívül helyezve, addig van mit keresni a jogban.

Előzmény: ciklon66 (8496)
560707 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 8499

Szép napot kedves sorstársak ! Ma hallottam egy ismerősömtől, hogy akinek az állapotában javulás nem várható, azt nem hívják vissza felülvizsgálatra. Ez csak gondolom szemfényvesztés. Hallottatok valamit ez ügyben?

sz16 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 8498
BJszakért Creative Commons License 2013.12.21 0 0 8497

ciklon66,

csak akkor marad az addigi ellátás összege, ha ugyan azt a kategóriát véleményezi Bizottság, ebben az esetben az elmondás alapján változik az ellátás összege, hiszen rehabilitálhatónak minősítették C1 minősítéssel.

 

Bővebben email tudnék a határozat ismeretében, a tények alapján, és nem elmonmdás alapján, hogy jogszabály sértést követett-e el a Hivatal, mert csak arra hivatkozva lehet fellebbezni. Készséggel tájékoztatom, keressen. email kérem.

 

Január 1-jétől a 2014-es költségvetési törvényben előirányzott infláció mértékének megfelelően, 2,4 százalékkal emelkednek majd a nyugdíjak. A januári emelést a hatályos törvények szerint nem csak a nyugdíjaknál, hanem más nyugdíjszerű és egyéb ellátásoknál is végre kell hajtani.

2013. évi CCXXX. Évi törvény Magyarország 2014. évi központi költségvetéséről

 

Bővebben honlapomon, az ott lévő jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett itt 5) pontban: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

ciklon66 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 8496

Érdeklődni szeretnék arról hogy én 93 óta véglegesen le voltam százalékolva 67%-ra.Most voltam komplex felülvizsgálaton és csak 53%Össz-szervezeti egészségkárosodást állapítottak meg C1 minősítéssel és tartós foglalkoztatási rehabilitációval ,rehabilitáció 12 hónap felülvizsgálata csak állapot rosszabbodás esetén.Most én így nem kaphatom az eddigi rehabilitációs összegemet vagy az jár ami eddig is.Valamint beleírta az orvos hogy több diagnózist illetően hiányosak a leleteim,holott minden ott volt csak ki sem vette a tasakból.Mit tehetek ilyenkor érdemes fellebbeznem?

Tisztelettel Anikó

Gida1976 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 8495

Nem Budapesten, Zala megyében voltam első fokon,másodfokon Székesfehérvár,és jelenleg a Munkaügyi Bíróságon.

Előzmény: tahisi (8489)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.21 0 0 8494

Kihirdetésre vár:

T/12415. számú TÖRVÉNYJAVASLAT MAGYARORSZÁG 2014. ÉVI KÖZPONTI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL A 2014 januárjában a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 62. § (1) és (2) bekezdése alapján esedékes nyugdíjemelés meghatározásánál 2,4%-os fogyasztói árnövekedést kell figyelembe venni. 

 

Viszont ez teljesen világos, érthető összefoglalása a jelenlegi helyzetnek: http://www.atv.hu/videok/video-20131220-magyar-balint

Szép hétvégét

greenwood Creative Commons License 2013.12.21 0 0 8492

köszönöm!

Előzmény: marijancsi (8491)
marijancsi Creative Commons License 2013.12.21 0 0 8491

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Budapest

Esztergom, Székesfehérvár, Tatabánya, Veszprém

Debrecen, Szolnok, Nyíregyháza

Győr, Szombathely, Zalaegerszeg

Miskolc, Eger, Salgótarján

Pécs, Kaposvár,  Siófok, Szekszárd

Kecskemét, Kiskunhalas, Békéscsaba, Szeged

greenwood Creative Commons License 2013.12.21 0 0 8490

sziasztok! hol lehet megnézni, hogy hol vannak a felülvizsgálatok? (mármint milyen városokban)

csak tájékozódni szeretnék.

tahisi Creative Commons License 2013.12.20 0 0 8489
Sajnálom hogy ilyen betegség ellenére elvették a D kategóriát. Budapesten voltál felülvizsgálaton?
Előzmény: Gida1976 (8488)
Gida1976 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 8488

Köszönöm!Csak érdeklődtem mire adnak D kategóriát,mert én is abban voltam,de most C1-be raktak,gyógyíthatatlan betegségeim vannak./auto immun/

 

 

Jó egészséget,és köszönöm!

Előzmény: tahisi (8480)
mrkovács Creative Commons License 2013.12.20 0 0 8487

Ugye a törv. 2014-től érvényes az ellátás pedig mondjuk lejárt 2013 máj. elsején.Az új igény ugyan beadásra került de csak 2014 febr.elsején kerül sor az újabb ellátásra.

 

„(5) Ha a 2011. december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014. január 1-jét követően megváltozott munkaképességű személyek ellátása kerül megállapításra, az  ellátás összegének meghatározása során, ha az számára kedvezőbb, havi átlagjövedelemként a megszűnést megelőző hónapra járó rehabilitációs járadék összegének 140 százalékát kell figyelembe venni."

 

Tehát annak az összegnek a 140 százalékát veszik figyíelembe melyet 2013 ápr kapott.

 

(6) Ha a 2011. december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014. január 1-jét megelőzően megváltozott munkaképességű személyek ellátása került megállapításra, a  rehabilitációs hatóság az  ellátás összegét, ha az számára kedvezőbb, az (5) bekezdésben foglaltak figyelembevételével 2014. május 31-éig – 2014. január 1-jére visszamenő hatállyal – hivatalból módosítja.”

 

Tehát marad a 2013 ápr. összeg /semmi féle emelésről nincsen szó/ - vsszamenőleg megkapja a különbözetet.

Előzmény: hosi196 (8486)
hosi196 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8486

BJ szakértő!Köszönöm válaszát,de úgy érzem elbeszélünk egymás mellett.Nem tehetek mást reménykedem sok társammal együtt mert nekünk még pár ezer forint is sokat számít!Szép estét kívánok

Előzmény: BJszakért (8484)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8485

De utána nézek, most tényleg nem érek rá

BJszakért Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8484

Amíg nincs kihirdetve, végrehajtási rendelettel szabályozva, addig csak találgathatsz, reménykedhetsz. Tény akkor lesz belőle, ha Magyar Közlönyben megjelent. Jósok nem vagyunk.

BJszakért Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8483

Hosi,

megismétlem, Hatóság ebben az esetben hivatalből módosítani köteles az ellátási összeget 2014. május 31-ei-2014. jan.1-ére visszamenően, ha rehab járadékos voltál 2011. dec.31-én, és ha ez előnyösebb számodra.

 

A majd 2014.ben történő ígért nyugdíj emelést hozzászámolja-e kérdésedre válaszom, hogy még ki sincs hirdetve ez az emelés MK-ban majd megjelenik), és mint a nevében is szerepel, nyugdíj emelés a Tny (1997. évi LXXX.tv.) szerint kötelező a kormány számára minden évben, DE

mint tudjuk a megváltozott munkaképességű személyek ellátásainak emelése NEM nyugdíj 2012. jan.1-től.

Ezért KÜLÖN Korm.r.-ben szokták szabályozni (Mmtv. előírja ugyan de végrehajtási rendeletben pontosan szabályozni kell minden évben), melyek azok az ellátások, felsorolják, amelyek ugyan úgy részesülhetnek ilyen emelésben a nyugdíjakkal együtt.

 

Bízom benne, segítettem eligazodni. Most mennem kell.

hosi196 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8482

Kedves BJ szakértő! Lehet,hogy félreérthető volt amit kérdeztem.Nem arra gondoltam.hogy visszamenőleg 2012-ig megkapom arégi ellátást,hanem arra hogy 2014 jan 01 től  a régi rehabilitácios járadékot veszik alapul.Sokunk esetében ez a járadék már 2012-ben megszünt.Arra lennék kíváncsi,hogy a2013 nyugdíjemelést hozzászámolják-e a2014 jan-tól járó alap kiszámításához vagy az elveszik.Remélem érthető amit kérdeztem.Köszönöm válaszát,Szép estét kívánok.

Előzmény: BJszakért (8481)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8481

Hosi,

Kérdésedre válaszom: NEM kapsz így évekre visszamenőleg.

 

Kérlek, olvasd el szakmai honlapomon, hogy milyen feltételek fennállása esetén fogja a Hatóság ebben az esetben hivatalből módosítani az ellátási összeget 2014. május 31-ei-2014. jan.1-ére visszamenően.

4) pontban a jognyilatkozatom tiszteletben tartása mellett olvasható: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Vagy személyesen email készséggel tájékoztatlak esetedre mi vonatkozik.

Szép estét

tahisi Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8480
Gida1976, szia nekem az alap betegségem IBD de ezenkívül van még keringési és szemészeti problémám is.
Előzmény: Gida1976 (8477)
hosi196 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8479

Sziasztok!A tegnap kihírdetett törvény szerint a rehabosok pénzének újraszámolásáról tudtok valamit?Konkrétan az érdekelne,hogy akinek 2012-ben volt a komplex felülvizsgálat ,az a 2013 2014 évi emeléseket is megkapja-e.Ha valaki tudja kérem írjon.sziasztok

sz16 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8478
Gida1976 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8477

Szia!Megkérdezhetem milyen betegségekre kaptál D kategóriát?

Köszönöm!

Előzmény: tahisi (8470)
sz16 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8476
55judit Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8475

Kedves Szakértő!

 

Hálás köszönet a megnyugató válaszért.

 

Szívből kívánok én is áldott és boldog karácsonyt.

Előzmény: BJszakért (8474)
BJszakért Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8474

55judit

igen azt jelenti, hogy nincs soros felülvizsgálatod, a jelenlegi jogszabály szerint.

 

 

Kihirdették: Mmtv (2011. évi CXCI.tv.) megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló módosítást


Hatályos: 2014. január 1.
Magyar Közlöny 213. sz. (2013. 12.18.)

Bővebb tájékoztatás 4) pont az ott lévő jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett: http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Ha bárkinek kérdése van, email is megkereshet, gyakran olvasom, ha gépnél vagyok, és ingyenesen, az ő esetére személyes tájékoztatást nyújthatok szakterületemen: felülvizsgálat, ellátások, foglalkoztatás, rehabilitáció. Sehítek eligazodni. Fellebbezést, keresetet is írok.

 

MUNKAADÓKAT is tájékoztatok a megváltozott munkaképességű személyek tárgyi-, személyi-, infrastruktúrális, financiális támogatása tekintetében teljes körűen.

 

Én ezzel szívből kívánok Áldott, Boldog Ünnepeket!

Jó és rossz tulajdonságainkkal együtt születtünk, de rajtunk múlik, melyiket érvényesítjük az életben. ~ Tatiosz

marijancsi Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8473

55judit!

Majd a szakértőnk megmondja, de SZERINTEM azt jelenti, hogy nem hívnak többé.

Sorosod volt még?

Előzmény: 55judit (8472)
55judit Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8472

Lemaradt: Egészségi állapot 48 % -os.

Előzmény: 55judit (8471)
55judit Creative Commons License 2013.12.18 0 0 8471

Üdvözlök mindenkit!

 

Én 55. májusi születésű vagyok. 2012.03. - kor voltam felülvizsgálaton. C2 minősítési csoportba tartozok.

A bizottság véleményében az szerepel, hogy

- Rehabilitálható,foglalkozási rehabilitáció nem javasolt.

- Tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azomban egyéb körülményei miatt a foglalkozási rehabilitációja nem javasolt.

 

Jelen állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges.

 

Azt szeretném kérdezni, hogy ez vajon azt jelenti, hogy többet már nem hívnak felülvizsgálatra? Már annyira elegem van. :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!