Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

jezjazz Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3617
Én is rákaptam a tempomatra, már 2-300 méteres távokon is bekapcsolom. Takarékos találmány: eddig kicsit kevesebb mint 800 km-t sikerült megtegyek a 6-ossal a sárga lámpa kigyulladásáig (első kattanásig szoktam tankolni), tempomattal túlléptem a 830 km-es álom-hatótávot (CD 120).
Előzmény: Abraka Dabra (3605)
jezjazz Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3616

Na mán megin témánál vagyunk.

Nagyapámnak volt egy Matchless motorja, oldalkocsival. Azzal jártak Debrecenből a Balatonra nyaralni. És így is irigyelték őket, hogy saját motorjuk van. Apámat meg a csomagok nagy részét az oldalkocsiba tették, Nagyapám vezetett, Nagyanyám hátul osztotta az észt. Ha Apám nagyon mocorgott, néha kapott a sisakjára egy sallert.

Aztán Apám következett, ő a Simson Startól kezdve a salakmotorig mindent kipróbált. Az utolsó motorja egy szolgálati 250-es IZS volt, az a szép kék-fehér.

Már mindenki kezdett megnyugodni, hogy a 3. generáció nem ül motorra, de 31 évesen nálam is aktiválódtak a motoros gének és egy 250-es MZ TS-sel elkezdtem a motoros pályafutásomat. Azóta a Hondákkal 3 szezont motoroztam végig és egyre jobban élvezem :))))

Előzmény: fdoki (3615)
fdoki Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3615
Ó igen,P20-P21...
Akinek olyan volt,az kb.annyira tudott vele menőzni,mintha ma egy komoly sportgéppel nyomulnál!
Gyerekkoromban nekünk Velorexünk volt három is 1más után.
A legelsőt asszem 175-ös Cetka motor,a következőt egyhengeres 250-es,
az utolsót már kéthengeres 350-es JaWa (a Janacek-Wanderer nevekből) motor
hajtotta.
Kiskölökként élveztem,de 12 éves koromban váltottunk Trabant Hycomat-ra: na, AZ volt a minőségi váltás a "Kotlókergető" után!
Előzmény: Tibola (3614)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3614
Ja! Egy Riga 5-ösöm is van. Az is 5-ös!

Abraka megint nem tud hozzászolni. Dobjunk neki össze egy robogót!
Előzmény: fdoki (3612)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3613
Szia!

Én meg ha jól emlékszem egy TS 125 vagy 150 nyergében szereztem meg a jogsit. Aztán a JAWA 350 volt sokáig, miután jöttek a mai technikák.

A P20 egy irigyelt gép volt. Hengerenkénti porlasztóval.
Előzmény: aulac (3611)
fdoki Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3612
:-))

A new/oldtimer motorokat csak szakirodalmi szinten követem,de lakik itt 1 barátom,aki igencsak gyűjti azokat.
1 helyi autószalon vezető értékesítője a srác, így van drótja az okmányirodához.
Tavaly ősszel fel5lött benne 1kori első motorja,egy 150-es ETZ (én ilyenen tanultam ill.vizsgáztam A-ra,de nem kedveltem meg) emléke. Kikerestette,hogy forgalomban tartják-e még(papíron)és hogy hol lehet. Szerencséjére itt a megyében kb.50 km-re egy faluban megtalálta.
Odaállított 1 futóval, és a már vagy egy éve góré oldalához dűltött motorra komoly
(vissza)vásárlási szándékát jelezte a meglepett őstermelőnek.
Az erősen alkesz küllemű gazdálkodó bekurjantott az asszonynak,
miszerint: "- Há' vinnék a Cetkát(!!)!
Válasz.: "- Há' haggy' viggyék mán!"
5 ropit kért érte a földmíves, gyűjtőnk és a motor egykori 1. tulaja lealkudta 3-ra
amibe még belekérte a kerítésnél korhadó Riga közép-sztenderdjét is,mert az
hiányzott a gyűjteményében levő motorról...
Előzmény: Tibola (3610)
aulac Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3611

Sziasztok!

off

Ennek a 250-es változatával tanultam motorozni és ezen is vizsgáztam. Nem az enyém volt, hanem egy barátomé.

Emlékeztek még a P20-asra? Ennek volt egy három sőt négyhengeres változata amit az "Élessaroknál" próbáltam ki. Ott volt minden szombaton a parkolóban motorverseny. Oda hozta ki a P20-as tulaja. Remek gép volt, csak ette a kuplungot meg a láncot. Ott kezdett versenyezni a szépreményű, utóbb autóversenyes Kesjár Csaba is.

on

Előzmény: Tibola (3610)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3610
Van egy, a 70-es években készült ES125 Trophy-m. De nem adom!
Előzmény: fdoki (3609)
fdoki Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3609
No,akkor ez már akut!
Klassz dolog új autót venni,és persze az utánozhatatlan "új-autó illat",hmm...
Vagy Te nem csak azért váltasz ? :-))

Én előbb-utóbb a korábban már itt is taglalt retro-mániámnak szándékoznék hódolni:
vmi fiatalos, 30-40 év körüli eladósorban leledző járművel fogok ismerkedni asszem.
Anyagi okokból említett rögeszmémnek (miszerint minél újabb vmely használati tárgy/eszköz általában annál kevésbé valószínű,hogy az örökkévalóságnak készült)
1előre pl.csak a mobiltelefonok és kerékpárok relációjában tudok csak engedni,de rajta vagyok a szeren.
Előzmény: Tibola (3608)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3608
Ez még ebben a hónapban realizálódik. Az ünnepi, hosszú hétvége utáni héten pontot teszünk az ügyre.
Adós vagyok még a tavaszi ajánlatokkal ami a tavaszi talit illeti. Hamarosan felteszem ide. Elnézést mindenkitől, de nagyon el voltam havazva. Kérek még egy kis időt. Itt nem lesznek foglalási problémák.
Előzmény: fdoki (3607)
fdoki Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3607
Akkor a csabai KolbászFiestára már avval tessenek jönni!
Előzmény: Tibola (3606)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3606
Remélem lesz benne részem. Mármint a tempomatban. Eddig nagyon kedvező ajánlatokat kaptam, már minden csak attól függ mennyiben tudunk megegyezni a mostani árát illetően.
Hajlok a GT felé, ha lúd, legyen kövér alapon. Aztán ha bejön, akkor eladó a xenon szett meg egy garnitúra felnire szerelt téli gumi. De ezt majd akkor ha minden összejön.
Előzmény: Abraka Dabra (3605)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3605
a tempomat az hatalmas találmány. szinte állandóan használom, ha városban folyamatos a forgalom, akkor rögtön benyomom. sokkal takarékosabban vezet, mint amikor én taposok:) hosszú úton meg hihetetlen jó dolog. bekapcsolom, leteszem a lábam, fogom a jótapintású kormányt, és élvezem az utat:)
Előzmény: Tibola (3603)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3604
nekem a jelenlegi kettes nagyon nem tetszik. az új az beleillik a 3-5-6 vonalba
Előzmény: fdoki (3602)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3603
Kipróbáltam egy cd110-et meg egy 143-ast hatosban. Meggyőző volt a különbség.
A 110-es gyorsulása nem jobb mint az 1.8 TX-é. Talán még egy hangyányit még gyengébb is. A nyomatéka azért tisztességes, és nagyon tetszett a tempomat is. Ilyent még nem próbáltam.
Előzmény: fdoki (3602)
fdoki Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3602
Hahó Mindenkinek!

Eeeez igen Tibola,hajrá!
Bár Alapáras Zoli barátom hanyagolja a Fórumot/topikot, azt tudni lehet hogy teljesen odavan a CD 143GT-ért.
Más.
Személyes vélemény:nekem az aktualisan kifutó 2-es(kár hogy spanyol sorról jött) jobban tetszik,mint az új "naggyon trendy".
Az új Corsa szvsz. nagy dobása az Opelnek,jól megcsinált autónak tűnik,viszik is szépen. De nekem az sem tetszik.
Én reményeim szerint nagyon sokáig nem fogok új autót venni -v.soha
(csak ezeket fizessem ki), lehet ha kibírják meghagyom őket míg "newtimer"
(15 év) korúra érnek.
Azután pedig jöhet a hybrid v. hidrogénmotor...
Előzmény: Tibola (3598)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3601
odébb van még ez a Mazda2 ügy, még fiatal a C3. sok baj nincs vele, csak a kerge francia elektronika:) de első blikkre tetszik neki.
Előzmény: Tibola (3600)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3600
Mindig is dizeles voltam, és most is félig (Mitsu).

És az asszony milyen szemmel néz az új 2-esre? Milyen lesz a színe?

A múltkor segítséget kért a vásárláshoz egy hölgy ismerősőm. Mondjak véleményt. Ő az új Corsa-t nézte ki magának. Egy dolog érdekelte. Piros legyen. A többiről mondjak véleményt én.
Előzmény: Abraka Dabra (3599)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3599
akkor rövidesen üdvözlünk a dízeles táborban:)
én a cserével megvárom az upgradelt pohártartót:)
láttátok az új Mazda2 képeket itt fent? szerintem fantasztikusan jó formájú kisautó lett. vinni fogják, mint a cukrot. ráadásul jó ötlet, hogy kezdetben benyással nyomják, ilyen kis autóban ritkán van értelme a dízelnek. asszonyt már ráállítottam, mint a C3 egyik lehetséges utódját. :)
Előzmény: Tibola (3598)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3598
Panasz? Már hogyan lenne? Exponenciálisan növekszik a havi futásteljesítményünk. Azon kívűl eléggé kedvező áron és feltételekkel lehet most újat venni. Ha pedig a mostanira egy elfogadható árat mondanak, illetve hasonló áron érdekelne valakit, akkor váltok egy CD110TX-re vagy egy CD143GT-re.
Csak nem gondoltad komolyan hogy elhagyom a márkát és a típust. Soha!
Előzmény: Abraka Dabra (3596)
cistron Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3597

mi lesz helyette?

 

Előzmény: Tibola (3595)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3596
na ezt azért fejtsd ki bővebben! panasz van rá?
Előzmény: Tibola (3595)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3595
Az jó. Gondolkodtam hogy megosszam-e, és végül arra jutottam esetleg hasznomra lehet a dolog. Úgy néz ki a helyzet, hogy valószínüleg eladom ill lecserélem a kocsit. Tehát eladó sorba került a szeretett ötös.
Előzmény: Abraka Dabra (3594)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3594
én itt vagyok:)
Előzmény: Tibola (3593)
Tibola Creative Commons License 2007.03.10 0 0 3593
Van itt valaki?
Ha igen, írok valamit.
fdoki Creative Commons License 2007.03.07 0 0 3592
Sziassztok!

Németül: Schiebedach (tolótető),ezek szerint innen az SD rövidítés.

Aki beteg gyógyuljon,aki szomjas(pl.vezetés közben)kortyoljon!
Nekem elég annyi folyadék,amekkora palack a középső box 2 tartójából az 1ikben elfér.
Bár tény,hogy a 0,5l-es flaskó is igen szellősen áll benne: A.D.igazsága szerint
nyilván Japánban mások a szabványos palack-méretek.
Előzmény: Tibola (3588)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.03.07 0 0 3591
de akkor nem lesz okom autót cserélni:)
Előzmény: Tibola (3590)
Tibola Creative Commons License 2007.03.07 0 0 3590

Igyál más márkát. :o))

Vagy ruházz be egy méretes termoszba.

Előzmény: Abraka Dabra (3589)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.03.07 0 0 3589
ja értem. sajnos egyelőre nem tervezek új mazda5-öt venni, de ha ma vennék, ma is ezt vennék:) Ha hiroshimában kijavítják a pohártartót, akkor ...
Előzmény: Tibola (3588)
Tibola Creative Commons License 2007.03.07 0 0 3588

Csak újságban (A2) jelent meg ez a verzió. Viszont opcióként a TX-nél szerepel a honlapon is. Úgy hozta a sors hogy jártam egy Mazda szalonban, és rékérdeztem. Ez a napfénytetőt jelenti. A Német rövidítésből. Bár lehetne SunDoor is, noha a SunRoof lenne az igazi. Meg kell szoknom hogy német elnyomás alatt vagyunk ami a kínálatot illeti.

 

Más: Idén cserére érett a motorom akksija, ami most 8. éves. Eredeti YAKUMA, és még úgy-ahogy bírta. Nyolc év azért nem semmi egy fél évet használt kis akksitól. Meg vagyok elégedve vele.

Előzmény: Abraka Dabra (3587)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!